פורום קוסמטיקה טבעית - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לציטין נוזלי
    ענת
    14/01/2011

שלום רב,
    איפה ניתןלהשיג לציטין נוזלי שלא ארוז בכמוסות? ושהמרקם לא יהיה סמיך מידי...
    תודה,
    ענת

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    לציטין נוזלי

הוספת תגובה

תמונה

• לציטין נוזלי

צבי
    08/06/2016

שלום
    אני משתמש בלציטין נוזלי להכנת קרמים טבעיים,

מקווה שזה עזר...

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לציטין נוזלי - תגובה

זילי אורבך
    17/01/2011

ענת שלום,
    אברר אם יש לציטין נוזלי שלא ארוז ואכתוב לך.

הלציטין הוא חומר סמיך מטבעו. הוא מופק מסויה. הוא משמש כחומר מתחלב, בעל יכולת להמיס שומנים במים,בתעשיית המזון והתמרוקים.
    במזון משתמשים בחלמון ביצה כחומר מתחלב, דוגמת המיונז, הרטבים והקרמים השונים.
    כתוסף מזון הוא משמש לזירוז שריפת השומנים, לשיפור זיכרון בזכות תכולת הפוספטידיל כולין והאינוסיטול שבו.

לאיזה מטרה את צריכה אותו?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לציטין נוזלי

ענת
    17/01/2011

זילי שלום,

הלציטין משמש אותי להכנת קרם פנים.

תודה רבה,
    ענת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עור פנים דקיק ושקוף עם סבוריאה וקופרוז
    דנה
    26/05/2016

שלום,
    אני בת 30 , בעלת עור פנים מאוד בהיר דק ושקוף. איזור ה- T שלי שמן ואילו הלחיים נורא יבשות. כבר שנים שאני סובלת מסבוריאה באיזור כנפי האף והסנטר והשתמשתי בתכשירים שונים (קרם של אנה לוטן, ceramol 311) שלעיתים עזרו ולעיתים לא.
    בחודשים האחרונים החל להופיע לי קופרוז בלחיים ובאף למרות שאני משתמשת באופן קבוע בקרם הגנה. השתמשתי בשנה החולפת בויטה סרום של ביופור וקרם פנים apple lift של ד"ר קדיר ומנקה את הפנים בלילה עם סבון לעור רגיש של לייף. עם הופעת הקופרוז הפסקתי את השימוש בסרום שכן לא ידעתי אם הוא תורם לבעיה. התחלתי להשתמש באקסטרקט אלמוות הכסף באיזור האף והלחיים פעמיים ביום לפני כחודש שהומלץ לי לקופרוז, אך איני יודעת עם איזה קרם פנים או תמציות ניתן להשתמש עקב ריבוי הבעיות השונות (עור שמן ב-T ולחיים מאוד יבשות).... ובמיוחד עם שילוב עם קרם הגנה - הבנתי שעליי להשתמש בקרם שאינו שומני...
    לסיכום הלכתי לאיבוד, שכן אני לא רוצה לייצר תגובות שונות בפנים משימוש בו זמני של חומרים שונים שאינם מתאימים. אשמח לעצתכם.

תודה רבה,
    דנה

הוספת תגובה

תמונה

• מיצי ניקוי גוף לשיפור ושמירה על עור הפנים
    בת אל
    09/04/2016

שלום רציתי לדעת מבין כל מיצי "ניקוי גוף" לימון במים,חומץ עם דבש ,מורינגה,סלק,שייק ירוק וכו'
    איזה הכי משפיע על שיפור עור הפנים והאם חשוב לשתות על קיבה ריקה בבוקר (האם אפשרי לשתות לפני קפה שחור נקי?אם כן ,צריך חצי שעה מהקפה לשתיית הניקוי הנבחר?)

הוספת תגובה

תמונה

• מיצי ניקוי גוף לשיפור ושמירה על עור הפנים - תגובה

זילי אורבך
    12/04/2016

שלום בת אל
    לשיפור מראה העור ולחיזוק רקמות החיבור הקולגן והאלסטין מומלץ לשתות מיצים לניקוי וחיזוק הכבד כגון: סלרי, גזר, סלק, תפוחי עץ צמחים מרפא כגון: גדילן מצוי, שן הארי, סרפד. לשלב עם מיץ לימון ושמן זית בבוקר.
    לשלב מזונות על super food שעשירים בנוגדי חמצון, בחלבונים, בויטמינים ובחומצות שומן חיוניות כגון:
    זרעי פשתן, זרעי צ׳יה. ספירולינה, פירות יער, אומגה 3-6-9.
    להקפיד על שתיית מים לפחות 1-2 ליטר ביום. להפחית סוכר מעובד.
    לצרוך 2-3 פירות ביום ולפחות 5-7 סוגי ירקות מכל הצבעים צהוב, כתום, אדום, ירוק.
    להקפיד על אכילת דגנים מלאים כמו כוסמת, קינואה, אורז מלא, שיבולת שועל, שיפון וכו׳ בשילוב עם קטניות כמו: מאש, עדשים, חומוס, סויה, אזוקי (אפשר מונבטים).
    לשלב שקדים ואגוזים ההגבלה ( כ 50 גרם ביום) כמקור לחומצות שומן.
    האיזון התזונתי בשילוב עם מיצים ישתקף בעור הפנים.

עוד דבר, שיפור זרימת הדם לפנים בפעילות ספורטיבית ובעיסוי הפנים.
    גם הזעה תורמת לניקוי הרעלים מהגוף בעיקר מתכות רעילות.
    תבלינים כמו שום , בצל, כורכום, זרעי כוסברה וכו׳ אף הם חשובים.
    פרוביוטיקה: חיידקי פלורת מעיים חיוניים לניקוי טפילים ופטריות במערכת העיכול, נמצאים ביוגורט, בכרוב כבוש, ברוטב סויה מותסס ( מיסו).
    טיפ חשוב : שינה בריאה. השעון הביולוגי של הכבד הוא בין השעות 1:00-3:00 בלילה, ושינה מאוד תורמת לניקוי רעלים ושיפור מראה העור.

נסי את שיטת השילובים הנ״ל, בשעה שנוח לך, בבוקר או במהלך היום.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איזו התייחסות מודה לכם!!!

בת אל
    14/04/2016

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כתמי פיגמנטציה עקשניים
    רוני
    22/01/2016

שלום רב,
    יש לי כתם פיגמנטציה מעל הגבה ובלחי, העור שלי מאוד עדין ואני משתדלת לשמור עליו כמה שניתן מנזקי השמש. כמה שאלות בבקשה:
    1. האם יש צמחים/ מסכות טבעיות שאני יכולה לשים נקודתית על הפיגמנטציה בכדי שהיא תעלם? או לפחות להפחית כמה שניתן?
    2. האם יש תכשיר טבעי מומלץ להגנה מהשמש (הכולל מסנן קרינה) ? כולל צמחים ו / או מסכות שאפשר לעשות לבד בבית?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    כתמי פיגמנטציה עקשניים

הוספת תגובה

תמונה

• כתמי פיגמנטציה עקשניים - תגובה

זילי אורבך
    12/04/2016

שלום רוני,
    שלב ראשון לטיפול בכתמי עור הוא לקבל אבחנה מרופא עור לגבי אופי וסוג הפיגמנט.
    כתמי עור מתבטאים בצורות שונות כמו: נמשים, כתמי ״כבד״, כתמי גיל, שומות שטוחות, כתמי הריון, כתמים מפצעונים ודלקות עור, כתמים מבשמים, מאלרגיות ועוד.
    התכשירים לטיפול משתנים מאדם לאדם בהתאם לאבחנה, לפי גיל, צבע עור, עומק הפיגמנט וכו׳.
    הטיפול הבסיסי הוא קודם כל לא להחמיר את הפיגמנטציה בחשיפה לשמש. לכן חובה למרוח קרם מסנן קרינה spf 30-50. גם מייק אפ מסייע ומשמש כעין "וילון״ לכתמים.
    טיפול נוסף הוא מיץ לימון מדולל במים בכמות שווה. למרוח עם צמר גפן ומעל למרוח קרם לחות.
    הקפידי על תזונה נבונה ומאוזנת,עשירה בירקות מכל הצבעים ושתיית מים מספקת.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אדמומיות כרונית בעור הפנים
    תרצה
    10/03/2016

שלום -
    בחצי שנה אחרונה העור של הפנים אינו מקבל קרם לחות ניסתי חברות רבות וישי,להראש,סבוקלם,קמדיס -ברגע שאני מורחת מקבלת נקודות אדומות+אדמומיות בפנים
    נגשיתי לרופא עור טוען שבחרתי קרמים טובים אבל לא מתאימים -אינו יכול לעזור לי
    אבקש שתעזרו לי לפתור את הבעייה -יש לציין יש לי עור יבש ודק מאד -אני בגיל
    60
    .
    תודה מראש
    שתבורכו .
    תרצה

הוספת תגובה

תמונה

• אדמומיות כרונית בעור הפנים - תגובה

זילי אורבך
    10/03/2016

שלום
    כנראה שאת אלרגית לרכיבים מסוימים בתכשירי הקוסמטיקה שרכשת.
    אני ממליצה לגשת לרופא אלרגולוג שינסה לעזור.
    אם עורך הוא מעורב ושמן קצת בעייתי להמליץ לך למרוח שמנים כנו קוקוס, שקדים וכו.
    נסי לרכוש קרם ביאפין כלחות .אין חכם כבעל ניסיון.. המשיכי לבדוק. בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פטריית עור - שתפוווווו
    אסף זהביאן
    01/02/2016

היי חברים,
    אשמח לשתף אתכם בסיפור אישי של חברה טובה שלי.
    במשך שנים אורלי סבלה מפטרייה בגב, 6 שנים של ביקורים אצל רופא העור.
    שש שנים של שימוש בכדורים, תחליבי גוף מיוחדים ומשחות כל פעם..ושום דבר לא עזר, ההפך משנה לשנה הפטרייה רק החמירה והתפשטה לעוד אזורים בגוף (עד שכבר שהיא הפכה לסוג של מנומרת). לאחר 6 שנים אורלי הכירה את המוצר המדהים הזה! אחרי שימוש של שלושה שבועות במוצר העור שלה החלים. הפטרייה סוף סוף נעלמה! ! !
    אם אתם מכירים מישהו שסובל מפטריית שמש, אקנה, סבוריאה, פסורייזיס פשוט תמליצו לו על המוצר הזה.
    תעזרו לאנשים כמו אורלי ופשוט תשתפו.
    תוכלו להשאיר לי פרטים אם תתעניינו במוצר ואעביר אתכם אליה למידע על המוצר....

לקביעת תור
    סגירה
    פטריית עור - שתפוווווו

הוספת תגובה

תמונה

• בענייני ספקים
    נעמה
    19/01/2016

היי
    מישהו יודע משהו על זה ש"אב און" סוגרים בסוף ינואר?

לקביעת תור
    סגירה
    בענייני ספקים

הוספת תגובה

תמונה

• סרום שמן
    שולה
    09/12/2015

האם סרום שמן לפנים - כמו שמן אובליפחה + רוז היפ או למשל שמן משקם של פלקסיטול אכן יעיל לעור הפנים ויכול לעזור בשיקומו, השיפור צלקות ולפיגמנטציה? האם סרום כזה מתאים ויכול לעזור גם לסובלים מפצעונים דמויי אקנה (דלקת זקיקי השיער או אקנה ממש) או שמבקרה כזה שמן רק יכול להזיק?
    האם אפשר לקבל באופן כללי התוויות למתי כדאי ולמה נועד סרום שמן לפנים של שמנים טבעיים?

לקביעת תור
    סגירה
    סרום שמן

הוספת תגובה

תמונה

• שלום
    שלום
    23/11/2015

שלום האם את שמן הבוראג' ניתן למרוח ישירות על הפנים מבלי לערבב אותו עם שמנים אחרים? כלומר למרוח רק אותו כמו שהוא 100% בוראג'?

לקביעת תור
    סגירה
    שלום

הוספת תגובה

תמונה

• שלום - תגובה

זילי אורבך
    26/11/2015

שלום
    אפשר למרוח את שמן הבוראג׳ ישירות על העור הוא עשיר בויטמינים מסיסי שמן ADEK ובחומצת שומן חיונית מסוג אומגה 6.
    מעל אפשר למרוח קרם לחות.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרום שמן
    דנה
    19/11/2015

שלום,
    סרומים של שמנים נורא יקרים אצל קוסמטיקאיות וראיתי שניתן לקנות את אותם השמנים שהסרום מכיל הרבה יותר בזול אפילו בבתי מרקחת. האם זה אכן נכון וסתם לוקחים יותר כסף בשביל לתת לזה יותר "יוקרה"?

בנוסף הבנתי ששמן רוז היפ לפנים מאוד מומלץ גם לפגמנטציה ובכלל. יש כזה שמן לחברת שביט האם זה מספיק טוב ? יש להם גם שמן מ=שמכיל שילוב של רוז היפ ואובליפחה (אין מרכיבים נוספים - טבעי לפי מה שרשום) האם זה עדיף על רק רוז היפ?האם אפשר לקבל המלצות מתי כדאי להתמש בשילוב ומתי בשמן הבודד?
    האם כמות הויטמין E בשמן האופליפחה מספיק טובה או שצריך לשלב שמן נוסף (כגון נבט חיטה) כי כמות באוליפחה היא לא אפקטיבית מספיק או ששילוב אובליפחה ורוז היפ יכול ליהיות מספיק טוב?

לקביעת תור
    סגירה
    סרום שמן

הוספת תגובה

תמונה

• סרום שמן - תגובה

זילי אורבך
    19/11/2015

שלום
    שמנים צמחיים ודמנים ארומטיים משמשים להזנת העור, לטיפול בעור יבש ומגורה וברכיבים בתחום התמרוקים בתכשירים שונים כגון: קרמים, סרומים, תכשירי שיער, דאודורנטים, ועוד.רובם מכילים ויטמינים מסיבי שומן כמו ויטמיני A D E K.
    לשמן רוז היפ תכונות מזינות כמו יתר השמנים. לא ידוע לי שהוא מבהיר כתמי עור ולכן אין ליחס לו תכונה זו ולא צריך לשלם הרבה.
    כל אחד יכול לרכוש שמן בסיס כמו שמן שקדים, להוסיף לו שמן ויטמין E ודמנים ארומטיים המו לבנדר, גרניום, לימון, עץ התה וכו׳ בהתאם לצרכיו .
    וזה לא יקר.
    שמן אובליפיכה משמש לבעיות עור, לטחורים, לגירויים בעור בריכוז מאוד נמוך.
    מוהלים אותו 1:10 בשמן בסיס. הוא בצבע כתום.

אפשר ולא קשה לרקוח באופן עצמי תכשירים בבית לצריכה עצמית בהתאם לבעיה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שמנים אתריים וטרשת נפוצה
    שוש
    10/11/2015

האם קרמים טבעיים המכילים שמנים אתריים מותרים לשימוש במקרה של טרשת נפוצה?

לקביעת תור
    סגירה
    שמנים אתריים וטרשת נפוצה

הוספת תגובה

תמונה

• שמנים אתריים וטרשת נפוצה - תגובה

זילי אורבך
    18/11/2015

שלום
    בטיפול בשמנים ארומטיים יש לשים לב להוראות בהן יש למהול 1 טיפה שמן אתרי ים 1 מ״ל שמן או קרם.
    אין התווית נגד לשימוש בשמנים בטרשת נפוצה .
    שימי לב לריכוז ולאיכות השמנים.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כתם אדום בפנים לאחר כוויה .
    אור
    12/12/2013

שלום,
    בעקבות חמצון שיער בפנים, קיבלתי סוג של כוויה בלחי, טופלתי במשחה לדלקת 5 ימים, היום לאחר חודשיים כפי שרואים בתמונה עדיין יש עיגול אדום כלומר, סימן אם אני לא מכסה עם המון מייקאפ רואים כמו שקע כזה וזה מאוד מפריע לי.

רופא עור נתן לי משחת אלוקום אני משתמשת בה כבר שבועים וחצי האדימות קצת פחתה.

האם להמשיך עם המשחה הזו, כי השקע העיגול לא נעלם, האם הוא יעלם? מה הטיפול הכי מועיל? והאם זה בכלל יעבור בלי כתם\ צלקת..

אשמח לשמוע כי אני באמת אובדת עצות.

תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• כתם אדום בפנים לאחר כוויה . - תגובה

זילי אורבך
    16/12/2013

שלום אור,
    אני מציעה לך לגשת שוב אל הרופא המטפל לקבלת מידע נוסף לגבי המשך האדמומיות על הפנים.
    במקביל, אני מציעה להשלים הטיפול עם תערובת שמנים:
    שמן קלנדולה, שמן ויטמין E, שמן לבנדר, שמן אובליפיכה וכו'.
    שמנים אילו יסייע לשיקום העור .
    את יכולה להוסיף סרום ויטמין C שמסייע בייצור הקולגן ובהתחדשות תאי העור.
    המתיני בסבלנות והעור יתחלף ויראה טוב. המנעי מחשיפה לשמש, מרחי מסנן קרינה גם בחורף.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי אור

רותם
    15/10/2015

הצלקת עברה בסוף?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

אור
    15/10/2015

היי רותם, הכוויה מהחמצון הייתה לפני כשנתיים בערך, כאשר במשך 8 חודשים היא כל הזמן השתנתה, אחרי שנה חלפה תודה לאל לגמרי.
    אציין כי חוץ מהטיפול שכתבתי פה שהפסקתי אותו אחרי שבועיים כאשר הבנתי שהמשחה מכילה סטרואידים (מקווה שכתבתי נכון) הלכתי לעשות לייזר מקומי כי הבנתי שמה שנשאר זה בעצם קופרוז משהו כזה שזה היווצרות של כלי דם עשיתי לייזר 4 פעמים והפסקתי כי ראיתי שזה לא עושה כלום (עבודה בעיניים) וזה פשוט חלף.
    אז כאמור הזמן עושה את שלו.

אם תרצי לשאול עוד משהו את מוזמנת.

יום טוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי אור, גם לי נהייתה כוויה בפנים

שאנל
    13/11/2015

כתוצאה מתאונה.
    רציתי לשאול אחרי כמה זמן עבר לך הכוויה לחלוטין ?
    האם רק לאחר שנה?

אני משתמשת בהמון ויטמין E ומשחות מרופא עור ואני מאוד משתדלת לשתות הרבה מיצים טבעיים ולוקחת ויטמינים גם בקפסולות ובכל זאת עברו 4 חודשים והאזור אומנם נראה יותר טוב אך עדיין. אני נמצאת במצב מאוד קשה כתוצאה מכך והייתי רוצה לשמוע ממישהי שעברה את זה, לצערי אצלי הפגיעה היא יחסית גדולה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אערבב
    אערבב
    09/11/2015

אם אני אערבב לתוך בקבוק טפטפת שמנים כמו שמן שקדים, אבוקדו, קוקוס, לבנדר וכו, הם לא יתקלקלו או לא יקרה להם משהו?כמה זמן הם ישמרו בבקבוק?

לקביעת תור
    סגירה
    אערבב

הוספת תגובה

תמונה

• משחה גרגירית
    דוריה
    01/11/2015

הכנתי משחה עם חמאת שיאה, דונג ושמן זית,היא יצאה לי עם גרגירים. מה הסיבה לגרגירים ואיך אפשר למנוע זאת? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    משחה גרגירית

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לדוקטור
    ערן
    18/10/2015

לדוקטור שלום רב לפני כחודש וקצת עברתי טיפול להסרת שיער באמריקן לייזר באזור החזה והבטן שמתי לב שלמרות שעבר כבר חודש וקצת מהטיפול עדיין יש לי בעור פצעונים אדומים רציתי לשאול האם זה בגלל שהשיער צומח מחדש? (ברוב הפצעים אפשר להבחין בזקיק שיער קטן שצומח) או שזה יכול להיות בגלל סיבה אחרת?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לדוקטור

הוספת תגובה

תמונה