פורום נוירוכירורגיה, ניתוחי ראש - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו ניתוחי מוח, מערכת העצבים, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות בגולגולת, שבץ מוחי, פציעות ראש, לחץ תוך גולגלתי, בעיות חוט שדרה, דימומים, גידולים במוח, זיהומים ודלקות במוח ועוד

מנהל הפורום

פרופ` אייל יצחיאק
פרופ' אייל יצחיאק
ד"ר רוברטו שפיגלמן
ד"ר רוברטו שפיגלמן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר רוברטו שפיגלמן ללא פרסום בפורום

• ציסטה ארנוגלית לחץ דו גוגלתי מוגבר
    אילנה שמש
    02/09/2021

היי דוקטור שלום לך .
    אני ממש אודה לך מקרב הלב אם תוכל לעזור לי בבקשה ..
    כבר כמעט 9 חודשים לצערי אני סובלת מכאבי ראש די חזקים ריאייה כפולה נימולים בידיים והרגליים.
    כמובן שהתחלתי לעשות בירורים בבתי החולים רופאים יועצים פרטיים לקחתי.
    עשו לי בדיקת עיניים ושדות ריאייה לפי השדות ריאייה ראו שיש לי חסר בשדה הריאייה בצד שמאל.
    הייתה לי בצקת וכתוצאה מכך היה לי גם לחץ דו גוגלתי מוגבר.
    עברתי דיקור מותני וצנטור מוח עם הכנסת סטנט בצד ימין.
    ביצעתי אצ הניתוח בחודש 3
    חודשיים אחרי הניתוח לא היה לי כאבים בכלל הרגשתי מצוין .
    בחודש וחצי האחרונים הכאבי ראש חזרו לע בעוצמות יותר חזקות ממה שעברתי.
    טנטון באוזניים
    קיים אצלי גם ציסטה ארנוכאלית בצד שמאל .
    ביצעתי mri פעמיים בשנה .
    בmri האחרון שלי לפני חודשיים היה לי רשום שהציסטה לוחצת לי על המוח וגורמת לי לאפקט מסה קל .
    שבוע שעבר עשו לי ct במיון לפי הצילום השאנט עובד כמו שצריך והכל תקין.
    גם הבצקת נעלמה .
    אבל לאחרונה אני לא ישנה בכלל בלילה מרוב כאבים נורא חזקים
    הנוירולוגים שלי והנפרמטואולגיים אומרים שאין לע לחץ דו גוגלתי מוגבר כבר והם חושבים שהפעם הממצא לפי התלונות שלי זה יוצא מהציסטה
    מה אני אמירה לעשות?
    אני מטופלת באורמוקס אספירין פלאביקס

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• Mri בעקבות כאבים בבליעה
    הילה
    27/08/2021

בת 40. לפני כחודש התחילו לי כאבי בליעה ואני עוברת בירור ארוך מול גסטרולוג ואך אוזן גרון. אין ממצאים חריגים מולם כרגע. בMRI שעשיתי ישנו ממצא נראית מלפורמציה על שם כיארי עם צניחת שקדי מוחון לפורמן מגנום ב- 1 ס"מ. האם זה קשור? 1 סמ מה המשמעות? למי לפנות

תגובה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    Mri בעקבות כאבים בבליעה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח MRI מוח בממצאים הבעייתיים
    שלמה
    27/08/2021

בשל סחרחורות מתמשכות, בלבול וריחוף. חולה אונקולוגי מטופל בהורמונים מבקש פענוח לממלאים החשודים המצ"ב תודה
    מוקדים היפראינטנסיים קטנים מרובים, קונפלואנטים בחלקם, בחומר הלבן של שתי
    המיספרות בפיזור כמפורט. אבחנה מבדלת עיקרית של שינויים איסכמיים
    2, להתייחסות קלינית. מיקרווסקולריים, דרגה -1
    ללא האדרה פתולוגית מוקדית מוחית.
    עכירות אוטומסטואידלית מצד ימין, רושם להאדרה קלושה, לקורלציה קלינית באפשרות
    של תהליך דלקתי.

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח בדיקה mri ראש
    ריטל
    22/08/2021

היי אשמח לדעת מה הפירוש של 2 השורות האחרונות של הפיענוח בבקשה

לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח בדיקה mri ראש

הוספת תגובה

תמונה

• תחושות לאחר ניתוח נוירומה
    שי יחגי
    21/08/2021

לפני כשנתיים עברתי ניתוח להסרת הנוירומה ברגל שמאל,היום שנתיים לאחר הניתוח אין לי תחושה בחלק הקדמי של הרגל כמו הרדמות,הרופא אמר לי שהנוירומה ישבה על העצב שאחראי לתפקוד האצבעות וכך אשאר כל חיי.
    אני מרגיש חוסר איזון בהליכה ואיבוד תחטשה ברגל.
    בעבודתי אני אמור לטפס על סולם אבל זה ממש מפחיד כי אני מאבד תחושה בחלק הקדמי של הרגל.
    וזה מסוכן.

הוספת תגובה

תמונה

• ממצאים MRI מוח שעברתי
    דניאל
    15/08/2021

שלום דוקטור,
    הייתי רוצה לקבל הסבר על הממצאים אחרי בדיקת MRI:
    מודגמת מערכת חדרים, ציסטרנות וחריצים תקינה.
    אין עדות לדימום או תהליך תופס מקום.
    בסדרות T2 נראית לקונה ב- BRAIN MID מימין. יתכן אוטם לקונרי ישן.
    ללא רסטריקציה בדיפוזיה. באבחנה מבדלת- הרחבת VRS .
    מעבר קרניו צרביקלי תקין.
    ב- MRA הדגמה תקינה של עורקי המוח, ללא אנוריזמה או AVM .
    בסיכום:
    לקונה ב- BRAIN MID מימין, יתכן אוטם לקונרי ישן או הרחבת VRS .
    ללא הדגמת ממצא חריג ב- MRA

אשמח לקבל הסבר.
    תודה רבה :)

לקביעת תור
    סגירה
    ממצאים MRI מוח שעברתי

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת mri עם ובלי חומר ניגוד
    שרון
    11/08/2021

שלום, אני בת 60 ובעקבות ארוע tga חד פעמי, ביצעתי ct ראש שיצא תקין.
    ב mri עם ובלי חומר ניגוד הסיכום הוא : קברנומה קטנה/מוקד microbleed פריוונטריקולרי מימין, ללא עדות לדימום חריף.שינויים בחומר הלבן על רקע מיקאואנגיופתיה. אפשר הסבר קצר עד שאגיע לרופא. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת mri עם ובלי חומר ניגוד
    שרון
    11/08/2021

שלום, אני בת 60 ובעקבות ארוע tga חד פעמי, ביצעתי ct ראש שיצא תקין.
    ב mri עם ובלי חומר ניגוד הסיכום הוא : קברנומה קטנה/מוקד microbleed פריוונטריקולרי מימין, ללא עדות לדימום חריף.שינויים בחומר הלבן על רקע מיקאואנגיופתיה. אפשר הסבר קצר עד שאגיע לרופא. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות EMG והקשר לכאבי רגליים בהליכה
    אני
    09/08/2021

שלום
    סובלת מכאבי רגליים בהליכה
    כל המומחים שהייתי אצלם לא היו החלטיים לגבי הסיבה.
    (היצרות ע"ש, כלי דם, ראומטולוגייה,), ביקרתי אצל מומחים בכל התחומים , עשו לי סי טי של כל אבר רלוונטי...וטרם הוחלט את כאבי הרגליים נובעים מתחומים אלו.
    רופאת המשפחה שלחה אותי לאי.אם.גי. (טענה שזאת בדיקה אלמנטרית במצב כזה), ועכשיו אשמח שתגידו לי אם משהו בתוצאות יכול להוות הסיבה לכאבי הרגליים בהליכה ולאיזה רופא צריכה לחזור,..
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• אטרופיה מוחית - משמעות ודרכי התמודדות
    יועד
    03/08/2021

שלום.
    אבי בן 77. סובל מפעימות חדריות מוקדמות (לחץ דם לא מאוזן), סוכרת גבוליתוכאבים אורטופדיים (כתפייםעמ"ש גבי ומותני והקרנות לרגל). לאחרונה סחרחורות בעת הורדת הראש, וירידה בתיפקוד הקוגנטיבי - ביצוע משימות מורכבות, ירידה בהבנה ובזכרון וכן ירידה בתפיסת המרחב ( איכות הנהיגה).
    ב MRI מח זוהו "אטרופיה מוחית קשה, בעיקר קורטיקלית. יותר באונות הפריטאליות ויותר משמאל בהחמרה באינטרוול ושינויי או בחומר הלבן אינם ספציפיים קרוב לוודאי על רקע מיקרואנגיופתיה בהחמרה באינטרוול"
    1. מה משמעות הדבר? - כולל פרוגנוזה ...
    2. מהן הסיבות ?
    3. האם יש דרך לעצור התהליך במובן ההתנהגותי
    (תזונה, גירויים קוגנטיביים וכו')

תודה רבה מראש,
    ליעד

הוספת תגובה

תמונה

• תהליך האדרתי mri-הסבר לתוצאות
    חדוה
    28/07/2021

מה זה תהליך האדרתי אינטרה קנליקולרי , ומה זה תהליך האדרתי אקסטרה אקסיאלי?

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה על שם רטקה
    הילה
    04/07/2021

היי אני בת 21,
    סובלת מכאבי ראש מאוד חזקים כבר 5 שנים, בשנה-שנתיים האחרונות בכל התקף אני גם מקיאה וחווה טשטושי ראייה.
    לאחרונה עשיתי בדיקת MRI ראש, גילו שיש לי ציסטה על שם רטקה בגודל 3.8 מ"מ במרכז ההיפופיזה. יכול להיות שהציסטה גורמת לכאבי הראש? הבנתי שאלו יכולים להיות חלק מהתסמינים

לקביעת תור
    סגירה
    ציסטה על שם רטקה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום רב , במהלך הניקור המותני הרגשתי תחושה של חום מוגבר באופו שבקשתי מגבת עם מים קים על הראש, לאחר הניקור המותני בערב הרגשתי שוב תחושה של חום מוגבר וקושי רציני חלכת . בהליכה פשוטה נפלצי לרצםה. אני שלושה שבועות אחרי ומגרישה רגישות גבוהה מאוד באזור , תחושה עמוקה וץחושת בחילה, ברמה שלא ניתן לגעת באזור. מה נדרש לעשות ומה צריך לבדוק ?
    ריקי
    04/07/2021

שלום רב , במהלך הניקור המותני הרגשתי תחושה של חום מוגבר באופו שבקשתי מגבת עם מים קים על הראש, לאחר הניקור המותני בערב הרגשתי שוב תחושה של חום מוגבר וקושי רציני חלכת . בהליכה פשוטה נפלצי לרצםה. אני שלושה שבועות אחרי ומגרישה רגישות גבוהה מאוד באזור , תחושה עמוקה וץחושת בחילה, ברמה שלא ניתן לגעת באזור. מה נדרש לעשות ומה צריך לבדוק ?

• פיתול וסקולרי ב IAC בת 18 סובלת מסחרחורות
    ר.ל.
    03/07/2021

בת 18 סובלת מסחרחורות ואף היו מספר אירועי ורטיגו, ללא הקאות. בבדיקה נוירולוגית נראתה מעט חוסר סימטריה וב MRI נראה פיתול וסקולרי ב IAC משמאל. מה משמעות הממצא? אשמח לשם של מומחה לגומה האחורית של המוח להתייעצות דחופה

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר ניתוח ראש לממצא חשוד
    משה
    02/07/2021

שלום לך דוקטור היקר אני לאחר ניתוח ראש לממצא שהיה חשוד לגידול שחזר בפתלוגיה כדיספלזיה אני מנסה להבין האם התשובה בעינייך היא הבחנתית או לא וגם לשמוע מניסיונך הרב מה אתה חושב על התשובה תודה רבה רבה
    See description.
    Description:
    Fragments of gray and White matter demonsFating subtle
    morphologic abnormatlies Blood vessels are within normal I
    Cellularity is within normal limits, and IDHI Rl32H is negative.
    There is an increased Number of misplaced neurons in the white
    matter. The gray matter gives an impression of slight disarray in
    certain areas, which altogether may correlate with focal cortical
    dysplasia. There is no evidence of a neoplasm.

לקביעת תור
    סגירה
    לאחר ניתוח ראש לממצא חשוד

הוספת תגובה

תמונה