פורום מחלות כבד, גסטרואנטרולוגיה - יש לך שאלה?

פורום גסטרואנטרולוגיה או פורום מחלות כבד - כאן המקום להתייעץ בנושא מחלות בדרכי העיכול, מחלות כבד, כאבי בטן, גסטרואנטרולוגיה, גסטרוסקופיה, בריום, הפטיטיס C, כבד שומני, מחלות כבד בשילוב עם מחלות בדרכי העיכול, שלשול, גזים, מעי, גסטרו ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כריתת פוליפים פונדים בקיבה
    עינת
    14/09/2018

שלום. עשיתי גסטרוסקופיה בגלל כאבי בטן, נפיחות ואודם בוושט. הבדיקה הראתה עד 15 פוליפים פונדים bx. אינני נוטלת נוגדי חמצון. האם לא כדאי לכרות אותם? האם עם הזמן הם הופכים לממאירים?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח CT לבטן - אודה לעזרתכם הדחופה
    ת.
    07/09/2018

אמא שלי עשתה CT לבטן וזה הפענוח שקיבלנו.
    בחזה - חזה: קליטה פתולוגית של FDG בגוש לבוולרי ב-RLL בגודל כ- 3.6 * 7.3 ס"מ עם שלוחות אל הפלאורה ההיקפית ובגדולים
    מבין נודולים ריאתיים מעטים דו"צ עד 1 ס"מ ב-RUL.
    שאר האיברים תקינים.
    לסיכום היה כתוב - קליטה פתולוגית של FDG בגוש יתכן ראשוני-RLL עם נודולים ריאתיים כמתואר, מתאימה לתהליך שאתי. נחוץ בירור
    היסטו-פתולוגי בהתאם לקורלציה קלינית.
    אודה לפענוח, מה זה אומר? האם יש לה סרטן? היה לה סרטן במעי הימני שנכרת לפני 3 שנים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנושא קנדידה בחיך שלא עוברת
    שונית
    26/08/2018

שלום רב ותודה על המענה , רוצה לשאול שתי שאלות אובחן לי קנדידה. במשטח בחיך האם קנדידה יכולה להפוך או להעיד על משהו סרטני? ושאלה שניה אני מטופלת ע״י משחה נוזלית כלשהי שאינה עוזרת האם ישנם עוד אלטרנטיבות תודה רבה מראש על המענה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול משולש להליקובקטור פילורי
    אינה
    23/08/2018

שלום רב,
    היתי רוצה לשאול לגבי טיפול המשולש שקיבלתי לאחר בדיקה הנשיפה שעשיתי ותוצאה היתה 30...
    1.מתי לקחת פרוביוטיקה
    2.איזה סוג הכי טוב
    3.לאחר יום אחד של נטילת הטיפול היתחילה לי קנדידה..
    האם לקחת אגיסטן ואיך לחזק את הגוף?
    האם מותר לאחר 10 ימים של כל הטיפול לשתות יין עם נתילת של אומפרדקס קפליות? כי אותה צריך לקחת חודש.
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת כאב, חוסר אויר ודופק מואץ בגרון/צוואר,קושי לנשום
    ר.ט
    21/08/2018

בת 49,ברקע ניתוח בריאטרי לפני 4 שנים, מזה שבוע אני מרגישה תופעות לא נעימות המקשות עלי לתפקד בעיקר עקב הדופק המואץ והרגישות שיש לי באזור הצוואר, בעיקר באזור בלוטת המגן.
    לפני חודשיים בערך היו לי התופעות עשיתי בירור אצל רופא אף אוזן גרון שאמר שזה רפלוקס והמליץ על כדור נקסיום, במקביל קיבלתי תשובה על תת פעילות של הבלוטה,אבל השבוע זה ממש חונק אותי, מה לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יצא לי alkp 130 בבדיקת הדם
    עדנה
    18/08/2018

יצא לי alkp 130 בבדיקת הדם. האם יש בעיה? תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מחלת וילסון ונפיחות ברגלים
    יהושע
    17/08/2018

שלום רב
    אשתי בת 50 הובחנה מגיל צעיר כחולה במחלת וילסון.
    לוקחת כדורים בצורה מסודרת . לאחרונה החלו להופיע
    בצקות ברגליים ,עליה במשקל,ונפיחות בבטן . בבדיקת us
    נצפה כבד שומני ללא מיימת בטנית . בבדיקות דם עלייה באנזימי כבד .
    האם יש חשש לשחמת כבד . הטם בבדיקת us ניתן לאבחן
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אולטרסאונד בטן עליונה והריון
    עדי
    13/08/2018

שלום רב,
    האם בבדיקת אולטרסאונד בטן עליונה ניתן לגלות הריון (חודש 4)?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טעם מר ומתכתי בפה
    רינה
    04/08/2018

בבדיקת אנדוסקופיה נמצא הליקובקטר פילורי.
    התחלתי לקבל 2 תרופות אנטיביוטיקה: מוקסיפן פורטה-2000מ"ג ליום וקארין 1000 מ"ג ליום בתוספת אומפראדקס.
    לאחר 4 ימים הופיעה פטריה רצינית על הלשון מקבלת 3מיל.3 פעמים ביום ניסטטין רדי מיקס.
    הטעם המר בפה זוועתי. אפילו גורם לי להתעורר מספר פעמים בלילה.
    הפטריה צריך לדאוג לסביבה חומצית. לקיבה סביבה בסיסית. איך עושים את זה?. איך אפשר להיפטר מהטעם
    המר הזה בפה.
    אני בת 76. מטופלת בתרופות נוספות לאיזון לחץ דם
    וטיפול הפיברומיאלגיה .
    אשמח לקבל תשובה שתעזור. בתודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש תרופה או משהו שיסייע בחיי היום יום שלי?
    עמיר
    04/08/2018

שלום רב , אני לונה אליכם ונואש מבפנים , בשנתיים האחרונות גילו אצלי מעי רגיז , קיבלתי תרופה בשם ליברקס שכ״כ הייתה נהדרת ועזרה לי , התופעות שיש אצלי הן ממש חריפות ופוגעות באיכות החיים שלי , כשאני אוכל או שותה אנו מרגיש שפעימות הלב שלי לא סדירות ויש קפיצית , הרופא סיכם שתופעות אלה נבעו ממעי רגיז והשפיעו על קצב הלב , כמובן אחרי הרבה תלונות ובדיקות בבית החולים ובדיקות של קרדיולוג לב וברוך השם הלב תקין ...
    לאחרונה התרופה לא כל-כך עוזרת וחזרו אלי התופעות האלה , לצורך העניין אני גם סובל מחרדות ונוטל פריזמה ...
    האם יש תרופה או משהו שיסייע בחיי היום יום שלי ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש לנקודת חן בכבד
    אייל
    02/08/2018

שלום רב, היה לי כבד שומני ולאחר נטילת תרופת הליטורבה הכבד שומני עבר. ביצעתי בדיקת אולטרסאונד והתוצאה שאין כבד שומני אבל יש נקודה שנראתה לטכנאי כמו נקודת חן.. ואני מציין שעשיתי גם צילום CT בעבר והיה גם ג'יסטה פשוטה.. האם יש קשר בין הדברים והאם יש מקום לדאגה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מעקב שנתי US בטן בנושא כבד הליך ציסטי
    יהודה
    25/07/2018

שלום רב,
    מזה כחמש שנים אני מבצע US למעקב אחר הליך ציסטי בכבד.
    בתחלה זה היה רק "מוקד מסוייד" ולאחר מכן בגודל 0.8 ולאחר מכן 0.9 וכיום 1 ס"מ. (אני מצרף כאן את הדוח למרות שכתוב ללא שינוי משנה קודמת זו טעות כי בשנה קודמת היה 0.9 )
    נאמר לי שזה נושא זניח, אך מבקש לשאול האם התופעה שזה הולך וגדל אמורה להדאיג ? האם בעייתי ? מסוכן ?
    אודה מקרב לב על הסבר

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כבד תוצאות בדיקות דם
    לינוי
    25/07/2018

שלום אשמח לדעת
    בעלי עשתה היום בדיקות דם ויצא לו בתוצאות
    GOT ast - 66
    GPT -ALT יצא לו 485 (חריגה גבוהה מאוד מהנורמה)
    חשוב לציין שבעלי שותה חלבונים ומתאמן בחדר כושר אם זה קשור
    אשמח לדעת מה התוצאות אומרות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח וויפל - אי ספיקת הלבלב
    אמא
    24/07/2018

הבת שלי עברה ניתוח וויפל לפני שנה, בשל דופליקציה של
    התריסריון. היא מטופלת בקראון אבל הלבלב לא מראה סימני התאוששות. יש דרך לגרום ללבלב לחזור ולתפקד? בניתוח כרתו את ראש הלבלב.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חוששת רופאת המשפחה אדימה איך עלי להתקדם?
    גילה
    22/07/2018

הכבד בעל מרקם שומני , באונה הימנית שני תהליכים פוקליים עשויים להתאים להמנגיומות , , ס"מ 0.7 בקוטר , ס"מ 4.2 ובקוטר ללא שינוי באבחנה מבדלת המאנגיומות . באונה שמאלית-נוסף ס"ס 2.4 - הודגם מוקד הפראקואי ,בקוטר מ "מ-חדש ממצא ,נוספת רושם להמנגיומה כיס המרה מכווץ .קודמת ידוע גם מבדיקה )מלא נבדקת לא בצום ( דרכי המרה החוץ ותוך כבדיות אינן מורחבות . הלבלב הודגם חלקית ללא ממצא גס . הטחול אינו מוגדל . שתי הכליות ללא עדות לאבן או הדרונפרוזיס , גודל ומבנה שמורים . רטרופריטנאום עליון חופשי . אין נוזל חופשי בבטן

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה