פורום רפואת ספורט - יש לך שאלה?

בפורום זה להתייעץ על נושאים כמו שיקום, פציעות ספורט, מרפק טניס, מניעת חבלות בפעילות גופנית, כאבי ברכיים, נקע בקרסול ועוד

מנהל הפורום

ד"ר מוחמד כתאנה
ד"ר מוחמד כתאנה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מוחמד כתאנה ללא פרסום בפורום

• מוצרים מומלצים ללא מרשם לכאבי שרירים ומפרקים?
    חן אלקובי דהקי
    21/09/2020

איזה מוצר otc
    מומלץ לכאבי שרירים מפרקים ופרקים?
    מה ההבדל בין מוצר מחמם למקרר?
    האם מוצר biofreeze שקיים בחול מומלץ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תגובה: מוצרים מומלצים ללא מרשם לכאבי שרירים ומפרקים?

ד"ר מוחמד כתאנה
    23/11/2020

היי
    אין הבדל משמעותי בין מוצרים מחממים למקריים
    ביופריז הינו עוד תכשיר שמקרר
    במידה והבעיה ממושכת ממליץ לך לבצע בדיקות מעבדה כולל ויטמנים המוגלובין וכד׳.
    בברכה,

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נוירומה על שם מורטון ונעל ריצה
    מיכל
    09/11/2020

אני בת 42,רצה כשנה,כשלוש פעמים בשבוע,5 ק"מ כל אימון.לאחרונה אני סובלת מנוירומה על שם מורטון.אני במהלך ברור רפואי ובינתיים אני חושדת שנעל הריצה שלי,מיזונו וויב ריידר,מחריפה את הבעיה.האם אוכל לקבל המלצה מה יכול להקל את הבעיה ואיזו נעל ריצה מתאימה לבעיה.תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נוירומה על שם מורטון ונעל ריצה

הוספת תגובה

תמונה

• מורטון נוירומה

ד"ר מוחמד כתאנה
    23/11/2020

שלום מיכל,
    מורטון נוירומה הינה בעיה שכיחה ממכלול בעיות כף הרגל בייחוד בספורטאים.
    לאור הבעיה שלך ולפי התיאור ישנן מספר המלצות:
    1. התאמת מדרס מיוחד למורטון נוירומה שמוריד את העומס והלחץ על אזור העצב.
    2. ניתן לנסות סיליקון הפרדה בין האצבעות
    3. לעיתים החלפת נעליים גם במידה והנעל הקיימת איכותית יכולה לשנות עומסים ותפחית כאב.
    בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אימון קרוס פיט במצב של דלקת בשורש כף היד
    מעין
    09/09/2020

יש לי דלקת בשורש כף היד.
    האם ניתן לבצע אימונים עם trx, החזקת משקולות יד וכו' שאינם מחייבים תנוחה בעייתית ולחץ על המפרק?
    האם ניתן להתאמן עם סד על היד?

הוספת תגובה

תמונה

• כאב ברגל ימין בצד החיצוני של הירך
    ישראל
    24/06/2020

שלום.
    בשנות הארבעי.
    כמה ימים שיש לי כאב בירך בצד ימין, הכאב הוא בצד החיצוני.
    לא קיבלתי מכה ולא עשיתי תנועה חריגה.
    אין הגבלה בתנועה, אבל יש כאב בתנועה בעיקר וגם בישיבה (בעמידה קצת).

מה זה יכול להיות?
    האם צריך להיבדק או לחכות כמה ימים ולראות אם משתפר או מחמיר?
    והאם ניתן לעשות הליכות יומיות (אני עושה הליכה של שעה כמה פעמים בשבוע) אף שקצת כואב או שזה בעייתי?

תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• תוספת

ישראל
    24/06/2020

אציין שהכאב הוא באזור המפרק (כאמור בצד ימין בחלק החיצוני)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פריצת דיסק וריצה
    שגית
    04/04/2020

יש לי פריצת דיסק בl5-s1 עם לחץ על השק התקאלי ( התגלה לפני חודשיים) היום לא מרגישה כאב בגב אלא יותר כאב כמו מתיחה בירך אני מאוד רוצה לחזור לרוץ איך אני יודעת אם זה אפשרי ?

לקביעת תור
    סגירה
    פריצת דיסק וריצה

הוספת תגובה

תמונה

• פתרון מעולה לבעיות עמוד שדרה תחתון ועליון

ד"ר שדה
    05/04/2020

תראי ביוטיוב ep-960

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פתרון מעולה לבעיות עמוד שדרה תחתון ועליון

ד"ר שדה
    05/04/2020

תראי ביוטיוב ep-960

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פריצת דיסק וריצה

ד"ר מוחמד כתאנה
    07/04/2020

שלום,
    אין סיכון לנסות לרוץ והגדיל קצב ו/או מרחק בהדרגה.
    אם מתפתחים תסמינין כמו רדימות כאבים בגב שמרינים לרגל אז צריך לעצור ולהיבדק.
    בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ותחושת לחץ במפשעה הימנית
    עדןו
    04/02/2020

שלום לכולם ותודה מראש למי שיוכל להקדיש מזמנו
    עברתי כבר כמה אורטופדים, כירורגים ובדיקות שונות אך אני עדיין סובל וללא ממצאים ברורים לבעיה שלי, מקווה שאולי מכאן תגיע הישועה.
    סיכום:
    תחושת אי נוחות פנימית מציקה (סוג של לחץ) התחילה לפני כשנתיים-שלוש במפשעה הימנית, התחושה מורגשת בפעילות ובמנוחה, לא זכור לי אירוע ספציפי שממנו התחילה התופעה
    התחושה הייתה מתגברת בעוצמתה בתקופות שהייתי מתאמן סדיר\הולך מסלולי טרקים, לעומת זאת בתקופות ללא פעילות גופנית סדירה התחושה הייתה פוחתת ולפעמים לא מורגשת כלל
    לפני כשנה במהלך טיול בדרום אמריקה (ולאחר כבר כמה מסלולי טרקים) התחושה התגברה מאוד, הגעתי למצב של כאבים איומים ואשפוז (שבסופו התקבלו הוראות למנוחה קיצונית ולקיחת אנטי דלקתיים (celecoxib 200mg פעמיים ביום, עשרה ימים)
    נחתי כ2-3 חודשים (חודש ראשון השתמשתי בקביים בשביל למנוע שימוש ברגל ימין), הכאב נעלם כבר בחודש הראשון. לאחר כ3 חודשים מנוחה - התעמלות קלה וחזרה של הכאבים
    כיום אני בארץ ועדיין מנסה לפתור את הבעיה, אני עם תחושת לחץ במהלך רוב היום אך כל פעילות גופנית שכלולה בשימוש הרגליים או אפילו הליכה של יותר מ5 דק' ביום כבר מעלה מאוד את הכאב
    יש נקודה ספציפית פנימית בין חיבור הירך לאגן שממנה מורגש רוב הלחץ והכאב (מרגיש כאילו משהו מחוץ ומתוח) לחיצה על הנקודה הזאת תוביל לכאב והתכנסות של הגוף, שטחית באזור קיימת מין תחושת נימול, לאחר לחיצה (בדרך כלל לאחר בדיקות רופאים) הכאב יתגבר מאוד וישאר לאורך יום יומיים
    כאשר הכאב חזק הוא מוקרן גם לאורך כל המפשעה הימנית, תחושת עקצוצים פנימית גם מורגשת לאורך כל המפשעה
    כאשר הכאב חזק אני מרגיש שטווח התנועה של הרגל גם מתקצר ואני מעדיף ללכת בצעדים קצרים
    תנועות של פתיחת רגליים\מתיחה של שריר המפשעה הימני - מורגש מאוד האיזור הכואב
    בן 26, לוחם יוצא יחידת קרבית עילית, יאמר כנגדי שבשנים האחרונות לא שמרתי תמיד על שגרת אימונים\טיולים מסודרת והעברתי את הגוף שלי בהרבה מצבים של אימונים אינטנסיביים וטיולי טרקים ארוכים לאחר תקופות של חוסר פעילות גופנית סדירה
    בוצעו בדיקות רנטגן ואולטרסאונד - ללא ממצאים (חוץ מכמה בלוטות שפיר קצת נפוחות)
    בדיקת MRI (ללא חומר ניגוד) בוצעה אך חלה טעות וקיבלתי פענוח על ממצא בירך שמאל (שלא כואבת), ממתין כרגע לפענוח חוזר
    מצ"ב פענוח נוכחי לבדיקת הMRI ותמונה להמחשת איזור הנקודה הרגישה
    שמעתי כמה פעמים על האפשרות שהבעיה היא "בקע ספורטאים\מפשעת ספורטאים\sportsman groin"
    אך ברור לי גם שהדעות על האבחון והטיפול על כך כל כך חלוקות ובאמת שאני מרגיש חסר אונים.
    אשמח לעזרתכם ותודה רבה על זמנכם

הוספת תגובה

תמונה

• הירדמות מציקה של שריר הירך
    ניסים
    23/12/2019

היי בן 44מתאמן בלט דיסק בl4l5 2 כ15שנה שעשה חיים לא קלים חוץ מזה בריא לפי בדיקות אחרונות מתאמן כ10שעות בשבוע חדר כושר בשנה האחרונה יש לי תופעה שרק עכשיו התחילה להטריד אותי במצב שכיבה על הגב שריר הירך מהברך למעלה מתחיל להרדם לאחר חצי שעה של שכיבה מאוד מציק ברגע שאני מזיז את הרגל התחושה נעלמת לאן לדעתך עלי לפנות
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: הירדמות מציקה של שריר הירך

ד"ר מוחמד כתאנה
    20/01/2020

שלום ניסים,
    יש לבצע בדיקות הדמייה ( MRI עדכני של עמוד השדרה וEMG/NVS של גפיים תחתונות ) בנוסף לבדיקה קלינית של אורתופד מומחה כדי לקבוע מהיכן הבעיה .
    ייתכן שמדובר בלחת על אחד העצבים בירך ולכן יש את תסמין הרדימות .
    בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות mri מפרק ירך
    אריה ריינר
    18/12/2019

שלום, מה הכוונה לאוסאיטיס פוביס ובצקת לישדית בשני צידי הסימפוזיס פוביס?

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות mri מפרק ירך

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: תוצאות mri מפרק ירך

ד"ר מוחמד כתאנה
    22/12/2019

שלום,
    מדובר באזור הקדמי של האגן , אנשים שמבצים פעילות גופנית מסויימת יכולים לסבול מדלקות באזור זה או שברי מאמץ.
    הפענוח מראה אזור מודלק של האגן או של הגידים שמחוברים לאזור זה .
    ממליץ על טיפול פיזיותרפי והורדת עומס בפעילות מבוצעת .
    בברכה ,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: תוצאות mri מפרק ירך

ד"ר מוחמד כתאנה
    22/12/2019

ראה תגובה לשאלה הזהה הקודמת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת קדם עילפון ביום שאחרי אימון
    אלון
    18/12/2019

שלום, בן 48, מתאמן קרדיו 3 פעמים בשבוע, 50 דקות בכל פעם, סביב 80 אחוז מדופק מקסימאלי. קורה לי מידי פעם שיום אחרי אימון קרדיו אני מרגיש חולשה רבה מאוד עד כדי רגע מעילפון. המצב הוא כזה שאני נמנע מלעשות פעולות הכי פשוטות כמו עלייה במדרגות. החולשה באה לידי ביטוי ביתר שאת בשעות הבוקר עד צהריים ביום שאחרי האימון. האימון עצמו עובר בסדר גמור. אני משתדל לאכול מספיק טוב אחריו. עשיתי אקג, ריווי חמצן, ולחץ דם באותו יום שזה קרה לי והיה תקין. עשיתי אקו דופלר שבועיים לפני והיה תקין (הייתה איסכמיה קלה במסתם המיטרטלי אבל נאמר לי שזה בסדר). בדיקות דם תקינות.
    למישהו יש רעיון מה זה???
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• תשישות לאחר אימון קרדיו
    אלון
    13/11/2019

שלום. בן 48, מתאמן בריצה/הליכה מהירה על הליכון כ-3 פעמים בשבוע למשך כמעט שעה. מתאמן כבר כמה שנים. אני מגיע לדפקים שבין 70 ל-80 אחוז מהמקסימום.
    הבעייה- קורה לי מידי פעם שהאימון (לדעתי...) גורם לי לחולשה, עייפות רבה ואולי גם בחילה למשך יומיים עד שלוש לאחר האימון, בצורה כזו שקשה לי לתפקד. לפעמים זה מרגיש כסף עילפון ובליחה של האימון הגוף-נפש כאילו לא רגועים וזה מקשה על השינה. זה ברמה כזו שאני מפסיק להתאמן באותה התקופה. באקולב עם דופלר הכל היה תקין אבל עם דלף קל של המסנן המיטראלי (גם לפני שנתיים הייתה אותה תוצאה), אך הקרדיולוג אמר לי שזה בסדר. אקג תקין. לפני שנתיים אקג במאמץ תקין וגם אז הייתה לי התופעה הזו. בדיקות דם (הבסיסיות) תקינות.
    מה זה יכול להיות? למי אני צריך עוד לפנות?

לקביעת תור
    סגירה
    תשישות לאחר אימון קרדיו

הוספת תגובה

תמונה

• תשישות לאחר אימון קרדיו
    אלון
    13/11/2019

שלום. בן 48, מתאמן בריצה/הליכה מהירה על הליכון כ-3 פעמים בשבוע למשך כמעט שעה. מתאמן כבר כמה שנים. אני מגיע לדפקים שבין 70 ל-80 אחוז מהמקסימום.
    הבעייה- קורה לי מידי פעם שהאימון (לדעתי...) גורם לי לחולשה, עייפות רבה ואולי גם בחילה למשך יומיים עד שלוש לאחר האימון, בצורה כזו שקשה לי לתפקד. לפעמים זה מרגיש כסף עילפון ובליחה של האימון הגוף-נפש כאילו לא רגועים וזה מקשה על השינה. זה ברמה כזו שאני מפסיק להתאמן באותה התקופה. באקולב עם דופלר הכל היה תקין אבל עם דלף קל של המסנן המיטראלי (גם לפני שנתיים הייתה אותה תוצאה), אך הקרדיולוג אמר לי שזה בסדר. אקג תקין. לפני שנתיים אקג במאמץ תקין וגם אז הייתה לי התופעה הזו. בדיקות דם (הבסיסיות) תקינות.
    מה זה יכול להיות? למי אני צריך עוד לפנות?

לקביעת תור
    סגירה
    תשישות לאחר אימון קרדיו

הוספת תגובה

תמונה

• התקדמות איטית במיוחד באימונים
    נועה
    13/08/2019

בת 25 לפני כחצע שנה לאחר שנים של עודף משקל קיצוני וחוסר פעילות גופנית עברתי ניתוח בריאטרי. השלתי 40 ק"ג ממשקלי בחצי שנה והתחלתי לשלב ספורט ולהתאמן בחדר כושר. כשהתחלתי להתאמן הייתי במצב ירוד ביותר, כשאני רועדת ולא מצליחה לבצע תרגילים בסיסיים ביותר. היום, שלושה חודשים אחרי תחילת האימונים חל שיפור משמעותי לעומת מצבי ההתחלתי אך הבנתי שההתקדמות שלי איטית מאוד ביחס ליתר האוכלוסיה. המאמן שלי חושב שזה נובע מכמויות המזון הקטנות לאחר הניתוח, אך למיטב הבנתי הרבה אנשים עוברים ניתוח בריאטרי ואינם נתקלים בקשיים כאלה. האם זו אכן הסיבה שאני מדשדשת בהתקדמות או שתיתכן סיבה שונה? כיצד ניתן לברר זאת ובמידת האפשר לשפר את המצב?

הוספת תגובה

תמונה

• עישון וסכנה למחלת גבהים
    רוני
    26/09/2018

שלום. רקע: בת 25, מעשנת בקביעות (לצערי) אך מתאמנת קבוע ובכושר גופני טוב.
    נוסעת בשבוע הבא לסין ל3 שבועות, כשרוב הטיול מתוכנן לגובה 3000-3800 מטר. האם אני בסכנה גדולה יותר לחוות מחלת גבהים? האם יש טיפול מניעתי? האם עלי לבטל את הטיול? אני ממש בחרדה מעניין הגובה והעישון. יש לציין כי איני מתכוונת לעשן שם וכי באופן כללי אני מעוניינת להיגמל. אשמח לתשובה מהירה, תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    עישון וסכנה למחלת גבהים

הוספת תגובה

תמונה

• קושי חנק וסחרחורות במהלך ריצה
    דולב
    17/07/2018

היי דוקטור שמי,
    קוראים לי דולב בן 32 ואני המון שנים מנסה להגיע לעצימות מסויימת בריצה, אני מצליח לרוץ ריצה קלה מאוד אבל מספיק שאני מגביר קצת את הקצב אני פשוט נחלש ומתחיל להרגיש חנק אינטנסיבי וסחרחורות למרות שאני רץ כמה פעמים בשבוע + 5 פעמים בשבוע במכון כושר.
    אני מרגיש שזה חריג מכיוון שלפעמים יוצא לי לשחק כדורגל עם חבריי לעבודה שבדרך כלל לא עושים כושר, מעשנים, מבוגרים ממני בעשור ואפילו עם עודפי שומן באופן משמעותי והם מצליחים להחזיק את המשחק ללא בעיה. למרות כל הכושר שאני עושה אני לא מחזיק מעמד עשר דקות ואף פעם לא הצלחתי להתגבר על זה למרות שאני תמיד מנסה לסחוט את עצמי למקסימום.

כשהייתי קטן נודע לי מאמא שלי שהיה לי אסתמה אבל לטענתה זה עבר לי ולא עשיתי בדיקות נוספות בנושא.
    רק חשוב לי להוסיף שאני סובל את זה לא מהיום אלא מאז ומתמיד.

אשמח להצעתך,
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• ריצת מרתון. מה לקחת ?
    שמואל
    29/10/2017

שלום רב ,בן 63 מאוזן סכרת וגם לחץ דם.מזה כשנתיים הצטרפתי לקבוצת ריצה ,כיום מתאמן לקראת מרתון מלא( 42.2 ק"מ) כ6 שעות ריצה לערך.. מה לקחת ע"מ לשמור שלא לקבל היפו .כיום רץ למרחקים של 27 ק"מ לוקח תמר או שניים כל 10 ק"מ. מה המלצתכם. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    ריצת מרתון. מה לקחת ?

הוספת תגובה

תמונה