פורום רפואת משפחה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בדיקות דם, מיגרנה, כאבי גב, שפעת, בדיקת דם, חיסונים, כאב ראש, כאב בטן, פצע, מחלות ילדים, אבחנה רפואית ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אמבטיות קרות בגיל 70
    שרינה
    11/01/2019

שלום רב
    בן זוגי כל שבוע עושה אמבטיה רותחת. ולמחרת נכנס לאמבטיה שהיא קרה ,בעיקר בחורף.
    וגם נכנס למחרת לאותה אמבטיה קרה.
    רציתי לשאולה אם זה מסוכן בגילו לעשות אמבטיות כאלה?
    אני חוששת מהיפו תרמיה, משום שאני רק מכניסה את היד והיא כולה אדומה והוא לאחר אמבטיה לוקח לו זמן להתחמם ,שעות .
    האם ממולץ לו להמשיך בהרגלו או להפסיק את האמבטיות
    הקרות בכלל?

בתודה מראש
    שרינה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• המלצות על רופאי משפחה כללית
    ירדן
    26/12/2018

אשמח לקבל המלצות על פי נסיונכם לגבי רופאי משפחה העובדים בסניף השל"ה בתל אביב ובסניף בלפור תל אביב.:
    בעדיפות ראשונה. אם יש לכם המלחצה על רופאה גם מחוץ לסניפים (רופאת משפחה) מצויינת אשמח לדעת. בדחיפות.
    אודה לכל תגובה
    ירדן

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פריקת כתף אצל ילדים
    יולי
    26/12/2018

האם נכון לדרוש מצוות גן להחזיר כתף פרוקה של ילד?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב עמום, בטן תחתונה צד ימין
    אלי
    09/12/2018

שלום,
    בשבועיים האחרונים בא והולך אצלי כאב עמום בבטן תחתונה מצד ימים.
    המקום המדוייק לא מוגדר (לפעמים לכיוון צד הגוף, לפעמים לכיוון למטה בבטן עצמה), לא יודע לאפיין את התחושה בדיוק אבל זה מזכיר שילוב של שריר תפוס ומצד שני תחושה של משהו בפנים.
    לא כואב בלחיצה/מגע, לא מתקפל מכאב משום דבר וגם כין לי חום או תופעות אחרות.
    מה יכול להיות מקור התחושה הזו? האם יתכן שזה סוג של בקע?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קארטין בשתן נמוך ופריטין נמוך
    ל
    27/11/2018

אני בת 47 בבדיקה האחרונה יצא לי קארטין בשתן 11.1 ופריטין 13.7 האם יש לזה משמעות. יש לי חולשה וכאבי שרירים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רמות גבוהות של קריאטינין וחומצת שתן בדם
    טלילה
    15/11/2018

בשתי בדיקות דם שונות שעשיתי לאחרונה במרווח של מספר חודשים היו ערכי הקריאטנין וחומצת השתן בדם מעל הגבול העליון: קריאטנין 0.99 מ"ג/ד"ל // חומצת שתן 6.2 מ"ג/ד"ל (ערכי הגבול הם 0.95 ו- 6.2 בהתאמה). אחרי הבדיקה הראשונה נאמר לי שבטח לא שתיתי מספיק, ולכן לפני הבדיקה האחרונה שתיתי המון במהלך השעות שקדמו לה. רופאת המשפחה המליצה לשתות הרבה ותו לא. האם יש סיבה לדאגה ולעריכת בירור נוסף בקשר לתפקוד הכלייתי שלי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מטופלת כמה ימים באנטיביוטיקה זינט
    אס
    11/11/2018

שלום אני מטופלת כמה ימים באנטיביוטיקה זינט עקב סינוסיטיס וגפ ככה הגוף שלי חלש כי הפסקתי לאכול בשר.. האם עלי לקחת תוספים או פרוביוטיקה? אם כן איזו? תודה !!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נשימות מוזרות מאוד בלילה
    מלכה
    29/10/2018

שלום רב
    רוצה לשתף בדבר תופעה מוזרה אצל בן זוגי המתרחשת בשעות הלילה ומבקשת חווד בהקדם.מודה מראש.
    בן 38 עוד מעט.מבנה הגוף בנוי כך שהשפה העליונה של הפה קצת יותר עבה וגדולה מהתחתונה.ביומיום מתנהל כרגיל בשעות הבוקר אך כאשר הולך לישון מבחינה במספר תופעות מטרידות. הראשונה-ישן עם פה פתוח כל הלילה או...ישן עם פה סגור אך נשאר חריץ בגודל סיכה בין 2 השפות עליונה ותחתונה והוא משמיע קולות כל הלילה כמו מעין אוויר שיוצא ונכנס....אבל זה מציק וקשה לי להרדם בגלל זה.הוא לא מודע לכך מעירה לו נושם שניה מהאף נרדם והפה חוזר להפתח וחוזר חלילה.
    שנית.נחירות חזקות מאוד.
    כשהיה ילד סבל מברונכית סיפסטית שהסתיימה כשהיה נער והרופאים אמרו שלא תחזור. האם יש קשר למחלת הילדות?האם מוכרת תופעה כזאת?האם עלי לדאוג.יש גנטיקה במשפחה שלו למחלות ריאה.איננו מעשן.אביו היה מעשן בעבר.
    גם בזמן לידתו והפסיק.
    אני דואגת מאי הנשימה הסדירה ובעיקר מהקולות. הצעתי בעקבות כתבות שקראתי להתהפך על הבטן ולא לישון גב-או לישון צד אבל לא ממש עוזר.
    מה כדאי לעשות ממה כל זה נובע האם השפה הגדולה יותר מהקטנה מהחריץ אבל אם כן למה ביומיום סוגר פה נושם מהאף והכול בסדר.האם מעיפות כרונית?עובד קשה עבודה פיזית מ5 בבוקר עד 6 ברב...הבחור לא אסמטי ובדיקות הדם תקינות
    אודה למענכם על כל שאלה
    מלכה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קפאין על בטן ריקה וסחרחורות
    לאה
    26/10/2018

שלום,
    כבר הרבה זמן שאני תוהה לגבי תופעה שאני סובלת ממנה. לאחר שתיית קפה, ובמיוחד אם אני עושה זאת על בטן ריקה (למשל בבוקר) אני סובלת מסחרחורת, קושי בריכוז, מעט רעידות (jitters). אני אשמח אם מישהו יוכל לשפוך מעט אור על התופעה-למה זה קורה ומה בדיוק עושה הקפאין שגורם לזה? האם זה מעיד על מצב גופני כלשהו שאני צריכה לשים לב אליו (קשור לרמות סוכר איכשהו?). יש לציין שאין לי בעיות בריאותיות שאני יודעת עליהן מלבד אנמיה.
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חוות דעת על תוצאות וטיפול
    מאי
    25/10/2018

בת 21 הייתי לי שפעת 5 ימים עם חום 3 ימים של 37.7 . נשארה רק נזלת שקופה , לאחר 4 ימים "בריאים" עלה לי החום ל38 עם כאב חד באזניים ולמחרת הלכתי לרופאת משפחה שלי . היא שלחה אותי לבדיקות שם ואלה היו התוצאות שהתקבלו באותו היום :
    ESR 13
    CRP 3.5
    WBC 20
    LYMP 13.2
    NUET 81.4
    NUET.ABS 16.3

יום לאחר קבלת התוצאות ניגשתי לרופאה תורנית ( חום עדיין קיים יום שלישי של 38) והיא אבחנה אותי עם דלקת בדרכי הנשימה ורשמה לי רוליד 150 מ"ל .
    רציתי לדעת אם זה לא נתונים חמורים מדרך הטיפול ? לוקחת כבר יום אנטיביוטיקה , אדוויל לא עוזר לחום בכלל . עדיין עם חום של 37.7-38(כבר 4 ימים) , שיעול יבש, חולשה כללית בגוף .מפחדת שהמצב חמור מכך . אשמח לחוות דעת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כבר חודשיים עם קור בגוף ללא חום ללא ממצא
    אבי
    13/10/2018

מאז אמצע אוגוסט קר לי בגוף ללא חום ללא ממצא בלוטת התריס בסדר בדיקת דם ושתן בסדר
    קר לי כל הזמן לא יכול להיכנס למקום עם מזגן אפילו עם סוודר כן כן מאז אני הולך עם סוודר לא יכול עם משבי רוח החלונות בחדר השינה סגורים עם בגדים חמים רגלי קרות ומיוחד כפות רגליי מזיע הרבה עם זיעה שמקררת אותי ללא חום ללא חולשה תיאבון רגיל לא הולך לשום מקום מפחד שיהיה לי קר אם כבר אני מתקרר עוד אז זה עם צמרמורות וקור חזק בגרון כמו קרח עם צרידות הרופאה בקופה הרימה ידיים מה יש לי ? איך אפשר לטפל בזה? כבר חודשיים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת mre- מערכת העיכול
    ציפי
    08/10/2018

כבר כמה חודשים שיש לי כאבים בבטן תחתונה ומותן ימין ולפעמים באזור האגן ולא עולים על הבעיה. לאחר בדיקות ct מרובות. רופאת הגסטרו ביקשה mre לבדיקת מערכת העיכול. שאלתי היא האם בבדיקה זו נסרק גם כל אזור הבטן. דרכי השתן והשחלות. וגם הגב התחתון/ האגן. כלומר במידה והבעיה היא לא במערכת העיכול, האם אורתופד או גניקולוג יוכל להסתכל על הדיסק ולראות אזורים נוספים רלוונטיים ? או שאצטרך לעשות בדיקה נוספת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש סיכון לחצבת?
    אלי
    02/10/2018

שלום,
    בן 37.
    עובד הנמצא ביחד איתי באותו החדר במשרד (הוא בגיל שלי), ביקר אתמול בחדר מיון. לאחר שיצא משם, אמרו לו שבאותו הזמן שהה בחדר המיון אדם שאובחן כחולה בחצבת.
    גם הוא וגם אני מחוסנים מהילדות.
    הפחד שלי הוא מכך שיש לי בן בגיל 3 חודשים, שעדיין לא מחוסן מהמחלה.
    האם יש ממה לחשוש בקשר לבן שלי?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ערך נתרן נמוך בדם
    מיכל
    26/09/2018

שלום
    מזה כשנתיים בבדיקות הדם שלי אני רואה כי רמת הנתרן בדם נמוכה במעט (135 במקום 136 שזה הערך הנמוך של הנורמה).
    תפקודי הכליות תקינים וכך גם ספירת הדם.
    רופא המשפחה שלי לא מתרגש מכך ובכל זאת חשוב לי לדעת האם זה בסדר. קראתי שזה יכול להיות מלווה בחולשה וזה אכן מאפיין את תחושתי.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת אספירין מדי יום
    סיגלית
    21/09/2018

אספירין
    20/09/2018 | 22:35 | מאת: סיגלית
    אני בת 69, לוקחת מידי יום גלולת אספירין 75 מג, מזה שנים רבות, בגלל היסטוריה משפחתית. אני לא סובלת מבעיות בלב או מכל בעית בריאות אחרת.(למעט כולסטרול שמיוצב ע”י סימבקור 10 מ״ג)
    לאחרונה ראיתי מאמר המתאר מחקר שמראה שהאספירין משפיע לרעה על בריאות האדם המבוגר.
    האם כדאי להפסיק נטילת האספירין? האם הפסקת הנטילה בבת אחת יכולה להזיק לי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה