פורום הורים ומתבגרים, גיל ההתבגרות - יש לך שאלה?

פורום זה מיועד להתייעצות אודות נושאים כמו יחסים עם בני נוער, יחסי מין, אהבה, חבר ראשון, מקובלות חברתית, מועדוני נוער, סמים, מרדנות, התקפי זעם, חרדות ועוד

מנהל הפורום

יניב רוזן
יניב רוזן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל יניב רוזן ללא פרסום בפורום

• הגבלת צפייה במסכים לבני נוער
    רויטל
    13/06/2020

שלום.
    חשוב לי להגביל את הצפייה של בני בן 15 במסכים. הוא רשאי כיום לצפות עד השעה 19.00 כמה שרוצה ואכן זה על כל מה שהוא עושה. בשישבת ובחופשים נמצא המון מול המסך.
    לאחרונה החל להתמרד בגלוי נגד ההגבלה וממשיך לצפות במכשיר האישי בחדרון. טוען שזה מה שמתבגרים בגילו עושים.
    כל ניסיון לדבר איתו העלה חרס. הוא אומר שעליי לא להגביל אותו עד שימאס לו, אז יתפנה לדברים אחרים.
    אני חסרת אונים. איימתי לנתק את האינטרנט בבית אבל אז כולם יסבלו.
    מה עושים?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• רוני דבורוני שלום רב
    רון הדבורון
    28/03/2020

רון הדבורון

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    רוני דבורוני שלום רב

הוספת תגובה

תמונה

• יחסים גרועים עם בת 17 ותהייה לגבי המשך
    קרן
    22/02/2020

אני גרושה ולי ולאב ילדי משמורת משותפת על שני ילדינו. בת 17 ובן 14. לפני כשנתיים שמתי לב שבתי מאד רזתה היה חורף והיא הצליחה להסתיר זאת תחת בגדים כבדים. אביה לא רצה להקשיב לחשדותיי אבל כחודשיים אחרי הייתה אבחנה של פסיכיאטר אנורקסיה. מאז יחסינו התדרדרו אני הייתי הרעה שממפריעה לה לרדת במשקל. היה גיהנום איתה בבית, התפרצויות זעם, העלבות וכו. היא הייתה בוכה אצל הפסיכיאטר כששאל עלי בלי ממש לפרט מדוע היא בוכה. הפסיכיאטר קבע שרע לה אצלי והמליץ לה לא לבא אליי לתקופה הקרובה. בינתיים היא שיכנעה את אביה להרשם לחדר כושר והחלה ללכת 3 פעמים בשבוע כל פעם שעתיים לפחות .בנוסף היא הולכת פעם בשבוע לקורס אומנות לחימה. הכל במטרה להמשיך להרזות. אני הייתי נגד אז היא נקטה בטקטיקה חדשה הייתה מפברקת סצנות של טירוף כשאביה לא היה בבית ואחיה היה מתקשר אליה בדאגה. יום אחד שמעתי מה קרה באתי לראות מה קרה כי בטלפון היא אמרה דברים שיגרמו לי לחשוב שהיא על סף לעשות משהו שטותי אבל נזהרה לא להגיד התאבדות אבל זה הרושם שהצליחה להעביר לי ולאחיה. באתי במהרה ודיברתי איתה. מיד היא נרגעה ובקול שלו והחלטי אמרה לי אם תמשיכי להתנגד אני אתנהג כמטורפת אצל הרשויות הרווחה, אגיד שזה באשמתך ואת תאבדי את המשמורת והסמכות עליי ועל אחי ולא תוכלי יותר להגיד לי לא. אני הייתי המומה. פניתי בעצמי לרשויות הרווחה, הם קבעו שהיא מאד מניפולטיבית ושהיא חייבת לבוא אלי בתור התחלה כל סוף שבוע שני וחצי מהחופשות. היא הסכימה והכל עבר בסדר עד שגיליתי שהיא וחבריה נוהגים להפגש ולעשן מריחואנה ולשתות אלכוהול. כשדרשתי ממנה לנתק קשר עם החברה שלה וחברה שהוא הדילר, היא הטיחה בי שהם היו שם עבורה בתקופה היא לא ראתה אותי (במשך התקופה אני כל הזמן התחננתי לראות אותה והיא לא הסכימה) היא שוב העליבה אותי והפסיקה לבוא. אני נמצאת היום במצב שאני לא מבינה. מצד אחד עצוב לי מאד שבתי התרחקה ממני והמצב הוא כזה, מצד שני עם כל המלחמות האשמות והעובדה שהיא הייתה מוכנה להמציא עליי שקרים כדי שאאבד את המשמורת עליה ועל אחיה כדי להמשיך בדרכה שבר אצלי משהו. בתקופה הקצרה כשהיא הייתה פה הרגשתי שהיחס של שתינו הוא מאד סינתטי. כאילו שהרגש הראשוני שלי שהיא זרה והראש מזכיר ואומר לי שהיא בתי. מיותר לציין שהיא השיגה כל מה שהיא רצתה, ממשיכה בשלה וכפי שנראה לא צריכה או רוצה קשר איתי. אני עצובה מזה אבל לפעמים אני מתביישת להודות שרווח לי, אין יותר מתחים או העלבות ממנה. היא ממשיכה בשלה נראה שטוב לה, היא תלמידה מעולה, חרוצה, יש לה הרבה חברים גם אם חלק מפוקפקים. היא לא צריכה אותי ולי כבר אין כח לעימותים אבל עדיין אני מרגישה עצבות, האם עלי לקבל את המצב כי סך הכל טוב לה וזה מה שחשוב בעצם?

תודה מראש על התייחסותך.

הוספת תגובה

תמונה

• הגיינה אישית אצל מתבגרים
    א.ר.
    08/02/2020

בתי בת 12.5 אינה מקפידה על הגיינה: מקלחות, צחצוח שיניים, טיפוח עצמי, חפיפת ראש. שאלתי אותה האם היא אוהבת את איך שהיא נראית וענתה שכן, אך לא נראה שהיא אומרת את האמת לאמיתה.
    מנהלים שיחות איתה על חשיבות ההגיינה : מניעת מחלות ועוד.
    אני ובעלי אובדים עצות ולא יודעים מה עוד ניתן לעשות בנושא.

לקביעת תור
    סגירה
    הגיינה אישית אצל מתבגרים

הוספת תגובה

תמונה

• CLEARSIL

שלומית
    11/02/2020

ממליצה לך לנסות את הCLEARSIL משחה מעולה.. נמצאת בסופר פארם ובלי מרשם רק עכשיו הביאו לישראל בארה"ב זה כבר 40 שנה...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אמא לנער מתבגר שחוששת מחיכוכים מיותרים
    נוגה
    09/02/2020

יניב שלום רב,
    לבן שלי יש חצ'קונים אבל רופא עור קבע שאין צורך בראוקטן והמליץ לקנות ללא מרשם CLERASIL, הבן שלי מתפדח לקנות את זה, זה יהיה נכון לקנות עבורו או שהוא יפרש את זה כפלישה לפרטיות שלו ויחשוב שאני דוחפת את האף? אני רוצה לעזור לו אבל לא רוצה להגיע איתו למריבות, גם ככה אתה יודע, גיל ההתבגרות מלא בחיכוכים בינינו... אשמח לעצתך, נוגה

הוספת תגובה

תמונה

• אין לך מה לריב איתו על זה, זה הגוף שלו.. פשוט תקני לו קלירסיל ושימי בארון

רוני
    10/02/2020

הוא כוכב מספר אחת בארה"ב לחצ'קונים - בהחלט יעזור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מקלחת לנער מתבגר עם הפרעת קשב וריכוז
    רוית
    10/01/2020

שלום רב
    בני בן 15, יש לו הפרעת קשב וריכוז וקושי בוויסות התחושתי. הוא אינו אוהב מקלחת בלשון המעטה. הוא מתקלח פעם בשבוע וזה גם אחרי מריבות קשות.
    מה עושים?
    תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• ילד חוצפן לאמא ומדבר בזלזול
    אור
    27/11/2019

שלום
    אני אמא לילד בן 12

הוא מצד אחד נדמה שקשור אליי ופונה אליי.
    מצד שנילמד נאבא שלו לזלזל בי ולדבר אליי בחוצפה.
    עופי מפה
    תהיי בשקט
    שתקי....
    אני אמא שמסיעה לביהס מחזירה דואגת לו לעזרה פרטית בלימודים
    על חוד שבקש קיבל כל צהריים דואגת שיאכל כמו שצריך וממש צמודה וזמינה לו.
    וכך הוא מדבר אליי
    מה עליי לעשות ??
    זה לא קרה הרבה אבל זה קרה מספר פעמים.
    איך להתנהג ?איך להגיב?

הוספת תגובה

תמונה

• ילד חוצפן לאמא ומדבר בזלזול
    אור
    27/11/2019

שלום
    אני אמא לילד בן 12

הוא מצד אחד נדמה שקשור אליי ופונה אליי.
    מצד שנילמד נאבא שלו לזלזל בי ולדבר אליי בחוצפה.
    עופי מפה
    תהיי בשקט
    שתקי....
    אני אמא שמסיעה לביהס מחזירה דואגת לו לעזרה פרטית בלימודים
    על חוד שבקש קיבל כל צהריים דואגת שיאכל כמו שצריך וממש צמודה וזמינה לו.
    וכך הוא מדבר אליי
    מה עליי לעשות ??
    זה לא קרה הרבה אבל זה קרה מספר פעמים.
    איך להתנהג ?איך להגיב?

הוספת תגובה

תמונה

• אגו של אבא מול הבן שלו
    Yp
    10/09/2019

בעלי והבן שלי בן 18וחצי לא מדברים כבר תקופה של 5 חודשים, האבא טוען שהבן צריך לבוא אליו, הבן טוען שמאחר ותמיד הוא זה שפונה אליו, רוצה לעמוד על שלו ולא לוותר הפעם ולכן שאבא יפנה אליו, הם במבוי סתום, לא מוותרים, זה משהו שהוא נוהג מבחינת בעלי שעומד על שלו ואחרים שיפנו אליו, הוא לא מוכן ללכת להדרכה הורים. מה אפשר לעשות, ניסיתי לדבר עם שניהם אך הם מתעקשים שלא הם יעשו צעד כלפי השני, האווירה בבית לא נעימה בכלל.

לקביעת תור
    סגירה
    אגו של אבא מול הבן שלו

הוספת תגובה

תמונה

• איך להתנהג עם בן 14 שיש לו חברה בזמן לימודים
    דויד
    06/09/2019

הי
    יש לי בן בן 14 הוא הכיר נערה מאזור מגורנו והם יוצאים יחד ונפגשים יחד והפכו להיות זוג (זו פעם ראשונה שלו)
    אני חושש שהקשר הזה יפגע לו בלימודים הוא לומד בבית ספר ברמה גבוהה ובלי חברה קשה לו בלימודים
    עכשיו הוא כל היום רק עסוק במחשבות בה חוזר מאוחר הפסיק את החוגים שלו
    בהתחלה נתתי לו ואחכ ראיתי שהוא נשאב לזה מאוד
    דיברתי איתו על זה שזה לא הזמן לחברה והוא התחיל להשתולל לומר שאנחנו הורים גרועים ושאנחנו לא יכולים לעשות לו את זה...וכו'
    שאלתי היא מה לדעתך נכון לעשות במצב הזה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מצליח לעזור לילד שלי בלימודים
    אבנר
    26/04/2018

הבן שלי מתקשה במתמטיקה, המצב הכלכלי שלנו לא מאפשר לנו לממן לו שיעורים פרטיים. אני מנסה ללמד אותו אבל אין לו סבלנות אלי והוא מתעצבן מהר ולא מרוכז. כשכן הייתה לו מורה פרטית הוא דווקא התקדם יפה והצליח, ככה שאני מבין שזה קשור לעובדה שההורה שלו מלמד אותו... מה עושים?

הוספת תגובה

תמונה

• לשבור את המעגל שאני יצרתי
    מירי
    22/04/2018

הגדול שלי הוא ילד מעצבן, מה לעשות הוא כזה... וככל שהוא יותר מעצבן ככה אין לי סבלנות אליו, ואז הוא נהייה יותר מעצבן. אני יודעת שיש לי חלק בסיבות להתנהגות הזו שלו אבל אני ממש מתקשה לשלוט בזה...

לקביעת תור
    סגירה
    לשבור את המעגל שאני יצרתי

הוספת תגובה

תמונה

• הבן יוצא עם בחורה ערביה
    קובי
    17/04/2018

הבן שלי התחיל לצאת עם בחורה ערביה. פגשנו אותה והיא מקסימה, אבל הבנו שיש לה אח שלא אוהב את העניין ואנחנו מפחדים....

לקביעת תור
    סגירה
    הבן יוצא עם בחורה ערביה

הוספת תגובה

תמונה

• הסכמת ההורים לקשר

יניב רוזן
    20/04/2018

היי,
    אין ספק שחשוב שהקשר יהיה מקובל על ידי שני הצדדים. אני חושב שנכון וטבעי לקבל את הסכמתם וברכתם של הוריה.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אתרי פורנו בטלפון שלי
    אמא של
    14/04/2018

שלום,

לאחרונה גילינו כרטיסיית אינטרנט עם אתר פורנו בטלפון שלי.
    יתכן ומאחר וטלפונים של הילדים (בן 11 ובת 14) מנוטרים ע"י אפליקציה בפיקוח שלנו, הם משתמשים בשלנו לגלישה באתרים כאלו.
    יש לנו נטיה להאמין שזה מתאים יותר לבת הגדולה שבכיתה ח' ולא הבן הקטן שבכיתה ה'.

השאלה:
    האם זה אופייני לגיל וניתן לייחס את לסקרנות טבעית? איך מדברים איתם על זה? האם לחסום אתרים כאלו?

תודה,
    אמא של

לקביעת תור
    סגירה
    אתרי פורנו בטלפון שלי

הוספת תגובה

תמונה

• פורנו ברשת

יניב רוזן
    14/04/2018

היי,
    רצוי מאד לחסום גישה לאתרים מסוגים אלו. זה המסר שההורה בוחר להעביר לילדיו. באתרים הללו יש עיוותים רבים שעלולים ליצור מצג שווא בעיני הילדים. יחד אם זאת, חשוב להבין שלא ניתן לשלוט בדברים בצורה מלאה והילדים נחשפים דרך חברים ואמצעים אחרים. לכן, חשוב כן לדבר על הסכנות שברשת והעיוותים שקיימים שם.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתי להפגיש בין הילדים לבת הזוג
    גדעון
    12/04/2018

אני גרוש, הילדים אצל אשתי, שניהם מתבגרים. אני בקשר עם מישהי כבר כמה חודשים, הילדים יודעים על זה אבל הם לא מתעניינים. אני פגשתי את הילדים של בת הזוג כמה פעמים. את בת הזוג הקודמת שלי הילדים לא אהבו בכלל, אבל זה גם היה זמן קצר אחרי הגירושין אז אני מניח שזה קשור. מתי הזמן הנכון לעשות מפגש?

הוספת תגובה

תמונה

• שלב שני בחיים. ילדים ובת זוג

יניב רוזן
    14/04/2018

היי,
    אני לא חושב שיש פה כלל אצבע. צריך לבחון את המוכנות שלהם. כמובן שהחלק הראשון הוא באמת לדעת מבחינתך שהקשר עם החברה הוא רציני והיא מבינה את המורכבות הצפויה.
    אני חושב שכדאי קודם לדבר עם הילדים שלך בפתיחות, להראות להם תמונות. לומר להם מה המשמעות עבורך וכמה זה חשוב לך שהכול יצליח. שתמיד תהיה לצידם ועוד ועוד.
    במידה והבנים מבינים ניתן לערוך מפגש קצר של הכרות על האם. לאט לאט הם יכירו אותה ואז גם לערב את ילדיה. הדברים צריכים להיות מותאמים ליכולת הרגשית של הילדים שלך להכיל את האירוע.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה