אקנה

רוצה לדעת על אקנה? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי אקנה. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
אקנה היא דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות שמתבטאת בפצעונים על פני העור. זוהי מחלת העור הנפוצה ביותר בעולם, כאשר למעלה מ-80% מבני האדם יסבלו בשלב כלשהו בחייהם מפצעי אקנה. לאקנה חומרות וצורות ביטוי שונות, אצל מרבית האנשים אקנה מופיעה על עור הפנים, אך אצל חלק מהם האקנה תוקפת גם את אזורי הגב, החזה והכתפיים.

אקנה היא תוצאה של פעילות יתר וחסימה של בלוטות החלב של העור. בגיל ההתבגרות בלוטות החלב של העור גדלות, ומייצרות כמות גדולה של חומר שומני הנקרא סֵבּוֹם או חלב. הפרשת החומר השומני בשילוב עם תאי עור מתים גורמים לסתימתם של זקיקי השערות. בהמשך מתפתחת תגובה דלקתית בזקיק השערה ונוצרים פצעונים.

אקנה ודרכי טיפול
התפרצויות של אקנה לא ניתן למנוע, אך טיפול קונבנציונאלי יכול לסייע בהורדת חומרת האקנה ואף להעלימה. הטיפולים הקיימים מדכאים את יצור החלב, מגבילים את התפתחות החיידקים ומעודדים הסרת תאים מתים במטרה לפתוח את הנקבוביות. לטיפולים עלולות להיות תופעות לוואי, ולכן כל טיפול מצריך התחלה הדרגתית וזהירה ומומלץ לעשותו תחת פיקוח של רופא עור.

טיפולי אקנה ללא מרשם רופא
סבון ומים- ניקוי עדין של עור הפנים עם סבון ומים פעמיים עד שלוש פעמים ביום, מאפשר הסרת עודפי שומן ותאים מתים ועשוי לסייע בשיפור מצב האקנה. מנגד, שפשוף אגרסיבי מדי עלול לפצוע את העור ולגרום לבעיות עור אחרות.

ישנם מוצרי ניקוי רבים ומפורסמים לטיפול באקנה. עם זאת, אם תשתמשו במוצר שאינו מתאים לעורכם, האקנה עשויה להחמיר. להלן האפשרויות לטיפול באקנה ללא מרשם רופא:

בנזואיל פרוקסיד- מיועד לטיפול באקנה במצב מתון. אתם יכולים לנסות להשתמש בו לבדכם או להתייעץ עם רופא. מדובר בתרופה ללא מרשם המכילה חמצן בנזואיל, חומר אמין העובד על ידי השמדת החיידקים הקשורים באקנה. בדרך כלל לוקח לפחות ארבעה שבועות עד שרואים תוצאות, ובנוסף צריך להשתמש ברציפות בחומר זה עד לקבלת תוצאות ושמירתן.

הסיבה לכך שצריך להתמיד היא העובדה שתכשירי בנזואיל פרוקסיד אינם משפיעים על ייצור החלב ואינם יכולים להפסיק אותו לתמיד, לכן כאשר מפסיקים להשתמש בתכשיר, האקנה חוזרת. תכשירים המכילים בנזואיל פרוקסיד באים בצורות רבות: קרמים, משחות, תרחיצים, ג'ל ועוד. חמצן בנזואיל יכול לייבש את העור ולהשאיר סימנים על הבגדים, כך שכדאי להשתמש בו בתבונה.

חומצה סליצילית- חומצה סליצילית מסייעת ומעודדת נשירת תאי עור מתים. אקנה קלה ניתנת לטיפול באמצעות חומצה זו, אשר מנקה את הנקבוביות ומונעת נגעים חדשים. לחומצה סליצילית אין כל השפעה על ייצור החלב והיא איננה הורגת חיידקים. גם חומצה סליצילית חייבת להיות בשימוש רציף, שכן השפעתה נעצרת במידה ומפסיקים להשתמש בה. חומצה סליצילית זמינה במוצרי אקנה רבים כגון משחות, קרמים, מגבונים ועוד.

גופרית- גופרית מהווה מרכיב בתרופות נגד אקנה, בשילוב עם חומרים אחרים כגון אלכוהול וחומצה סליצילית. בדרך כלל גופרית איננה משתמשת תרופה בפני עצמה בשל הריח הלא נעים שלה. לא לגמרי ידוע כיצד עובדת הגופרית, אבל יש לה יתרון שולי במרבית מקרי האקנה. רסורצינול בשילוב עם גופרית הינו מרכיב פופולארי בטיפולי באקנה נפוצים.

אלכוהול אצטון- אלכוהול הוא חומר אנטי בקטריאלי. אצטון יכול להסיר שומנים מהאפידרמיס החיצוני של העור. חומרים אלו משולבים בתרופות שונות לאקנה.

תרופות טבעיות- ישנם מוצרים צמחיים, אורגניים וטבעיים רבים המשווקים בכדי לטפל או למנוע אקנה. היעילות של מוצרים אלה לא הוכחה, ולא נצפתה תועלת רבה בשימוש בהם.

טיפולי אקנה הדורשים מרשם רופא
אנטיביוטיקה- אנטיביוטיקה ניתנת לשימוש על גבי העור או נלקחת דרך הפה. אנטיביוטיקה עובדת על ידי ניקוי החיידקים גורמי האקנה והפחתת הדלקת. ישנם מוצרים רבים בוריאציות שונות המכילים אנטיביוטיקה. תכשירים מקומיים מוגבלים ביכולתם לחדור את העור ולנקות אקנה עמוקה יותר, ואילו אנטיביוטיקה הניתנת דרך הפה יכולה לזרום בכל הגוף אל כל בלוטות החלב. יתרון נוסף הוא היכולת שלהם לטפל בסוגים חמורים יותר של אקנה.

עם זאת, כדורי אנטיביוטיקה לעתים קרובות גורמים לתופעות לוואי רבות יותר. אנטיביוטיקה למריחה אינה מומלצת לבדה כטיפול באקנה מכיוון שהיא יכולה להגביר את הסיכון לפתח עמידות לאנטיביוטיקה בחיידקי העור. כדאי לשלב טיפול אנטיביוטי מקומי יחד עם חמצן בנזואיל או רטנואיד, ובכך להפחית את הסיכוי לפתח עמידות לאנטיביוטיקה.

חומצה אזלאית- תרופה בעלת תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי דלקתיות.
אריתרומיצין וקלינדמיצין מקומיים הם אנטיביוטיקה אנטי דלקתית היעילה כנגד מספר חיידקים. הם צריכים תמיד להיות משולבים יחד עם חמצן בנזואיל או רטנואיד ולהימרח ישירות על העור.

סוגי אנטיביוטיקה אחרים הניתנים דרך הפה ומשמשים לעתים קרובות לטיפול באקנה הם טטרציקלין, מינוציקילין ודוקסיציקלין, אלה נמצאו יעילים במקרים רבים של אקנה.

אזהרות בנטילת אנטיביוטיקה
אנטיביוטיקה ניטלת לעתים קרובות יחד עם תרופות אחרות, כך שצריך לשים לב איזה אינטרקציה יש בין התכשירים והאם מותר לשלב אותם. בנוסף אנטיביוטיקה דרך הפה אסורה לשימוש במהלך ההריון. קיימות אזהרות לגבי סוגי אנטיביוטיקה מסוימיים העשויים להפחית את היעילות של גלולות למניעת הריון ולסכן הריון קיים.

רטינואידים או נגזרות של ויטמין A- רטינואידים עוזרים לטיפול באקנה בינונית עד חמורה. הם יכולים להילקח בשילוב עם מוצרי אקנה אחרים, כגון חמצן בנזואיל ואנטיביוטיקה דרך הפה. לרטינואידים מקומיים אין תופעות לוואי חמורות אולם הם אינם מומלצים לנשים בהריון. תופעות הלוואי של רטינואידים כוללות אדמומיות, יובש ועור מגרד.

איזוטרטינואין- תכשיר שידוע יותר בשם רואקוטן וקוראטן. מדובר בטיפול היעיל ביותר לאקנה חריפה. תרופה זו היא התרופה היחידה שמתערבת בכל הגורמים לאקנה, ולעתים קרובות היא ניתנת לאחר שטיפולים אחרים לא עזרו. עם זאת, לתרופה תופעות לוואי מיוחדות.

איזוטרטינואין עלולה לגרום למומים מולדים חמורים, לכן לנשים בהריון אסור לקחת אותה. בנוסף, גם לנשים מניקות אסור ליטול תרופה זו. נמצא קשר בין שימוש בתרופה זו לדיכאון ומקרי התאבדות. חובה להישאר במעקב רפואי צמוד בזמן שימוש בתרופה זו.

תופעות לוואי אחרות הן עור שפתיים יבש, כאבי שרירים, כאבי ראש, פרקים, שיער דליל ועוד. עבור רוב האנשים הלוקחים תרופות אלה תופעות הלוואי הן נסבלות ואינן דורשות את הפסקת התרופה.

גלולות למניעת הריון. גלולות למניעת הריון מכילות הורמונים נשיים ומורידות את השפעת ההורמונים הגבריים כמו טסטסטורון. התועלת המרבית של גלולות למניעת הריון על אקנה מתרחשת שלושה עד ארבעה חודשים מרגע תחילת הטיפול. תופעות הלוואי כוללות בחילות, עלייה במשקל, רגישות בשדיים ועוד.

העלמת צלקות אקנה
אנשים רבים סובלים מצלקות אקנה, חלקן עמוקות וחלקן שטחיות. קיימים שלושה סוגי צלקות:
צלקות שקועות- צלקות אלו נראות כמו חורים שחורים וכהים על פני העור. בדרך כלל הן בקוטר של עד שני מילימטרים. צלקות אלה אופייניות לאזור הרקות, הלחיים והסנטר.
צלקות בולטות בגוון העור או בהירות ממנו- סוג זה כולל גם צלקות קלואידיות שהן צלקות בולטות וגדולות הנמצאות לרוב בקו הלסת, בגב ובחזה.
צלקות חריציות- צלקות אקנה חריציות הן עמוקות במיוחד וקשות מאוד לטיפול. מדובר בצלקות המאתגרות ביותר לטיפול, והטיפול בהן מחייב יצירה מחודשת של הדרמיס.

ישנם מספר טיפולים היכולים לסייע לכם להתגבר על הצלקות המטרידות:
פילינג- קילופי עור יעילים בהסרת צלקות אקנה מסוימות. ישנם מספר סוגי פילינג, הפילינג השטחי הוא הפילינג המתאים ביותר לצלקות אקנה. פילינג שטחי מסיר רק את האפידרמיס החיצוני ומיועד להסיר שכבות עור מתות, ובכך עוזר לטשטש צלקות אקנה. פילינג שטחי מצריך בדרך כלל מספר טיפולים, ולאחריו נוצרת שכבת עור חדשה ובוהקת.

לייזר- טיפול שטחי המתאים לצלקות אקנה שאינן עמוקות. שיטות שונות נותנות רק תוצאות חלקיות, וחלקן כרוכות במשך טיפול ארוך ובסיכונים לפתח תופעות לוואי כמו זיהום, שינוי בצבע העור ואפילו הצטלקות. טיפולי הלייזר חדשים יחסים ונמצאים במחלוקת, כך שכדאי להתייעץ עם רופא עור להתאמת הטיפול המתאים ביותר עבורכם.

מילוי צלקות- טיפול זה מתבצע על ידי רופא עור מקצועי המתמחה בכך. מילוי צלקות עשוי להחזיק תקופה ארוכה אך מדי פעם צריך לתחזק אותו, בתלות בשיטה שבחרתם. מילוי צלקות אקנה שקועות באמצעות חומרי מילוי שונים מקנים בחלק מן המקרים תוצאות טובות וביתר המקרים לא נראה כל שיפור. טיפול זה מתאים בעיקר לצלקות אקנה שקועות-שטחיות.

תרופות סבתא לטיפול באקנה
כאשר המוגלה בפצעון עומדת לצאת, כדאי להניח מגבת חמה במשך כמה דקות על מנת לעודד את תהליך ההתפוצצות הטבעי. פצעונים מודלקים אמורים להיפתח רק אצל קוסמטיקאית או רופא באמצעות מכשירים ושיטות חיטוי מיוחדות.

שטיפת הפנים עם מעט לימון ומי ורדים יעילה לטיפול בפצעי בגרות. שיטה נוספת היא לאסוף חול מחוף הים, ובבית לשטוף איתו את הפנים עם מעט מים. בנוסף, במידה ואתם הולכים לים המלח כדאי לקחת מים בבקבוק ולשטוף איתם בזהירות את הפנים.

ניתן גם למרוח חלבון ביצה על העור, להשאיר את החלבון על הפנים במשך רבע שעה ולאחר מכן לשטוף את הפנים במים קרים (מים חמים יגרמו לחלבון להיות דביק). ישנם הטוענים כי אכילה מרובה של מלפפונים מסייעת אף היא בהעלמת פצעונים.

אקנה ותזונה
האם קיים קשר בין הופעת אקנה לתזונה? לא תמיד. אקנה נגרם במרבית המקרים כתוצאה מחוסר איזון הורמונלי. הורמונים מגרים את בלוטות החלב לייצר יותר שומן, אשר עלול לחסום את הנקבוביות. חיידקים גדלים בתוך הנקבוביות וגורמים להן להיות מודלקות ולפרוץ החוצה בצורת פצעון.

בנוסף, אקנה שכיחה יותר במהלך המחזור החודשי, וכן במהלך שנות העשרה, ללא קשר למזון אותו אתם אוכלים. עם זאת, ישנן ראיות המעידות שצריכת חלב ומוצריו עלולה לגרום להופעת אקנה. מחקר שפורסם בכתב העת של American Academy of Dermatology הציג ראיות משכנעות למדי על הקשר בין צריכת חלב והסיכון לסבול מאקנה. במסגרת המחקר נבדקו מוצרי חלב, גבינת שמנת, יוגורט ועוד, ונמצא קשר ישיר בין השניים, החוקרים משערים שההורמונים שיש בדמן של הפרות בזמן שהן נחלבות הם הסיבה לכך.

אקנה בהריון
אקנה בהריון נגרם כתוצאה מהשינויים ההורמונלים העוברים על האישה. הופעת האקנה נפוצה בעיקר בטרימסטר הראשון להריון, כאשר בהמשך ההריון ההורמונים מתאזנים ומצב האקנה משתפר. ישנן תרופות כמו ראוקוטן האסורות לשימוש בזמן הריון בשל גרימת נזק אפשרי לעובר. מומלץ לטפל באקנה בזמן הריון רק באמצעות טיפולים חיצוניים ומקומיים, ובהתייעצות רופא.

במרבית המקרים אקנה בזמן הריון הינה זמנית, וחשוב לדעת שמדובר בתופעה נפוצה התוקפת נשים רבות בזמן הריון. מומלץ בתקופת ההריון לשמור על עור הפנים ולנקות אותו היטב במים וסבון. חלק מהתרופות המתאימות לאקנה אצל צעירים מתאימות גם לנשים, מלבד מרבית התרופות הניתנות דרך הפה אשר לגביהן ישנן אזהרות מיוחדות וסיכונים שונים. כדאי להתייעץ עם רופא ולבדוק מהם היתרונות לעומת החסרונות בנטילת התרופה.

אקנה בגיל מבוגר
אקנה בגיל המבוגר תוקף לא מעט אנשים. בקרב נשים בגילאי 30-40 דווחו 35% מקרי אקנה, ובקרב בנות 40-50 25% מקרי אקנה. חשוב לזכור כי במהלך החיים נשים וגברים עוברים שינויים הורמונליים. יש לכך סיבות רבות, לדוגמא, נשים בגיל המעבר חוות ירידה ברמות ההורמונים, דבר העלול לגרום להופעת אקנה.

אקנה בגילאים מבוגרים מופיע בצורה פחות אגרסיבית ועם פחות קומודונים (פצעים שחורים לבנים) חמורים. בניגוד למיתוסים רבים, במרבית המקרים להופעת אקנה בגיל מבוגר אין קשר לאי שמירה על היגיינה. בכל מקרה של הופעת אקנה בגיל מבוגר כדאי להתייעץ עם רופא עור שיקבע לכם טיפול המתאים למצבכם.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

קוסמטיקה פרא רפואית

בפורום זה אפשר לקבל מידע מקצועי בכל הנוגע ליופי, טיפוח ולאיפור. המומחים יענו על כל שאלה ויתנו פתרונות לבעיות שונות, כמו מראה פנים, טיפולים לעור פנים, פצעים, אקנה ובעיות עור כלליות לכל סוגי העור, טיפולי אנטי-אייג'ינג וצלקות, טיפולי Hifu למתיחת עור הפנים וטיפולים לבעיות עור כלליות כמו פוטותרפיה ופוטורג'וביניישן
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • נפילת העור קווי עומק אחרי פילינג רודה מר
  כהן סילבי
  09/05/2019

  תופעה מוזרה כמה שעות אחרי הפילינג נוצרו לי 2קווי עומק כלפי מטה מראה בולדוג האם זה יסתדר


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  אנה דנשין-ביולוגית וקוסמטיקאית מוסמכת (B.sci, M.sci)
  09/05/2019

  זה נראה כתוצאה מהבצקת שנוצרה מהפילינג.
  אמור להסתדר.
  איזה פילינג עשו לך? לא מובן, רוז דה מר של קריסטינה?

  חג שמח
  אנה דנשין

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בעיית יובש בפנים- דרכי טיפול
  הדר
  06/03/2019

  הי ,
  הי,
  הפנים שלי מרגישות יבשות אבל שמנוני בו זמנית! אני שמה קרם לחות כל פעם אחרי שטיפת הפנים ,אבל זה לא עוזר ככ וכבר החלפתי מיני רבים של קרחים פנים.

  איך אני מפסיקה את זה?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עור שומני מיובש

  אנה דנשין-ביולוגית וקוסמטיקאית מוסמכת (B.sci, M.sci)
  06/03/2019

  שלום הדר,
  המצב שאת מתארת הוא תיאור של סוג עור שמן, במצב מיובש.
  צריך לבדוק מספר דברים:
  כמה מים את שותה ביום?
  בעיות בריאותיות?
  סוגי קרם לחות שאת משתמשת?

  ואחרי בדיקה של כלל המרכיבים, כמובן ניתן לבצעה סדרה של טיפולי לחות והחאיה לעור.

  בהצלחה
  אנה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ממשיכה שאלה

  הדר
  07/03/2019

  אנה תודה רבה על תשובתך!!

  את ממש צודקת לגבי האבחון על העור,
  אני שותה באמת מספיק ,מצב בריאותי ותזונתי מסודר ביותר.
  רציתי לדעת האם את מטפלת בירושלים,ואם לא,מה את ממליצה לי לבדוק לגבי סוגי קרם הלחות שלי ואמצעי הניקוי של הפנים (אולי משהוא בהם שגוי).

  תודה רבה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  אנה דנשין-ביולוגית וקוסמטיקאית מוסמכת (B.sci, M.sci)
  25/03/2019

  אני מקבלת רק באשדוד.
  אבל מבחינת התכשירים, את צריכה פשוט לפנות לקוסמטיקאית מוסמכת.
  כי הטיפול הדרוש אצלך, זה טיפול בעור שמן מיובש.

  בהצלחה
  אנה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קמטים מתחת לעיניים- התייעצות
  ענת
  08/03/2019

  האם יש טיפול יעיל לקמטים מתחת לעיניים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  אנה דנשין-ביולוגית וקוסמטיקאית מוסמכת (B.sci, M.sci)
  25/03/2019

  כדי להעלים קמטים זה רק על ידי הזרקות בוטוקס.
  כדי לעדן אותם, זה עבודה עם גלי רדיו, מזותרפיה.

  בהצלחה
  אנה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לקטופיל מותר בהריון- התייעצות
  רבקה
  10/03/2019

  שלום, אני בשבוע 7 להריון ורציתי לדעת אם המשחה לקטו פיל של ביופור מותרת למריחה בזמן ההריון??

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  אנה דנשין-ביולוגית וקוסמטיקאית מוסמכת (B.sci, M.sci)
  25/03/2019

  שלום רבקה,
  ממליצה לך לפנות לאשת המקצוע שנתנה לך את הלקטופיל.
  צריך לדעת מה המרכיבים הפעילים.
  או לפנות ישירות לחברת ביופור.
  בהצלחה
  אנה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מסיכת חימר לפנים -שאלה
  תהל
  12/03/2019

  אנה שלום רב,
  האם מסיכת חימר יכולה בשימוש קבוע (טבעית),להעלים את לי השחורים בפנים?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  מסיכת חימר לפנים -שאלה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  אנה דנשין-ביולוגית וקוסמטיקאית מוסמכת (B.sci, M.sci)
  25/03/2019

  שלום תהל,

  ממש לא!
  שחורים נוצרים כתוצאה ממספר גורמים:
  אי איזון בלוטת החלב
  התקרנות עודפת
  סתימת הנקבובית

  מסכת חימר, מבצעת ניקוי חיצוני וטיפה אפקט זמני של כיווץ הנקבוביות.

  ישנם טיפולים, ותכשירים מקצועיים לטיפול ב"שחורים".

  בהצלחה
  אנה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עזרה לגבי שיער פנים
  דן
  22/12/2018

  שיער פנים חודרני ומגרד בתוספת פצעונים , שיערות כלואות בתוך העור
  שעווה בפנים יכולה לעזור ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  עזרה לגבי שיער פנים

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שיער פנים חודרני

  אורית בן יהודה
  07/01/2019

  היי דן
  ממליצה לך בחום לרכוש ספירט סליציל בפראם ולנגב בו פעם פעמיים ביום את האזור הבעייתי כדי להמיס בעדינות את השכבה הקרנית הגורמת לשיער להיות חודרני.
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צלקות שינוי גוון וחורים מאקנה
  מישהי
  14/11/2018

  יש לי צלקות של חורים בעור הפנים מאקנה. איך אפשר לטפל? מדובר על כמה בודדים מפוזרים בפנים.
  בנוסף יש לי צלקות מסביב לפצעונים קצת כהות של העור. מה אפשר לעשות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צלקות אקנה

  אורית בן יהודה
  17/12/2018

  שלום לך,
  ממליצה לך בחום על טיפול בגלי רדיו בטכנולוגיית גלי רדיו,
  מניסיון התוצאות הטובות ביותר יחד עם חזרה מהירה לשגרה מתקבלות מהטכנולוגיה המתקדמת endymed intensif
  טכנולוגיה זו מתאימה גם לעור כהה הנוטה לפיגמנטציה כשלך.
  לפי תאורך אתה סובל הן מחורים בפנים / הצטלקיות והן מפיגמנטציה /כהות (פוסט אקנה) ולכן יש מקום לשלב חומר הבהרה.
  ליותר אינפורמציה מומלץ לצפות ביו טיוב סרטונים חפשי endymed intensif .

  מידע זה אינו מחליף אבחון מקצועי.
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • זמן טיפול של פוטורג'ובינשיין
  נופר
  30/08/2018

  כמה זמן נמשך טיפול פוטורג'ובינשיין? זה טיפול אחד או סדרת טיפולים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פוטורג'ובינשיין

  אורית בן יהודה
  13/11/2018

  היי,
  שאלה כללית מידי
  יש כל מיני מכשירים ושיטות שונות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תכשיר מומלץ לקרטוזיס פילאריס
  שרה
  10/10/2018

  איזה תכשיר מומלץ לטיפול בקרטוזיס פילאריס?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תכשיר מומלץ לקרטוזיס סולריס

  אורית בן יהודה
  13/11/2018

  היי,
  כל תכשיר היוצר המסה עדינה של העור.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חומר מומלץ לחמצון שערות
  רחל
  18/10/2018

  איזה חומר מומלץ לחמצון של שערות בידיים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  חומר מומלץ לחמצון שערות

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חומר מומלץ

  אורית בן יהודה
  13/11/2018

  ג'ולן בפרמים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום