צהבת

רוצה לדעת על צהבת? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי צהבת. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
צהבת, הידועה גם בשם הפטיטיס, הינה, למעשה, דלקת של הכבד. הצהבת קיבלה את שמה בזכות גוון העור של החולה בה, המשתנה לגוון צהבהב, צבע זה נובע ממשקע של חומר בשם בילירובין (Bilirubin) בכבד. המחלה יכולה להיגרם ע"י וירוס, תרופות שונות ורעלים, כמו אלה המגיעים מאלכוהול. ובנוסף, היא עלולה לפרוץ בעקבות אי אספקת חמצן נאותה לכבד אצל אנשים בעלי משקל עודף או כתגובה אוטואימוניות (חיסון עצמי). לא תמיד ניתן לזהות את המקור למחלה.

ישנם חמישה סוגים עיקריים של צהבת ויראלית הידועים בשמות: A, B, C, D, ו-E. צהבת A ו-E נגרמות בעקבות הדבקה אוראלית בעקבות מזון או מים מזוהמים, צהבת מסוג B, C ו-D מועברת דרך נוזלי הגוף כדוגמת תרומת דם, מאם לעובר וציוד רפואי נגוע. צהבת B מועברת גם ע"י קיום יחסי מין לא בטוחים.

חיסון צהבתקיימים שלושה סוגי חיסונים לנגיף הצהבת:

חיסון מהדור הראשון. החיסון מורכב מחלקיקי נגיף ה-HBV אשר נלקחו מפלסמה של אנשים שהחלימו מהמחלה. החלקיקים עוברים טיפול של נטרול, בדומה לאופן ההכנה של תרכיבים אנטי-נגיפיים אחרים. החיסון אינו נמצא כיום בשימוש באופן נרחב, משום שעצם מקורו מאדם אחר גורם לחשש מאי-ניטרולם של נגיפים אחרים כדוגמת HIV. בנוסף, קשה לקבל כיום כמויות מספיקות של סרום מאנשים שהחלימו ובעיקר בגלל החיסונים מהדור השני והשלישי המתעלים על חיסון זה.

חיסון מהדור השני. מקורו של חיסון זה הוא בשימוש בביוטכנולוגיה בה מיוצר חלבון המעטפת S בלבד ע"י תהליכי תסיסה של שמרים (Baker Yeast). חיסון המוכיח עצמו כבר 15 שנה. החיסון מצובע בכמה שלבים, ראשית, יש לקבל 3 זריקות בזמן אחד, כעבור חודשיים זריקה נוספת ושוב כעבור ארבעה חודשים. דבר היוצר פרק זמן העולה על 6 חודשים בו "המחוסן" אינו חסין בפני הדבקה משום שהמערכת האימונית שלו עדין לא פיתחה נוגדנים לחלבון המעטפת S. בנוסף לכך, כ-15% מחוסנים לא יגיבו לו ולא יפתחו נוגדנים בכלל (Non-Responders).

חיסון מהדור השלישי. Bio-Hep-B מיוצר אף הוא בשיטת ביוטכנולוגיה בתאי CHO - Chinese Hamster Ovary cells. ומורכב מחלקיקים הזהים לחלוטין לחלקיקי הנגיף הטבעי, הן בגודלם והן בהרכב חלבוני המעטפת שלהם. המידע הגנטי המקודד לשלושת החלבונים הנ"ל כך שמתקבלים תאים המייצרים את אותם חלבונים, שעוברים קיפול במרחב (Folding) ויוצרים חלקיקים דמויי נגיף המופרשים לתוך מצע הגידול של התאים. מצע הגידול נאסף וחלקיקי הנגיף עוברים מספר שלבי ניקוי, כתוצאה מנוכחותם של שלושת חלבוני המעטפת, מקבלי החיסון מפתחים נוגדנים מנטרלים בעלי יעילות גבוהה נגד חלבונים אלה כבר אחר הזריקה הראשונה. נוגדנים אלה מונעים שכפול הנגיף ומנטרלים את ההידבקות בו.

צהבת B


הגדרה: זיהום ויראלי אשר תוקף את הכבד וגורם למחלה כרונית חמורה, הוירוס מועבר ע"י נוזלי הגוף השונים. כשני ביליון איש בעולם נדבקו במחלה וכשלוש מאות חמישים מיליון מתוכם חיים עם זיהום כרוני.

חיסון: החל משנת 1982 יש אפשרות לחסן נגד המחלה.

סימפטומים: הסימפטומים מופיעים לאורך כמה שבועות, חודשים ולעיתים אפילו שנה ובאים לידי ביטוי בגוון צהבהב של העור והעיניים, שתן כהה, עייפות יוצאת דופן, בחילות והקאות וכאבי בטן. המחלה יכולה לגרום לזיהום כרוני של הכבד אשר עלול להתפתח למחלת שחמת הכבד או לסרטן הכבד.

הדבקה: דרך ההדבקה של הוירוס דומה לזו של וירוס ה HIV אלא שבמקרה של הצהבת הוירוס יכול לשרוד מחוץ לגוף עד שבעה ימים ולכן אחוזי ההדבקה גבוהים ביחס לזה של האיידס. בין אם לעובר, זיהום בשלבי ילדות מוקדמים, שימוש בסמים או במחטים נגועות, תרומת דם, מותרמי איברים, העוסקים בתחום הרפואה, מגע מיני לא מוגן וטיילים במדינות אסיה.

טיפול: בתקופת הדגירה של המחלה אין טיפול ממוקד, אלא שמירה על נוחות באמצעות איזון תזונתי כולל אספקת נוזלים בעקבות הקאות ושלשול. צהבת כרונית ניתנת לטיפול באמצעות תרופות כדוגמת אינטרפרון ותרופות אנטי ויראליות שונות.

מניעה: חיסון בגיל הינקות, ככל שמתבגרים יעילות החיסון פוחתת.

צהבת C


הגדרה: זיהום של הכבד אשר נגרם מוירוס Hepatitis C, וירוס זה אינו שייך לוירוס של משפחת Hepatitis A ו-Hepatitis B אלא לנגיפים השייכים למשפחת חומצות הגרעין הגורמים גם למחלות: קדחת צהובה וקדחת דנגה. הזיהום, בסופו של דבר, הופך כרוני משום שלמערכת החיסונית של הגוף קשה להיפטר מהנגיף. כעבור כמה עשורים, בהרבה מקרים, הכבד יקרוס.

חיסון: הוירוס מכיל אנזימים וחלבונים המאפשרים להם להתרבות בתאי הכבד, כאשר ישנם לפחות 6 מבנה גנים שונים ורק בחלקם ניתן לטפל, גיוון הגנים מקשה על פיצוח חיסון מתאים. נכון לעכשיו החיסון המוצע הוא אותו חיסון המשמש לנגיף Hepatitis B.

סימפטומים: בתחילת הדגירה של הוירוס בגוף אין סימפטומים. ככל שהמחלה מתפתחת החולים בה יסבלו מתשישות, אובן תיאבון, איבוד משקל, פריחה, קשיים בקרישת דם.

הדבקה: הנגיף שכיח יותר בגילאי ה 60-40, שימוש בסמים או במחטים נגועות, מותרמי איברים ואנשים שנחשפו לחולים. כמו גם ילדים שנולדו לאמהות הנושאות את המחלה.

טיפול: הטיפול המוצע הוא שילוב של אינטרפרון (Pegylated Interferon ) המעודד תנגודת לסוגים מסוימים של זיהומים נגיפיים. וריבאוירין (ribavirin) אף הוא נכלל בקבוצת התרופות הנוגדות נגיפים. ביחד הם מעכבים את הייצור של החומר הגנטי של הנגיף ההכרחי לשכפולו ולהישרדותו.

צהבת A


הגדרה: מחלת כבד נגיפית אשר יכולה לגרום למחלות קלות עד קשות אולם בשונה מ Hepatitis B ו Hepatitis C, הוירוס אינו גורם למחלת כבד כרונית ואינו סופני, אך יכול לגרום לסימפטומים מתישים. הנגיף פורץ בצורה אקראית.

חיסון: קיים חיסון נגד נגיף Hepatitis A.

סימפטומים: חום, חולשה, איבוד תיאבון, שלשול, בחילה, תחושת אי-נוחות בבטן, שתן כהה.

הדבקה: הנגיף תוקף בד"כ ילדים המחלה עוברת אוכל או שתייה מזוהמים ולעיתים גם דרך הצואה ומתקשרת, בד"כ, להגיינה לקויה, שימוש בסמים או במחטים נגועות, מגע מיני לא מוגן.

טיפול: אין טיפול למי שחלה בוירוס למעט מאמים לגרום לחולה נוחות, רוב האנשים מחלימים מהנגיף תוך כמה שבועות עד חודשים.

צהבת ילודים (צהבת תינוקות)


צהבת היילוד מופיעה בכמעט 50% מהתינוקות בימים הראשונים לאחר לידתם, מדובר בתופעה פיזיולוגית בה כבד היילוד אינו מסוגל לפנות את החלק העיקרי של הבילירובין, הנמצא אצל כולנו בכבד בכמות מסוימת ואחראי לצבע הצהוב של הרקמות. במקרים של צהבת, מקובל להשכיב את התינוק תחת מנורה מיוחדת בעלת גוון אור כחלחל, אשר מפרק את הצהבת הגלויה לעין ועוזר לכבד להוריד את רמתה לרמה הנורמאלית. במקרים של אם מניקה יתכן שהצהבת תימשך גם חודש ויותר זאת מאחר שחלב האם עדיין לא קיים בכמויות גדולות, עם זאת, האכלה תדירה של התינוק מסייעת ביצירת חלב מצד אחד ומצד השני בהורדת ערכי הצהבת בקצב מהיר יותר.

צהבת חסימתית (jaundice icterus)


צהבת זו נובעת מחסימה בזרימת המרה לתריסריון בשל חסימה של צינורות המרה, למשל במקרים של אבני מרה או גידולים. אדם הסובל מצהבת חסימתית חולה בד"כ בצהבת, יסבול משתן כהה, צואה בצבע חימר, איבוד תיאבון, בחילות וגרד הנובע ממלי המרה השוקעים בדרמיס. הטיפול המקובל הוא ניקוז דרכי המרה על מנת להוריד את הצהבת ואת הסימפטומים הנלווים אליה. לעתים ניתן לטפל בסיבת החסימה דרך המסלול שבו נכנסת צינורית הניקוז.

בדיקת צהבת


ישנם כמה אופנים בהם ניתן לזהות את מחלת הצהבת:
נסיוב בילירובין. בדיקה אשר תפקידה למדוד את ריכוז הבילירובין בדם.

ספירת דם כללית. בדיקה כזו תספק מידע לגבי המרכיבים של הדם, הכוללים את תאי הדם האדומים, הלבנים והטסיות.

תזמון הפרותרומבין. בדיקת דם אשר תפקידה למדוד את כושר הקרישה של הדם.

אולטרה סאונד בטני. ביצוע בדיקת אולטרה סאונד של חלל הבטן המפיקה באמצעות גלי קול בתדר גבוה במיוחד תמונה, הידועה בשם סונוגרמה. אשר יכולה להראות האם ישנה נפיחות של הכבד או האם מראהו חריג.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

מחלות כבד, השתלות כבד, סרטן כבד

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הפטיטיס, גידולים בכבד, לבלב, כבד שומני, צהבת, בדיקת אנזימי כבד, אנזימי דרכי המרה, אלבומין ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • תפקודי כבד מוגברים תקופה ממושכת
  אביטל
  02/04/2021

  בת 37. ברקע מחלת כליות מסוג IGAN ומחלת השימוטו (בחורה "אוטואימונית"). נמצאת במעקב נפרולוג ואנדוקרינולוג. ב 9-10 חודשים אחרונים שלושת תפקודי הכבד מוגברים פי 2-3-4 מהנורמה. בכל פעם הערכים ממשיכים לעלות...
  ב US כבד ובטן שעשיתי נכתב "כבד שומני" בדרגה קלה. יש לציין שאני לא בעודף משקל, לא שותה אלכוהול ושומרת על תזונה בריאה. לא מזמן הייתי במרפאת כבד שם הרופאה אמרה לי שהבדיקת US לא אמינה (נכתב שהיתה קיימת בעיה טכנית במהלכה) ושלא יכול להיות שתפקודי הכבד מוגברים בגלל זה. כרגע ממשיכה מעקב של תפקודי כבד כל חודש וביוני יש לי שוב תור למרפאה. רופאת המשפחה שלי אמרה לי שזו יכולה להיות גם בעיה כבדית אוטואימונית. שאר הבדיקות תקינות (כולל סרולוגיות וקרישה)
  שאלותיי הן:
  1. האם זו אכן יכולה להיות בעיה כבדית אוטואימונית בשל הרקע האוטואימוני שלי (השימוטו ו- IGAN)?
  2. האם ישנם עוד דברים שניתן וצריך לבדוק?
  3. האם כדאי לחזור על ה US כבד או שבכל מקרה זו בדיקה פחות אמינה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תפקודי כבד מוגברים תקופה ממושכת

  אביטל
  02/04/2021

  נא לא להתייחס לשאלה זו אלא לשאלה המעודכנת. תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • Ggt גבוה 114- בת 39
  לילך
  06/02/2021

  בת 39
  בבדיקות דם שנשלחתי עקב כאבים בעצמות השוקיים לסירוגין
  התגלה ggt114
  אשמח להרחבה.
  יש לצייןשמדי פעם חווה כאב מותניים אחורי.בשני הצדדים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  Ggt גבוה 114- בת 39

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כאבי עצמות

  ספיר
  10/02/2021

  כאב עצמות עשוי להיות קשור לרמת צפיפות העצם, ממליצה להוסיף סידן אמורפי בזכות האמורפיות והננומטריות שלו יכול לעזור לכאב עצם. סידן אמורפי בעל ספיגה גבוהה, עוזר בהפחתה של כאב ודלקת.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בדיקת מלחי מרה וקווסטרן
  עידן
  12/12/2019

  שלום
  אם ביצעתי בדיקה למלחי מרה, אבל עד 24 שעות לפני עוד לקחתי קווסטרן.
  יצאה לי תוצאה 7 כשהנורמה היא בין 0 ל10 אבל האם הקווסטרן השפיע על התוצאה ובלעדיו היתה יוצאת תוצאה לא תקינה?
  שלחו אותי לבדיקה משום שאני סובל מגירודים וצואה בהירה שומנית.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  בדיקת מלחי מרה וקווסטרן

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קווסטרן

  ד``ר אסף יששכר
  15/12/2019

  אם הפסקת את התרופה לפחות 24 שעות לפני הבדיקה ז לא אמור להשפיע על התוצאה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עלייה ב AST ו ALT ודרסטית בכולסטרול - השאר תקין
  רותם
  05/12/2019

  שלום,

  אני בת 50.

  במשך 25 שנה, כולסטרול טוטל אצלי כל הזמן סביב 150. ובכל מקרה לא עלה אף פעם מעל 175.
  לא משנה כמה שומן, חמאה וכו' אכלתי.


  לאחרונה, אני מרגישה לא טוב. וגם קרה לי בעיניים CSR , שזו דליפה של חומר סרוטי מהנימים בכורואיד, שגורם בצקת במקולה. ונהייתה רגישות עצומה לאור בעיניים.

  בבדיקות מעבדה מאתמול
  - כולסטרול טוטל- 208
  - AST - 62, כשהמקסימום הוא 31.
  - ALT- 74, כשהמקסימום הוא 34.

  כל שאר מדדי הכבד תקינים: GGT , ALP, בילירובין (טוטל ודיירקט), CPK, LDH, אלבומין, קרישה (INR).
  ספירת דם לא מעידה על זיהום פעיל.

  לפני 3 חודשים, גם עשיתי בדיקות דם, ואז הכל היה כמו הרגיל שלי, שתיארתי.
  כלומר זה משהו שקרה בשבועיים האחרונים בערך.
  ובנוסף אז גם עברתי גם בדיקות להפטיטיס מסוגים שונים, והכל נמצא שלילי.


  מעולם לא נמצאה אצלי עלייה באנזימי כבד. תמיד 2 אילו סביב 19.
  וכאמור מעולם כולסטרול לא היה כזה גבוה.
  לא אכלתי שום דבר שמכיל כולסטרול במיוחד, לפני הבדיקה.
  הייתי בצום של 12 שעות.
  לא לקחתי שום תרופה, או תוסף מזון כלשהו.  רציתי לשאול 2 שאלות.
  1. מה יכול לגרום לעלייה כזו דרסטית בסינטזת כולסטרול בכבד (כמעט ב 40%), אחרי ש25 שנה זה לא היה כך ?
  ושזה יילך ביחד עם עלייה ב2 אנזימי הכבד האילו בדם, ולא באחרים.


  אשמח אם תוכל להגיד את כל הכיוונים האפשריים בגדול, ואני אעמיק בזאת.
  וספציפית לגבי 3 כיוונים
  א. מטבולי
  (למשל האם שינויים ברמות ויטמינים A, D, K וכו' יכולים לגרום זאת ?)

  ב. זיהומולוגי- האם יש פתוגן (וירוס, חיידק) שיכול לגרום זאת ?

  אם כן, איזו בדיקת PCR או לאנטיגן לזהות אם זו סיבה מיקרוביאלית ?

  ג. אונקולוגי

  ועוד

  2. איזה בדיקות דם יכולות לשפוך עוד אור, למה יתכן שגרם לעלייה הזו ?

  תודה מראש

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בדיקות הדם

  ד``ר אסף יששכר
  08/12/2019

  כעקרון שינויים ברמות הויטמינים לא אמורים להשפיע על רמות הכולסטרול (חשוב להסתכל גם על הכולסטרול LDL ו HDL בהקשר זה) העליה בכולסטרול יכולה לנבוע מתזונה, משקל, גנטי ועוד.
  אם בדיקות להפטיטיס שליליות אין צורך בבירור נוסף בכיוון זיהומי בשלב זה.
  מומלץ שיפנו אותך בשלב ראשון לאולטרסאונד כבד וכן לבדיקות דם חוזרות ולהתחיל בירור רק אם באמת בדיקות הדם עדיי מוגברות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה. לא בדקתי עכשיו הפטיטיס

  רותם
  08/12/2019

  בדקתי הפטיטיס לפני 3 חודשים, ואז כולסטרול היה 151. ואנזימי כבד היו תקינים.

  לא שיניתי תזונה. לא עליתי במשקל.
  כן לקחתי תוסף ויטמין K.


  בהשוואה בין הבדיקות, מעכשיו, ומלפני 4 חודשים:

  - כולסטרול טוטל- עלה מ161 ל208 .
  - LDL - עלה מ91 ל 127
  - HDL - עלה מ63 ל 72
  - NON-HDL_CHOLESTEROL- עלה מ 98 ל136.


  מה יכול לגרום לעלייה דרסטית בטוטל כולסטרול . ושזה יילך ביחד עם עלייה ב2 אנזימי הכבד האילו , ולא באחרים ?

  ובמיוחד איזה וירוס או חיידק ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עליה בכולסטרול

  ד``ר אסף יששכר
  09/12/2019

  אין משמעות לעליה זו בכולסטרול ולדעתי אינה קשורה לעליה באנזימי הכבד. (LDL ו HDL תקינים ואף HDL גבוה וזה דבר חיובי)
  אנזימי הכבד יכולים לעלום מהמון סיבות ולא רק יהומיות.
  בדרך כלל כשיש עליה כזו מומלץ בשלב ראשון לחזור על הבדיקות שוב על מת לוודא האם העליה אמיתית או שקשורה למשהו חולף.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • alt גבוה בבדיקת דם
  שביט
  30/11/2019

  שלום רב.
  ביצעתי בדיקות דם כולל תפקודי כבד . כל התוצאות תקינות בתחום הנורמה למעט alt שעומד על 68 כאשר המקסימום הוא 40. בעבר ה alt שלי תמיד היה גם בנורמה. אני בן 54 , בריא בדרך כלל . האם זה נחשב חריג?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  alt גבוה בבדיקת דם

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בדיקות דם

  ד``ר אסף יששכר
  01/12/2019

  מדובר בתוצאה חריגה שדורשת מעקב ובמידה ועדיין גבוהה גם בירור.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מרכז הבארט בביה"ח השרון
  דוד
  25/11/2019

  באתר האינטרנט של מרכז הבארט בביה"ח השרון הם טוענים שהם המרפאה הגדולה בארץ לבארט ושהם referral center מכל רחבי הארץ.

  האם יש בטענות האלה ממש?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  מרכז הבארט בביה"ח השרון

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בארט

  ד``ר אסף יששכר
  26/11/2019

  כן, יש שם מרכז שמטפל ועוקב אחרי בארט

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תפקוד הכבד- ערכים גבוהים
  קרן
  21/11/2019

  שלום רב,
  אבי קיבל תרופה ללחץ דם גבוה שפגעה לו בכבד. אנזימי הכבד הגיעו לערכים של כ-800. לאחר 3 שבועות בהם הופסקה השימוש בתרופה לא חל שיפור ואנזימי הכבד הגיעו לכ1600.
  אשמח להסבר אודות חומרת המצב ועד כמה הסיכוי אפשרי שהכבד יתאושש ויחזור לתפקוד תקין?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  תפקוד הכבד- ערכים גבוהים

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אנזימי כבד

  ד``ר אסף יששכר
  21/11/2019

  לא ברור האם באמת יש קשר לתרופה או העליה לא קשורה.
  יש צורך בבירור מקיף של הסיבה לעליה באנזימי הכבד שכן יכולות להיות סיבות רבות לכך
  קשה לדבר על חומרת המצב בשלב זה ולכן חשובה ההערכה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פענוח US בטן עזרה
  מתן
  19/11/2019

  היום ביצעתי בדיקה US בטן בעקבות כאבי בטן על רקע אנזימי כבד מעט גבוהים
  בפענוח של הבדיקה רשום
  כבד- לא מוגדל, מקרם בלתי הומוגני ואקוגני על רקע הסננה שומנית בדרגה בינונית.

  לא מופיע לי בסוף הפענוח המלצות ולכן לא מבין את הפענוח
  מה זה אומר?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  פענוח US בטן עזרה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פענוח US

  ד``ר אסף יששכר
  19/11/2019

  הפענוח מצביע על זה שיש חשד לכבד שומני לפי מראה הכבד. ההמלצה במקרה כזה היא לפנות לרופא המטפל לצורך בדיקות דם של הכבד, פרופיל שומנים, גלוקוז וטיפול בגורמי סיכון אם קיימים- השמנה, תזונה ופעילות גופנית.
  במידת הצורך להפנותך ליעוץ רופא כבד.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • 3 שאלות דחופות בקשר להפטיטיס b בבקשה
  דני
  12/11/2019

  1.עם בן אדם חולה בהפטיטיס b וקיבל אחרי זה חיסון נגד הפטיטיס b ורק אחרי החיסון הזה גילו שיש לו את הנגיף הזה , אז הנגיף יכול לפתח עמידות כתוצאה מהחיסון? ועם כן , זה יכול לקצר את האורך חיים שלו באופן משמעותי? ועם כן עד כמה זה יכול לקצר?
  2. בן אדם שגילו לו הפטיטיס b והוא מקבל טיפול כמו שצריך מה האורך חיים שלו בערך?
  3. עם גילו לבן אדם בבדיקת דם שיש לו הפטיטיס b , הוא חייב להיות חולה כרוני או שזה יכול לחלוף תוך כדי טיפול.
  תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הפטיטיס B

  ד``ר אסף יששכר
  14/11/2019

  1. אין קשר ביןו קבלת הטיפול לחומרת המחלה גם אם יש וירוס בזמן החיסון.
  2. עם מעקב וטיפול טובים אורך החיים יכול להיות כשל אדם בריא. במידה ומתפתחים סיבוכים צריך לטפל בהם.
  3. לא בכל המקרים הפטיטיס B הופך לכרוני וגם תחת טיפול יש מקרים שהוירוס נעלם.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יש לי שאלה בקשר להפטיטיס a בבקשה
  משה
  13/11/2019

  היום אני בן 30 , ושהייתי ילד קטן קיבלתי חיסון נגד הפטיטיס a , האם אני צריך לקחת חיסון להפטיטיס a גם עכשיו בשביל לרענן את ההגנה נגד הפטיטיס a?
  או שמתי שקיבלתי חיסון בתור ילד קטן אז זה נותן הגנה נגד הפטיטיס a לכל החיים?
  תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חיסון

  ד``ר אסף יששכר
  14/11/2019

  זה תלוי בסוג החיסון שקיבלת בילדותך.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום