פורום רפואת משפחה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בדיקות דם, מיגרנה, כאבי גב, שפעת, בדיקת דם, חיסונים, כאב ראש, כאב בטן, פצע, מחלות ילדים, אבחנה רפואית ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ערך b12 מעל 1000 יחידות
    לורה
    27/07/2021

שלום רב, אבא שלי בן 73, עבר אוטם שריר הלב עם 2 צינתורים . עד האוטם בדיקות דם תקינות. 3 שבועות לאחר האוטם, ערך b12 היה מעל 1000 יחידות.
    מה המשמעות?
    האם יש קשר לבעיה לבבית?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ערך b12 מעל 1000 יחידות

הוספת תגובה

תמונה

• חיוורון קיצוני חולשה וזעה קרה
    ענת
    26/07/2021

הבן שלי אוטיסט בן 30 סובל בזמן האחרון המתקפים של חיוורון קיצוני חולשה, זעה קרה בעת חיוורון. זה עד שהוא נכנס למיטה נרדם מתעורר כמו חדש. אנחנו היינו בברור בנרולגי שעטן שזה לא שייך ועכשיו אנחנו במעקב קרדיולוג. EEG, אקו, הולטר ודופלר תקינות. מצה זה יכול להיות ולאיזה רופא לפנות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    חיוורון קיצוני חולשה וזעה קרה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה כדור שינה ניתן לקחת?
    סתם אחת
    25/07/2021

שלום רב,

פעם ב.. נזקקת לכדור שינה. ואבן מתחיל להשפיע לאט מדי, לטעמי(מתחת ללשון), גורם לשניות מס', לדופק לב מואץ, אך בעיקר מה שמפריע לי, שמתעוררת בבוקר ישנונית..

מה ניתן לקחת במקומו(פעם בהמון זמן)?
    חן חן

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    איזה כדור שינה ניתן לקחת?

הוספת תגובה

תמונה

• Benign fasciculation וחרדה
    עופר
    03/11/2008

שלום.אני בן 27 ומזה כשנה וחצי סובל מתופעה של קפיצות שרירים Benign fasciculation זה כמובן יצר מצב קשה של חרדה. א.האם יש סכנה שהתופעה נמשכת כבר שנה וחצי? (כל בדיקות הדם,שתן ו-EMG תקין). ב.האם זה מצב שפיר/בר חלוף? ג.האם באופן זמני יעיל להעזר מספר שבועת בתרופת הרגעה "RELAXINE" (ולרייאן 500MG)? ד.האם התרופה רסיטל גורמת למחשבות אובדניות בקרב סובלים מחרדה או שרק אצל אלו הסובלים מדיכאון?

לקביעת תור
    סגירה
    Benign fasciculation וחרדה

הוספת תגובה

תמונה

• “Snippet Bait” is a word block of content particul...

seo
    07/02/2021

“Snippet Bait” is a word block of content particularly designed
    to rank in the Featured Snippet spot.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Benign fasciculation וחרדה

ד''ר גרי בלומברג
    04/11/2008

שלום, עופר

קודם כל יש קשר בין שני המצבים - לא ברור מה גורם למה אבל יש בהחלט השפעות הדדיות.

המצב שפיר (כמו השם). לרוב חולף לאחר זמן מה. לא ידוע כנגרם נזק.

חשוב מאוד לטפל בחרדה - RELAXINE בחירה טובה אם עוזר. אם לא ניתן לנסות תרופה ממשפחת ה SSRI, כמו RECITAL.

לגבי הסיכון להתאבדות עם RECITAL - יש עליה קלה סטיסטית - בעיקר בדכאוניים בשבועות הראשונים. לא חושבת שנבדק בחרדה. לא גורם להתאבדות אבל יש להיות ערניים לאפשרות של עליה בסיכון. אם אין לך אבר של מחשבות אובדניות - אפשר לנסות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תת משקל באדם מבוגר מאוד
    אביהו
    06/07/2021

האם תת-משקל (180/62) כרוני באדם קשיש (84), בריא לגילו ופעיל, נהנה משלוש ארוחות ביום (פלוס ארוחות ביניים - פירות או קפה), ואין לו בעיות עיכול - זוהי בעיה רפואית?

לקביעת תור
    סגירה
    תת משקל באדם מבוגר מאוד

הוספת תגובה

תמונה

• חולשה משמעותית ואיבוד שווי משקל
    ריקי
    06/07/2021

אני בת 70 בריאה באופן כללי. אחרי חודש וחצי של דבר רודף דבר. תחילה הגב כאב מאד ושכבתי 10 ימים עם כדורים חזקים שגרמו לשלשול מסיבי וכאבי בטן למשך 12 יום. עברתי בדיקת קולונסקופיה וגסטרוסקופיה יצא תקין. ואחרי אלה עברתי אפיזודה של ורטיגו די קשה. עברתי פיזיותרפיה ווסטבולרית. יש הטבה בסחרחורת אך נשארתי עם חוסר שיווי משקל וחולשה נוראית. עומדת מעט וכבר רצה לשכב. מה אני עושה עם עצמי? אילו בדיקות כדאי לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות ללא כאב צלע שמאלית תחתונה
    לאה
    05/07/2021

שלום וברכה,
    אני בת 27,
    בימים האחרונים יש לי תחושה לא נוחה בצלע השמאלית התחתונה,
    והבחנתי שהיא מעט בולטת יותר מצלע ימין.
    בישיבה פחות מציק.
    חייבת לציין שזה כלל לא כואב.
    רק מציק, התחושה היא כאילו מונחת שם יד ולוחצת מעט.
    הרופאה לא הבחינה במשהו.
    אודה ליעוצכם.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• אוכלת מעט בריא עושה ספורט
    מלי
    29/06/2021

בת 41 1.63 שקלתי 85 קילו לאחר עלייה מאסיבית במשקל.לוקחת גלולןת נגד הריון.
    בבדיקת דם היו טריגלצרדים 320 כןלסטרול 190 סוכר 90 hdl 40, ldl 70.
    אני בדיאטת ניקןי רעלים כבר 13 שבועות.בלי סוכר בלי פירןת מעט פחממות מלאות.ירדתי 18 קילו התחלתי ללכת(מ2000 צעדים ביןם ל12000) ובצעתי בדיקות דם חוזרוות
    סוכר 70 כולסטרול 120 ldl 50 והפתעב טריגלצרדים ירדן רק ל300 ו hdl ירד ל27.
    לא מצליחה להבין אוכלת מעט בריא עושה ספורט שלא עשיתי כלום.
    מה לעשות? ממש מודאגת ומבואסת.

לקביעת תור
    סגירה
    אוכלת מעט בריא עושה ספורט

הוספת תגובה

תמונה

• שפתיים מלוחות מה הסיבה הרפואית
    גרשון
    25/06/2021

אני בן 74 ומזה חודש יש לי שפתיים מלוחות.
    מה זה אומר מבחינה רפואית ?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת דם - ברזל
    Shir
    17/06/2021

לאחרונה יש לי עיפות מאוד גדולה, אני נרדמת באמצע היום, לכן עשיתי בדיקת דם
    אבל אין תוצאה חריגה משמעותית קיבלתי
    Hemoglobin -12.9 טווח מ 12.5
    Mch- 26.9 טווח מ 27
    שאלו אולי קצת נמוכים אבל
    שאר הדברים ממש בגדר הנורמה
    רציתי לדעת האם עדיין העיפות יכולה להיות קשורה לברזיל, אגב ראיתי שמחסור במיים יכול לגרום לתוצאה גבהה יותר , ואכן יום לפני הבדיקה כמעט ולא שתיתי אולי כוס מים אחת
    רציתי לדעת מה עוד יכול לגרום לעייפות כזאת קיצונית ומה ניתן לעשות
    אגב אני בת 20

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת דם - ברזל

הוספת תגובה

תמונה

• סיבה לקיום של שפתיים מלוחות הרגשה
    גרשון
    06/06/2021

מזה כמה שבועות לשתיים שלי יש טעם מלוח . למה ?

הוספת תגובה

תמונה

• תחושות "דיזינס" קלות בת 53
    אביבה
    03/06/2021

שלום, בת 53 בפרה-מנופאוזה. בחודש האחרון יש לי תופעה של דיזינס: תחושה קלה של שיוט/ חוסר יציבות. מציינת שאין בעיה בהליכה או בשכיבה. כשאני הולכת אין את התופעה. התופעה קיימת בעיקר כשאני מול המחשב בעבודה (8 שעות מול מחשב כל יום), אם כי מופיעה לעיתים גם כשאינני בעבודה מול המחשב, אבל בעיקר כשיושבת, ואז אני מורידה את המשקפיים וטוב לי יותר. מציינת גם שהתופעה היא לסירוגין יכול להיות 3 פעמים בשבוע ויכול להיות שבוע בלי התופעה. בחודשים האחרונים אני מרגישה מעט כאב בחוליות הצוואר (השתפר בינתיים) אין בעיות בתנועת הצוואר ימינה ושמאלה, אך כשאני מפנה את הראש ימינה או שמאלה אני שומעת מעין קולות קלים של הזזה כשמזיזה את הצוואר. (מציינת שאימי נפטרה לפני כחודש וחצי, אך איני יודעת אם יש קשר בין מצב נפשי לתופעה) ממה זה נובע והאם מסוכן? יש טיפול?

לקביעת תור
    סגירה
    תחושות "דיזינס" קלות בת 53

הוספת תגובה

תמונה

• זכות רופאת משפחה לתת מרשם תרופת הרזיה
    לינדה
    02/06/2021

שלום רב אני בת 38 גובה 173 משקל כ125 קג אם לא יותר ללא מחלות רקע פעם אחת בחיי עשיתי דיאטה בסביבות גיל 22 ובה הורדתי כ15 קג אז הייתי במשקל 85 הורדתי ל64 קג .אני נוטלת סרנדה שנים רבות .ממש מתקשה להוריד מהכמות שאני אוכלת אבל כן מעונינת לעשות ספורט. היתי טצל רופאת משפחה היום סירבה לתת לי תרופה להרזיה אמרה לי תעשי דיאטה לבד האם יש לה זכות לסרב לתת לי מרשם?

הוספת תגובה

תמונה

• פלבוליט באגן שמאל- מפרצת העורקים
    אדר
    29/05/2021

האם פלבוליט באגן משמאל זה מפרצת של אבי העורקים?בבטן

הוספת תגובה

תמונה

• תת פעילות בלוטת התריס וכדורים
    יובל
    20/05/2021

שלום

יש לי TSH 6.31
    כאשר לפני שנה היה לי 5.66
    T4 13.6

האם אני צריך לקחת כדורים?

תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה