פורום נוירוכירורגיה, ניתוחי ראש - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו ניתוחי מוח, מערכת העצבים, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות בגולגולת, שבץ מוחי, פציעות ראש, לחץ תוך גולגלתי, בעיות חוט שדרה, דימומים, גידולים במוח, זיהומים ודלקות במוח ועוד

מנהל הפורום

ד"ר רוברטו שפיגלמן
ד"ר רוברטו שפיגלמן
053-4877816
פרופ` אייל יצחיאק
פרופ' אייל יצחיאק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' אייל יצחיאק ללא פרסום בפורום

• כאבי ראש ולחץ לאחר שינה על צד הניתוח
    רוחמה
    12/03/2021

שלום רב
    לפני 4 שנים בערך עברתי ניתוח שאנט. מאז ועד היום לא יכולה לישון על הצד של הניתוח. אחרת מתעוררת עם כאב ולחץ שיכול להמשך מספר ימים. מה ניתן לעשות?
    תודה רבה

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר רוברטו שפיגלמן - 053-4877816

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבי ראש ולחץ לאחר שינה על צד הניתוח
    רוחמה
    12/03/2021

שלום רב
    לפני 4 שנים בערך עברתי ניתוח שאנט. מאז ועד היום לא יכולה לישון על הצד של הניתוח. אחרת מתעוררת עם כאב ולחץ שיכול להמשך מספר ימים. מה ניתן לעשות?
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בעניין הרחבת חדרי המח
    נוני
    02/02/2021

בתי בת ה 16 סובלת מסחרחורות בחילות ולעיתים הקאות כבר 3 חודשים במהלל יום יום.בנוסף מתעייפת מאוד מהר בהליכה ולעיתים יש רעד ביד שמאל.הופנתה לmri לשלול שינוי בהרחבת חדרי המח. בשנת 2013-2014 בבדיקה נמצא שיש ציסטה ארכנואידית והרחבת חדרי המח כ 20 מ"מ.בשנת 2016 שוב נעשתה בדיקת mri ובפענוח נכתב שההרחבה היא 21 מ"מ. בתאריך 24/1/21בעקבות הסחרחורות וכו'בוצעה שוב בדיקת mri:
    חדרי המח הלטרלים הודגמו מורחבים במידה קלה ללא שינוי משמעותי בהשוואה לבדיקה קודמת.הציסטרנה מגנה הודגמה מוגדלת ובולטת לאחור ללא שינוי בהשוואה לבדיקה קודמת.
    בדיקת עיניים בדיקות דם מקיפות תקינות.אין בעיה באוזניים.
    אשמח למענה והסבר על הרחבת החדרים.האם 21מ" מ זה בגדר הנורמה אצל מתבגרים ואין סיבה לדאגה?אודה מאוד על מענה

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה ארנוכאלית 3.3 במוח הלוחץ על האונה הטמפורלית השמאלית לחץ דו גוגלתי 400 ממ
    אילנה שמש
    23/01/2021

שלום.
    רציתי בבקשה להתייעץ איתכם על המקרה שלי אשמח מקרב הלב אם תענו לי
    למעלה כבר מ3 חודשים יש לי כאבי ראש נורא קשים וחזקים סחרורות נימול ידיים ורגליים.
    הייתי מאושפזת לפני חודש והרופאים עשו לי דיקור סיני בגב וגילו שיש לי לחץ דו גוגלתי 400 ממ .
    בשדה ריאייה יש לי חסר בצידי העיין .
    בשחרור שלי נתנו לי כדורי אורמוקס לשתות אני שותה אותם כפי ההנחיות.
    בוצע אצלי mri מוח אשר גילו שיש לי ציסטה ארנוכאלית מצד שמאל 3.3 סמ הלוחץ לי על רקמת המוח של האונה הטמפורלית השמאלית.
    הכאבים שלי התחזקו למרות הכדורים יש לי כאבים נורא חזקים בראש ואני שומעת גם כמו צפצופים בתוך המוח .
    לפעמים אני מרגישה גם צמרורות והפנים נרדמות לי גם .
    מה אני עושה בבקשה לאן לפנות?

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה

פרופ' אייל יצחיאק
    23/01/2021

אנא פני לדר׳ עוזי בן דוד בבלינסון.
    ייתכן שהציטטה יצאה מאיזון וצריך לנקז אותה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קושי בהליכה וביציבה
    נהוראי
    06/12/2020

שלום אדם בן 76 ,
    בדיקות mri של עמוד שדרה צווארי תקינה כנ"ל שדרה.
    ממצאים בדיקות c/t מוח בקובץ ,
    כנ"ל ממצאים של בדיקת mep'

לקביעת תור
    סגירה
    קושי בהליכה וביציבה

הוספת תגובה

תמונה

• סחרחורת לאחר חבלת ראש לבן 66
    זוהר
    28/11/2020

שלום, אבי בן 66, לפני כמעט חמישה חודשים עבר חבלת ראש לאחר נפילה מסולם, אושפז בבית חולים להשכלה למשך 3 ימים. שבועיים לאחר מכן עשה ct ביקורת ,תוצאה בקובץ מצורף. לאחר מכן חזר לתפקוד מלא כולל עבודה. בשבוע האחרון מתלונן על סחרחורות השכיבה. האם לדעתך יש קשר לחבלת ראש שקרתה לפני כמעט 5 חודשים? תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח csf וסגירת דלף - מה הסיכוי שהסדק ייפתח?
    ואיל
    22/09/2020

אחרי ניתוח csf וסגירת דלף לאחר תקופת החלמה וחזרה לעבודה פיזית. יש סיכוי שהסדק ייפתח שוב חלילה?

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות בדיקת mri מדאיג
    שדיה
    28/08/2020

התלוננתי על כאבי ראש שנמשכים כל חודש כמה ימים עם תופעות כמו מיגרנה. הנוירולוג הפנה אותי לבדיקת mri.
    קיבלתי פענוח ולפי דברי הנוירולוג שזה לא מדאיג. אבל אני חוששת ולא רגועה לכן רוצה להתייעץ איתכם. הנה הפענוח.

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח ניקוז דימום סאבדוראלי כרוני
    דנה
    21/08/2020

שלום,
    אבא שלי בן 69, עבר באפריל ניתוח ניקוז לדימום סאב דוראלי כרוני עקב חבלת ראש. בבדיקת סיטי התגלתה ציסטה גדולה מלידה 7.5 סמ על 5.6 סמ, אשר ככל הנראה סופחת אליה דם ומגדילה את הסיכויים להישנות . מאז חודש אפריל, חזר הדימום שוב ועשה שוב ניתוח פעם שניה בחודש יוני, ובחודש אוגוסט 12.8 חזר שוב הדימום ועשה ניתוח בפעם השלישית אך קצת יותר פולשני שכולל ניקוז והסרה של 30% מהממברנה. מאחר והוא נכנס לסטטיסטיקה של הישנות גבוהה, הוצע לנו לעשות צנתור על מנת לנסות להפחית סיכויים לחזרה. השאלה שלי היא האם הפרוצדורה של הניקוז בהנתן שמבוצעת שוב ושוב היא מסוכנת יותר מהצנתור לאדם בגילו, והאם בספרות נתקלתם במקרים של הישנות פעם רביעית ומעלה של דימום סאב דוראלי. מתקשים לקבל החלטה, בפרט שהטכניקה הזו של הצנתור לדימום מהסוג הזה היא לא נפוצה. אשמח מאוד לשמוע את דעתכם.
    תודה רבה,
    דנה

הוספת תגובה

תמונה

• קרניוסינוסטוזיס אצל תינוקת בת שבעה חודשים
    יונתן
    17/08/2020

שלום רב,

ביתנו בת ה7 וחצי חודשים כנראה מאובחנת עם הנ"ל, בעוד יומיים יבוצע סיטי כדי לקבוע סופית אם התפר הסגיטלי נסגר או לא.
    כרגע לראשה כן יש עיוות קל מאוד במצח ובעורף. שאלתי היא, במידה ואכן התפר נסגר סופית ויש המלצה לניתוח כדי לפתח התפר עד מתי/ עד איזה גיל ניתן בעצם לבצע את הניתוח?
    יש חובה להזדרז ככל שאפשר?
    היא ממש בתחילת הזחילה שלה.

תודה רבה!!

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאת m.r.i. מוח - מעקב על ציסטה ע"ש רתקה
    משה
    03/08/2020

ציסטה ע"ש רתקה בהיפופיזה שדוחקת את הכיאזמה מלפני 22 שנה. סיכום בבדיקה הנוכחית: תהליך ציסטי גדול סלרי וסופרה סלרי ידוע ללא דינמיקה באינטרוול. נ.ב. תיפקודים אנדוקרינים תקינים ושדות ראיה ללא שינוי במשך השנים. כל הזמן במעקב רופא אנדוקרינולוג ורופא עיניים
    מה המשמעות?
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת mri מח לפני ולאחר הזרקת גדוליניום
    אסתר אברמוב
    01/08/2020

הרחבה של חדרי המח על רקע אטרופיה מוחית. בסדרות flair' t2 נראים מוקדים היפראינטנסים בחומר הלבן במח, על רקע מיקרואנגיופתיה. אוטמים לקונריים בגרעיני הבסיס דו "צ. ללא רסטריקיציה בדיפוזיה או האדרה. אוטם ישן קטן במוחון מימין נראה גם בבדיקה קודמת. אות תקין מכלי הדם הגדולים. מלאות נוזלים מינימלית במסטויד משמאל.
    האם יש דלקת או נוזלים בראש...?

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח MRI מוח של אשה בת 76 הסובלת מיד שמאל לא פעילה ורגל שמאל נגררת
    רון
    21/07/2020

.VISTA, 3-D TOF T1, T2, FLAIR, הבדיקה נעשתה בסדרות
    . מ 25/06/20 CT לפני ואחרי הזרקת גדוליניום. קורלציה עם
    סיבת הפניה:
    המיפרזיס ספסטית.
    ממצאים:
    הרחבה קלה של חדרים וחריצי המח על רקע אטרופיה מוחית.
    מוקדים היפראינטנסיים בחומר הלבן במח על רקע מיקרואנגיופתיה. - FLAIR - ו T2 בסדרות
    אוטמים לקונרים בגרעיני הבסיס דו"צ. אוטם לקונרי בתלמוס משמאל. ללא רסטריקציה בדיפוזיה או האדרה.
    2 ס"מ ודימום ישן קטן יותר בגרעיני הבסיס משמאל. * דימום ישן בגרעיני הבסיס מימין בגודל 1
    דימום ישן עגול בגודל 0.5 ס"מ פארא סגיטלי בפונס משמאל. באבחנה מבדלת גם קברנומה.
    .AVM הדגמה תקינה של עורקי המח, ללא אנרוזימה או : MRA ב
    דו"צ. CPA הדגמה תקינה של קומפלקס עצבים 7,8 ושל ה
    מלאות נוזלית קלה ב

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים חזקים לאחר ניתוח ראש ותוצאות ביופסיה
    קובי
    19/07/2020

שלום דוקטור.
    ראשית אני מצטער על הודעה כה ארוכה, אני אחרי ניתוח ראש, עשיתי את הניתוח לפני שבועיים מיקום הניתוח זה ליד האוזן בצד הימין של הראש ודוקטור מאז אני תחת כאבים שאי אפשר להסביר, לוקח 50 טיפות של אופטלגין בוקר צוהריים וערב ועדיין אין שיפור...
    אם יש משהו חזק יותר שאתה מכיר וממליץ לחולים שלך במקרים כאלה? וגם אשמח לדעת כמה זה נורמלי שיש ככה כאבים או שזה מסוכן? אני גם רושם את התוצאות של הביופסיה אשמח אם תוכל קצת להגיד לי מה זה אומר:
    Description:
    Fragments of gray and white matter demonstrating subtle
    morphologic abnormatlies. Blood vessels are within normal limits.
    Cellularity is within normal limits, and IDHI R132H is negative.
    There is an increased Number of misplaced neurons in the white
    matter. The gray matter gives an impression of slight disarray in
    certain areas. which altogether may correlate with focal cortical
    dvsnlasia. There is no evidence of a neoplasm.

הוספת תגובה

תמונה

• גדוליניום - חומר ניגודי וסיכון לכלי דם וקרומים
    רוני
    28/05/2020

שלום! אני אמור לעבור MRI מוח (בתקווה גדולה שיהיה מהר) רציתי לדעת עד כמה חומר הניגודי מסוכן לכלי דם וקרומים פגועים. רוצה להיות רגוע מאחר ו-4 ילדים ללא בעיה כלייתית - נפגעו בעבר ולא ידועים הגורמים לכך.. הווה אומר יש סיכון הסתברותי ומכאן הפחד! תודה רבה!!

הוספת תגובה

תמונה