פורום רפואת משפחה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בדיקות דם, מיגרנה, כאבי גב, שפעת, בדיקת דם, חיסונים, כאב ראש, כאב בטן, פצע, מחלות ילדים, אבחנה רפואית ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פריחה אדומה ברגליים ובידיים מלווה בעיקצוצים
    ננה מנשרוב
    03/07/2020

התחיל בנקודה קטנה שזה היה נראה כמו פואטייה והנקודה הזאת גדלה בצורת ספירלה החמיר המצב והתחיל נקודות אדומות מסביב ,הן מתחילות בנקודות קטנות ומתפשטות כמו מפה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• טעם מר על השפתיים מה הסיבה?
    ימית
    30/06/2020

פתאום יש לי טעם מר של כמה שעות על השפתיים מה הסיבה לכך?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    טעם מר על השפתיים מה הסיבה?

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש ותחושה כללית לא טובה
    כאבי ראש
    05/06/2020

שלום
    התחלתי שימוש הקפסולות ג'וס פלאס
    וממש רע לי מזה שבוע כאבי ראש נוראים, בחילה, אפתיה. למה זה קורה?
    התגובות הרשומות הן אחרות וממש המליצו לי על זה וזה עשה לי רע.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ דם ממוצע 14 בדיקות: 137/87
    אריק
    31/05/2020

שלום ד"ר, אני בן 58, בריא בד"כ. עושה ספורט 4 פעמים בשבוע למשך כשעה בכל פעם. 1.73, 88 ק"ג. בשנים האחרונות לקחתי exforge 5mg/80 mg. ולחץ הדם שלי היה בממוצע 130/88. לפני כחודשיים הפסקתי לקחת את הכדורים. לחץ הדם הממוצע שלי ב 14 הבדיקות האחרונות 137/88.
    ראיתי שאלה ערכים עדיין נורמליים-גבוהים. האם אני יכול להמשיך בלי התרופות ?

לקביעת תור
    סגירה
    לחץ דם ממוצע 14 בדיקות: 137/87

הוספת תגובה

תמונה

• יציאות מרובות אצל תינוקת בת מספר ימים
    ליהי
    29/05/2020

ד"ר שלום. יש לי תינוקת בת 4 ימים. כמעט כל החתלה יש לה קקי. ככה צריך להיות? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• האם לימודי פסיכומטרי מזיקים לבריאות?
    ארי
    29/05/2020

שלום,
    ראשית - אני סטודנט.
    מכיוון שבריאות היא נושא שמן הסתם חשוב לי, תהיתי איך לימודים (ובעיקר פסיכומטרי) משפיעים על הבריאות שלנו.

לחץ ועומס יכול לגרום להמון בעיות בריאותיות והכי חמורה מביניהן היא כנראה סרטן.

בתקופת הפסיכומטרי, כתלמיד, אתה פוגש כמויות אדירות של חומר, ורוב התלמידים לומדים כ3 חודשים אינטנסיביים (יותר מ8 שעות ביום) בשביל הבחינה. זה לא רק העומס והכמויות שינון; זה המחסור בשינה, הלחץ ובעיקר הזמן - אתה חייב לפתור ומהר(!).

היות והמבחן הזה משפיע פחות או יותר על כולם אותו דבר וזה משהו די מוכר, תהיתי האם ההכנה לפסיכומטרי יכולה להשפיע על בריאות של בן אדם?

אתה הרי לא יכול "לחפף" וללמוד פחות או להגיד "אני לא רוצה את הלחץ הזה, אז אני לא אלמד פסיכומטרי" - זה מבחן שהוא סוג של חובה, בעיקר לאלו מאיתנו שרוצים ללכת לתארים טובים.

אז השאלה הקצת מוזרה שלי היא האם פסיכומטרי מזיק לבריאות, או לימודים אינטנסיביים בכלל? ומה אפשר לעשות במצב כזה? (מה לעשות...לימודים זה משהו אינטנסיבי).

מעוניין לשמוע דעה רפואית, זה נושא שדי מרתק אותי.

תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת נוכחות של חיידק ניורוירוס
    Ada
    23/05/2020

איך יודעים אם יש לאדם ניורוירוס?
    והאם ניתן לבדוק את נוכחות החיידק כאשר עבר החורף והשלשולים עברו?

הוספת תגובה

תמונה

• חום מחזורי אצל ילדים - קבוצת סיכון קורונה
    משה
    30/04/2020

שאלתי בנושא חזרה לשגרה של ילד בגיל 9 שסובל מזה חמש שנים מתסמונת של חום מחזורי אחת לחודש פאפא מטופל בבטנזול. האם יש מניעה לחזרה לשיגרה בית ספר בצל הקורונה? בברכה משה. אשמח לתשובה.

הוספת תגובה

תמונה

• ויטמינים של הריון אחרי לידה
    גלית
    28/04/2020

שלום רב,
    לפני ההריון היו לי הרבה מצבי רוח ירודים וחוסר ברזל. כשנכנסתי להריון התחלתי לקחת ויטמינים של הריון שעשו לי ממש טוב למצב רוח ולהרגשה הכללית. אחרי הלידה המשכתי עם הויטמינים והברזל בזמן ההנקה וההרגשה הכללית וגם בדיקות הדם מעולות.
    עכשיו, 10 חודשים אחרי לידה הפסקתי להניק ואני "מפחדת להפסיק" לקחת את הויטמינים כדי לא לחזור להרגשה הכללית הירודה ולבדיקות הדם הגבוליות.
    האם זה כל כך נורא להמשיך ולקחת את הויטמינים של ההריון ללא הריון ? :)

תודה מראש,
    גלית

הוספת תגובה

תמונה

• ויטמין D בתקופת הסגר
    מנחם
    27/04/2020

בן 67 סוכרתי. נשאר בבית. רוצה לקחת ויטמין D ברשותי טיפות 200IU וגם גלולות ULTRA VITAMIN D D3 1000 IU/
    מה עדיף לקחת? ובאיזה מינון ובאיזה תדירות

לקביעת תור
    סגירה
    ויטמין D בתקופת הסגר

הוספת תגובה

תמונה

• וויטמינים לנשים
    שירה
    24/04/2020

האם יש מניעה מלחזור לקחת מולטי ויטמין לנשים, אם לקחתי בשבועיים האחרונים את הויטמינים בנפרד במינונים גבוהים יותר? (B12 במינון 1,000 מ״ג ליום, ויטמין די, וקיו אנזים 10, וויטמין e) בנוסף גם ברזל 28 מ״ג
    האם אפשר לחזור לקחת רק מולטי ויטמין או שצריך הפסקה ואז לחזור למולטי ויטמין? חוששת מרעילות ואובר של ויטמינים בגוף .. אודה על עזרתך

לקביעת תור
    סגירה
    וויטמינים לנשים

הוספת תגובה

תמונה

• המשך לבעיה של השואל
    אור
    24/04/2020

מה נסגר אחי? מה היה בסוף? האם נמצא פתרון לבעיה?

לקביעת תור
    סגירה
    המשך לבעיה של השואל

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה בפין נפיחות באיבר
    משה
    21/04/2020

היי לפני מספר ימים אוננתי ולאחר האוננות הפין שלי התנפח ולא ראיתי כל כך שיוצא ממנו זרע אלא נראה שהוא התנפח לאחר מכן וההתנפחות ירדה אחרי מספר ימים אבל עדיין יש קצת כאבים באזור בדרך כלל זה לא קורה לי בזמן פליטה של הזרע תמיד זה באופן רגיל וכעת זה נראה כאילו הוא התנפח ולשם הזרע נכנס אשמח שתחזירו תשובה תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בעיה בפין נפיחות באיבר

הוספת תגובה

תמונה

• ירידה בתיאבון וטעם מוזר בפה
    בנימין
    20/04/2020

שלום אני בן 45 גובה 172 משקל 80 קג .
    ואני שם לב שכבר מספר חודשים התיאבון שלי די השתנה וממצב של תיאבון רב לחוסר תיאבון וזה נעשה בולט ב 3 חודשיים האחרונים אין לי שום תסמינים אחרים . אבל חוסר התיאבון ממש שאני מסוגל רק לאכול אם אכריח את עצמי בצהריים וזהו.
    אני מרגיש יובש בפה לעיתים ולשון עם טעם מוזר כל הזמן לבנה.
    אני לוקח ויטמין סי כבר מספר שבועות ולאחרונה גם מספר ימים ויטמין די.
    שמתי לב שאם אני אוכל בערב לאחר שאכלתי צהריים אני מרגיש צורך להקיא.

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח תוצאות בדיקת דם
    לילך
    19/04/2020

היי, בת 26 לפני כשלושה ימים הגעתי למיון עם כאבי בטן תחתונה בצד ימין , עלה חשד לדלקת בתוספתן ועברתי בדיקת CT בטן שיצאה תקינה , נשלחתי לרופא נשים שביצע בדיקת אולטרסאונד וגם שם הכל התברר כתקין, בדיקות הדם הראו ליוקציטוזיס 19k.
    שוחררתי הביתה עם המלצה לבדיקת דם חוזרת כעבור שלושה ימים, היום ביצעתי בדיקה חוזרת והכל נראה תקין מלבד 3 דברים שלא כל כך הבנתי מה זה אומר אשמח לעזרה בפיענוח.
    protein-0.92
    glucose- 59
    esr-27
    אני עדיין סובלת מחולשה כללית ,כאבים ובחילות (מלוות מידי פעם בהקאות) .
    תודה ! 😊

לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח תוצאות בדיקת דם

הוספת תגובה

תמונה