פורום שיקום פציעות ספורט, שיקום אורטופדי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו פיזיותרפיה, קרע במיניסקוס, שברי מאמץ, נקע, רפואת ספורט, אורתופדיה, מתיחת שריר ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בירור לגבי נפילה ופציעה בברך
    פרחיה אביטבול
    19/11/2020

נפלתי ויש לי קרע בעובי מלא ברצועת הacl.
    ויש עוד קרע אלסוני לרוחב קרן אחורית של מיניסקוס מדיאלי.
    מה עושים?
    האם ניתן לרפא ואיך ללא נתוח?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בירור לגבי נפילה ופציעה בברך

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בידיים וקושי ביישור המפרק - האם שריר תפוס?
    נאור
    16/07/2020

יום שלישי האחרון התאמנתי עם מאמן כושר אישי לאחר שנים שלא התאמנתי ויודע שהשרירים יתפסו לי כמו שיש לי ברגליים,
    אבל הידיים שלי מהמפרק ומטה כואבות לי מאוד ואני לא מצליח לישר את הידיים או לקפל אותן במלואן - השאלה שלי האם זה שרירים שנתפסו ברמה חזקה כיוון שאימצו אותם לאחר המון שנים ללא כושר? או שזה משהו חמור יותר?
    אשמח לתשובה מכם
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• חשד לקרע בשוק לאחר משחק כדורגל
    אוהד
    08/07/2020

תוצאה באולטרסאונד שוק: אספקט מדיאלי אחורי דל דוק ימין מודגמת קולקציה נוזלית קטנה לgc המדיאלי בגודל 0.8-2.7 ס"מ. מבנה סיבי של שריר ה-GC והסולאוס שמורים.

האם מדובר בקרע חלקי? במידה וכן, מה הטיפול המומלץ?

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ בברכיים שהופיע לאחרונה
    אלעד
    27/03/2020

שלום,

אני מאמן חדר כושר בריא, בן 32 ומתאמן בעצמי שנים רבות.
    מבצע בשנים האחרונות פעם ב-5 ימים אימון רגליים (2-3 סטים מכל תרגיל: דיפ סקווט, מכרעים, דדליפט, וסקווט על רגל אחת). האימונים לא השתנו לאחרונה.
    אני נוהג לעבוד בטווח תנועה מלא ומקפיד על טכניקה טובה, ללא קריסת ברכיים פנימה או קדימה.

משום מה, בחודשיים האחרונים אני חש לחץ בברכיים במהלך המעלות הראשונות של שלב העלייה בסקווט (שמלווה גם ברעשים בברכיים) עד השלב שבו הירך מקבילה לקרקע, ואז הלחץ פוחת.
    הלחץ בברכיים מלווה אותי לכל אורך היום, אך בעת עלייה במדרגות הלחץ מורגש יותר, וגם בעת כפיפה מקסימלית של הברך בסיטואציות שונות. מדובר באי-נוחות ולעיתים תחושת קור פנימית. אין נפיחות ואין אודם.

מה יכול להיות העניין?
    האם יש דרכי אבחון?
    כיצד לטפל?

תודה,
    אלעד

הוספת תגובה

תמונה

• מחלת קוליטיס - יש ריפוי טבעי?
    אתי
    29/02/2020

אני רוצה לשאול את יוני ירום מי שיש לו את מחלת הקוליטיס יכול להשתמש בהרבלייף?

הוספת תגובה

תמונה

• תסמונת טיצה וכאבים בשרירי הבטן
    גיא נאור
    06/02/2020

שלום, כבר חמישה חודשים שאני סובל מכאבים בחזה בצד ימין, אובחן כשכנראה תיסמונת טיצה. הכאבים גם נמצאים בשרירים שמתחת לבית החזה, שרירי הבטן ויש רגישות בזמן מגע. ניסיתי לטפל באמצעות נוגדי דלקת - שלא עזרו וגם על ידי טיפול פיזיוטרפי שרק הקל על הכאב, אני כבר אובד עצות ולא יודע מה לעשות, חזרתי להתאמן באופן מתון (אימוני משקל גוף וריצות) על פי הוראת הפיזותרפיסט אבל לא מרגיש שום התקדמות, בקרוב אמור להתגייס לקרבי ולא חושב שאוכל לתפקד עם הבעיה הזאת, למישהו יש פתרון?

הוספת תגובה

תמונה

• אגן מרוסק עם פריצות דיסק ממה זה נובע?
    יהודית שובל
    28/01/2020

שלום
    בשנים האחרונות אני סובלת מכאבי גב כרונים וכאבים בירך שמאל עשיתי סיטי והתגלו 2 פריצות דיסק ואגן מרוסק, ממה יכול לנבוע האגן המרוסק,עברתי תאונות דרכים לפני המון שנים והכאבי החלו להחמיר רק בשנים האחרונות ,לא רואה קשר לתאונות.

הוספת תגובה

תמונה

• כאביי גב

St
    29/01/2020

אני גם לאחרונה סובלת המון מכאבי גב בעיקר תחתון...התחלתי לקחת סידן אמורפי אחרי המלצות וזה ממש הקל ונתן לי מרחב נשימה...שווה לבדוק אם מתאים לך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות בברכיים וטניס אלבו
    מיי
    23/01/2020

היי. אני בת 53. יש לי בעיות סחוס בברכיים והברכיים כואבות לי ממש. בנוסף יש לי טניס אלבו במרפק ואני סובלת מכאבים איומים בזרוע ומטופלת כרגע בכדורים. רציתי לשאול איזה ספורט אני יכולה לעשות (חוץ משחייה שלא זמין לי כרגע) כדי לשרוף שומנים ולקדת במשקל וכל זה בהתאם לאילוצים הרפואיים שהזכרתי. תודה רבה. מיי

לקביעת תור
    סגירה
    בעיות בברכיים וטניס אלבו

הוספת תגובה

תמונה

• הירדמות מציקה של שריר הירך
    ניסים
    23/12/2019

היי בן 44מתאמן בלט דיסק בl4l5 2 כ15שנה שעשה חיים לא קלים חוץ מזה בריא לפי בדיקות אחרונות מתאמן כ10שעות בשבוע חדר כושר בשנה האחרונה יש לי תופעה שרק עכשיו התחילה להטריד אותי במצב שכיבה על הגב שריר הירך מהברך למעלה מתחיל להרדם לאחר חצי שעה של שכיבה מאוד מציק ברגע שאני מזיז את הרגל התחושה נעלמת לפי דעתך מה יש לעשות
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• שריר הירך נרדם
    ניסים
    23/12/2019

היי בן 44מתאמן בלט דיסק בl4l5 2 כ15שנה שעשה חיים לא קלים חוץ מזה בריא לפי בדיקות אחרונות מתאמן כ10שעות בשבוע חדר כושר בשנה האחרונה יש לי תופעה שרק עכשיו התחילה להטריד אותי במצב שכיבה על הגב שריר הירך מהברך למעלה מתחיל להרדם לאחר חצי שעה של שכיבה מאוד מציק ברגע שאני מזיז את הרגל התחושה נעלמת לפי דעתך מה יש לעשות
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שריר הירך נרדם

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות של אולטרסאונד ברך
    מרגלית
    20/12/2019

אני בת 68 עשיתי בדיקות בעקבות כאבים בברך ונפיחות . אלו התוצאות:
    בורסא סופראפטלרית - הודגם נוזל בכמות קטנה
    בורסא אינפראפטלרית - הודגם נוזל בכמות משמעותית
    מדור חיצוני של הברך כולל LCL - הודגמה תפיחות של הרקמה הרכה.
    כל שאר התוצאות בבדיקה היו תקינות.
    מה הפיענוח?

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות של אולטרסאונד ברך

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים במפשעה דרכי טיפול בפציעה
    אלי
    23/11/2019

סובל מכאבים במפשעה באזור השנה וקצת
    משחק כדורגל בשכונה לא מקצועי סביבות ה2-3 פעמים בשבוע עם תקופות קצרות שלא משחקים כמעט בכלל
    בפעם האחרונה ששיחקתי לפני חודש הכאבים החמירו ממש ובמשך חמישה ימים כל צעד היא מלווה בכאב חזק במפשעה שהקרין לישבן(פי הטבעת)ולאזור הבטן התחתונה ולברכיים
    בבדיקת אולטרה סאונד שעשיתי לפני 3 חודשים לא זיהו כלום
    בנהחה וזה באמת פציעה במפשעה איזה תרגילים או טיפול אני יכול לעשות בבית וכמה זמן החלמה זה יכול לקחת
    טיפה מיואש מלהמשיך ללכת לרופאים שלא בידיוק עוזרים בלשון המעטה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה אימונים ניתן לבצע עם שבר מאמץ בשוק?
    נטע
    11/11/2019

האם ניתן לבצע אימוני התנגדות (משקולות, גומיות וכך הלאה) כשיש שבר מאמץ בשוק?
    האם מותר לשחות?
    האם יש פעילות אחרת שניתן לבצע בפלג הגוף התחתון מבלי להחמיר את המצב?
    תודה,
    נטע

הוספת תגובה

תמונה

• תחליף לבדיקת emg
    גידי
    25/10/2019

שלום רב.
    האורטופד קבע לי בדיקת emg
    לפגיעת בארכיאל פלקסוס, ונימול באגודל האצבע. הלכתי לemg
    ופשוט לא יכולתי לעבור את הבדיקה עקב כאבים ורגישות למכות חשמל.
    האם יש בדיקה מקבילה לemg שבודקת דברים דומים ואינה כרוכה בקבלת מכות/זרמי חשמל ?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    תחליף לבדיקת emg

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח לכדורגלן לאחר שבר בטיביה פיבולה
    דור
    28/09/2019

שלום, אני בן 17 משחק כדורגל בקבוצה ולפני חודש וחצי שברתי במשחק את הטיביה והפיבולה ועברתי ניתוח שהכניסו לי מוט לתוך חלל העצם, הייתי עם מגף שמקבע את הברך למשך חודש ובשבוע האחרון אני יכול ללכת ללא קביים. רציתי לשאול אם הברגים ברגל שלי יפריעו לי בהמשך הקריירה והאם תיווצר מגבלה כלשהי ברגל בגלל הניתוח והפציעה

הוספת תגובה

תמונה