פורום אף אוזן גרון - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים, מחיצות האף, גודש באף, נזלת, צפצופים באוזניים, טנטון, בדיקות שמיעה, שיעול כרוני ועוד

מנהל הפורום

ד"ר עמית וולפוביץ
ד"ר עמית וולפוביץ
053-4877820
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר עמית וולפוביץ
053-4877820 ללא פרסום בפורום

• משטח גרון תוצאה - streptococcus beta hemolyticus non a
    רגי
    18/02/2020

שלום
    כל השבוע הייתי מנוזלת, בשבת פתאום הרגשתי כאבי שרירים כאב קל בגרון שהלך והצגבר טניה לי קר ועלה החום...לא חיכיתי שמעלה חום גבוה ו38.5 לקחתי אקמול. לאחר ארבע שנות לקחתי שוב אקמול והלכתי לישון.בבוקר התעוררתי בלי חום וכנראה שכבר לא היה חום בלילה אך הגרון כאב כל היום, נלקח לי משטח גרון במרפאה, בזמן זה שטפתי עם מי מלח המון ותמיד יצא לי ליחה או נזלת צהובה שהרגשתי שתקועה לי..לציין שגרון אדום ללא תפליט, למחלוקת בבוקר קמתי עדיין כאב גרון לאחר גרגור יצא לי גוש של מוגלה והרגשתי יותר טוב, במשך שעתיים הכאב פחת ונעלם כלא היה, היום רופאה התקשרה ואמרה שהתוצאה זה סטרפטקוק בי, לדעתה לקחת אנטיביוטיקה כי קלינית היה חום וכאבי גרון חזק אך היא לא בטוחה. מה אליי לעשות? האם לקחת אנטיביוטיקה או לא? מה ההשלכות לחיידק זה בגרון ללא טיפול? לפי מה שקראתי הוא נמצא בעיכול או נרתיק האשה ואצלי בגרון, זה הגיוני? האם זה מסוכן? יש לציין ששלוש פעמים בשנת 2019 היתה לי דלקת גרון סטרפ a....טופלתי באנטיביוטיקה. מאז תמיד יש כאבי גרון מוזרים שלאף אחד אין הסבר כי בבדיקה אין סטרפ אי.
    תודה מראש

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר עמית וולפוביץ - 053-4877820

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• קשריות בבלוטת התריס - פענוח בדיקה
    גליה
    18/02/2020

שלום רב,
    אבקש סיוע בפענוח הבדיקה המצ״ב, ומה המשמעות של האבחנה.
    האם זה מסוכן?

תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קליקים באוזניים והרגשה של סתימות
    קארין
    18/02/2020

היי
    לפני כחודש חזרתי מטיסה שבה טסתי מצוננת ולכן נסתמו לי האוזניים
    חזרתי עם דלקת בסינוסים ולקחתי שבוע אנטיביוטיקה אוגמנטין.
    מאז אני סובלת מקליקים באוזניים בעת בליעת רוק .
    סבלתי גם מסחרחורות שיוט,שנפסקו עם הזמן אך הקליקים עדיין קיימים,יש גם מעט תחושת אטימות באוזניים ורעשים של רוח כזאת לפעמים בעת תזוזה מסוימת בפנים.
    הלכתי למספר דוקטורים (אף אוזן גרון) ולא ידעו לאבחן את הבעיה
    יש לציין שעשיתי mri והכל יצא תקין
    וגם בדיקת שמיעה שיצאה תקינה.
    מה ניתן לעשות או לבדוק ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סיטי סינוסים מערות פנים
    מורן
    17/02/2020

להלן תוצאות סיטי סינוסים בעקבות כאבי ראש וסינוסיטיס שחזר לאחר אנטביטיקה.
    לסיכום:היתרות אפית קשה.סינוסיטיס מקסילרית בילטרלית.סטייהשל מחיצת האף לשמאל
    אוסטאומה פרונטלית מימין 3 מ"מ. מלאות ספנואידלית בעיקר משמאל.
    אשמח להסבר על התוצאות ומשמעותם.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ספריי אמביס לפוליפ באף ותופעות לוואי
    מ
    14/02/2020

שלום רב ד"ר
    התגלה אצלי פוליפ ענקי בנחיר שמאל. הרופא הצליח לבצע כריתה חלקית ואני כרגע עם ספריי אבמיס. הרופא אמר שאם הספריי לא יעלים את הפוליפ אצטרך ניתוח והפנה לסיטי.
    שאלותיי:
    1. האם אפשר בדיקה אחרת במקום CT? אני חוששת מה קרינה. האם אפשרי MRI אפילו פרטי?
    2. אחרי שימוש של שבועיים עם הספריי אני מרגישה נפיחות בכל הגוף, אצירת נוזלים, עצירות, גודש בחזה וכו'. האם מסוכן השימוש בספריי?
    בתודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נשאות של חיידק הסטרפטוקוק
    סיון
    10/02/2020

שלום רב, אני סובלת מדלקות חוזרות בגרון מזה 3 שנים. לאחרונה עשיתי משטח גרון איטי כשאני בריאה ללא כל סימפטום ויצא חיובי. עשיתי בדיקת דם ANTISTREPTOLYSIN ויצא 181 (הטווח הוא 0-200). האם זה אומר שאני נשאית של החיידק?
    אם כן, האם יש סכנה בסיבוכים הנלווים כשאני מרגישה טוב ללא כל סימפטום?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• C.t עצמות אוזניים עם אסמכתא צבאית
    ליאורה כהן
    10/02/2020

בוקר טוב, בתי החילת צריכ לעבורc.t. אוזנים טמפליות היכן עושים זאת עם אסמכתא צבאית?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אוזן "סתומה" לאחר מחלה ויראלית
    טלי
    09/02/2020

שלום רב, לפני כ-10 ימים חליתי במחלה ויראלית שכללה חום 38 מעלות, כאבי ראש, גרון וחולשה כללית. מזה מס' ימים אני סובלת מתחושה של "אוזן סתומה" כמו בטיסה...אני מרגישה הרבה יותר טוב וללא חום אך התחושה של האוזן עדיין נמשכת. מתי צפויה הטבה במצב. אני בת 52, בריאה בדרך כלל.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בגרון ופצעים לבנים באזור כבר שבוע
    יאיר
    08/02/2020

היי שלום ביום שני השבוע התחיל לי כאב בגרון.
    הלכתי לרופא ולקחו תרבית משטח גרון. יום למחרת חזרתי לרופא והוא נתן לי אנטיביוטיקה. ויום לאחר מכן אמרו לי מהמרפאה שאין לי משהו חיידקי וזה ויראלי ולהמשיך את האנטיביוטיקה ל 5 ימים. אני לוקח אנטיביוטיקה כבר מיום שלישי ואין שום הקלה וכואב לי מאוד באוזניים גם.
    יש לי פצעים לבנים שנראים כמו אפטות בגרון ומסביבו. קשה לי לאכול לדבר לשתות.
    בנוסף יש לי נזלת צהובה
    והרבה ליחה צהובה.
    וגודש באף

חשוב לציין שאין לי חום כלל.

מה אפשר לעשות בנושא?

יש לי כאן תמונה של הפה שלי.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול לא פוסק האם מתאים לרופא אף אוזן גרון?
    ורד
    02/02/2020

רציתי לשאול האם במקרה של שיעול שלא פוסק ניתן לפנות גם לרופא אף אוזן וגרון?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות CT סינוס
    שני
    02/02/2020

שלום רב,
    אני בת 32, בשנים האחרונות מאז שנכנסתי להריון אני סובלת מסינוסים חוזרים אחת לכמה שבועות ולפעמים אחת לכמה חודשים (לא סבלתי מזה מאז הנעורים וזה חזר עם ההריונות ביחד עם אלרגיות עונתיות). בכל פעם האנטיביוטיקה עוזרת אך מרגיש שזה לא לגמרי עובר, עד שזה חוזר ושוב צריך אנטיביוטיקה. ביצעתי בדיקת CT סינוס , אשמח להבין מה המשמעות של הבדיקה והאם יש פתרון לזה?

(תוצאות הפענוח בקובץ המצורף, לא היה ניתן להעתיק את התוכן ללא שיבוש סדר האותיות)

תודה רבה מראש!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הצללה פריפרית בסינוס מקסילרי - סינוסיטיס?
    Dorr Pangraf
    30/01/2020

הצללה פריפרית עם גבולות לבולרים בסינוס מקסילרי ימני.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ירידה בשמיעה - פענוח תוצאות בדיקת שמיעה
    אביטל
    26/01/2020

בת 36 ברקע מחלת כליות כרונית מסוג IGAN. בעבר סבלתי המון מסינוסיטיס בבדיקת CT סטייה של מחיצה מצד שמאל. בשנים האחרונות סובלת מדלקות חוזרות באוזניים ומנוזלים. לאחרונה היתה לי דלקת אוזניים שטופלו אך ורק בטיפות דקס אוטיק ומיד בסיום הטיפול התחלתי להרגיש "אטימות באוזן" שמאל. הייתי פעמיים אצל א.א.ג והוא הפנה אותי לבדיקת שמיעה וטימפנומטריה. ידוע מבדיקות קודמות על ירידה קלה בשמיעה. ב 26/1/2020 ביצעתי שוב בדיקת שמיעה מקיפה וטימפנומטריה. להלן התוצאות:
    ימין: שמיעה בתחום הנורמה עד ליקוי שמיעה בינוני חמור מסוג תחושתי עצבי.
    שמאל: שמיעה בתחום הנורמה עד ליקוי שמיעה חמור מסוג תחושתי עצבי אסימטריה לרעת אוזן שמאל בתדרים 6-8 KHZ
    הערות כלליות: אסימטריה בין אוזניים לרעת אוזן שמאל בתדרים שצויינו מעלה. טימפנומטריה AS דו"צ.
    חזרה לרופא א.א.ג. לשקול המשך בירור אסימטריה, וכן לאור ממצאיטימפנומטריה. מעקב שמיעה לפיהמלצת רופא א.א.ג
    -לשקול שיקום שמיעה לאוזן שמאל לפי התוויות סל ובהתאם להמלצת א.א.ג
    - לשקול התאמת אביזרי עזר לשמיעה בהתאם להתוויות.
    שאלותיי הן:
    1. מה משמעות הפיענוח הנ"ל?
    2. האטימות באוזן חולפת וחוזרת לסירוגין (אינה קבועה). על מה יכול להעיד?
    3. ממש לא מרגיש לי שאני "חירשת" ולא שומעת טוב. האם ייתכן שהבדיקה אכן לא משקפת את מצב השמיעה שלי?
    קבעתי תור לא.א.ג אבל התור עוד רחוק. אשמח אם תוכל בינתיים לענות על שאלותיי.
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נזלות וסינוסיטיס בכל חורף
    רפי
    21/01/2020

שלום, אני בן 42 בריא בד"כ. מאז ילדותי, בכל חורף אני נתקף בדלקות סינוסיטיס שנפתר ע"י מתן מוקסיפן 500 מ"ג. הדלקת ממש משביתה אותי עם כאבי ראש, כאבי עיניים וכו' והבעיה שבשלושת החורפים האחרונים היה לי 3 פעמים בכל פעם בהפרשים של כמה שבועות. כלומר יוצא לי בכל חורף ליטול סך של 3 חבילות אנט' סה"כ. הסיבה היא ככל הנראה שהנזלת שלא מתייבשת מחמירה לאט לאט את המצב ואז מתחיל הדלקת. הייתי אצל א.א.ג שבדק לי את המחילות של האף בעזרת צינורית עם מצלמה ואמר שהכל תקין. שאלתי - מה היית ממליץ לי לקחת כדי לייבש את הנזלת ובכלל, איך לא להגיע למצב שאני מנוזל לכתחילה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מריניגיטיס - מה לעשות? האם ניתן להתאמן?
    אור רחמן
    16/01/2020

היי, הייתי ביום שני אצל רופא אף אוזן גרון ואובחנתי עם מיריניגיטיס, עם דלקת באוזן שמאל ושלפוחית על עור התוף. ההרגשה הכללית שלי השתפרה אבל האוזן ממש לא ועדיין סתומה ממש. רציתי לשאול אם יש משהו כלשהו נוסף לעשות? (מסיימת כבר טיפול אנטיביוטי) ובנוסף, אם אני מרגישה מספיק טוב להתאמן אני יכולה כבר ללכת להתאמן?
    מפחדת שמאמץ עשוי לפגוע בצורה כלשהי באוזן. אפשר גם להפריד בין אימוני האירובי והכוח ולומר לי מה מתאים, כי לפי מיטב הבנתי ייקח עוד זמן עד שהאוזן יישתפר.
    תודה רבה מראש על כל מענה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה