פורום כאבי ראש, מיגרנות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו סחרחורת, גידול בראש, אאורה, כאבים ממושכים, כאבים כרוניים, טיפול תרופתי, טיפול משלים ועוד

מנהל הפורום

ד"ר יעקב פוגלמן
ד"ר יעקב פוגלמן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר יעקב פוגלמן ללא פרסום בפורום

• פיענוח בדיקת mri ראש
    ד.ק
    03/10/2021

שלום רב,
    קיבלתי היום בבוקר תוצאות של בדיקת mri ראש,
    התור הקרוב לנוירולוג רק בעוד כ3 חודשים.

הייתי שמחה להתיעץ בנוגע לתוצאות, האם הן מחייבות פניה דחופה להמשך טיפול או האם זה לא מקרה חריג/דחוף?

ממצאים:
    מוקד היפראינטנסי קטן בחומר הלבן בצנטרום סמיאובלה משמאל, אינו ספציפי.
    מבלפור צ׳יה התפתחותית ורידית DVA באזור טמפורלי מימין, סוספטביליות והאדרה קלושה בפרנכימה בהיקף, מתאים קרוב לודאי לטלנגיאקטזיה קפילרית.

לסיכום:
    טלנגיאקטזיה קפילרית טמפורלית מימין מלווה בDVA
    פרט לכך בדיקות המוח בטווח התקין

אודה לתשובה בנושא

תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח בדיקת mri ראש

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בדיקת EEG בעקבות כאבי ראש
    מאי
    14/09/2021

היי,
    בעקבות כאבי ראש אחוריים חזקים עד ערפול (מגרנות נשללו עי הנוירולוג) נשלחתי לעשות בדיקת EEG. עשיתי שתי בדיקות בטווח של כ-3 חודשים.
    בבדיקה הראשונה הממצאים העיקריים היו:
    3 Focal Dysrhythmia 3­12 Temporal parietal Grade : 1 Side : Left
    קורלציה קלינית:
    התרשים מראה האטה פוקלית טמפורו פריאטלית שמאלית קל
    בבדיקה השניה - אני מפרטת את הכל:
    2­0 Generalized Dysrhythmia Grade : 2
    תיאור:
    בוצע רישום EEG במכשיר דיגיטלי רב ערוצי
    מקצב אחורי דומיננטי בתדר 9­8 הרץ נראה באזורים האחוריים
    פעילות בטא נמוכת אמפליטודה הופיעה באזורים הקדמיים.
    קבוצות של פעולות דלתא כללית בתדר 3­2 הרץ ובאמפליטודה גבוהה הופיעו לסירוגין בתבנית של FIRDA
    לא נראתה פעילות אפילפטיפורמית.
    אוורור יתר גברה האטה כללית עם פעילות תטא ודלתא כללית ביסינכרו
    הבהובי אור לא נרשמו שינויים
    קורלציה קלינית:
    התרשים מראה האטה כללית בינונית כביטוי לדיזפונקציה קורטיקלית דיפוזית

האם יש החמרה בין הבדיקות?
    מבקשת לשמוע מה זה אומר?

תודה,
    מאי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת EEG בעקבות כאבי ראש

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים כרוניים, שיתוק רגליים. כאבים בכל הגוף
    שלומלום
    23/08/2021

כבר תקופה ארוכה שאיני יוצא מהבית רק אם באים לקחת אותי עם רכב. מקסימום יושב מחוץ לבית. מספר פעמים רב קרה לי שנפלתי אפילו בזמן עמידה כאילו החלק התחתון לא קיים. מזל שיש שכנים.
    לא חידשו לי רישיון נהיגה בגלל בעיות רפואיות.
    באוטובוס לא נסעתי שנים.
    לאיזה רופא באיזה מקצוע אני צריך לפנות. אני כבר מיואש. מת לחזור למעגל העבודה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש מגיל 8 לאחר צילום mri
    ריטל
    23/08/2021

היי אשמח להבין את ה2 שורות האחרונות של האיבחון
    האם עקב כך אני סובלת כל השנים ממיגרנות ?

הוספת תגובה

תמונה

• מ.ר.י ארובות עין ומוח
    שמוליק
    28/07/2021

שלום רב .חויתי אירוע חוזר .פעמיים בחצי שנה - של קשיים בראיה לדקות ספורות בראיה ..הנוירואופטלמוג שלח אותי לבדיקת מ.ר.י של ארובות העין והמוח. בבדיקת דופלר הכל נמצא תקין. סיכום בדיקת המ.ר.י --פרט לשינויים יאטרוגנים בגלגלג העין משמאל ללא ממצא הקשור וארובות או מסלולי הראיה.ממצאים מיקרואנגיופנתים לא מרובים במוח מעל הטנטוריום. לציין שגילי 74 ועברתי ניתוח לתיקון קרע ברשתית. אודה להבהרה לגבי הסיכום.תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מ.ר.י ארובות עין ומוח

הוספת תגובה

תמונה

• מיגרנות וכאבי ראש חזקים מאחורי עין ימין
    קרן
    21/07/2021

היי קיבלתי את התוצאות הבאות אשמח להסבר בעברית פשוטה במה מדובר. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בקרקפת בקודקוד במיוחד וכאבי ראש לפעמים בנוסף
    סול לוי
    06/07/2021

היי
    לפני 4 חודשים הלכתי לישון ולפני שנרדמתי הרגשתי כאב ראש חזק ממש ולמחרת בבוקר התחילו לי כאבים בקרקפת גם שנוגעים וגם שלא נוגעים ואז שניהם לא עוזבים אותי
    הייתי אצל כמה רופאי עור הם בדקו אמרו לי שאין כלום אחת מהם נתנה לי טיפות ושמן זית למרוח למרות שלא ראתה כלום אמרה שאני ינסה לא עזר הייתי אצל נירולוג הוא בדק ואמר שזה רגישות בקרקפת שאני יחליף שמפו להכי עדין של תינוק אז נסיתי גם לא עזר הלכתי שוב לנירולוג אחר בדק אמר שאין כלום אמר שישלח לצילום ואם הצילום יראה שהכל בסדר אז אין מה לעשות עשיתי צילום ct מוח יצא תקין ומאז עדין סובלת אחרי זה נהיה כאבי ראש יותר בארקות והקרקפת עדין כואבת מכל דבר שעושים נסיתי שמן לעיסוי הייתי אצל רופאת משפחה אפילו שחשבה שאולי זה כאב שרירים נתנה רוקלסט פלוס לא עזר נסיתי כל דבר אפשרי אין לי מושג ממה הכאב הזה כל הרופאים שהייתי אצלם אומרים שאין שום דבר אחת חשבה שאולי זה מתח קיצור אני פונה לפורום הזה במטרה שאולי מישהו כאן ידע ממה הכאבים האלה ויציל אותי אשמח מאוד אם יש משהו שיכול לעזור אני יקנה

הוספת תגובה

תמונה

• זרמים ברגליים/ראש
    ערן
    14/03/2021

שלום,
    אני בן 37, משקל תקין, לא מעשן, עושה פעילות גופנית באופן קבוע.
    בחודשים האחרונים היה לי קצת יתר לחץ דם, כל הבדיקות שעשיתי היו תקינות.
    עכשיו נרגע קצת אבל עדיין אני מרגיש במנוחה ברגליים (ירך בעיקר) מין פלפיטציות/זרמים כאלה כמו גם בראש לפעמים סוג של זרימה. לא משהו רגיל.
    הבדיקות שעשיתי הן:
    בדיקות דם, אק"ג, הולטר לחץ דם, הולטר לב, בדיקת מאמץ, אקו לב, איסוף שתן ודופלר עורקי צוואר.
    מה עוד אפשר לבדוק?

לקביעת תור
    סגירה
    זרמים ברגליים/ראש

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות ליד הרקה
    ראם
    02/03/2021

שלום, בת 22. לפני כשבועיים חלו לי כאבים בצד שמאל של הראש במגע, כאשר נגעתי היו נקודות כואבות מאוד גם במגע קל. הדבר כמעט עבר לגמרי אך באותו צד החלה נפיחות ליד הרקה ובעורק (מעל סוף הגבה) ישנה רגישות במגע באזור וכאב לעיתים בנגיעה באזור או בהזזת הגבות/תנועה חדה אחרת. באותו צד לעיתים ישנם כאבי "דקירה" חולפים. המצב כך כבר כשבוע.
    אשמח לדעת ממה לדעתך הדבר נובע והאם ישנה סיבה לדאגה, תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    נפיחות ליד הרקה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש חזקים מאוד
    דנה
    26/01/2021

לום אני בת 30 אמא לשמונה ילדים
    חודש וחצי סובלת מכאבים חזקים בראש
    Ct וctv תקין
    דיסקות מעט מורמות טשטוש נזאלי
    בדיקת ניקור מותני 26.6 מוגבר
    קבעו לי תור לmri
    לעוד חודשיים אני כמעט כל יום במיון מקבלת מורפיום לוריד ממש סובלת
    מישהו יכול לעזור לי , ממה זה נגרם עם הסיטי תקין

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי ראש חזקים מאוד

הוספת תגובה

תמונה

• הרדמות בחצי פנים צד ימין
    נטלי
    13/11/2020

שלום ד״ר
    אשמח לדעת לפני שבוע נרדמתי צהריים וקמתי עם הרגשה של פנים רדומות בצד ימין וטישטוש קל שחלף דיי מהר בעין ימין ...
    לאחר פגישה עם הרופא משפחה נאמר לי שאולי מדובר במגרנה נשלחתי לבדיקה אצל ניורולוג .
    לאחר בדיקה הכל היה תקין כביכול יש סימטריה בפנים תגובה הכל תקין אבל עדין מרגיש רדום נשלחתי ל mri שיתבע רק בינואר .
    חשוב לציין שאני עוברת תקופה מאוד לחוצה ואני נתונה בהמון סטרס וחרדות ..
    הרגשת ההרדמות לפעמים חולפת וחוזרת אבל לרוב מורגשת .
    האם זה יכול להיות מסטרס תמיד שאני בלחץ אני מרגישה שזה מתגבר וכמה זמן זה יכול להמשך הדבר הזה ?ואילו עוד סיבות יכולות לביות שגורמות לדבר כזה אשמח ממש לתגובתך קצת להרגע עד כמה שניתן לנוכח המצב .
    תודה רבה .

לקביעת תור
    סגירה
    הרדמות בחצי פנים צד ימין

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש כרוניים וטיפולים לא עוזרים
    יוליה
    10/11/2020

מבקשת עזרה כאבי ראש כרוניים 7 שנים שמיתוחם 3 על בסיס יומי עברתי כל מיני טיפולים 7 זריקות ביולוגיות כמו אג'ובי ואמגליטי כלום לא עוזר גם לא רפואה טבעית מיואשת מהחיים ואני כולה בת 58 לא רואה אור בקצה המנהרה תעזרו לי בבקשה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח של בדיקת mri מוח
    צ.א
    21/10/2020

עשיתי mri מח עקב כאבי ראש וממצאים שיש לי כבר לפני כמה שנים של מיקרואדנומה ואוסטאומה באיזור העוקף התורכי שראו בצילום רנטגן וגם C.T
    בתשובת ה mri נרשם בלי ממצאים פתולוגיים.
    השאלה שלי אם בבדיקת mri אולי לא רואים את הממצאים שכן ראו בבדיקות האחרות.
    כך גם קרה לבעלי היה לו ממצא מיקרואדנומה ועשה mri רשמו את אותה התשובה ב.מ.פ.
    לא רשמו שום פירוט לגבי הבדיקה.
    האם יכול להיות שלא פיענחו נכון או שהממצאים שהיו כבר לא קיימים?

לקביעת תור
    סגירה
    פענוח של בדיקת mri מוח

הוספת תגובה

תמונה

• כאב ראש קל מעל עין שמאל
    שי
    12/10/2020

שלום ,
    בן 36 בריא ,
    ביצעתי mri מוח אוזנים שיצא תקין בגלל בעיית טינטון שהייתה לי ונעלמה רופא אף אוזן טען שאין סיבה לטינטון ושיעבור מאליו ועבר ,
    יש לי כאבי ראש קלים מעל עין שמאל שמגיעים כ5 פעמים בחודש , אני לוקח אדוויל וזה נעלם ,
    ממה זה יכול להיות אם בדיקות דם תקינות וmri תקין ?

לקביעת תור
    סגירה
    כאב ראש קל מעל עין שמאל

הוספת תגובה

תמונה

• סימנים על עור הקרקפת אחרי כאב ראש
    דורון
    25/09/2020

שלום רב.
    בן 50. בריא.
    פעם בכמה זמן (שבועיים-שלושה) אני סובל מכאבי ראש - מעין תחושה של לחץ מבפנים החוצה בכל הגולגולת.
    שמתי לב כמה וכמה פעמים שאחרי כאב הראש מופיעים סימנים על פני עור הקרקפת, מעין שריטה בעור, אלא שכמובן לא נחבלתי ולא עשיתי זאת לעצמי. ראה תמונה מצורפת.
    בנוסף, מדדתי את לחץ הדם בימים של כאב הראש וראיתי שיש עליה קלה ביחס לנורמה שלי. 140/88 במקום 125/85 .
    אשמח לשמוע האם תופעה זו מוכרת והאם היא יכולה להצביע על בעיה כלשהי.
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה