פורום רפואת משפחה - יש לך שאלה?

פורום רפואת משפחה עוסק בנושאים: בדיקות דם, מיגרנה, כאבי גב, שפעת, בדיקת דם, חיסונים, כאב ראש, חיסון, כאב בטן, פצע, רפואת ילדים, מחלות ילדים, רפואת משפחה, אבחנה רפואית. הנכם מוזמנים לפנות למומחי פורום רפואת משפחה בתחומים אלו.
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כבר חודשיים עם קור בגוף ללא חום ללא ממצא
    אבי
    13/10/2018

מאז אמצע אוגוסט קר לי בגוף ללא חום ללא ממצא בלוטת התריס בסדר בדיקת דם ושתן בסדר
    קר לי כל הזמן לא יכול להיכנס למקום עם מזגן אפילו עם סוודר כן כן מאז אני הולך עם סוודר לא יכול עם משבי רוח החלונות בחדר השינה סגורים עם בגדים חמים רגלי קרות ומיוחד כפות רגליי מזיע הרבה עם זיעה שמקררת אותי ללא חום ללא חולשה תיאבון רגיל לא הולך לשום מקום מפחד שיהיה לי קר אם כבר אני מתקרר עוד אז זה עם צמרמורות וקור חזק בגרון כמו קרח עם צרידות הרופאה בקופה הרימה ידיים מה יש לי ? איך אפשר לטפל בזה? כבר חודשיים

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת mre- מערכת העיכול
    ציפי
    08/10/2018

כבר כמה חודשים שיש לי כאבים בבטן תחתונה ומותן ימין ולפעמים באזור האגן ולא עולים על הבעיה. לאחר בדיקות ct מרובות. רופאת הגסטרו ביקשה mre לבדיקת מערכת העיכול. שאלתי היא האם בבדיקה זו נסרק גם כל אזור הבטן. דרכי השתן והשחלות. וגם הגב התחתון/ האגן. כלומר במידה והבעיה היא לא במערכת העיכול, האם אורתופד או גניקולוג יוכל להסתכל על הדיסק ולראות אזורים נוספים רלוונטיים ? או שאצטרך לעשות בדיקה נוספת?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש סיכון לחצבת?
    אלי
    02/10/2018

שלום,
    בן 37.
    עובד הנמצא ביחד איתי באותו החדר במשרד (הוא בגיל שלי), ביקר אתמול בחדר מיון. לאחר שיצא משם, אמרו לו שבאותו הזמן שהה בחדר המיון אדם שאובחן כחולה בחצבת.
    גם הוא וגם אני מחוסנים מהילדות.
    הפחד שלי הוא מכך שיש לי בן בגיל 3 חודשים, שעדיין לא מחוסן מהמחלה.
    האם יש ממה לחשוש בקשר לבן שלי?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ערך נתרן נמוך בדם
    מיכל
    26/09/2018

שלום
    מזה כשנתיים בבדיקות הדם שלי אני רואה כי רמת הנתרן בדם נמוכה במעט (135 במקום 136 שזה הערך הנמוך של הנורמה).
    תפקודי הכליות תקינים וכך גם ספירת הדם.
    רופא המשפחה שלי לא מתרגש מכך ובכל זאת חשוב לי לדעת האם זה בסדר. קראתי שזה יכול להיות מלווה בחולשה וזה אכן מאפיין את תחושתי.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת אספירין מדי יום
    סיגלית
    21/09/2018

אספירין
    20/09/2018 | 22:35 | מאת: סיגלית
    אני בת 69, לוקחת מידי יום גלולת אספירין 75 מג, מזה שנים רבות, בגלל היסטוריה משפחתית. אני לא סובלת מבעיות בלב או מכל בעית בריאות אחרת.(למעט כולסטרול שמיוצב ע”י סימבקור 10 מ״ג)
    לאחרונה ראיתי מאמר המתאר מחקר שמראה שהאספירין משפיע לרעה על בריאות האדם המבוגר.
    האם כדאי להפסיק נטילת האספירין? האם הפסקת הנטילה בבת אחת יכולה להזיק לי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תחושה של גוש בגרון
    עמית
    16/09/2018

שלום

מזה כמה חודשים שאני סובלת מתחושה לא נעימה בגרון כאילו משהו תקוע לי בגרון ואני צריכה כל הזמן לבלוע כדי לנקות את הגרון. הייתי אצל רופא אאג, הוא עשה בדיקה עם סיב אופטי והתרשם שמדובר ברפלוקס לא חריף במיוחד, נתן לי נקסיום 40 מג פעם ביום. לא הרגשתי באופן ניכר שיפור, עדיין יש לי תחושה של צורך לנקות את הגרון ולבלוע רוק כי משהו מרגיש לי תקוע. מה שמוזר הוא שאני לא מרגישה תסמיני רפלוקס אופיינים כמו צרבת. כן אני מציינת שילדתי לפני חצי שנה ולאורך כל ההריון סבלתי מצרבות קשות, התחושה החלה כחודש לאחר הלידה. איזה עוד בדיקות מומלץ לי לבצע, אם בכלל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התקררות ללא חום ושיעול
    אבי סיון
    11/09/2018

כבר חודש התקררות חזקה ללא חום ללא שיעול רגישות למזגן ומשבי רול הזעות רבות קייץ עכשיו סבל רב בקופח הבדיקות תקינות בדיקת דם רנטגן חזה אף אוזן גרון הכל תקין אבל סובל כבר חודש
    אנא למי שיש לו מידע עיצה או היתנסה בדבר אנא הושיעו

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב ברגל שמאל מאמצע הירך ועד גב כף הרגל
    דליה
    08/09/2018

בת 64. כאב ברגל שמאל. התחיל אתמול בבוקר עם הקימה ללא סימן עורי. אתמול בערב היה אדום בהיר בירך באמצעית והיום כבר נפיחות כמו כרית קטנה בירך וגדלה בהמשך היום.מהצהריים היום הכאב מהנפיחות בירך בקו ישר למטה וץעד הקרסול וגב כף הרגל. נפוח גם בקרסול מצד ימין וכואב שם ובשוק לאורכה באותו קו. מרחתי כעת קצת וולטרן. מה זה יכול להיות? תידה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עיקוב ההזדקנות, עם מטפורמין
    אורן גולדברג
    05/09/2018

שלום קראתי מאמר מעניין במגזין רפואה מקצועי על מטפורמין לעיכוב ההזדקנות, הרופא שלי מסרב לרשום לי את זה (בגלל שאין לי סכרת) למרות שנכתב שזה בטוח, האם יש פה, או אתם מכירים, רופא פרטי שיהיה מוכן לרשום לי את התרופה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• CRP עולה כל הזמן
    ענבל
    05/09/2018

במהלך חודשיים אחרונים הCRP שלי עולה כל הזמן-התחיל במדד 9 וכעת 12.5 [ הטווח הנורמלי עד 5.]
    בת 45,ב5 חודשים אחרונים כאבים מתחת לחזה בצלעות.הכאב טיפה שמאלה למפתח הלב,ממש בצלעות .כואב בלחיצה,התעטשות,מתיחה לאחור,בעת קימה משכיבה לעמידה.. בדיקות דם כלליות היו בסדר פרט לcrp ,צילום צלעות תקין. אולטרסאונד בטן תקין. מיפוי עצמות תקין פרט לדלקת קלה מאוד באגן. איזה ברור לעשות הלאה?? בחרדה מעליית הCRP

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי שיקוף ריאות
    וינברג רותrutyr
    19/08/2018

בעיקבות שיעול וכאבי חזה שאינם פוסקים למעלה מחודש טיפול בזינת 10 ימים עשיתי שיקוף ריאות ונכתב בתשובה: אוורור יתר בריאות, הגברה של תיור ריאתי בבסיס הריאה השמאלית ופנאומוניה התחלתית? לא הודגם תהליך פלוירופרנכימטי בוודאות.
    מה פשר הדברים? מה לעשות עכשיו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רוטס לשיער עם תרופות קבועות
    קארין
    14/08/2018

שלום רב, רציתי לשאול שאלה ברשותך.. אני לוקחת על קיבה ריקה על הבוקר אומפרדקס ובמשך היום לוקחת חומצה פולית 5 מג' ולאחר מכן בערב לוקחת סטונרון נגד סחרחורת כי יש לי בעיה באוזן הפנימית ולפני שינה לוריבאן זה אני מה שציינתי לוקחת באופן קבוע. שאלתי היא, אני רוצה לקחת כדור בשם רוטס לשיער זה עוצר את הנשירת שיער המטורפת שיש לי ועם אני יכולה לקחת אותו תכדור הזה כי צריכים לקחת אותו לפני שינה או ביום? בברכה קארין.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שואלת לגבי ויטמין b12
    הודיה
    01/08/2018

שלןם , היה לי ויטמין b12 בדם של 181 לכן בהמלצת רופאה לקחתי יום יום כדור תת לשוני למציצה של סולגאר ולאחר חודשיים בדיקת דם הראתה שעלה לי ל802 pmol/L . בגלל שזה ברמה מספיקה בדם הורדתי את המינון ליום כן יום לא במשך כמעט חודש . אני יודעת שבדרך כלל הויטמין נאגר בכבד לתקופה ואני לא רוצה לקחת את הכדורים לכל החיים .
    לכן אני שואלת : זה הגיע לרמה תקינה בדם . האם אני יכולה להפסיק לתקופה ואז לחדש את הנטילה? במידה וכן , לכמה זמן להפסיק?
    ובאופן כללי , תוך כמה זמן מהפסקת נטילת הכדורים , המאגרים יתחילו להידלל ויהיה חוסר? עניין של כמה חודשים או שנים? תודה רבה ויום טוב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• משמעות תוצאות בדיקת דם
    נורית דרי
    16/07/2018

anti thyroid peroxid - תוצאה 12 שלילי מה זה אומר

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ערכי CK גבוהים לאורך שנים
    מאיה
    24/06/2018

שלום רב,
    אני בת 50 ובריאה בד"כ , ולאורך שנים ערכי ה CK שלי גבוהים: משנת 2011 -328 ,
    2016 -250,
    2017 -178
    והיום - 229. (לפני כן, לא נשמרו נתונים)
    לדברי רופא המשפחה אם הערכים האלו גבוהים במשך שנים, אין לזה משמעות. אבל האם הגיוני הדבר?
    האם כאבי שרירים קבועים שיש לי מעידים על בעייתיות?
    אלו בדיקות משלימות כדאי לי לבצע?

אודה לתשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה