פורום רפואת ספורט - יש לך שאלה?

פורום רפואת ספורט - הפורום שנכנס לעומק רפואת ספורט. כאן תוכלו להתייעץ בנושא רפואת ספורט, שיקום, פציעות ספורט, מרפק טניס, פציעות ספורט, מניעת פציעות ספורט, טיפול בפציעות ספורט, כאבי ברכיים, נקע בקרסול ועוד. פורום רפואת ספורט כאן למענכם

מנהל הפורום

ד"ר מוחמד כתאנה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עישון וסכנה למחלת גבהים
    רוני
    26/09/2018

שלום. רקע: בת 25, מעשנת בקביעות (לצערי) אך מתאמנת קבוע ובכושר גופני טוב.
    נוסעת בשבוע הבא לסין ל3 שבועות, כשרוב הטיול מתוכנן לגובה 3000-3800 מטר. האם אני בסכנה גדולה יותר לחוות מחלת גבהים? האם יש טיפול מניעתי? האם עלי לבטל את הטיול? אני ממש בחרדה מעניין הגובה והעישון. יש לציין כי איני מתכוונת לעשן שם וכי באופן כללי אני מעוניינת להיגמל. אשמח לתשובה מהירה, תודה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אופן נשימה בפעילות גופנית
    גיא הלוי
    11/09/2018

שלום,
    אני מבקש לשאול לגבי אופן הנשימה הנכון בעת רכיבת אופניים:
    האם יש לנשום באופן כזה של הכנסת אוויר דרך האף והוצאה דרך הפה, או בשפה אחרת לשלוט על הנשימה, או להתנשם ולתת לגוף לבחור את הצורה המתאימה לו?
    תודה רבה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קושי חנק וסחרחורות במהלך ריצה
    דולב
    17/07/2018

היי דוקטור שמי,
    קוראים לי דולב בן 32 ואני המון שנים מנסה להגיע לעצימות מסויימת בריצה, אני מצליח לרוץ ריצה קלה מאוד אבל מספיק שאני מגביר קצת את הקצב אני פשוט נחלש ומתחיל להרגיש חנק אינטנסיבי וסחרחורות למרות שאני רץ כמה פעמים בשבוע + 5 פעמים בשבוע במכון כושר.
    אני מרגיש שזה חריג מכיוון שלפעמים יוצא לי לשחק כדורגל עם חבריי לעבודה שבדרך כלל לא עושים כושר, מעשנים, מבוגרים ממני בעשור ואפילו עם עודפי שומן באופן משמעותי והם מצליחים להחזיק את המשחק ללא בעיה. למרות כל הכושר שאני עושה אני לא מחזיק מעמד עשר דקות ואף פעם לא הצלחתי להתגבר על זה למרות שאני תמיד מנסה לסחוט את עצמי למקסימום.

כשהייתי קטן נודע לי מאמא שלי שהיה לי אסתמה אבל לטענתה זה עבר לי ולא עשיתי בדיקות נוספות בנושא.
    רק חשוב לי להוסיף שאני סובל את זה לא מהיום אלא מאז ומתמיד.

אשמח להצעתך,
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בקע סעפתי וחדר כושר
    רומן
    05/03/2018

שלום.
    עשיתי בדיקת גסטרוסקופיה התגלה לי בקע סעפתי 2 ס"ם. אני מתאמן בחדר כושר והבנתי שיש הגבלה בביצוע תרגילים מסויימים עקב הבקע. השאלה שלי איזה תרגילים אסור לבצע אם בכלל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חולשה במהלך שחייה בים
    שירה
    15/12/2017

במהלך שחייה בים לאחר 40 דק בקירוב בטמפ מים של 20 מע'נתקפתי בחולשה כללית (כמו על סף עילפון) ללא שום סימן מוקדם, או מאמץ מיוחד, אני שוחה כל יום בין 45דק לשעה ובכושר טוב.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ריצת מרתון. מה לקחת ?
    שמואל
    29/10/2017

שלום רב ,בן 63 מאוזן סכרת וגם לחץ דם.מזה כשנתיים הצטרפתי לקבוצת ריצה ,כיום מתאמן לקראת מרתון מלא( 42.2 ק"מ) כ6 שעות ריצה לערך.. מה לקחת ע"מ לשמור שלא לקבל היפו .כיום רץ למרחקים של 27 ק"מ לוקח תמר או שניים כל 10 ק"מ. מה המלצתכם. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כדורסלן בן 13 עם פריצת דיסק
    שרון
    19/10/2017

שלום,
    הבן שלי בן 13משחק כדורסל בליגה הלאומית -
    הובחן לצערי עם פריצת דיסק L5-S1 באמצעות בדיקת MRI שביצע.
    הילדון במשבר - כדורסל זה בערך החיים שלו - האם עליו להפסיק לשחק ולהתאמן?
    אם בכל זאת יכול להמשיך - מה הם המינונים הנכונים עבורו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב ברצועת הכסל בשתי הרגליים
    כהן יהודה
    11/10/2017

מעל לחודש יש כאב ברצועת הכסל בשתי הרגלים . הכאב לא קבוע ,לעיתים חזק עד כדי קושי בהליכה , לעיתים חלש ולעיתים לא קיים. הכאב מופיע בהליכה או עמידה אך לא בשכיבה או ישיבה. במידה ויש כאב הרי הוא חולף לאחר דקות בודדות של ישיבה. עשיתי צילום חוליות תחתון אך ללא ממצאים מיוחדים. הכאב הופיע משום מקום ולא בעיקבות אירוע כלשהו. אינני ספורטאי, לא רץ אבל אוהב ללכת וגם זאת במידה ובלא עומס מיוחד .נא עצתכם כיצד לפתור את הבעיה.תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בפורט לאחר חזה אוויר
    מאי
    06/09/2017

שלום.
    אני בת 16.4 ולפני שנתיים היה לי חזה אוויר קטן שנרפא לבד ולא עשו לי משהו מיוחד חוץ מקצת חמצן בהתחלה ושהייה בבית החולים במשך 4 ימים. אני זוכרת שאמא שלי אמרה לי שהרופאים אמרו לה שאסור לי להתאמץ או להרים דברים כבדים לאותה תקופה.
    אני נירשמתי לחדר כושר ושאלו אותי שם אם אני יכולה להרים משקולות כחלק מהתרגיל ואני לא יודעת אם אני ייכולה כי אני לא יודעת אם עדיין אסור לי להרים דברים כבדים או שזה כבר בסדר?
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מרפק טניס למפתח גוף
    שלום
    16/08/2017

שלום וברכה
    אני בן 37, מתאמן בחדר כושר 10 שנים, ובחודשים האחרונים קיבלתי דלקת במרפק. לקחתי אתופן, שתי זריקות ועדיין לא התרפאה הדלקת. האם נתקלתם בכזו תופעה? מכירים פתרון נוסף?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם רואה שבר או סדק בתמונה
    דן
    11/08/2017

שלום
    האם בתמונה המצורפת רואים שבר או סדק בצלע
    בחלק העליון?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• Wpw וספינינג האם מהווה בעייה
    א
    29/07/2017

שלום. יש לי wpw. מטופלת בלופרסור. בדיקת התאמה לצריבת המסלול הנוסף, התבררה כלא אפשרית.
    האם ניתן לעסוק בספינינג במסגרת אימוני חד"כ ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב באזור הברך בזמן הליכה מהירה ולא חריה
    רוני
    21/07/2017

בן 52, זה שלוש שנים הולך בקביעות יום יום הליכה מהירה (בקצב של 7.5 קמ"ש) למרחק 6.5 ק"מ.
    בימים האחרונים החלו תוך כדי הליכה ולאחריה כאבים בעצם שמתחת לברך השמאלית (מימין) .
    האם מומלץ לעשות הפסקה בהליכות ? אמנם אני יכול עדיין ללכת, אך תוך כדי כאב. האם כדאי להיבדק אצל אורטופד?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיב עם בדיקת דם
    איל
    27/06/2017

שלום,
    אני מתאמן בקבוצה מסודרת לטריאתלון כבר 4 שנים , בבדיקת דם שעשיתי השבוע נמצא קראטין פוספוקינאז (בדם)CK ברמה של 310.
    מבדיקה באינטרנט עולה שתוצאה כזו נובעת מהמצבים הבאים:
    אוטם שריר הלב.
    דלקת של שריר הלב.
    פגיעה בשרירי השלד כתוצאה מחבלה,
    פעילות גופנית נמרצת.
    אירוע מוחי.

יש לציין שאני סובל כרגע משבר תלישה בקרסול ימין.

אשמח לקבל הסבר יותר ברור

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שריפת קלוריות ודופק גבוה
    דוד
    18/06/2017

שלום,
    לפני כשלושה חודשים עברתי ארוע לבבי. עברתי צינטור ושמו לי סטאנט. אני עוסק בספורט , הרמת משקולות ורכיבה על אופניים.
    לפני הארוע שעון הדופק שלי הראה ששריפת הקלוריות שלי גבוהה מאד, יחסית לפעולה. היום באותה הפעולה אני שורף כשליש ממה ששרפתי. האם יש קשר לזה שאני נוטל כדורים להורדת פעימות לב? דבר שלא עשיתי לפני הארוע שעברתי?האם ייתכן ששריפת הקלוריות הגבוהה היתה קשורה לפעימות הלב? האם זה היה איזה שהוא סימן שמשהו לא בסדר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה