פורום צליאק - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו דיאטה ללא גלוטן, בדיקת רפואיות, כרסת, חסר באנזימי עיכול, דלקות במערכת העיכול, עיכוב גדילה, חסר ברזל, כאבי בטן, חולשה, חיוורון ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בירור אבחון צליאק
    תמנה צהרי
    13/06/2021

אני בת 69 ובדיקות הדם לצליאק הראו:
    טראנסגלוטאמינאז 250 <
    אנדומיזיאל חיובי ++
    האם לצורך האבחנה הסופית אני צריכה לעשות גסטרוסקופיה?
    כך המליצה לי רופאת המשפחה
    תודה מראש על תשובתכם

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בירור אבחון צליאק

הוספת תגובה

תמונה

• צליאק כן או לא- ערכים עולים ויורדים
    ..
    07/06/2021

אוקיי ככה, כבר 7 שנים אני במעקב על צליאק.
    כל פעם הערכים יורדים ועולים פעם 6 פעם 12 ואז שוב 6 ועכשיו יצא 22
    Transglitaminase IgA .
    אין לי בכלל תסמינים הבדיקות דם שלי הברזל והכל תקין. אני לא רוצה לעשות את הביופסיה . ושהייתי אצל הרופא האחרון לפני כמה שנים הוא אמר שזה אולי עדיין לא התפרץ והכל בסדר. מה לעשות ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    צליאק כן או לא- ערכים עולים ויורדים

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאה בדיקת דם לצליאק
    מיטל דואני
    31/05/2021

Endomysial ab bord 1:2.5
    17.9 Iga Trans goutaminase
    האם התוצאות מעידות על חשש לצליאק ?

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאה בדיקת דם לצליאק

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאה בדיקת transglutaminase iga
    חן
    24/01/2021

שלום רב

בבדיקה transglutaminase iga יצא לי 0.5 וללא כל הסבר מצורף אם הערך תקין או לא. אשמח מאוד לדעת אם התוצאה תקינה.
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאה בדיקת transglutaminase iga

הוספת תגובה

תמונה

• סיכוי לצליאק בעקבות בדיקות דם
    דניאל
    03/12/2020

אלה תוצאות בדיקת הדם שלי:
    lmmunoglobulin A - 180.6 mg/ld
    TransGlutaminase (IgA) Ab - גדול מ 100 U/ml
    אבא שלי עשה בדיקת נוגדנים לצליאק והיא מאוד נמוכה.
    אין לי שום תסמין של צליאק מה הסיכויים שיש לי?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת דם לצליאק האם תקין?
    עינת
    09/11/2020

בשל אוסטיופניה, הופנתי לבדיקת דם לצליאק שתוצאותיה הן:

ANTI TTG+DGP (igg+iga) 1.03
    negative

האם הבדיקה תקינה? האם במידה והתוצאה תקינה עדיין יש לעשות בדיקה נוספת כדי לשלול במאה אחוז צליאק? אשמח למענה.

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת דם לצליאק האם תקין?

הוספת תגובה

תמונה

• רמת נוגדנים גבוהה לילדה בת 9 צליאקית
    שרה
    01/11/2020

שלום וברכה, ביתנו בת 9 צליאקית מגיל 5, אח שלה בן 11 עשה בדיקת דם יצא נוגדנים anti TTG יצא negative, אבל ה anti DGP יצא 12 ,כאשר טווח הנורמה הוא 0-15. ברור לי שכל רופא יגיד שאין לו צליאק. והוא יוגדר ככזה רק כשהבדיקה תחרוג מהנורמה. אבל לפי הבנתי זה מעיד שהוא בדרך לפתח צליאק. כלומר שיש סיכוי גבוה שבהמשך הוא יהיה צליאקי. האם זה נכון? במיוחד שהוא אוכל בעיקר אוכל ללא גלוטן כןלל לחמים ופסטות ללא גלוטן כי אני מקפידה בבית. ואם אף על פי כן יש לו רמת נוגדנים גבוהה זה מעיד על סיכוי גבוה לפתח צליאק בהמשך כמובן שלא ניתן לדעת מתי. האם זה נכון? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• איבחון צליאק האם צריך להפסיק גלוטן?
    לי
    20/08/2020

שלום,
    לבן שלי יש במשך שנה לערך אפילו יותר כאבי בטן פעם בחודשיים לערך כאב חזק מאוד ממש שעובר בסוף . בנוסף פעם 1, הקיא , לפעמיים בעיות ביציאות , גזים וגרפסים.
    בבדיקת דם לגלוטן לא יצא צליאקי
    האם ייתכן שיש לו צליאק בכל זאת למרות שבדיקת הדם תקינה ואף לא גבולית ?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות צליאק לבת שנתיים ושלוש
    הילה
    01/06/2020

הי. הבת שלי באחוזון 1 בגובה לכן נשלחה לבדיקות. בתוצאה של צליאק IGA 40 וגם TRANSGLUTAMINASE_IgA קטן מ-0.5.

האם תקין?

הוספת תגובה

תמונה

• צליאק לנכדה בת 5 האם יש מה לבדוק?
    סבא אורי
    20/05/2020

רוצה להתייעץ איתכם, אני אובדת עצות.

לפני כחודשיים גילינו בבדיקת דם שלבתי בת ה-5 יש צליאק.

הערכים של הטראנסגלוטמינאז (מקווה שכתבתי נכון) היו גבוהים (מעל 100), התייעצנו עם שני רופאי גסטרו שאמרו שבמצב כזה אפשר לוותר על הגסטרוסקופיה (שוב, מקווה שכתבתי נכון) ולחזור על בדיקת הדם.

חזרנו על בדיקת הדם (בדקו עוד ערכים, לא זוכרת מה) והרופאים קבעו שיש לה צליאק (אין לא אחד במשפחות שלנו, למיטב ידיעתנו, כך שכל הנושא חדש לנו לגמרי).

מיד עברנו לתזונה ללא גלוטן, ובחלוף כשבוע וחצי פסקו כאבי הבטן עליהם התלוננה (שהובילו אותנו לבדוק צליאק מלכתחילה). ככה במשך כחודש, לא היו שום תלונות מצידה.

לפני כשבועיים חזרה להתלונן על כאבי בטן... ומאז מתלוננת בכל יום, ואומרת משפטים קורעי לב כמו "אני יודעת שמחר יכאב לי יותר, כי כל יום זה מחמיר".

אציין שניקינו את כל המטבח, החלפתי את כל התבלינים, החלפתי הרבה כלים לכלים חדשים, אנחנו כמעט ולא צורכים גלוטן בבית (יש מגירה אחת במקפיא של לחמניות ופיתות שבעלי לוקח לעבודה, והקטנה שלי אוכל דייסת קוואקר), החלפתי לה מברשת שיניים.

לאחרונה הפחתנו לה לקטוז (היא אוכל יוגורט רגיל, לאבנה וגבינה צהובה), הורדנו את כל הלקטוז לפני שלושה ימים בשל חשד שאולי זה קשור.

בימים האחרונים אני גם לא נותנת לה שום תחליף למעט לחם שאפיתי בעצמי מקמח מולינו ירוק.

אני מנהלת רישום של כל מה שהיא אוכלת. היא איתי כל הזמן, ובגן אוכלת רק מה ששלחתי לה (מה גם שהכאבים החלו לפני כשבועיים-שלושה ובגן הייתה רק יומיים השבוע).

התייעצתי עם דיאטנית פרטית שליוותה אותנו, היא הפנתה לרופא המשפחה, לרופא המשפחה שלנו לא היו תובנות מיוחדות. יש לנו תור לגסטרו בשבוע הבא.

על מה עוד לא חשבתי? אני תוהה אם זה בכלל הצליאק או רגישות אחרת או וירוס או דלקת או לא יודעת מה... אני מפחדת שבגלל הצליאק אנחנו מפספסים משהו אחר.

מה אפשר לעשות? נשבר לי הלב מלראות אותה כ"כ כאובה.

זאת כתבה בתי אני כסב דואג האם כדאי לבדוק עוד משהו? דרך אחרת?

הוספת תגובה

תמונה

• נוגדני טרנסגלוטינאז IGA לילד בן שש וחצי
    ליאת
    06/05/2020

הי הילד בן ה6.5 קיבל תוצאות בדיקות דם פריטין 21 , ספירת דם תקינה. לציין כי הילד ללא תסמינים כלל (ואוכל הרבה גלוטן). כמו כן מעט נמוך לגילו (1.15). פרט לזה כלום.
    בבדיקת נוגדנים יצא טרנסגלוטימינאז IGA עם תוצאה
    0.5>
    בפענוח רשום שהתוצאות יכולות להיות חיובי או שלילי. ופה זה כמופיע כך. אני בלחץ. מה זה אומר?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה לצליאק באופן פרטי לחיילת
    תמר
    13/03/2020

האם יש אפשרות לבצע בדיקה לצליאק באופן פרטי לחיילת?
    היא סובלת מתסמינים של שלשולים, בחילות והקאות במהלך שלוש השבועות האחרונים. עדיין לא ראתה רופא.
    בברכה,
    תמר

הוספת תגובה

תמונה

• העדר נוגדנים במחלת צליאק - האם אפשרי?
    עינת
    04/02/2020

שלום, בתי סבלה משלשולים כרוניים. בבדיקות הדם אין נוגדנים. אובחנה גנטית עם גן hla-dqa והביופסיה יצאה חיובית. האם תיתכן מחלת צליאק, שהיא מחלה אוטואימונית, ללא נוגדנים?

הוספת תגובה

תמונה

• השפעות צריכה חד פעמית של גלוטן על צליאקית
    אלי
    13/01/2020

ביתי בת ה-10 , חולת צליאק, אכלה בטעות פסטה עם גלוטן. כמה זמן ייקח למעי להשתקם ןל-ttg להתנרמל? האם צפוייה לכך השפעה על הגדילה שלה? תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• פרטין גבוה אצל חולת צליאק
    אירית
    16/11/2019

שלום רב, שמי אירית אני בת 76, סובלת מצליאק. לפני שלוש שנים התחיל הפרטין בדם לעלות, כיום עומד על 1440, במחלקה ההמטולוגית עשו את כל הבדיקות דם כולל פט סיטי ובדיקות גנטיות והכל שלילי, לא יודעים איפה זה נמצא.ירדתי 11 קילו במשקל, יש לי נשירת שיער איומה והציפורניים נשברות לי, אני חלשה ועייפה. אשמח לחוות דעתכם מניסיונכם, איפה להמשיך לחפש? . תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    פרטין גבוה אצל חולת צליאק

הוספת תגובה

תמונה