פורום רפואת ספורט - יש לך שאלה?

בפורום זה להתייעץ על נושאים כמו שיקום, פציעות ספורט, מרפק טניס, מניעת חבלות בפעילות גופנית, כאבי ברכיים, נקע בקרסול ועוד

מנהל הפורום

ד"ר מוחמד כתאנה
ד"ר מוחמד כתאנה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מוחמד כתאנה ללא פרסום בפורום

• הזרקת סטרואידים
    בן
    22/10/2021

שלום,
    לקרע מדרגה 1 בגב התחתון שלא עובר 4 חודשים, האם הזרקת סטרואידים גורמת לכך שהמקום יחלים יותר מהר ומזרזת החלמה או עוזרת להצטלקות יותר טובה?
    או שרק מדובר על הפחתת כאב ואין להזרקה באמת יעילות על קיצור זמן ההחלמה והצטלקות טובה?
    פשוט אני רואה שקעים דרגה 1 אפילו לא מחלימים אצלי טוב מניסין העבר, אז תהיתי אם למהר לזריקת סטרואידים.
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הזרקת סטרואידים

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שכיבות סמיכה שלא בצורה נכונה יכול לגרום נזק לגוף
    משה
    18/10/2021

שלום
    האם שכיבות סמיכה שמבוצעות לא בצורה נכונה כמו לא בגב ישר יכולה לגרום נזק לגוף .
    תודה רבה
    משה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת אולטרסאונד או שאין צורך?
    יעל
    14/10/2021

שלום ד"ר אני סובלת כבר 4 חודשים מכאבים בחלק העליון של הגב בצד ימין וזה גם מקרין לאזור בין הצוואר לכתף. הכל התחיל לאחר שעבדתי בשיעור ספורט עם גומיות ותרגילי שכמות. הבנתי שזאת מתיחת שריר. היה לי תור לאורתופד בטלפון שלא נתן לי אולטרסאונד ורק אמר להמשיך עם הפיזיותרפיה שאני עושה כבר. האם כדאי לי לנסות אורתופד אחר או לבקש אולטרסאונד מרופא המשפחה או שהוא לא יתן אולטרסאונד כי במתיחת שריר ללא שטף דם אין שום סיכוי שיראו משהו באולטרסאונד? האם גם דלקת לא יראו? תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת אולטרסאונד או שאין צורך?

הוספת תגובה

תמונה

• נזק בלתי הפיך לאצבעות לאחר שיעור קיקבוקסינג
    שני
    09/10/2021

שלום, לפני חודשיים וחצי לאחר שיעור קיקבוקסינג נתפסו לי כל האצבעות ביד ימין והמצב לא משתפר למרות אטופן. מומחה כף יד אמר לי שמתחתי שרירים ולתת ליד יותר מנוחה. אני עושה גם פיזיותרפיה ואין שיפור. שאלתי את מומחה כף היד האם ייתכן נזק בלתי הפיך והוא אמר שברוב המקרים לא. במקרים המעטים שבהם ייתכן נזק בלתי הפיך, מדוע זה נגרם? רק סיבי השריר לא מצטלקים טוב או שמדובר על נזק אחר? לא מדובר על כליאת עצב הוא אמר אלא מתיחת שרירים. האם ניתן להזריק סטרואידים לאצבעות וזה יוכל לעזור? גיליתי על בשרי שהפציעה שהכי מגבילה היא פציעה באצבעות הידיים. תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: נזק בלתי הפיך לאצבעות לאחר שיעור קיקבוקסינג

ד"ר מוחמד כתאנה
    13/10/2021

נא לנעלות את השאלה בפורום כף יד

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הזרקת סטרואידים בגב התחתון והחלמה
    יעל
    07/10/2021

שלום לאחר פציעה בשיעור יוגה וגב תחתון תפוס ש 4 חודשים לא עובר למרות פיזיותרפיה וארקוקסיה האורתופד הציע להזריק לי סטרואידים עם לידוקאין בפעם הבאה. אין עדות לקרע בשריר באולטרסאונד אך הוא אמר שזאת מתיחת שריר. לאן בדיוק מזריקים את הסטרואידים, האם זה לתוך השרירים? והאם 4 חודשים אחרי זריקת הסטרואידים יכולה לעזור להחלמה והצטלקות טובה או שזה רק טיפול שיעזור לתקופה קצרה לכאב ולא באמת יעזור להחלמה ולטיפול מהשורש? תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הזרקת סטרואידים בגב התחתון והחלמה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: הזרקת סטרואידים בגב התחתון והחלמה

ד"ר מוחמד כתאנה
    13/10/2021

שלום,
    טיפול מקובל בכאבים מהסוג שאת מתארת
    מזריקים לנקודות הדק

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש מהחמרת קרע בשוק
    אורי
    27/09/2021

שלום
    יש לי קרע קטן בשריר בירך ובמפשעה. חודש ושבוע התחלתי מתיחות עדינות שנתנה הפיזיותרפיסטית לעשות כל שעתיים. הענייו הוא שאחרי המתיחות הכאב מחמיר לי וזה מרגיש שאולי עשיתי לעצמי יותר נזק. האם אני לא עלול לקרוע יותר את הקרע?
    האם כאב יותר חזקאחרי שנמשך הרבה זמן זה תהליך כן טוב שיעזור להחלמה וכן להתעקש על המתיחות?
    אני יכול לעשות מתיחות ברמה שלא ארגיש את המתיחה ברמה ממש נמוכה אבל אז זה בטח חסר תועלת
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    חשש מהחמרת קרע בשוק

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: חשש מהחמרת קרע בשוק

ד"ר מוחמד כתאנה
    06/10/2021

לא חושב שתחמיר את הקרע אם כואב בזמן תרגול
    כל עוד את מתרגל בהשגחת הפיזיותרפיסט אין מניעה מביצוע מתיחות ותרגילים למרות הכאב
    בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בשכמות משני הצדדים
    רעות
    27/09/2021

שלום ד"ר,
    האם כשיש מתיחת שריר בשכמות בצד ימני הגיוני שב כ 25 אחוז מהזמן הכאב יהיה בשכמות השמאליות?
    בנוסף,הפיזיותרפיסטית שלי שעושה לי פיזיותרפיה הציעה לעשות לי גם גלי הלם. במידה ואין אבחנה וודאית של מה יש לי כי באולטרסאונד לא רואים ולא קיבלתי mri האם גלי הלם עלולים לגרום לי נזק?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    כאב בשכמות משני הצדדים

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: כאב בשכמות משני הצדדים

ד"ר מוחמד כתאנה
    06/10/2021

לא חושב שגלי הלם יגרמו לנזק
    איני חושב שחייבים לבצע MRI
    בדרך כלל כאבי שכמות לרוב נובעות מבעיה ברקמת שרירים סביב הסקפולות ויש צורך בטיפול פיזיותרפי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שריפה בשריר בשוק לאחר קרע קטן
    שי
    01/10/2021

שלום,
    בספורט נגרם לי קרע קטן ללא שטף דם או מתיחה בשריר השוק. זה כבר חודש וחצי. אני עושה פיזיותרפיה ולקחתי ארקוקסיה. אני הולך רק בבית מהחדר למטבח ושלשום קצת הלכתי יותר כ 3 דקות הליכה רציפה ומאז הכאב החמיר והשריר שורף מה שלא היה קודם.
    מה לפי דעתך קרה?
    האם לעשות מתיחות לפני ואחרי כל הליכה של כמה דקות?
    האם גרמתי יותר נזק לשריר וחשובה מנוחה חודש וחצי אחרי אם לא החלים?
    ומה הזמן המקסימלי להחלמה?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: שריפה בשריר בשוק לאחר קרע קטן

ד"ר מוחמד כתאנה
    06/10/2021

שלום,
    לעיתים לוקח מספר שבועות להחלים
    ממליץ שתפני לפיזיותרפיסט/ית להדרכה בנוגע לטיפול
    בברכה ,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת סיטי לפריצת דיסק מספיקה או שצריך MRI
    יוני
    05/10/2021

שלום
    האם סי טי מספיקה כדי לראות טוב אם יש פריצות ובלטי דיסק או שיש עדיפות ל mri?
    ואם קיבלתי לפני לעשות צילום רנטגן עמוד שדרה אם עושים סיטי אז אין צורך לבצע גם רנטגן?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: בדיקת סיטי לפריצת דיסק מספיקה או שצריך MRI

ד"ר מוחמד כתאנה
    06/10/2021

סיטי אינו מחליף MRI אך יכול לתת תמונה מאוד מדויקת לגבי רוב בעיות עמוד השדרה
    אין צורך בצילום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הזרקת זריקת סטרואידים
    שירלי
    23/09/2021

שלום,
    בשיעור אירובי קרתה לי מתיחת שריר בשוק, אך הבעיה היא שבאולטרסאונד לא ראו משהו אך התחושה שהמקום תפוס וכואב כבר 4 חודשים וכל הליכה מחמירה את הכאב.
    האורתופד אמר שזאת מתיחת שריר, הבעיה היא שדברים אצלי לא מחלימים כמו למשל שברי מאמץ במסרק החמישי שכבר שנתיים לא מחלימים.
    אני עושה המון פיזיותרפיה ומתיחות, ולקחתי ארקוסיה והמצב ללא שינוי.
    האם זריקת סטרואידים יכולו לעזור?
    והאם לזריקה ראושנה אין יכולת לפגוע ברקמות ובקולגן? כי קראתי שזריקות סטרואידים יש להם יכולת קטבולית של פירוק רקמות וקולגן.
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הזרקת זריקת סטרואידים

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: הזרקת זריקת סטרואידים

ד"ר מוחמד כתאנה
    26/09/2021

שלום שירלי,
    ניתן לנסות זריקות לאזור הכאב כגון סטרואידים או PRP .
    ההשפעה והיעילות אינן צפויות
    בברכה ,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צמרמורת קלה לאחר ריצה והאם זו היפותרמיה
    מאיר
    14/09/2021

שלום ,אני בן 49
    לאחר ריצה של 46 דק היה צמרורת קלה ,וחום הגוף היה 35.2.
    האם זו הפותרמיה.
    ומה ניתן לעשות
    בברכה
    מאיר

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: צמרמורת קלה לאחר ריצה והאם זו היפותרמיה

ד"ר מוחמד כתאנה
    23/09/2021

שלום,
    במידה וזה יחזור על עצמו מספר פעמים יש להיבדק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם ניתן ליטול רואקוטן ולהמשיך בספורט אינטנסיבי
    איריס
    11/09/2021

שלום ד"ר כתאנה,
    בני בן ה 16 משחק כדרוסל מקצועי, 3 אימוני כדורסל בשבוע, 3 אימוני חדר כושר ומשחק אחד בשבוע. הוא סובל מאקנה ברמה בינונית שמאוד מפריע לו לדימוי העצמי. בשל תופעות הלוואי של האורקוטן סירב עד עכשיו לקחת וטיפלנו באנטיביוטיקה ותכשירים אחרים, אבל אין ממש נסיגה. הספורט הוא החיים שלו אבל מצד שני יש גם נזק מהאקנה.
    האם יש סכנה ממשית בשילוב רואקוטן וספורט מקצועי ואינטנסיבי? האם יש מחקרים בנושא או הנחייה חד משמעית שלא ליטול רואקוטן במקרים כאלה?

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: האם ניתן ליטול רואקוטן ולהמשיך בספורט אינטנסיבי

ד"ר מוחמד כתאנה
    23/09/2021

שלום ,
    עקרונית איני רואה מניעה מביצוע פעילות ספורטיבית בזמן טיפול ברקוטן. עדיין יש צורך במעקב רופאי במידה וישנם בעיות
    בברכה ,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרע קטן בשריר בשכמות וזמן החלמה
    רונית
    06/09/2021

שלום,
    מהו זמן ההחלמה המקסימלי במקרים הכי ארוכים שיצא לך לשמוע עלייהם של קרע קטן בשריר בשכמות?
    אני כבר 10 חודשים עם הקרע. עשיתי פיזיותרפיה,לקחתי ארקוקסיה ואין שיפור.
    האם זה מצב נדיר שקרע קטן לא יחלים וזה רק עניין של זמן?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: קרע קטן בשריר בשכמות וזמן החלמה

ד"ר מוחמד כתאנה
    23/09/2021

באיזה שריר מדובר ? האם הקרע מלא ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם ייתכן נזק בלתי הפיך?
    יעל
    19/08/2021

שלום,
    אני בת 38. לעיתים רחוקות היו לי התכווצות שרירים קשה בכפות הרגליים שהאצבעות היו מתעווטות. זה ממש כואב אבל הייתי רגועה כי ידעתי שזה חולף תוך רבע שעה. אחרי שנה שלא היו, במשך שבוע היה לי כל יום ויום אחר 3 פעמים. בלילה שזה היה שוב קמתי בבוקר עם כף רגל ימין תפוסה ורדומה וגם שוק תפוס, ואחרי שעתיים גם נתפסו לי 2 אצבעות ביד ימין. שמתי קרח ל כמה דקות במשך יומיים וזה כמעט שבוע ואין שום שינוי. אורתופד בטלפון שמיהר אמר ישר שזה לא התחום לו וללכת לנוירולוג כי אולי נוירופתיה. עשיתי עבר EMG ויצא תקין אבל כן לעיתים רחוקות יש לי נימול באף או קצת חום בזרוע.
    האם כשהשריר תפוס חזק בכף הרגל לא הגיוני שתהיה קצת רדימות?
    והאם ייתכן שהתכווצות השרירים שקרתה 3 פעמים באותו יום גרמה למתיחת קריר ולא סתם להתכווצות שרירים שלרוב עוברת אחרי שבוע?
    יש לציין שיש לי גם מתיחת שריר בשכמות שכבר חצי שנה לא עוברת למרות פיזיותרפיה ועכשיו אקח ארקוקסיה.
    קשה לי להאמין ששם זה קרה גם מאותה סיבה. כנראה עשיתי תנועה לא טובה, אבל באמת זה מעניין כי אני לא יכולה לשים את האצבע על תנועה ספציפית שאחרייה זה החל. האם יש קשר? הכל בצד ימין.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    האם ייתכן נזק בלתי הפיך?

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: האם ייתכן נזק בלתי הפיך?

ד"ר מוחמד כתאנה
    02/09/2021

התכווצויות שרירים לעיתים נדירות קשורות לפתולוגיה אורתופדית.
    בעיקר זה תלוי בשחלוף חומרי גוף ורמות מספר מרכיבים כגון מגנזיום
    ממליץ לך לגשת לרופא המטפל לצורך בדיקות מעבדה.
    בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יציאה לתהליך כושר וענייני תזונה
    יניב
    06/07/2021

היי,
    בחור צעיר גובה 185 ומשקל 67
    התחלתי אימונים במכון במטרה לעשות שינוי ולראות תוצאות
    המאמן הבהיר לי שבנוסף לאימונים אינטנסיביים של 3 פעמים בשבוע לפחות אני צריך לצרוך 140 גרם חלבון ביום, בין היתר על ידי הוספת מעדני go pro וחטיפי חלבון.
    רציתי לשאול :
    1. האם באמת נכון הדבר שאני צריך להגיע למספר הזה - 140
    2. האם המעדנים וחטיפי החלבון הם דרך טובה לכך ומה מומלץ ומה צריך להיזהר
    3. כמה חשוב נושא הפחמימות בסיפור, לצד החלבונים

תודה רבה :- )

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה: יציאה לתהליך כושר וענייני תזונה

ד"ר מוחמד כתאנה
    04/08/2021

הי יניב,
    במקרים כאלה אני נעזר בדיאטנית או תזונאית לצורך ייעוץ מכוון וענייני.
    מציע לך לשאול את השאלה בפורום תזוזה
    בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה