פורום מחלות כבד, גסטרואנטרולוגיה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו מחלות בדרכי העיכול, כאבי בטן, גסטרוסקופיה, בריום, הפטיטיס C, כבד שומני, שלשול, גזים, מעי, גסטרו ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בדיקת אלסטזה בצואה
    מרי
    25/01/2021

לפני מספר חדשים עברתי ercp להוצאתה אבנים , הלבלב נפגע והיתה לי צהבת וערכים גבוהים בדם של ליפזה ועמילזה
    נעשתה כריתת כיס מרה .ומאז כאבי בטן עהליונה ירידה במשקל עצירות וטעם נורא .עברתי ct וmri חבלב וגם האינזימים בדם תקינים.
    בצואה לאלסטזה התקבלה תוצאה 416
    מה זה אומר ערך כזה?
    אודה לך על התשובה .רופאת המשפחה אורת גבוה מידי, ורופא אחר אומר תקין.אני בדילמה.
    בתודה שוב .אני בת 80

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת אלסטזה בצואה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת אלסטזה בצואה
    מרי
    25/01/2021

לפני מספר חדשים עברתי ercp להוצאתה אבנים , הלבלב נפגע והיתה לי צהבת וערכים גבוהים בדם של ליפזה ועמילזה
    נעשתה כריתת כיס מרה .ומאז כאבי בטן עהליונה ירידה במשקל עצירות וטעם נורא .עברתי ct וmri חבלב וגם האינזימים בדם תקינים.
    בצואה לאלסטזה התקבלה תוצאה 416
    מה זה אומר ערך כזה?
    אודה לך על התשובה .רופאת המשפחה אורת גבוה מידי, ורופא אחר אומר תקין.אני בדילמה.
    בתודה שוב .אני בת 80

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת אלסטזה בצואה

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה בטחול כ9 ס"מ
    שני
    21/01/2021

היי,
    בת 33 בריאה לחלוטין , לפי מס חודשים נמצאה באופן אקראי ציסטה מסויידת בטחול בגודל 9ס"מ. ביצעתי ct mri ואולטרסאונד ונמצאה ציסטה פשוטה לחלוטין ,שללו גם אקיקונלית . הומלץ על ניתוח רק בגלל הגודל או לבצע מעקב , כרגע החלטתי לא להתנתח .
    לפי ההסתיידות והגודל נאמר לי שהציסטה נמצאת אצלי בגוף כבר שנים . אני אחרי 3 היריונות ו3 ניתוחים קייסריים חושבת על היריון נוסף ורציתי לדעת האם קיים סיכון ? במידה וכן מהו?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ציסטה בטחול כ9 ס"מ

הוספת תגובה

תמונה

• בטן נפוחה בת 23- האם קשור בצואה?
    דנה
    05/01/2021

נפיחות בטן תחתונה
    שלום אני בת 23 ב8 חודשין האחרונים סוסבלת מניפחות מטורפת בבטן תחתונה. בהתחלה חשדו באנדומטריוזיס אבל כנראה שזה לא כי חוץ צנפיחות אין לי שום תסמין. בדקו לי אלרגיה לגלוטן שגם יצא תקין. הרופא גאסטרו בדק וחשב שיש הצטברות של צואה אולי. לכן עשיתי בדיקת כמו אנדוסקופיה רק (קצר יותר שלא נכנס ממש ממש עמוק) שכחתי את שמה. הבדיקה יצאה תקינה. מה שכן אחרי תקופה של 80 ימים של נפיכות רצופה (כל יום) היום בבוקר אחרי החוקן הנפיחות ירדה ממש מה שחיזק אצלי את המחשבה שזה באמת משהו שקשור. הרופאה שעשתה את הבדיקה טענה שזה עצירות. (מה ניתן לעשות למי לפנות). הרי אני לא פתאום באמצע החיים סובלת מעצירות במשך שמונה חודשים. במשך שמונה חודשים האלה היו לי אולי 10 ימים שהבטן הייתה לא נפוחה. תודה רבה. יש לציין ששעה אחרי הבדיקה אכלתי ארוחת צהריים והבטן שוב התנפחה (ממש 10-30 דק אחרי שאלתי)

הוספת תגובה

תמונה

• גזים גרפסים ושלשולים בסופי השבוע
    דודו
    04/01/2021

בשנה האחרונה אני סובל משלשולים וגרעפסים מסריחים ומדי פעם גם הקאות ,תופעה זאת קוראת רק בסופי שבוע , בדיקת קולנסקופיה ובדיקת אלרגיות יצאו תקינות . אני נמנע משתיית חלב אבל לא נראה לי שזה עוזר.
    יש לכם רעיון מה זה יכול להיות ?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• קלוסטרידיום במערכת העיכול- טיפול אנטיביוטי
    יאיר פלג
    24/12/2020

עקב טיפול אנטיביוטי הופיע אצלי חיידק קלוסטרידיום. סבלתי משלשולים מרובים וכאבי בטן. לאחר 10 ימים טיפול בפלאג'יל , החיידק נעלם אולם היציאות עדיין קרובות לשלשול ומידי פעם קצת כאבי בטן.
    בדיקות דם שעשיתי מראות ALT 64 ו AST 62
    וכן PROTEIN 6.5.
    אני בן 72 ובסה"כ במצב בריאותי תקין פרט לנ"ל.
    אשמח להתייחסות,
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• טעם מר בפה בחודש האחרון
    עמליה
    10/12/2020

בחודש האחרון יש לי טעם מר בפה. בדיקות תפקודי כבד תקינים. מאובחנת כסובלת מבקע סרעפתי ומעי רגיז. גסטרוסקופיה לפני 3 שנים תקינה. לקחתי אוגמנטין במשך שבוע בגלל טיפול שיניים לפני חודשיים. האם יתכן שיש לי קנדידה או פטריה אחרת?

לקביעת תור
    סגירה
    טעם מר בפה בחודש האחרון

הוספת תגובה

תמונה

• ערכים גבוהים בכבד לאחר מחלת סרטן השד כימותרפיה ולקיחת אנסרזול
    פרנקה גזית
    07/10/2020

ערכים גבוהים בכבד לאחר מחלת סרטן השד כימותרפיה ולקיחת אנסרזול.

הוספת תגובה

תמונה

• נקודת חן על הכבד בבדיקת אולטרסאונד האם מסוכן?
    מי
    03/10/2020

היי
    הייתי בבידקת אולטראסודנד והטכנאית אולטראסונד מצאה נקודת חן קטנה על הכבד. האם יש מקום לדאגה ?

הוספת תגובה

תמונה

• בן 6 סובל מעצירות כ-3 חודשים
    דליה
    07/09/2020

נכדי בן 6. עצירות מזה כשלושה חודשים. המלצת רופא ילדים למתן אבקה לעזרה ביציאות. זה אכן עוזר לו. לוקח שבועיים והמלצת הרופא לקחת עד חודש. אני חוששת ממעיים עצלניות בגלל התרופה. במיוחד שיש סיפור של עצירות במשפחה.
    השאלה מה אפשר לעשות בגיל כזה צעיר? והאם כדאי להפנות לבדיקות שהן פולשניות בדר"כ? אודה לתשובתך.

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות דם וכבד - amylase גבוה, בדיקת קלפרוטקטין
    אייל
    08/07/2020

היי, יש לי קוליטיס.
    בלי קשר, מזה כמעט חודש אני סובל מכאבי בטן.
    עשיתי את כל הבדיקות המקיפות, כולל בדיקות דם וכבד, הכל תקין מלבד amylase טיפה גבוה.
    Lypase תקין, האם זה מעודד?
    כמו כן בדיקת קלפרוטקטין הראתה תוצאה של 141.
    הבטן מרעישה רעשים כל הזמן ומדי פעם כואב לי בצלעות בצד שמאל.
    בעוד 4 ימים יש לי קולונוסקופיה.
    עליי לדאוג?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• האם בקולונוסקופיה ניתן לתקן גורם לדימום פנימי?
    כלנית
    03/07/2020

ד"ר שלום רב,
    אבי מאושפז בעקבות ירידה חדה בהמוגלובין ושלשול דמי. ביום בשבוע הבא תהיה לו קולונוסקופיה (אולי עם גסטרוסקופיה) לבירור הדליפה.
    האם בזמן הקולונוסקופיה, כשמוצאים את מקור הדימום, ניתן לתקנו, או שזה מצריך ניתוח כירורגי אחר?

בתודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• רפלוקס כרוני ושיעול טורדני
    רעות
    18/05/2020

שלום
    אני בת 37. עם רפלוקס כרוני. מטופלת בנקסיום 40 מ"ג ליום.
    בזמן האחרון יש לי שיעול טורדני. לא עמוק. כבר שבועיים. נבדקתי כמה פעמים על ידי רופא ונאמר שזה לא צינון או דלקת ראות ולכן אני חושבת שזה אולי בגלל הרפלוקס. רציתי לדעת איך אפשר לדעת אם זה מהרפלוקס באמת או אולי מחלת חורף? בדקו אותי רק אם סטטוסקופ. אין לי שום תסמינים אחרים
    ועוד שאלה... האם רופא אף אוזן גרון יכול לאבחן אם זה אכן חומצות מהקיבה בבדיקה פשוטה?

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי כבד גבוהים - תוצאת בדיקות
    ספיר
    08/05/2020

שלום. לפני כשבוע ביצעתי בדיקות כלליות. ייצא ALT (GPT
    118.
    הרופא שלח אותי לבדיקות נוספות השבוע ואלו התוצאות שיצאו:
    ALT (GPT) 101
    AST GOT 65
    LDH lactic dehydrognenase 462
    אני הולכת לרופא שוב בראשון. אולי ישלח אותי לאולטרסאונד.
    יש לציין שאני כחודשיים וחצי אחרי לידה קיסרית ועם תת פעילות בלוטת תריס מאוזנת.
    על מה יכולות להעיד בדיקות אלה? האם הן ממש לא טובות וחריגות?
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• חולשות בדיקת ca19.9 ו ca 72.4
    גוד
    30/04/2020

שלום
    מחודש פברואר התחלתי להרגיש חולשה עם סחרחורת. היו לי כמו משקולות על הכתפיים ותשישות. בחודש מרץ זה החריף והיו לי פעימות לב שהגיע ל 104 וחולשה ולא יכולתי לאכול. ירדתי במשקל כ 4 ק"ג. הרגשתי מאד תשושה. נראה לי שהיה לי הרפס זוסטר אבל לא היו שלפוחיות רק קטע של 10 ס"מ מתחת לחזיה שהעור שרף לי וכך גרם לי להרגשה כמו חגורה שלוחצת לי מסביב לחזיה שגרם לי לקשיים אפילו בנשימה ולחץ על כל החזה.
    עשיתי בדיקות דם והתוצאות של ca19.9 =38, ובדיקה ca72.4 =146. ובדיקת דם Antinuclear Ab Adult= חיובי. כל שאר הבדיקות בסדר. הברזל עלה וגם ההמוגלובין עלה. רמת הכדוריות הלבנות עלתה לנורמה.
    מה אומרות הבדיקות ca72.4 ו ANA החיובי?
    בינתיים התחלתי לאכול יותר טוב וגם עליתי בקילו במשקל. עדיין חלשה מכך שהייתי זמן רב בלי פעילות ועכשיו יכולה ללכת יותר בקלות ולאכול יותר טוב.

לקביעת תור
    סגירה
    חולשות בדיקת ca19.9 ו ca 72.4

הוספת תגובה

תמונה