פורום כאבי ראש, מיגרנות - יש לך שאלה?

פורום כאבי ראש, מיגרנות יענה על שאלות בנושא כאבי ראש, מיגרנות, סחרחורת, כאבי ראש בהריון, גידול בראש, כאבי ראש ממושכים, כאבי ראש חזקים, טיפול במיגרנה, כאבי ראש אצל ילדים, כאבי ראש בצד שמאל, כאבי ראש כרוניים ועוד.

מנהלי הפורום

ד"ר יעקב פוגלמן
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבי ראש שנמשך כ3 שבועות
    דלית
    14/05/2018

שלום רב

אני בת 55 מעולם לא סבלתי מכאב ראש לפני חודשיים היה לי שיעול עם ליחה ואני לא יודעת לקנח הייתי שואפת אותה זה קרה לי תקופה ארוכה לפני 3 שבועות התחילו לי כאב ראש שלא עוזבים אותי עד היום הלכתי לרופא אף אוזן גרון הוא בדק עם מכשיר לראות עם יש סינוסיסיט וטען שאין לי מה שכן האף סתום מכיוון שבגיל 21 עשיתי נתוח אף עדיין סובלת מכאבי ראש לפני שרצה לעשות סיטי איך אני יכולה להגיע אליך לבדיקה מכיוון שאני מאוד חרדדית אני לוקחת מדי פעם כדור אסיוול דרך אגב אני בקופח מאוחדת אני יכולה להגיע עם התחייבות

תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש או מיגרנה
    גילת
    12/05/2018

ד"ר פוגלמן שלום,

מבקשת להבין האם כאבי הראש שהתחלתי לחוות הם כאבי ראש רגילים או מיגרנה, והאם קשורים לשינויים הורמונאליים, והורמונים חליפיים וגיל המעבר או לחרדות (שגם התחילו רק לפני כשנתיים)?
    בת 47.5 התחלתי להרגיש את תופעות גיל המעבר לפני כשנה וחצי שהזדחלו לאט.
    לפני כארבעה חודשים התחלתי ליטול הורמון חליפי לויאל ואולם לאחר שסיימתי חפיסה ראשונה והתחלתי את השניה התחילו כאבי ראש ממוקדים חדים מאוד חזקים בצד שמאל ולאחר מכן כאבים בצורה מעורפלת (תחושה של שורף בקרקפת) בכל הראש. מיד הפסקתי את נטילת הכדור מעוצמת הכאבים.
    הייתי בייעוץ נוסף אצל רופא אחר אשר המליץ על פרוגילוטון הורמון חליפי נוסף, וגם כאן לאחר הפסקה קצרה ולאחריה נטילת כשלושה כדורים שוב תקף אותי אותו כאב חד ומומשך בצד שמאל ושוב הפסקתי.
    עשיתי הפסקה של הורמונים של כחודשיים וחצי.
    בהפסקה הזו הופיעו תופעות גיל המעבר גלי חום, וכו'... וגם כאבי ראש (אך בעוצמה פחותה יחסית מזו שכאשר נטלתי הורמונים).
    בשל כל זאת חזרתי שוב אל רופא הנשים שלי והוא רשם לי אביאנה. לאחר ארבעה ימים של נטילת הכדור שוב חזר כאב הראש החד הממוקד בצד שמאל . (הכאב הפעם התחיל כאשר הרגשתי בחילה לפני האוכל ולאחר כחצי שעה הופיע כאב חד מאוד ממוקד בצד שמאל קרוב יותר לעין לכמה שניות והפסיק). ולאחר זמן מה המשיכו כאבים שורפים בקרקפת. אבקש לציין שמעולם לא סבלתי מכאבי ראש או ממגרנות (בכלל ולא בפרט לפני מחזורים) עד לפני מס' חודשים בהם התחלתי את השימוש בהורמון החליפי הראשון.
    לפני כשנה וחצי בגלל חרדות התחלתי גם לקחת 0.5 זנקס שעוזר לי להירגע ולהירדם.

בנוסף, האם אני יכולה בכלל לקחת הורמונים חליפיים (בכל צורה שהיא) במקרה כזה?

אודה לתשובתך.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאב נקודתי בצד שמאל בראש
    יעל
    08/05/2018

שמתי לב שלעיתים לאחר חשיפה למשב רוח שלאחר חפיפהת השיער. אני חוטפת כאב נקודתי בצד השמאלי של הראש למעלה באזור שמאחריי האוזן בערך. לעיתים הכאב נמשך 3 ימים. מה זה יכול להיות? בבקשה את עזרתכם. זה קרה לי כבר מספר פעמים בחצי השנה שהייתה ורק אחריי חפיפת השיער ומעט רוח על הראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ורפרס 240 ללחץ דם ומגרנה
    דבורה
    05/05/2018

אני נוטלת ורפרס 240 ללחץ דם גבוהה ומאז יש לי כאבי ראש איומים. יכול להיות שבגלל שהורפרס הוא מחוסמי תעלות סידן ומרחיב כלי דם ובגלל זה יש לי כאבי ראש. כי ידוע שכאשר כלי דם מתרחבים זה גורם למגרנה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש חזקים כמו זרמים בעצמה לראש
    שרה
    21/04/2018

שבוע טוב... גיל 27 ברקע לחץ דם גבוה כרוני ולא מטופלת בכדורים... יש לי הרבה פעמים כאבי ראש שהם כמו פטישים במצח שאני רגילה אליהם... אתמול בלילה היה לי כאב ראש שונה... כמו התקפים של זרמים חזקים... לא יכלתי אפילו לקום לקחת משכך כאבים מרוב כאב. הרגשתי שאני גם שולטת מתי הזרם יגיע... כלומר עם עיניים סגורות חזק הוא לא בא וכשפתחתי עיניים זה בא... כאב ראש מפחיד ומאוד חזק... האם כאבי ראש כאלה נשמעים מיגרנה רגילה?
    איך אני יודעת מתי לפנות לרופא בגלל כאבי ראש ומתי אני סתם נודניקית וזה רק מיגרנה או לחץ דם? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש כרוניים במשך שנה
    שגיא
    16/04/2018

שלום רב ד"ר יעקב,
    ראשית כל, אני מתנצל מראש על אורך ההודעה, אך ניסיתי לפרט כמידת האפשר.

לפני כשנה התחילו לי כאבי ראש באזורי ארובות העין והגבות. עד היום אני סובל מכאבים באזורים הללו, הם יום-יומיים אך עוצמת הכאב משתנה מפעם לפעם. כמו כן גם מידי פעם כאבים בעיניים.
    לפני כאבי הראש, היה לי סינוסיטיס וטופלתי עם אנטיביוטיקה, אך זה כמעט ולא עזר בגלל שהייתי בטירונות וישנתי באוהלים.
    לאחר כשבועיים מסיום הטיפול האנטיביוטי הכאב הופיע. מאז איכות החיים שלי ירדה באופן משמעותי. אני חייל, משתחרר עוד כשנה ו-8 חודשים, ולא מצליח למצוא איך לעזור לעצמי, קיוותי שאולי אוכל לקבל עזרה כאן.
    נפגשתי עם 2 נוירולוגים, כשבמפגש האחרון הנוירולוג אבחן אותי עם כאב ראש תעוקתי או כאב ראש שנובע מניקוז סינוסים לא תקין. נפגשתי גם עם רופא אא"ג בברזילי והוא בדק אותי עם מצלמה אופטית זעירה שנכנסה לי דרך האף, לאחר הבדיקה הוא אמר לי שהוא לא רואה משהו חריג.
    כאבי הראש הם בתוך ארובות העין, באזור הגבות, מידי פעם יש כאבי עיניים. האף שלי רוב הזמן מרגיש חסום וגדוש למרות שאין נזלת. פעם בשבוע אני מקנח את האף בחוזקה, ממש מאמץ להוציא נזלת ואז יוצא לי גוש ממש גדול, כאילו זה נתקע בתחילת האף ולא יוצא (מצטער על התיאור). כמו כן גם יש לי כל הזמן ליחה, ותמיד אחרי אפצ'י, ליחה גושית מגיעה לי לגרון, למרות שבאפצ'י לא יוצא נזלת ורק מרגיש את הנזלת שתקועה.
    עשיתי בדיקות של אלרגיה ולא נמצא שאני אלרגי למשהו שיכול לגרום לליחה.
    אני גם מרגיש לפעמים תחושה של כובד באזור של כאבי הראש (באזור הגבות וארובות העין) כאשר אני מתכופף.
    כדורים כמו אקמול, אקמול פוקוס, אדקס, לא עוזרים אפילו
    לא במעט, ללא כל שינוי בכאב.

אני לא מכיר את עצמי כבן אדם לחוץ, אף פעם לא היה לי כאב ראש ולו הכי קטן מלחץ או ממצב מלחיץ. אני באמת לא חושב שכאבי הראש האלו נובעים מלחץ למרות שלפני שהתגייסתי עברתי תקופה לא קלה בחיים.

הנוירולוג שלח אותי לעשות בדיקת CT מוח עם חומרי ניגוד וגם בלי. הבעיה היא שעשיתי CT של הפנים לפני כשנה וחצי בגלל שחוש הריח שלי נפגע לפני 4 שנים באופן פתאומי ללא שום פגיעה פיזית (היה לי חוש ריח ממש ממש טוב ועכשיו מריח הרבה פחות). בזמנו אא"ג אמר שלא מוצא בעיה באף ומה שיש לעשות זה רק CT. מסתבר שזו הייתה טעות, וכנראה עשיתי את ה-CT לחינם, כי הוא לא מצא משהו חריג וכנראה זו בעיה עצבית.
    לכן אני מפחד לעשות שוב CT ועוד לעשות פעמיים צילום כי הנוירולוג ביקש גם עם חומרי ניגוד. אני לא רוצה ששוב פעם יכול להיות שאעשה זאת לחינם ואולי זה אפילו ייפגע בי בעתיד.

אני באמת יושב ומתלבט עם עצמי יומם ולילה ופשוט אובד עצות, לא יודע מה לעשות. קיוויתי שאולי תוכל לעזור לי

מודה לך מאוד

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש

ד''ר יעקב פוגלמן
    16/04/2018

לשגיא שלום
    חשוב לדעת שבדיקות הCT וגם ה MRI ברוב רובם שוללים קטסטרופות וברוב רובם של המקרים מבחינה סטטיסטית אין הם מגלים דבר . לכן הסיפור הקליני , התחקיר המפורט של הרופא והבדיקה הגופנית הם הכלים העיקריים ולא ה CT או ה MRI למציאת האבחנה הנכונה . לכן (עדיין) אין תחליף לתחקיר ובדיקה יסודית של רופא .לאחר כל זאת יחליט הרופא אם כן או לא לבצע בדיקות הדמיה .
    תבנית הכאב שלך מתאימה לתבנית של SCM . ממליץ שתגיע אלי לטיפול .
    בברכה
    ד"ר יעקב פוגלמן
    טיפול בכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• המשך תגובה

שגיא
    17/04/2018

שוב שלום,
    תודה רבה על המענה.

הבנתי ממך שה-CT הוא על מנת לשלול מקרים מסוכנים.
    השאלה שלי היא האם לפי התיאור שלי יכול להיות שבאמת יש לי בעיה עם הניקוז של הסינוסים או שזה בכלל משהו אחר?
    והאם יכול להיות שזה באמת כאב ראש תעוקתי?

כי אני פשוט חושב על לעשות CT רק בגלל שאולי יש לי בעיה עם הסינוסים ו-CT כן יכול להצביע על מקור הבעיה.

כמו כן, שכחתי לציין שכאבי הראש לפעמים מגיעים בגלים, למשל לפני כחודשיים, הייתה לי תקופה של 3 שבועות בערך שהכאב היה מאוד מינורי ואפילו בכלל לא הורגש, ואז בבום אחד חזרו לי כאבי הראש. כמו כן גם ניסיתי לשלול סוגי מאכלים שונים, ושום דבר מזה לא גורם לכאב הראש. אני מנסה למצוא את הדפוס של כאב הראש, מה גורם לזה, מתי זה מופיע ופשוט לא מצליח, כאילו זה מגיע באופן אקראי לגמרי.

לפי דבריך, הכאב שלי נובע מ SCM? מחיפוש מהיר בגוגל הבנתי שזה שריר שנמצא בצוואר, לזה התכוונת?

תודה רבה לך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש

ד''ר יעקב פוגלמן
    17/04/2018

בהחלט
    ד"ר יעקב פוגלמן
    שחרור מכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תגובה לכאבי ראש

שגיא
    19/04/2018

לא הבנתי לאיזו שאלה אמרת בהחלט, כי שאלתי שם כמה שאלות.

בכל מקרה, אצור איתך קשר.

תודה רבה לך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבים בצד השמאלי של הפנים
    רוני
    08/04/2018

לום רב,

אני סובלת מיובש בעיניים/עיניים אדומות אחת לכמה ימים ולמרות שאני משתמשת ברפרש , לתחושת הצריבה מתלווה כאב מעל העין השמאלית,בחיבור בין הלסת העליונה לתחתונה בצד השמאלי ולשריר תפוס בצוואר בצד השמאלי.
    במצבים כאלה קשה לי מאוד לתפקד ורק אחרי לקיחת כדור אופטלגין+שינה ברוב במקרים הכאב חולף.
    זה כמו 3 נקודות לאורך הצד השמאלי של הגוף שאני יכולה להצביע עליהם בבירור.

פורום עיניים הפנה אותי לפורום נוירולוגיה.
    ממה יכולה לנבוע הבעיה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאב ראש משמאל לפנים

ד''ר יעקב פוגלמן
    08/04/2018

לרוני שלום
    אם תבנית הכאב והשריר התפוס מתאימה לתבנית של הקובץ המצורף כדאי שתגיעי אלי לטיפול .
    בברכה
    ד"ר יעקב פוגלמן
    טיפול בכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קבץ מצורף

ד''ר יעקב פוגלמן
    08/04/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אין קובץ

רוני
    09/04/2018

היי,
    הקובץ לא צורף.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התקפי כאבי ראש וסחרחורת
    רון
    07/04/2018

שלום שמי רון בן 28
    מזה כשבוע פלוס בערך מרגיש התקפים של כאבי ראש אחורי למטה לפעמים מלווה בסחרחורת וחוסר שיווי משקל
    האם ייתכן שזהו סיפטום זה צמיחת שן בינה שמורגשת בחניכיים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שן בינה

ד''ר יעקב פוגלמן
    07/04/2018

שלום לרון
    שן יכולה להיות סיבה לכאבי ראש. אך עדיין זו סיבה נדירה .
    חשוב איפוא לבדוק לעומק את הסיבה .
    בברכה
    ד"ר יעקב פוגלמן
    טיפול בכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאב ראש שמעיר בבוקר ובלילה
    שרון
    03/04/2018

שלום רב,
    הנני בת 42 אמא לילד אחד שהגיע לאחר כ 5 שנים של טיפולי פוריות, נשאית של brca1 ועברתי ניתוחים מניעתיים- שדיים דו"צ שחלות וחצוצרות. ( אמא, סבתא, סבתא רבה נפטרו מסרטן שד וסבא - מאותו צד נפטר מסרטן בראש בגיל 40).
    עם כל הסיפור הזה אני בריאה בדרכ ולא סובלת ממשהו כרוני.
    במהלך אוגוסט תקפו אותי כאבי ראש שבתחילה כשהייתי מתעוררת הייתי מרגישה אותם ובימים שאחריי הכאב התחזק והם העירו אותי משינה כשקמתי מהמיטה הכאב התגבר והתחזק עם כל תנועה שעשיתי.
    לילה אחד הוא היה כה חזק שכשקמתי מהמיטה לקחת כדור לכאב לא יכולתי ללכת וישבתי בריצפה בוכה מכאב עצום. הזמנו אמבולנס ובביהח המליצו על c.t
    חשוב לציין שלאחר כ 40 דק - שעה, כאב הראש חולף לרב לחלוטין.
    עשיתי c.t שיצא תקין.
    לאחר תקופה כאבי הראש פסקו.
    לפני כשבוע- 6 חודשים לאחר האפיזודה שסיפרתי קודם, שוב החלו כאבי ראש שאני מתעוררת איתם בבוקר כאב הראש בתחילה התמקד בחלק הקדמי של הראש והעיניים ועם הימים התגבר מאד ושוב אני מתעוררת אל כאב חזק מאד שמקשה עליי לקום ועם כל תנועה שלי הכאב מתעצם.
    חשבתי שאלו אולי מגרנות של בוקר אבל מעולם לא סבלתי ממגרנות ואני גם יודעת שמגרנות נמשכות שעות.. ואצלי הכאב נמשל בין חצי שעה לשעה מהזמן שמתעוררת.
    ה סי טי שעשיתי לפני חצי שנה יצא תקין . האם יש עוד בדיקות שאוכל לעשות??
    מה יכול לעזור? ממה זה יכול לנבוע?
    תודה מראש על ההתייחסות.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי הראש של שרון

ד''ר יעקב פוגלמן
    03/04/2018

רוב השאלות בפורום זה הם מה לעשות עם כאבי ראש כשה CT תקין . לצערי ברב ה CT איננו נותן את האבחנה ממה כאבי הראש אלא שולל בעיות ראש חמורות המהוות אחוז זעיר מכלל האנשים שכואב להם . ראי את תשובתי למני מתחתיך בפורום ותביני .
    רפואה זו אומנות , וכל אלה השמים את מבטחם ב CT מתאכזבים .
    מוזמנת לבדיקה
    בברכה
    ד"ר יעקב פוגלמן
    טיפול בכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש מתמשכים, לא רוצה לעשות ct
    מני
    01/04/2018

שלום.
    מזה כארבעה חודשים יש תחושות של לחץ וכבדות בראש , לרוב מאחור ובקודקוד, לעיתים בצדדים ובמצח.
    התחושות מלוות לעיתים בתחושה של סחרחורת קלה והן נמשכות למשך כמעט כל היום (כאשר בדרך כלל הצהריים-ערב קשים יותר).
    חשוב לציין שלמשך חודש שלם (אחרי חודש של כאבים) התחושות נעלמו לחלוטין וחזרו רק אחרי חודש.
    הייתי אצל רופא עיניים שלא מצא ממצאים, הייתי אצל נוירולוג שאמר שבבדיקה חיצונית הכל תקין והפנה אותי ל ct מח.
    אני עשיתי 3 ct כבר, סינוסים לפני 10 שנים, עמוד שדרה לפני 5 שנים ובטן לפני חצי שנה,ולכן אני ממש לא רוצה לעשות עוד אחד.
    מעבר לזה, הכאבים במצב מטריד על בסיס יומיומי, אך אין שינוי באופן הכאבים.
    האם להתעקש על בדיקת mri עם הסיכון שזה יוכל לקחת עוד כמה חודשים? (לעומת ct שאני יכול לעשות תוך שבוע).

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש של מני

ד''ר יעקב פוגלמן
    01/04/2018

מהסיפור שלך חסרים פרטים מהותיים בסיפור הקליני שלך וכמו כן לא ציינת מה נמצא בבדיקה הגופנית שזה הרבה יותר חשוב מה CT או MRI וכבר כתבתי על זה רבות במדור זה אינספור פעמים .
    חשוב לדעת שבדיקות הCT וגם ה MRI ברוב רובם שוללים קטסטרופות וברוב רובם של המקרים מבחינה סטטיסטית אין הם מגלים דבר . לכן הסיפור הקליני , התחקיר המפורט של הרופא והבדיקה הגופנית הם הכלים העיקריים ולא ה CT או ה MRI למציאת האבחנה הנכונה . לכן (עדיין) אין תחליף לתחקיר ובדיקה יסודית של רופא .לאחר כל זאת יחליט הרופא אם כן או לא לבצע בדיקות הדמיה .
    מוזמן .
    בברכה
    ד"ר יעקב פוגלמן
    טיפול בכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תודה! אלו הממצאים מהבדיקה הגופנית

מני
    02/04/2018

זה מה שנכתב בביקור אצל הנוירולוג לפני כשבועיים:

בדיקת ראיה תקינה.
    עצבים קרניאליים: בלי ממצאים פתולוגיים.
    מע' צרבלרית: בלי ממצאים פתולוגיים.
    החזרים: בלי ממצאים פתולוגיים.
    מע' סנסורית: בלי ממצאים פתולוגיים.
    כמו - כן, בדיקת הדם תקינה.

אולם הנוירולוג אמר שמכיוון שהדבר פוגע לי באיכות החיים, לא נוכל לדעת מה זה עד שלא יתבצע צילום.

אני ממש לא רוצה לעשות CT, האם קיים סיכון ממשי מעצם זה שהצילום ידחה למשך הזמן שלוקח להשיג MRI?

תודה על המענה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדיקה גופנית למטופלי כאב כמו מני

ד''ר יעקב פוגלמן
    02/04/2018

כאן המקום לציין כפי שחלק מכם מכיר מנסינו עם מערכת הבריאות שבדיקת נוירולוג שונה מזו של הראומטולוג ושונה מזו של האורטופד .שלושתם שונים בבדיקתם הגופנית וההדגשים מנטילת סיפור המקרה במקרים רבים מזו של רופא הכאב . לדוגמא במקרה של מני : האם הנוירולוג בדק את שריר הטרפזיוס? את ה SCM? את הסןראספינאטוס ? ודאי שלא , כי ההסתכלות שלו על בעית הכאב שונה לחלוטין .
    התסמונת המיופאציאלית אחראית על מעל ל 50 אחוז מהסיבות לכאבי הראש . כך שאם לא בודקים את שרירי הצואר והגולגלת לא עשינו דבר .
    חג שמח
    ד"ר יעקב פוגלמן
    טיפול בכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש רבים ומתמשכים
    אוראל
    25/03/2018

הי , אני בת 24 מזה שנתיים סובלת הרבה מכאבי ראש.
    נכון לעכשיו לוקחת לפחות 3 פעמים בשבוע אדקס בלי זה אני לא שורדת!!!! איך יוצאים מיזה נמאס לי לחיות על זה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לאוראל שלום

ד''ר יעקב פוגלמן
    25/03/2018

כאבי ראש מפחיתים באופן משמעותי את איכות החיים . אין צורך לסבול והייתי מנסה לפתור את הבעיה באופן אישי או מפנה אותך למי שאני חושב שיכול במקום מגוריך .
    בברכה
    דר יעקב פוגלמן
    שחרור מכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש מתמשכים

אוראל
    27/03/2018

בהמשך להתייחסותך אשמח אם תנחה אותי לאיזה רופא עלי לפנות מאזור השפלה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש מתמשכים

ד''ר יעקב פוגלמן
    27/03/2018

שלום רב
    דר אלון מרגלית ממזור לכאב שעובד בתל השומר
    בברכה
    ד"ר יעקב פוגלמן
    טיפול בכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הבזקי ראייה בקימה משינה
    סימה
    18/03/2018

שלום. אני חצי שנה אחרי לידה ומאז התחילה תופעה מוזרה. כשאני קמה בפתאומיות משינה כמו טלפון שמעיר אותי או אם נרדם חלק בגוף אני רואה הבזקים ומסוחררת זה קורה לכמה שניות ועובר. זה לא קורה שאני קמה משינה ארוכה רק משינה קצרה ושההתעוררות היא בפתאומיות.הייתי בבדיקת רופא עיניים והכל תקין. ממה זה יכול לקרות ? אולי זה קשור לתנוחה? יש צורך לבדיקה מעמיקה יותר ? תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הבזקים בעיניים

ד''ר יעקב פוגלמן
    18/03/2018

חרדות עקב סימפטומים בנאליים הינן שכיחות .
    בברכה
    ד"ר יעקב פוגלמן
    טיפול בכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש וסחרחורות מזה שנתיים
    מירב
    18/03/2018

שלום
    מזה כשנתיים סובלת מכאבי ראש
    בבדיקת סיטי ןmri נמצאה ציסטה שלדעת צכל הרופאים אין לה משמעות.
    עברתי mri צוארי שגילה פריצת דיסק.
    בחודש האחרון זה מלווה בבחילה וחוסר תאבון וירידה במשקל.
    אני אובדת עצות וממש מיואשת אשמח לעזרה.
    נ.ב. מחכה לתור למרפאת סחרחורת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש

ד''ר יעקב פוגלמן
    18/03/2018

כמובן שללא תחקיר רציני ובדיקה גופנית אין לדעת כיצד לטפל בך .
    מוזמנת למפראתי ולהתקשר לטלפון המפורסם באתר שלי .
    בברכה
    ד"ר יעקב פוגלמן
    טיפול בכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• יתר לחץ תוך גולגולתי
    צחי
    16/03/2018

האם כתוצאה מביצוע אפידורל בלידה יכולה להיתפרץ מחלת היתר לחץ תוך גולגולתי ראשוני?
    במידה ולא ממה כן ?
    אשתי מאופיינת במחלה ומטופלת ע"י כדורי אורמוקס במינון של 3 פעמים ביום כחצי שנה אך הטיפול לא מונע או עוצר את כאבי הראש החזקים וטישטוש הראייה לאחר ביקורת נאמר לנו להעלות את המינון ל 6 כדורים ביום השאלה היא האם חוץ מתופעות הלוואי של נימול בגפיים עליונות ותחתונות קיימות עוד תופעות של פגיעה בכבד?
    והאם יש פיתרון אחר מלבד התרופות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לחץ תוך גלגלתי ראשוני

ד''ר יעקב פוגלמן
    18/03/2018

לצחי שלום
    המילה ראשוני מצביעה על כך שסיבת הבעיה איננה על רקע ברור.
    התשובות לשאלותיך הם מעבר לפורום זה שעוסק בכאב ורצוי יעוץ נוירולוגי אחראי
    בברכה
    ד"ר יעקב פוגלמן
    שחרור מכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התקפי כאבי ראש עזים
    שני
    25/02/2018

שלום דר', אני בת 29 עקב כאבי גב עזים ביצעתי MRI עמוד שדרה גבי ומותני
    וכתוב שמודגמת אקטזיה דורלית עם ציסטות פרינוירליות ב L4-L5-מימין L5-S1 משני הצדדים.
    ורופא אורתופד מפנה לנוירוכירורג וכותב,
    יש סירינקס גדול ו TETHERING של החוט, בנושא זה אני בברור של נוירוכירורג.
    בנוסף אני סובלת מהתקפי כאבי ראש עזים, הרגשה של לחץ עז באיזור המצח ועיניים מלווה בבחילות ומקיאה נוזל צהוב מר.
    CT ו MRI ראש לא הראו בעיה גם בדיקת רופא נוירואופטלמולוג תקין.
    בנתיים מייחסים את זה לסוג של מיגרנה.
    קראתי שסירינקס גורם לכאבי ראש
    1. האם סוג הכאב שתארתי משתייך לסירינקס?
    ואם לא מה עליי לבדוק עוד
    2. ומה מאפיין כאב ראש תארתי?
    אשמך לדעתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש וסירינקס

ד''ר יעקב פוגלמן
    18/03/2018

אכן שני את מקרה מורכב הדורש יעוץ מקצועי ואחראי מעבר לאפשרות מענה אינטיליגנטי קצר בפורום זה .ממליץ לפנות לרופא כאב .
    בברכה
    ד"ר יעקב פוגלמן
    שחרור מכאב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה