פורום קוסמטיקה טבעית - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• האם יש פתרון טבעי
    קרין
    22/04/2013

לשחורים בפנים? כל המדבקות למינהן לא עוזרות לי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    האם יש פתרון טבעי

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

tutu
    28/04/2013

שלום
    ראשית יש להרחיב טת הנקבוביות ולרכך את העור על ידי להרכין את הפנים מעל זיר חם עם הרבה אדים למשך כעשר דקות. האדים החמים יפתחו את הנקבויות.

לאחר מכן הכיני פילינג לפנים מסוכר, שמן זית ומעט מיץ לימון לחיטוי
    בעדינות תעסי את עור הפנים ואת האף, עיסוי יסודי ועדין.

שטפי במים צוננים. על מנת לסגור את הנקבויות, אפשר למרוח חלבון על הפנים לרבע שעה או למרוח קובית קרח לשתי דקות על הפנים

בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש פתרון טבעי - תגובה

זילי אורבך
    28/04/2013

שלום קרין,
    ראשים שחורים נוצרים כאשר נקבוביות או תעלות על העור נסתמות, והשומן הנוצר על ידי בלוטות החלב אינו יכול להגיע אל פני העור.
    השומן משחיר עם המגע באוויר עקב חימצון וגם עקב נוכחותם של חלקיקי פיגמנט העור(המלאנין).
    האזורים החשופים לשחורים הם אזור ה-T, האף, המצח והסנטר, שם בלוטות השומן הן גדולות ופעילות במיוחד.
    ראשים שחורים הם שלב באקנה ויש לטפל בהם כראוי.
    אין ריפוי לראשים שחורים, אך ניתן למנוע את התרבותם וזיהומם בהרגלי הגיינה נכונים.
    להסיר שומן על ידי תכשירי חיטוי מכווצים למניעת היווצרות סתימות בעור.
    לא לגרות את העור בכוח.
    להימנע משימוש בקרמים ותמרוקים שמנוניים.\למרוח תכשירי ייבוש וקילוף עדינים.
    התייעצי עם רופא עור , ייתכן והוא יוכל לרשום לך תכשיר מיוחד לסילוק שחורים.
    אסור לסחוט שחורים בכוח, יש טכניקה מיוחדת לסחיטת ראשים שחורים, הרופא יכול להראות לך או שהוא יפנה אותך לקוסמטיקאית.

מומלץ לשתות צמחי מרפא לאיזון פעילות בלוטות החלב וניקוי העור מבפנים.
    צמחים מומלצים: פירות שיח אברהם, דקל ננסי, שורש זנגביל, סרפד, שן הארי וכו'.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שמנים ארומטים
    tutu
    28/04/2013

שלום
    האם ישנם שמנים ארומטים שאסור או לא רצוי לערבב יחדיו?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שמנים ארומטים

הוספת תגובה

תמונה

• שמנים ארומטים - תגובה

זילי אורבך
    28/04/2013

שלום,
    שמנים ארומתיים הינם שמנים אתריים נדיפים. קיימים עשרות סוגים של שמנים.
    השמן האתרי הוא תמצית הריח שנמצא בצמח: בפרחים, בעלים, בגזע או בשורש. השמן האתרי מתנדף באוויר בדרגות שונות.
    ישנם שמנים קלים שמתנדפים מהר מאוד, שמנים מסוג זה מחזקים, מעוררים ומרימים את מצב הרוח.
    שמנים בגודל בינוני שמתנדפים במהירות בינונית. הם מייצבים את הגוף ושומרים על התפקוד התקין של כל מערכותיו.
    ושמנים כבדים שהם פחות נדיפים מהאחרים. הם עוזרים להפיג מתח, להרגיע, לשחרר ולקרקע.
    רצוי לכוון את תערובת השמנים למטרה. רצוי להכיר את תכונות השמנים ולדעת להרכיב את התערובות באחוזים המותרים של השמן האתרי בשמן הבסיס.
    לא מחברים ולא משלבים שמנים אתריים עם תרופות, על מנת לא לא לפגוע בעוצמת הספיגה.
    יש לנקוט במתן שמנים למטופלים בכמותרפיה, למטופלים בסטרואידים, לנוטלי הורמונים, לנשים בתקופת הווסת.
    ישנם שמנים שאינן מומלצים לנשים בהריון.
    השמן הרב שימושי לעזרה ראשונה הינו שמן הלבנדר,הוא מחטא ומרגיע עור מגורה .
    הוא מסייע להרגעת מתח בהדפה ובעיסוי.
    ישנם קורסים לארומתרפיה במכללות לרפואה משלימה ובאופן פרטי, בהם מלמדים את תורת הארומתרפיה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פתרון טבעי לשיער פנים
    חנה בת 30
    25/04/2013

שלום

האם יש פתרונות טבעיים-סיניים - להפחתת או הורדת שיער הפנים ? (כמו משחת וניקה אבל טבעי)

לקביעת תור
    סגירה
    פתרון טבעי לשיער פנים

הוספת תגובה

תמונה

• צלקות קלואידיות
    שי
    23/04/2013

האם יש דרך לטפל בצלקות קלואידיות ישנות בקוסמטיקה טבעית?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    צלקות קלואידיות

הוספת תגובה

תמונה

• תכשירי פנים וגוף טבעיים
    מורן
    09/04/2013

לאחרונה שמתי לב שכבר תקופה ארוכה אני דוחה את טיפול הפנים אצל הקוסמטיקאית בגלל בעיות של חוסר תקציב.
    חשבתי שאולי אוכל לבצע לפחות חלק מהפעולות באופן עצמאי, אך אני מעוניינת להשתמש בחומרים טבעיים שלא יזיקו לעור שלי.

אשתמש במסכת אבוקדו שאכין, אך האם תוכלו להמליץ לי על חברות שמוצריהן אינם מכילים חומרים מזיקים- אך מחיריהן הגיוניים? אני זקוקה בעיקר לחלב ומי פנים ולקרם לחות טוב לשימוש יומיומי.
    בת 26 ובעלת עור רגיל עם מספר חלקים שומניים באזור הסנטר וה-T.

התחלתי לגלות מספר קמטי הבעה באזור המצב והצוואר, האם ניתן לטפל בהן באמצעים רגילים או שהם מחייבים טיפול מיוחד?

אשמח לעזרתכם.

לקביעת תור
    סגירה
    תכשירי פנים וגוף טבעיים

הוספת תגובה

תמונה

• תכשירי פנים וגוף טבעיים - תגובה

זילי אורבך
    10/04/2013

שלום מורן,
    יש לך עור פנים רגיל וגילך עדיין נחשב צעיר,
    שמרי על ניקוי טוב של הפנים, חלב פנים, סבון עדין, מגבונים וכדומה.
    מרחי קרם לחות לעור רגיל, המנעי מחשיפה לשמש.
    המנעי מעישון וחשיפה לשמש יוקדת בשעות בעייתיות.
    אל תמדדי קמטי הבעה בזכוכית מגדלת. זה לא טבעי.
    את יכולה למרוח שמן הזנה על בסיס שמנים צמחיים ושמנים אתריים, כמסיכה או כסרום מתחת לקרם לחות.
    שמנים צמחיים למסיכות: שמן אבוקדו, שמן זרעי ענבים, שמן שקדים וכו..
    חמאת שיאה בתוספת שמנים אף היא טבעית ומזינה.

אם אינך סובלת משחורים או פצעונים, אין סיבה שתלכי לקוסמטיקאית אם אין לך תקציב.
    הפורום לא ממליץ על חברות.
    חפשי באתר האינטרנט או לכי לחנות מתאימה ורכשי את התכשיר שיתאים לך.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הדבר הטבעי ביותר שאני ממליצה עליו

סופי
    11/04/2013

קודם כל הוא שתיית מים! תתפלאי כמה שזה משפר את מראה עור הפנים! דבר שני אני באופן אישי גם לא נוהגת ללכת לקוסמטיקאית אבל מקפידה על שטיפה יומיות של הפנים (בוקר וערב) עם סבון פילינג, מורחת קרם לחות על בסיס מים, אני גם לוקחת באופן קבוע פיקנוגנול של סולגאר משופ שהוא משפר את גמישות העור ומונע פיגמנטציה. ממליצה לך ללכת לאחת מרשתות הפארם יש שם יועצות ונטורופתיות שיוכלו לעזור לך ולהמליץ לך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רק טבעי
    מיקוש
    01/04/2013

שלום , עברתי לפני כחצי שנה למוצרי פנים טבעיים לחלוטין (חוץ מאיפור שעדיין לא טבעיאך בקרובץ הייתי משמשמת בשמן קוקוס ככקרם פנים ליום , ללילה , כמסיר איפורואז שותפת עם קלינסר ללא סולפט לורט, וכמסכה לשיער פעם בשבוע ולאחר כחודשיים של שימוש גיליתי פצעים גדולים מסביב לפנים בשורשים של השיער , קראתי על קוקוס יותר וגיליתי שהוא מדרגה 0 ל5 מבחינת יצירת קומדונים נמצא בהכי גבוה כלומר 5אז הפסקתי ץ אז חיפשתי מה לא עושה קומדונים : הנה השגרה שלי : שמן חוחובה עם מעט ויטמין E (אך הויטמין עצמו מעורבב עם עם שמן חיטה מה שגם עושה קומדונים ולאחרונה שוב יצאו לי כמה גדולים הפעם על הסנטר , היה לי הרפס לפני כשבועיים גדול ,נשאר ממנו סימן אדום , ולי פצעונים על הפנים ) אז לפני שבוע הורדתי את הויטמין E גם בבוקר וגם בערב(נראה) בבוקר : שמן חוחובה עם קרם הבהרה TRIO S שהרופא עור נתן לי (לא טבעי בכלל) לפני זה בקימה שותפת פנים עם סבון ללא סולפט לורט של שביט , שמה מיי ורד , ואז שמן חוחבה מעורב עם הקרם הזה . בערב מורידה איפור עם שמן שקדים ,מנקה עם מיי ורד , ושותפת עם הסבון של שביט , מוסיפה גל אלוורה אורגני ולפעמים לא תמיד שמן אבוקדו (כי זה יותר מידי מוצרים על הפנים אמור לי) זהו בגדול
    חשוב לי לציין : אני מאוד לחוצה נפשית לאחרונה , אוכלת הרבה שוקולד , וגם עייפה מאוד מן הסתם אז לא יודעת מאיפה להתחיל להוריד איזה מוצר ולמה, אני בת 31 ולעולם לא סבלתי מבעיות עור הפנים וכיום אני מרגישה עוד יותר לחוצה עם הפצעים על הפנים ואני מבינה שככול שאהיה לחוצה המצב ידרדר . איך נרגעים ? עזרו לי ?
    מאיפה ךהתחיל ? מה להוריד , בבקשה תעזרו לי
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    רק טבעי

הוספת תגובה

תמונה

• רק טבעי - תגובה

זילי אורבך
    10/04/2013

שלום מיקוש,
    התרשמתי מהתיאור שלך שאת משמנת יתר על המידה את העור .
    את משתמשת בשמן קוקוס, שהוא שמן מאוד, רווי מאוד ולא מתאים לעור פנים בעייתי.
    הוא מתאים כמסיכה .
    גם שמן חוחובה אינו מתאים לשימוש ישיר על העור, הוא שמן שעווה, מכניסים אותו לקרמים בריכוז נמוך של 5-10 אחוז.
    גם ויטמין E הוא שמן מאוד ומשמש כנוגד חימצון בריכוז של 10-30 אחוז.

לא כל מה שטבעי מתאים לכל אחד.
    צריך לדעת להתאים תכשירים באופן אישי לסוג העור ולמצב הבריאותי.

ניקוי וטיפוח העור דורשים טיפול מבפנים ומבחוץ.

הניקוי הפנימי צריך להיות ניקוי נפש וניקוי גוף.

שלב ראשון הוא להקפיד על תזונה נבונה, המנעי מצריכת יתר של סוכר ושומן.
    הקפידי על שתיית מים במקום משקאות ממותקים,
    שתי צמחים להרגעה ושיקום העצבים כמו ורבנה, מליסה, פסיפלורה
    וצמחים לטיהור רעלים כמו סרפד, שן הארי, גדילן מצוי,
    הקפידי על צריכה מספקת של ירקות ופירות.
    פעילות גופנית, אפילו רק הליכה מאוד מרגיעים את הנפש והלחץ.
    חשבי חיובית, הקיפי את עצמך באוהבים אותך, בספר טוב, מוסיקה, מדיטציה, יוגה
    את כה צעירה, הכל יהיה בסדר.
    ושיהיה בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פצעים מוגלתיים על הישבן
    דנה
    28/01/2013

איך נפטרים מהם???

לקביעת תור
    סגירה
    פצעים מוגלתיים על הישבן

הוספת תגובה

תמונה

• פצעים מוגלתיים על הישבן - תגובה

ד''ר קובי שמיר
    05/02/2013

שלום.
    תנסה למרוח משחת החתלה טובה לתינוקות.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פצעים בישבן- משחה

orly TAGAR
    03/03/2013

שלום,
    במקרה כזה, העור מאוד רגיש. מאוד ממליצה להשתמש במשחה שמתאימה להחתלה, או לשפשפות, שעשויה מחומרים טבעיים בלבד (שלא תעורר רגישות נוספת מיותרת בעור) כמו חמאת שיאה ושמן קלנדולה בשילוב עם שמנים אתרים כמו לבנדר וורדים.
    המשחה תעשה עבודה נפלאה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פצעים מוגלתיים על הישבן - תגובה

זילי אורבך
    10/04/2013

שלום דנה,
    פצעים מוגלתיים באזור שציינת, הם תוצאה של זיהום והצטברות שומן בבלוטת החלב באזור.
    אפשר להקז אבסס עם משחה שחורה שנקראת איכטמול. מורחים על הראש המוגלתי של הפצעון , מכסים עם גזה ופלסטר לנשך מספר שעות, אפשר למשך הלילה.
    מנגבים המשחה עם מגבון לח ומורחים קרם חיטוי ,או מיבשון נקודתי ( כמו באקנה).
    הטיפול בפצע מוגלתי בישבן דומה חטיפול בפצע אקנה. לנקז , לחטא וליבש.

גם קומפרס חם עשוי לרכך האבסס המוגלתי במעט.

אני ממליצה לשתות צמחי מרפא לניקוז רעלים דרך הפה.
    ישנם תמציות וחליטות של צמחי מרפא כמו:
    אכינציאה, שן הארי, לפה, תלתן אדום, פרופוליס, סרפד וכו,

הטיפול הטבעי אינו מחליף את הצורך להיוועץ ברופא עור מוסמך, שיאבחן את הבעיה ואולי ימליץ על תכשיר רפואי .
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פצעים בישבן - טיפול בטכנולוגיית IPL

איריס לוי
    11/05/2013

שלום רב,

בהסתייגות שלא ראיתי במה מדובר פצעים על הישבן לעיתים מאובחנים כאקנה.

פצעי האקנה המופיעים באזורים מוסתרים, ופחות חשופים בגוף, נוטים להיות פחות מטופלים... כי לא רואים אותם, אך בסיטואציה אינטימית...או כשרוצים בקיץ ללבוש בגד ים...!

האקנה מופיעה בעיקר באזורי הגוף העשירים בבלוטות חלב. אזורים אלו כוללים את הפנים, החזה, הכתפיים העורף והגב. אולם, אין זה מן הנמנע שתופעות אקנה תופענה גם במקומות אחרים בגוף - כמו בישבן עם נטייה להתפשט לאזור הירכיים.

אקנה, פרונקלים פצעים פצעונים וכתמים בישבן ובירכיים עשויים להתפתח מזיעה והיגיינה נמוכה, נקבוביות סתומות, עור יבש או לחות כלואה, ריבוי בפעילות ספורטיבית, ישיבה מרובה וממושכת, לבישת בגדים צמודים מבדים סינטטיים שאינם מאפשרים אוורור האזור, חיידקים הנקראים: סטפלוקוקוס אואורוס (לעיתים גם סטרפטוקוקים) גנטיקה ולעיתים אף מתגובה לטיפול בתרופות.

מהו הטיפול בטכנולוגיית IPL - קרן אור?
    בשנים האחרונות התפתחו טיפולים חדשים באקנה המבוססים על מקורות אור ולייזרים. החידוש המהותי ביותר בטיפול באקנה בעולם בשנים האחרונות הוא האפשרות להביא לשיפור באקנה, פצעי הבגרות בעזרת קרן אור.

יעילות הטיפול - לטווח הרחוק?
    טיפולי אקנה בישבן, פרונקלים פצעים ופצעונים והבהרת הכתמים בישבן בטכנולוגיית IPL נמצאו יעילים במיוחד לצמצום ואף להשמדת חיידקי האקנה P.ACNE ללא גרימת נזקים או תופעות לוואי כלשהן . הריפוי מתבצע כאשר האור המוקרן פועל על חומר הפורפירין הנלווה לחיידקי האקנה. עם חשיפת חיידקי הפורפירין לאור המיוחד של המערכת הוא עובר שינוי כימי ומחסל באופן סלקטיבי את חיידקי האקנה.

טכנולוגיית IPL - יעילה לא רק בהשמדת הבקטריה אלא גם באיזון יצור הסבום (השומן) בבלוטות החלב, כיווץ הנקבוביות והבהרת הכתמים חומים, אדומים הנלווים לאקנה בישבן. (המכשיר נמצא בשימוש בקליניקות פרטיות של רופאי עור ודרמטולוגים ) .

מהן היתרונות - לטווח הרחוק?
    אחד מהיתרונות העיקריים בטיפול בטכנולוגיית IPL היא ההחלמה המהירה. למעט אדמומית נקודתית ולעיתים תחושת רגישות קלה שחולפת אין כל כאב או אי נעימות וניתן לחזור מיד לשגרה.

עלינו לזכור, שצלקות אקנה נגרמות כאשר הדלקת הנמצאת לא רק בדרמיס העליון (שכבת העור השנייה המכילה בעיקר רקמת חיבור) אלא גם בדרמיס הבינוני והעמוק והיא איננה נעצרת ללא טיפול מתאים. לטיפול המהיר בנגעי האקנה ישנה חשיבות רבה במניעת צלקות סימנים וכתמים.

כתבות נוספות ומידע רב בנושא ניתן למצוא באתר הבית שלי,

בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פצעים על הישבן טיפול בטכנולוגית IPL

איריס לוי
    13/07/2013

שלום רב,
    בהסתייגות שלא ראיתי במה מדובר, האקנה מופיעה בעיקר באזורי הגוף העשירים בבלוטות חלב. אזורים אלו כוללים את הפנים, החזה, הכתפיים העורף והגב. אולם, אין זה מן הנמנע שתופעות אקנה תופענה גם במקומות אחרים בגוף - כמו בישבן.

אקנה, פרונקלים פצעים פצעונים וכתמים בישבן עשויים להתפתח מזיעה והיגיינה נמוכה, נקבוביות סתומות, עור יבש או לחות כלואה, ריבוי בפעילות ספורטיבית, ישיבה מרובה וממושכת, לבישת בגדים צמודים מבדים סינטטיים שאינם מאפשרים אוורור האזור, חיידקים הנקראים: סטפלוקוקוס אואורוס (לעיתים גם סטרפטוקוקים) גנטיקה ולעיתים אף מתגובה לטיפול בתרופות.

בשנים האחרונות התפתחו טיפולים חדשים באקנה המבוססים על מקורות אור ולייזרים. החידוש המהותי ביותר בטיפול באקנה בעולם בשנים האחרונות הוא האפשרות להביא לשיפור באקנה, פצעי הבגרות בעזרת קרן אור.

טיפולי אקנה בישבן, פרונקלים פצעים ופצעונים והבהרת הכתמים בישבן בטכנולוגיית IPL נמצאו יעילים במיוחד לצמצום ואף להשמדת חיידקי האקנה P.ACNE ללא גרימת נזקים או תופעות לוואי כלשהן . הריפוי מתבצע כאשר האור המוקרן פועל על חומר הפורפירין הנלווה לחיידקי האקנה. עם חשיפת חיידקי הפורפירין לאור המיוחד של המערכת הוא עובר שינוי כימי ומחסל באופן סלקטיבי את חיידקי האקנה.

טכנולוגיית IPL - יעילה לא רק בהשמדת הבקטריה אלא גם באיזון יצור הסבום (השומן) בבלוטות החלב, כיווץ הנקבוביות והבהרת הכתמים חומים, אדומים הנלווים לאקנה בישבן.

אחד מהיתרונות העיקריים בטיפול בטכנולוגיית IPL היא ההחלמה המהירה, למעט אדמומית נקודתית ולעיתים תחושת רגישות קלה שחולפת אין כל כאב או אי נעימות וניתן לחזור מיד לשגרה.

עקרון הפעולה של מכשיר ה- IPL הינו החדרת אנרגית אור חזקה ההופכת לאנרגית חום מרוכזת וממוקדת מבלי לפגוע בסביבה הקרובה.

עלינו לזכור, שצלקות אקנה נגרמות כאשר הדלקת הנמצאת לא רק בדרמיס העליון (שכבת העור השנייה המכילה בעיקר רקמת חיבור) אלא גם בדרמיס הבינוני והעמוק והיא איננה נעצרת ללא טיפול מתאים. לטיפול המהיר בנגעי האקנה ישנה חשיבות רבה במניעת צלקות סימנים וכתמים.

בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פצעים על הישבן - טכנולוגיית IPL

איריס לוי
    17/08/2013

שלום רב,

לעיתים פצעים מוגלתיים גדולים וכואבים גם באזור הישבן מאובחנים כ"אקנה בישבן"

אקנה מופיעה בעיקר באזורי הגוף העשירים בבלוטות חלב, בלוטות שומן. אזורים אלו כוללים את הפנים, החזה, הכתפיים העורף והגב. אולם, אין זה מן הנמנע שתופעות האקנה תופענה גם במקומות אחרים בגוף - כמו בישבן. אזור מוסתר ופחות חשוף הנוטה להיות פחות מטופל כי לא רואים אותם.

ובהתייחס לשאלתך ובהסתייגות שלא ראיתי במה מדובר, אקנה, פרונקלים פצעים פצעונים וכתמים בישבן עשויים להתפתח מזיעה והיגיינה נמוכה, נקבוביות סתומות, עור יבש או לחות כלואה, ריבוי בפעילות ספורטיבית, ישיבה מרובה וממושכת, לבישת בגדים צמודים מבדים סינטטיים שאינם מאפשרים אוורור האזור, חיידקים הנקראים: סטפלוקוקוס אואורוס (לעיתים גם סטרפטוקוקים) גנטיקה ולעיתים אף מתגובה לטיפול בתרופות.

הטיפול באקנה מהווה אתגר טיפולי לא קטן, עלינו לזכור, שצלקות אקנה נגרמות כאשר הדלקת הנמצאת לא רק בדרמיס העליון (שכבת העור השנייה המכילה בעיקר רקמת חיבור) אלא גם בדרמיס הבינוני והעמוק והיא איננה נעצרת ללא טיפול מתאים. לטיפול המהיר בנגעי האקנה ישנה חשיבות רבה במניעת צלקות סימנים וכתמים.

הגישה המקובלת כיום בטיפול באקנה, פצעי בגרות הוא בטיפול עם אנטיביוטיקה – מינוציקלין או כדור הרואקוטן. איזוטרטינואין Isotretinoin היא תרופה הדומה במבנה הכימי לוויטמין A ונמכרת בישראל תחת השמות המסחריים רואקוטן וקוראטן

כשמטפלים באקנה בתכשירים מקומיים סיסטמטיים, אחת הבעיות העיקריות היא מידת ההצלחה הטיפולית. הפסקת הטיפול עלולה לגרום להחזרת האקנה. ואכן מחקרים קליניים מצביעים על העובדה שלמעלה מ-40% מחולי האקנה, פצעי הבגרות, בני נוער ומבוגרים שנטלו רואקוטן או אנטיביוטיקה הופיעה התפרצות של הפצעים לאחר תום נטילת הכדור.

ולכן אמליץ לך על טיפול חדשני בטכנולוגיית IPL - קרן אור, המתבסס על טיפול מערכתי פנימי וחיצוני, לצמצום ואף להשמדת חיידקי האקנה P. ACNE הגורמים לאותם נגעים, ללא גרימת נזקים או תופעות לוואי כלשהן. יתרונה הגדול של טכנולוגיית IPL בטיפול כוללני ויסודי, שאינו פולשני, יעיל ואטרקטיבי לטיפול באקנה דלקתית.

טכנולוגיית IPL - יעילה לא רק בהשמדת הבקטריה אלא גם באיזון יצור הסבום (השומן) בבלוטות החלב, כיווץ הנקבוביות והבהרת הכתמים חומים, אדומים הנלווים לאקנה בישבן.

אחד מהיתרונות העיקריים בטיפול בטכנולוגיית IPL היא ההחלמה המהירה, מאחר והטיפול מבוסס על אורך גל מיוחד ללא קרינת UV הוא אינו גורם לכוויות או כל נזק אחר לעור כמו מערכות לייזר אחרות העלולות לגרום לכוויות וכתמי פיגמנטציה . למעט אדמומית נקודתית ולעיתים תחושת רגישות קלה שחולפת אין כל כאב או אי נעימות וניתן לחזור מיד לשגרה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שמו לניקוי פנים יבשות
    גל
    22/03/2013

שלום רב,

אני בת 30 יש לי עור מאוד מאוד יבש אבל יש לו אקנה באזור הלחיים ובצדי הפנים , קוסמטיקאית טבעית אמרה לי לא לנקות יותר את הפנים עם סבון בגלל שהוא פוגע בעור הפנים היבש שלי יותר ואני צריכה לנקות עם שמן טבעי

איזה שמנים יכולים להתאם בלנקות לחטא את עור הפנים במקום סבון?

קראתי ששמן שקדים גזר,גרניום,קמומיל יכולים לחטא ולנקות האם נכון?

לקביעת תור
    סגירה
    שמו לניקוי פנים יבשות

הוספת תגובה

תמונה

• שמו לניקוי פנים יבשות - תגובה

זילי אורבך
    10/04/2013

שלום גל,
    השתמשי בצורה סלקטיבית בשימוש בסבון מייבש.
    באזור היבש המעיטי בשימוש בסבון ונקי עם תחליב ניקוי, מגבון לח, סבון שמתאים לכל סוגי העור וכו׳.
    ולאזור השמנוני והבעייתי השתמשי בסבון המיועד לעור שמן, במי פנים, במגבונים וכדומה.

גם אם השתמשת בסבון שייבש את עורך יתר על המידה, את תמיד יכולה למרוח קרם לחות אישי לפתור את בעיית היובש.
    כל שמן בסיס יכול להיות טוב לניקוי העור כמו:
    שמן שקדים, שמן זרעי ענבים, שמן אבוקדו ואפילו שמן זית.
    שמנים אתריים כמו שמן גרניום , שמן עץ התה, שמן לבנדר וכו׳, יש להוסיף לשמן הבסיס לצורך חיטוי והקלה על עור מגורה.
    המינון הוא : לכל 1 מ״ל שמן 1 טיפה, או לכםית 5 טיפות שמן אתרי לפי בחירתך.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עם בוא הקיץ
    מיכל
    09/04/2013

רציתי לדעת האם ניתן למצוא מקדם הגנה טבעי שיכול לעזור גם לפיגמנטיציה בעור הפנים? האם יש דבר כזה? גם חשוב לי שמקדם ההגנה יהיה גבוה.

לקביעת תור
    סגירה
    עם בוא הקיץ

הוספת תגובה

תמונה

• עם בוא הקיץ - תגובה

זילי אורבך
    10/04/2013

שלום מיכל,
    ברב התכשירים הקוסמטיים עם מקדם הגנה גבוה החומרים הפעילים אינם טבעיים .
    מקדמי הגנה טבעיים מבוססים על אחוז שומן גבוה, נוגדי חימצון כגון ויטמין E וויטמין C.
    משחה טבעית ללא חומר משמר, אינה מכילה מים אלא אחוז גבוה של חמאת אגוזים כמו חמאת שיאה בתוספת נוגדי חימצון.
    ברב המקרים החמאה נספגת לעור ומעליה אפשר להתאפר.
    גם לאיפור יש השפעה מסננת קרינה במידה מסוימת, בדרך כלל היצרנים מציינים זאת על גבי האריזה כ Spf ולידו מופיע מספר 10-15-30.
    הדרך הטובה ביותר להימנע מנזקי שמש היא חא להיחשף לשמש יוקדת בימים חמים במיוחד ובכל עונות השנה. בארץ החורף אף הוא משובץ בימים חמים .
    חשוב למרוח קרם מזין ולכסות במייק אפ כשיוצאים מהבית.
    אם את שוהה רב היום במקום מוגן מקרינה, מספיק קרם לחות ואיפור.
    אם פעילותך היומיומית היא בחוץ, הקפידי על תוספת הגנה כאמור לעיל.
    לגבי מקדם ההגנה, התאימי אותו לסוג העור שלך,
    אם העור בהיר מאוד , נעשה אדמומי בקלות לאחר חשיפה קצרה לאור או לשמש, העלי את מקדם ההגנה.
    אם העור אינו רגיש, אין כתמי עור, אין אדמומיות לאחר חשיפה קצרה לשמש, אזי את יכולה להשתמש במקדם הגנה רגיל 15-30 spf
    התאמת מקדם ההגנה צריכה להיות אישית.
    לגבי כתמי עור עמוקים ובולטים במיוחד רצוי להיוועץ ברופא עור.
    ההבהרה דורשת התמדה ואורח חיים, כל טיפול זמני עשוי לגרום להבהרה , אך כשמפסיקים זה יכול לחזור.
    תמיד כדאי לקבל אבחנה מדויקת מרופא עור מוסמך, לבדוק כתמי עור ושומות ולנהוג בשיקול דעת בשימוש בתכשירים קוסמטיים.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גזירת ריסים-צמיחה.
    ליאת
    28/03/2013

שלום,
    בימים האחרונים יש לי המון ריסים שצומחים לכיוון של העין וזה מאוד מטריד,אתמול גזרתי ממש מעט מהאורך של אותם הריסים בקו הריסים התחתון אבל הגזירה לא ממש מורגשת ואין הבדלים חדים מהעין השנייה.
    מה שרציתי לשאול זה האם הריסים נפגעו מהגזירה או האם הם לא יגדלו בחזרה למה שהיו,ואם הם גודלים אז תוך כמה זמן?

מקווה לקבל תשובה ותודה מראש!
    ליאת

לקביעת תור
    סגירה
    גזירת ריסים-צמיחה.

הוספת תגובה

תמונה

• גזירת ריסים-צמיחה. - תגובה

זילי אורבך
    10/04/2013

שלום ליאת
    הריסים לא נפגעו מהגזירה. הם יצמחו בחזרה.
    נסי למרוח קרם עיניים שירכך את הריסים וימני את סלסולם וכניסתם לעין.
    במקביל התייעצי עם רופא בנדון במידה והדבר גורם לך לדלקות חוזרות.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נקודות אדומות אחרי אקנה, מה עושים ?
    צפונית
    28/03/2013

שלום, אני בת 18 וסבלתי במשך שנתיים בערך מאקנה מאוד קל- פצעונים לפני מחזור, עור שמנוני.. שתיתי כדורים (דוקסילן) והכל עבר ולאחר שנה התחילו לצאת שוב פצעונים פה ושם עד שהתחלתי לגעת בהם ולפתוח אותם (הייתי תקופה שהייתי ממש מחוררת טיפה עם מחט ומוציאה את מה שבפנים. סליחה על התיאור המגעיל) והכל חזר וניסיתי לשתות שוב דוקסילן אבל היו לי תופעות לוואי אז הפסקתי.
    עם הזמן הפסקתי לגעת בהם והאקנה דיי נרגע, עכשיו אני גם מנהלת שגרת טיפוח הכוללת סבון לעור שמנוני עם פגמי עור, מי פנים לעור שמן עם פגמי עור, קרם לחות, ומייבש פצעונים שמאוד מאוד עוזר לי (תכשיר קוסמטי של החברה CLEAN&CLEAR ) .
    אני עדיין נוגעת בהם לפעמים אבל ממש כמעט הפסקתי.

כרגע עור הפנים שלי חלק אך יש עליו נקודות אדומות. מה עליי לעשות כדי להעלים את הנקודות ? (אני נמנעת מלהשתמש בכדורים)

ובמהלך החורף האקנה הגיע לגב וטיפה לחזה, הייתי פותחת את הפצעונים (אני מאוד מצטערת על זה!) וכרגע יש לי על הגב (בעיקר העליון) פצעונים, נקודות אדומות (חלקות) ופצעונים פתוחים, מה עליי לעשות ? חשבתי לנסוע במיוחד בגלל הגב לים המלח, זה יכול לעזור ?

המליצו לי להשתמש בחומצה סליצילית 2% , האם זה אפיקטיבי ?

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה קוסמטיקה טבעית
    ליאל
    19/03/2013

ברצוני לדעת מהי קוסמטיקה טבעית מכיוון שאני לומד חקלאות בכפר הנוער עיינות וקיבלתי עבודת הגשה על קוסמטיקה טבעית ולא מצאתי שום מקום ברשת על קוסמטיקה טבעית האם תוכלו לעזור לי בבקשה?
    תודה לעוזרים מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    מה זה קוסמטיקה טבעית

הוספת תגובה

תמונה

• פצעים
    מיקוש
    10/03/2013

שלום אני בת 31 ואף פעם לא סבלתי מפצעי בגרות .... כשהייתי צעירה מידי פעם היה לי הרפס (פעם בשנה או משפעת ,חום או תשישות) ופה ושם פצע אמנה גדול בדרך כלל באזור הסנטר.... היום (אי בתקופה מאוד מאוד לחוצה אני מרגישה שהגוף שלי מגיב בקיצוניות ,יש לי פתאום הרפס שזה פעם שניה בחודש והפעם הוא גדול יותר בצד אחד של הפה ופתאום מרגישה היום שיש לי עוד אחד שמתבשל בצד השני ,עם זאת קיבלתי מחזור היום,ויש לי בחודשיים האחרוים פצעים גדולים ואדומים בשורש השיער ליד המצח בשורשים ץ (אני גיליתי שמן קוקוס ומשתמש בו המון לפנים עד גיליתי שבוע שעבר שהוא יכול לגרום לקומדונים אז הפסקתי אותו כגרע ועברתי לחלוטין לחוחובה עם ויטמין אי בבוקר ושמן אבוקדו עם טיפה גם של ויטמין אי ומנקה את הפנים שלי ממייקאף עם שמן שקדים וכמיי טוניק :מיי ורדים ,בקיצור רק טבעי
    יש מצב שמשהו שם משבש לי את עור ??
    אני חייבת לציין שאי אוכלת לאחרונה המון המון שוקולדים :(((

לקביעת תור
    סגירה
    פצעים

הוספת תגובה

תמונה

• מס' שאלות
    הילה
    10/03/2013

שלום, אני בת 28 ויש לי מס' שאלות:
    *האם יש טיפול להעלמה ולמניעה של צלוליט וסימני מתיחה(ישנים)?אם כן,באיזה תדירות?
    *האם אתה ממליץ למרוח שמן במקלחת על עור לח?אם כן,אז יש פירמה מסויימת או כל שמן אחר?
    *האם זה טוב לשים כל יום בשעות הערב לימון ואחכ אלוורה על כתם הורמונלי מעל השפה? האם לימון טוב לפנים בכלליות,למריחה יומיומית?
    * האם טוב למרוח כל בוקר קרח על הפנים,הצוואר והמחשוף ללחות?
    *איך אפשר לטפל בלשון לבנה (לא ידוכ כתוצאה ממה היא כך)?
    אשמח אם תענו לי
    תודה!!

לקביעת תור
    סגירה
    מס' שאלות

הוספת תגובה

תמונה

• איך להעלים עיגולים שחורים בעיניים
    מירב בן יקר
    04/03/2013

שלום,

רציתי לשתף אתכן בטיפ איך להעלים את העיגולים השחורים מתחת לעיניים!
    כדי להפחית את התופעה, מומלץ להגן על האזור העדין באמצעות תכשיר הגנה והרכבת משקפי שמש. בנוסף, חשוב להקפיד על שתייה מרובה של מים ולהשתמש בתכשירים קוסמטיים המתאימים לאזור זה, הפועלים להבהרת העיגולים הכהים, להרגעת העור ולהחזרת הזוהר והברק הטבעיים. קיימים כיום תכשירים ייעודיים לטיפול באזור העיניים, המבוססים על רכיבים המתאימים במיוחד לאזור העדין של מתאר העין, כגון תמציות תה ירוק, מטריקריה וקלנדולה.

תודה
    מירב בן יקר

הוספת תגובה

תמונה