פורום רפואת משפחה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בדיקות דם, מיגרנה, כאבי גב, שפעת, בדיקת דם, חיסונים, כאב ראש, כאב בטן, פצע, מחלות ילדים, אבחנה רפואית ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תשישות גבוהה מחשיפה קצרה לשמש
    אדם
    19/07/2019

הי,
    יש לי כבר שנה בעיה מאוד מוזרה, מספיק כמה דקות בשמש ישירה ואני נהיה גמור. בעיקר תשישות ששואבת ממני את כל האנרגיה.
    היה לי CMV לפני שנתיים, עבר אחרי כמה חודשים, ואז לפני שנה אותם התסמינים חזרו. עשיתי מלא בדיקות ולא מצאו שום דבר חריג חוץ מבילירובין גבוה, ו CMV שעדיין היה פעיל. מאז התופעה המדוברת.
    כמו כן מאז חום הגוף שלי הוא 36 באופן קבוע (פעם היה 36.7), לא יודע אם יש קשר.
    זה ממש בלתי נסבל ואשמח לרעיונות, מה עוד אפשר לבדוק?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אירועי חום חוזרים ללא מציאת סיבה
    הודיה
    03/07/2019

שלום רב, בת 30, בריאה בדכ, בהריון שני, שבוע 23. לא טסתי ולא טיילתי לאחרונה. בשבוע 16 (14/5) עלה לי חום שנע בין 37.8-38.5 למשך שבוע ימים במהלכם אושפזתי וקיבלתי אנטיביוטיקה בחשד לדלקת ריאות שבדיעבד החשד הופרך. נלקחו תרביות דם ושתן, נלקחו מטושים לפאנל ויראלי, נבדק CMV והכל שלילי. ספירה תקינה למעט עליה באחוז הנויטרופילים. CRP הגיע עד 24 (תקין עד 0.5). קיבלתי רוצפין וציפרו והחום ירד. CRP התנרמל לחלוטין לאחר שבוע. לאחר חודש (18/6) הרגשתי שוב שעולה החום, חום עלה עד 37.8 ונע סביב 37.3 וכל זה למשך יממה אחת בה החום חלף מעצמו. עשיתי שוב בירורים לוירוסים למיניהם, שוב CMV, CRP שוב עלה אך ל-6.7. ספירה הראתה לויקופניה בזמן החום (3.3) שהתנרמלה יומיים אחרי האפיזודה הזו. כיום שבועיים אחרי, שוב החום עלה ל-38.2 וממשיך לנוע סביב 37.3, יורד ועולה, ללא סימפטום נוסף מלבד כאבי ראש שמלווים את כל אירועי החום. כיוון גניקולוגי נשלל גם הוא. נלקח אפילו HIV ויצא שלילי. מה עליי לעשות? אני נורא מודאגת. מהסיפור, כמו מה הדבר הזה נשמע? זיהומי? חלילה סרטני? אודה לעזרתך!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מחלות שונות ללא חום שמתלווה אליהן
    מור
    25/06/2019

שלום, אני חולת אסטמה קשה ולעתים קרובות מפתחת מחלות שונות כמו וירוס שלשולים והקאות, דלקת בשתן עם דימום, דלקת ריאות ועוד. למרות הסבל הנוראי שמתי לב,שאין לי חום. אני חווה צמרמורות קשות, חולשה וכל מה שנלווה למחלה, אך החום לא עולה. זה הגיוני? למה זה קורה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מחלות שונות ללא חום שמתלווה אליהן
    מור
    25/06/2019

שלום, אני חולת אסטמה קשה ולעתים קרובות מפתחת מחלות שונות כמו וירוס שלשולים והקאות, דלקת בשתן עם דימום, דלקת ריאות ועוד. למרות הסבל הנוראי שמתי לב,שאין לי חום. אני חווה צמרמורות קשות, חולשה וכל מה שנלווה למחלה, אך החום לא עולה. זה הגיוני? למה זה קורה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בחזה בצד שמאל למעלה
    קרן
    24/06/2019

היום בבוקר היו לי כאבים בחזה זה נעלם אחרי שהלכתי לקניון עכשיו בלילה פתאום חטפתי כאבים חזקים לקחתי דקסמול ואני מודאגת ממה יכולים להיגרם כאבים כאלה היה לי ויכוח עם איזה נציגה לגביי תיקון של איזה מכשיר שלי יכול להיות שזה בא בעקבות זה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מכת ראש. האם נגרם נזק מוחי?
    טלי
    20/06/2019

שלום רב, חטפתי מכת ראש כשחלה קפואה מהפריזר שהנחתי לרגע העל הקרר נחתה על ראשי וחטפתי מכה הגונה? בשל השעה המאוחרת לא המתניתי הרבה זמן והלכתי לישון. יש רגישות מקומית בעקבות המכה. האם יתכן שנגרם לי נזק מוחי. אודה על תשובתך.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התנפחות בפנים שמלווה מחלת חום
    רחלי
    17/06/2019

שלום,
    ביום חמישי האחרון התחלתי להרגיש חולה, זה התחיל בכאב גרון, המשיך לחולשה בגוף ,בערב מדדתי חום של 38.4, ובינתיים הרגשתי תחילת שינוי באיזור התחתון של הפנים , שינוי שלא נראה בינתיים, למחרת,יום שישי, הלכתי לרופא שזיהה דלקת בגרון, קיבלתי אוגמנטין שהתחלתי מייד לקחת.
    בשישי בערב כבר הייתי נפוחה בחלק התחתון של הפנים וכך המשיכה התופעה גם בשבת. במשך הלילה שבין שבת לראשון ירדה הנפיחות עד שנעלמה לחלוטין ביום ראשון.
    אני רוצה להדגיש שתחילת תהליך הנפיחות החל לפני שהתחלתי לקחת אנטיביוטיקה.
    אני מודאגת מאוד.
    זה לא קרה לי מעולם.
    מה זה יכול להיות?
    אודה לתשובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חומצה פולית 5 מג
    ליהי
    13/06/2019

שלום רב,
    בבדיקה לחומצה פולית קיבלתי ערך של 4.2 שנקרא גבולי במכבי.
    הרופאה נתנה לי תרופה במינון 5 מג כשראיתי שמינוני תוספים הם מאות מיקרוגרמים.
    האם לא אוכל להסתפק במינון נמוך יותר ?

תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר תאבון אצל אדם מבוגר מאוד
    איתן
    04/06/2019

שלום,
    סבא שלי בן 96 ועד לפני חודש-חודשיים היה בן אדם מאוד בריא.
    ללא מחלות רקע מסוימות וללא בעיות כאלו ואחרות.
    הוא נוטל תרופות נגד לחץ דם ולדילול הדם, כמו חלק ניכר מהאוכלוסיה המבוגרת אך חוץ מזה הוא בדרך כלל בריא.
    בחודש האחרון התאבון שלו מאוד ירד וכתוצאה מכך הוא מאוד חלש. הוא ישן יותר ומתעייף יותר.
    כשניסינו להבין למה - לא קיבלנו תשובה מיוחדת מלבד חוסר תאבון ותחושת שובע שמגיעה כבר לאחר 50% מהארוחה.
    אציין שלא שינינו את התזונה לפני כן וכך גם לא את התרופות ולכן תופעת לוואי של תרופות מסוימות לא נראית סבירה.
    חוץ מלנסות לשנות לו את התזונה כעת ליותר רוויה בויטימנים וערכים תזונתיים אין לנו ממש פתרון.
    אשמח לדעת האם הדבר טבעי בקרב מבוגרים והאם ניתן לשפרו?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הרחת חומר עבודה/דבק
    בר
    03/06/2019

שלום , יש לי שאלה
    אני עובדת בביניין רב חנויות
    היום אחת החנויות שקרובה לחנות בה אני עובדת היתה בשיפוצים
    כל הביניין הפך לחממה של ריח מאוד מאוד חריף שחדר לחנות בה אני עובדת
    הפועלים טענו שהריח זה מהדבק שהדביקו איתו כל מיני דברים(אגב הם היו אפילו ללא מסיכות), היתי בחנות כשעתיים עד שזה היה כבר בלתי נסבל וכבר לא יכלתי לנשום והיה לי כאב ראש , עד עכשיו יש לי קצת קשיי נשימה ..אני אסמטית לידיעה
    השאלה שלי ,האם הרחת חומרים שמשתמשים בהם לשיפוצים או דבק שכזה יכול להיות מסוכן לבריאות אם ההרחה לא בוצעה באופן ישיר מהמיכל?
    עד כמה זה יכול להשפיע לטווח ארוך ?
    אם היתי שם שעתיים..האם חס וחלילה זה מסרטם ? אודה לתשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• זיעה מלוחה מאוד- בירור
    אור בן 26
    30/05/2019

היי. לא מזמן התחיל הקיץ, אני עובד במטבח ואין לי מזגן במטבח ויוצא שאני מזיע יחסית הרבה (בסביבות שעתיים ביום של הזעה - לא כל כך אינטנסיבית). בתקופה האחרונה הבחנתי שהעיניים שלי מאוד שורפות כשאני מזיע וכשטעמתי את הזיעה שלי הרגשתי טעם מאוד מאוד חזק של מלח, כאילו אני טועם מים עם מלח. מה הסיבה לזה? יש לציין שאני לא אוכל הרבה מלח ביום יום, משתדל לשמור מכיוון שאמי סובלת מלחץ דם גבוה. תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• Hepatitis B Surface Ab
    תומר
    29/05/2019

שלום רב,
    בבדיקה שנעשתה ל Hepatitis B Surface Ab התקבלה התוצאה הנ"ל:
    Undetectable
    מה המשמעות של זה?
    עלי לציין כי גם לפי הרישומים של קופת החולים מופיעה כי חוסנתי 3 פעמים כנגד צהבת B (התחסנתי כנגד כל המחלות לפני נסיעה למזרח)
    "חיסון כנגד צהבת B 3 פעמים תאריך חיסון אחרון ב 02/03/2019"

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לימפוציטים גבוהים- צורך במעקב
    מירה
    21/05/2019

האם לימפוציטים של 53% נחשב לגבוה? האם צריך להיות במעקב?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• Rdw red cell distri width
    מירי
    06/05/2019

שלום. עשיתי בדיקת דם במכבי ,מדוע אין לי ערכים ורשום רק “לא ניתן לדווח״?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פצעים בפה והלשון- בירור
    דוד
    30/04/2019

צורך כדור הידראה 500 מג פעם ביום עקב גילוי פוליציטמיה לפני כשנה. מזה מספר חודשים מופיעים לי פצעים בפה ועל הלשון. היתכן מההידראה. היש טיפול מונע. מה הסיבה אם לא הידראה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה