פורום רפואת משפחה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בדיקות דם, מיגרנה, כאבי גב, שפעת, בדיקת דם, חיסונים, כאב ראש, כאב בטן, פצע, מחלות ילדים, אבחנה רפואית ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• איבוד ראייה חולף
    מירי
    01/07/2022

שלום רב, כחצי שנה יש לי תופעה מוזרה: ענן/צל מתחיל להתקדם מזוית העין פעם מימין ופעם משמאל ותוך כמה דקות מכסה לי את שדה הראייה ואני רואה עיגולים,זיגזגים, כוכבים, מלווה בלחץ גדול על הראש, לאחר כחצי שעה לאט לאט זה נעלם.זה קורה כל 2-3 שבועות. הופניתי למרפאת עיניים וכל בדיקות העיניים יצאו תקינות עם הערה של כלי דם צרים.מה עושים? למי פונים?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    איבוד ראייה חולף

הוספת תגובה

תמונה

• כף יד נפוחה כמו בצקת
    שני
    22/06/2022

הנני חולה קורונה
    במהלך המחלה התנפחה לי כף היד
    לא קיבלתי שום מכה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כף יד נפוחה כמו בצקת

הוספת תגובה

תמונה

• זרמים חזקים באזור הירך
    תרצה רמת גן
    22/06/2022

בחודשים האחרונים ובאמצע ריצה אני חש בזרמים ועקצוצים חזקים בירך רגל ימין בלבד. זה מתחיל כעבור כחצי שעה של ריצה(לא אינטנסיבית) וזה לא מאפשר המשך ריצה, כעבור מנוחה קלה אני ממשיך בהליכה.
    אשמח אם תעזרו לי להבין במה מדובר או להפנות אותי לגורם ספציפי.
    אציין שהזרמים רק ברגל ימין.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    זרמים חזקים באזור הירך

הוספת תגובה

תמונה

• בד'קה PH-U STRIP
    רחל
    19/06/2022

כפ' שרא'ת' טווח הבד'קה הוא 4.8 - 7.4
    התוצאה של' ה'תה 7.5
    מה זה אומר? אנ' מחוץ לטווח. מדוע?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בד'קה PH-U STRIP

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת משטח גרון
    קארין
    15/06/2022

שלום, עשיתי משטח גרון כי הציק לי הגרון והיו לי כאבי בטן במשך יומיים, ללא חום. במשטח יצא Beta hem strep.not A
    חשוב לציין שעברו לי התסמינים. האם אני עדין צריכה טיפול אנטיביוטי?
    האם החיידק הזה מסוכן ומדבק כמו סטרפטוקוק A ?

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת משטח גרון

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול אפילציה בפס בטן
    עדן
    08/06/2022

הי אני בת 30 בחורה בריאה
    אני מבצעת טיפול אפילציה להסרת שיער בפס בטן
    האם אין בעיה עם טיפול כזה באזור הזה ??
    אפילציה מבוצעת עי פולס חשמל
    מחט שנכנסתי לשורש השיערה ומבוצע פולס לשבת דהורג את השורש
    האם יכולות להיות השלכות לכל בגלל שזה מבוצע בבטן ??

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול אפילציה בפס בטן

הוספת תגובה

תמונה

• התעוררות עם סחרחורת נוראית
    שולי
    11/05/2022

שלום.
    לפני חודשיים וחצי התעוררתי עם סחרחורת נוראית שהתחזקה ונחלשה לפרקים. במהלך תקופה זו פניתי לרופא המטפל והנ"ל הפנה אותי לא.א.ג. לא נמצאו כל בעיות, והוא הפנה אותי לE.N.G.. כרגע מחכה לתור. במקביל נעשו בדיקות דם, ונמצא חוסר חמור בB12, הממצא הראה 92, ותכף התחלתי שלושה שבועות רצופים של זריקות לשריר פעמיים בשבוע. לא חל שיפור כלל. לאחר שלושת השבועות בוצעה שוב בדיקת דם והפעם הממצא היה 625.. אך ההרגשה לא השתנתה.. במקביל יש לי שריר תפוס באזור השכמה השמאלית שמקרין על הצוואר. התחלתי טיפול אצל כירופרקט.. לאחר הפגישה הראשונה הרגשתי הקלה מסוימת בסחרחורת.. אך זה לא יציב ולפעמים זה חוזר אפילו ביתר שאת.. ההרגשה היא סחרור, או ורטיגו או שיוט.. קשה לי להסביר, כמו חוסר פיקוס כללי, בלבול, ראיה מטושטשת לפרקים וראש כבד. תחושה גרועה מאוד שמלבה חרדה ודאגה.. השאלות שלי הן:
    תוך כמה זמן עתיד הייתי להרגיש שינוי אם אכן הבעיה נעוצה במדדי הB12 הנמוכים?
    והאם יכול להיות שזה מהצוואר? או שאפילו גם וגם..
    תודה רבה רבא
    שולי

הוספת תגובה

תמונה

• האם ניתן לאשפז הורה שהינו בדעה צלולה?
    אילנה טנא
    11/05/2022

שלום רב, ברצוני להתייעץ בנוגע לאבי. לאבי יש איזו מחלת עור כבר שנים. (טיפול תרופתי שניתן עד כה לא עזר) בתקופת הקורונה יצאו פצעים בגוף אותם הוא כל הזמן מגרד ופוצע את עצמו עד דימום. בתקופת הקורונה הלכתי איתו פעמיים לפרופסור , אשר נתן טיפול כ "פלסטר" אך אמר שכדי שיקבל טיפול מתאים עליו להתאשפז על מנת שיבצעו לו בדיקות וביופסיה. לצערי אבי לא מוכן לשמוע ולא רוצה להתאשפז יש לו כל פעם סיבה/תירוץ ולא משנה כמה כולנו מתחננים. אני חושבת שאינו מוכן להתאשפז בגלל היותו מעשן כבד ויודע שבבית חולים יהיה לו קשה לשמור על השגרה שלו. מצב העור רק הולך ומחמיר והפצעים כבר בכל הגוף ומדממים. האם אני (בתו) יכולה להזמין על דעת עצמי אמבולנס שיקח אותו לבית חולים לאשפוז במחלקת עור? אבי בדעה צלולה וכל פעם שאני מעלה את הסוגיה הוא מתעצבן וצועק. איני יודעת מה לעשות. אשמח ליעוץ.

הוספת תגובה

תמונה

• Bells palsy אבחנה
    Daniella
    10/04/2022

קצת ארוך,אני בת 53 מתגוררת בקנדה,
    מחלות רקע: לחץ דם גבוה מגיל 42,סוכרת סוג 2
    לפני שלושה ימים קמתי בבוקר עם חצי פנים משותקות ,כאב ראש בעורף צד שמאל וחולשה ביד שמאל.טסתי למיון,שם מיד הכניסו לct חיברו למוניטור ,לאחר הct הוחלט לבצע שוב ct עם חומר ניגוד ולבצע בדיקות דם,אחרי זמן מה הגיעה האחות ונתנה לי אספירין ו4 כדורים לדילול הדם ואמרה שהוחלט לאשפז אותי למעקב.הרופא הסביר לי שהct יצא תקין ,אבל מכיוון שהסוכרת שלי לא מאוזנת הוא רוצה לברר שזה לא בגלל הסוכרת, ובנוסף הוא ראה בתיק שלי שלפני 3 שנים עשיתי ct אוזן בגלל ירידת שמיעה חד צדדית וטנטון בצד שמאל.בזמן שאני ממתינה לעלות למחלקה הייתה החלפת משמרות והרופאה החדשה החליטה לא לאשפז אותי,אמרה לאחיות לבטל ולרשום טעות פקידותית.התיישבה לידי והסבירה לי שהמצב שלי נקרא bells palsy נתנה לי פרדינזיון ואקסלוור .ואמרה שזה יעבור תוך חצי שנה. אין פה מכתב שחרור,הכל נשאר חסוי בתיק הרפואי למעט בדיקות הדם. ראיתי שהיו ערכים מעל הנורמל של Erythrocytes Hematocrit Hemoglobin וGFR נמוך מאוד.
    אחרי 3 ימים אין שיפור במצב,כאב הראש בעורף צד שמאל עדיין שם והשיתוק לא השתנה. החולשה ביד שמאל באה והולכת אך לא משמעותית.
    בבקשה חוות דעתך.

לקביעת תור
    סגירה
    Bells palsy אבחנה

הוספת תגובה

תמונה

• ריח פה מזה שנים, ממה יכול להיות?
    א
    07/04/2022

אני סובלת מריח פה מזה שנים, ומתקשה ללכת לבדוק את זה מתוך בושה.
    ישנם מספר דברים שאני חושבת שעשויים להיות הבעיה (או שזה יכול להיות שילוב של כמה?)
    אני מרגישה שהפה שלי יבש והרבה פעמים הלשון שלי לבנה, ובאמת אני שוכחת לשתות אבל גם כשאני שותה זה ממשיך.
    ייתכן שאני סובלת מרפלוקס (יש לי הרבה צרבות ועוד), קיבלתי תרופה מהרופא אך לא הרגשתי שזה עזר עם הריח.
    בנוסף, אני מרגישה שיש לי נזלת וליחה כרוניים (יכול להיות קשור לרפלוקס?)
    יש לפעמים אבני שקדים
    בעבר היו לי בעיות בעיכול והייתי מקיאה הרבה
    גם מיד אחרי שאני מצחצחת שיניים אני מרגישה את הפה יבש ומריח

לאיזה רופא עליי לפנות?

אשמח לתשובה,
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• צריבה למטה באיזור האנטימי
    קרן כפיר
    01/04/2022

לפני כמה ימים התחילה לי צריבה למטה אני ממש מיואשת אני לא יודעת מה לעשות אתמול התקלחתי והשתמשתי התכשיר לשטיפה אינטימית זה הרגיע לי אבל עכשיו עוד פעם זה חזר אני ממשמיואשת מזה מה עושים מה זה יכול להיות ?

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לבדיקה מזה
    ליאת
    28/03/2022

ERYTHROCYTES UR
    יצא לי שרשום over מזה אומר פשוט הרופאה שלי אומרת שהכל בסדר אשמח לתשובה תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לבדיקה מזה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנוגע לעצם הסטרנום
    גלית
    27/03/2022

שלום. בת 30.
    לאחרונה שמתי לב כי יש לי שקע בעצם הסטרנום באיזור הזיז, ממש בין השדיים.
    לא כואב.
    מציינת שסיימתי הנקה לפני כ 3 חודשים, בעלת חזה קטן.
    מה זה, האם מסוכן ולמה זה קרה פתאום?
    מצרפת תמונת
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בנוגע לעצם הסטרנום

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנוגע לעצם הסטרנום
    גלית
    27/03/2022

שלום. בת 30.
    לאחרונה שמתי לב כי יש לי שקע בעצם הסטרנום באיזור הזיז, ממש בין השדיים.
    לא כואב.
    מציינת שסיימתי הנקה לפני כ 3 חודשים, בעלת חזה קטן.
    מה זה, האם מסוכן ולמה זה קרה פתאום?
    מצרפת תמונת
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בנוגע לעצם הסטרנום

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ברום הבטן
    דקלה
    22/03/2022

שלום,
    כאבים ברום הבטן,ממש מתחת לצלעות,בשני הצדדים,כמו אחרי ריצה שלא עוברים,מה זה יכול להיות? ואיך מטפלים?
    עד שאגיע לרופא

לקביעת תור
    סגירה
    כאבים ברום הבטן

הוספת תגובה

תמונה