פורום אף אוזן גרון ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו כאב אוזניים, צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בדיקת שמיעה + טימפנומטריה לפני ניתוח שקד 3 ילדה בת 4.5
    ריטל
    09/04/2021

היי הבת של בת 4.5 לפני ניתוח דל שקד שלישי והורדה חלקים של השקדים האחרים.. בבדיקה בטרום ניתוח היה חשד לנוזלים באוזן ולכן שלחו אותו לבדיקת שמיעה דחופה לפני הניתוח.
    מצרפת את תוצאות הבדיקה אשמח לחוות דעת האם יש לילדה נוזלים באוזן והאם יש ירידה בשמיעה ..

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח קרע עור תוף- בן 10
    דן
    29/03/2021

בני בן העשר זקוק לניתוח לתיקון קרע בעור התוף. הנקב הוא כרבע מכלל עור התוף ויש ירידה בשמיעה. האם דחיית הניתוח במספר חודשים יכולה להאיץ את הנזק ולהקטין את סיכויי ההצלחה או שניתן ללא חשש ממשי לדחות בארבעה חודשים את מועד הניתוח.
    תודה מראש.
    דן

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    ניתוח קרע עור תוף- בן 10

הוספת תגובה

תמונה

• ירידה קלה בשמיעה לילדה בת 8
    מיכל
    13/01/2021

שלום,
    בתי בת 8 אובחנה עם ירידה קלה הולכת מתמשכת בשתי האוזניים (כרגע 25 דציבל, דיסק 60).
    ראינו שני רופאי אא"ג. אחד מהם טוען שהיא צריכה מכשירי שמיעה ואילו השני אומר שבשל השמיעה הגבולית אין צורך בהם.
    אשמח לחו"ד ממך.

הוספת תגובה

תמונה

• שינוי של קול לאחר ניתוח שקדים
    פלוני
    05/01/2021

שלום רב
    בני בן 10 עבר ניתוח הקטנת שקדים ושקד שלישי
    לאחר הניתוח השתנה לו מאוד הקול
    (כמו של ילד קטן מאוד מגילו)
    האם זה נורמלי ?? ומתי זה אמור לחלוף??

הוספת תגובה

תמונה

• כריתת ענבל כאבים עזים מה לעשות?
    אופיר סגל
    30/11/2020

שלום
    ביצעתי כריתת ענבל מלאה באסותא ביום חמישי האחרון. הפרוצדורה היתה לא נעימה כלל ולאחר מעקב הדימום נשלחתי הביתה.
    אני כבר4 ימים אחרי וקשה לי מאוד לבלוע או לאכול כל דבר גם אפ הוא רך ופושר, כאבי אזניים וגרון מטורפים שגורמים לי גם כאבי גרון וכל פעם שיש לי ריפלוקס להוציא ליכה יוצא לי דימום.
    היום הלכתי למיון וקיבלתי אנטיביוטיקה וטיפות אזניים וגם כדורים לעצירת דימום.
    עדיין כואב לי הכל בדגש על הגרון/השקדים.
    אני משתגע מכאבים כל משכך כאבים עוזר לחצי שעה במקסימום.
    האם זה סביר?

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח הקטנת שקדים ואדנואיד לילד בן 10
    אלמוני
    12/11/2020

שלום רב
    אני אמור לעשות לבני בן ה 10 ניתוח הקטנת שקדים ואדנואיד
    הייתי מעוניין לדעת מה ההבדל בין ניתוח בשיטת טיטה לבין ניתוח בשיטת קובליישן
    ומה מבינהן טובה יותר מבחינה מקצועית
    והן לילד ולהחלמה אחרי הניתוח
    תודה מקרב לב

הוספת תגובה

תמונה

• ענבל נפוח ורירי לאחר בדיקת גסטרוסקופיה
    עידו
    29/07/2020

היי,
    בן 27, ללא שום מחלות עבר או תרופות קבועות,
    עקב ירידה במשקל עשיתי בדיקת גסטרוסקופיה לפני כ-12 שעות. לאחר הבדיקה הרגשתי כאב רב בבליעה ותחושה שיש משהו בגרון.. לא התלהבתי, כי בכל זאת דחפו לי לשם צינור עם מצלמה.. אבל עכשיו לאחר 12 שעות של אי נוחות, הסתכלתי במראה וגיליתי שהענבל נפוח ורירי מאוד. אני חושד שמאז תום הגסטרוסקופיה אני מרגיש את הענבל מאחורי הלשון, אבל מה שמדאיג אותי זה כמות הריר... הריר ללא צבע כך שאני לא חושב שהוא מוגלתי, אבל הוא סמיך וקשה לי לירוק אותו כל היום.. זה משהו נפוץ? או שיש סיבה לבדוק אצל האא"ג?

תודה רבה :)

הוספת תגובה

תמונה

• מנורת מלח טיפולית לילד עם נזלת כרונית
    לילך
    21/07/2020

שלום,
    בני בן ה-5 סובל מנזלת כרונית. בגיל 3 עבר ניתוח להסרת אנדואיד אבל עדיין סובל מנזלת כרונית ולעיתים גם נוחר בלילות.
    אנחנו במעקב של מומחה ויש אפשרות שיעבור ניתוח חוזר אך לעת עתה, האם מנורת מלח טיפולית יכולה לסייע בייבוש הנזלות?
    יש לציין שהבן שלי מאוד מתנגד כשמנסים להשפריץ לו מי מלח לאף או אינהלציות.

בתודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקה משטח גרון - אין שיפור לאחר אנטיביוטיקה
    עדן
    23/06/2020

היי,
    אני בת 24 והחל מיום שבת 20.6 עד היום 23.6 יש לי חום (מגיע ל-39).
    הגרון שלי עם נקודות לבנות והרופאה נתנה לי אנטיביוטיקה ביום ראשון. היא ביצעה משטח גרון אך בשל הנקודות הלבנות לא חיכינו לתוצאת המשטח.
    היום הגיעה התוצאה Strep.non gr.A ורציתי לשאול מה זה אומר כי אני לא מרגישה שיפור עדיין...
    :
    PEN-RAFA VK 500 MG TAB (D) זו האנטיביוטיקה שקיבלתי.
    הרופאה אמרה לי ביום הראשון לקחת מנה כפולה כלומר 2 כדורים בבוקר ו2 כדורים בערב ולאחר מכן כדור בוקר וכדור ערב.

הוספת תגובה

תמונה

• עיבוי רקמת אדנואידים - פענוח תוצאה סי טי ראש
    לימור לוגסי
    17/06/2020

שלום רב, לביתי בת ה-5 בוצע סי טי ראש עם חומר ניגודי עקב תלונות על כאבי ראש.
    בפענוח כתוב שהכל תקין ובנוסף כתוב שישנו עיבוי בנאזופארינקס יאול להתאים לרקמת אדנואידים וכתוב עיבוי אדנואידים
    מה המשמעות? האם זה מסוכן? האם זה מעיד חלילה על גידול?
    הרופא שלה ידבר איתי רק עוד יומיים ואני מודאגת תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• סטרפטוקוקוס חוזר אצל ילדים
    לאה
    12/06/2020

הנכדים שלי חולים לעיתים קרובות בסורפטוקוקוס - בני 7 ו-9
    מה ניתן לעשות למניעה? האם נהוג לנתח שקדים?
    תודה
    לאה

הוספת תגובה

תמונה

• מכה באף אצל ילדה בת שנה וחצי
    חן
    25/05/2020

שלום,
    ביתי בת השנה וחצי קיבלה מכה באף, ירד לה ממש מעט דם לאחר מכן, אפילו בקושי, אבל יש לה מין סימן אדום, או שטף דם באזור האמצעי של האף. התנהגות רגילה, ללא נפיחות.
    האם יש מקום לדאגה? יכול להיות שמדובר בשבר? יש צורך בבדיקה? אודה לתשובה בהקדם, מצרפת לכאן תמונה של האף.

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בגודש באף אצל בת 9
    מרינה
    20/05/2020

בתי בת 9 ללא בעיות בריאותיות, סובלת מצינון כמה וכמה פעמים בשנה. גודש באף נמשך לפחות שבוע מה שמקשה עליה לנשום. איזה תכשירים בטוחים לשימוש ממושך לפתיחת האף? נמנעת משימוש ממושך של טיפות אלרין. מה ניתן לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול בגודש באף אצל בת 9

הוספת תגובה

תמונה

• כיחכוח בגרון אצל ילד בן 9
    ורד
    03/05/2020

שלום,
    הבן שלי בן 9, בשנים האחרונות בכל עונת מעבר או לאחר התקררות הוא סובל מכיחכוח שיכול להימשך גם מספר שבועות ואפילו יותר מחודש. בעבר בדקתי עם שני רופאי ילדים ששניהם אמרו לי שזהו תיק ווקלי (בדומה למיצמוץ בעיניים), וזאת משום שלא מופיע בלילות, לאחר שנירדם ישן ואין כיחכוח.
    שני הרופאים המליצו לי לא לדבר איתו על זה כי אז זה עלול להחמיר.
    רציתי לדעת האם הדבר שכיח? האם יש טעם לפנות לבדיקה מעמיקה יותר?
    בתודה מראש על התשובה

לקביעת תור
    סגירה
    כיחכוח בגרון אצל ילד בן 9

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול עד למחנק בשעה קבועה
    עינת
    25/02/2020

שלום רב. לפני כעשרה ימים היה לבני התינוק (עוד כמה ימים בן שנה) חום עם חשד לדלקת באוזן. קיבל אנטיביוטיקה וללא חום כבר חמישה ימים.
    בארבעה-חמישה ימים האחרונים משתעל מעט במהלך היום (ללא ממצא בגרון) ומעט מנוזל.
    בכל לילה סביב השעה חצות, משתעל מתוך שינה עד למחנק שבעקבותיו בכי רם.
    ניסיתי שיישן ללא מזגן, עם מכשיר אדים וללא. ולא מצליחה להבין מה גורם לכך שזה קורה באותה שעה (לא נרדם בשעה קבועה) ולא מה לעשות כדי למנוע ממנו את השיעול והסבל שבעקבותיו.
    משתמשת בספריי אף של nacl, עושה לו הרבה אדים בחדר סגור לפני השינה שי שום טוב יותר ללא חרחורים. מזרן מוגבה לא עוזר כיוון והוא מתהפך ראש לרגליים וההפך כשלא נוח לו.

לקביעת תור
    סגירה
    שיעול עד למחנק בשעה קבועה

הוספת תגובה

תמונה