ניתוחים פלסטיים: שמים ברקס לצמיגים

ניתוחים פלסטיים שמטרתם העלמת מצבורי שומן עודפים - זוכים לפופולאריות גואה. תופעת ה"צמיגים" המטרידה זוכה גם היא למענה, כאשר ניתוחים פלסטיים ואף הליכים חדישים ולא פולשניים מציעים פתרון לבעיה.
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 11/04/2012 |
צפיות: 4,356
ה"צימיגים" הם שם כולל להצטברות תאי שומן באזור המותניים והגב. הם נמצאים במרכז הגוף ומקלקלים את הלוק שמסביב. גם אם יש לך רגליים רזות ויפות, הצמיגים נמצאים שם על מנת להזכיר לך שהם מקיפים אותך באהבה...

למידע נוסף בנושא ניתוחים פלסטים היכנסו לפורומים:
פורום הגדלת חזה, הקטנת חזה
פורום המסת שומן בלייזר
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום שאיבת שומן

אחרי שטיפלנו בפנים ובצוואר, בזרועות, בצלוליט ובישבן, נותרו אזורי המותן והגב אשר מסגירים את חגיגות המזון העשיר בפחמימות וקלוריות בלילות הבודדים והקרים. שנים רבות, לא היו תשובות מדויקות לבעיה באזורים אלו ומי שרצתה לעצב ולמצק את פסי וחגורת השומן, נאלצה להסתפק באופציה אחת: ניתוח לשאיבת שומן אשר לעיתים משאיר צלקות עודפי עור לא אחידים ונפולים באזור הגב והמותן.

אבל העולם התקדם והוכנסו חידושים ושינויים בטיפולים הנותנים מענה לבעיות השמנה ממוקדות באזורים מסויימים בגוף, אזורים שאולי עד היום נדחקו הצידה. אחד מהניתוחים הפלסטיים המוכרים ביותר הוא ניתוח שאיבת שומן. בתהליך זה מוציאים את השומן שהצטבר בגב ובמותן, אך זהו פתרון פולשני, המותיר את העור עם שקעים ואזורים בהם נותר שומן ועור עודף ומדולל.

השאיבה מבוצעת בדרך כלל בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח שואבים שומן בצורה אגרסיבית ע"י הוצאת והכנסת הצינור, דבר אשר אינו מאפשר למנותח לחזור לפעילות שגרתית במהרה ועליו לנוח לפחות שבוע עד 10 ימים ולהימנע מפעולות אינטנסיביות. תהליך ההחלמה הסופי מסתיים רק לאחר מספר שבועות. בשאיבת שומן לא מתבצע טיפול במרקם העור ועל כן השאיבה עלולה להשאיר אותנו עם כפל עור שנראה רע יותר מה"צמיג" עצמו.

טיפול חדשני בצמיגים


חידושים של השנים האחרונות מאפשרים שאיבה או המסה ממוקדת ועיצוב האזור המטופל. בתחום הטיפולים הלא פולשניים, מכשירים ייעודיים להמסת שומן ומיצוק העור, כמו אפליקציה מעודנת של מכשיר ה-body tite - מספקים מענה הולם לאזורים של הגב והמותן.

ד"ר רונן גלזינגר, מסביר כי בודיטייט מאפשר להמיס שומן בכמות ובמהירות גדולה בהרבה מאשר בכל דרך אחרת ובהרבה פחות זמן החלמה ותופעות לוואי משאיבת שומן. בנוסף לכך, כיוון שלאחר המסת השומן תהליך השאיבה הוא פשוט יותר, ישנם פחות כאבים ונפיחות לאחר הטיפול.

הטיפול בבודיטייט נותן בנוסף מענה למראה העור, באמצעות אלקטרודה חיצונית המבצעת תהליך כיווץ העור, על מנת שלא יישאר רפוי לאחר המסת השומן. בדרך זו, נחסך הצורך בניתוח המתיחה לאחר המסת השומן.

כיצד זה עובד? מכשיר ה- body tite פועל באמצעות גלי רדיו -RF- בעוצמה גבוהה של עד 75 וואט. פעולת גלי הרדיו מחממת באופן אחיד ומהיר את השומן וממיסה אותו. בו זמנית, המכשיר מבצע שאיבת השומן הנמס החוצה, כאשר הוא במצב נוזלי. החום מאפשר סגירת כלי דם באופן מיידי ועל כן, כמות הדימום כתוצאה מהפעולה היא מינימלית וקטנה לאין שעור מאשר בשאיבת שומן.

היתרון החשוב ביותר בטיפול החדשני, הוא כיווץ העור. החום המקומי יגרום לגוף לייצר סיבי קולגן חדשים במקום שבו התבצע הטיפול, ובכך יגרום למיצוק העור באותו אזור. הפעולה מתבצעת בהרדמה מקומית ואורכה בממוצע כשעה עד שעה וחצי, בהתאם לגודל האזור המטופל. החזרה לשגרה הינה מיידית ומלווה בכאבים קלים. תוצאות הפעולה נראות כשלושה ימים לאחר הפעולה וממשיכות להשתפר במשך מספר שבועות.

לכתבות נוספות בנושא ניתוחים פלסטים:
ניתוחים פלסטיים: השאלות שצריך לשאול
ניתוח אף: סיכונים ותופעות לוואי
הפרעת גוף דיסמורפית אצל בני נוער
מחקר: בוטוקס משפיע לא רק בשריר המוזרק
שפתיים מוגדלות בנרתיק - האם כדאי לנתח?

טיפול בלתי פולשני זה מתמודד בהצלחה עם תופעת מאגרי השומן בגב והמותן עבור מי שחוששים מפעולה פולשנית. המכשיר מחמם את העור וכאשר העור מגיע לחום הרצוי, מועברת אנרגית גלי רדיו בתדר גבוה לתוך הרקמות, תהליך שגורם נזק תרמי לשכבת השומן. כתוצאה מכך נגרם הרס בתאי השומן, והשומן המפורק מטופל באופן טבעי ע"י הגוף. טיפולים אלו, מסביר ד"ר גלזינגר, מצריכים ביצוע סדרה של כ- 10 טיפולים, להשגת תוצאה אופטימלית.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר