פורום אף אוזן גרון ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו כאב אוזניים, צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עזרה בכאב אוזן כאב אוזן חזק לאחר הכנסת אצבע לאוזן אחרי מקלחת
    לילי שיפר
    11/09/2021

בעלי נוהג לנקז מים מהאוזן לאחר מקלחת עם קיסם. הרגיש הפעם שיש עוד מים הכניס את הזרת ומאז כאב תופת. לקח אקומול לא עזר לקח עוד אופטלגין והכאב לא חדל. לקח אופטלגין שני והכאב חזק משפיע על שיניים ועין.
    מה אפשר לעזור

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בבקשה,הפרשות לבנות בתוך האוזנים
    אורלי
    10/09/2021

תינוקת בת 11 חודשים ,כמציצים לתוך האוזן אני רואה גוש לבן ,ניראה ממש כאילו יש לה צמר גפן אחרי בדיקה אצל הרופא חוות דעתו הייתה שזה שעווה.
    האם זה סביר כשעווה תיראה ככה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת אוזניים לבת 11 חודשים
    מיטל
    02/09/2021

שלום
    אתמול הייתי עם ביתי אצל רופא הילדים שאבחן דלקת באוזן ימין
    נתן טיפול של טיפות נגד כאבים ומוקסיפן
    אתמול קיבלה מנה בבוקר ומנה בערב( שעתיים אחרי המנה הקיאה)
    הבוקר הקיאה שוב כחצי שעה אחרי קבלת המנה
    ועכשיו שוב הקיאה מיד בתום קבלת התרופה
    ( לקחה כבר פעם מוקסיויט ושתצה בשמחה.
    הענין הוא שהיא מאוד עקשנית וכשהיא לא מעונינת לשתות ואני נותנת בגל זאת היא מיד מקיאה)
    השאלה הנשאלת
    האם יש צורך בלקיחת האנטיביוטיקה? הרי התחלנו טיפול אבל את רובו היא הקיאה.
    עדיין יש לה חום מאוד גבוה

לקביעת תור
    סגירה
    דלקת אוזניים לבת 11 חודשים

הוספת תגובה

תמונה

• חבלה באף לתינוקת
    לאה
    20/08/2021

ביתי בת שנה ו 8 נחבלה אתמול באף
    היה לה דימום די חזק שפסק לאחר מס דקות, שאריות מהדימום נמשכו עד היום בערב, בנוסף האף נפוח ויש בליטה בצד אחד של גשר האף וכן גודש ונזלת מאז הנפילה וסימן כחול בגשר האף צמוד לעין
    מעבר לכך יש לה מצב רוח ולא סובלת מכאבים חריגים
    האם דחוף להבדק? מה הסיכונים?

לקביעת תור
    סגירה
    חבלה באף לתינוקת

הוספת תגובה

תמונה

• חבלה באף לתינוקת
    לאה
    20/08/2021

ביתי בת שנה ו 8 נחבלה אתמול באף
    היה לה דימום די חזק שפסק לאחר מס דקות, שאריות מהדימום נמשכו עד היום בערב, בנוסף האף נפוח ויש בליטה בצד אחד של גשר האף וכן גודש ונזלת מאז הנפילה
    מעבר לכך יש לה מצב רוח ולא סובלת מכאבים חריגים
    האם דחוף להבדק? מה הסיכונים?

לקביעת תור
    סגירה
    חבלה באף לתינוקת

הוספת תגובה

תמונה

• סחרחורת קבועה מעל חודש (ילד בן 14.5)
    עמית
    20/07/2021

בוקר טוב,
    פונה אל הפורום כדי למצוא (אולי) כיוון נוסף לבעיה של בני בן ה 14.5.
    לפני קצת יותר מחודש החלו לו סוג של סחרחורות קבועות, שהמאפיין העיקי הוא כאשר המאפיין העיקרי הוא בעת התמקדות על אובייקט האובייטק "עולה ויורד" מעט. כאשר מסובב את הראש לצדדים בחדות / מהירות או קמים משכיבה התופעה מעט מוחרפת לכמה שניות.
    התופעה קיימת באופן קבוע בכל שעות היום.
    בני סובל ממיופיה שמטופלת ובמעקב קבוע אצל מומחה לנושא שהנו גם נוירואופטלמולוג.
    בהנחיית וליווי רופא הילדים בני הופנה למיון בדנה שם עבר סדרת בדיקות ארוכה ומקיפה,
    כולל עיניים, א.א.ג, נירולוגיה (מספר פעמים), לאחר שלא נראו כל ממצאים
    בוצע MRI מוח, ארובות עיניים ואוזניים שגם הוא יצא תקין, בוצעו בדיקות VHIT ן ENG, גם בהם לא נמצאו ממצאים חריגים מעבר לניסטאגמוס ורטיקלי קל (הממצאים הועברו גם למומחה העיניים וגם למומחה הא.א.ג והם לא העלו מצאו שום דבר חדש מבחינתם.
    גם החשד לוריטיגו נשלל ע"י מומחה הא.א.ג (שהנו מומחה לסחרחרות וכו'), כפועל יוצא של הבדיקות והעדר ממצאים.
    בנוסף ובשל המספר הגבוה של המשקפיים עשינו בדיקות עיניים נוספות לראות שאין שינוי ושהמשקפיים מתאימות כולל מיקום המוקדים וכו. גם כאן ללא ממצאים.
    בנו לא חלה בקורונה וגם בבדיקות דם רחבות לא נמצא שום ממצא שיכול לכוון לאיזה שהוא כיוון, ועדיין התופעה קיימת.
    אודה מאוד מאוד מאוד אם למישהו מכם ישנה מחשבה נוספת שיכולה לעזור בנושא (גם חשבנו על התחום הפסיכוסומטי, ולא נפסול, אבל לא ראינו שום סיבה הגיוני לעת עתה).
    עמית

הוספת תגובה

תמונה

• אטמי אוזניים לתינוקות בחתונה
    תמר
    13/06/2021

האם המוזיקה הרועשת שמושמעת בחתונות מזיקה לתינוק? האם ממולץ לשים לו אטמי אוזניים?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת שמיעה + טימפנומטריה לפני ניתוח שקד 3 ילדה בת 4.5
    ריטל
    09/04/2021

היי הבת של בת 4.5 לפני ניתוח דל שקד שלישי והורדה חלקים של השקדים האחרים.. בבדיקה בטרום ניתוח היה חשד לנוזלים באוזן ולכן שלחו אותו לבדיקת שמיעה דחופה לפני הניתוח.
    מצרפת את תוצאות הבדיקה אשמח לחוות דעת האם יש לילדה נוזלים באוזן והאם יש ירידה בשמיעה ..

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח קרע עור תוף- בן 10
    דן
    29/03/2021

בני בן העשר זקוק לניתוח לתיקון קרע בעור התוף. הנקב הוא כרבע מכלל עור התוף ויש ירידה בשמיעה. האם דחיית הניתוח במספר חודשים יכולה להאיץ את הנזק ולהקטין את סיכויי ההצלחה או שניתן ללא חשש ממשי לדחות בארבעה חודשים את מועד הניתוח.
    תודה מראש.
    דן

לקביעת תור
    סגירה
    ניתוח קרע עור תוף- בן 10

הוספת תגובה

תמונה

• ירידה קלה בשמיעה לילדה בת 8
    מיכל
    13/01/2021

שלום,
    בתי בת 8 אובחנה עם ירידה קלה הולכת מתמשכת בשתי האוזניים (כרגע 25 דציבל, דיסק 60).
    ראינו שני רופאי אא"ג. אחד מהם טוען שהיא צריכה מכשירי שמיעה ואילו השני אומר שבשל השמיעה הגבולית אין צורך בהם.
    אשמח לחו"ד ממך.

הוספת תגובה

תמונה

• שינוי של קול לאחר ניתוח שקדים
    פלוני
    05/01/2021

שלום רב
    בני בן 10 עבר ניתוח הקטנת שקדים ושקד שלישי
    לאחר הניתוח השתנה לו מאוד הקול
    (כמו של ילד קטן מאוד מגילו)
    האם זה נורמלי ?? ומתי זה אמור לחלוף??

הוספת תגובה

תמונה

• כריתת ענבל כאבים עזים מה לעשות?
    אופיר סגל
    30/11/2020

שלום
    ביצעתי כריתת ענבל מלאה באסותא ביום חמישי האחרון. הפרוצדורה היתה לא נעימה כלל ולאחר מעקב הדימום נשלחתי הביתה.
    אני כבר4 ימים אחרי וקשה לי מאוד לבלוע או לאכול כל דבר גם אפ הוא רך ופושר, כאבי אזניים וגרון מטורפים שגורמים לי גם כאבי גרון וכל פעם שיש לי ריפלוקס להוציא ליכה יוצא לי דימום.
    היום הלכתי למיון וקיבלתי אנטיביוטיקה וטיפות אזניים וגם כדורים לעצירת דימום.
    עדיין כואב לי הכל בדגש על הגרון/השקדים.
    אני משתגע מכאבים כל משכך כאבים עוזר לחצי שעה במקסימום.
    האם זה סביר?

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח הקטנת שקדים ואדנואיד לילד בן 10
    אלמוני
    12/11/2020

שלום רב
    אני אמור לעשות לבני בן ה 10 ניתוח הקטנת שקדים ואדנואיד
    הייתי מעוניין לדעת מה ההבדל בין ניתוח בשיטת טיטה לבין ניתוח בשיטת קובליישן
    ומה מבינהן טובה יותר מבחינה מקצועית
    והן לילד ולהחלמה אחרי הניתוח
    תודה מקרב לב

הוספת תגובה

תמונה

• ענבל נפוח ורירי לאחר בדיקת גסטרוסקופיה
    עידו
    29/07/2020

היי,
    בן 27, ללא שום מחלות עבר או תרופות קבועות,
    עקב ירידה במשקל עשיתי בדיקת גסטרוסקופיה לפני כ-12 שעות. לאחר הבדיקה הרגשתי כאב רב בבליעה ותחושה שיש משהו בגרון.. לא התלהבתי, כי בכל זאת דחפו לי לשם צינור עם מצלמה.. אבל עכשיו לאחר 12 שעות של אי נוחות, הסתכלתי במראה וגיליתי שהענבל נפוח ורירי מאוד. אני חושד שמאז תום הגסטרוסקופיה אני מרגיש את הענבל מאחורי הלשון, אבל מה שמדאיג אותי זה כמות הריר... הריר ללא צבע כך שאני לא חושב שהוא מוגלתי, אבל הוא סמיך וקשה לי לירוק אותו כל היום.. זה משהו נפוץ? או שיש סיבה לבדוק אצל האא"ג?

תודה רבה :)

הוספת תגובה

תמונה

• מנורת מלח טיפולית לילד עם נזלת כרונית
    לילך
    21/07/2020

שלום,
    בני בן ה-5 סובל מנזלת כרונית. בגיל 3 עבר ניתוח להסרת אנדואיד אבל עדיין סובל מנזלת כרונית ולעיתים גם נוחר בלילות.
    אנחנו במעקב של מומחה ויש אפשרות שיעבור ניתוח חוזר אך לעת עתה, האם מנורת מלח טיפולית יכולה לסייע בייבוש הנזלות?
    יש לציין שהבן שלי מאוד מתנגד כשמנסים להשפריץ לו מי מלח לאף או אינהלציות.

בתודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה