פורום כאב - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו כאבים כרוניים, מיגרנה, כאבי גב, כאבים וסרטן, כאב עצבי, דלקות פרקים, פיברומיאלגיה משככי כאבים, טיפול תרופתי ועוד

מנהל הפורום

ד"ר אלון מרגלית
ד"ר אלון מרגלית
053-4877810
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אלון מרגלית
053-4877810 ללא פרסום בפורום

• כאב בטן תחתונה משמאל
    אמנון
    25/05/2019

סובל תקופה ממושכת בכאב בבטן תחתונה משמאל. מבדיקות גאסטרו, כירורגיה, אורולוגיה נמצאו אך ורק הממצאים הבאים שלדעת הרופאים לא מסבירים את הכאב: בקע קטן לא בולט במפשעה במקום נמוך מאזור הכאב, סעיפים (לא דלקתיים) בסיגמה בקולון. קיבלתי 3 פעמים זריקות במרפאת כאב לאזור הכאב אך רק הזריקה הראשונה עזרה למספר שבועות.
    האם יכול להיות שהכאב מוקרן מאזור עמוד השדרה ויש לפנות לאורתופד. האם יכול להיות שהבקע הנמוך מאזור הכאב מקרין?
    בנוסף, לאחר השתנה יש התגברות הכאב - לא ניתן הסבר מהאורולוג.מכל הרופאים לא קיבלתי הסבר לכאב. למי פונים?
    בתודה, אבי

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אלון מרגלית - 053-4877810

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאב שחוזר על עצמו באזור העורף
    מייק
    21/05/2019

היי ד"ר מרגלית,
    יש לי כאב שחוזר על עצמו באזור העורף.
    הכאב הזה מקרין על השכמות ועל אזור הגב העליון.
    ממש כואב לי עם כל תזוזה.
    הייתי אצל רופא והוא אמר לי שיש סבירות גבוהה לדלקת בשריר.
    מי ייתן לי אבחנה מדויקת ולא משוערת?
    מה ניתן לעשות ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שברים וקרעים בגב- בירור
    ישראל
    16/05/2019

שלום רב.
    נפלתי ונחתתי על קרש עומד שזה כמו לנחות על מסור.
    שברתי עצמות בית חזה 9,10,11 .קרע חלקי כתף+ נזק SLAP דרגה 3 + פגיעה לכל אורך עמוד השידרה +שבר באגן שלא אובחן+ קרעים מסביב למרפק אבל יש קרעים במקומות שונים שלא אובחנו כי הרופאים לא מוצאים את הידיים והרגליים מרוב הפגיעות וכשאני מבקש אולטרסאונד מהצוואר וכל הגב ושכחתי לציין שכמה ימנית שבורה ולא התאחתה אף אחד לא מפנה אותי. אני בודק עכשיו באופן פרטי כמה עולה אולטרסאונד לכל המקומות . פשוט בושה וחרפה כל מה שעברתי.
    לאחר הנפילה אורטופד כף יד אידיוט כשאמרתי לו שהמרפק שבור הוא אמר אין כלום ועשיתי MRI על חשבוני.
    הוא רשם חשד לרווח משני וכל אורטופד אחריו בקופה עשה העתק הדבק. מרוב הכאבים הייתי שמח להתאבד בתוך המרפאה יחד עם כל הכשלונות האלה וגרוע מכך.ביקרתי בכירורגיה תל השומר ובעודי בוכה מכאבים אני שומע את הכירורג מדבר בטלפון ואומר למישהי יש כאן מישהו שנוהם וכשאמרתי לו שמשהו תקוע בגב בעקבות השברים הוא אמר הכל תיקן וצחק כשאמרתי לו שיש קרעים בגב.
    יש לכם שאלה "הכאב מוציא אתכם מדעתם" .י

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סטנד צווארי הצרויות בעורקים
    מלי הררי
    13/05/2019

היי אני חולה במחלת טקיאסו ען הצרויות קשות בעורקי התרדמה עורק שמאל עם המטומה חסום לגמריי ועורק ימין עם הצרות 70% ולפני חצי שנה עברתי אירוע מוחי חולף הומלץ לי להכניס סטנד צווארי זה יתן זרימה טובה לא בטוח לטווח ארוך כולי חששות אשמח להמלצות

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב ראש קל ועייפות קבועה
    אופק
    11/05/2019

שלום רב,
    יש לי עייפות קבועה (ובנוסף כאבי ראש חלשים קבועים באיזור החלק הפנימי של הגבות) מהרגע שאני קם בבוקר ועד הרגע שאני הולך לישון במשך שנים. ניסיתי היפנוזה וביופידבק לאחר שרופא במרפאת כאב טען שמדובר בכאב ראש מתחי. בדיקת b12 הראתה תוצאה מאוד נמוכה ולאחר שלושה חודשים של כדורים תוצאה תקינה (הרופא אמר להפסיק וטוען שהבדיקה הראשונה לא הייתה נכונה כי אין הכדורים עלייה כה דרמטית בשלושה חודשים). העייפות/כאב פוגעים באיכות חיי ביכולת להתרכז וללמוד.
    מה ניתן לעשות? האם לבדוק שוב b12? חקרתי את כל האינטרנט ואני מחפש כיוונים חדשים.
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם מרפאת כאב יעילה לבעיות עור
    רפי
    06/05/2019

שלום רב מזה מס חודשים סובל מדלקת עור ממגע לפעמים יש תחושת גירוי או צריבה בכפות היד.אמנם מורח קרם לחות ליובש ביד.האם מומלץ פנייה למרפאת כאב ??

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מרחתי משחת פרורטו גליבונל ןקבלתי חולשה בגוף האם מרילה
    קלרה
    30/04/2019

שלום מרחתי משחת פרוקטו גליבונל וקודם לידוקאין ולקחתי רבע לוריבן וקבלתי חולשה בגוף יתכן שהצרוף גורם לחולשה ולאלרגיה ולתחושת אלו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טעויות באבחנה הכאבים המתמשכים בגב
    קלימיאן בני
    25/04/2019

מזה 10 שנים אני סובל מכאבי גב תחתון ולאורך עמוד השדרה טופלתי ע"י 8 רופאים , עברתי צילומים והדמיות כדורים ומשחות , פיזיותרפיה, זריקות , טיפולים אלטרנטיביים , זריקות תחת שקוף .
    רופא אחד המליץ ניתוח כפתרון ולבסוף פרופסור קבע כי הכאבים מעמוד השדרה הם אינם מהמקור הזה אלא ממפרק הירך .
    איך ייתכן כל הרבה טועים .
    לא בושה להגיד אני לא יודע .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דולוקסטין 30 לכאב ומחשבות
    עדי
    25/04/2019

רופאת המשפחה נתנה לי לקחת ל 30 יום דולוקסיטן 30 בגלל עודף מחשבות והתעסקות עודפת ומחשבות שלא מפסיקות על בעיות הגב שיש לי וגם לכאבים.
    מתי לקחת?
    היום אני לוקח בערב וזה רק כדור שני (פוחד מהתופעות לוואי )במהלך היום אני נוהג ועובד פיזי.
    בבוקר שאני קם יש לי שלשולים (כתוב דבקה על עצירות), תחושה שכל פעם שאני מפהק יש הרגשה מוזרה שבא להקיא ועייפות.
    זה תקין?
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שרירים נתפסים בבטן ובצלעות באופן קבוע
    ברק
    23/04/2019

היי, 2 שאלות:
    1. שריר בצלע הימנית נתפס לי, זה קורה כמעט כל יום לפחות פעם אחת, בדרך כלל תוך כדי\אחרי שיעול.
    אני מייד מרגיש כאב חזק כמו של שריר שנתפס בצלע בימנית (זה לא כואב יותר אם אני לוחץ על המקום).
    זה לפעמים עובר תוך כמה שניות ולפעמים זה עובר וחוזר כל כמה דקות.
    אני מנסה תמיד למתוח את הצלעות כשזה קורה כדי להקל על הכאב (כאב ממש חזק!) אבל לא שמתי לב שזה עוזר.. אני פשוט ממשיך לעמוד ולהסתובב עד שזה עובר.
    2. קורה לי אותו דבר בדיוק (אותו כאב) עם הבטן לאחר שאני מאמץ את הבטן.
    זה בדרך כלל קורה פעם ב.. שאני מנסה לחזק את שרירי הבטן, אחרי לדוגמה 5-10 שכיבות שאני עושה, ברגע שאני מכווץ את שרירי הבטן (מתכופף, מנסה לקום מהריצפה, עושה מתיחה כלשהי)
    שרירי הבטן מיד נתפסים! זה גם כאבי תופת שאני לא כל כך יודע מה לעשות איתם, אני מנסה למתוח את הבטן אבל זה זה עוזר רק לאותו מתיחה, ברגע שאני מפסיק מתוח הכאב מייד חוזר.
    זה ממש מפחיד להמשיך להתאמן על שרירי הבטן כי אני יודע שזה ייקרה לי גם בפעם הבאה!

אציין שאני בן 25 מעשן ולא מתאמן הרבה (משתדל לעשות לרוץ 2,3 פעמים בשבוע אבל לא תמיד יוצא)

רציתי לשאול אם אלו דברים שאני צריך לדאוג לגביהם וללכת לרופא לעשות צילומים או משהו?
    מניסיון עבר שלי. ברגע שהגעתי לכמה רופאים (אורתופדיים\משפחה) שונים בקשר לכאבי גב שיש לי, רואים בחור צעיר שיושב רוב היום (הייטק) ולא ממש עושה ספורט, אוטומטית שולחים אותי הביתה בטענה שזאת הסיבה ולהתחיל לעשות ספורט\רפואה משלימה.
    זה נכון ואני מבין את זה ברוב המקרים (גם לגבי התכווצויות השרירי בטן) אבל לגבי השיעול ושריר הצלעות שנתפסים, זה נראה לי פחות קשור לספורט מה גם שבעבר היו לי כאבי גב שנבעו מחוסר ספורט ובחודשים האחרונים אני מקפיד קצת לעשות ספורט אבל בכל יום אני עושה מתיחות לכל הגוף לפני ואחרי העבודה מה שהקל ממש על כאבי הגב, אבל שרירי הצלעות ממשיכים להתפס.

תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• איי הבנת צילום רטגן
    אמה
    23/04/2019

לפני 3 שנים עברתי ניתוח בו פגעו לי בעצב לפני שנתיים הוציאו את הברזלים שהיו לי ואחרי 6 שבועות שברתי את הרגל בעמידה
    לפני פחות מחודש הגוף לא קיבלת את הבורג נעילה שבברך והוציאו אותו מאז הניתוח אני סובלת מנפיחות וכאבים שמפרעים לי לישון בלילות עשיתי צילום אתמול על הברך ועל הקרסול שהתחילה לכאב
    לרשום בתוצאה בשתים אין עדות לממצא פרקי חריג
    אך רשום תפיחות רקמות רכות גם בקרסול וגם בברך למה מתכוונים?
    צריך לחשוש מזה??

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בכף הרגל- פלנטר פאסיטיס
    קובי
    23/04/2019

שלום רב
    אני סובל כבר 7 חודשים מכאבים בכף הרגל .
    הלכתי לרופא והוא אבחן אותי עם פלנטר פאסיטיס.
    הבנתי שקיימת אופציה לקבל זריקת קורטיזון מקומית ולפי בדיקת אולטראסאונד שמדייקת את המיקום של הזריקה .
    האם אתה ממליץ על שיטה זו?
    האם היא טובה?
    נמאס לי כבר מהכאבים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי כף רגל של קובי

ד"ר אלון מרגלית
    23/04/2019

ישנן מספר שיטות לטיפול בכאבים כאלו.
    על סמך בדיקה קפדנית ניתן להחליט על הטיפול היעיל ביותר - זה שפותר אותך מהכאבים וגם לא מאפשר להם לחזור
    מוזמן להגיע לטיפול

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היעלמות של כאבי פנטום
    משה
    17/04/2019

היי ד"ר מרגלית,
    אלו טיפולים אפקטיביים יש להיעלמות של כאבי פנטום?
    קטעו לי את הרגל לפני כשנה, ואני ממש סובל מכאבים אלו לאחרונה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי פנטום

ד"ר אלון מרגלית
    23/04/2019

לפי הבדיקה הגופנית הקפדנית ניתן לאתר בדייקנות את הסיבה לכאבי הפנטום ולטפל בהם בהצלחה
    מוזמן לקבוע תור
    בברכה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב שחוזר כל הזמן באזור הכתף.
    אורן
    10/04/2019

שאלה לי אלייך ד"ר
    יש לי כאב שחוזר כל הזמן באזור הכתף.
    עברתי בדיקות וצילומים ולפיהם הכול תקין .
    זה ממש כואב לי ומציק לי.
    מה זה יכול להיות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי כתף

ד"ר אלון מרגלית
    23/04/2019

הסיבה העיקרית לסוג זה של כאב, היא התסמונת המיופציאלית של אזור הכתף.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש - מיגרנה (או משהו אחר)
    Dvir
    03/04/2019

אני סובל כבר למעלה מ20 שנה מכאבי ראש (מיגרנה). לפני שנתיים עשיתי בדיקות מקיפות שכללו סיטי ראש, בדיקת עיניים, נוירולוג ובדיקות דם. כל הבדיקות יצאו תקינות, אבל המיגרנות ממשיכות. עד היום קיבלתי המון כדורים כאלה ואחרים שעוזרים לי פעם או פעמיים ומפסיקים להשפיע. עכשיו אני לוקח כדור כל יום לפני השינה- אלטרולט שעוזר פחות או יותר, אבל גם עכשיו תוך כדי היו לי התקפות מיגרנה קשות שנימשכו יומיים ושלושה ימים. לפעמים זה עם בחילות נוראיות והקאות (קידמת הראש) ולפעמים לא (מאחורי הראש, עורף) ניסיתי רפואה אלטרנטיבית שכללה דיקור סיני שנמשכה חודש שלם, אבל זה לא באמת עזר. בקיצור, שומדבר שניסיתי וקיבלתי לא באמת עזר לאורך זמן. (אני מעשן במגמה להפסיק) אם יש לכם פיתרון, אשמח לקבל אותו. תודה, דביר

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דביר סובל מכאבי ראש ממושכים

ד"ר אלון מרגלית
    23/04/2019

מוכרת לנו התופעה וכמובן גם טיפול יעיל לבעיה כזו כולל התייחסות למקור שריר-שלד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה