חוסר דירוג בלסטו לאחר הפשרה וסיכויי השרשה

מנהל הפורום

ד"ר אליעזר גירש
ד"ר אליעזר גירש
053-4877802
לקביעת תור אצל ד"ר אליעזר גירש
053-4877802 ללא פרסום בפורום

• חוסר דירוג בלסטו לאחר הפשרה וסיכויי השרשה
    חוה
    12/07/2020

שלום פרופ, עשיתי ת.ב. בקייב והריתי ב״ה. כעת מאותו הסבב נשארו מוקפאים בלסטו שהגיעו למדיקל. ברצוני להרות שוב.
    החזרה ראשונה עם בלסטו 4ab רירית 9 ממ סדירה החזרה נכשלה.
    נשארו עוד 4 עוברים;4ab,4bb,4bb,2bb.
    כולם הגיעו לבלבטו היום חמש פרט לעובר אחד שהגיע ביום שש.
    לשאלותי:
    1- בהחזרה שכשלה החזירו לי בלסטו ״מכווץ״ . לא דירגו אותו שוב לאחר הפשרה ואמרו שהוא״ בסדר״. האומנם? למה לא מדרגים אחרי הפשרה שוב ומדוע החזירו מכווץ? האם פגע בהשתרשות?
    2- מה דעתך על העוברים המוקפאים שברשותי מבחינת דירוגם ומבחינת זה שהגיעו מוקפאים לארץ מבחינת סיכויי השתרשותם? הבנתי שמקפיאים בקייב כל דבר ביום חמש גם אם הוא לא שווה כלום...
    3- האם יש סיכויי גדול יותר להיכנס דווקא מהמוקפאים מהסבב הזה שוב להריון כי הריתי כבר מעוברים טריים? תודה לך... אני קצת איבדתי אמונה במוקפאים האלו מפחדת שנהרסו...

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אליעזר גירש - 053-4877802

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תגובה

ד''ר אליעזר גירש
    13/07/2020

שלום חווה,
    אנסה להסביר ולענות לשאלותיך:
    1. בלסטוציסט "מכווץ" לאחר הפשרה זה מצב רגיל ותקין לחלוטין. בניגוד לעובר בן 3 ימים, שלאחר הפשרתו נראה בדיוק כמו לפני הקפאתו (אינו "מתכווץ" בגלל המבנה של 6-8 תאים הממלאים את כל התוכן של עובר), עובר בן 5 ימים (בלסטוציסט) מהווה כבר מבנה שונה לגמרה. בלסטוציסט הוא עובר של כ-60 - 120 תאים ויש לו חלל פנימי שעובר collapse בהקפאה. זאת הסיבה שלאחר הפשרתו הוא נראה "מכוווץ". לעובר כזה לוקח זמן (לרוב מספר שעות) עד שהוא תופס נפח הטבעי שלו. לרוב, לאחר הפשרת בלסטוציסט הוא יוחזר לרחם במצב "מכווץ" ובהמשך הוא יגיע לצורתו הטבעית. האם הוא יתן הריון? זאת כבר שאלה אחרת כי קיימים מספר גורמים להריון תקין: עובר חייב להיות תקין מבחינה גנטית, רירית הרחם חייבת להיות במצב קליטת העובר ודבר נוסף הוא "חלון השרשה" שחייב להיות מותאם בין עובר לרירית הרחם וזה כבר עניין פיזיולוגי שלך. זה לא מספיק שמחזירים עובר בן 5 ימים על רירית הרחם שנמצאת ביום 5 להתפתחותה. "חלון השרשה" בממוצע נמצא ביום 7-9 לאחר "ביוץ", שזה בערך יום 21-23 למחזור, אך אצל כל אישה הוא יכול להיות קצת שונה (מאוחר יותר) ובמצב זה עובר תקין אינו ישתרש.
    2. מבחינת דירוג העוברים, הם די טובים ויכולים בהחלט לתת הריון.
    3. בשיטות הקפאה של היום בעצם אין הבדל בין עובר טרי וקפוא/מופשר ביחס לסיכוי להריון.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך שאלות

חוה
    13/07/2020

תודה רבה על ההסבר המפורט פרופ יקר! יש לי שאלות נוספות ברשותך נוכח תשובותיך.
    1- היות שמדובר בעוברים ״ יקרים ״, מה יכול לסייע לי כדי לדעת חלון השרשה? אין לי ווסת. אני בת 45 ומחזירה עוברים ע״י הורמונים לבניית הרירית שמגיעה תמיד מעל 9 ממ סדירה.אשמח להצעות שיסייעו לי בנושא.
    2-בנוסף, הרופא מחזיר את הבלסטו המוקפא תמיד ביום השישי ללקיחת האנדומטרין. ( למרות שהעובר הוא בן 5 ימים !). מה דעתך על כך ?
    3- מדוע לא מדרגים במדיקל את העובר שהגיע מקייב לאחר הפשרה? איך אדע שהעובר אכן שמר את הדירוג שלו לפני ההקפאה? ( עובר שהיה aa יכול להיות בדרגה נמוכה יותר בעקבות ההפשרה הלא כן? )
    4-האם בקייב מקפיאים גם בשיטת הזיגוג?( מרפאת אדוניס)
    5- האם לדעתך יש ״ ערך מוסף״ לעוברים המוקפאים האלו היות שכבר הריתי מאותו הסבב מעובר טרי?
    6- מה עדיף להחזיר: עובר 4bb או2bb?
    מאוד מאוד מודה לך!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר אליעזר גירש
    14/07/2020

ערב טוב חוה, נעשה שוב לפי הסדר של שאלותך:
    1. אין לדעת מתי נפתח "חלון השרשה". בעזרת טיפול הורמונלי ובניית רירית מדמים את התהליך כמו שזה קורה בטבע ולכן, מקווים שגם "חלון השרשה" יופיע פחות או יותר כמו בטבע. אין מה לעשות או לעזור בשום דרך (נכון להיום)
    2. אנדומטרין מקובל להתחיל לתת ביום קודם לביוץ "המתוכנן" בדיוק כמו בטבע: רמות פרוגסטרון מתחילות לעלות עם הורמון הביוץ למרות שביוץ מתרחש רק ביום הבא. זאת הסיבה שאת מקבלת תמיכה באנדומטרין ביום אחד נוסף (יום 1-).
    3. כפי שכתבתי לך קודם, לאחר ההפשרה, בלסטוציסט הוא "מכווץ" ולכן לא ניתן להאריך את איכותו לדרגו בשלב זה.
    4. כן, בקייב מקפיאים בשיטת ויטריפיקציה (זיגוג)
    5. אין "ערך מוסף". צריך מזל להיכנס להריון ואנחנו עושים כל מה שיודעים על מנת לעזור לזוגות להקלט ולהגיע ללידה תקינה ובריאה.
    6. שוב, עניין של מזל. לפעמים עובר חלש יותר נותן הריון תקין ביחס לעובר בדירוג גבוה שלא הצליח להשתרש (וישי הרבה סיבות לחוסר השרשה) ...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרבה תודות על כל ההסבר המפורט והמקיף

חוה
    14/07/2020

תבורך מפי עליון פרופ יקר. סייעת לי להבין ולו במעט בנושא בו הרגשתי כמעט ״ אבודה״ בתוך כל המידע וכל כך קל להתייאש וליפול.... יישר כח! זה ממש לא ברור מאליו לקבל תשבה באחת בלילה! עבודת קודש! אמן שיהיו לכולנו בע״ ה בשורות טובות! אמן!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחווה שאלה

עינת
    20/07/2020

היי חווה,דרך איזה סוכנות עשית?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו