פורום נוירוכירורגיה, ניתוחי ראש - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו ניתוחי מוח, מערכת העצבים, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות בגולגולת, שבץ מוחי, פציעות ראש, לחץ תוך גולגלתי, בעיות חוט שדרה, דימומים, גידולים במוח, זיהומים ודלקות במוח ועוד

מנהל הפורום

פרופ` אייל יצחיאק
פרופ' אייל יצחיאק
ד"ר רוברטו שפיגלמן
ד"ר רוברטו שפיגלמן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר רוברטו שפיגלמן ללא פרסום בפורום

• חזרת גידול בהיפופיזה
    ילנה
    24/04/2022

שלום. בתי עברה ניתוח להסרת אדנומה בהיפופיזה לפני כשנה וחצי. עכשיו גידול חזר ואופציה כטיפול הקרנות. הסבירו לנו על סיכונים. אחד מהם פגיעה בראיה. רציתי לדעת עד כמה זה נפוץ בטיפול הזה.
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    חזרת גידול בהיפופיזה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תוצאות mri מוח טינטון באוזן שמאל בגיל חצי שנה ניתוח לב פתוח עקב מומים מולדים בלב
    תהילה
    25/03/2022

שלום אני סובלת מטינטון באוזן אחד במשך שנה שלמה ואני מעוקבת ב mri כל הזמן. עשיתי צינתור אבחנתי עקב חשד לAVM AVF בצינתור הפרופסור אמר לי משהו על מלחים ואין משהו נורא אבל הוריד נפוח מנוזלים ולהפסיק עם המלחים . אני לא חושבת שזו הבעיה היחידה וגם שיצאתי משם לא הבנתי במה בדיוק מדובר ממש יצאתי בלי תשובה חד משמעית . אמרו לי לעשות כל חצי שנה מעקב זה הכל . היום הניורולוג דיבר איתי וממש לא הבנתי על מה הוא מדבר גם כן לא מרוצה מהניורולוג שלי אשמח לתשובה ברורה אם יש סיבה לדאגה או לא ..
    תוצאות אחרונות של mri סיכום :
    מוקד בלתי ספציפי בחומר הלבן פריונטריקולרי מימין .
    מוקדי המוסדירין סופרה-ואינפרה טנטוריאליים מישני לבעיה לבבית בעבר
    לא הודגם ממצא אינטרה -פרנכימטי או וסקרולי חריף

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה רפואית של נזילת מים
    שני לינביץ
    07/03/2022

סוקר טוב יש לי בעיה רפואית 7 שנים שאני סובלת שלא מצליחים לפתור אותה אולי אתם תוכלו לעזור לי
    הבעיה היא שיש לי מקום באזור בראש למעלה שגורם לי לנזילת של מים שזה גורם לכל הפה שלי להיות מלא מים ושנוגעים לי באזור של הראש זה גורם לזה להתנפח כמו בלון וזה גורם עוד יותר למים לינזול וזה גורם לי להשתעל כל הזמן גם בלילה גם ביום ושנוגעים לי באזור של הפנים זה גם גורם לי למלא מים עשיתי כבר M.R סיטי מוח לא מצאו את הבעיה ועשיתי צילום רטגן גם לא מצאו כלום התחלתי לקחת קנביס רפואי וזה לא עזר ומרחתי משחת אמלה באזור של הראש גם לא עזר אולי כאן יבוא ישועה

לקביעת תור
    סגירה
    בעיה רפואית של נזילת מים

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה על גליומה דרגה 1 בגיל 35
    אברהם
    21/02/2022

שלום פרופסור היקר.. מה סיכויים שגליומה מדרגה 1 יכולה לחזור שהתגלה במקרה לגמרי בגיל 35 בגודל של 7×13 ממ עשו כריתה ויהיו מעקבים כמובן .. הבנתי שרואים את זה הרבה אצל ילדים לרוב ממה שקראתי ...
    מה סיוכי החלמה בדרגה 1 ? הסיבה לשאלתי פרופסור שדרגה 1 ודרגה 2 נכנסים לקבוצה של low grade galioma אבל למרות זאת הבנתי שדרגה 1 זה לרוב שפיר אז יצאתי די מבולבל מזה
    כי בדרגה 2 לרוב יש חזרה אבל בדרגה 1 הבנתי שזה שונה ויש סיכויים שלא יהיה חזרה של התהליך אני יותר מאשמח אם תוכל להסביר לי במילים שלך .. ומה סיכויי החזרה ..
    תודה רבה רבה לך מראש והמשך יום נעים

הוספת תגובה

תמונה

• בבקשה הסבר על תוצאת MRI ראש
    חן
    05/02/2022

שלום,
    נשלחתי לבדיקת MRI ראש עקב תלונה על ארועי זרם חשמלי בראש, עובר מצד לצד, מקפיץ את הגוף לחלקיק שניה. הארועים מתרחשים בשכיבה, טרם הרדמות שנת לילה.
    (אוסיף, לפני כשנה, ולמשך כ 3 חודשים, היו לי כמה ארועים של ורטיגו, BPPD. הוגדר ככשל וסטיבולרי חריף. טופלתי בפיזיותרפיה וסטיבולרית. וגם אני סובלת מטינטון כ 4 שנים).
    להלן תוצאת הבדיקה. אשמח לקבל הסבר, והאם יש בה הסבר לתופעה לעיל.
    תודה רבה.
    ממצאים:
    וריאנט אנטומי. – cavum septum pellucidum חדרי המוח, הציסטרנות, הפיסורות והחריצים בגודל, צורה ומיקום תקינים . מודגם
    בחומר הלבן הפריוונטריקולרי, העמוק והתת T2 החומר האפור והלבן במיקום ואותות תקינים. מספר מוקדי אות גבוה בסדרות
    קורטיקלי, ללא עיכוב דיפוזיה וללא האדרה, מתאימים לשינויים מיקרואנגיופתים.
    אין עדות למוקדי דיפוזיה מעוכבת.
    אין עדות למוקדי דמם חריפים או כרוניים.
    מנינגיומה זעירה פרונטלית משמאל ברוחב 7מ"מ. פרט לכך אין הגברה פתולוגית תוך-מוחית לאחר הזרקת גדוליניום.
    מודגמים סימני זרימה בכלי הדם הגדולים התוך - גולגולתיים.
    ארובות, סינוסים פראנזאלים, תאי מסטואיד ועצמות הגולגולת בגדר התקין. היפראוסטוזיס פרונטליס קל.
    סיכום:
    שינויים מיקרואנגיופתים קלים כמתואר.

לקביעת תור
    סגירה
    בבקשה הסבר על תוצאת MRI ראש

הוספת תגובה

תמונה

• ממצא ב ct עם חומר ניגוד
    טל
    01/01/2022

אימי בת 91 עברה סיטי עקב חבלה בראש מצורף קובץ הממצא אשמח לדעת מה כדאי לעשות
    היא צלולה

לקביעת תור
    סגירה
    ממצא ב ct עם חומר ניגוד

הוספת תגובה

תמונה

• חזרת גידול בהיפופיזה
    ילנה
    09/12/2021

שלום. בתי עברה ניתוח של הסרת אדנומה בהיפופיזה לפני כשנה וחצי. עכשיו יש סימנים של חזרת הגידול.(קורטיזול גבוה באיסוף שתן ולאחר דיכוי של דקסאמטזון ועליה קלה במשקל). רציתי לדעת מה הטיפול האפשרי. האם חייבים ניתוח נוסף או הקרנות? ומה התופאות לוואי של הקרנות. תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    חזרת גידול בהיפופיזה

הוספת תגובה

תמונה

• גירוד באיזור השאנט
    שני
    21/11/2021

שלום,
    אימי עברה ניתוח שאנט לפני חודשיים, כעת נמצאת בשיקום בלוינשטיין לאחר דימום מוחי נרחב, היא מגרדת באיזור השאנט בתדירות גבוהה, הוצאו התפרים והפצע הניתוחי נראה טוב על פי בדיקת הרופאים, האם לגיטימי שיש גירוד בתדירות גבוהה ?

לקביעת תור
    סגירה
    גירוד באיזור השאנט

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשר צבע ופן אחרי ניתוח ראש
    etti lap
    04/11/2021

ניתוח לניקוז דם במח ,עבר חודש ו8 ימים.לאשה בת 91

הוספת תגובה

תמונה

• דימום אקסטרה אקסיאלי חריף ודימום סב דוראלי
    לוי טובה
    03/11/2021

שלום
    אבי בן 74 החליק באמבטיה לפני כשבוע וחצי .
    במיון גילו שיש דימום אקסטרא אקסיאלי חריף . דימום סב דוראלי של 1 ס"מ משמאל ו 88 מ"מ מימין. סבל מפרכוסים בחלק ימין של הגוף .
    כרגע מטופל בכדורים נגד פרכוסים ונגד כאבי ראש כי יש לו כאבי ראש עזים וחוסר יציבות בהליכה
    הפסיק לקחת אספירין
    שוחרר לאחר 8 ימים מבית החולים וצריכים לחזור לסיטי מח בעוד שבוע .
    מספק שלאלות לי דוקטור .
    1.מהם סיכויי ההחלמ במצב כזה ?
    2. מהו משך הזמן הקריטי שאם אותו נעבור בשלום נוכל להיות רגועים?
    3. תוך כמה זמן אמור להיות החלמה של הדימומים ? ומה ניתן לעשות על מנת לזרז זאת .?
    4.מה לגבי שימוש במוצרים בייתיים נכון לכרגע ? מריחת שמן ארניה על הראש או לחלופין ביצה עם כורכום שאומרים שמשכך כאבי ראש . אני יודעת שזה לא מוכח מדעית . השאלה שלי אם יש מצב שיזיק?

הוספת תגובה

תמונה

• MRI בדיקת מה המשמעות שלה
    זיו
    01/11/2021

בתודה על ההפניה
    ובברכה,
    דר' סורנה שפיר מומחה לרדיולוגיה אבחנתית מ.ר 33928 מ.ר.מ 29977
    רויטל ד
    סיכום:
    כמתואר.
    הוקלד ע"י:
    בסדרות T2 ו- FLAIR נראים מוקדים היפראינטנסים בחומר לבן סוב-קורטיקלי פרונטו-פריאטלי דו"צ. ללא רסטריקציה בדיפוזיה או האדרה. בלתי ספציפיים. על רקע דמיאלינטיבי או איסכמי.
    מנינגיומה בגודל 5 מ"מ בהיקף האונה הפרונטלית מימין, עם לחץ מינימאלי על המוח, ללא בצקת וזוגנית.

מה זה אומר? מה עליי לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    MRI בדיקת מה המשמעות שלה

הוספת תגובה

תמונה

• שאנט קבוע או זמני והאם זה יפתור את הבעיה
    מלי
    29/10/2021

ד"ר בוקר טוב, הבת שלי בת 11 לפני כשלושה שבועות אושפזה על לחץ תוך גוגלגלתי גבוה שגרם לבצקת בעצב הראיה. הוחלט על טיפול תרופתי וניקור. שבועים לאחר מכן לא ראו שיפור והלחץ עדיין גבוה. הוחלט היום להכניס לה שנט זמני מהמותן...למספר ימים. האם זה יפתור את הבעיה? הרי אם מוציאים שוב אנחנו נהייה באותו סרט לא?? מה עדיף קבוע או זמני?

הוספת תגובה

תמונה

• האם חייב לעבור צילום CT מוח לאחר השתלת תומכן
    יעל
    23/10/2021

שלום, האם חייב לעבור צילום CT מוח לאחר השתלת תומכן לאחר צנתור מוחי?

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאת בדיקת MRI ראש ומשמעות
    סיגל
    20/10/2021

אבקש לדעת מה משמעות הפיענוח

הוספת תגובה

תמונה

• תמרון ולסלבה - האם עלול להיות בעיתי כשנעשה בעוצמה חזקה מדי?
    ניב
    14/10/2021

לאחרונה עקב אוזניים סתומות ניסיתי לעשות תמרון ולסלבה (נשיפה כנגד פה ואף סגורים לגמרי) ועקב כך הן נפתחו והרגשתי הקלה. אם כי תחושת הלחץ בראש מאוד עלתה בזמן התרגיל.
    השאלה שלי האם התמרון הזה כאשר נעשה ב*מקסימום* עוצמה למשך 10-20 שניות עלול להיות מסוכן ולפוצץ עורק במוח/צוואר?

הוספת תגובה

תמונה