פורום רפואת עור משלימה - יש לך שאלה?

פורום רפואת עור משלימה - לטפל בעור בעזרת רפואה טבעית. פורום רפואת עור אלטרנטיבית יספק לכם עצות בתחום רפואת עור משלימה, רפואת עור סינית ורפואת עור טבעית על מחלות עור, דרמטולוגיה, רפואת עור בילדים, פסוריאזיס, אקנה, אסטמה של העור ועוד

מנהל הפורום

אמיר קלי
דוד פרלה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עקיצות בעור במשך 3 וחצי חודשים
    אתי
    18/07/2018

הבן שלי כמעט בן 10. במרץ הופיעו פצעים על הגוף. הרופא עור איבחן אבעבועות. טופל ועבר. כעבור שבועיין הגיע גל נוסף והוא קבל את התרחיף לאבעבועות. כשחזר בפעם השלישית הוא נשלח לביפסיה עם חשד לנגיף ורצילה. חיכינו חודשיים לתוצאות. התוצאות מראות שזה ויראלי. עדיין יוצאים בערך פעמיים בשבוע נגעים אדומים בולטים שנראים כמו עקיצות. הם מגרדים ועוברים אחרי כמה ימים. הנגעים מופיעים בעיקר בגב, בבטן ומעט בזרוע. מי מכיר את התופעה הזאת

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הייתי אצל רופא עור והוא אמר שזה קורה מדברים שמנוניים שאני אוכל
    אדיר
    13/07/2018

זה התחיל בתור פצע קטן בקרקפת והפצע נעלם ונהיה בצד עוד אחד גדול כמו מזה נראה ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש בסטרואידים להקלת ליכן לפנוס
    דרור א
    25/06/2018

שלום - באחת התגובות ציינת "הטיפול המקובל בנגעים מוגבלים הוא משחות של סטרואידים" - האם יש למשחות הסטרואידיות תופעות לוואי? האם יש סכנות במריחתם על הפצעים או סביב הפצע ?
    תודה מראש. דרור

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ריח רע חזק מהרגליים
    יסמין
    27/03/2018

היי בחורה בת 29 בריאה בדרך כלל מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי ריח חזק מאוד ברגליים כל נעל שאני שמה אחרי פעמייפ נזרקת כי הריח פשוט נדבק אפילו אחרי מקלחת שאני משפשפת תרגל נשאר ריח זה ממש מפריע לי ניסיתי כל המשחות ספריי טלק גרביים מכותנה נכלום לא עוזר הרופאת עור אמרה לי שאין איך לטפל בזה זה הגיוני??? זה ממש פוגע לי באיכות החיים מה אפשר לעשות בבקשה עזרה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם זה שלבקת חוגרת
    אשר
    03/03/2018

ביוני 2017 אושפזתי עם עצירת שתן, דלקת בשלפוחית השתן, כאבי ררגלים עד למצב של חוסר יכות עמידה או הליכה. לאחר 3 שבועות שוחררתי לשיקום שנמשך 3 שבועות שבסופו יכולתי להלך עם הליכון
    כיום יש עדין קושי ברגל ימין, נימול וחוסר תחושה ב 3 אצבעות בכל יד, נימול וחוסר תחושה באצבעות הרגלים שאני יכול לחיות עם זה.
    אבל מזה 5 עד 6 חודשים יש לי כאבים, דקירות ורגישות רבה מאוד ( כל תזוזה של הבגד מציקה מאוד), בעיקר בצד שמאל של החזה, לפעמים גם דקירות שזהיתי בצלעות משמאל, צלעות 1,2,3 מלמטה
    אין לי פצעים למעט מספר נקודות אדומות זעירות
    אני מרגיש כאילו חגורה עוטפת ולוחצת אותי בחלק העליון של החזה
    האם זה יכול להיות שלבקת חוגרת קלה מאוד ללא פצעים ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מהעבודה שלי בתור אחות נדבקתי בגרדת הידבקתי הבן הקטן שלי שהיה פחות מבן שנה עברו כמעט 5 חודשים עם טיפולים בlyclear ..sulfur ולא מתפטרים מזה
    סס
    01/03/2018

מהעבודה שלי בתור אחות נדבקתי בגרדת הידבקתי הבן הקטן שלי שהיה פחות מבן שנה עברו כמעט 5 חודשים עם טיפולים בlyclear ..sulfur ולא מתפטרים מזה שומרים על הגיינה מטורפת לפי הנוהל האם יש פתרונות אחירים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אקנה טיפול הומאופטי אחרי ראוקטן
    פדלון עמוס
    09/02/2018

הבת שלי בת 18 וסובלת מאקנה בפנים.
    עברה טיפול בראקוטן שעזר אבל הםצעים חזרו שוב
    האם יש טיפול הומאופטי מומלץ ומוכח עי מרפאים שאינם שרלטנים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דוד פרלה תשובה

דוד פרלה
    23/02/2018

האקנה היא אחת ממחלות העור הנפוצות ביותר בעיקר בקרב בני נוער. זוהי מחלה דלקתית כרונית של בלוטות החלב וזקיקי השערות והיא מופיעה בעיקר באזור הפנים, החזה, והגב, היכן שבלוטות החלב מורחבות.

מה גורם לאקנה?
    גורמים הורמונליים: עור שומני ואקנה נגרמים על-ידי הפרשה מוגברת של סבום= חלב, חומר שומני המופרש מבלוטות החלב לזקיקי השיער בכדי ללחלח את העור ולמנוע איבוד של נוזלים. הפרשה זו מתגברת בגיל העשרה כאשר רמת ההורמונים האנדרוגניים בגוף משתנה במהירות. תאי עור מתים והפרשת החלב יוצרים סתימה בנקבוביות שגורמת להופעתם של ראשים לבנים , אם פתח הניקוז מתרחב המלנין הנמצא שם מתחמצן ונוצרים ראשים שחורים. מנקודה זו מתחילות צורות שונות של אקנה.

גורמים סביבתיים: ישנם תנאים סביבתיים המזרזים היווצרות פצעונים כגון: מגע עם חומרי סיכה, או עבודה בתנאי טמפרטורה גבוהה הגורמת להזעה.

הרפואה הסינית: רואה באקנה ביטוי למצב של חום עודף בגוף המאיץ את התהליך הדלקתי . חום זה יכול להיגרם:
    חוסר איזון הורמונלי המתגבר עם מתחים היוצרים חסימות אנרגטיות בגוף.
    על ידי מזון שומני, מתוק, וחריף שיוצר הצטברות של חום ולחות במערכת העיכול, שמתבטא בסופו של דבר בעור.
    • על ידי מתח נפשי שמאט את קצב חילוף החומרים בגוף וגורם לחום ודלקתיות בגוף.
    • על ידי גורמים סביבתיים אקלימיים שמשפיעים על אלו שבגופם חום בעיקר בריאות, החום העודף מצטבר על פני העור והרקמות ויוצר את צורות האקנה השונות.
    טיפול ברפואה סינית הכולל צמחי מרפא שינוי תזונתי ודיקור הניתנים לאחר אבחון יכול לשפר ולעזור למצב זה, הטיפול מכוון להחזרת האיזון הפיזי והנפשי לגוף ולהטבת מצבו של העור.
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קשר בין שלבקת חוגרת לעצירות
    ניב
    19/02/2018

שלום אני סובל הרבה זמן מבעיית חוסר התרוקנות לפני שבוע חלה הרעה במצבי והעצירות הפכה להיות מוחלטת. במקביל התחילו כאבים בצד שמאלי של הבטן. בבדיקה אצל הרופאה היא גילתה שיש לי פריחה לא רחוק ממקום הכאב ואיבחנה כשלבקת חוגרת. האם ייתכן שהפריחה החמירה את העצירות ואם כן מה עושים מלבד לקחת כדורים ע"פ מצוות הרופאה. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גירוד מסיבי בעת הליכה באוויר
    נועה
    04/02/2018

שלום, קוראים לי נועה אני בת 18 וכרגע אני לפני גיוס לצהל,
    אני סובלת מזה שנים רבות בגירוד בלתי נסבל בכל חלקי הגוף כאשר אני הולכת בחוץ, באוויר.
    אם אני יוצאת להליכה אני מתחילה להתגרד עד שכל גופי אדום זה מביא אותי לכאב וגרד קיצוני. יש לציין שזה לא רק כשאני מבצעת ספורט עם דופק גבוהה אלא גם הליכה איטית בחוץ יכולה לגרום לתופעת גרד ועיקצוצים מהראש ועד כפות הרגליים.
    לוקח לזה המון זמן להירגע ואני מוצאת את עצמי חוזרת לאחר 10 דק הליכה בחוץ, לבית.
    ממש מתוסכלת מזה קשה לי להכנס ככה לכושר לפני הצבא לוקח לגרד זמן להרגע וזה רק כשאני נמצאת במקום סגור ללא רוח, הגיוני?
    אני פוחדת שזה יפגע לי בפרופיל בצהל, לא הצהרתי על זה בצו ראשון אבל אני מבינה שזה פשוט בלתי נסבל מבחינתי.
    מקווה שתוכלו לייעץ לי.. תודה(:

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים במחלת שלבקת חוגרת
    שוורץ מישל
    04/02/2018

שלום,
    לפני שלשה שבועות פרצה מחלת שלבקת חוגרת. הפצעים התרפאו אך עדיין סובלת מגירודים חזקים וכאבים של תחושה כוויה.
    שאלתי האם יש תכשיר(עדיף טבעי) לגרד
    בלילות שהן השעות הכי קשות כיוון שאיני עסוקה ורגועה ואז הכל פורץ כאבים וגרד חזק,משבש לי את השינה ולא ישנה שינה רצופה .
    תודה
    מישל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בליטה בעור הפנים באזור המצח
    יריב
    08/12/2017

שלום, אני בן 23 בעל עקמת בחזה ועיוותי גוף. הבחנתי (לא ידוע אם היה תמיד) בבליטה בנגיעה (לא כואב) באזור המצח/הראש בצד שמאל למעלה .לא משהו רציני שנראה לעין אך בולט בנגיעה בעיקר בצד שמאל (מצורפת תמונה של המיקום).האם כדאי שרופא עור יבדוק?אם לא מפריע וכואב זה בסדר?זה יכול להיות מבנה? בנוסף יש לי כל הזמן קילופי עור באשכים. ברופא נתן לי משחה אנטיפרייה אך זה שוב חוזר. מה יש לעשות? האם זה אולי קנדידה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול ביובש בכפות הידיים
    יוסף איל
    07/12/2017

מנסה כל משחה ולא נפתר...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלבקת חוגרת - הרפס זוסטר
    מעיין מיכאל
    17/10/2017

היי, יש לי פריחה על העור משהו לא רגיל ואני חוששת שחליתי במחלה אבל איני מבין בכך. איך יודעים אם חליתי באמת בהרפס זוסטר או שלבקת חוגרת ? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בשלבקת חוגרת

מיכאלה
    17/10/2017

ניתן לעשות טיפול בשלבקת חוגרת על ידי רופא מומחה אשר יתן את המלצותיו לגבי טיפול בעור והוצאת נגעים. מומלץ לטפל מיידי במחלה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלבקת חוגרת איבחון

אמיר קלי
    22/11/2017

יש לגשת לרופא עור ל איבחון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חצקון גדול וכואב בסנטר
    אורי
    04/11/2017

גדל לי חצקון גדול וכואב מתחת לשפה השמאלית בסנטר . החצקון גדל תוךימים וכעת יש עיוות קל בשפה. זא כשאני מחייך יש עיוות בצד אחד . האם זה נורמלי .? ומה לעשות שיעבור.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אקזמה חרפה בכפות הידיים
    ענבר
    22/10/2017

שלום רב,
    אני סובלת מאקזמה בכפות הידיים מזה כשש שנים, בהן התפתחה והחריפה האקזמה בהדרגה (התחיל משלפוחית מגרדת קטנה בודדת באצבע שהיתה נעלמת וחוזרת). ברקע סובלת מילדות מאטופיק דרמטיטיס, אסתמה ואלרגיות שונות (אבק, עונות מעבר, בע"ח ועוד.).
    נכון לכרגע, האקזמה מפושטת כמעט על כל אצבעות שתי הידיים, מקצה ועד הכף, וכן באזורים מסויים גם בפנים וגב כף היד עצמה. מתאפיינת ברגיל ביובש כואב, פצעי קילופים וסדקים, ובהתלקחויות תדירות של שלפוחיות מימיות מגרדות ביותר, דליקות ונפיחות של העור (בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות, בתמונה).
    מבחינת טיפול,לאחר כשנתיים של טיפול במשחות סטרואידיות, התחלתי טיפול בפוטותרפיה באסותא (לאחר 21 טיפולים והחמרה הופסק הטיפול) ואח"כ בפוטותרפיית puva באיכילוב (כ60 טיפולים). לאורך הטיפול האקזמה הגיבה באופן לא עקבי, פעמים החמירה פעמים הוקלה. בסופו של דבר הגעתי להקלה כמעט מלאה והפסקתי את הטיפול. אך כעבור חודש היא שוב חזרה.
    בנוסף אובחנתי בתבחיני טלאי באלרגיה לקוואנטריום 15, אך למיטב ידיעתי החומר לא מצוי במוצרים שאני במגע איתם. ניתנה לי לאחרונה משחת פרוטופיק, אך גם היא גרמה להחמרה. לבסוף, אני משתמשת לרוב בקרמים לחות ושימון העור, סבון tar, בלנאום הרמל ועברתי באופן גורף למוצרים טבעיים או היפואלרגניים.
    ניסיתי גם שנה טיפול אצל מדקר שלא הועיל לאקזמה.
    אני חושבת שהדבר היחיד שלא ניסיתי עדיין זה נטילת כדורים כגון טוקטינו ודומיהם.
    במקביל בשנה האחרונה התחלתי לסבול גם מחרדות ואני בטוחה שזה לא תורם..
    אני די אובדת עצות. בחודשים האחרונים החלטתי להפסיק עם כל הטיפולים בתקווה שאולי לא לחשוב ולהתעסק עם זה, ישחרר את זה. אבל האקזמה כנראה כאן כדי להשאר..

אשמח לדעתכם והמלצותיכם.
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה