פורום רפואת משפחה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בדיקות דם, מיגרנה, כאבי גב, שפעת, בדיקת דם, חיסונים, כאב ראש, כאב בטן, פצע, מחלות ילדים, אבחנה רפואית ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בדיקות דם חריגות- התייעצות
    ר. ר
    19/03/2019

שלום רב,
    מזה כמה שנים בבדיקות דם ערכים גבוהים של:
    שקיעת דם 78
    Crp - 1.2
    פריטין 153

שאר הערכים תקינים.נעדו בדיקות אולטרסאונד בטן עליונה תקין. בדיקות ראומטולוגיות תקין, קולונסקופיה וגסטרוסקופיה תקין. ארו לב תקין.
    אני סובלת בעיקר מעייפות.
    מה אפשר עוד לעשות כדי להגיע לאבחון מדויק.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צילום ריאות פענוח- שאלה
    אתי מורדוכוביץ
    17/03/2019

בצילום שעשיתי לפני כשבוע בשל התקררות, מלווה בחום גבוה. קשה הופיע משפט המציין "צל פסי תמטי שלא הופיע בהשוואה ל 2014.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קור בראש כנראה כתוצאה מלקיחת בלויק
    מירה
    09/03/2019

שלום,
    לפני יומיים לקחתי כדור אחד של בלויק (להורדת התיאבון) כעבור שעה התחלתי להרגיש קור בראש, שלא עבר במשך 12 שעות. תופעה מוזרה שלא חשתי בעבר. הנחתי שזה מהכדור. הפסקתי כמובן לקחת אחרי הכדור הראשון) אתמול הרגשתי רגיל והיום שוב חזר הקור (לא באותה עוצמה אבל מאוד מציק) האם יכול להיות שעדיין זה הכדור? 60 שעות אחרי ... בתודה רבה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת גרון מסוג g
    לילוש
    05/03/2019

שלום רב,
    בני היה חולה כמה ימים עם חום ונזלת. הבריא בנתיים וחזר לשגרה . כשהיה חולה עשינו משטח גרון והיום התקבלו הצשובות שיש דחקת גרון מסוג g. שאלות:
    1. מה זה חיידק g והאם חייבים לקחת אנטיביוטיקה עם חיידק זה?
    2. האם כמה ימים אחרי שהבריא יש טעם לאנטיביוטיקה בכלל אם המחלה עברה?
    תודה על התשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סובלת מבחילות לא מוסברות , מה אפשר לעשות?
    צביה
    28/02/2019

היי, אני סובלת מבחילות (לפעמים בבוקר לפעמים בערב) כל יום, כבר כמה שבועות בלי הסבר. אין חשש להריון.. מה יכולה להיות הסיבה?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לא ברורות..לאחר שלבקת חוגרת
    עדי
    25/02/2019

שלום,
    אני בת 37 בריאה ומתאמנת. חיה אורך חיים בריא. נוטלת רטלין LA כ20 מג ליום בשל לימודים ועבודה אינטנסיבית כמורה-מה שעוזר לי בפרודוקטיביות שלי.
    לפני כשבועיים החלו תסמינים של השלבקת באוזן - עלינו על השלפוחיות מוקדם וישר החלנו טיפול בלוטרקס ומשחת זוברקס מה שעזר וגרם לשלפוחיות להעלם תוך שלושה ימים ולהתייבש. הרופאה אמרה שהנגיף שוב רדום וסיימנו את סאגת השלבקת. העניין הוא שיש לי תופעות מוזרות באזור הפנים: האוזן שנפגעה הייתה בצד ימין בעוד שאתמול חזרתי להתאמן (פילאטיס) וחשתי מעין הירדמות ללא נימול בצד שמאל של הפנים - ישנו עיוות בעפעף-הוא נראה כאילו התרומם מעט למעלה, העין נראת גדולה יותר, והלחיים מרגישות בצד זה של הפנים כמו עור יבש-מרגיש לי שכשמחייכת צד שמאל מתרומם יותר מימין. זה לא נראה על פניו אך זו התחושה. הדבר היחיד שנראה הוא העפעף. הרופאה אמרה שיש לי היסטוריה של חוסר בb12 וחומצה פולית וממליצה לי להתחיל לקחת. אני קצת חוששת שמא יש השלכות של השלבקת או חלילה פגיעה נויורלוגית - אשמח לעצתך.
    תודה מראש!!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקות דם - האם עלי לדאוג?
    יפעת
    18/02/2019

מצ"ב תוצאות בדיקות דם ותפקודי קרישה. מס' תוצאות חורגות מחוץ לטווח הנורמה באדום. האם עלי לדאוג? מה אומרות התוצאות הלא תקינות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בלוטות לימפה בחלק הפנימי של המרפקים ובתי שחי
    דן
    12/02/2019

שלום רב
    באוגוסט 18 התחיל גירוד טורדני בגופי. נאמר לי על ידי רופא משפחה שמדובר בארגיה.
    באיזה שהוא שלב הגירודים הופסקו חלקית ולפתע בלוטות לימפה בחלק הפנימי של המרפקים ובתי שחי התנפחו.
    בשלב הזה שוב פניתי לרופא משפחה. הוא שלח לכל בדיקות האפשריות של דם כולל כל מחלות המין איידס....
    כל התוצאות שלילי. שלח אותי לאולטראסנד. נכתב שהכל תקין. האיזור של בלוטות לימפה נפוח.
    לאחרונה גם הבלוטות במפשאות התנפחו וגם בלוטת התריס גדל, אפשר להרכיש אותו במישוש בצוואר.
    לא יודע מה לעשות כי הרופא לא יודע מה יש לי
    האם יש איזה פתרון?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי בדיקת סטטוסקופ וניתוח להגדלת חזה
    ל
    04/02/2019

היום ביקרתי אצל רופא משפחה בעקבות שפעת שחטפתי. כאשר הד"ר הקשיב בסטטוסקופ תחילה התחיל בגב ואז ניסה לגשת מלפנים, מהחזה כשאני עם טופ (במקום חזיה) וניסה לשמוע מכמה כיוונים. מלמעלה , מהחלק העליון של החזה, מבפנים וצד השד (הכניס את היד לטופ מלמעלה עם הסטטוסקופ וניסה להקשיב מהחלק התחתון-פנימי של השד, ולבסוף מלמטה כשאני מרימה עת החזה עם הידיים שלי והוא מנסה לשמוע מהחלק התחתון אך הפעם מלמטה מתחת לטופ.
    בסוף אמר לי שהוא לא מצליח לשמוע והתנצל על השאלה ושאל-האם עשיתי ניתוח להגדלת חזה? עניתי שכן. והוא אמר שזו הסיבה שלא מצליח לשמוע בחזה.

שאלתי היא- האם כשעושים ניתוח להגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון, לא ניתן לשמוע עם הסטטוסקופ מלפנים כמו שאמר?

האם אופן הבדיקה שתיארתי נשמע מקובל?

אני לא זוכרת שאי פעם הקשיבו בצורה אחרת מלבד החלק העליון של החזה. וגם זה אני חושבת שנעשה ע"י הכנסת יד לחולצה ולא הרמתה וחשיפת החזיה.

תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לימפות מוגדלות בבית שחי וגירוד בכל הגוף
    דן
    22/01/2019

שלום לפני כחצי שנה התחילה גירוש בכל הגוף. לאחרונה. גירוד הפסיק באופן משמעותי אך הבחנתי בלוטו לימפה בשתי בתי שחי גדלו בגודל כחצי תפוז.יש גם הגדלה של בלוטות לימפה באיזור פנימי של שני המרפקים.
    ההתפתחות של בלוטת לימפה בצד שמואל יותר גדולה מימין.
    מה זה יכול להיות?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אמבטיות קרות בגיל 70
    שרינה
    11/01/2019

שלום רב
    בן זוגי כל שבוע עושה אמבטיה רותחת. ולמחרת נכנס לאמבטיה שהיא קרה ,בעיקר בחורף.
    וגם נכנס למחרת לאותה אמבטיה קרה.
    רציתי לשאולה אם זה מסוכן בגילו לעשות אמבטיות כאלה?
    אני חוששת מהיפו תרמיה, משום שאני רק מכניסה את היד והיא כולה אדומה והוא לאחר אמבטיה לוקח לו זמן להתחמם ,שעות .
    האם ממולץ לו להמשיך בהרגלו או להפסיק את האמבטיות
    הקרות בכלל?

בתודה מראש
    שרינה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• המלצות על רופאי משפחה כללית
    ירדן
    26/12/2018

אשמח לקבל המלצות על פי נסיונכם לגבי רופאי משפחה העובדים בסניף השל"ה בתל אביב ובסניף בלפור תל אביב.:
    בעדיפות ראשונה. אם יש לכם המלחצה על רופאה גם מחוץ לסניפים (רופאת משפחה) מצויינת אשמח לדעת. בדחיפות.
    אודה לכל תגובה
    ירדן

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פריקת כתף אצל ילדים
    יולי
    26/12/2018

האם נכון לדרוש מצוות גן להחזיר כתף פרוקה של ילד?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב עמום, בטן תחתונה צד ימין
    אלי
    09/12/2018

שלום,
    בשבועיים האחרונים בא והולך אצלי כאב עמום בבטן תחתונה מצד ימים.
    המקום המדוייק לא מוגדר (לפעמים לכיוון צד הגוף, לפעמים לכיוון למטה בבטן עצמה), לא יודע לאפיין את התחושה בדיוק אבל זה מזכיר שילוב של שריר תפוס ומצד שני תחושה של משהו בפנים.
    לא כואב בלחיצה/מגע, לא מתקפל מכאב משום דבר וגם כין לי חום או תופעות אחרות.
    מה יכול להיות מקור התחושה הזו? האם יתכן שזה סוג של בקע?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קארטין בשתן נמוך ופריטין נמוך
    ל
    27/11/2018

אני בת 47 בבדיקה האחרונה יצא לי קארטין בשתן 11.1 ופריטין 13.7 האם יש לזה משמעות. יש לי חולשה וכאבי שרירים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה