פורום רפואת ספורט - יש לך שאלה?

בפורום זה להתייעץ על נושאים כמו שיקום, פציעות ספורט, מרפק טניס, מניעת חבלות בפעילות גופנית, כאבי ברכיים, נקע בקרסול ועוד

מנהל הפורום

ד"ר מוחמד כתאנה
ד"ר מוחמד כתאנה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מוחמד כתאנה ללא פרסום בפורום

• כאבים חדים במפשעה
    גל
    17/05/2022

שלום, אני בת 22 ויש לי כאבים חדים למעלה מחודש באיזור של המפשעה בצד ימין ליד מפרק הירך, כאבים של דקירות פתאומיות שקורות בעיקר בזמן מנוחה ואפילו שינה.
    בנוסף התחילו כאבים באגן התחתון באותו הצד וגם מאחורי הירך בעמידה(כאבים של מתיחה ולא דקירות כמו במפשעה)כמו כן כאב אזורי ליד מפרק הירך והמותן.
    ביצעתי בדיקות דם והלכתי לכמה רופאים וגם לטרם.
    נשלל אבנים בכליות,דלקת שרירים ובקע מפשעתי.
    ביצעתי אולטרסאונד והכל תקין.
    היום התחילו לי בחילות ורציתי לדעת האם יש משהו שיכול להיות מקשר בין הכל? וממה הכל יכול להגרם?
    שאלה נוספת אם יש לי קרע או מתיחה בשריר, האם זה משהו שנראה דרך בדיקת אולטרסאונד מפשעתי? תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאבים חדים במפשעה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פתרון לischial tuberosity
    M.h
    29/04/2022

שלום רב
    מזה 4 חודשים סובל מכאב חד באזור עצם הישיבה צד ימין
    מה שנקרא ischial / שחפת איסכיאלית
    איך פותרים את זה ומה הטיפול הנכון ?
    נראה שזה לא יעבור לעולם
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    פתרון לischial tuberosity

הוספת תגובה

תמונה

• קרע מורכב במניסקוס
    גיא
    10/04/2022

שלום,
    אמור במהלך מאי לעבור ניתוח להוצאת המניסקוס.
    עפ חוות דעת של 2 מנתחים לא ניתן לתפור ורוב הסיכויים היא להוצאת המניסקוס .השאלה האם לאחר 4 ימים אני יכול להרשות לעצמי לצאת לסופש בחול?
    האם ההחלמה היא קשה וארוכה?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    קרע מורכב במניסקוס

הוספת תגובה

תמונה

• הליכון חשמלי ביתי ונזק לגב
    דב מיכאל
    07/03/2022

חבר שעובד במכון כושר טען שהליכה על הליכון ביתי שלא עולה כמו ההליכונים היקרים של מכוני הכושר מזיקה מאוד לגב. אני הולך כשעה מדי יום על ההליכון ובעבר סבלתי מבעיות גב.
    מה דעתך דוקטור?
    בתודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• פציעת ספורט באזור הישבן
    מיכאל חזן
    01/03/2022

שלום רב
    מזה 3 חודשים חש כאב עמוק חד ודוקר באזור הישבן ממש מעל לשריר ההמסטרינג המונע ממני לרוץ
    עשיתי פיזיותרפיה, דיקור מערבי עיסויים אך ללא הועיל לקחתי משכחי כאבים הכי חזקים וכלום לא עוזר עשיתי צילום אולטרסאונד וסיטי אגן ורקמות רכות באזור הכואב ולמעט בלט בL3-L4 ללא ממצאים מיוחדים
    מרגיש שמשהו תפוס עמוק וחזק ולא משתחרר
    אשמח לייעוץ והכוונה
    תודה רבה🙏

לקביעת תור
    סגירה
    פציעת ספורט באזור הישבן

הוספת תגובה

תמונה

• תברר על דבר שנקרא פריפורמיס סינדרום

ל
    01/03/2022

היי
    אותה הבעיה.... ומסתבר שיש דבר שנקרא פריפורמיס סינדרום תקרא על זה.. בדכ לא מעט מפספסים את זה..

אותו הכאב האט אותי בריצה עד שנאלצתי לעצור ...
    שווה לשנות פיזיותרפיסט שמבין דווקא בריצה/פציעות ספורט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה ל

מיכאל
    01/03/2022

אהלן
    חששתי מההתחלה שזה פריפורמיס עפ דוקטור גוגל
    וניסיתי הכל וזה לא משתחרר
    השאלה מה הטיפול המדויק כי אומרים מתיחות תרגילים ופיזיותרפיה וזאת עשיתי
    נראה כי זה לעולם לא ישתחרר
    האם הצלחת לפתור את הבעיה באמצעות הפיזיותרפיסט ספורט ?
    תודה על העזרה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פריפורמיס סינדרום....תשובה

ל
    02/03/2022

היי
    עדיין עשה פיזיו..מתיחות עיסוי מה לא...חזרתי לרוץ ממש מחרקים קצרים .. סיוט העניין הזה..הבנתי שיש אופציה של הזרקה למקום תחת שיקוף...

יש ביוטיוב כל מיני סוגי מתיחות לפריפורמיס תנסה אולי יעזור...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משחה או כדורים
    שני
    29/01/2022

שלום
    יש לי דלקת כבר 9 חןדשים באזור בין הצוואר לכתף. האם משחת וולטרן לשבועיים יכולה להיות שוות ערך לארקורסיה 90 מ"ג ל10 ימים מבחינת טיפול בדלקת, או שעדיף טיפול בכדורים כמו ארקוקסיה ולא משחה?
    תודה רבה

תגובה

לקביעת תור
    סגירה
    משחה או כדורים

הוספת תגובה

תמונה

• קרע דרגה 2 בשריר
    יעל
    22/01/2022

שלום ד"ר יש לי קרע דרגה 2 בתאומים בחלק קטן שהודגם באולטרסאונד. כבר 3 חודשים עושה פיזיותרפיה ועדיין אין שיפור. הבנתי שזה יכול לקחת גם עד שנה. מאז שהפסקתי לעשות ספורט ומאז שהייתי בכמה בידודים עליתי הרבה במשקל ל 86 קילו ואני 1.62. הבנתי שבזמן החלמה של קרע דיאטה לא מומלצת, אבל האם דיאטה של חודש וחצי רק תאט את קצב ההחלמה או שהיא גם עלולה לגרום לכך שהקרע לא יצטלק בצורה טובה ואידיאלית? כי אם זה רק ידחה קצת את ההחלמה נראה לי שאני חייבת להכנס לחודש וחצי לדיאטה כדי לרדת קצת במשקל. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    קרע דרגה 2 בשריר

הוספת תגובה

תמונה

• האם תכנית אימונים לטריאטלון איירון מן מזיקה ללב
    אמיר
    29/12/2021

שלום דוקטור, שמי אמיר אני בן 22 בריא בדכ ללא בעיות לב או מחלות כרוניות,אני בחור ספורטיבי ולאחרונה אני מעוניין להרשם לתחרות הטריטלון איירון מן (4 קילומטר שחייה, 180 קילומטר רכיבה, מרתון ריצה) ולהתחיל תכנית אימונים אינטנסיבית של בין 11 ל16 שעות אימון בשבוע כולל אימוני כוח ועכשיו אחרי מחקר רב בנושא ראיתי שיצאו מחקרים אם לא תוצאות חד משמעיות על נזק אפשרי של אימוני סיבולת ללב כגון הפרעות קצב ועיבוי וצלקות של שריר. דבר שמאוד מאוד הרתיע אותי מלהתחיל את התכנית אשמח מאוד אם תוכל לענות לי מהמומחיות שלך1. האם באמת ישנו סיכוי שיכול להווצר לי נזק ארוך טווח ולא זמני שיכלוף אחרי כמה שבועות אם אבצע את התכנית במשך שנה שלמה(בצורה מסודרת ואחראית עם מאמן מוסמך ותזונאי) ולבסוף אעשה את התחרות (שהוא בעצמו באזור ה14 שעות בלי הפסקה)?, חשוב לי לציין שאני צעיר ובריא וכרגע לא מתכונן להמשיך בתחרויות ואימוני סיבולת ברמת קצה הזאת אחרי השנה הזאת של התחרות ו2. האם באמת התחרות הזאת לא בריאה באופן כללי לפי הרפואה ספורט וב המודרנית המעודכנת כיום. תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• ביופסיית שריר
    עדי
    27/12/2021

שלום ד"ר לפני חצי שנה החלו לי התכווצויות שרירים בספורט שגרמו לכמה מתיחות שריר שהפכו להתכווצויות שרירים קשות בלילה(ה 10 דקות של כאבי תופת בכפות הרגליים והתאומים) ונגרמו לי עוד מתיחות שריר. מאז אני כבר לא עושה ספורט אך התכווצוית השרירים ממשיכות למרות מגנזיום וסידן. רופאת המשפחה רצתה שאברר מדוע השרירים שלי נקרעים בקלות(בת 39) ומדוע התכווצויות השרירים ממשיכות. נוירולוג מומחה שרירים נתן emg שיצא תקין וגם אין חולשת שרירים וקריאטנין תקין cp. הוא העלה את האופציה למיופתיה אך לא אמר לעשות ביופסיית שריר. אני קצת שמחתי כי אני חוששת מביופסית שריר ודברים בעור לא מחלמים אצלי טוב לאחר הליכים כאלה. האם לא ייתכן מצב שישנם אנשים שהשרירים שלהם יותר חלשים וכן הגיוני שיקרעו בקלות גם ללא מחלת שריר ומיופתיה? האם לפי דעתך כן חשוב לעשות ביופסיית שריר כדי לשלול סופית מיופתיה? כי למעשה הבנתי שאין טיפול לעצירת המחלה ופיזיותרפיה אני עושה גם ככה. בדיקת נוגדנים אוטואימונים למיופתיה תקינה. והאם לפי דעתך התרופה גאבאפבטין יכולה להוריד את כמות התכווצויות השרירים? מי טוניק לא עזרו. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    ביופסיית שריר

הוספת תגובה

תמונה

• כאב חד מאוד ופתאומי לפעמים במהלך היום בחלק המידיאלי של הרך
    עפר
    16/12/2021

היי
    בתקופה האחרונה יש לי התקפות של כאב חד מאוד ופתאומי במחלק המידאלי של הברך צמוד לעצם הפטלה יש לציין שזה קורה לפעמים כמה פעמים ביום לפעמים פחות ממה זה לדעתך נובע לדעתך ?

הוספת תגובה

תמונה

• תנאים לשימוש בסטירואידים בספורט
    בניהו
    16/12/2021

שלום רב,

יש ענפי ספורט ששימוש בסטירואידים מותר בהם ?
    גודו , גוייגיטסו , mma פיתוח גוף, וכו שגם משפרים את ההחלמה מפציעות?
    בארה״ב trt נפוץ ולצידו יש גם צורך לעשות בדיקות דם ממה שהבנתי . יש שני גישות נפוצות ללקיחה כזאת שהיא לכל החיים ראיתי מישהו כזה בחד״כ המינון נמוך לדעתי וכזאת שהיא מצריכה הפסקה אחת ל 4 חודשים כדי שהייצור לא יפסיק . אני מניח שבישראל חוקית בטח קשה להשיג מרשמים לעומת ארה״ב. יש קריטריונים שעומדים בהם בארץ או שהכל מותנה בייצור נמוך של טוסטסטרון כדי להיות מועמד למרשם? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• זיהום במפרק אחרי ניתוח והאם אפשר לפתור זאת
    דור
    27/10/2021

שלום דוקטור
    בני עבר לפני 3 שבועות ניתוח ארטרוסקופי לשחזור ACL .אחרי 5 ימים הוא קיבל חום .בבית חולים נצפו הפרשה משני מוקדים בפצע הניתוחי, וסימני צלוליטיס בשוק רגל ימין. ונתנו לו צפורל באבחנה של צלוליטיס . אחרי עוד 3 ימים הוא קיבל חום גבוה .במיון עשו לו ניקור ברך וב בSTAIN GRAM -הרבה תאים אך ללא זהות חיידק.עשו לו ARTHROSCOPIC LAVAGE
    DEBRIDEMENT ללא סימני זיהום. לאחר היתוח ירד החום . בתרביות שנשלח מהניקור ברך - ללא צמיחה, אך מבחנה יחידה צמחה CORNYBACTERIUM.הזיהומולוג טען שזה קונטמינציה .בגלל הצמיחה של CORNYBACTERIUM התחילו ונקומיצין לאחר מכן החליט הזיהומולוג להפסיק את האנטיביוטיקה בגלל שכך לא מגלים איפה מקור הזיהום .אחרי יום שוב עלה החום ועשו ניקור ברך וניתן ונקומיצין .הזיהומולוגים נוטים להניח שהמקור הוא הברך אבל המנתח חושב שאולי לא .החום בלילות עולה ל 38.4 ושוב עשו לו ניקור ברך והרופאים שוקלים שוב לעשות ARTHROSCOPIC LAVAGE .

מה דעת הדוקטור האם הזיהום הוא מהברך .האם אפשר לעשות מיפוי או PET CT כדי לדעת
    ושאלה נוספת האם יש דרך לפתור זיהום אחרי ניתוח ארטרוסקופי
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: זיהום במפרק אחרי ניתוח והאם אפשר לפתור זאת

ד"ר מוחמד כתאנה
    15/12/2021

שלום,
    מקרה מורכב, ללא היכרות עם המטופל , הניתוח והשתלשלות אירועים לעומק קשה מאוד לתת את הדעת.
    ממליץ להקשיב לצוות הרפואי המטפל באותה מחלקה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עייפות חזקה אחרי ספורט קל
    מוטי
    14/11/2021

יש לי איזו בעיה שנמשכת כבר כמה חודשים ולדעתי מתגברת. בעבר הייתי עושה ספורט ולא היתה לי בעיה, הייתי מתאושש בקלות. לפני כמה חודשים התחלתי להרגיש מאוד עייף ואפילו תשוש אחרי התעמלות קצרה. אני ממש צריך ללכת לישון ולנוח חצי שעה ואפילו שעה אחרי התעמלות קצרה. גם הדופק גבוה ולא מצליח לרדת, אלא הרבה לאחר סיום ההתעמלות. בנוסף יש לי כאבי רגליים בעמידה לא ארוכה, שלעיתים לוקח להם די הרבה זמן לעבור. אני גם מרגיש חוסר יציבות אחרי התעמלות או בכלל, לפעמים כאילו אני נופל. התחושה משתפרת אחרי המנוחה.
    עשיתי לפני שלושה חודשים בדיקות דם, שיצאו פחות או יותר תקינות. ראיתי נוירולוגית והבדיקה תקינה, קרדיולוג גם ראה אותי, אקג תקין, בדיקה תקינה, שלח לבדיקת מאמץ אבל הוא טוען שזה לא נראה לו קשור ללב.
    אני חושבת שזה קשור למשהו כללי בגוף שגורם לתשישות יחסית ואז בהתעמלות זה מתבטא בצורה חזקה יותר. אין לי מושג מה לעשות או לאן אני פונה מכאן, יש רעיונות. תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: עייפות חזקה אחרי ספורט קל

ד"ר מוחמד כתאנה
    15/12/2021

ממליץ שתתייעץ עם ראומטולוג ואנדוקרינולוג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אובחן חשד לקרע במיניסקוס
    רון
    20/11/2021

לדר שלום וברכה בן 40 רץ 18 שנה לא תחרותי לשם הנאה בלבד לפני חודשיים כאבים צידי ברך שמאל ואף אחורי אורטופד ספורט הביא לי הפניה לבדיקת mri ביצעתי במכשיר הפתוח החדש פתוח לחלוטין לגבי אמינות הבדיקה וכו שתדע אובחן חשד לקרע מינסקוס ושבר השאלה ככה אני לא מסוגל בלי אירובי והכאבים חלפו ברוך ה באם אני יכול לעשות אירובי במצבי האורטופד אמר להפסיק ריצה 6 שבועות האם אני יכול לעשות הליכה מהירה ריצה קלה אופניים כל דבר שקשור לאירובי ?לא מסוגל בלי אשמח למענה צירפתי בקצרה את תשובת הבדיקה

לקביעת תור
    סגירה
    אובחן חשד לקרע במיניסקוס

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: אובחן חשד לקרע במיניסקוס

ד"ר מוחמד כתאנה
    15/12/2021

שלום, בעקבות החשד לשבר לא הייתי ממליץ לשוב לפעילות למשך 6 שבועות אף על פי הירירדה במשמעותית בכאבים .
    אני מניח שהסבלות שלך תשתלם ותוריד את אחוזי החזרה של הכאב.
    בברכה ,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה שבר ומה זה קרע

רון
    15/12/2021

מה זה שבר ומזה קרע אם תוכל להסביר ? והאם הליכה מהירה יום יום מותרת ? אני עושה שעתיים הליכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עומס על השרירים עקב פיזיותרפיה
    ירדן
    13/12/2021

שלום ד"ר עקב מתיחת שריר בשכמות לפני 4 חודשים התחחתי פיזיותרפיה. הפיזיותרפיסטית נתנה לי רבע שעה של תרגילי התנגדות לעשות כל יום. שכיבות שמיכה על הקיר, תרגילים עם גומיות התנגדות וכדורי כוח ועוד. שנתיים וחצי אחורה לא עשיתי בכלל ספורט. שאלתי אותה אם לא עדיף יום כן יום לא והיא אמרה כל יום. עשיתי את התרגילים במשך 3 שבועות כל יום ואז החלו לי התכווצויות שרירים קשות בלילה שתוך 9 ימים גרמו לקרע דרגה 2 עם שטף דם בתאומים פלוס קרעים דרגה 1 בתאומים שמאל, אצבעות כפות הרגליים, בייספ ימין וכל האצבעות בשתי הידיים. התכווצויות השרירים כבר 4 חודשים נמשכות. האם זה הגיוני שאימון יתר או עומס על השרירים בעקבות כל יום תרגילי התנגדות גרם לי להתכווצויות האלה? כי כבר 4 חודשים שאני לא עושה בכלל תרגילים. רק עיסוי של הפיזיותרפיזטית(הקרעים לא החלימו עדיין). או שאם זה נמשך 4 חודשים זה שולל את זה שזה נגרם עקב עומס יתר על השריר? אני לוקחת מגנזיום סידן ואין שיפור. והאם הזרקת בוטוקס או לידוקאין בשרירי הסובך או כף הרגל יוכלו למנוע או להפחית את התכווצויות השרירים? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: עומס על השרירים עקב פיזיותרפיה

ד"ר מוחמד כתאנה
    15/12/2021

שלום ירדן,
    חסר לי נתונים , בת כמה את ? מחלות רקע ? האם ביצעת בדיקות מעבדה ?
    האם ביצעת בדיקת צפיפות עצם ? איזה בדיקות הדמייה ביצעת?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה