פורום רפואת משפחה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בדיקות דם, מיגרנה, כאבי גב, שפעת, בדיקת דם, חיסונים, כאב ראש, כאב בטן, פצע, מחלות ילדים, אבחנה רפואית ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סיכות בצילום ct אחרי ניתוח הסרת כיס מרה
    עידן
    14/09/2019

שלום ..אני שנתיים אחרי ניתוח להסרת כיס מרה ורציתי לשאול האם יתכן שנותור אצלי סיכות בתוך הגוף..כאשר עשיתי בדיקת ct נמצאו סיכות מצרף תוצאה..ואם זו בעייה כי מדי פעם יש לי כאב באיזור זה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים חדים באזור הלסת העליונה
    אילונה
    07/09/2019

שלום,
    לאחרונה התחלתי להרגיש מדי פעם גלים של כאב חד בלסת העליונה בכיוון הלחי.
    הכאב ממוקם לא רחוק מהמפרק של הלסת (אבל לא שם). לא ברור לי אם מקור הכאב בעצם הלסת או בחך.
    הכאב מרגיש כמו דקירה במחט מלובנת. הוא מופיע כמו מספר גלים קצרים ותכופים של כאב שמופיעים ומיד נעלמים. אחרי מספר גלים כאלה הכאב נרגע, אבל אחרי כמה זמן (בין 15 דקות למספר שעות) הוא מופיע שוב.
    התופעה התחילה פני חודש, אח"כ כמעט נעלמה אבל בשבוע האחרון הופיעה שוב בצורה אינטנסיבית.
    כשזה רק הופיע לפני חודש חשבתי שהכאב נגרם עקב זה שלעסתי משהו קשה בשן טוחנת שלפני שנה בוצע בה טיפול שורש והתקינו בה כתר, אבל רופא השיניים בדק ובצילום (של השן שטופלה בלבד) נמצא שהשן והכתר נראים תקינים.
    כאמור הכאבים חזרו בשבוע האחרון ובאופן תכוף יותר, אבל הבעיה שאין לי מושג למי לפנות להמשך בירור.
    אודה על השערות מה זה יכול להיות, ולאיזה סוג רופא יש לפנות לבירור כל אפשרות.
    תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נשיכת כלב והצורך בחיסון לאחריו
    טלי
    02/09/2019

שלום,
    בעלי ננשך ע"י כלב מחוסן לכלבת.
    בינתיים בעליו לא מוכנים לשים אותו בהסגר.
    אם ישימו אותו בהסגר לבסוף, בעלי פטור מחיסון נגד כלבת? או שליתר בטחון עליו לקבל את 4-5 הזריקות בכל מקרה?
    תודה
    טלי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות בנוגע לבדיקת דם
    בר
    01/09/2019

ערב טוב
    בת 45, משקל 68 , 1.68, איני צמחונית
    רציתי להתייעץ האם תוך חצי שנה רמת המוגלובין יכולה לרדת מערך של 14 ל12 והאם רמת הפריטין בדם יכולה לרדת בצורה המפורטת בקובץ ?
    מה הסיבות האפשריות לכך ?
    האם יכול להיות עקב נטילה של אספירין בחודש האחרון ?
    האם יתכן כי הבדיקה בוצעה בסיום מחזור חודשי ?
    אשמח לקבל מענה
    תודה רבה על העזרה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כדוריות דם אדומות בשתן
    אבי
    01/09/2019

בבדיקת שתן שיגרתית נמצאו אצלי 0.03 TRACE mg/dL
    כדוריות דם אדום בשתן . יתר הבדיקה תקינה.
    האם זה בגדר הנורמה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• היי, אשמח למענה בבקשה
    א.א.א
    21/08/2019

היי אני בת 27 ובימים האחרונים יש לי דקירות כאלה בחזה שנמשכות הרבה זמן.. ימים מעט לחוצים בעבודה וגם אחרי. אנ עושה נשימות וכו ועדיין זה ממשיך. מה לעשות? זה חמור? למה זה? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת שתן - פענוח תוצאות
    ענת
    19/08/2019

שלום רב,
    ביצעתי הבוקר בדיקת שתן שגרתית במכבי.
    כל הערכים יצאו תקינים ו/או בטווח התקין,
    לגבי ערך של פרוטאין רשום:
    (Protein (U
    11-50mg/dL
    בדיקת חלבון הינה כמותית למחצה.

ולא כתוב מה הערך שיצא.
    מה משמעות תוצאות הבדיקה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לעזרה מהמומחים כאן. חרד
    עדן
    12/08/2019

היי למומחים.
    אני סטודנט צעיר בן 24.
    חי בחרדות כבר המון זמן שיש לי משו בגופי, לאחרונה השיננית שלי שמה לב שיש לי על הלשון(בסוף הלשון) פטריה, עיגולים לבנים כאלו, ראיתי את זה בעצמי במראה- ומאז אני לא אני. לא מספר להוריי דבר, ומסתגר בחדרי.
    ובנוסף אני לא יודע אם זה קשור מערכת העיכול שלי לא כתמול שלשום.( צואה כמו סבון, תחושה לא טובה אחרי אוכל) . בבדיקות דם הכל תקין. למעט lym .
    אשמח לתשובה ושתפנו אותי למישהו,כי חיי אינם חיים.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צירפתי גם תמונה.

עדן
    15/08/2019

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי לכדור מוסקול
    דורית
    08/08/2019

שלום רב, בעלי סובל לאחרונה מכאבים חזקים בגב התחתון. הוא לא עשה בירור רפואי, אבל התחיל לקחת מוסקול לפני יומיים. 3 פעמים ביום. היום בבוקר שמנו לב לנפיחות בצקתית בכפות הרגליים והקרסוליים. הוא מעולם לא סבל מבצקות לפני כן. האם זו יכולה להיות תופעת לוואי של הכדור? האם מספיק שיפסיק לקחת אותו או צריך בדיקה רפואית?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חום נמוך שלא יורד במשך חודש
    דנה
    01/08/2019

שלום
    בת 35 בריאה בדר"כ. לפני כחודש התחילה לי מחלה עם כאב גרון שחלף תוך יומיים. במקביל עלה לי החום ל 37.3 כשחום הגוף הרגיל שלי הוא 36.5
    מאז כבר חודש שלם שאני עם חום נמוך, יום יום באופן עקבי.
    כשלפעמים מתעוררת ללא חום שעולה תוך כמה שעות ונשאר עד הלילה.
    בדיקות דם כולל crp ותפקודי כבד, ebv ו cmv חזרו תקינות, כך גם בדיקות שתן תרבית שתן std ו hiv. צילום חזה וסינוסים תקינים.
    מה יכול להיות כיוון לבדיקות נוספות?
    בתודה מראש!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עליה ב-WBC -דחוף
    ד.
    30/07/2019

שלום.
    בשבועיים האחרונים הרגשתי לא טוב: חום 37.7, צמרמורות, הזעה, כאבי שרירים. בבדיקת דם הראשונה ערכי WBC היו 11.2 ושאר הבדיקות תקינות. קיבלתי דוקסילין ובבדיקת דם שעשיתי היום ה-WBC עלה ל-12.7 למרות שאני מרגישה יותר טוב.כל שאר התוצאות תקינות רק NEUT.abs עלה מ-7 ל-7.7. אני אמורה לטוס בעוד כמה ימים ולכן הייתי רוצה לדעת אם העליה של WBC מצביעה על בעיה כלשהי והאם אני יכולה לנסוע. תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר כרוני בויטמין בי 12
    רפי
    28/07/2019

שלום
    אני בן 61 ומקבל כבר כעשרים שנה זריקה פעם בחודש של b12 לשריר
    בסעייה שהרמת b12 נשארת נמוכה ללא שיפור משמעותי
    קרובה לגבול התחתון
    מה אפשר עוד לעשות כדי להעלות את הרמה
    והאם זה בעייה?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשישות גבוהה מחשיפה קצרה לשמש
    אדם
    19/07/2019

הי,
    יש לי כבר שנה בעיה מאוד מוזרה, מספיק כמה דקות בשמש ישירה ואני נהיה גמור. בעיקר תשישות ששואבת ממני את כל האנרגיה.
    היה לי CMV לפני שנתיים, עבר אחרי כמה חודשים, ואז לפני שנה אותם התסמינים חזרו. עשיתי מלא בדיקות ולא מצאו שום דבר חריג חוץ מבילירובין גבוה, ו CMV שעדיין היה פעיל. מאז התופעה המדוברת.
    כמו כן מאז חום הגוף שלי הוא 36 באופן קבוע (פעם היה 36.7), לא יודע אם יש קשר.
    זה ממש בלתי נסבל ואשמח לרעיונות, מה עוד אפשר לבדוק?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אירועי חום חוזרים ללא מציאת סיבה
    הודיה
    03/07/2019

שלום רב, בת 30, בריאה בדכ, בהריון שני, שבוע 23. לא טסתי ולא טיילתי לאחרונה. בשבוע 16 (14/5) עלה לי חום שנע בין 37.8-38.5 למשך שבוע ימים במהלכם אושפזתי וקיבלתי אנטיביוטיקה בחשד לדלקת ריאות שבדיעבד החשד הופרך. נלקחו תרביות דם ושתן, נלקחו מטושים לפאנל ויראלי, נבדק CMV והכל שלילי. ספירה תקינה למעט עליה באחוז הנויטרופילים. CRP הגיע עד 24 (תקין עד 0.5). קיבלתי רוצפין וציפרו והחום ירד. CRP התנרמל לחלוטין לאחר שבוע. לאחר חודש (18/6) הרגשתי שוב שעולה החום, חום עלה עד 37.8 ונע סביב 37.3 וכל זה למשך יממה אחת בה החום חלף מעצמו. עשיתי שוב בירורים לוירוסים למיניהם, שוב CMV, CRP שוב עלה אך ל-6.7. ספירה הראתה לויקופניה בזמן החום (3.3) שהתנרמלה יומיים אחרי האפיזודה הזו. כיום שבועיים אחרי, שוב החום עלה ל-38.2 וממשיך לנוע סביב 37.3, יורד ועולה, ללא סימפטום נוסף מלבד כאבי ראש שמלווים את כל אירועי החום. כיוון גניקולוגי נשלל גם הוא. נלקח אפילו HIV ויצא שלילי. מה עליי לעשות? אני נורא מודאגת. מהסיפור, כמו מה הדבר הזה נשמע? זיהומי? חלילה סרטני? אודה לעזרתך!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מחלות שונות ללא חום שמתלווה אליהן
    מור
    25/06/2019

שלום, אני חולת אסטמה קשה ולעתים קרובות מפתחת מחלות שונות כמו וירוס שלשולים והקאות, דלקת בשתן עם דימום, דלקת ריאות ועוד. למרות הסבל הנוראי שמתי לב,שאין לי חום. אני חווה צמרמורות קשות, חולשה וכל מה שנלווה למחלה, אך החום לא עולה. זה הגיוני? למה זה קורה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה