פורום מחלות כבד, גסטרואנטרולוגיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו מחלות בדרכי העיכול, כאבי בטן, גסטרוסקופיה, בריום, הפטיטיס C, כבד שומני, שלשול, גזים, מעי, גסטרו ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בן 6 סובל מעצירות כ-3 חודשים
    דליה
    07/09/2020

נכדי בן 6. עצירות מזה כשלושה חודשים. המלצת רופא ילדים למתן אבקה לעזרה ביציאות. זה אכן עוזר לו. לוקח שבועיים והמלצת הרופא לקחת עד חודש. אני חוששת ממעיים עצלניות בגלל התרופה. במיוחד שיש סיפור של עצירות במשפחה.
    השאלה מה אפשר לעשות בגיל כזה צעיר? והאם כדאי להפנות לבדיקות שהן פולשניות בדר"כ? אודה לתשובתך.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות דם וכבד - amylase גבוה, בדיקת קלפרוטקטין
    אייל
    08/07/2020

היי, יש לי קוליטיס.
    בלי קשר, מזה כמעט חודש אני סובל מכאבי בטן.
    עשיתי את כל הבדיקות המקיפות, כולל בדיקות דם וכבד, הכל תקין מלבד amylase טיפה גבוה.
    Lypase תקין, האם זה מעודד?
    כמו כן בדיקת קלפרוטקטין הראתה תוצאה של 141.
    הבטן מרעישה רעשים כל הזמן ומדי פעם כואב לי בצלעות בצד שמאל.
    בעוד 4 ימים יש לי קולונוסקופיה.
    עליי לדאוג?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• האם בקולונוסקופיה ניתן לתקן גורם לדימום פנימי?
    כלנית
    03/07/2020

ד"ר שלום רב,
    אבי מאושפז בעקבות ירידה חדה בהמוגלובין ושלשול דמי. ביום בשבוע הבא תהיה לו קולונוסקופיה (אולי עם גסטרוסקופיה) לבירור הדליפה.
    האם בזמן הקולונוסקופיה, כשמוצאים את מקור הדימום, ניתן לתקנו, או שזה מצריך ניתוח כירורגי אחר?

בתודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• רפלוקס כרוני ושיעול טורדני
    רעות
    18/05/2020

שלום
    אני בת 37. עם רפלוקס כרוני. מטופלת בנקסיום 40 מ"ג ליום.
    בזמן האחרון יש לי שיעול טורדני. לא עמוק. כבר שבועיים. נבדקתי כמה פעמים על ידי רופא ונאמר שזה לא צינון או דלקת ראות ולכן אני חושבת שזה אולי בגלל הרפלוקס. רציתי לדעת איך אפשר לדעת אם זה מהרפלוקס באמת או אולי מחלת חורף? בדקו אותי רק אם סטטוסקופ. אין לי שום תסמינים אחרים
    ועוד שאלה... האם רופא אף אוזן גרון יכול לאבחן אם זה אכן חומצות מהקיבה בבדיקה פשוטה?

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי כבד גבוהים - תוצאת בדיקות
    ספיר
    08/05/2020

שלום. לפני כשבוע ביצעתי בדיקות כלליות. ייצא ALT (GPT
    118.
    הרופא שלח אותי לבדיקות נוספות השבוע ואלו התוצאות שיצאו:
    ALT (GPT) 101
    AST GOT 65
    LDH lactic dehydrognenase 462
    אני הולכת לרופא שוב בראשון. אולי ישלח אותי לאולטרסאונד.
    יש לציין שאני כחודשיים וחצי אחרי לידה קיסרית ועם תת פעילות בלוטת תריס מאוזנת.
    על מה יכולות להעיד בדיקות אלה? האם הן ממש לא טובות וחריגות?
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• חולשות בדיקת ca19.9 ו ca 72.4
    גוד
    30/04/2020

שלום
    מחודש פברואר התחלתי להרגיש חולשה עם סחרחורת. היו לי כמו משקולות על הכתפיים ותשישות. בחודש מרץ זה החריף והיו לי פעימות לב שהגיע ל 104 וחולשה ולא יכולתי לאכול. ירדתי במשקל כ 4 ק"ג. הרגשתי מאד תשושה. נראה לי שהיה לי הרפס זוסטר אבל לא היו שלפוחיות רק קטע של 10 ס"מ מתחת לחזיה שהעור שרף לי וכך גרם לי להרגשה כמו חגורה שלוחצת לי מסביב לחזיה שגרם לי לקשיים אפילו בנשימה ולחץ על כל החזה.
    עשיתי בדיקות דם והתוצאות של ca19.9 =38, ובדיקה ca72.4 =146. ובדיקת דם Antinuclear Ab Adult= חיובי. כל שאר הבדיקות בסדר. הברזל עלה וגם ההמוגלובין עלה. רמת הכדוריות הלבנות עלתה לנורמה.
    מה אומרות הבדיקות ca72.4 ו ANA החיובי?
    בינתיים התחלתי לאכול יותר טוב וגם עליתי בקילו במשקל. עדיין חלשה מכך שהייתי זמן רב בלי פעילות ועכשיו יכולה ללכת יותר בקלות ולאכול יותר טוב.

לקביעת תור
    סגירה
    חולשות בדיקת ca19.9 ו ca 72.4

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה חשובה לי מאוד בנושא קוליטיס
    רונה
    26/04/2020

שלום, חולה בקוליטיס כבר 13 שנים ובטרשת נפוצה כבר 21 שנים. מקבלת עירוי טיסברי לטרשת ולכן לקוליטיס רק רפאסל, בקוליטיס לא יציב בכלל ובשנה האחרונה יש לי אך ורק שלשולים, בין פעמיים לשש פעמים ביום (בעיקר בלילות), היציאות הן תמיד נוזליות. יודעת שזה לא תקין אך ממש לא יודעת מה לעשות... הרופא שלי די הרים ידיים ואני די מיואשת. אשמח לשמוע דעתכם

הוספת תגובה

תמונה

• צום חודש רמדאן למושתל כבד ותיק
    מושתל כבד
    25/04/2020

שלום רב,
    רקע: בן 33, מושתל כבד מ2006 על רקע HBV, מ4 שנים התגלה שיש שחמת דרגה 3 בשתל בלי סיבה ברורה.
    השאלה שלי: האם אפשר לצום חודש רמדאן? יש לציין שכל יום 15 שעות צום .. האם מותר לצום?

תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• טלפסט לחולי כבד
    לירן
    21/04/2020

שלון, אני חולה בהפטיטיס אוטואימוני ונוטלת כרגע בודיסון. כתוצאה מאלרגיה (גירוד בכל הגוף) למעלה משבועיים הומלץ לי עי רופא עטר ליטול טלפסט, האם מותר לחולי כבד ליטול תרופה זו?

לקביעת תור
    סגירה
    טלפסט לחולי כבד

הוספת תגובה

תמונה

• ALT GPT גבוה בעקבות נטילת תרופה
    גילת
    13/04/2020

שלום, התחלתי טיפול תרופתי של טרבינאפין לטיפול בפטרת ציפורניים. לאחר 13 כדורים עשיתי בדיקת דם ונמצאה חריגה בערך של ALT . הערך שקיבלתי הוא 32. בנוסף ישנן תופעות לוואי של קשיחות בשרירים ,עייפות ותחושה של כבדות בבטן. האם להפסיק את נטילת התרופה ?

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים שבוע לאחר בדיקת אנדוסקופיה
    עדן
    27/01/2020

עברתי בדיקת גסטרו ב21.1.2020
    לאחר שהתעוררתי מהבדיקה לא הופיעו בכלל כאבים.
    שעתיים לאחר הבדיקה הגעתי הביתה לאכול ואז התחילו כאבים חזקים שנרגעו במנוחה.
    ומאז כל יום יש לי כאבים ברום הבטן(מתחת לחזה בעיקר) ואחרי אוכל מרגישה ממש מנופחת וכואבת לי הבטן.
    הכאב הוא מהרגע שאני מתעוררת בבוקר עד שהולכת לישון.
    הייתי אצל רופא המשפחה ששלח אותי לצילום בטן והוא לא ראה משהו חריג שם.אז למה ממשיך לכאוב לי כך?

הוספת תגובה

תמונה

• גרפסים מרובים שמציקים 24/7
    רחמים מזל
    16/01/2020

אני סובלת כבר שנה ויותר מגרפסים כל היום וזה ממש מציק לי אני מרגישה אויר תקוע לי עד שאני עושה ררפס נרגע וחוזר חלילה מה יכול להיות

לקביעת תור
    סגירה
    גרפסים מרובים שמציקים 24/7

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות עמילז גבוהה ללא כאבים
    רות
    07/01/2020

בוקר טוב
    הבת שלי כיום בת 17 וכמט כל שנה עושים בדיקה של עמילז והתוצאות ממש גבוהות 170, 149, 158,161
    אין לה תסמינים של כאב האם יש סיבה לדאגה?
    או צריך לעשות משהו?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת CT בטן
    זיו
    08/08/2019

בבדיקת CT בטן עם חומר ניגוד נרשם
    "הכבד בגודל תקין, מרקמו אחיד פרט לתהליך היפודנסי זעיר מדי לאפיון בקוטר 0.4 מ"מ תת קפסולרי באונה הימנית של הכבד, בנוסף מספר תהליכים דומים באונה הימנית של הכבד, בעיקר בסיגמנט 6."
    מה המשמעות של הממצאים? האם שפיר או סרטני?

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות בדיקת CT בטן

הוספת תגובה

תמונה

• בילירובין ואולטרסאונט- בדיקות דם
    הדר
    06/08/2019

בבדיקות דם שערכתי bilirubin total 1.7
    bilirubin conjugated 0.3 .bilirubin unconjugated 1.4/
    נשלחתי לאולטרסואנד וכתוב שהכבד מוגדל במקצת,מרקמו אקוגני מאוד עקב הסננה שומנית לא אחיד במידה קלה.
    מזה אומר?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה