פורום קוסמטיקה טבעית - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עור פנים מעורב ורגיש
    Elana
    21/02/2013

שלום, אני בעלת עור פנים רגיש מאד ויבש (חוץ מאשר באזור הT ) , נוטה לפצעונים . לאחרונה עברתי לאיפור מינרלי. האם כדאי להסיר את האיפור עם שמן הידרופילי? והאם שמן הידרופילי מכיל שמן מינרלי?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    עור פנים מעורב ורגיש

הוספת תגובה

תמונה

• עור פנים מעורב ורגיש - תגובה

ד''ר קובי שמיר
    21/02/2013

הלנה שלום.
    אם השמות הבאים מופיעים על האריזה, כדאי לך להשאיר את האיפור על המדף: Green 3, Blue 1, D&C Red 1, Yellow 6, FD&C-Yellow 5.(תוצרי נפט).
    כמו כן מופיעים ברשימת הרכיבים של מסקרה, אייליינר ועפרונות איפור (תחת השמות שמן מינרלי, פרפין, ו-Isododeecane). במקרה הרע, הצבע עלול לשקוע בזקיק השערה, לחסום אותו ולהפריע לנשימה סדירה של העור .
    קני תכשירי איפור המבוססים על שעווה ולא על שומן, ולכן לא מכילים נפט. יש להם יתרון נוסף: הם עמידים יותר.
    קני תכשירי מייק אפ וקונסילר על בסיס סיליקון ולא על בסיס שמן מינרלי. ודאי שהם אינם מכילים טלק.
    אם עורך נוטה לפצעונים, העדיפי קונסילר המכיל חומצה סליצילית, חומר טבעי המופק מקליפת עץ הערבה, שמסייע לקילוף עדין בלי לייבש מדי את העור.
    הישתמשי בקרם לחות שמיועד לסוג עורך עדיף כמובן היפואלרגני לפני מריחת איפור.
    בהצלחה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עור פנים מעורב ורגיש - תגובה

זילי אורבך
    24/02/2013

שלום,
    שמן מינרלי הוא שמן פרפין והוא אכן נמצא בשמן ההידרופילי.
    הוא אינו מתאים לניקוי עור שמן ובעייתי.
    לפי התאור של, אני מבינה שיש לך עור שמנוני הנוטה לפצעונים באזור ה T.
    השתמשי בתכשירים לעור מעורב ושמן לאזור זה.
    אפשר להשתמש בסבון היפואלרגי עם מקדם חומציות 5.5ph.
    יש מי פנים ללא אלכוהול לניקוי עור מעורב, ומגבונים ספוגים במי פנים.
    על האזור היבש והרגיש את יכולה למרוח קרם לחות והזנה לעור יבש ונקות עם חלב פנים ללא שימוש בתכשיר המכיל אלכוהול .
    הקפידי למרוח את לחות מיד לאחר הניקוי והשטיפה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה לשניכם, עזרתם לי מאד

Elana
    02/03/2013

האם אתם מכירים את חברת פארן? אם כן אשמח לדעת מה דעתכם על המוצרים שלה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פילינג
    אלמוג
    20/02/2013

שלום, אני בת 18 ויש לי תמיד המון נקודות שחורות על האף והסנטר. יש לי עור נורא רגיש ויש לי פריחה אדמדמה כזאת אם אני משתמשת בתכשירים חזקים מדי. איזה פילינג טבעי כדאי לי לעשות? יש לי עור מעורב..

לקביעת תור
    סגירה
    פילינג

הוספת תגובה

תמונה

• פילינג - תגובה

ד''ר קובי שמיר
    20/02/2013

אלמוג שלום.
    התופעה קשורה לרמות שונות של הורמונים, לתורשה, לתזונה לקויה ולמתח נפשי.

תופעת האקנה קשורה למספר גורמים:
    1. הפרשת חלב מוגברת ובלוטות מוגדלות.
    2. סתימה בנקבוביות העור.
    3. התרבות חיידקים.
    4. דלקת הנובעת מהתרבות חיידקים. התפתחות הדלקת קשורה בהרס הנקודות השחורות ובשחרור תוכן בלוטות החלב אל הרקמה שמסביב. בדרך כלל, החיידקים המעורבים באקנה הם חלק מהאוכלוסייה הטבעית של העור.

הטיפול הינו בעל חשיבות קריטית. חוסר טיפול נכון בזמן הנכון יותיר אחריו צלקות וכתמים. יש להקפיד על טיפולים בתדירות של פעם בשבוע בהתחלה ולרווח אותם בהתאם לשיפור. הטיפול מתרכז בהמסת שכבות העור הקשה ובייבוש נקודתי של פצעים. ההמסה חשובה במיוחד באקנה ציסטי (פצעים עמוקים וללא ראש מוגלתי). חשובה ההקפדה על ניקוי נקודות שחורות והחדרת חומרים מרפאים. יש לסיים במסכות מחטאות ומרפאות. כשהעור נרגע יש לחזור על סדרת ההמסות כתהליך מאיץ ריפוי.
    טיפול ההמשך בבית הוא חשוב לא פחות ומהווה גורם משפיע בהצלחת הטיפול.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פילינג- טיפול בשחורים ובעור אדמומ

איריס לוי
    11/05/2013

שלום רב אלמוג,

חשוב מאוד לטפל ולטפח את עור הפנים כשגרה יום יומית כבר מגיל צעיר וחשוב להגדיר במדויק את סוג עור הפנים על מנת להתאים את אופן הטיפול ואת התכשירים הקוסמטיים המתאימים והנכונים ביותר עבורו.

כמעט לכל סוג עור ישנה נטייה של הפרשת שומן מוגברת באזור ה-T הכולל את המצח אף והסנטר המופיע בשילוב שחורים "קומודונים", וזאת בשל ריבוי בלוטות חלב, בלוטות שומן באזור.

לשפר את המצב באזור ה-T ניתן על ידי טיפול קוסמטי אצל קוסמטיקאית פרא-רפואית המתמחה בטיפול בעור אקנתי. בניקוי, ניקוז קומודונים (שחורים). קוסמטיקאית מקצועית ומוסמכת תדע לנקות את העור ביסודיות לנקז את "הראשים השחורים" ליצור סביבה חומצית" שתגן על העור מפני התפתחות חיידקים ולטפח מחדש את העור, מבלי לגרום לסימנים ולצלקות. קוסמטיקאית מוסמכת ומקצועית גם תדע לכוון אותך אם ובאיזו תדירות עליך לעבור טיפול קוסמטי יסודי.

ובהסתייגות שלא ראיתי במה מדובר לעיתים אדמומיות על הפנים מאובחנת כסבוריאה.

סבוריאה מתבטאת בדלקת כרונית בעור באזורים בהם קיימות בלוטות חלב (שומן) רבות ובאה לידי ביטוי בתסמינים כמו אדמומיות, קשקשים, עור שומני, או לחילופין עור יבש מאד, נקבוביות פעורות וסימנים דלקתיים, פצעונים קטנים, ומראה עור סדוק ומתקלף הגורמים לתחושת חום, גירוי, גירוד עקצוץ ולעיתים כאב.

סבוריאה מתפרצת בעקבות מגוון של בעיות ומצבים- הן גופניים והן נפשיים החל מלחץ ועד חסרים בויטמינים העלולים לגרום לליקויים כמו הפרשות חלביות מרובות, עור שמנוני, ובסופו של דבר להתפתחות סבוריאה דלקתית.

הבעיה שכיחה בגיל ההתבגרות וגם בגילאים בוגרים יותר ולעתים היא מופיעה בשילוב עם נגעי האקנה, פצעי הבגרות המופיעים אף הם באזורי הגוף העשירים בבלוטות חלב.

הטיפול המומלץ לסבוריאה בפנים - טיפול בטכנולוגיית IPL בשילוב תוספי תזונה ייחודיים המכילים פרוביוטיקה איכותית לטיפול בבעיות עור וחיזוק המערכת החיסונית, היעילים לטיפול באטופיק דרמטיטיס, סבוריאה ואקנה שלהן רקע אלרגי - דלקתי - זיהומי.

טיפול המונע זיהומים ומאזן את הפרשות החלב, משפר את מרקם העור ומסייע לניקוי, חיטוי והמרצת הדם, כיווץ נקבוביות וספיחת שומנים והפרשות, מניעת קשקשת יובש וקילופים איחוי וריפוי, הרגעה ואיזון הפרשת הסבום (השומן, הקשקשת) הנלווים לסבוריאה בפנים.

במחקרים שנעשו נמצא שהמערכת הפחיתה משמעותית ובאחוזים ניכרים את התופעות הנלוות לסבוריאה בפנים, בכל הרמות.

חשוב לזכור להמשיך ולהתמיד בטיפוח שגרתי של העור ולהקפיד על מספר כללי יסוד האופייניים לכל סוגי העור:
    לפני חשיפה לשמש למרוח קרם לחות עם מסנן קרינה לא פחות מ 15SPF , המרכיבים המצויים בקרם מספקים לעור לחות ומהווים מחסום כנגד נזקי הסביבה. להקפיד על תזונה נכונה שתספק כמויות מספיקות של ויטמינים ומינרלים, ניקוי הפנים והענקת לחות מתאימה.

כתבות נוספות ומידע רב בנושא ניתן למצוא באתר הבית שלי,

בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סבון טבעי.
    חיים
    02/02/2013

שלום
    יש לי שאלה בנושא סבונים מוצקים טבעיים.
    יש מגוון סבונים טבעיים בשוק המיוצרים על בסיס שמן זית +סודה קאוסטית+ מים + שמנים נוספים כגון שמן דקלים וכ'
    לסבונים הללו מוסיפים תמציות צמחים שונות כגון לבנדר, רימונים וכ'
    כל יצרן יש את ה"סיפור" שלו/ה לגבי הפלאים שסבונים אלו עושים לעור בפרט ולנשמה בכלל.
    שאלתי היא - האם אכן כל ה"תוספות" שבאות להגן-לעדן-לטפל בפצעים וכ' אכן שומרות על הערך הבריאותי שלהן בתהליך הייצור (שהרי סבון לרוב מוכן ע"י שימוש בחום בין היתר)
    או אולי סבון המבוסס רק על שמן זית הוא הסבון ה"בריא " ביותר.

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    סבון טבעי.

הוספת תגובה

תמונה

• סבון טבעי. - תגובה

ד''ר קובי שמיר
    05/02/2013

שלום.
    סבון הוא חומר הנוצר משמן, מלח (בסיס הנתרן או בסיס אשלגן) ומים. כשחומרים אלו נמצאים ביחד בתנאים מתאימים הם הופכים לתרכובת אחת בתהליך כימי הניקרא סיבון. במהלך התהליך משתחרר גליצרין. חומרים נוספים אינם נחוצים להכנת סבון אך הוספתם מעניקה תכונות שונות לסבון בהתאם לחומרים שהוספו.
    לכן תוספות של חומרים ורצוי טבעיים שונים מתוים את התכשיר לסוג העור.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סבונים טבעיים

orly TAGAR
    03/03/2013

חיים שלום,
    כאחת שמייצרת סבונים טבעיים תקופה ארוכה, ומשתמשת בהם תקופה ארוכה אפילו יותר אני יכולה לספר לך שסבון טבעי הוא בהחלט נפלא, מעניק לעור, רכות, ותועלות אחרות - לפי סוג וטיב החומרים שהיצרן הכניס בתוכו, ובוודאי עדיפים סבונים טבעיים על סבונים שאינם טבעיים אשר לעתים קרובות מכילים המון חומרים שלא טובים לעור שלנו ואף עשויים להיות מסוכנים.
    כפי שציינתי, סבונים טבעיים יכולים לתרום רבות לבריאות העור, הגוף והנפש אבל, שים לב כי זה עודנו רק סבון. הוא יכול לתרום ולעזור אך לא להחליף טיפול שלם. אתן דוגמה, מי שיש לו אקנה וישתמש בסבון מותאם לאקנה- ישפר את מצב העור שלו אך לא יתרפא מאקנה. בשביל לטפל באקנה צריך להשתמש בתכשירים נוספים. כך למשל מי שסובל מאקנה ויקפיד לשטוף את האזור בסבון מותאם לאקנה ולאחר השטיפה ימרח משחה/ קרם וכו' יקבל טיפול שלם יותר לאקנה.
    זכור כי סבון מועיל אך בסופו של דבר מדובר בחומר שנשטף מן העור ואינו "שורה" עליו ונספג באיטיות כמו שמשחות טיפוליות צריכות לעשות כדי לטפל לעומק בבעיה.
    רק בריאות,
    אורלי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כלור
    נטלי
    05/02/2013

אני בת 38 עם עור מעורב ושמתי לב שאני נכנסת לספא - אפילו שאני לא נכנסת עם הפנים למים יוצאים לי פצעים . שאלתי היא האם יש פתרון כדי לגרום לבידוד של העור מפני הכלור או שאר החומרים שיש בספא תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    כלור

הוספת תגובה

תמונה

• כלור - תגובה

ד''ר קובי שמיר
    05/02/2013

שלום.
    הכלור המשמש לחיטוי ולהלבנה גורם גם לאלרגיות מיקרים מסוימים
    לכן מומלץ למרוח לפני הכניסה לבריכה קרם שומני רצוי על בסיס טבעי עם מסנני קרינה טבעיים המרקם השומני של המסננים אמור להגן על העור בזמן השהייה במיים.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יבלות על הפנים
    שירה
    13/12/2012

מדוע נוצרות יבלות אפורות על הפנים והאם טיפולים קוסמטיים יכולים לעזור לעניין . בנתיים אני מסירה עם וירומל אך הן חוזרות .

לקביעת תור
    סגירה
    יבלות על הפנים

הוספת תגובה

תמונה

• יבלות על הפנים - תגובה

ד''ר קובי שמיר
    17/12/2012

שלום.
    יש תמציות של צמחרי מרפא בעלות פעילות אנטי וירלית כטיפול חיצוני במשחות או תמיסות. מהצמחים שמחזקים את מערכת החיסון אפשר להזכיר את הג'ינסנג, הליקוריץ ואסטרגלוס. צמחים מוכרים אחרים הם: ציפורני החתול, אכינצאה וסמבוק שחור. ליקוריץ הינו צמח שמשתמשים בו רבות ברפואה סינית,
    להלן פורמולה מערבית וסינית לטיפול ביבלות ופרונקלים:
    מערבבים 50 גר´ אבקת כורכום ב – 3 כפות שמן זית ,10 טיפות אכיניצאה,5טיפות אובלפיכה, ומורחים מספר פעמים ביום.
    לפני השינה יש למרוח חומצה סיליצילית שנירקחת לפי אופי הבעייה.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יבלות על הפנים - תגובה

זילי אורבך
    10/01/2013

שלום שירה,
    בדקי את מהות היבלות על הפנים אצל רופא עור .
    השימוש בוירומל דורש מרשם רופא, כך שבטח קבלת ממנו הנחיות.
    היבלות צומחות שוב כתגובה של המערכת החיסונית שאינה מספיק חזקה כדי להתמודד עם הגורם ליבלת.
    ישנם צמחים המחזקים את יכולת הגוף להגיב פחות קשה על פלישת וירוסים, חיידקים וטפילים כמו אכינציאה, גינסנג סיבירי, פרופוליס, סמבוק שחור, ורבנה ועוד.
    כמו כן יש מיצוי צמחי חיצוני שאינו צורב, המסייע בטיפול בכל סוגי היבלות.
    הוא מבוסס על 2 צמחים תויה וכלידוניום. מורחים על היבלת פעמיים ביום,
    אפשר בשילוב עם הוירומל.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יבלות על הפנים - תגובה

זילי אורבך
    10/01/2013

שלום שירה,
    בדקי את מהות היבלות על הפנים אצל רופא עור .
    השימוש בוירומל דורש מרשם רופא, כך שבטח קבלת ממנו הנחיות.
    היבלות צומחות שוב כתגובה של המערכת החיסונית שאינה מספיק חזקה כדי להתמודד עם הגורם ליבלת.
    ישנם צמחים המחזקים את יכולת הגוף להגיב פחות קשה על פלישת וירוסים, חיידקים וטפילים כמו אכינציאה, גינסנג סיבירי, פרופוליס, סמבוק שחור, ורבנה ועוד.
    כמו כן יש מיצוי צמחי חיצוני שאינו צורב, המסייע בטיפול בכל סוגי היבלות.
    הוא מבוסס על 2 צמחים תויה וכלידוניום. מורחים על היבלת פעמיים ביום,
    אפשר בשילוב עם הוירומל.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שמן ציפורן נגד קור בכפות הרגליים
    אפרת
    29/12/2012

האם נכון שטפטוף של שמן ציפורן בנעליים יחממו את כפות הרגליים למי שסובל מקור בחורף בכפות הרגליים? האם זה רק תחושה כמו שאומרים ששתיית אלכוהול רק נותנת תחושת חום גוף אבל חום הגוף נשאר נמוך ולכן זה מסוכן? (אין לי מושג כי לא ניסיתי אלכוהול אף פעם).
    האם אני צריכה להיזהר אם יש לי תסמונת מעי רגיש או שבגלל שזה חיצוני אז אין סיכון ?
    האם בכלל מותר להכניס לפה שמן ציפורן שנקנה בטפטפת בבית טבע או שחייב להיות מצויין שזה מיועד לשימוש חיצוני? איך אפשר לדעת האם השמנים הארומתרפיים מיועדים לשימוש חיצוני או פנימי הרי לא מצויין אף פעם על הבקבוקים בבית הטבע? (הבקבוקים הקטנים עם הטפטפות).

הוספת תגובה

תמונה

• שמן ציפורן נגד קור בכפות הרגליים - תגובה

ד''ר קובי שמיר
    02/01/2013

אפרת שלום.
    גם שמנים יכולים ליצור תופעות לוואי על אחת כמה וכמה לשימוש פנימי,
    אם הם לא ניתנים בסינרגיה ספציפית ומותאמת.
    וכן לגבי אלכוהול לשימוש פנימי הוא משקה המכיל אתנול .
    השפעת האלכוהול עלולה להיות מסוכנת במיוחד אם הוא נצרך בעת מזג אוויר קר. שתיית משקאות חריפים אמנם גורמת בתחילה להרגשת חמימות, אך אין זו אלא אשליה מסוכנת. התרחבות העורקים הנגרמת כתוצאה מצריכת האלכוהול מגדילה את פני השטח דרכם נפלט חום מהגוף, ובכך למעשה מקררת את הגוף. מדי חורף מתים מקור בארצות מזרח אירופה, בהן שתיית האלכוהול מקובלת במיוחד למרות החורף הקשה, אנשים שהשתכרו יתר על המידה במזג האוויר הקר. כך למשל, בשנת 2006 12% ממקרי המוות היו קשורים באלכוהול. תופעה זו נפוצה במיוחד בקרב חסרי בית אלכוהוליסטים, כיוון שהם שותים בחוץ ועל כן חשופים יותר לפגעי מזג האוויר.
    בנוסף, לטווח הארוך, שתיית אלכוהול פוגעת גם בכבד וגורמת להשמנה. הפגיעה מתרחשת בעטיה של שתייה מוגזמת בשל עומס יתר הנוצר על הכבד מתוקף תפקידו בסילוק האלכוהול מהגוף. אחד המשקאות האלכוהוליים המזיקים לבריאות במיוחד הוא הבירה. נוסף על נזקי האלכוהול אשר משותפים לכל המשקאות החריפים, היא גם פוגעת בכליות על ידי עומס היתר שנוצר .
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלותיי לא נשאלו על אלכוהול

אפרת
    04/01/2013

שאלותיי לא נשאלו על אלכוהול אלא על שמן ציפורן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שמן ציפורן

orly TAGAR
    03/03/2013

היי אפרת,
    ראשית חשוב לי להדגיש- אין לטפטף אף פעם שמן אתרי לפה. שימוש בשמנים אתרים בלקיחה פנימית דורש הוראות והסברים מפורטים ולרוב יש למהול אותו מאוד לפני שמכניסים לפה. בכל מקרה לא הייתי ממליצה לך להשתמש בשמן אתרי בלקיחה פנימית ללא ייעוץ עם ארומפתרפיסט מוסמך.
    שנית, שמן אתרי לא נועד לשימוש ישיר על העור. יש להשתמש בו רק בתערובות על בסיס שמנים צמחיים (כמו שמן שקדים, שומשום וכו') וגם פה ארומתרפיסט יידע כיצד לערבב את השמנים. שמן ציפורן הוא שמן חזק והוא יגרום לגירוי בעור מהר מאוד בשימוש ישיר.
    בשמנים אתרים תמיד יש סיכון בשימוש חיצוני, כי היכולת המופלאה של השמנים האתרים היא לחדור דרך העור למחזור הדם ולהשפיע על כל הגוף. בשימוש נכון, ההשפעה היא מדהימה, ובשימוש לא נכון קיים סיכון.

אם כפות הרגלים קרות בחורף אפשר לעשות תערובת של שמנים אתרים שישפרו את זרימת הדם שלך לאזור הרגלים. שמנים רלוונטיים פה יהיו למשל רוזמרין, קינמון, אקליפטוס רדיאטה, כוסברה ועוד. אף פעם לא כשמן אחד בודד, ובטח שלא בטפטוף ישיר על העור אלא בתוך תערובת עם שמנים צמחיים.

לארומתרפיה יש יכולות מופלאות, אבל יש להשתמש בה באופן מושכל.

בברכה,
    אורלי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ריח גוף
    שול
    29/12/2012

שלום רב, לא מצאתי מקום אחר לשאול אז אני מנסה אצלכם:
    בעלי הינו בגיל 74 ולאחרונה יש לו איזה ריח "חדש" קצת שונה מהרגיל, ואני לא כ"כ מבינה מאיפה זה נובע, האם ריח יכול להעיד על שינויים בגוף כלשהם?...... תודה שול

לקביעת תור
    סגירה
    ריח גוף

הוספת תגובה

תמונה

• ריח גוף - תגובה

ד''ר קובי שמיר
    02/01/2013

שול שלום.
    "ברפואה הסינית למשל קיימות שיטות אבחון והסתכלות שונות, בין השאר באמצעות בדיקת לשון, מישוש, צבע הפנים, איכות הקול, בדיקת בטן, עמוד שדרה ובדיקת הפרשות גוף, ריחות וטעמים. הסינים מחלקים את טיפוסי האדם על פי חמישה אלמנטים: עץ, אש, מתכת, מים ואדמה.

להלן מספר דוגמאות.
    "ריחות הגוף הם חלק בלתי נפרד מהאבחנה הפיזיולוגית והנפשית. ריח הפרשת הגוף של טיפוס ששייך לאלמנט העץ הוא שמנוני עד חמצמץ, מה שמחייב התייחסות מיוחדת לכל נושא תפקודי הכבד וכיס המרה, רגישות בגידים או רגישות בעיניים. ריח של טיפוס מאלמנט האש הוא ריח שרוף עם קצת מרירות ומייצג את הלב ואת המעי הדק ורגישות בכלי דם. הביטוי של אלמנט המתכת הוא הריאות והמעי הגס, ואז הריח הוא ריח רקוב, טחוב וחריף, והרגש הוא צער וכאב. אלמנט המים משקף את הכליות ושלפוחית השתן, ואז אנחנו מדברים על ריח מבאיש עד מלוח ועל אנשים שסובלים מפחד. אצל טיפוס מאלמנט האדמה נשים לב במיוחד לטחול ולקיבה. אז נריח ריח מתקתק, שמעיד לעתים על בעיות של חילוף חומרים, מטבוליזם ועל אדם יותר מסתגר ומכונס.
    אלו הם חלק קטן מאבחון כולל שדורש הסתכלות מעמיקה וספציפית
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פוטסיום סורבט- מה היחס בקרם?
    אור
    02/01/2013

כמה צריך לשים פוטסיום סורבט בקרם?

הוספת תגובה

תמונה

• פוטסיום סורבט- מה היחס בקרם? - תגובה

ד''ר קובי שמיר
    02/01/2013

אור שלום.
    0.5% של פוטסיום סורבט מכלל המשקל הכולל בגרמים של הקרם.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• וגם- מה היחס-קסנטן-גאם לקרם?
    אור
    02/01/2013

מה הכמות ששמים בקרם?

הוספת תגובה

תמונה

• וגם- מה היחס-קסנטן-גאם לקרם? - תגובה

ד''ר קובי שמיר
    02/01/2013

אור שלום.
    יוצרים 100 מל' קרם על ידי הוספת קסנטן לאט תוך כדי הקצפה מתמדת. השיטה היא לפזר את האבקה על פני שטח הפנים של המים שחוממו ל50 מעלות . נוצר קרם סמיך, אם רוצים שיהיה יותר סמיך מוסיפים עוד קצת אבקת קסנטן .
    1גרם לכל 100 מ"ל.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מכשיר להסרת שיער
    shalomgabay
    27/12/2012

שלום לכולם .. אני קוסמטיקאית מתחילה ופתחתי עכשיו קליניקה משלי .
    אני מעוניינת לרכוש מכשיר להסרת שיער : טריוס
    נורא המליצו לי עליו .. הוא עובד מאוד טוב שקט מטפל באקנא ומחדש את העור .
    אני רוצה לדעת אם מישהי ניסתה אותו ואם היא ממליצה על מכשיר להסרת שיער כלשהו ?

לקביעת תור
    סגירה
    מכשיר להסרת שיער

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה בעור כפות הידיים
    גלי
    25/12/2012

שלום רב,
    בכל חורף העור בכף יד ימין שלי מתייבש מאוד ונוצר קרום כזה מחוספס. כל שנה אני קונה את כל סוגי קרם הידיים שיש על המדפים ומנסה את כולם וכלום לא עוזר לי עד שמזג האויר מתחמם. האם בכל זאת יש משהו שיכול לעזור לי ואני לא מודעת אליו?

לקביעת תור
    סגירה
    בעיה בעור כפות הידיים

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה בעור כפות הידיים - תגובה

ד''ר קובי שמיר
    26/12/2012

גלי שלום.
    בניגוד לרגליים, כפות הידיים הן למעשה חשופות ליובש ולשינויי מזג האוויר, בנוסף, הכמויות הגדולות של המים הדטרגנטים אשר עור הידיים בא איתן במגע, חשוב לציין מרבית הדטרגנטים הינם בעלי P.H בסיסי. שימוש רב מדי בחומרי הניקוי יגרום ל P.H נמוך מהנורמלי מה שאומר יובש וסדקים בכפות הידיים. חתכים קלים הנוצרים בעור הידיים בעקבות העבודות הידניות השונות עלול להוביל לעור מגורה, בהחלט אחת התופעות בתקופת הסתיו הן עור מגורה ויובש מוגזם ואפילו מודלק ובכף גב היד.
    על מנת לפתור בעיה זו נשתמש בחומרים דוחי מים המונעים התייבשות של הידיים מומלץ להשתמש בקרם העשוי קלנדולה ,חמאת שיאה וויטמין E היעיל ביובש . רצוי להשתמש באופן קבוע בכפפות בזמן עבודות הבית.
    בהצלחה.

י

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גם לי הייתה בעיה כזאת ונפתרה אחרי

רינת
    29/12/2012

שמרחתי צטומקרוגול שקונים בבית מרקחת ללא מרשם רופא וזה עולה בסביבות 10-12 ש"ח וזה לא מזיק כפי שטבעי לא מזיק וזה פותר מהר מאוד את הבעיה.
    שמעתי שגם שמן זרעי ענבים מקל על הבעיה אבל לא ניסיתי על הידיים. ניסיתי לא על הידיים וזה נספג מהר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גם לי היה יובש שנים, יש לי פתרון

טלי
    16/01/2013

נסי להשתמש במשחה הטיפולית של חברת לבידו, החמאה על בסיס חמאה שיאה אורגנית, זה הדבר היחידי שהציל אותי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צלקת אחרי פצע pimple בפנים
    אנה
    12/12/2012

שלום
    יש לי בעור הפנים מעין "חור" קטן שמקום שהיה בו פצע pimple
    אמנם הפצע נרפא, אבל נותר חור קטן...
    אני משתמשת בשמן רוז היפ, לבנדר, שמן עץ התה ישירות על האזור, וגם קרח...

איך ניתן להעלים את זה?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    צלקת אחרי פצע pimple בפנים

הוספת תגובה

תמונה

• צלקת אחרי פצע pimple בפנים - תגובה

ד''ר קובי שמיר
    17/12/2012

שלום.
    ישנם מצבים שונים, בהם נוצרים על הפנים סימנים שאינם אסתטיים, הדורשים טיפול מתאים על מנת להסירם או לשפר את מצבם. הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת מציעה מגוון של טיפולים משקמים, העוזרים להתמודד עם פגמי העור השונים. מילוי חורים בפנים לאחר פצעים באמצעות שיטות טיפול שונות, הינם שיטות מתקדמות, המוצעות על ידי מכוני הקוסמטיקה בארץ ובעולם, ומאפשר להתמודד עם מקרים של צלקות או חטטים בפנים כתוצאה מחצ'קונים אקנה.
    מספר אפשרויות טבעיות לבעיה כדלקמן:

1. חומצה היאלורונית- הגורם למתיחה וחיוניות
    2. פפטידים- עובד על פעילות סיבי קולגן ואלסטין, מונע היווצרות קמטים ופועל על עומק הקמטים הקיימים.
    3. ויטמינים ומינרלים
    4. חומצות אלפא ובתא הידרוקסיות- ממיס את הדבק הבין תאי, מזרז תהליכי חידוש ושיקום העור, מבהיר ומאפשר ספיגה מוגברת של חומרים לעור.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שעוות קרנאובה
    גאיה
    16/11/2012

שלום,
    אני רוצה להכין קרם פנים טבעוני (ללא מוצרים מהחי=ללא שעוות דבורים) ויש לי מתכון עם שעוות קרנאובה. היכן ניתן לרכוש אותה?
    בנוסף, רציתי לשאול אם ניתן להחליף את השעוות דבורים שבמתכונים לקרם פנים בשעוות קרנאובה , באותו היחס והכמות.

תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    שעוות קרנאובה

הוספת תגובה

תמונה

• שעוות קרנאובה - תגובה

זילי אורבך
    19/11/2012

שלום גאיה,
    את יכולה להחליף לשעוות דבורים. זה ממלא את אותה פונקציה בקרם.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דבש דבורים הוא לא טבעוני

גאיה
    07/12/2012

ולכן אני מחפשת ספציפית את השעווה הצימחית. את יודעת איפה אפשר להשיג אותה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מיץ לימון
    רוני
    03/12/2012

שלום רב,
    האם מיץ לימון סחוט טרי יכול להבהיר פיגמנטציה בפנים? אם כן כיצד מומלץ לעשות זאת נכון?

לקביעת תור
    סגירה
    מיץ לימון

הוספת תגובה

תמונה

• מיץ לימון - תגובה

זילי אורבך
    04/12/2012

שלום רוני,
    מיץ לימון מכיל חומצה ציטרית שפועלת כמו חומצה אלפא הידרוקסים בעידוד וקילוף תאי עור פגועים.
    יש למהול את מיץ הלימון , כפית מיץ בחצי כוס מים ולמרוח על הפנים.
    מיץ הלימון מבהיר מעט את הכתמים.
    יש להיזהר מחשיפה לשמש לאחר הטיפול.
    בכתמים כהים וכרוניים רצוי להיוועץ ברופא עור לקבלת מרשם לקרם הבהרה חזק יותר.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אקנה בפנים
    יעל
    25/11/2012

שלום רב,

יש לי אקנה קשה וכרוני בפנים ושיעור יתר
    הובחנתי כסובלת משחלות פוליציסטיות

שאלותיי הן:

1) מה זה בכלל "שחלות פוליציסטיות"?

2) מה הגורמים ל"שחלות פוליציסטיות"?

3) האם יש טיפול לשחלות פוליציסטיות? (מבלי לקחת גלולות)

4) האם ישנם תוספי תזונה שיכולים לטפל בשחלות פוליציסטיות?

5) האם תזונה קשורה לשחלות פוליציסטיות?

6) מדוע השחלות פוליציסטיות גורמים לאקנה בפנים ללהפסקת המחזור באופן מוחלט?

לקביעת תור
    סגירה
    אקנה בפנים

הוספת תגובה

תמונה

• אקנה בפנים - תגובה

זילי אורבך
    04/12/2012

שלום יעל,
    תסמונת השחלות הפוליציסטיות היא בעיה הורמונאלית הנפוצה אצל נשים בגיל הפוריות.
    התסמינים שלה מתבטאים במחזור לא סדיר, או שאין מחזור בכלל, שיעור יתר, השמנה, פצעי בגרות, קדם סוכרת ועוד.
    הגורם לתסמונת הוא הפרשת יתר של הורמונים זכריים מהשחלות בנוסף להורמונים הנשיים אסטרוגן ופרוגסטרון, דבר המשבש את יחסי ההורמונים בשחלות וגורם להאטת תהליך הביוץ או להפסקתו לחלוטין והתוצאה היא אי קבלת מחזור או מחזור לא סדיר.
    הגלולות עדויות להפחית את הפרשת ההורמונים הזכריים מהשחלות ולהקל על הסמפטומים.
    מומלץ לגשת לרופא המתמחה בתסמונת השחלות הפוליציסטיות.
    אורח חיים בריא, פעילות גופנית ותזונה נבונה עשויים לסייע בהתמודדות עם התסמינים וכן טיפולים מתחום הרפואה הטבעית כמו דיקור, צמחי מרפא, הומיאופתיה, טיפולי מגע ועוד.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה