פורום צליאק - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו דיאטה ללא גלוטן, בדיקת רפואיות, כרסת, חסר באנזימי עיכול, דלקות במערכת העיכול, עיכוב גדילה, חסר ברזל, כאבי בטן, חולשה, חיוורון ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• איבחון צליאק האם צריך להפסיק גלוטן?
    לי
    20/08/2020

שלום,
    לבן שלי יש במשך שנה לערך אפילו יותר כאבי בטן פעם בחודשיים לערך כאב חזק מאוד ממש שעובר בסוף . בנוסף פעם 1, הקיא , לפעמיים בעיות ביציאות , גזים וגרפסים.
    בבדיקת דם לגלוטן לא יצא צליאקי
    האם ייתכן שיש לו צליאק בכל זאת למרות שבדיקת הדם תקינה ואף לא גבולית ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות צליאק לבת שנתיים ושלוש
    הילה
    01/06/2020

הי. הבת שלי באחוזון 1 בגובה לכן נשלחה לבדיקות. בתוצאה של צליאק IGA 40 וגם TRANSGLUTAMINASE_IgA קטן מ-0.5.

האם תקין?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• צליאק לנכדה בת 5 האם יש מה לבדוק?
    סבא אורי
    20/05/2020

רוצה להתייעץ איתכם, אני אובדת עצות.

לפני כחודשיים גילינו בבדיקת דם שלבתי בת ה-5 יש צליאק.

הערכים של הטראנסגלוטמינאז (מקווה שכתבתי נכון) היו גבוהים (מעל 100), התייעצנו עם שני רופאי גסטרו שאמרו שבמצב כזה אפשר לוותר על הגסטרוסקופיה (שוב, מקווה שכתבתי נכון) ולחזור על בדיקת הדם.

חזרנו על בדיקת הדם (בדקו עוד ערכים, לא זוכרת מה) והרופאים קבעו שיש לה צליאק (אין לא אחד במשפחות שלנו, למיטב ידיעתנו, כך שכל הנושא חדש לנו לגמרי).

מיד עברנו לתזונה ללא גלוטן, ובחלוף כשבוע וחצי פסקו כאבי הבטן עליהם התלוננה (שהובילו אותנו לבדוק צליאק מלכתחילה). ככה במשך כחודש, לא היו שום תלונות מצידה.

לפני כשבועיים חזרה להתלונן על כאבי בטן... ומאז מתלוננת בכל יום, ואומרת משפטים קורעי לב כמו "אני יודעת שמחר יכאב לי יותר, כי כל יום זה מחמיר".

אציין שניקינו את כל המטבח, החלפתי את כל התבלינים, החלפתי הרבה כלים לכלים חדשים, אנחנו כמעט ולא צורכים גלוטן בבית (יש מגירה אחת במקפיא של לחמניות ופיתות שבעלי לוקח לעבודה, והקטנה שלי אוכל דייסת קוואקר), החלפתי לה מברשת שיניים.

לאחרונה הפחתנו לה לקטוז (היא אוכל יוגורט רגיל, לאבנה וגבינה צהובה), הורדנו את כל הלקטוז לפני שלושה ימים בשל חשד שאולי זה קשור.

בימים האחרונים אני גם לא נותנת לה שום תחליף למעט לחם שאפיתי בעצמי מקמח מולינו ירוק.

אני מנהלת רישום של כל מה שהיא אוכלת. היא איתי כל הזמן, ובגן אוכלת רק מה ששלחתי לה (מה גם שהכאבים החלו לפני כשבועיים-שלושה ובגן הייתה רק יומיים השבוע).

התייעצתי עם דיאטנית פרטית שליוותה אותנו, היא הפנתה לרופא המשפחה, לרופא המשפחה שלנו לא היו תובנות מיוחדות. יש לנו תור לגסטרו בשבוע הבא.

על מה עוד לא חשבתי? אני תוהה אם זה בכלל הצליאק או רגישות אחרת או וירוס או דלקת או לא יודעת מה... אני מפחדת שבגלל הצליאק אנחנו מפספסים משהו אחר.

מה אפשר לעשות? נשבר לי הלב מלראות אותה כ"כ כאובה.

זאת כתבה בתי אני כסב דואג האם כדאי לבדוק עוד משהו? דרך אחרת?

הוספת תגובה

תמונה

• נוגדני טרנסגלוטינאז IGA לילד בן שש וחצי
    ליאת
    06/05/2020

הי הילד בן ה6.5 קיבל תוצאות בדיקות דם פריטין 21 , ספירת דם תקינה. לציין כי הילד ללא תסמינים כלל (ואוכל הרבה גלוטן). כמו כן מעט נמוך לגילו (1.15). פרט לזה כלום.
    בבדיקת נוגדנים יצא טרנסגלוטימינאז IGA עם תוצאה
    0.5>
    בפענוח רשום שהתוצאות יכולות להיות חיובי או שלילי. ופה זה כמופיע כך. אני בלחץ. מה זה אומר?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה לצליאק באופן פרטי לחיילת
    תמר
    13/03/2020

האם יש אפשרות לבצע בדיקה לצליאק באופן פרטי לחיילת?
    היא סובלת מתסמינים של שלשולים, בחילות והקאות במהלך שלוש השבועות האחרונים. עדיין לא ראתה רופא.
    בברכה,
    תמר

הוספת תגובה

תמונה

• העדר נוגדנים במחלת צליאק - האם אפשרי?
    עינת
    04/02/2020

שלום, בתי סבלה משלשולים כרוניים. בבדיקות הדם אין נוגדנים. אובחנה גנטית עם גן hla-dqa והביופסיה יצאה חיובית. האם תיתכן מחלת צליאק, שהיא מחלה אוטואימונית, ללא נוגדנים?

הוספת תגובה

תמונה

• השפעות צריכה חד פעמית של גלוטן על צליאקית
    אלי
    13/01/2020

ביתי בת ה-10 , חולת צליאק, אכלה בטעות פסטה עם גלוטן. כמה זמן ייקח למעי להשתקם ןל-ttg להתנרמל? האם צפוייה לכך השפעה על הגדילה שלה? תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• פרטין גבוה אצל חולת צליאק
    אירית
    16/11/2019

שלום רב, שמי אירית אני בת 76, סובלת מצליאק. לפני שלוש שנים התחיל הפרטין בדם לעלות, כיום עומד על 1440, במחלקה ההמטולוגית עשו את כל הבדיקות דם כולל פט סיטי ובדיקות גנטיות והכל שלילי, לא יודעים איפה זה נמצא.ירדתי 11 קילו במשקל, יש לי נשירת שיער איומה והציפורניים נשברות לי, אני חלשה ועייפה. אשמח לחוות דעתכם מניסיונכם, איפה להמשיך לחפש? . תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    פרטין גבוה אצל חולת צליאק

הוספת תגובה

תמונה

• צליאק ושיבולת שועל
    יעל
    05/10/2019

שלום
    קראתי איפשהו ש15 אחוז מחולי הצליאק רגישים גם לחלבון של שיבולת השועל. האם זה נכון?
    במידה וכן זה אומר שגם אכילת שיבולת שועל שמוגדרת כנטולת גלוטן עלולה להזיק לצליאקים. אם כן איך ניתן לבדוק?
    תודה מראש יעל

לקביעת תור
    סגירה
    צליאק ושיבולת שועל

הוספת תגובה

תמונה

• חולה צליאק שגר ליד שדה חיטה
    מיכאל
    25/07/2019

שלום
    הבן שלי חולה צליאק ואנחנו מתכננים מעבר דירה. התברר שלידנו, במרחק של כ-100 מטר, יש שדה גידול חקלאי מסוג חיטה.
    האם הבן שלי יכול לגור בקרבת שדה חיטה ?
    תודה מראש על תשובה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקות דם לצליאק
    אמא מודאגת
    11/06/2019

ביתי בת ה 10 עברה בדיקות דם שגרתיות שתוצאותיהן
    TRANSGLUTAMINASE_IgA >250.0
    ENDOMYSIAL Ab חיובי חזק
    IgA 59 mg/dL
    יש לציין כי אין לילדה שום תסמינים פיזיים של מחלת הצליאק או תלונה על כאבי בטן/עצירות או שלשולים. התוצאות התגלו כחלק מבדיקות שגרתיות כמו כן אין אף אחד שחולה בצליאק במשפחה
    לפני כ-3 חודשים התגלה אפילפסיה
    טרם עברנו ביופסיה
    מה הסיכוי שאכן מדובר בצליאק?

לקביעת תור
    סגירה
    פענוח בדיקות דם לצליאק

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקת דם לציליאק
    Nurit
    06/05/2019

תשובה לגילוי צליאק .
    06/05/2019 | 14:18 | מאת: נורית
    שלום!
    נכדי בן 3 כשהיה בן 2 נערכה לו בדיקת דם לגילוי צליאק ובדיקה גנטית.אני הסבתא צליאקית מגיל3.
    בבדיקה הגנטית נמצא שנושא 70%מהמחלה.בדיקת הדם יצא ערך 14.בטבלה הערכים הם מ-
    0-24.90.וזאת לאחר שבבדיקה נמנע גלוטן.
    שאלה,,האם זה מרמז בודאות על צליאק,
    האם חייבים בגיל הזה לעשות ביופסיה?
    הילד סובל מחסר בברזל מגיל צעיר מאוד.הבדיקה נערכה לאחר כ4 חודשים של נטילת ברזל. .הפריטין נמוך מאוד המוגלובין 12.
    נמנע מגלוטן כפי שציינתי,האם ייתכן משהו אחר?
    תודה על תשובתכם .

לקביעת תור
    סגירה
    פענוח בדיקת דם לציליאק

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקות של צליאק
    שיר
    21/01/2019

לאחיין שלי התגלה צליאק אז כחלק מהבדיקות השגרתיות עשיתי בדיקת דם לגילוי צליאק

אני בת 26 ולא סובלת מכאבי בטן או מבטן נפוחה

אבל עדיין התקבלו התוצאות הבאות:
    TRANSGLUTAMINASEֹֹ_IGA - 42.6 U/ML
    ENDOMYSIAL Ab - Bord 1:2.5

מה זה אומר?

הבדיקה TRANSGLUTAMINASEֹֹ_IGA בוצעה בביופלקס מ1.11.18 (שיטה חדשה מ1.11.18)
    טווח הנורמה בין 0 ל 14.99 (U\mL)

לקביעת תור
    סגירה
    פענוח בדיקות של צליאק

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקת דם עם חשד לצליאק
    עדי
    21/12/2018

אשמח לדעת מה אומרות תוצאות הבדיקה. הרופא הפנה לגסטרולוג עם חשד לצליאק.
    הבדיקה TRANSGLUTAMINASE_IgA
    תוצאה 15.50 U/mL
    תוצאה לעומת טווח הנורמה
    0.00 14.99
    סמן - הערך מחוץ לטווח
    15.5
    הערות והסבר
    שם הבדיקה ENDOMYSIAL Ab
    תוצאה Negative
    תוצאה לעומת טווח הנורמה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשר להפסיק לצרוך גלוטן לפני בדיקת גסטרוסקופיה
    נטע
    06/12/2018

שלום. שמי נטע ואני בת 24. על פי בדיקות הדם שלי אני רגישה לגלוטן (נמצאו נוגדנים, אנזימי כבד גבוהים ויש לי גם תסמינים אחרים כמו נפיחות וירידה בצפיפות עצם). למרות זאת, הגסטרוסקופיה שעשיתי לפני שנה היתה תקינה.
    עד שאבצע בדיקה חוזרת יקח זמן, והבנתי שבינתיים צריך להמשיך בתזונה רגילה.
    האם אוכל בכל זאת להתחיל להימנע מגלוטן ולחזור לצרוך אותו רק כשבוע לפני הבדיקה? או שאני מסתכנת בכך בעיוות התוצאות?
    תודה,
    נטע

הוספת תגובה

תמונה