פורום אף אוזן גרון ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו כאב אוזניים, צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים ועוד

מנהל הפורום

ד"ר עמית וולפוביץ
ד"ר עמית וולפוביץ
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר עמית וולפוביץ ללא פרסום בפורום

• ענבל נפוח ורירי לאחר בדיקת גסטרוסקופיה
    עידו
    29/07/2020

היי,
    בן 27, ללא שום מחלות עבר או תרופות קבועות,
    עקב ירידה במשקל עשיתי בדיקת גסטרוסקופיה לפני כ-12 שעות. לאחר הבדיקה הרגשתי כאב רב בבליעה ותחושה שיש משהו בגרון.. לא התלהבתי, כי בכל זאת דחפו לי לשם צינור עם מצלמה.. אבל עכשיו לאחר 12 שעות של אי נוחות, הסתכלתי במראה וגיליתי שהענבל נפוח ורירי מאוד. אני חושד שמאז תום הגסטרוסקופיה אני מרגיש את הענבל מאחורי הלשון, אבל מה שמדאיג אותי זה כמות הריר... הריר ללא צבע כך שאני לא חושב שהוא מוגלתי, אבל הוא סמיך וקשה לי לירוק אותו כל היום.. זה משהו נפוץ? או שיש סיבה לבדוק אצל האא"ג?

תודה רבה :)

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מנורת מלח טיפולית לילד עם נזלת כרונית
    לילך
    21/07/2020

שלום,
    בני בן ה-5 סובל מנזלת כרונית. בגיל 3 עבר ניתוח להסרת אנדואיד אבל עדיין סובל מנזלת כרונית ולעיתים גם נוחר בלילות.
    אנחנו במעקב של מומחה ויש אפשרות שיעבור ניתוח חוזר אך לעת עתה, האם מנורת מלח טיפולית יכולה לסייע בייבוש הנזלות?
    יש לציין שהבן שלי מאוד מתנגד כשמנסים להשפריץ לו מי מלח לאף או אינהלציות.

בתודה מראש.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקה משטח גרון - אין שיפור לאחר אנטיביוטיקה
    עדן
    23/06/2020

היי,
    אני בת 24 והחל מיום שבת 20.6 עד היום 23.6 יש לי חום (מגיע ל-39).
    הגרון שלי עם נקודות לבנות והרופאה נתנה לי אנטיביוטיקה ביום ראשון. היא ביצעה משטח גרון אך בשל הנקודות הלבנות לא חיכינו לתוצאת המשטח.
    היום הגיעה התוצאה Strep.non gr.A ורציתי לשאול מה זה אומר כי אני לא מרגישה שיפור עדיין...
    :
    PEN-RAFA VK 500 MG TAB (D) זו האנטיביוטיקה שקיבלתי.
    הרופאה אמרה לי ביום הראשון לקחת מנה כפולה כלומר 2 כדורים בבוקר ו2 כדורים בערב ולאחר מכן כדור בוקר וכדור ערב.

הוספת תגובה

תמונה

• עיבוי רקמת אדנואידים - פענוח תוצאה סי טי ראש
    לימור לוגסי
    17/06/2020

שלום רב, לביתי בת ה-5 בוצע סי טי ראש עם חומר ניגודי עקב תלונות על כאבי ראש.
    בפענוח כתוב שהכל תקין ובנוסף כתוב שישנו עיבוי בנאזופארינקס יאול להתאים לרקמת אדנואידים וכתוב עיבוי אדנואידים
    מה המשמעות? האם זה מסוכן? האם זה מעיד חלילה על גידול?
    הרופא שלה ידבר איתי רק עוד יומיים ואני מודאגת תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• סטרפטוקוקוס חוזר אצל ילדים
    לאה
    12/06/2020

הנכדים שלי חולים לעיתים קרובות בסורפטוקוקוס - בני 7 ו-9
    מה ניתן לעשות למניעה? האם נהוג לנתח שקדים?
    תודה
    לאה

הוספת תגובה

תמונה

• מכה באף אצל ילדה בת שנה וחצי
    חן
    25/05/2020

שלום,
    ביתי בת השנה וחצי קיבלה מכה באף, ירד לה ממש מעט דם לאחר מכן, אפילו בקושי, אבל יש לה מין סימן אדום, או שטף דם באזור האמצעי של האף. התנהגות רגילה, ללא נפיחות.
    האם יש מקום לדאגה? יכול להיות שמדובר בשבר? יש צורך בבדיקה? אודה לתשובה בהקדם, מצרפת לכאן תמונה של האף.

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בגודש באף אצל בת 9
    מרינה
    20/05/2020

בתי בת 9 ללא בעיות בריאותיות, סובלת מצינון כמה וכמה פעמים בשנה. גודש באף נמשך לפחות שבוע מה שמקשה עליה לנשום. איזה תכשירים בטוחים לשימוש ממושך לפתיחת האף? נמנעת משימוש ממושך של טיפות אלרין. מה ניתן לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול בגודש באף אצל בת 9

הוספת תגובה

תמונה

• כיחכוח בגרון אצל ילד בן 9
    ורד
    03/05/2020

שלום,
    הבן שלי בן 9, בשנים האחרונות בכל עונת מעבר או לאחר התקררות הוא סובל מכיחכוח שיכול להימשך גם מספר שבועות ואפילו יותר מחודש. בעבר בדקתי עם שני רופאי ילדים ששניהם אמרו לי שזהו תיק ווקלי (בדומה למיצמוץ בעיניים), וזאת משום שלא מופיע בלילות, לאחר שנירדם ישן ואין כיחכוח.
    שני הרופאים המליצו לי לא לדבר איתו על זה כי אז זה עלול להחמיר.
    רציתי לדעת האם הדבר שכיח? האם יש טעם לפנות לבדיקה מעמיקה יותר?
    בתודה מראש על התשובה

לקביעת תור
    סגירה
    כיחכוח בגרון אצל ילד בן 9

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול עד למחנק בשעה קבועה
    עינת
    25/02/2020

שלום רב. לפני כעשרה ימים היה לבני התינוק (עוד כמה ימים בן שנה) חום עם חשד לדלקת באוזן. קיבל אנטיביוטיקה וללא חום כבר חמישה ימים.
    בארבעה-חמישה ימים האחרונים משתעל מעט במהלך היום (ללא ממצא בגרון) ומעט מנוזל.
    בכל לילה סביב השעה חצות, משתעל מתוך שינה עד למחנק שבעקבותיו בכי רם.
    ניסיתי שיישן ללא מזגן, עם מכשיר אדים וללא. ולא מצליחה להבין מה גורם לכך שזה קורה באותה שעה (לא נרדם בשעה קבועה) ולא מה לעשות כדי למנוע ממנו את השיעול והסבל שבעקבותיו.
    משתמשת בספריי אף של nacl, עושה לו הרבה אדים בחדר סגור לפני השינה שי שום טוב יותר ללא חרחורים. מזרן מוגבה לא עוזר כיוון והוא מתהפך ראש לרגליים וההפך כשלא נוח לו.

לקביעת תור
    סגירה
    שיעול עד למחנק בשעה קבועה

הוספת תגובה

תמונה

• התאוששות לאחר ניתוח כפתורים ואדנואידים
    מרים
    13/02/2020

שלום רציתי לשאול שאלה, לבן שלי עשו ניתוח כפתורים ואדנואידים עכשיו נתנו לנו טיפות לאוזניים בשבילו נפלוקסין האם הטיפות האלה לא יפגעו בצינורות שלו ובכלל זה לא יכול להזיק ?

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח שקדים לשקד שלישי והכנסת כפתורים

שלום
    הבת שלי בת שנה ו 9 חודשים.
    בדיקות שעברה:
    צילום שקד שלישי הראה על חסימת דרכי אויר.
    בדיקת שמיעה - בדיקה ראשונה- 30 דו"צ
    לאחר 4 חודשים בדיקה חוזרת שמאל 20 ימין 30.
    בעקבות שקדים מוגדלים הומלץ על מעבדת שינה לבדיקת דום נשימתי.
    הבדיקה הצביעה על דום נשימתי בצפיפות של 4 לשעה ובירידה בריווי חמצן בדם מ 99 אחוז ל 94 אחוז בין 10 שניות ל 30 שניות הפסקה- מעבדת שהשינה בסיכום הוציאה דוח ואבחנה של תסמין דום נשימתי בדרגה קלה.
    יש להדגיש כי בלילה השינה עם פה פתוח וכאשר יש נזלת המצב מחמיר לנחירות חזקות ויקיצות טבעיות להדגיש רק בצינון.
    בנוסף הבת שלי נולדה 2 ק"ג
    יש איחור התפתחותי מוטורי ושפתי אך לא קוגנטיבי והבנתי שיש קשר ישיר לזה כמובן שבירור במקביל נעשה גם כן ונשלל בעיה אחרת.
    כאשר קיבלנו חוות דעת ממנתחת נאמר לנו שיש צורך לכרות שקדים עם STARION + הסרת שקד שלישי+ הכנסת כפתורים.

אשמח לדעת על סמך האמור לעיל מה ההמלצה במקרים כאלה?
    האם כל ההסרות האלה לא מסוכנות?
    האם ההמלצה יותר היא למזער את הסיכון על ידי הקטנת השקדים בשימוש קובליישן?

אשמח לדעתך בנושא

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות מתחת לקו הלסת
    טל
    22/01/2020

שלום,
    לאחר יום של חום נמוך הופיע לביתי, בת שנה וחצי, נפיחות מתחת לקו הלסת ליד אוזן ימין. לאחר בדיקה רופא אובחן כי מדובר בדלקת בבלוטת הלימפה וניתנה לה אנטיביוטיקה. היא קיבלה כבר 4 מנות. מתי אמור להיות שיפור בנפיחות? האם לא מומלץ לעשות us במקרים כאלה?

לקביעת תור
    סגירה
    נפיחות מתחת לקו הלסת

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח כפתורים בזמן דלקת אוזניים
    נירית
    20/01/2020

שלום הבן שלי אמור לעבור ניתוח כפורים והוצאת שקדים ושקד שלישי ביום שישי,אתמול הייתי אצל הרופא א.א.ג ולילד יש דלקת אוזניים הוא נתן לו טיפול ואומר שאין מניעה לקיים את הניתוח כי לילד אין חום ועד שישי הדלקת תחלוף עידכנתי את הרופא המנתח והוא אומר שכדאי לדחות בגלל הדלקת ואם אני רוצה שאחתום לו על מסמכים אבקש חוות געת האם כדאי לבצע את הניתוח כי הילד סובל מדלקות אוזניים תכופות מידי חודש

הוספת תגובה

תמונה

• שקד שלישי ילד בן 5
    מירב
    15/01/2020

בני בן ה-5 מתחת לעקומות המשקל ובאחוזון נמוך מאוד בגובה, (חוסר תיאבון) במהלך בירור הופננו גם לצילום שקד שלישי שהראה הצרה במידה ניכרת, היפרטרופיה של האנדואידים ושקדים מוגדלים, במעבדת שינה שעשינו יצא שארועי הנשימה שנרשמו הם בגדר הנורמה.
    (לא סובל מבעיות אוזניים או נזלת באופן חריג)
    האם במצב כזה מומלץ לנתח?

לקביעת תור
    סגירה
    שקד שלישי ילד בן 5

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות חיצונית בגרון ללא כאבים
    אביבה סימן טוב
    27/12/2019

שלום ד"ר עמית, מזה חודשיים אולי אפילו יותר ישנה נפיחות מוזרה בגרון לא מתחת לסנטר אלא הרבה יותר למטה לכיוון סוף הגרון,
    אין כאבים בכלל, לכן חשבתי שבגלל שהעליתי במשקל לאחרונה זו כתוצאה מכך ... החלטתי בכל זאת לבדוק את זה ולשאול ממה נפיחות כזאת יכולה להיגרם ?

הוספת תגובה

תמונה