פורום גסטרואנטרולוגיה ילדים, מחלות כבד ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו כאבי בטן אצל ילדים, עצירות, בעיות עיכול, שלשולים, גזים, יציאות, רפלוקס, צליאק, צרבות ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• dientamoeba fragilis
    איריס
    22/10/2021

לבני בן ה17 יש שלשולים מזה שנה בבדיקת צואה יצא dientamoeba fragilis חיובי
    האם טיפול אנטיביוטי יכול לעזור והאם יש מניעה בטיפול אנטיביוטי למשהו שהוא עם חסרG6PD

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    dientamoeba fragilis

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת צואה חיובית ...האם צריך טיפול במידה וכן מה הוא
    חיים
    20/10/2021

תוצאת בדיקה לפרזיטים תקינה חוץ מאחת שרשום חיובי Blastocystis spp PCR ורשום חסר משמעות מתחת ...אני חולה בקוליטיס יש מה להתייחס ....אם שאר הבדיקות של הפרזיטים תקין...

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות קשות בהאכלה
    אורה
    20/10/2021

שלום דוקטור
    בני בן שנה ורבע נולד בלידה תקינה במשקל 3400 . בגיל 7 חודשים הוא הפסיק לעלות במשקל והתדרדר באחוזונים .כמו כן היה איחור משמעותי בהתפתחות התקינה.הלכנו לרופא גסטרו שאמר שזה נגרם ככל הנראה מאלרגיה לגלוטן וחלב .בדיקת צליאק היתה שלילית .ולכן נתנה לו נוטרומיגן .מכיוון שהוא לא רצה לאכול את זה הוא חובר לזונדה ושוחררנו הביתה עם הוראה לתת לו נוטרומיגן בזונדה ולא לתת לו אוכל דרך הפה .הוא עלה במשקל וגם התקדם מאוד מאוד מבחינה מוטורית ואז ניתנה הוראה לחזור למזון מוצק במקביל לזונדה אבל אז התחילו הקאות שהיו רק אחרי או בזמן שהוא מקבל את הנוטרומיגן דרך הזונדה .הרופאה הורתה לעבור לנאוקייט אבל גם אחרי הניאוקייט הוא הקיא ולכן הרופאה הורתה לתת את הנאוקייט במשך שעתיים
    האם זה היגיוני
    האם איו חשד למחלה קשה יותר
    ולאיזה תחום ברפואה לפנות
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בעיות קשות בהאכלה

הוספת תגובה

תמונה

• יציאות קשות מאוד וכאבי בטן בלילות עבור תינוק
    הילה
    19/10/2021

היי,
    תינוק בן שנה יש כאבי בטן קיצוניים מאז שנולד בטעימות זה החמיר והיציאות נהיו ממש קשות אבל הוא עושה 3,4 פעמיים ביום יציאות קשות.
    בלילות הוא מתפתל מכאבים ולא רגוע, מתעורר הרבה מאוד פעמיים בלילה.
    מטופל בנורמלק 3 חודשים יץהיציאות יותר רכות אבל עדיין סובל מכאבים בלילות.
    עשה בדיקת צואה- תקין
    בדיקת אולטרסאונד תקין
    מה עוד ניתן לעשות כדי למצוא את הבעיה?

הוספת תגובה

תמונה

• בן 3 חודשים סובל מרפלוקס קשה עד היום
    יאנה אלגזאר
    08/10/2021

הילד שלי בן 3 חודשים סובל מרפלוקס קשה עד היום אכל נוטרילון ar וסבל מליחה ממש שגרמה לו לאי שקט תמידי קושי בשינה נשימה ובזמן אוכל פשוט היה מדלג על ארוחות.. אובחן עם אלרגיה לחלב וקיבלנו נוטרמיגן .
    הליחה הפסיקה אבל חזרנו לריפלוקס .. הילד נחנק מתוך שינה.. ריח של חומציות בפה ובכי .. ניסינו להסמיך עם דייסת קונפלור בהמלצת רופא .. לא עוזר הילד מתקשה גם לאכול כי כל הזמן יש גושים ..
    השאלה שלי אם ניתן להסמיך נורמיגן עם קונפלור מטבח שעבר בישול והסמכה לפני..ההגיון הבריא אומר שזה אמור להיתנהג כמו תרכובת שלar
    בזמן האוכל הוא מספיק דליל כדי לעבור פיטמה ומתקשה לאחר האכלה ובכך לא עולה בחזרה לוושט.. השאלה אם מותר לתת את זה לתינוק בן 3 חודשים עודה להבהרה..

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בן 3 חודשים סובל מרפלוקס קשה עד היום

הוספת תגובה

תמונה

• אם יש רפלוקס וגם אלרגיה אז צריך להסמיך

אמא
    10/10/2021

היי. הכי טוב להתייעץ עם הרופא שלך אבל סביר שגם הוא ינחה להסמיך כמו שציינת. בדכ אם יש גם רפלוקס וגם אלרגיה, אז צריך להסמיך.

שיהיה בריא ובהצלחה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שליטה על סוגרים וכאבי בטן
    טוהר אור
    06/10/2021

שלום.רציתי לברר בני בן ה9 סובל מעצירות .רופא גסטרו נתן לנו מרשם לנורמלקס כיון שאמר שכנראה הוא מתאפק ובגלל זה מעט בורח לו עדיין בני סובל אבל לפני כמה ימים התחיל לברוח לו בצורה לא רגילה קקי. גם אחרי מקלחת הכל נקי שוב יש שם יציאה ולא נקי ככה כל היום הוא עצמו לא מרגיש שבורח(זה לא שילשול)קיבה רכה. לי נראה שיש לו בעיה או עם גלוטן או מעי רגיז כיון שכל אוכל שאוכל או לא נוח לו לאכול בלי אן אח"כ יש כאבי בטן כרגע אין עצירות די חוששת שאולי יש בעיה בשליטה בסורגים כרגע אין לי תור לגסטרו עד שיהיה תור פנוי האם זה נשמע רציני? די דואגת. (זה לא פחד מאסלה ולא התאפקות) אשמח לעזרה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן חזקים ללא אבחנה
    גלי
    05/10/2021

שלום דוקטור
    בתי מאושפזת זה שבועיים עם כאבי בטן וקושי בתנועת גפיים תחתונות לכיוון כיפוף ברכיים .היא מרגישה כאובה יותר בהנעת רגל שמאל לכיפוף ירך .בניסיון כיפוף רגליים בשכיבה על ידי פיזיותרפיסטית מכופפת את רגל ימין ב 30 מעלות ושמאל 10 מעלות בלבד וההגבלה היא בגלל תחושת כאב בבטן .בהליכה הולכת עצמאית תוך גרירת רגליים באיטיות .בוצע על ידי פיזיותרפיסטית ניסיון של תרגול הליכה מעל מכשול נמוך מאוד כדור נייר ,היא ניסתה אבל דיווחה על כאב חזק ובכתה .בייעוץ מרפאת כאב בוצע rectus sheath block שעזר לה מאוד ליום וחצי .בוצעו הרבה בדיקות כולל גסטרו בלי אבחנה
    השאלה שלי לדוקטור האם יתכן שהכאב מקורו בדופן הבטן אולי מכליאה של עצב .האם rectus sheath block עוזר גם להפחית כאב מפתולוגיה תוך בטנית ?.האם אני צודקת בכך שבכאב שמקורו באברי הבטן דווקא כיפוף הירכיים עוזר
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי בטן חזקים ללא אבחנה

הוספת תגובה

תמונה

• מתן חוות דעת לגבי תולעים במעיים לילדה בת 3
    אמא מודאגת
    03/10/2021

שלום לאחר גרד בפי הטבעת אצל בתי בת השלוש שהיא נכנסה גן פעם ראשונה
    אבחנתי בתולעת על פי טבעת לבנה דקה
    רופא ילדים נתן לה ורמוקס לפני שובעיים מנה ראשונה הייתה לפני 12 יום והיום נתנתי לה מנה שניה 5 מל כל פעם
    לגבי מנה שלישית האם ממולץ?? ומתי היא סובלת בגירוד מדי פעם גם מפתח נרתיק וכאבי בטן אשמח להמלצה שלך

הוספת תגובה

תמונה

• תמל לתינוקת בת חודשיים עם ריפלוקס
    אתי
    25/09/2021

היי נתנו לה נוטרילון ar עשה לה עצירות וגזים במצב קשה. דם בצואה מהמאמץ. עברנו לנוטילון קומפורט עם דיסת קונפלור עשה לה פריחה. בהמלצת גסטרו אנו מיום רביעי עם סימילאק ar
    ויש לה גזים קשה ועצירות קשה.
    לאיזה תמל אפשר להחליף לה? האם ניתן להסמיך עם דייסת דגנים או דיסה אחרת מקונפלור?
    חשוב לי לציין שמקבלת את האומפרזול בתוך האוכל, כי היא מקיאה את כל התרופות וכל סוג של נוזל שאינו האוכל.
    ניסינו לתת לה מיץ שזיפים וגם עגבניה בהמלצת הרופא והיא מקיאה את זה.
    לא יכולים לתת לה תרופות או נוזלים שאינם בתוך האוכל.
    מה עושים?
    היא חייבת אוכל סמיך בגלל הריםלוקס, אבל משהו שלא יעשה לה בטון בבטן וכאבים חזקים ולא עצירות.
    יש תרופה שאפשר לתת בתוך האוכל? או תמל אחר?

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאה של צואה לא תקינה
    צילה
    22/09/2021

שלום רב,
    הבת שלי בת 16 ,סובלת מזה כ-חצי שנה מכאבי בטן ,
    בבדיקות שערכנו , אולטראסאונד בטן , בדיקות דם, בדיקות שתן ובדיקות צואה, בין היתר בדיקות לציאלק והליקובקטור. התוצאה היחדיה שאיננה תקינה היתה Dientamoeba fragyPCR. אשמח לדעת מה משמעות של הבדיקה הנ"ל ואיזה טיפול ניתן לקבל אם בכלל.

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאה של צואה לא תקינה

הוספת תגובה

תמונה

• צליאק לילדה בת שנתיים וחצי
    יפעת
    13/09/2021

שלום רב
    גילינו שיש לבת הקטנה שלנו צליאק
    הרופאת גסטרו המליצה לנו ההורים לעשות גם בדיקה לצליאק
    בעלי ביצע את הבדיקה ויצא שלילי
    האם זה אומר שלי יש צליאק גם ?
    אם יש לילדה צליאק האם בוודאות יש לאחד ההורים צליאק ?
    אני אלך לעשות בדיקה אבל רציתי לדעת אם זה מחייב שלאחד ההורים יש צליאק

הוספת תגובה

תמונה

• גזים לתינוק בן שבעה חודשים
    גל
    13/09/2021

שלום רב, תינוק בן 7 חודשים עוד מעט עם גזים מיום לידתו. ברקע היה דימום בצואה, הסרת דברים אלרגנים מהתפריט שלי ללא שיפור, החזרת כל התזונה במלואה והדימום פשוט פסק יום אחד. אוכל 2 ארוחות ביום, נחשף למאכלים רבים כולל אלרגניים ובינתיים הכול בסדר. מה שכן התינוק עם גזים ביום ובדגש על הלילה כאשר הוא לא נינוח כלל והם מפריעים לו לישון. נוטל ביוגאיה כבר חודשיים ללא שיפור מיוחד.
    האם יש לבדוק את העניין או לקוות שיסתדר מעצמו? לחלופין המלצות על משהו שיכול להקל או לעזור לקטנצ'יק?

הוספת תגובה

תמונה

• חולת צליאק שמעוניינת לאכול גלוטן לסירוגין
    גל
    01/09/2021

מתבגרת, חולת צליאק שמקפידה מאוד על תזונה נטולת גלוטן, רוצה לכבוד יום הולדתה, לערוך לעצמה ארוחה חגיגית "מלאת גלוטן" (הכוללת מגוון עוגות, חטיפים, לחמים וכד').
    לטענתה, ארוחה שכזו פעם בשנה לא תסב לה נזק לטווח ארוך.
    מה עליה לדעת, או מה עליי להסביר לה שהיא צריכה לקחת בחשבון ולהיזהר ממנו.
    האם ייגרם נזק בלתי הפיך?

הוספת תגובה

תמונה

• בחילות נוראיות מכל כדור שהוא
    הדר
    23/08/2021

דר שלום,
    יודעת שזהו פורום לילדים ,אשמח בכל זאת להמלצה:
    דר שלום
    מזה שנה וחצי שאני סובלת מבחילות נוראיות ברגע שאני לוקחת כל סוג כדור שהוא. משככי כאבים ,ויטמינים אנטיביוטיקות וכו
    אין לי הליקובקטור ואין צרבת
    איזו בדיקה אני צריכה לעשות כדי לפתור את הבעיה?
    מעולם לא היה לי ,אני בת 30
    תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• בחילות בעת נטילת כדורים

ד``ר אחיה אמיר
    24/08/2021

הי הדר
    חסרה לי קצת אינפורמציה- האם מדובר בבחילה המופיעה רק בעת נטילת כדורים "רפואיים", או גם כאשר את מנסה לבלוע סוכריית טיק-טק לדוג' או עדשים (שוקולד)?
    האם מעבר לבחילות יש תופעות נוספות?

התופעה שאת מתארת באמת חריגה.
    צריך ראשית לנסות להבין אם מדובר בתופעה על רקע רגשי/חרדתי או שיש סימנים המתאימים לבעיה אורגנית.
    מציע להתייעץ עם הרופא האישי שלך, ואם את לא מקבלת מענה עם גסטרואנטרולוג.
    מבחינה רפואית גרידה, אם רושם להתקדם בבירור אזי קרוב לוודאי שיהיה צורך בבדיקת גסטרוסקופיה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השתלת מעיים האם אפשרי
    מעוז
    22/08/2021

שלום דוקטור
    האם אפשר לעשות השתלת מעיים לפג בן חודש ושבוע
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    השתלת מעיים האם אפשרי

הוספת תגובה

תמונה

• השתלת מעיים

ד``ר אחיה אמיר
    22/08/2021

הי מעוז
    שאלה קצת מוזרה.

השתלת מעיים היא השתלה מסובכת ביותר. כמובן קיים האלמנט הכירוגי שאינו טריוויאלי, אך האתגר הוא בעיקר בשימור השתל לאחר ההשתלה. המעיים הם איבר מאוד "אימונוגני" הנוטה לעורר תגובה של מערגת החיסון. הסיכון לדחיה של השתל או לסיבוכים אחרים הנובעים מהנטייה של השתל לעורר תגובות חיסוניות- גבוה ביותר.
    השתלה בפג מסובכת פי כמה.

לרוב, השתלת מעי הוא לא אופציית הבחירה.
    גם כאשר קיימת אי-ספיקת מעיים בתינוק צעיר, אם בגלל מום מולד ואם בגלל סיבוכי פגות (NEC לדוג') מומלץ לנסות מספר פתרונות לפני השתלת מעיים.
    - באופן זמני (יכול להימשך שנים) ניתן להזין ישירות לוריד.
    - במקביל- מומלץ לעשות אופטימיזציה של התזונה דרך מערכת העיכול.
    - קיימות היום מספר שיטות כירורגיות להגדלת שטח פני המעי ו"הארכתו".

רק אם כל האופציות הרשומות לעיל נכשלות- רק אז עולה לדיון אופציית השתלת המעיים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה