הידרותרפיה

רוצה לדעת על הידרותרפיה? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי הידרותרפיה. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...

מהי הידרותרפיה?


הידרותרפיה היא שיטת טיפול המערבת מים לצורך הקלה ושיכוך כאבים וטיפול במחלות. הידרותרפיה מקיפה טווח רחב של גישות שונות. הידרותרפיה יכולה לכלול תרפיות מים הכוללות עיסוי מתחת למים, אמבטיות מינראליות, טיפולי סאונה, טיפולי אדים וטיפולים אחרים.

מאז ימי רומא העתיקה התייחסו בני האדם לתכונות המרפאות של המים והשתמשו בשיטות בהן משתמשת הידרותרפיה. התכונות המרפאות והמבריאות של הידרותרפיה מבוססות על השפעות תרמיות או מכאניות. הידרותרפיה משתמשת בתכונות הפיזיות של המים כמו טמפרטורה ולחץ המים למטרות טיפוליות, כדי להאיץ את זרימת הדם ולטפל בסימפטומים של מחלות שונות.

הידרותרפיה מנצלת את התגובה של הגוף לגירוי חם וקר, ומיישמת את החום ואת הלחץ הנובע מהמים ואת התחושה הנוצרת כתוצאה מהם. העצבים מעבירים הרגשה זו אל הגוף, היכן שהגירוי ממריץ את המערכת החיצונית, משפיע על ייצור הורמוני הסטרס, מגרה את הזרימה ואת העיכול, מעודד את זרימת הדם ומפחית את הרגישות לכאב. בנוסף, באמבטיה, בבריכה או בבריכת הגלים אנו חווים תחושה של חוסר משקל כאשר הגוף משוחרר מכוח המשיכה. מים בתנועה ממריצים את הקולטנים של הגוף ומשחררים שרירים מתוחים. מים משחררים את הגוף מלחץ ומחדשים את הגוף. הוספת צמחי מרפא למים גם היא יכולה להגביר את התכונות המרפאות שלהם.

הידרותרפיה מטפלת בבעיות כמו כאבי מפרקים, פריצת דיסק, בעיות ניווניות בשלד ובמערכת השרירים, מחלת פרקינסון, הפרעות קשב, אסטמה, פיברומיאלגיה, הפרעות פסיכיאטריות, פציעות ספורט ועוד.

הידרותרפיה מיועדת לעצור התדרדרות פיזיולוגית, להפחית כאב ולבסס מערכת שרירים שתתמוך ותסייע בעתיד לשלד בעבודתו. פעילויות במים כמו צלילה ותרגילים מתחת למים משפרים את המערך הנשימתי ואת היכולת להתנגד לגורמי מחלות. ברמה התפקודית הלחץ ההידרוסטטי של המים מסייע במניעת התהוות של בצקות, בסילוק פסולת ונוזלים מצטברים ובהארכת שרירי הנשימה.

טיפול הידרותרפיה


טיפול הידרותרפיה הוא בעל בסיס פיזיולוגי והוא נשען על תכונות כמו טמפרטורות המים. טיפול הידרותרפיה במים קרים מעורר וגורם לכלי הדם להתכווץ ובכך להסיט את הדם לאיברים הפנימיים. טיפול הידרותרפיה במים חמים גורם לכלי דם להתרחב ומנקה את רקמות הגוף מפסולת. מעבר בין מים חמים לקרים יכול לטפל בזיהומים ולהאיץ את זרימת הדם.

טיפול הידרותרפיה משפיע על העור ועל השרירים. טיפול הידרותרפיה מרגיע את הריאות, הלב, הבטן והמערכות האנדוקריניות ומגרה את מערכות העצבים ואת עמוד השדרה. לפני טיפול הידרותרפיה יש צורך בהיוועצות עם רופא.

במקרים הבאים לא מומלץ טיפול הידרותרפיה באזורים מסוימים: חולי סוכרת, חולי טרשת נפוצה, נשים בהריון בעלות לחץ דם גבוה או כאלו הסובלות ממחלות לב, הסובלים מאישיאס (כאב שמורגש לאורך מסלולו של עצב השת ושלוחותיו) והסובלים משיגרון. בנוסף טיפול הידרותרפיה המשתמש במים חמים או בטמפרטורה גבוהה לא מומלץ לילדים קטנים מאד או לאנשים מבוגרים מאד.

במסגרת טיפול הידרותרפיה המטפל יאבחן את המטופל בבריכה בעלת מידות מיוחדות והמחוממת לצורך הטיפול וכמו כן, מחוץ לבריכה על ידי מטפל פיזיותרפיסט מוסמך. במהלך הטיפול מטפל באמצעות הידרותרפיה מבצע מניפולציות ועיסוי המרגיעים את השרירים המכווצים ומורידים את הלחץ מהמפרקים התקועים. מטפל בשיטת הידרותרפיה נעזר גם במגוון מכשירי ציפה ומתיחה על מנת לייצב את המטופל.

כיום טיפול הידרותרפיה מוכר כאמצעי טיפול המומלץ על ידי רופאים. מרבית קופות החולים מכירות כיום בחשיבות הידרותרפיה כחלק ממערך טיפולי ואף משתתפות במימון חלק מהטיפול. אתרי ספא רבים גם הם מציעים חבילות הכוללות טיפול הידרותרפיה. טיפול הידרותרפיה כולל בתוכו תרגול במים, לימוד שחייה שיקומית, טיפולי וואטסו ווטר דאנס וג'הארה ועוד. מטרת טיפול הידרותרפיה היא טיפולית, פיזית ורגשית ונועדה להחזיר את המטופל לאורח חיים שגרתי.

הידרותרפיה לילדים


הידרותרפיה לילדים יכולה להתקיים כחלק מתוכנית טיפול/ שיקום או כיחידת טיפול עצמאית על פי צורכי הילד ונסיבות המקרה. הידרותרפיה לילדים מתאימה במקרים הבאים: כשיש צורך בשיפור תפקודי ריאה ונשימה, לשיפור תקשורת וריכוז, לשיפור כושר גופני, סיבולת לב ריאה, הפחתת בצקות, להקלה בביצוע תנועות חיזוק שרירים, להפגת כאב, לשיפור שיווי משקל, לצורך לימוד פעולות מוטוריות ועוד. הידרותרפיה לילדים מתאימה מגיל שלושה חודשים ועד גיל 15.

טיפול הידרותרפיה לילדים מועבר על ידי המטפל תוך כדי חוויה של הנאה, משחק ולמידה. שלבי הידרותרפיה לילדים כוללים: הסתגלות למים, הכנה לשחייה, שחייה טיפולית (במידת הצורך), צלילה ושפע של פעילויות המותאמות לכל ילד על פי צרכיו האישיים.

טיפול הידרותרפיה לילדים מתרכז לעיתים באוכלוסיות בעלות נכויות כמו ילדים אוטיסטים. במקרה זה, המפגש עם המטפל במים יוצר תלות ומגע בין המטפל לילד האוטיסט. אוכלוסייה אחרת שלה מיועדים טיפולי הידרותרפיה לילדים היא ילדים עיוורים. במקרה של ילדים עיוורים הלקות גורמת לעיתים לעיכוב בהתפתחות המוטורית שבה יכולה לטפל הידרותרפיה לילדים. הבריכה מעניקה לילד העיוור סביבה תחושתית עשירה שבה יכול הילד להתנסות ולתרגל מגוון של תנועות בסביבה בטוחה יחסית מאשר מחוץ למים. בנוסף הסביבה המימית היא סביבה המספקת גירויים חושיים רבים ולכן היא טובה ומתאימה לטיפול בילד עיוור הזקוק לכמה שיותר גירויים.

ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז גם הם יכולים להרוויח מטיפולי הידרותרפיה לילדים. עבור ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז המים הם מווסתים, עוטפים ומרגיעים, משמשים מקום טוב לפורקן ומאפשרים פעילות גופנית מהנה. טיפולי הידרותרפיה לילדים יכולים ללמד ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז הקשבה ומילוי אחר הוראות וכמו כן להעניק להם תחושה של הצלחה ועצמאות. הורים רבים מדווחים על השפעה חיובית, חיזוק גופני ורגשי, ושיפור בלימודים בעקבות טיפולי הידרותרפיה לילדים.

שחיית תינוקות


השילוב בין תינוקות למים נחשב לשילוב טבעי בשל הסביבה המימית של הרחם. בתרבויות מסוימות שוחים תינוקות בנהר המקומי עוד לפני שהם לומדים ללכת. שחיית תינוקות התפתחה החל משנות השבעים וזכתה לפופולאריות במדינות אירופה השונות וכן בארה"ב.

שחיית תינוקות ידועה כמחזקת את הביטחון העצמי של התינוק. שחיית תינוקות יכולה להתחיל מגיל שלושה חודשים והיא נמשכת עד לגילאי ארבע שנים. המים החמימים של הבריכה והאווירה המתאימה עוזרים להתפתחות תינוקות ומחזקים את הקשר בין התינוק להורה. התינוק לומד להרגיש בטוח בסביבת מים. ההתעמלות והמשחקים עוזרים לחזק פעוטות, לשפר את הקואורדינציה ואת שיווי המשקל, מסייעים למערכת הנשימה ועוד. במהלך שחיית תינוקות ההורים לוקחים חלק פעיל בשמירת ראשו של התינוק מעל המים כדי שיוכל לנשום בבטחה.

בגיל שלושה חודשים, הגיל שבו מתחילים בדרך כלל תינוקות ליטול חלק בשיעורי שחיית תינוקות, מוחו של התינוק מפותח והוא מסוגל לבטוח באדם אחר (ההורה), בנוסף תנועות רפלקס השחייה של התינוק נמצאות בשיא התפתחותם. לכן שחיית תינוקות מומלצת בגיל זה.

שחיית תינוקות מחזקת את האישיות של התינוק ואת הכישורים המוטוריים שלו. כמו כן התינוק מפתח גישה חיובית למים שיכולה לעזור גם בשעת הרחצה. שחיית תינוקות מניחה את הבסיס ללימודי שחייה של הילד (לימודי שחייה אפשריים מבחינה התפתחותית רק בגיל שלוש). מים מגרים את העצבים של התינוק ולכן לאחר שחיית תינוקות, תינוקות בדרך כלל ישנים טוב יותר וחזק יותר. בנוסף, לרבים מהתינוקות זהו מפגש ראשון עם תינוקות אחרים ואינטראקציה ראשונית עם אנשים לא מוכרים בסביבה חיצונית לבית.

בזמן שחיית תינוקות חשוב לא ללחוץ על פעולות שהילד לא רוצה לבצע, כמו למשל לא להכריח את הילד לצלול לתוך המים. חשוב מאד כחלק מפעילות שחיית תינוקות שהילד ירגיש בטוח וייהנה מחוויית השהייה במים. תגובות ההורים והמדריך לפעולות התינוק ועידוד של התינוק ביחד עם כל פעילות חשובים גם הם. יש לזכור כי לכל תינוק קצב משלו, מאחר וכל תינוק הוא בעל אופי אחר והתפתחות שונה.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

הידרותרפיה

בפורום זה אפשר להתייעץ על נושאים כמו התעמלות במים,שחיית תינוקות,שחייה, טיפול במים להקלה על כאבים ולטיפול בבעיות שונות כמו אוטיזם, חרדות, כאבים כרוניים, דלקות מפרקים ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • טיפול במים לנערה עם בעיות בדימוי הגוף
  זהבית
  19/06/2018

  לבת שלי יש בעיות גב והמליצו לה על הידרותרפיה. נוסף על כך, יש לה בעיות של דימוי גוף והיא לא מוכנה ללבוש בגד ים. א. האם יש טיפול שיכול לשלב בין הבעיה הפיזיולוגית לבעיה של דימוי הגוף?
  ב. האם יש פתרון יצירתי למצבים כאלה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול במים לבעיות דימוי גוף

  עזרא שגיא
  26/06/2018

  שלום זהבית,
  הטיפול במים היא פתרון יעיל ויסודי לבעיות וכאבי גב, הקרנות עצביות, בעיות יציבה ומוגבלות בתנועה. באמצעות טיפול מותאם במים עשוי לפתור ו או לשפר את איכות החיים באופן ניכר.
  הטיפול במים משפר את חווית דימוי הגוף.
  כלל לא מחייב ללבוש בגד ים. ניתן ללבוש בגד צמוד גוף ארוך- וחולצה עם שרוולים ארוכים, מותאמים למי בריכה .
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול במים לכאבי גב
  מירב
  17/06/2018

  האם טיפול במים לכאב גב הוא חד פעמי או סדרת טיפולים? כמה טיפול עולה? יש החזרים מהקופה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  טיפול במים לכאבי גב

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול במים לכאבי גב

  עזרא שגיא
  17/06/2018

  שלום מירב.
  חשוב לאבחן את הגורם לכאבי הגב, לעתים הגורם לכאבי גב הוא מאזור אחר בגוף. שאינו נלקח בחשבון או אינו מאובחן וניתנת דיאגנוזה פשוטה וכוללנית של שרירים תפוסים.
  טיפול במים בשיטה ייעודית עשויה לתת מענה לכאבי גב ובעיות בעמוד השדרה.
  הטיפול במים הוא הטיפול היעיל ביותר לבעיות עמוד שדרה.
  בברכה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הקלה לכאבים לחולה סרטן
  אביגיל
  14/06/2018

  מחפשים טיפולים לטיפול בכאבים ובחולשה לאבא שלי שחולה בסרטן סופני...
  האם טיפול במים בטוח במצב כזה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הקלה לכאבים לחולה סרטן

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הקלה לכאבים לחולה סרטן

  עזרא שגיא
  17/06/2018

  שלום אביגיל
  טיפול במים הוא טיפול בטוח, משכך כאבים ומביא מרגוע לנפש, יחד עם זאת משפר גם את מצב הרוח.
  הטיפול מתבצע בבריכה טיפולית מיוחדת, במים חמימים ונעימים טמפרטורת המים הנה 34 מעלות.
  טיפול מומלץ ...
  בברכה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חולת סוכרת לפני קטיעה
  אווה
  31/05/2018

  חולת סוכרת, כנראה צריכה לעבור קטיעה של הרגל. הם הידרותרפיה יכולה לעזור במצבי?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  חולת סוכרת לפני קטיעה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חולת סוכרת

  עזרא שגיא
  10/06/2018

  שלום אווה,
  טיפול הידרותרפיה עשוי לעזור במצבים של סוכרת.
  הן לפני הקטיעה והן לאחריו.
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עזרה בשיקום איחוי שברים
  אריאלה
  07/06/2018

  שמעתי שטיפול במים יכול לעזור בשיקום איחוי שברים, האם נכון הדבר? איזו שיטה מתאימה לבעיה זו?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  עזרה בשיקום איחוי שברים

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איחוי שברים במים

  עזרא שגיא
  10/06/2018

  שלום אריאלה,
  באמצעות טיפול מיוחד במים ניתן לשקם איחוי שברים.
  חשוב לאבחן ולהתאים שיטה וסגנון טיפול במים.
  שיקום של איחוי שברים במים זה השיקום האיכותי יותר.
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חיזוק שרירים בטיפול במים
  אפרים
  10/06/2018

  האם יש טיפול מומלץ לחיזוק של השרירים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  חיזוק שרירים בטיפול במים

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חיזוק שרירים במים

  עזרא שגיא
  10/06/2018

  שלום אפרים,
  באילו שרירים מדובר ולאיזה מטרה. אכן כן. שיטת טיפול מיוחדת במים ניתן לחזק שרירים , שיטה זו יעילה מאוד
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול רגשי במים בלי מגע
  רחלי
  03/06/2018

  האם יש אפשרות לטיפול רגשי במים שאינו כרוך במגע מכל זוג שהוא? מדובר בנערה שעברה טראומה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  טיפול רגשי במים בלי מגע

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול רגשי במים

  עזרא שגיא
  07/06/2018

  כן. טיפול רגשי במים ניתן לטפל ללא מגע כלל.
  מכל סוג שהוא
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עיסוי במים לילד אסמתי
  מאיר
  29/05/2018

  לילד שלי יש אסתמה חמורה, שמעתי שעיסוי במים יכול לעזור לבעיות בדרכי הנשימה, האם נכון? איך מתבצע טיפול כזה על ילד בן 8?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  עיסוי במים לילד אסמתי

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הידרותרפיה לחולי אסטמה

  עזרא שגיא
  29/05/2018

  שלום וברכה.
  טיפולי הידרותראפיה הוא טיפול יעיל במיוחד: לבעיות של אסטמה וברונכיט. ובנוסף הטיפול עוזר מאד למגוון מחלות ריאה.
  הטיפול מתבצע בבריכה טיפולית במים חמימים, לחץ המים על הריאות גורם לריאות לעבוד חזק יותר מאשר מחוץ למים (בכ 60% יותר מאשר בדרך כלל). כתוצאה מכך שרירי הריאות מתחזקים והנשימה הופכת איכותית וקלה יותר.
  באמצעות תרגילים מיוחדים במים המנצלים את לחץ המים היא פעולת הנשיפה ובכך מתייעלת ריקון הריאות והגוף מן הפחמן הרעיל.
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול במים בהריום מתקדם
  חן
  27/05/2018

  בהריון מתקדם, בעיות רבות ונמצאת בשמירה. האם טיפול במים יכול לעזור לי או שהשמירה כוללת גם טיפולים מסוג זה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  טיפול במים בהריום מתקדם

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול במים לנשים בהריון מתקדם

  עזרא שגיא
  28/05/2018

  שלום וברכה.
  טיפול במים לנשים בהיריון מתקדם הוא טיפול יעיל מאוד. יחד עם זאת רצוי להצמד להוראות הרופא. ולקבל אישור והנחיות מהרופא עבור טיפולים במים.
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קרע אחורי ללא פריצה
  יוסף
  24/05/2018

  אבחנו לי קרע אחורי ללא פריצה ובלטים זעירים. האם טיפול במים יכול לעזור לי עם הכאבים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  קרע אחורי ללא פריצה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קרע אחורי

  עזרא שגיא
  25/05/2018

  שלום יוסף,
  לשאלתך קרע אחורי. היכן ? ...
  באופן כללי . אכן, טיפול במים עשוי לתת מזור לכאבים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום