פורום גסטרואנטרולוגיה ילדים, מחלות כבד ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו כאבי בטן אצל ילדים, עצירות, בעיות עיכול, שלשולים, גזים, יציאות, רפלוקס, צליאק, צרבות ועוד

מנהל הפורום

ד"ר אחיה אמיר
ד"ר אחיה אמיר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אחיה אמיר ללא פרסום בפורום

• בדיקת גסטרוסקופיה עם ביופסיות
    שגית
    23/05/2024

האם בבדיקת גסטרוסקופיה עם ביופסיות, הורה למתבגר יכול להיות נוכח בחדר הבדיקה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת גסטרוסקופיה עם ביופסיות

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• נוכחות הורה בזמן גסטרוסקופיה לילד

ד"ר אחיה אמיר
    23/05/2024

הי שגית,
    מנסיוני- לא.
    ברוב המכונים בארץ, ההורה יכול לשהות לצד בנו/בתו בזמן ההתארגנות המקדימה, בזמן הכניסה לחדר הפרוצדורות ועד מתן חומרי ההרדמה עצמם וההירדמות שמופיעה מייד לאחר מכן.
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עצירות קשה בנסיון מעבר למוצקים תינוקת בת 5.5 חודשים
    מזי
    20/05/2024

היי דק׳ אחיה אמיר
    הבת שלי בת 5.5 חודשים אוכלת תמ״ל נוטרילון פפטי מגיל 3 חודשים (אובחנה אצלך עם רגישות לחלבון חלב פרה) ולוקחת לוסק במינון 3.5 מל פעמיים ביום (יש לה ריפלוק). בגלל הריפלוקס מסמיכים לה את הנוטרילון פפטי בדייסת קונפלור של מטרנה (2 כפיות על בקבוק של 120) . היא ניזונה מזה מגיל 3 חודשים והכל בסדר ועושה קקי קבוע בתדירות של כל יומיים (קקי רך ולא קשה).התחלתי טעימות של פירות וירקות הכל היה בסדר והיא מאוד נהנת ומסוגלת לאכול כמות של כוס חד פעמית הבעיה שכל פעם שהיא אוכלת יותר מכפית היא מפתחת עצירות קשה עד שאני חוזרת לתמל ללא מוצקים כלל ויוצא לה אחרי כמה ימים קקי קשה ויבש מאוד וחוזר חלילה כך כבר כחודש.
    קראתי שבננה ותפוח יותר קשים לעיכול וניסיתי להקטין כמויות ולתת אגס וקישוא ועדיין לאחר כשליש כוס אגס וקישוא שוב עצירות .
    האם יש קשר לרגישות לחלבון חלב פרה ??ומה ניתן לעשות בנידון כדי להתחיל מעבר למוצקים??
    אודה לעזרתך

הוספת תגובה

תמונה

• עצירות בבת חצי שנה

ד"ר אחיה אמיר
    21/05/2024

הי מזי
    תסלחי לי, איני זוכר את פרטי המקרה של בתך.

כפי שתארת את השתלשלות הארועים- הדברים לא לגמרי הגיוניים לי. בכל אופן אנסה לעזור.

ראשית, אני מציע להפסיק את ההסמכה עם הקורפלור, שבטוח גורמת להקשיית היציאות.
    מעבר לזאת, בשלב זה את אמורה לבנות בהדרגה אכילה של מוצרי מזון מגוונים. זה הזמן להתחיל לבסס ארוחה, מקסימום שתיים ביום, המבוססות על כלכלה מגוונת. כמותית, עדיין רוב הדיאטה אמורה להתבסס על חלב.
    במידה והארוחות המוצקות הן של פירות- לא אמורה להיווצר עצירות.

האם אכן מדובר בעצירות? עצם יציאת יציאה מוצקה לא בהכרח מעידה על עצירות. האם כאובה? האם מתקיים דפוס של אי-נוחות עם הקלה לאחר היציאה?
    אם לא- לא בטוח שמדובר בעצירות של ממש.

בכל אופן- נשמע לי שצריך ביקור פרונטלי, אצלי או אצל גסטרואנטרולוג אחר. האמת והפתרונות נמצאים בפרטים הקטנים.
    להת'

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן חוזרים אצל ילד בן 10.5
    אמא דואגת
    15/05/2024

שלום,
    בני בן ה10.5 סובל מזה כשנה בכאבי בטן חוזרים, בממוצע של כפעמיים בחודש. ברוב המקרים נאלץ להישאר בבית ומטופל בתרופות לשיכוך כאבים. בד"כ, לאחר יממה זה עובר והוא חוזר לשגרה.
    מדובר בילד פעיל, מאובחן עם הפרעת קשב וריכוז. בדיקות דם תקינות, הליקובקטור פילורי שלילי, עולה במשקל, אקטיבי וחברותי.
    לעיתים בהתקפי כאבי הבטן הוא גם מקיא (פעם עד פעמיים) או משלשל. מיקום הכאב הוא אמצע הבטן, סביב הטבור ומעליו.
    השאלה שלי מה הכיוון שצריך להיות בבדיקת מקור הבעיה? האם נפשי? האם פיזי? האם עלינו לבקש בדיקות נוספות? ואם כן- אילו?
    ההרגשה היא שזה ממש פוגע לו באיכות החיים, מאוד רגיש וסובל מהכאבים הללו וזו תקופה ארוכה שזה לא עובר... מה זה יכול להיות?!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאבי בטן חוזרים אצל ילד בן 10.5

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן כרוניים בבן 10 שנים

ד"ר אחיה אמיר
    21/05/2024

שלום לך אמא מודאגת
    לצערי, אין לי תשובת קסם שתפתור את כל בעיותיכם.
    ברור שיש צורך למצוא פתרון ולהקל על בנך.
    נדרשת התייעצות פורמלית עם גסטרואנטרולוג ילדים- לשמוע את כל פרטי הסיפור, לבדוק אותו גופנית, לעבור על הבדיקות שכבר בוצעו ולהחליט אם נדרש בירור נוסף- ואם כן- איזה בדיוק.
    לא ניתן לקיים התייעצות שכזו דרך פורום שאלות ותשובות זה.
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן באים וחולפים כבר שנה לילדה בת 8
    מזי
    20/05/2024

היי דק׳ אחיה אמיר
    לבת שלי בת ה 8 יש כבר כשנה התקפי כאבי בטן שבאים וחולפים ללא קשר למשהו שאוכלת או עושה (ניסינו לבדוק האם תלוי בגורם מסויים).
    בבדיקות דם הכל היה תקין ובאולטרסאונד בטן גם כן הכל תקין מלבד ״הודגמו מספר לימפה מזנטריאליות בגודל עד 2.1 ס״מ״ שרופא המשפחה אישר שאין בזה בעייתיות.
    אשמח להבין איזה עוד בדיקה ניתן או צריך לעשות במצב כזה והאם משהו נוסף שניתן לעשות בנידון?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאבי בטן באים וחולפים כבר שנה לילדה בת 8

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן כרוניים בבת 8

ד"ר אחיה אמיר
    21/05/2024

הי מזי
    לצערי אין תשובת קסם לשאלתך. האבחנה המבדלת רחבה- החל מסיבות טריוויאליות ועד אפשרויות פחות סימפטומיות.
    צריך לשמוע את כל הסיפור לפרטיו, לבדוק אותה גופנית, לעבור פרטנית על הבדיקות שבוצעו ("הכל תקין" זה נחמד, אך מה זה "הכל"?).
    אין מנוס מהתייעצות פורמלית עם גסטרואנטרולוג ילדים.
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צליאק - כן או לא
    אמא
    07/05/2024

היי,
    הבת שלי בת 14, עשתה בירור לצליאק כי הבת הקטנה שלי חיובית בביופסיה. אלו תוצאות הבדיקה -

‎הבדיקה
    TRANSGLUTAMINASE_IgA
    ‎תוצאה
    45.30 U/mL

‎שם הבדיקה
    ENDOMYSIAL IgA
    ‎תוצאה
    Bord 1:2.5

‎שם הבדיקה
    IgA
    ‎תוצאה
    87.00 mg/dl

האם זה חיובי? יש חשד לצליאק?
    תודה!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    צליאק - כן או לא

הוספת תגובה

תמונה

• צליאק?

ד"ר אחיה אמיר
    21/05/2024

שלום אמא
    יש חשד לצליאק.
    צריך להשלים גסטרוסקופיה.
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שואלת שוב כי לצערי לא קיבלתי תגובה 😔🙏
    שרית
    07/05/2024

שלום וברכה בני בן ה13 , ספורטאי שמתאמן כ6 אימונים בשבוע . כבר תקופה של כשנה סובל מכאבי בטן שהולכים ובאים. עשינו בדיקת צואה שיצאה תקינה כנ"ל לגבי בדיקות דם ואולטראסאונד בטן. לפני כחודשיים היינו אצל גסטרולוגית שאמרה שזה פסיכולוגי. הילד אחרי כל ארוחה נכנס לשירותים ויושב שם כשעה כלומר כל יום הוא יושב בין שעתיים וחצי לשלוש שעות בשירותים לעיתים אפילו יותר.
    אודה לכל עצה טובה... מה ניתן לעשות /לבדוק?
    רוב תודות וכל טוב.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שואלת שוב כי לצערי לא קיבלתי תגובה 😔🙏

הוספת תגובה

תמונה

• ישיבות ארוכות בשירותים.

ד"ר אחיה אמיר
    21/05/2024

שלום שוב שרית.
    כפי שציינתי בתגובה קודמת- הסיבה הסבירה ביותר הוא כי בנך סובל מעצירות.
    לאור זאת- צריך לשקול צורך בהרחבת בירור לשלילת סיבות אורגניות. במקביל צריך להתחיל טיפול סימפטומטי לריכוך היציאות- הקפדה על שתיה, להרבות באכילת מזונות עם סיבים, שינויים התנהגותיים שימנעו ממנו להתאפק ושימוש בחומרים מרככי צואה.
    תשובה מלאה- היא שיחה של 15-20 דק', לא מתאימה לפורום זה.
    נא להתייעץ עם רופא הילדים, ובמידת הצורך עם גסטרואנטרולוג ילדים.
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בתולעים - ורמוקס לא עוזר
    דנה
    07/05/2024

שלום בתקופה האחרונה אני חשה לעיתים קרובות בגירוד באיזור פי הטבעת וקמה משינה וטופלתי בורמוקס מספר פעמים וזה לא עזר, הרופא משפחה הביא לי תרופה אחרת לתולעים מן נוזל ובמקביל השתמשתי בנו ורם וגם לא עזר
    מה לעשות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    טיפול בתולעים - ורמוקס לא עוזר

הוספת תגובה

תמונה

• זיהום חוזר בתולעים

ד"ר אחיה אמיר
    21/05/2024

הי דנה,
    ברוב המקרים לא מדובר בחוסר תגובה לטיפול בוורמוקס, אלא הדבקה חוזרת. בייחוד אם יש לך ילדים קטנים או שאת עובדת עם ילדים צעירים.

לעיתים, אם מדובר בזיהום משמעותי עם כמות תולעים רבה במיוחד- נדרש טיפול אינטנסיבי במיוחד, לעיתים כולל חיקון.

מקרים של עמידות התולעים הסטנדרטיות לוורמוקס הינה נדירה אך אפשרית. יש תרופות חלופיות לוורמוקס- אפשר לבקש מהרופא.

בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות דם לא תקינות
    בדיקות מעבדה
    06/05/2024

שלום
    בן כמעט 5 חודשים, מחוסן ומפותח בהתאם לגילו, בבדיקות דם שגרתיות במקרה הודגמו אנזימי כבד מוגברים
    ALT 66
    AST 88
    בילרובין לא ישיר 0.1
    חלבון TOTAL 5.8
    Albumin תקין 4.2
    ספירת דם תקינה
    התוצאות מדאיגות? מה אני צריכה לעשות בשלב הבא? מה זה יכול להיות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקות דם לא תקינות

הוספת תגובה

תמונה

• עליה באנזימי כבד

ד"ר אחיה אמיר
    20/05/2024

שלום אמא מודאגת
    השאלה החשובה ביותר היא מדוע ביצעתם את בדיקות הדם מלכחתחילה.
    התוצאות חריגות במעט.
    מירב הסיכויים כי בזמן הבדיקות היה מעט חולה- חום/נזלת/שיעול. למעשה, כל וירוס כמעט יכול לגרום לדלקת קלה בכבד עם עלייה באנזימי הכבד.
    כדי להיות בטוחים- אני ממליץ לחכות כחודש מהבדיקה הראשונית ולחזור על הבדיקות כשאר בנך בבריאות שלמה.
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Eosinophils גבוה בבדיקת דם
    נועה
    02/05/2024

שלום
    בת 20 סובלת ממעי רגיש לאחר שביצעתי את כל הבדיקות.
    בשל דלקת שתן קיבלתי אנטביוטיקה ל 3 ימים.
    שבועיים לאחר נטילת האנטיביוטיקה החלו לי כאבים בישבן ובחילות .
    ביצעתי בדיקת דם הכל תקין כולל מדדי דלקת פרט ל Eosinophils 9.8% הנורמה עד 6 ובערך היחסי יצא 0.9. שהנורמה היא 0.6
    בבדיקה לפני שלושה שבועות היה תקין לחלוטין בנורמה הנמוכה.
    קראתי שזה יכול להיות קשור במחלה במעי.
    האם זה הגיוני שיש מחלה במעי שלפני 3 שבועות הכל היה תקין.
    אודה לתשובתך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    Eosinophils גבוה בבדיקת דם

הוספת תגובה

תמונה

• רמת אאוזינופילים גבוהה בספירת דם

ד"ר אחיה אמיר
    20/05/2024

הי נועה
    לא הייתי מייחס לכך חשיבות רבה מדי.
    מדובר בממצא שכיח. הרמה אצלך גבוהה מהנורמה, אך לא ברמה מדאיגה.
    לרוב הסיבה היא נטייה אישית/משפחתית לאלרגיות או לתופעות עם רקע אלרגי- אסטמה, אטופיק דרמטיטיס, אלרגיות עונתיות וכו'.
    במקרים חריגים זה יכול להיות קשור לזיהום פרזיטרי, ובמקרים חריגים אף יותר לדלקות כרוניות במערכת העיכול.
    אם התלונות נמשכות- צריך להשלים בירור באופן מסודר.
    הבדיקה הנ"ל כשלעצמה אינה מאוד חריגה, ואינה ספציפית מספיק.
    בהצלחה!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תולעים הדבקה חוזרת לילדה
    אני
    30/04/2024

הבת שלי נדבקה בתולעים כל חודשיים בערך במשך השנתיים ויותר האחרונות מה שאומר שאני נותנת לה את הטיפול בורמוקס כל חודשיים בערך. אני דואגת כי זאת תרופה חזקה מצד שני אין ברירה כי שום דבר אחר לא עזר. האם יש משהו שאני יכולה לעשות כי למנוע הידבקות חוזרת? האם מתן ורמקוס מתדירות כזאת יכול לפגוע בכבד? תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תולעים הדבקה חוזרת לילדה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול חוזר בוורמוקס

ד"ר אחיה אמיר
    20/05/2024

זיהום בתולעים מאוד נפוץ בקרב ילדים צעירים.
    כפועל יוצא מכך, ילדים רבים נזקקים לקורסים חוזרים של הטיפול הנ"ל.
    מדובר בתכשיר שאינו נספג במערכת העיכול. למעשה הוא עובר AS-IS במערכת העיכול, הורג מה שהורג ויוצא בדרך הטבע. לא צפויה פגיעה בכבד או בכל איבר אחר.
    מניעה אמיתית לא ממש אפשרית.
    ניתן לטפל בכל ילדי הבית או הגן ביחד ואז להפחית הדבקות חוזרות.
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גסטרו- אבחון גסטריטיס כרונית
    דנה
    23/04/2024

שלום אני סובלת במשך שנה עם בחילות ובגדול בעיות עיכול ועשיתי גסטרוסקופיה בפעם השנייה ומצאו לי בקיבה גסטריטיס כרונית ללא נוכחות של החיידק הליקובקטר
    רציתי לשאול איך אוכל לטפל בזה? אני מקפידה על האוכל המתאים ואני לקחתי בעבר סותרי חומצה אבל הם לא משפיעים עליי ובנוסף גיליתי שאני רגישה לאלומיניום מה שמכיל סותרי חומצה. יש דרך להחלים מזה? מה אוכל לעשות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גסטרו- אבחון גסטריטיס כרונית

הוספת תגובה

תמונה

• גסטריטיס כרונית

ד"ר אחיה אמיר
    20/05/2024

הי דנה
    הממצא של דלקת כרונית בקיבה, ללא נוכחות של החיידק HP הוא ממצא נפוץ למדי.
    לאור העובדה שסותרי חומצה לא השפיעו עלייך לטובה, צריך לשקול עם בהכרח יש קשר בין ההממצא האנדוסקופי/היסטולוגי לבין התלונות שלך.
    כאשר הדלקת היא הגורם לתלונות- לרוב צפויה תגובה מטיבה תחת טיפול בתרופות כגון אומפרזול, נקסיום ודומותיהן.
    כאשר אין הטבה, צריך לבדוק את האפשרות כי התלונות שלך הן למעשה פונקציונליות ולא קשורות לממצא.
    לסיכום- אין לי פתרון פשוט עבורך. זהו תהליך מתמשך שיש בו גם אלמנטים של ניסוי וטעיה.
    אני מציע שתתמידי במעקב אצל הגסטרואנטרולוג שלך.
    לרוב, יש פתרונות ודרכים להקל.
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שהות ממושכת בשירותים -בן 13
    שרית
    22/04/2024

שלום וברכה בני בן ה13 , ספורטאי שמתאמן כ6 אימונים בשבוע . כבר תקופה של כשנה סובל מכאבי בטן שהולכים ובאים. עשינו בדיקת צואה שיצאה תקינה כנ"ל לגבי בדיקות דם ואולטראסאונד בטן. לפני כחודשיים היינו אצל גסטרולוגית שאמרה שזה פסיכולוגי. הילד אחרי כל ארוחה נכנס לשירותים ויושב שם כשעה כלומר כל יום הוא יושב בין שעתיים וחצי לשלוש שעות בשירותים לעיתים אפילו יותר.
    אודה לכל עצה טובה... מה ניתן לעשות /לבדוק?
    רוב תודות וכל טוב.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שהות ממושכת בשירותים -בן 13

הוספת תגובה

תמונה

• ישיבות ארוכות בשירותים

ד"ר אחיה אמיר
    20/05/2024

היי שרית
    אם ה"ישיבות" הממושכות נדרשות על מנת שיוכל לצאת- ככה"נ מדובר בעצירות המצריכה טיפול אינטנסיבי לריכוך היציאות.
    בנוסף- צריך לוודא שלא משתמש בשירותים כשיטה להיעלם- להימלט ממטלות או שיחה.
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת מונרול עם IBD
    טל
    21/04/2024

שלום
    אני חילת עם IBD.
    ולצערי בפעם השניה מזה שלושה חודשים
    סובלת מדלקת בשתן.
    בפעם הקודמת קיבלתי מונרול שגרם לי לשלשלול וסחרחורת
    ולקח לי כמה ימים להתאושש מזה .
    הפעם שוב רוצים לתת מונרול .
    האם יש פרוביוטיקה או משהו אחר למנוע את תופעות הלוואי.
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נטילת מונרול עם IBD

הוספת תגובה

תמונה

• מונורול ב- IBD

ד``ר אחיה אמיר
    20/05/2024

היי
    מונורול- ככל אנטיביוטיקה אחרת- משפיעה גם המיקרוביום- אוכלוסיית החיידקים במעייים.
    ההשפעה הספציפית אינה צפויה.
    בהחלט ייתכן והאנט' גורמת ל"זעזוע" במערכת והפרת האיזון הקיים.
    מונורול ספציפית- אינה מוכרת כאנטיביוטיקה בעייתית במיוחד.
    במקרה של דלקת בדרכי השתן- לרוב אין מנוס מטיפול אנטיביוטי, כך שאם לא מונורול- קרוב לוודאי יהיה צורך באנטיביוטיקה אחרת שעלולה גם היא לגרום לתופעות שונות.
    ניתן לנסות פרוביוטקיה (לדוג' וויוומיקס- VIVOMIX, או כל אחת אחרת) אך אין ארובה להטבה משמעותית, אך ניתן בהחלט לנסות.
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מונורול ו- IBD

ד"ר אחיה אמיר
    20/05/2024

היי
    מונורול- ככל אנטיביוטיקה אחרת- משפיעה גם המיקרוביום- אוכלוסיית החיידקים במעייים.
    ההשפעה הספציפית אינה צפויה.
    בהחלט ייתכן והאנט' גורמת ל"זעזוע" במערכת והפרת האיזון הקיים.
    מונורול ספציפית- אינה מוכרת כאנטיביוטיקה בעייתית במיוחד.
    במקרה של דלקת בדרכי השתן- לרוב אין מנוס מטיפול אנטיביוטי, כך שאם לא מונורול- קרוב לוודאי יהיה צורך באנטיביוטיקה אחרת שעלולה גם היא לגרום לתופעות שונות.
    ניתן לנסות פרוביוטקיה (לדוג' וויוומיקס- VIVOMIX, או כל אחת אחרת) אך אין ארובה להטבה משמעותית, אך ניתן בהחלט לנסות.
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צואה שחורה לאחר נטילת קל בטן תרחעף
    דניאלה
    08/04/2024

ביום שבת נטלתי תרחיף בסה"כ פעם אחת של קלבטן 15 מ"ל. יום ראשון לא היו לי יציאות והיום שני יציאה שחורה האם זה יתכן? רק מנטילה שח פעם אחת?⁰

הוספת תגובה

תמונה

• יציאות כהות לאחר קלבטן

ד"ר אחיה אמיר
    18/04/2024

הי דניאלה
    אם עדיין רלוונטי....

התכשיר קל בטן הוא למעשה מתכת בשם ביסמוט שנמצא כמקלה על כאבי בטן.
    יכולה לצבוע את היציאות בגוון כהה- לרוב לא ממש שחור.

אם יציאות שחורות ממשיכות יש להיוועץ ברופא. רצוי להגיע עם דגימה או צילומים.
    צואה שחורה יכולה להיות אינדיקציה לדימום ממערכת עיכול עליונה. כשהדם עובר עיכול- הוא נהפך לשחור. בד"כ מדובר בצואה ממש שחורה (לא חום כהה, שחור) עם מרקם מיוחד- דומה לזפת. חפשי בגוגל- MELENA לתמונות רלוונטיות.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ריפלוקס אצל בן 12
    סיגל
    29/03/2024

לאחר חודשים של שיעול, שנבדקו ריאות ואפילו ספורטוקוקוס, רופאת אף אוזן גרון זיהתה ריפלוקס ונתנה אומפרדקס 20 ליום
    לאחר כחודש נוצר שיפור משמעותי והילד לקח ברצף חודשיים והרופאה אמרה להפסיק, תוך 7 ימים המצב חזר לקדמותו. כמה זמן אפשר לתת אומפרדקס ברצף לבן 12? והאם יכול להיות קשר גם לאלרגיה כי למרות הטיפול השיעול לא נעלם לחלוטין

לקביעת תור
    סגירה
    ריפלוקס אצל בן 12

הוספת תגובה

תמונה

• ריפלוקס (?) בבן 12 שנים

ד"ר אחיה אמיר
    04/04/2024

הי סיגל.
    אבחנה של ריפלוקס לא מבוצעת דרך בדיקת א.א.ג.
    הרבה פעמים רופאי א.א.ג. בעת בדיקה עם סיב אופטי מציינים שהם רואים אודם באריתנואידים ומשייכים זאת לריפלוקס. אין הוכחה שזה המצב.
    ריפלוקס מאבחנים על סמך האנמנזה בעיקר, ולעיתים בדיקה גופנית.

באופן עקרוני- אין מגבלה אמיתית בטיפול באומפרדקס- מטפלים כמה שצריך.
    אבל מי שצריך לנהל את הטיפול זה גסטרואנטרולוג ולא רופא א.א.ג..
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה