סינוסיטיס

רוצה לדעת על סינוסיטיס? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי סינוסיטיס. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
סינוסיטיס הוא דלקת או נפיחות של הרקמה הרירית של הסינוסים, המכונים בעברית גתות. בדרך כלל הסינוסים מלאים באוויר, אך כאשר הם נחסמים ומתמלאים בנוזלים הם מהווים מצע לגידול חיידקים, וירוסים ופטרת, הגורמים בסופו של דבר לזיהום.

סוגים שונים של סינוסיטיס כוללים:
סינוסיטיס אקוטי (חריף): התפרצות פתאומית של תסמינים הדומים להצטננות כמו אף נוזל וסתום וכאב בפנים שלא עובר במשך 7-10 ימים. סינוסיטיס אקוטי נמשך בדרך כלל ארבע שבועות או פחות.
סינוסיטיס סאב-אקוטי: דלקת שנמשכת בין ארבע לשמונה שבועות.
סינוסיטיס כרוני: מצב המאופיין בתסמיני דלקת הסינוסים שנמשך למעלה משמונה שבועות.
סינוסיטיס חוזר: כמה התקפים חוזרים בשנה.

סינוסיטיס – תסמינים
התסמינים העיקריים לסינוסיטיס אקוטי יכולים להיות:
כאב ולחץ בפנים
אף סתום
נזלת
אובדן חוש הריח
שיעול וגודש
תסמינים נוספים יכולים להיות חום, ריח רע מהפה, עייפות וכאבי שיניים.
סינוסיטיס אקוטי עלול להיות מאובחן כאשר לאדם יש שניים או יותר תסמינים ו/או נזלת ירוקה או צהובה. לעיתים ייתכנו גם כאבי ראש וקשיי נשימה דרך האף וכל האזור סביב העיניים יכול להרגיש נפוח.

אנדוסקופיה


אנדוסקופ הוא מכשיר מיוחד דמוי צינור המצויד אורות ומצלמות זעירות המשמשות לבחון את הפנים של האף וניקוז אזורים בסינוסים. בדיקת אנדוסקופיה מאפשרת לרופא לראות את האזורים הנגישים של מסלולי ניקוז בסינוסים. חלל האף שלך עשוי להיות משותק באמצעות הרדמה מקומית (במקרים מסוימים אין צורך בהרדמה). אנדוסקופ קשיח או גמיש ממוקם במנח המאפשר לראות את מבנה העצמות באמצע חלל האף.

ההליך משמש לצפות סימנים של חסימה כמו גם לזהות פוליפים באף מוסתרים מן בדיקה שגרתית האף. במהלך בדיקה אנדוסקופית, הרופא יכול לחפש גם אחר מומים מבניים שגורמים לסינוסיטיס לחזור.

קבוצות סיכון
אנשים הנמצאים בסיכון גבוה יותר לחלות בסינוסיטיס, לרוב סובלים גם מהתסמינים הבאים:
נפיחות בקרום הרירי באף כתוצאה מהצטננות שכיחה
חסימה של הסינוסים
מבנה סינוסים צרים
מערכת חיסונית חלשה כתוצאה מנטילת תרופות המחלישות אותה.
אצל ילדים – אלרגיות, הידבקות במחלות בבית הספר או בגן ממוצצים או מבקבוקים ועוד.
אצל מבוגרים – עישון עלול לתרום להופעת סינוסיטיס.

סינוסיטיס אקוטי יכול להיגרם על ידי:
זיהום ויראלי – רוב המקים של סינוסיטיס אקוטי נגרמים על ידי הצטננות.
זיהום בקטריאלי – כאשר זיהום בדרכי הנשימה העליונות נמשך יותר משבעה עד עשרה ימים, הוא בדרך כלל זיהום בקטריאלי.

ישנם כמה מצבים בריאותיים שיכולים להגביר את הסיכון ללקות בזיהום בסינוסים ובכך גם לסינוסיטיס והם כוללים:
אלרגיות כמו קדחת השחת - דלקת המתרחשת כתוצאה מאלרגיה יכולה להביא לחסימת הסינוסים.
פוליפים או גידולים באף – אלה גידולים ברקמות העלולים לחסום את מעברי האף או הסינוסים.
מחיצת אף עקומה – כאשר המחיצה בין הנחיריים עקומה עשויה להגביל או לחסום את מעברי האף.
זיהום בשיניים – רשומים מספר קטן של מקרים של סינוסיטיס אקוטי כתוצאה מזיהום בשיניים.
שקדים מוגדלים או נגועים אצל ילדים.
סיבוכים של סיסטיק פיברוזיס
רפלוקס קיבתי ושטי
הפרעות במערכת החיסון

סיבוכים של סינוסיטיס אקוטי יכולים להיות:
התלקחות אסטמה – סינוסיטיס אקוטי עלול לעורר התקף אסטמה.
סינוסיטיס כרוני – סינוסיטיס אקוטי עלול להתלקח לסינוסיטיס כרוני.
דלקת קרום המוח – מצב זה מתרחש כאשר הזיהום מתפשט לציפוי הפנימי של המוח.
בעיות ראייה - אם הזיהום מתפשט לשקע העין, זה יכול לגרום לראיה מופחתת או אפילו לעיוורון. מצב חירום רפואי זה דורש טיפול מיידי כדי למנוע נזק בלתי הפיך פוטנציאלי.
זיהומים באוזניים - סינוסיטיס אקוטי עלול לגרום גם לדלקת אוזניים.

סינוסיטיס תרופות סבתא


ישנם כמה צעדים ותרופות סבתא שניתן לעשות כדי להקל על התסמינים של הסינוסיטיס והם:
מנוחה רבה – תעזור לגוף שלך להילחם בדלקת במהירות.
שתייה מרובה של נוזלים – מים או מיצים יעזרו לדלל הפרשות ריריות ולקדם ניקוז. יש להימנע ממשקאות המכילים קפאין או אלכוהול, כיוון שהם גורמים להתביישות. אלכוהול יכול גם להחריף את הנפיחות של הרקמה הפנימית של הסינוסים והאף.
אידוי – הנחת מגבת על הראש תוך כדי נשימת אדים מקערה של מים חמים יכולה לעזור להקלה על הכאב ולסייע לנקז את הליחה.
רטיות חמות על הפנים – מגבות לחות על האף הלחיים והעיניים יקלו על כאבי הפנים.
שטיפת הנחיריים – שימוש בבקבוק לחיץ מיוחד או מזרק לשטיפת המעברים באף יכול לעזור בניקיון הסינוסים.
שינה עם ראש מורם – תעזור להפחתת הגודש.

סינוסיטיס – טיפול


סינוסיטיס אקוטי – אם ישנה דלקת קלה בסינוסים, הרופא ימליץ על טיפול עם חומרים נוגדי גודש כמו גם טיפול באדים. שימוש בתרופות ובתרסיסים ללא מרשם נגד גודש באף יכולים להיות יעילים בשליטה על התסמינים. עם זאת, נטילת תרופות אלה לא אמורה להימשך יותר מארבעה או חמישה ימים, שכן הן עלולות להגביר בסופו של דבר גודש. ייתכן גם שהרופא ימליץ על טיפול באנטיביוטיקה בין 10 ל-14 ימים, במקרה זה התסמינים ייעלמו תוך כמה ימים.

סינוסיטיס כרוני – אוויר לח המגיע ממכשיר או סיר אידוי עשוי להקל על הגודש בסינוסים. קומפרסים חמים יעילים להקלת הכאב על האף ועל הסינוסים. טיפות אף מלוחות גם בטוחות לשימוש ביתי. שימוש בטיפות ללא מרשם ותרסיסים נגד גודש יכולים להיות יעילים אך לא לתקופה ממושכת.

אפשרויות טיפול נוספות
על מנת להפחית את הגודש הנגרם מסינוסיטיס ניתן ליטול תרופות מרשם המכילות סטרואידים כמו תרסיסי אף, טיפות אף או תרופות הנלקחות דרך הפה. לסינוסיטיס כרוני, תרופות המכילות סטרואידים הנלקחות דרך הפה יכולות לעזור להפחית את הדלקת. במידה ויש זיהום נגיפי, אנטיביוטיקה תהיה פיתרון יעיל. תרופות נגד פטריות במידה ויש זיהום פטרייתי, היסטמין במידה והסינוסיטיס נגרם מאלרגיה. במידה של ליקויים במערכת החיסונים יינתנו גם נוגדנים לחולה.

סינוסיטיס כרוני


כאמור, סינוסיטיס כרוני הוא התלקחות של סינוסיטיס אקוטי שנמשך למעלה מ-12 שבועות ושתרופות וטיפולים לא עזרו להחלמתו. סינוסיטיס כרוני בדרך כלל יופיע אצל אנשים בוגרים אך לעיתים גם אצל ילדים. סינוסיטיס כרוני יכול גם להתפתח כתוצאה מגידולי פוליפים בתעלות האף.

סיבוכים כתוצאה מסינוסיטיס כרוני עלולים להיות התקפי אסטמה, דלקת קרום המוח, בעיות ראייה מפרצת או קרישי דם סביב הסינוסים.

סינוסיטיס בהריון


סינוסיטיס או גודש בסינוסים הם תופעות נפוצות במהלך הריון. הורמון הפרוגסטרון הוא החשוד העיקר בגרימת הופעת הסינוסיטיס. שכן, הורמון זה גורם לריריות להתנפח עם כלי דם והופך אותן ליותר רגועות. כמו כן, גם נשים הסובלות מאלרגיות בלי קשר להריון עלולות להיות רגישות יותר לאלרגנים בזמן הריון. אלרגנים שעלולים להגביר נזלת ולהעלות את הסיכון לסינוסיטיס.

תחושה מתמדת של סינוסיטיס יכולה לגרום לכאבי ראש או כאבים מאחורי העיניים כתוצאה מהצטברות ליחה בחללים בתוך הגולגולת. הפנים עלולות להיות רגישות למגע ולעיתים התחושה תהפוך לגרועה יותר בבוקר וכשמתכופפים. נזלת חסומה יכולה גם לגרום לכאב סביב הנחיריים. למרות זאת, תסמינים אלה יכולים להעיד על הצטננות או שפעת ולא סינוסיטיס, לכן אם מופיע חום, יש לפנות לרופא המטפל.

כיצד ניתן למנוע סינוסיטיס בהריון?
הימנעות או צמצום צריכת מוצרי חלב יכולים לעזור אך כדאי להתייעץ עם הרופא קודם לכן. ישנם אנשים הנוטלים תוספי מזון כמו ויטמין C כדי לשפר את המערכת החיסונית ולמנוע התפרצות מחלות. אך חשוב לזכור כי יש לצרוך לא יותר מ-60 מ"ג ליום.

טיפול בסינוסיטיס בזמן הריון
טיפול בדלקת סינוסיטיס בזמן הריון דורש התחשבות מיוחדת בשל שבריריות העובר שטרם נולד. תרופות וטיפולים עלולים לחצות את השליה ולהגיע לתינוק. לכן, אם טיפולים ביתיים אינם עוזרים לטיפול בסינוסיטיס מומלץ לפנות לרופא המטפל ולדון על סוג התרופות המומלץ.

שתייה מרובה של מים יכולה להקל התסמינים ותאפשר לגוף לרפא את עצמו בעזרת הנוזלים. שימוש במכשירי אידוי יעזור לפתיחת הסינוסים. במידה ואלה לא עוזרים יש להתייעץ עם רופא על אנטיביוטיקה שניתן לקחת בהריון. חומרים נוגדי גודש עלולים להיות מסוכנים לנשים הסובלות מלחץ דם גבוה, ולכן גם בעניין זה יש להתייעץ עם מומחה.

ניתוח סינוסיטיס


ריר הנוצר על ידי הגוף, הוא חיוני על מנת ליצור לחות בדפנות הסינוסים. בדפנות הסינוסים, הריר מועבר על הרקמה כדי לפתוח את הסינוסים יחד עם מיליוני תאים הדומים לשערות. גירוי ונפיחות כתוצאה מאלרגיה יכולה להצר את פתחי הסינוסים ולחסום את מעבר הריר. במידה והאנטיביוטיקה אינה יעילה בפתיחת הסינוס, תיתכן ותידרש התערבות כירורגית. בנוסף, אם יש פגמים במבנה הסינוסים כמו פוליפים אשר עשויים להפריע לניקוז הסינוסים – אופציה ניתוחית תהיה הכרחית.

הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית או כללית באמצעות אנדוסקופ. רוב האנשים מסוגלים לחזור לפעילות רגילה תוך חמישה עד שבעה ימים לאחר הניתוח. החלמה מלאה בדרך כלל לוקחת בערך ארבעה עד שישה שבועות. ישנו גם הליך שנקרא Turbinectomu, שניתן לבצע אשר יכווץ את הנפיחות בקרומים.

סינוסיטיס – מניעה
על מנת להקטין את הסיכון ללקות בסינוסיטיס אקוטי יש:
למנוע זיהומים בדרכי הנשימה העליונות. לצמצם מגע עם אנשים מצוננים ולשטוף ידיים לפני ארוחות עם סבון ומים.
ניהול זהיר של אלרגיות – חשוב לעקוב יחד עם רופא על הדרכים לשליטה על תסמיני אלרגיה.
להימנע מעישון ואוויר מזוהם – עשן הטבק ומזהמים אחרים עלולים לגרום לגירוי ולהלהיט את הריאות ואת מעברי האף.
שימוש באדים – אם האוויר בביתכם יבש, כדאי להכניס לבית מכשיר אדים שיעניק לחות לאוויר. אך חשוב להקפיד על המכשיר נקי, על מנת שלא יעלה עובש.* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

אף אוזן גרון ילדים

פורום אף אוזן גרון ילדים נועד לתת לכם מידע רפואי ויעוץ על אף אוזן גרון ילדים. פורום אף אוזן גרון ילדים ידון בנושאי אף אוזן גרון ילדים, כאב אוזניים, צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים ועוד
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
 
 • שאלה לגבי שיבושי אותיות ודיבור מהאף
  עדנה
  21/05/2017

  שלום רציתי לדעת לילדה שלי יש דיבור מהאף והיא גם נוחות לפעמים בלילה לא תמיד היא בת 6 היא משבשת אותיות ומחליפה ביניהם למשל את במקום האות ב היא אומרת פ את האות ד היא אומרת ט ואת האות ג היא אומרת ק ואת האות ז היא אומרת ס רציתי לדעת האם לשיבושי האותיות יכול להיות קשר לאף שהיא בעצם מדברת מהאף ואז האותיות נשמעות ככה או שזה לא קשור

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שיבושי היגוי

  ד''ר יצחק ענתבי
  21/05/2017

  עדנה שלום רב.
  ככל הנראה בגיל זה בתך משבשת את האותיות,לא על רקע אף חסום או שקד שלישי מוגדל. מומלץ להתייעץ עם מומחה /ית א.א.גרון, אשר יוכלו להפנות לטיפול אצל קלינאי/ת תקשורת.
  איחולי בריאות שלמה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • התייעצות לגבי ניתוח שקדים
  ענבל
  21/05/2017

  ביתי בת השש סובלת מנזלת כרונית, דלקות גרון חוזרות, ירידה בשמיעה בחורף עקב נוזלים, ובצילום נזופרינקס נאמר לנו שיש שקד שלישי ורמת החסימה בינונית. הלכנו לייעוץ אצל פרופסור מרשק. הוא אמר להפסיק עם האנטיוטיקות ושאין צורך בניתוח. מאמין שעם תפילות זה יסתדר. יצאנו מבולבלים מהתשובה. האם לסמוך עליו? כדאי ללכת לחוות דעת נוספת אצל מומחה.? רוב תודות!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ניתוח שקדים

  ד''ר יצחק ענתבי
  21/05/2017

  ענבל שלום רב.
  תשובת הפרופ, מעט משונה, תכיפות וחומרת הדלקות תקבע אם יש צורך בהתערבות כירורגית, והתפילות במקרים כגון אלה לא ישפיעו.
  אין ספק, כדאי לשמוע חוות דעת נוספת, או להרחיב על מצב הדלקות כמותן ולוחומרתן (בפורום).
  איחולי בריאות שלמה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • המשך לשאלה בנוגע להסרת שקדים

  ענבל
  21/05/2017

  היו לבת שלי בערך חמש דלקות גרון ושתי דלקות אוזניים בשנה האחרונה. זה החמיר השנה, בשנים שעברו היו פחות דלקות, אך נזלות היו תמיד. בדרך כלל הדלקות שלה עם חום. מה הפשר לתשובות של פרופסור מרשק? הוא אמר שהשקדים שלה נראים לא מצוינים אבל בסדר ושאין צורך בניתוח. למה הוא לא בעד אנטיביוטיקה?? אם לא נותנים אנטיביוטיקה הגוף לומד להלחם בחיידק? רופא אחר דיבר איתי על אפשרות של נשאות של החידק. מה זה אומר? שוב תודה רבה!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • דלקות שקדים

  ד''ר יצחק ענתבי
  21/05/2017

  ענבל שלום רב.
  הימנעות מטיפול אנטיביוטי הינו חיובי, ואכן הגוף מצליח להתגבר וליצור נוגדנים לתהליך הדלקתי (נושא השימוש המיותר באנטיביוטיקה הוא אחר). לעניות דעתי מצב
  " דלקתי" המחייב טיפול אנטיביוטי מצריך אבחנה חד משמעית, ומצריכה ספירת דם.
  אם אכן האבחנה מבוססת, לאור מספר האירועים, יש לשקול בחיוב ניתוח.
  איחולי בריאות שלמה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ירידת שמיעה תחושתית עצבית
  ליה
  20/05/2017

  שלום מחפשת רופא א.א.ג פרטי.מישהו מומלץ.אמרו לי שיש לי ירידה תחושתית עצבית באוזן שמאל.נתנו לי כדורים ולאחר מכן בדיקת mei .מעוניינת לקבל עוד חוות שעת.ולעשות בדיקת mri בהקדם האפשרי.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ירידת שמיעה תחושתית עצבית

  ד''ר יהושע דנינו
  20/05/2017

  שלום ליה
  נושא זה והטיפול בו מוכר לכל מומחה בתחום א.א.ג.
  ממליץ להוציא מהאינטרנט את רשימת המומחים בנושא באזור מגורייך.
  בדיקת MRI נעשית היום ברוב בתי החולים בארץ והיא לא דחופה במקרה זה.
  רפואה שלמה
  רפואה שלמה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • דלקות חוזרות באוזן לבת שנתיים
  אופיר
  09/05/2017

  היי,
  לביתי בת השנתיים יש דלקות חוזרות באוזניים.
  כמעט כל חודשיים היא מתלוננת על כאב באוזן,ולאחר שרופא בודק אותה הוא אמור שיש לה נוזלים באוזן ודלקת. עשינו לה בדיקת שמיעה והיא יצאה תקינה.כרגע אנחנו מעדיפים להימנע מניתוח כפתורים. מה ניתן לעשות בנושא?
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • דלקת אוזניים חוזרות

  ד''ר יהושע דנינו
  14/05/2017

  שלום אופיר
  רצוי להיבדק אצל א.א.ג בזמן הדלקת או חשד לה .
  לפי בדיקה זו יוחלט אם יש מקום לטיפול מונע או טיפול אחר.
  רפואה שלמה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שקיעת עור התוף אצל ילדה לאחר ניתוח כפתורים
  שקיעת עור התוף
  10/05/2017

  שלום ד"ר,
  ביתי בת שש כיום, לפני שנתיים עברה ניתוח כפתורים בשתי האוזניים, באוזן שמאל הכפתור עדיין נמצא, ואילו באוזן ימין הכפתור נפל טרם עת מה שהוביל לנוזלים וצניחת עור התוף.
  לאחר מעקב של שנה הרופא מודאג וממליץ על ניתוח חוזר.
  האם זה נכון לצלק את עור התוף שנית?
  אציין כי הילדה שומעת היטב! ואני נעזרת ברפואה אלטרנטיבית לייבוש האוזניים.
  אציין דבר נוסף כי אין ולא היה לילדה דלקות אוזניים.
  האם קיימת דרך חלופית להעלאת עור התוף למניעת השקע?
  האם עם הגיל המצב השתפר? כמובן שאדאג לשמור על אוזן יבשה.
  אשמח לקבל חוות דעת

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שקיעה של עור התוף.

  ד''ר יצחק ענתבי
  10/05/2017

  שלום רב.
  מטרת הניתוח החוזר שהומלץ לבתך הוא לשחרר את מצב תת הלחץ באוזן התיכונה, השיקול לכך מתבסס על חומרת השקיעה, ומתוך כוונה להימנע מהיצמדות עור התוף לדופן הגרמי של האוזן התיכונה (פרומונטוריום).
  איחולי בריאות שלמה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • איירפופר

  ליטל
  10/05/2017

  האם האיירפופר יעזור? ונמנע מניתוח
  האם ייבוש האוזניים ימנע מצניחה נוספת?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • איר-פופר.

  ד''ר יצחק ענתבי
  10/05/2017

  שלום רב.
  כמו שכתבתי במענה מלפני דקות, הצורך בניתוח תלוי בדרגת שקיעת עור התוף. במידה והשקיעה חמורה המכשיר לא יעזור, מומחה אף אוזן גרון, צריך לקבוע את דרגת השקיעה, ועל סמך זאת להחליט על הטיפול המתאים, אם בכלל, כמו במקרה של שקיעה מינימלית.
  איחולי בריאות שלמה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • הסתבכות חורים באוזניים (לעגילים) לילדה בת 3
  שירה
  08/05/2017

  לפני חודש וחצי ביתי בת ה-3 עשתה חורים באוזניים לעגילים. שבוע שעבר כשהוצאתי לה אותם כדי לנקות את האזור ולמרוח משחה- ראיתי שנוזל לה דם מהחורים (כאילו פצע פתוח) והיום התופעה חזרה. רציתי לשאול האם זה תקין? ותוך כמה זמן החור אמור להיות עמיד גם ללא עגיל?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • עגילים לילדה.

  ד''ר יצחק ענתבי
  09/05/2017

  שלום רב.
  בד"כ 5 ימים לאחר ניקוב התנוך לא צריך להיות דימום, מומלץ להשאיר במקרה הזה לעוד מספר ימים, בתקווה שמדובר בעגילי זהב או כסף. תוך כדי מריחת משחה אנטיביוטית על "מוט" העגיל והנעתו כדי מה ואחורה.
  איחולי בריאות שלמה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • הסתבכות חורים באוזניים (לעגילים) לילדה בת 3

  שירה
  09/05/2017

  תודה על המענה, מדובר בעגילי זהב ואני אכן מקפידה למרוח משחה אנטיביוטית, אך האם זה לא מדאיג שלאחר חודש וחצי יש דימום מהאוזן?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • טיפול במים באוזן של תינוק
  גולדפינגר אברהם
  26/04/2017

  נכדתי בת 8 חודשים עברה בדיקת שמיעה והטכנאית אמרה שיש לה מים באוזן . יש טיפול לזה???

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • נוזלים באוזניים.

  ד''ר יצחק ענתבי
  26/04/2017

  שלום רב
  מאוד חשוב לדעת את תוצאות בדיקת השמיעה של הנכדה, כל עוד הנוזלים באוזניים אינם גורמים לירידה משמעותית בשמיעה, ואין סיפור של דלקות חוזרות באוזניים, אין צורך בטיפול!
  איחולי בריאות שלמה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • נשימות כבדות לילדה בת 6
  נאווה
  25/04/2017

  בת 6 נושמת מאוד כבד ובלילות היא נוחרת. היא לא כבדת משקל, אפילו די רזה לגילה. זה יכול להעיד על בעיה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • נשימה כבדה.

  ד''ר יצחק ענתבי
  26/04/2017

  שלום רב.
  יש מקום לבדוק את דרכי הנשימה העליונות, כולל בדיקה אנדוסקופית, ואם הכל ייראה תקין, לבדוק את הריאות, אציין רק שמעט עודף משקל (מה שאין לבתך) לא אמור להפריע בנשימה.
  איחולי בריאות שלמה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • כאב גרון שלא מרפה לילדה בת 6
  חלי
  23/04/2017

  שלום רב, בתי בת ה 6 התחילה להתלונן לפני שלושה חודשים על גרון כואב לסירוגין ללא חום שאף היה לעיתים מציק בלילה מתוך שינה.בכל הפעמים היה אודם קל בגרון עשתה 3 שלושה משטחי גרון שיצאו שליליים במהלך חודשיים ובגלל שזה היה בא והולך לא ממש הטריד אותנו. לפני שבועיים שוב התלוננה אך זה נראה יותר רציני (ללא חום), משטח גרון מהיר אצל הרופאה יצא חיובי וקיבלה מוקסיויט ל10 ימים. לאחר 6 ימים שוב התלוננה על כאב, הגרון שוב היה נראה אדום, הרופאה המליצה על ביו בליס וביקשה שנמתין עד שתסיים את האנטיביוטיקה. היום- 3 ימים לאחר סיום האנטיביוטיקה שוב התלוננה על כאבים בעיקר בבליעת רוק. הגרון מעט אדום עם נקודות אדומות בחיך העליון. אין חום ומתנהגת רגיל. שאלתי היא- האם יש סיבה נוספת מעבר לחיידק שיכולה לגרום לכאב בבליעה לסירוגין ללא חום או חולשה. ומה המלצתך להמשך טיפול. תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • כאבי גרון.

  ד''ר יצחק ענתבי
  26/04/2017

  שלום רב.
  זיהומי גרון יכולים להיגרם מוירוסים וחיידקים. כאבי גרון יכולים להופיע כתוצאה מזיהומים אלה, או מסיבות אחרות, כולל הקרנה של כאב מאיזור שכן.
  האבחנה בין זיהום חיידקי או ויראלי מבוצעת ע"פ תוצאת ספירת דם, ולא ע"י מהשטח. יש מקום לבדיקה יסודית של חלל הלוע והגרון ע"י מומחה א. א. גרון.
  איחולי בריאות שלמה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • אמוקסי בחו"ל - ילד בן 6.5
  שלי
  23/04/2017

  היי
  אנחנו בחו"ל, וקיבלנו אמוקסי 250, לילד בן 6.5 עם כאב אזניים, שהעלה חום. הוא לוקח 3 פעמים ביום 8 cc, ואיבדנו את האינפורמציה של כמות הימים. תוכלו לעזור? אנחנו כבר ביום ה5 בבוקר ונגמרה התרופה. אשמח לתשובתכם.
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • אמוקסי

  ד''ר יהושע דנינו
  23/04/2017

  שלום שלי
  נהוג לתת 7-10 ימים של אנטיביוטיקה בדלקת אוזן.
  רפואה שלמה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום