ההשפעה הפסיכולוגית של ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא הליך פלסטי נפוץ, אך עם זאת בעל השלכות פסיכולוגיות, בדרך כלל חיוביות אך לעיתים גם שליליות. כדי להמנע מאכזבות ומשברים לאחר הגדלת חזה, כדאי להעמיק בסיבות האמיתיות לרצון בניתוח.
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 28/03/2012 |
צפיות: 7,312
לכל שינוי דרמטי בחיים השפעות הן על הגוף והן על המצב הפסיכולוגי. לשינוי הפיזי שמציע ניתוח הגדלת חזה נלוות גם השפעות פסיכולוגיות – התנהגותיות, לעיתים חיוביות ולעיתים שליליות.

נשים מבצעות ניתוחים בחזה ממספר סיבות, חלקן רגשיות וחלקן בריאותיות, השכיחות בניהן מתרכזות סביב שיפור ההערכה העצמית, הביטחון והנשיות ובנוסף, על מנת לתקן חוסר סימטריה או עיוותים שונים.

למידע נוסף על ניתוחים פלסטיים הכנסו לפורומים:
פורום הגדלת חזה, הקטנת חזה
פורום ניתוחים פלסטיים לילדים
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום פסיכולוגיה
פורום פסיכיאטריה

השפעת ניתוח הגדלת חזה על הדימוי העצמי


פסיכולוגים שחקרו את השפעות ניתוחים להגדלת חזה מוצאים כי נשים שנכנסים לניתוח במצב בו הדימוי העצמי שלהם נמוך מאוד וחשות כי הניתוח הוא זה שישנה את עולמן, צפויות יותר להתאכזב מתוצאות הניתוח והשפעתו על מצב רוחן וביטחונן העצמי. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר במצבי דיכאון בהם מחפשים פתרון מהיר למצב, מומחים חוזרים ומדגישים כי ניתוח פלסטי לא מהווה פיתרון למצבים רגשיים ונפשיים, יש לטפל בהם לפני שמתקבלת ההחלטה על הכל הליך פלסטי כלשהו.

בכל הנוגע לדימוי עצמי, המועמדות הטובות ביותר לניתוח הגדלת חזה הן נשים בעלות הערכה עצמית וגופנית גבוהה עוד לפני הניתוח, ורואות בניתוח כלי נוסף לחיזוק והעלאת ביטחונן העצמי ודימוי הגוף שלהן – אך לא ככלי יחיד סביבו תיפול ותקום ההערכה העצמית.

עבור נשים עם בעיות סימטריה או מומים שונים בחזה, ניתוח לתיקון או הגדלה של השד עשוי לחזק מאוד את הביטחון העצמי ואף לשנות את חייהם לטובה. בקרב נשים שחשות שהחזה שלהן קטן מדי, המצב מורכב יותר, מאחר וגודל החזה והתאמתו הפורפוציונלית לגוף הם לעיתים עניין סובייקטיבי מאוד.

פסיכולוגית מדגישים כי ניתוח להגדלת חזה בשום אופן אינו "תרופת פלא" ואין בו לתקן את כל מה שלא בסדר בחייה של המועמדת לניתוח. לכן, מנתחים פלסטיים נוטים כיום לבלות זמן רב יותר בהערכת מצבן הנפשי של המועמדות לניתוח, על מנת להעריך את מצבם הפסיכולוגי וסיבת הרצון לעבור את ההליך.

מודגש כי נשים המעוניינות בניתוח חזה וסובלות מבעיות רגשיות או נפשיות טרם ההליך, צריכות לטפל בעצמן לפני מועד הניתוח. מצב בו ניגשים לכל ניתוח פלסטי במצבים של דיכאון, חרדות, אי יציבות רגשית וכדומה עלול להוביל לחוסר שביעות רצון מהניתוח וטלטלה רגשית עזה בעקבותיו. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר בהפרעת גוף דיסמורפית, בה אנשים רואים פגמים בגופם למרות שאין סיבה ממשית לכך.

בכל מקרה ומכל סיבה, יש לבקש ולבצע יעוץ והערכה מאנשי מקצוע טרם הניתוח, פגישות הערכה כאלו מסייעות להבין מניין נובע הצורך בשינוי החיצוני אותו מציע הניתוח ובעזרתן ניתן לקבל חוות דעת חיצונית ואובייקטיבית על הצורך או אי הצורך בניתוח.

סימנים לכך שאולי כדאי לוותר על ניתוח הגדלת חזה


הגדלת חזה לא מתאימה לכל אחת. שימי לב למספר מצבים או סיבות אשר בגינן שווה לשקול שנית את ההחלטה לבצע ניתוח קוסמטי:

אם את נמצאת בתקופת מעבר בשל שינויים גדולים בחיים כגון גרושין, שינויים בקריירה, פיטורין, מוות של קרוב וכדומה.
אם המטרה שלך היא להראות מושלמת ואת מתכננת ניתוחים נוספים על מנת להגיע לכך.
אם את נמצאת בתקופה לא יציבה מבחינה נפשית או רגשית, במהלך טיפול פסיכולוגי או תרופתי.

למאמרים נוספים בנושא ניתוח הגדלת חזה:
הגדלת חזה: האם את באמת רוצה את זה?
שאלות ותשובות על ניתוח הגדלת חזה
הגדלת חזה: עשרת הדיברות
הגדלת חזה - OUT, ניתוח עיצוב החזה - IN
הגדלת חזה: בגד הים שופע יותר

שאלות שיש לשאול לפני ניתוח להגדלת חזה


להלן מספר שאלות שעשויות לסייע לך להחליט האם את מוכנה לעבור ניתוח להגדלת חזה

למה את רוצה לעבור ניתוח חזה?
איך את מרגישה לגבי דימוי הגוף שלך עכשיו?
האם מישהו לבקש ממך לעבור ניתוח כאשר את לא באמת רוצה?
האם את סובלת מהפרעה רגשית או פסיכולוגית?
האם לאחרונה עברת אירוע מלחיץ או משבר, כגון אובדן של אדם אהוב?
האם את פרפקציוניסטית ומוצאת בעצמך ובגופך פגמים רבים אשר אחרים לא רואים?
האם את מסוגלת להתמודד עם סיבוכים לאחר הניתוח?
האם תהיי מסוגלת להתמודד עם האתגר של ההתאוששות מהניתוח, לה השלכות פסיכולוגיות משלה?

לאחר קריאה ומחשבה על שאלות אלו, פנו אל איש מקצוע לחוות דעת נוספת, אשר בעזרתה תוכלו להגיע להחלטה מבוקרת ושקולה, האם כדאי לעבור הליך פלסטי ומה רמת המוכנות לניתוח שכזה מבחינה פסיכולוגית ורגשית.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  • ד"ר אופיר שיין
    ד"ר אופיר שיין
    מנתח פלסטי בכיר מומחה לכירורגיה פלסטית ניתוחית ואסתטית כולל ניתוחי פנים, עיצוב הגוף והזרקת סיליקון... קרא עוד

אולי יעניין אותך גם

חזה טובולרי: תסמינים, סיכונים ודרכי טיפול
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 08/07/2019 |
צפיות: 162
חזה טובולרי נחשב לבעיה נפוצה בקרב נשים, אשר גורמת לתחושת דימוי גוף נמוך וביטחון עצמי ירוד. כיצד מזהים את התופעה? כמה דרגות קיימות? ומה הוא מותחן רקמות?
קרא עוד
כיצד מאבחנים קרע בשתל סיליקון?
כמה שנים לאחר ניתוח להגדלת חזה, עלול להיווצר קרע בשתל הסיליקון שפוגם בשלמותו. מהו סדר הפעולות לאחר גילוי הקרע? מהי קופסית? וכיצד מטפלים בתופעה זו?
קרא עוד
מתיחת צוואר ופנים: כל מה שצריך לדעת על ההליך
עם הגיל, עור הפנים והצוואר מאבד את הגמישות שלו והוא הופך נפול ומתמלא בקמטים. מתיחת פנים וצוואר מאפשרת לדחות את ההזדקנות הטבעית של העור ולשמור על מראה צעיר ורענן
קרא עוד
בודי טייט: הפיתוח הישראלי לשאיבת שומן
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 10/02/2019 |
צפיות: 555
זה הזמן שלכם להיפרד לשלום ממצבורי השומן שבגוף. הכירו את השיטה המהפכנית שממיסה את השומן, מהדקת את העור ומחטבת אותו – כל זאת בפעולה אחת
קרא עוד
עגול, גבוה, טבעי, נמוך – באיזה שתל תבחרי?
כשאת עומדת בפני ההחלטה לעבור ניתוח להגדלת חזה, את צריכה לדעת מה האפשרויות הקיימות כיום בכל הקשור לשתלים בהקשר של המלצות הרופא המנתח, המראה לאחר הניתוח והתאמתו לציפיות שלך. לא יודעת במה לבחור? עשינו סדר בשבילך:
קרא עוד
פיסול פנים: הטיפול שיחזיר אתכם לנעורים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 19/11/2018 |
צפיות: 657
קיימות לא מעט שיטות טיפול אסתטיות לקבלת מראה פנים צעיר יותר. פיסול פנים זוהי שיטה חדשנית ופורצת דרך, אשר בניגוד לשאר השיטות הקיימות היא פחות מסוכנת, יותר אפקטיבית ומסתמכת על החומרים הטבעיים של הגוף
קרא עוד
הצרת היקפים: להיפטר מהשומן העודף
שומן יכול להיות מטרד לא קטן ולפעמים כושר, דיאטה ותזונה נכונה אינם מספיקים כדי להיפטר ממנו. במקרים אלה אפשר לפנות למומחה בכירורגיה פלסטית ולהיפטר מהמטרד
קרא עוד
הרמת גבות: סוגי ניתוח וגורמי סיכון
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 03/10/2018 |
צפיות: 635
ניתוח הרמת גבות והרמת מצח הוא הליך כירורגי שבו מותחים את השליש העליון של הפנים כדי להחליק קמטים ולהצעיר את מראה הפנים
קרא עוד
הגדלת חזה בגיל צעיר: כל מה שצריך לדעת על ההליך
לגודל של החזה ולנראות שלו יכולה להיות השפעה עצומה על הביטחון העצמי ועל דימוי הגוף של נערות מתבגרות. הגדלת חזה בגיל צעיר אינה מסוכנת אך יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שמקבלים החלטה בעניין
קרא עוד
שאיבת שומן: כל מה שצריך לדעת על ההליך
ASTRA MEDICAL
| 03/07/2018 |
צפיות: 1,435
דיאטה ופעילות גופנית טובים להורדה במשקל, אך לעתים אין די בכך. במקרים אלה אפשר לפנות לשאיבת שומן, אך לפני כן יש כמה דברים שחשוב לדעת על ההליך
קרא עוד