ביטוח סיעודי- דקלה- סיכויים

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ביטוח סיעודי- דקלה- סיכויים
    מימי
    15/08/2017

אני בת 30, חולה במחלה מערכתית קשה- הכוללת פגיעה בתפקוד שהחמירה לאורך השנים. אני מוכרת בביטוח לאומי במחלקת נכות, שירותים מיוחדים וניידות.
    1. האם לאור העובדה כי מדובר במחלה "ותיקה" שלא התחילה בשנים האחרונות- זה עלול לפגוע בסיכויים שלי לקבל גמלת הביטוח? בידיי פרוטוקולים מכל הועדות בביטוח לאומי, כאשר האחרונות היו ב-2011, 2012. משם מצבי החמיר יותר ולכן כיום גם תובעת את הביטוח הסיעודי של דקלה, קופ"ח כללית.

2. האם ההרשאה שאני נותנת ע"י חתימה של ויתור סודיות היא כניסה לתיקי האישי בקופ"ח או פניה לרופא שלי להמצאת מסמכים רלוונטיים? כלומר האם הכל פתוח בפניהם (יש בכל זאת תכנים פרטיים ללא קשר למצבי הסיעודי).

3. האם שר"מ מעלה לי את הסיכוי לקבל הקצבה?

4. מה ההבדל בין שתי הפוליסות, הישנה והחדשה? הבנתי שהחדשה מדברת על תקופת החזר כוללת של חמש שנים ואילו הישנה של 6?

תודה רבה
    מימי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• ביטוח סיעודי דקלה

קובי גרינברגר
    15/08/2017

היי מימי,

בעקרון ביטוח סיעודי לא מכסה מצב רפואי קיים שהחל לפני ההצטרפות לביטוח.

במידה ומחלתך החלה לאחר הצטרפותך לביטוח את אמורה להיות בכיסוי מלא ואין לזה משמעות אם המחלה החמירה הצטרפותך.

ויתור על סודיות רפואית מאפשר גישה מלאה לתיק הרפואי שלך.

לא הבנתי מה זה שר"מ

ההבדל העיקריים בין פוליסת סיעודית ישנה:
    מדובר שפוליסה אחידה וזהה בכל קופות החולים בתנאים ובהגדרות.
    תקופת הפיצוי היא ל-5 שנים בכל קופות החולים
    חלק מההגדרות והתנאים שופרו וחלקן הורעו
    מצרף לך קישור לאתר של קופת חולים כללית
    https://mushlam.clalit.co.il/he/gold/siudi/Pages/siudi_info.aspx

מאחל לך רפואה שלמה

בברכה,
    קובי גרינברגר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שר"מ

מימי
    15/08/2017

הי ותודה על המענה.
    שר"מ = שירותים מיוחדים. האם עובדת היותי מקבלת קצבה זו מגדילה את סיכויי לקבל את גמלת הביטוח?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה על שר"מ

קובי גרינברגר
    15/08/2017

היי מימי,

אין קשר בין השר"מ של ביטוח לאומי לביטוח סיעודי.

בביטוח סיעודי יש מספר קריטריונים לקבלת פיצוי חודשי במקרה של צורך סיעודי, והם רשומים בקישור ששלחתי לך בהודעה הקודמת.

במידה ןאת עומדת בהם את תהיי זכאית לקבל פיצוי חודשי בנוסף לשר"מ ובתנאי שהצורך הסיעודי לא היה קיים לפני הצטרפותך לביטוח.

מאחל לך רפואה שלמה

בברכה,
    קובי גרינברגר
    שחם ביטוח - הבית שלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו