פורום רפואת משפחה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בדיקות דם, מיגרנה, כאבי גב, שפעת, בדיקת דם, חיסונים, כאב ראש, כאב בטן, פצע, מחלות ילדים, אבחנה רפואית ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בן 30, מחלה ממושכת לאחר חזרה מסיני עם קלקול קיבה
    תומר
    20/10/2021

חזרתי מסיני לפני שבועיים וחצי (18 יום)
    יום לאחר שחזרתי החלו שילשולים מימיים בתדירות גבוהה (כ-10 פעמים ביום), כאבים בבטן התחתונה ותחושה כללית רעה שנמשכו כ-5 ימים. לאחר מכן, ועם המעבר לתזונה של מרק ולחם לבן, השלשולים פסקו והתחלפו בעצירות שנמשכת עד עכשיו. בהמשך חזרתי לתזונה רגילה.
    לאחר שבועיים, עדיין סובל מכאבים בבטן התחתונה לאחר ארוחות, יציאה פעם ביומיים בערך, לפני מספר ימים היציאות כבר לא מימיות.
    עם זאת, עדיין תחושת עייפות ואנרגיה ירודה, אני מרגיש עדיין סימני מחלה (ללא חום) ולא יכול להשתתף בפעילות גופנית (לאחר שהתאמנתי היום חשתי בקוצר נשימה), ללא מחלות רקע. בדיקת קורונה עם החזרה מסיני יצאה שלילית
    בדיקות דם יצאו תקינות (למעט crp 0.81) . בדיקת צואה ללא ממצאים על חיידקים.
    האם יש עוד מה לעשות? האם ויראלי ויעבור?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• טעם מר בפה במשך כל היום לפני אוכל, אחרי אוכל רק כשאני אוכלת במהלך האכילה או ישנה אני לא מרגישה את המרירות.
    סטלה יוכלמן
    09/10/2021

שלום אני סובלת מטעם מר בפה כבר תקופה ארוכה (כחודשיים) אומנם יש לי סכרת וכתוצאה מהמרירות 3 פעמים הרופא החליף לי כדורים וזה לא עוזר
    אני לא אוכלת צנוברים ואין לי מושג ממה המרירות (וכמדומני לרופא אין)
    מה עושים ולמי פונים?
    אשמח מאוד לקבל תשובה בהקדם כי המרירות גורמת לי לעצבנות נוראית.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• כאב עז ברקה השמאלית לאחר לידה
    מירב
    28/09/2021

שלום. שמי מירב בת 30. ילדתי לפני 3 שבועות.
    בארבעה ימים האחרונים חשה כאב עז ברקה השמאלית.
    והיום התווספה סחרחורת.
    חייבת לציין שמניקה ולא ישנה שינה רציפה בלילה. שותה נס קפה ובימים האחרונים התחלתי לשתות גם נס קפה נטול. (לא יודעת אם יש קשר)

הוספת תגובה

תמונה

• מעוניין בתשובה מרופא פנימי
    אורי יפרח
    23/09/2021

יש לי מעל שבוע ימים כאבי בטן חזקים שלא עוברים .
    אני אוכל אוכל בריא , לא מעשן , בדיקות הדם שעברתי לא מזמן הן תקינות . רופאת משפחה מחליפה נתנה לי אתמול כדורים וסרבה לשלוח אותי לאולטראסאונד בטן למרות שהביעה חשש מדלקת תוספתן, הכדורים שנתנה לי לא עוזרים.

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות דם ושתן לא תקינות
    ענבר
    13/09/2021

שלום. אני בת 34. ברקע קרוהן
    מזה שבועיים כאבי בטן קשים ו צריבה בשתן וקושי במתן שתן (ללא צמיחה בתרבית שתן) בנוסף לחץ בחזה. חולשה כללית. ותחושה כללית רעה מאוד. אירועים של דופק מהיר ולעיתים לא סדיר.
    נבדקת במיון ושוחררתי הביתה להמשך בירור. במיון ה אקג היה תקין. טרופונין תקין. Crp תקין. ומעט אנמיה.
    רוב בדיקות הדם היו תקינות. עם זאת כשהגעתי הביתה שמתי לב לבדיקת הגזים בדם שהיתה ממש לא תקינה.
    Ph- 7.242 L
    Pco2- 67.6 H
    Methahemoglobin- 1.5 H
    Calcium- 1.40 H
    Lactate- 25 H

בנוסף בכל בדיקות השתן האחרונות היה חלבון גבוה בשתן. וגם ph גבוה. והומלץ על איסוף שתן לשלילת תסמונת נפרולוגית שטרם הספקתי לבצע.

האם בדיקות אלו יכולות להסביר את מגוון התסמינים שלי והתחושה הכללית הרעה?
    מדוע הרופאים לא התייחסו במכתב לערכים לא תקינים...

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקות דם ושתן לא תקינות

הוספת תגובה

תמונה

• בת 83 עייפה כל הזמן וישנה שעות רבות
    שלמה לוי
    04/09/2021

אני בת 83, מרגישה עייפות כל הזמן וישנה שעות רבות ביממה

הוספת תגובה

תמונה

• B12 גדול מ-1000 יש צורך בבירור
    אילנה
    01/09/2021

שלום, בת 40. עשיתי בדיקות דם במכבי ויצא שb12 גדול -1000. יתר הבדיקות תקינות. רמה של ברזל בגבול התחתון. אני לא לוקחת תוספי תזונה. האם זה דורש בירור נוסף?

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי של כדור
    יוכי
    22/08/2021

שלום רב
    אני נוטלת הרבה שנים ליתיום ויש תופעות לוואי כמו רעד ועצירות . לפני כמה חודשים אובחנתי ב-דיספוריה שהתסמינים הם כאב בחזה ויש לי חרדה מכלבים האם דיספוריה תופעת לוואי של ליתיום ?
    נתנו לי רבע כדור מירו 30 האם במשך השנים שאקח אותו יכול להגביר את הרעד
    תודה לכם
    יוכי

לקביעת תור
    סגירה
    תופעות לוואי של כדור

הוספת תגובה

תמונה

• חליתי בקורונה בעבר וקיבלתי חיסון אחד בלבד
    שיר
    18/08/2021

תוצאה 235האם אני מוגנת או כדאי לעשות חיסון נוסף?בעבר חליתי בקורונה וקבלתי חיסון אחד בלבד.

הוספת תגובה

תמונה

• שואלת לגבי בן זוג
    יוליה
    12/08/2021

שלום, בן הזוג שלי בן 25, יש לו טרומבוציטופניה כרונית שנעה בין 116,000 ל131,000, בבדיקות דם האחרונות רמת ויטמין B12 הייתה 938 (גבוהה), סוכר בצום 102. BMI תקין.
    כל שאר תוצאות בדיקות דם שלו תקינות כולל תפקודי כבד, כליות ובלוטת תריס, ספירת דם וכימיה.
    רציתי לדעת אם יש סיבות שיכולות להסביר את התוצאות האלו והאם יש צורך לבדיקות נוספות, אם כן אילו בדיקות?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שואלת לגבי בן זוג

הוספת תגובה

תמונה

• הדבקה מסטרפטוקוקוס, באיזה שלב מפסיק להיות מדבק
    לימור
    08/08/2021

היי רופאים..
    חבר שלי אובחן כחולה בסטרפטקוקוס בגרון וקיבל אנטיביוטיקה לעשרה ימים.. באיזה שלב הוא מפסיק להיות מידבק ב 100%? (במילים פשוטות: מתי מותר לי לנשק אותו שוב?)
    תודה🙏💖

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קורטיזול בשתן
    יוליה
    03/08/2021

שלום

עשיתי בדיקת קורטיזול לפני שבועיים בשתן 24 שעות עקב קורטיזול גבוה בבדיקות הדם. עדיין לא קבלתי תשובה האם זה בסדר שזה לוקח הרבה זמן או שהייתה אמורה כבר להגיע ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת קורטיזול בשתן

הוספת תגובה

תמונה

• ערך b12 מעל 1000 יחידות
    לורה
    27/07/2021

שלום רב, אבא שלי בן 73, עבר אוטם שריר הלב עם 2 צינתורים . עד האוטם בדיקות דם תקינות. 3 שבועות לאחר האוטם, ערך b12 היה מעל 1000 יחידות.
    מה המשמעות?
    האם יש קשר לבעיה לבבית?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    ערך b12 מעל 1000 יחידות

הוספת תגובה

תמונה

• חיוורון קיצוני חולשה וזעה קרה
    ענת
    26/07/2021

הבן שלי אוטיסט בן 30 סובל בזמן האחרון המתקפים של חיוורון קיצוני חולשה, זעה קרה בעת חיוורון. זה עד שהוא נכנס למיטה נרדם מתעורר כמו חדש. אנחנו היינו בברור בנרולגי שעטן שזה לא שייך ועכשיו אנחנו במעקב קרדיולוג. EEG, אקו, הולטר ודופלר תקינות. מצה זה יכול להיות ולאיזה רופא לפנות.

הוספת תגובה

תמונה

• איזה כדור שינה ניתן לקחת?
    סתם אחת
    25/07/2021

שלום רב,

פעם ב.. נזקקת לכדור שינה. ואבן מתחיל להשפיע לאט מדי, לטעמי(מתחת ללשון), גורם לשניות מס', לדופק לב מואץ, אך בעיקר מה שמפריע לי, שמתעוררת בבוקר ישנונית..

מה ניתן לקחת במקומו(פעם בהמון זמן)?
    חן חן

לקביעת תור
    סגירה
    איזה כדור שינה ניתן לקחת?

הוספת תגובה

תמונה