פורום צליאק - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו דיאטה ללא גלוטן, בדיקת רפואיות, כרסת, חסר באנזימי עיכול, דלקות במערכת העיכול, עיכוב גדילה, חסר ברזל, כאבי בטן, חולשה, חיוורון ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מפגש מוצר ללא גלוטן עם מוצר המכיל גלוטן
    עמוס גרינברג
    30/06/2022

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מפגש מוצר ללא גלוטן עם מוצר המכיל גלוטן

הוספת תגובה

תמונה

• צריכת שיבולת שועל ללא נזק
    נטע
    16/05/2022

שלום,
    אובחנתי כחולת צליאק לפני כ-3 שנים. בהתחלה המדדים שלי לא השתפרו, למרות שהקפדתי מאד להימנע מגלוטן. בהמשך, גיליתי שאני רגישה גם לשיבולת שועל "ללא גלוטן" והפסקתי לצרוך אותה. המדדים שלי השתפרו ומאז אני לא צורכת שיבולת שועל.
    שאלתי היא האם ישנו סיכוי שכעת, לאחר שעבר זמן, אוכל לצרוך שיבולת שועל "ללא גלוטן" מבלי להזיק לעצמי.
    תודה,
    נטע

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    צריכת שיבולת שועל ללא נזק

הוספת תגובה

תמונה

• אבחון צליאק - תסמינים דרך זיהוי בדיקה
    עידן
    07/05/2022

שלום.
    בני בן שנתיים וחצי. מזה שלושה שבועות הוא משלשל, מקיא מדי פעם בעיקר בלילה, עייף. לאחר 12 ימים התחיל גם להשתעל שיעול טורדני וחזק שגורם גם לעלייה בהקאות. חום לא היה משמעותי מעבר ליום. בדיקות תרבית לחיידקים ופרזיטים שליליות. במיון ילדים האבחנה שניתנה היא אדנו וירוס חזק ולכן צריך סבלנות. יש לציין שהשלשולים היו 5 ימים, פסקו ליומיים ושוב חזרו. הוא אינו רגיש לחלב אך כרגע לא צורך מוצרי חלב. חיוני אוכל לא מיובש. האם התמונה מוכרת לכם ואכן החשד צליאק יכול להתאים.
    תודה רבה
    עידן

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקה לצליאק
    מיכל
    20/03/2022

שלום
    מצורפת תוצאת בדיקת דם לצליאק,
    מה זה אומר?

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות בדיקה לצליאק

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת דם לצליאק
    שירה
    14/03/2022

שלום,
    עשיתי בדיקה לצליאק אחרי שבוע אחד שנמנעתי חלקית מגלוטן.
    התוצאה הראתה שלילית.
    האם ניתן להסתמך על זה?

צירפתי תמונה
    באחת הבדיקות יצאה שלילי עם ערך 2.5 טווח תקין.
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת דם לצליאק

הוספת תגובה

תמונה

• מחפשת גסטרולוג/ית מומחה/ית לצליאק
    רחל
    30/01/2022

מחפשת רופא מומחה עדיף רופאה לצליאק. באזור פתח צקוה והמרכז.

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקות דם לחולה צליאק
    שני
    01/12/2021

אני חולת צליאק מאובחנת כבר מספר שנים, ופעם בכמה חודשים/שנה אני עושה בדיקות דם.
    בבדיקת גם האחרונה קיבלתי שה-anti ttg ו-anti iga בערכים תקינים (2 U/ML לשניהם).
    אבל כן שמתי לב שה-LYMPHICYTES% = 46.50 כשהערך המקסימלי הוא 45.00
    ושב - NEUTROPHILS% = 44.50, כשהערך המינימלי הוא 46.00
    עכשיו השאלה שלי היא האם הערכים האלה יכולים להעיד על העובדה שאכלתי גלוטן בטעות? כי הבדיקות של הצליאק יצאו תקינות לחלוטין אבל מצד שני כן יש ריבוי של תאי דם לבנים ונויטרופילים ברמה נמוכה.
    תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בבטן ובחזה לאחר אכילת מאפים
    אסף
    07/11/2021

ערב טוב לכולם.
    יש לי שאלה אולי תוכלו לעזור.
    לפני מספר חודשים הייתי מאושפז בביח (למשך כ3 שבועות) בשל כאביי בטן וחזה חזקים.
    לא נמצאה כל סיבה לכך. הדבר היחיד ששיניתי היה שהתחלתי לאכול מוצר טבעי שנקרא slippery elm (לניקוי המעיים) שכנראה שיבש לי את הגוף. מאז כשאני אוכל מאפים בלבד, כמו בורקסים או קוראסונים הבטן שוב כואבת מאוד, בעוד כשאני אוכל לחם מכל סוג אין כאבים כלל.
    האם אתם מצליחים לחשוב מדוע זה קורה לי?

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת דם צליאק TRANSGLUTAMINASE_IgA
    ליאור אור
    07/11/2021

שלום, הרופאה שלחה אותי לבדיקת הדם הנ"ל לבירור צליאק. התוצאה היא - 0.5> TRANSGLUTAMINASE_IgA האם זה אומר שיש לי רגישות אם כך?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת צליאק שיצאה חיובית ללא תסמינים
    רותם
    02/11/2021

היי , אז ככה, לפני 7 שנים ( אני היום בת 21) עשו לי בדיקת דם לצליאק שיצאה חיובית גבולית. ולא רציתי לעשות ביופסיה. ואז החלטתי לעשות עוד בדיקת דם מתוך סקרנות ויצא חיובי חלש. עשיתי ביופסיה ויצא Marsh 3c . אין לי תסמינים בכלל. וששאלתי את הרופאה מה קורה אם לא הייתי מגלה היא אמרה לי כנראה שכלום. אני שוקלת לא לשמור על דיאטת נטולת גלוטן עקב המחיר החברתי והנפשי- ויותר מזה- זה לא עושה לי כלום! אין לי שום תסמין לא של עייפות לא כאבי בטן לא כלום. הכל ממש בסדר.
    מה אתם הייתם עושים במצב שלי?

הוספת תגובה

תמונה

• פירוש תוצאת בדיקת דם לצליאק
    אור
    11/10/2021

מה משמעות התוצאה בבדיקת דם לצליאק >
    TRANSGLUTAMINASE_IgA
    0.5>
    תודה🙏

הוספת תגובה

תמונה

• צליאק זיהום משני
    רעות
    12/08/2021

אשמח לקבל הבהרה לגבי זיהום משני
    במידה והתארחנו בארוחת המבורגרים שכללה לחמניות עם גלוטן . אחד הילדים בעודו אוכל לחמניה עם גלוטן הכניס את היד שלו לתוך סיר ההמבורגרים וחיפש לו המבורגר נוסף. מה הדין לגבי הילד עם הצליאק האם אחרי שהוא נגע בהמבורגר לאחר שנגע בלחמניה גלוטנית (דיי מתפוררת) הצליאקי יכול לאכול מההמבורגר הזה?

לקביעת תור
    סגירה
    צליאק זיהום משני

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת צליאק
    חזי
    04/08/2021

שלום בני קיבל תוצאות לבדיקת צליאק רציתי לדעת מה כומרות התשובות
    הבדיקהTRANSGLUTAMINASE_IgA
    תוצאה34.40 U/mL
    הבדיקהENDOMYSIAL Ab
    תוצאהBord. 1:2.5
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות בדיקת צליאק

הוספת תגובה

תמונה

• מעקב צליאק שלא יורד
    אבי
    03/08/2021

שלום רב.
    מה הזמן הקצר ביותר שניתן לבצע בין בדיקה לבדיקה של נוגדני הגלוטן ttg וata במעקב מחלת הציאליק?
    בדרך כלל נהוג כל 3 חודשים האם ניתן לעשות כל 3 שבועות על מנת לדעת אם נחשפתי לגלוטן במאכלים מסוימים.
    בברכה
    אבי

לקביעת תור
    סגירה
    מעקב צליאק שלא יורד

הוספת תגובה

תמונה

• בירור אבחון צליאק
    תמנה צהרי
    13/06/2021

אני בת 69 ובדיקות הדם לצליאק הראו:
    טראנסגלוטאמינאז 250 <
    אנדומיזיאל חיובי ++
    האם לצורך האבחנה הסופית אני צריכה לעשות גסטרוסקופיה?
    כך המליצה לי רופאת המשפחה
    תודה מראש על תשובתכם

לקביעת תור
    סגירה
    בירור אבחון צליאק

הוספת תגובה

תמונה