פורום נוירוכירורגיה, ניתוחי ראש - יש לך שאלה?

פורום נוירוכירורגיה-ניתוחי ראש נועד לתת מענה במגוון נושאים: ניתוחי מוח, מערכת העצבים, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות בגולגולת, שבץ מוחי, פציעות ראש, לחץ תוך גולגלתי, בעיות חוט שדרה, דימומים, גידולים במוח, זיהומים ודלקות במוח

מנהל הפורום

ד"ר שלמה סטיב ג'קסון
053-4877809
פרופ' אייל יצחיאק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פיענוח והסבר תוצאות mri
    עומר
    16/10/2018

אשמח להסבר על תוצאות הבדיקה ומה ההשלכות

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר שלמה סטיב ג'קסון - 053-4877809

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• MRI מח כאבי ראש
    חן
    14/10/2018

עשיתי MRI מח ובתוצאות רשום :ההיפופיזה מעט מוגדלת ואסימטרית, יתכן שינוי מבני בלבד. לקורלציה קלינית, מעקב. אשמח אם תוכל לעזור לי מה זה אומר תודה מראש!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר ניתוח עמוד שידרה צווארי
    אירית
    12/10/2018

לאחר ניתוח צווארי לפני 3 וחצי חודשים
    ולאחר שיש עדין כאבים ולחץ והגבלת תנועה
    אילו תוצאות של mri שבוצע 3 חודשים לאחר הניתוח-אין רואים לחץ על החוט או הפרעה למרקמו
    C3-c4 סימני ניתוח אשר כלל קיבוע קידמי ושתל דיסקלי ,ללא אפקט קומפריסיבי ניכר
    C5-c6 בלט ושינויים דיסקוגנחם,אימפרסיה מתונה בינונית של השק ושל הנקב השמאלי.

הדגשה קלה של האדרה סביב הדנס,אולי ממעט דלקת
    אין רואים הפרעה מסננת במרקם הגרמי

בהשוואה לבדיקה לפני הניתוח ללא חומר ניגוד-הניתןח ב c3-c4נעשה עם שיפור בהדגמת השק והסרה של אימפרסיה מהחוט

האם משהו בתשובה זו מעיד על הכאבים והלחץ שישנו עדין ושחפור קל בתונעת הצוואר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תהליך החלמה ניתון הסרת גידול
    קלמי שוחט
    10/10/2018

שלום.
    לפ ני חודשים עברתי ניתוח הסרת גידול שפיר שגרם ל"דלקת העצב המשולש", הין קצת סיבוכים בגלל מחסור במלחים .
    מאז אני באופן פיזי חזרתי כמעט לגמרי לעצמי ,למעט שהצד שנותן עדיין לא "התעורר" לחלוטין ויש תחושה של "רדום" כמו אחרי רופא שיניים, עם שחפורנדרמוי בין התחושה של אחרי הניתוח לעתה.יש לי בעייה שאני מרגישה כאילו הפן הרגשי "רדום" ואני לא מצליחה להגיע למצב נורמלי חזרה ומרגישה " מפוצלת". האם מדובר בתופעה מוכרת שתחליף או שצריכה לטפל?? אם כן מה הטיפול?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אמא עברה ניתוח ראש
    Gal Dor
    10/10/2018

שלום,
    לפני כחודשיים אמי עברה ניתוח ראש להוצאת גידול (שפיר) שהיה באיזור שבין האוזן ללסת , הניתוח היה דרך הגולגול. היו סיבוכים בתהליך השיקום עקב חוסר בנתרן (סהכ תשעה ימים בחדר מיון).
    היום, חודשיים אחרי, אמא במצב פיזי הרבה יותר טוב אך עדיין מרגישה שלא חזרה להיות מי שהייתה, היא מחפשת פורומים לשמוע ולדבר בהם. האם יש לך המלצות לקבוצות תמיכה או כל דבר קבוצתי כדי שלא תרגיש לבד ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• במוח שלי זז בתוך הראש זה הגיוני?
    רונן
    20/09/2018

במוח שלי זז בתוך הראש זה הגיוני דבר כזה
    כל פעם שאני מנענע את הראש לצדדים אני מרגיש שיש מקום למוח לזוז מצד לצד זה מה שנאי מרגיש
    אני חייב הסבר על זה דחוף!
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חוות דעת על מנגיומה בעמוד השדרה
    דנה
    28/08/2018

שלום
    אני בת 76 בריאה בדרך כלל , סובלת מכאבים בגב תחתון כבר שנים עקב שינויים ניווניים ובלט לאחרונה עקב שיעול מתמשך שהחל במחלת השעלת , הופניתי לct ריאה , תוצאות בדיקות הct שקיבלתי-

אאורטה חזית תקין עם שינויים טרשתיים חלקם סידניים בדופנותיה

הודגם בקע היאטלי קטן

לא נצפו בלוטות לימפה מוגדלות

שערי ראות תקין

לא הודגם תסנין ריאתי או תפליט פלאורלי

בחלון עצם הודגמו - עקמת גבית קלה קמורה שמאלה, שינויים ניווניים בעמוד השדרה הנסרק

ממצא ליטי עם טרבקולציות גסות בגודף החוליה d12בקוטר 1.4ס"מ יתכן המנגיומה.
    מה המשמעות של ממצא ליטי בעמוד השדרה?
    מה המשמעות של מנגיומה ? האם צריך להיות במעקב? האם יש קשר למנגיומה וכאבים בגב תחתון?
    רופאת המשפחה טוענת שהכל תקין, אבל הייתי רוצה חוות דעת נוספת.
    בברכה
    דנה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הי דנה

פרופ' אייל יצחיאק
    15/09/2018

המנגיומה ולא מנינגיומה הינה ממצא שכיח בחוליות. בגודל הזה בדר״כ תהיה ללא תלונות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשר להסביר במילים פשוטות מה התוצאה?
    רים
    30/08/2018

בן 7 הוא צולע עשינו בדיקת mri האם אפשר להסביר במילים פשוטות מה התוצאה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הי רים

פרופ' אייל יצחיאק
    15/09/2018

מומלץ להתייעץ עם אורטופד ילדים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת m.r.i לאחר ניתוח למינקטומי
    לירון
    24/07/2018

שלום רב ..רציתי לשאול לדעתך על פי הממצאים אם הניתוח הצליח או שיש בעיות נוספות? מרווח L2-L3 היפרטרופיה פצטרית. מרווח L3-L4 היפרטרופיה של מפרקים פצטריים. דיסק דיפוזי,קרע אנולרי.הצרות קלה של התעלה.היצרות בינונית של הפורמינות. מרווח L4-L5 היפרטרופיה פצטרית.דיסק דפוזי עם מרכיב פרה מדיאני ימני.היצרות בינונית-קשה של הפורמינה מימין,בינונית משמאל.מודגמת האדרה בתעלה מקיפה את השק הדורלי,מעט יותר מימין,מתאים לצלקת. אני עם כאביים קשים 4 חודשים לאחר הניתוח .תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• mri

פרופ' אייל יצחיאק
    24/07/2018

יש לבדוק אותך ואת הmri. יתכן ויש לבצע ניתוח נוסף

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הי לירון

פרופ' אייל יצחיאק
    15/09/2018

הצלחת הניתוח תלויה בתוצאה הקלינית ולא בהדמייה.
    תמיד יהיו שינויים ניווניים. השאלה היא אם נותר לחץ עצבי שמסביר את הכאב וזאת ניתן לברר רק בבדיקתך במרפאה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קפיצות שריר משמעותיות בכרית כף יד ימין
    לינדה
    14/09/2018

ד"ר שלום, בת 36 בריאה בדרך כלל. לפני כ 12 שנה ניתוח דיסקוטמי צווארי עם קיבוע ב c5c6 הטבה הייתה רק לאחר כשנתיים. מאז הכל היה תקין. לפני מ"ס חודשים החלו לי קפיצות שריר משמעותיות בכרית כף יד ימין, בתחילה היה זה לסירוגין ונמשך זמן קצר ולא הטריד יותר מידיי ועל כן לא עשיתי כלום. לאחר מכן עלתה התדירות משמעותיות וזה החל להיות מציק ואף מעט כואב והיד אף התנפחה, מעט הכחילה והייתה קרה. לאחר כחודש וחצי פניתי לראשונה לרופאת המשפחה ובשל ההסטוריה עם הניתוח בצוואר, הופניתי לבדיקת mri צווארי שהראה קרע באנולוס (לציין כי היו גם כאבים בצוואר ובשכמות - בעיקר מימין). קיבלתי חופשת מחלה חודשיים (אותה לא מימשתי והמשכתי לעבוד) פיזיוטרפיה, ומרפאת כאב. לאחר מכן הייתי מאושפזת כשבוע במחלקת עמ"ש בנסיון לטיפול בסטרואידים שלא צלח ובמהלך האשפוז אף החלו נימלולים לסירוגין במחצית הפנים (גם כן מימין) וכאבי ראש - ואת הכל שייכו לקרע באנולוס. בהמשך הופניתי לבדיקות נוספות כמו emg eeg סיטי ראש דופלר עורקי צוואר - למעט ה emg שיצא תקין את השאר טרם עשיתי בשל תורים ארוכים. נכון להיום, מלבד הכאבים המתמשכים בצוואר ובשכמות בעיקר מה שמחמיר זה כאב בלתי פוסק בכרית יד ימין והאגודל, עם תחושה של קפיצות שריר פנימיות (בתחילה היו ממש נראות לעין ועתה כמעט ולא) זה מעיר אותי משינה ומקשה עליי מאוד ביום יום - היד נוטה להתנפח ויש נקודות לחץ עליה אך כאמור ה emg תקין.... בבקשה אשמח להכוונה מה זה יכול להיות והאם הכל יכול להיות קשור לקרע באנולוס או שמא יש משהו ביד שמצריך בירור? תודה מראש על תגובתך, וסליחה על הפנייה הארוכה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הי לינדה

פרופ' אייל יצחיאק
    15/09/2018

קשה מאוד לאמר ללא בדיקתך ובדיקת הMRI.
    יש להיבדק בשלב ראשון על ידי נוירולוג.
    בסה״כ התלונות לא כאלו שאופיניות לבעיה בעמוד השדרה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה של MRI מוח
    שמואל כהן
    14/09/2018

שלום דר אני בצתי בדירה של MRI מוח וזה הפינןח בסדרהT2 FLAIR נראים מעט מוקדים היפראינטנסים בוחמר הלבן פריונטריקולרי במוח בעיקר פריאטלי אחורי דוצ אות דומה מהבפלניום של הקורפוס קלוזום על רקע מיקרואנגיופתיה ככל הנראר נראית מניגיומה המערבת חלק קדמי של סינוס הקרברנוזי שמאלי בגודל של כ 2 סמ קדמי אחורי רוחב 1 סמ ללא היצרות הקרוטיס מגיעה עד אפקת הארובה יתכן אליה במידה מנימלית נראה תהליך תופס מקום דומה למניגיומה עם אות הטרוגני דיפוזי בעצם הספוידלית משמאל ונראות נויפיברומות מרובות עוריות מרובות תת עוריות אוקספיטליות דו צ דר אפשר בבקשה לכבל הסבר כתוב גם שה יש תהליך תןפס מקום למה הכנה זה משו חדש תודה שבת שלום ושנה טובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• US של spina bifida
    נטע
    07/09/2018

שלום רב,

היינו עם ביתי בת החודשיים בבדיקת US של עמוד השדרה.

להלן הממצאים:
    קונוס מודולריס בגובה תקין.
    קיימת התרחבות של תעלה פנימית מותני וגבי:
    מותני התרחבות עד 0.04 ס"מ
    גבי התרחבות מינימלית עד 0.01 ס"מ
    הדגמה תקינה של חוט השדרה.
    אין עדות למנינגו או מיילוצלה.
    אין עדות לפילונידאל טרקט.

קיבלנו הפנייה לנוירוכירורג. עד שנגיע לתור אשמח לדעת מה משמעות הממצאים ומה ההשלכותן במידה ויש.

תודה ושנה טובה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מה אחוזי הצלחה בניתוח ראש שלישי?
    צבי קינסטליך
    28/08/2018

שלום.עברתי עקב תאונה 2 ניתוחי ראש שבהם החליפו לי את העצמות הגולגולת מימין ושמאל לעצמות מטיטניום.אני מועמד לניתוח 3 והפחד גדול מאוד.רציתי לקבל דעה נוספת.למי עלי לפנות?מה אחוזי הצלחה בניתוח זה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח קרניוטומיה עקב אפילפסיה
    יעל
    20/08/2018

הבנזוג שלי עבר ניתוח קרניוטומיה (בתאריך 19.8.18) בעקבות התקפי אפילפסיה שנגרם מגידול שפיר.
    לפי הMRI התפקודי החלק שהכי קרוב לנגע הוא הצד הימני (רגל יד ופנים) לאחר הניתוח המנתח אמר לנו שכל הגידול הוסר והיד והפנים מתפקדים כרגיל. אך את הרגל קשה עדיין לבדוק ולדעת בוודאות אם יש פגיעה. הוא עדיין בטיפול נמרץ ואומר שהוא דווקא מרגיש חולשה ביד ימין ולא ברגל. הוא מצליח להזיז את הידיים והרגליים אבל טוען שכן מרגיש חולשה.
    האם יכול להיות שבעצם היד נפגעה ולא הרגל? או שחולשה לאחר ניתוח כזה זה משהו שיכול להיות נורמלי.
    ואם אכן יש פגיעה (ביד או ברגל) האם יש משהו שניתן לעשות כמו פיזיוטרפיה או משהו או שזה משהו בלתי הפיך. כי למעשה לא מדובר בשיתוק.

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח להסרה של מנינגיומה
    יעקב
    16/08/2018

ממצאים: ס"מ וגובהו 6*4 מודגם תהליך אקסטרה-אקסיאלי קמרוני פרונטלי משמאל בעל גבולות חדים, קוטרו האקסיאלי . , הטרגוני בסדרת הדיפוזיה אך ללא רסטריקציה T2 - וב T1- ס"מ. התהליך או איזואינטנסי לקורטקס המוח ב 5.5 התהליך מתאדר אך לא בחוזקה מלבד נודול דיסקרטי המתאדר חזק יותר. . מודגמים מוקדי סספטיביליות רבים המייצגים ככל הנראה הסתיידויות זעירות וכלי דם קטנים SWI- בסדרת ה מודגם זנב דורלי בחלק האחורי של התהליך. בצקת מוחית בסמוך לתהליך ואפקט מסה הדוחק במידה קלה את החדר הלטרלי השמאלי ואת קו האמצע. הציסטרנות הבזאליות פתוחות. לא הודגם תהליך מוחי נוסף. .CT- בנוסף, ציסטות פילריות ברקמות הרכות האחוריות שהודגמו גם בבדיקת ה לסיכום: תהליך אקסטרא-אקסיאלי קימרוני משמאל עם אפקט מסה, המתאים למנינגיומה.
    האם הניתוח מסוכן ?
    מה יכול להיות לאחר הניתוח ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה