פורום שיקום פציעות ספורט, שיקום אורטופדי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו פיזיותרפיה, קרע במיניסקוס, שברי מאמץ, נקע, רפואת ספורט, אורתופדיה, מתיחת שריר ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תסמונת טיצה וכאבים בשרירי הבטן
    גיא נאור
    06/02/2020

שלום, כבר חמישה חודשים שאני סובל מכאבים בחזה בצד ימין, אובחן כשכנראה תיסמונת טיצה. הכאבים גם נמצאים בשרירים שמתחת לבית החזה, שרירי הבטן ויש רגישות בזמן מגע. ניסיתי לטפל באמצעות נוגדי דלקת - שלא עזרו וגם על ידי טיפול פיזיוטרפי שרק הקל על הכאב, אני כבר אובד עצות ולא יודע מה לעשות, חזרתי להתאמן באופן מתון (אימוני משקל גוף וריצות) על פי הוראת הפיזותרפיסט אבל לא מרגיש שום התקדמות, בקרוב אמור להתגייס לקרבי ולא חושב שאוכל לתפקד עם הבעיה הזאת, למישהו יש פתרון?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אגן מרוסק עם פריצות דיסק ממה זה נובע?
    יהודית שובל
    28/01/2020

שלום
    בשנים האחרונות אני סובלת מכאבי גב כרונים וכאבים בירך שמאל עשיתי סיטי והתגלו 2 פריצות דיסק ואגן מרוסק, ממה יכול לנבוע האגן המרוסק,עברתי תאונות דרכים לפני המון שנים והכאבי החלו להחמיר רק בשנים האחרונות ,לא רואה קשר לתאונות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאביי גב

St
    29/01/2020

אני גם לאחרונה סובלת המון מכאבי גב בעיקר תחתון...התחלתי לקחת סידן אמורפי אחרי המלצות וזה ממש הקל ונתן לי מרחב נשימה...שווה לבדוק אם מתאים לך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות בברכיים וטניס אלבו
    מיי
    23/01/2020

היי. אני בת 53. יש לי בעיות סחוס בברכיים והברכיים כואבות לי ממש. בנוסף יש לי טניס אלבו במרפק ואני סובלת מכאבים איומים בזרוע ומטופלת כרגע בכדורים. רציתי לשאול איזה ספורט אני יכולה לעשות (חוץ משחייה שלא זמין לי כרגע) כדי לשרוף שומנים ולקדת במשקל וכל זה בהתאם לאילוצים הרפואיים שהזכרתי. תודה רבה. מיי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הירדמות מציקה של שריר הירך
    ניסים
    23/12/2019

היי בן 44מתאמן בלט דיסק בl4l5 2 כ15שנה שעשה חיים לא קלים חוץ מזה בריא לפי בדיקות אחרונות מתאמן כ10שעות בשבוע חדר כושר בשנה האחרונה יש לי תופעה שרק עכשיו התחילה להטריד אותי במצב שכיבה על הגב שריר הירך מהברך למעלה מתחיל להרדם לאחר חצי שעה של שכיבה מאוד מציק ברגע שאני מזיז את הרגל התחושה נעלמת לפי דעתך מה יש לעשות
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שריר הירך נרדם
    ניסים
    23/12/2019

היי בן 44מתאמן בלט דיסק בl4l5 2 כ15שנה שעשה חיים לא קלים חוץ מזה בריא לפי בדיקות אחרונות מתאמן כ10שעות בשבוע חדר כושר בשנה האחרונה יש לי תופעה שרק עכשיו התחילה להטריד אותי במצב שכיבה על הגב שריר הירך מהברך למעלה מתחיל להרדם לאחר חצי שעה של שכיבה מאוד מציק ברגע שאני מזיז את הרגל התחושה נעלמת לפי דעתך מה יש לעשות
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות של אולטרסאונד ברך
    מרגלית
    20/12/2019

אני בת 68 עשיתי בדיקות בעקבות כאבים בברך ונפיחות . אלו התוצאות:
    בורסא סופראפטלרית - הודגם נוזל בכמות קטנה
    בורסא אינפראפטלרית - הודגם נוזל בכמות משמעותית
    מדור חיצוני של הברך כולל LCL - הודגמה תפיחות של הרקמה הרכה.
    כל שאר התוצאות בבדיקה היו תקינות.
    מה הפיענוח?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים במפשעה דרכי טיפול בפציעה
    אלי
    23/11/2019

סובל מכאבים במפשעה באזור השנה וקצת
    משחק כדורגל בשכונה לא מקצועי סביבות ה2-3 פעמים בשבוע עם תקופות קצרות שלא משחקים כמעט בכלל
    בפעם האחרונה ששיחקתי לפני חודש הכאבים החמירו ממש ובמשך חמישה ימים כל צעד היא מלווה בכאב חזק במפשעה שהקרין לישבן(פי הטבעת)ולאזור הבטן התחתונה ולברכיים
    בבדיקת אולטרה סאונד שעשיתי לפני 3 חודשים לא זיהו כלום
    בנהחה וזה באמת פציעה במפשעה איזה תרגילים או טיפול אני יכול לעשות בבית וכמה זמן החלמה זה יכול לקחת
    טיפה מיואש מלהמשיך ללכת לרופאים שלא בידיוק עוזרים בלשון המעטה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה אימונים ניתן לבצע עם שבר מאמץ בשוק?
    נטע
    11/11/2019

האם ניתן לבצע אימוני התנגדות (משקולות, גומיות וכך הלאה) כשיש שבר מאמץ בשוק?
    האם מותר לשחות?
    האם יש פעילות אחרת שניתן לבצע בפלג הגוף התחתון מבלי להחמיר את המצב?
    תודה,
    נטע

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תחליף לבדיקת emg
    גידי
    25/10/2019

שלום רב.
    האורטופד קבע לי בדיקת emg
    לפגיעת בארכיאל פלקסוס, ונימול באגודל האצבע. הלכתי לemg
    ופשוט לא יכולתי לעבור את הבדיקה עקב כאבים ורגישות למכות חשמל.
    האם יש בדיקה מקבילה לemg שבודקת דברים דומים ואינה כרוכה בקבלת מכות/זרמי חשמל ?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח לכדורגלן לאחר שבר בטיביה פיבולה
    דור
    28/09/2019

שלום, אני בן 17 משחק כדורגל בקבוצה ולפני חודש וחצי שברתי במשחק את הטיביה והפיבולה ועברתי ניתוח שהכניסו לי מוט לתוך חלל העצם, הייתי עם מגף שמקבע את הברך למשך חודש ובשבוע האחרון אני יכול ללכת ללא קביים. רציתי לשאול אם הברגים ברגל שלי יפריעו לי בהמשך הקריירה והאם תיווצר מגבלה כלשהי ברגל בגלל הניתוח והפציעה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יישור לורדוזיס צווארי - בירור
    מירי
    22/08/2019

שלום רב,
    רציתי לדעת מה ההבדל בין
    יישור לורדוזיס צווארי- צליפת שוט - whiplash injury
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צוואר ופציעות

פיזיוקליק
    26/08/2019

מירי שלום!
    שני המושגים האחרונים הם זהים. אחד בעברית ושני באנגלית.
    הראשון זה משהו אחר.
    בעמוד השידרה באופן טבעי יש קשתות. עמוד השידרה לא בנוי כקו ישר לגמרי. כדי לאפשר תנועה ויציבה נכונים ישנן 3 קשתות. הראשונה, הגבוהה ביותר, היא בצוואר. היא קרויה
    לורדוזיס צווארית.
    ישנם מיקרים שבשביל לתאר בעייה במידת הקשת הזו ( שטוחה מדי או קמורה מידי) משתמשים במושג לורדוזיס צווארי .
    שני המושגים האחרונים הזהים מתארים פגיעה שאופיינית במיוחד לאחר תאונת דרכים של רכב שפוגע בך מאחורנית והראש בגלל הפגיעה נע קדימה ואז מייד אחכ אחורנית ובסיום חוזר לקו אמצא.
    לקריאה נוספת על צוואר -
    https://blog.physioclick.co.il/neck-and-shoulder-pain/
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בטן תחתונה בזמן ריצה
    ראובן
    21/08/2019

שלום. כאב בבטן התחתונה צד ימין רק בזמן ריצה. הפסקת ריצה מפסיק מיידי הכאב. נשלל בקע מפשעתי. מה יכול הגורם ומה ניתן לעשות? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות גדולה בישבן אחרי תאונת אופניים
    שרית פינקל
    17/08/2019

שלום רב; לפני 5 שבועות בנהלך אימון אופני כביש איבדתי שליטה במהירות גבוהה ועפתי לתעלה מלאה באבנים הנפילה היתה על צד שמאל ונוצרה לי המטומה מאוד גדולה בישבן שמאל יש נפיחות מאוד גדולה אין לי תחושה של המקום והנפיחות לא יורדת כלל מה שמאוד מפריע לי האם יש מה לעשות ? כמה זמן לוקח עד לשיפור ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פציעה בבוהן בעת משחק כדורגל
    שון
    15/08/2019

נפצעתי בכדורגל. קיבלתי בעיטה בבוהן ובעצם שליד הבוהן,.
    אין לי שבר, אבל בבדיקת אולטראסאונד נמצא נוזל לבן.
    הרופא כתב לי הפנייה לבדיקת מיפוי עצמות.
    הוא אמר שזה לא דחוף ולא מדובר בממצא חריג כי אחרת היה שולח אותי לבדיקה עם הפנייה דחופה אבל שעדיף לבדוק.
    עכשיו זה ממש מטריד אותי. מה זה יכול להיות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פריקת מרפק - מתעמלת אקרובטיקה
    סתיו
    07/08/2019

הבת שלי (10) היא מתעמלת אקרובטיקה. באחד האימונים היא פרקה את המרפק. היא עברה הליך של שחזור ללא צורך בניתוח. כרגע מגובסת למשך חודש.
    מתי, אם בכלל, תוכל לשוב לאימונים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה