פורום אף אוזן גרון - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים, מחיצות האף, גודש באף, נזלת, צפצופים באוזניים, טנטון, בדיקות שמיעה, שיעול כרוני ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• טינטון מלווה בחרשות לכמה שניות
    משה
    16/11/2020

אני סובל מטינטון מספר שנים. בממוצע פעם בשבועיים בערך באופן ספונטני אוזן שמאל מתחרשת לכ 10 שניות מלווה בצפצוף בתדר נמוך ואז זה משתחרר הציפצוף נעלם והשמיעה חוזרת. אני חושש שזה מבוא לחרשות תמידית, האם החשש מוצדק?

אני סובל מרעש מהשכנים ולפעמים ישן עם אטמי אזניים. שמתי לב שהבעיה שכיחה יותר בתקופות אלה. האם שינה עם אטמים יכולה ליצור בעיה כזו?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    טינטון מלווה בחרשות לכמה שניות

הוספת תגובה

תמונה

• טינטון ירידה בשמיעה ואטימות באוזן שמאל
    שלמה
    10/11/2020

שלום דוקטור ,בן 36 בריא,
    לפני כ4 חודשים חוויתי ירידה בשמיעה וטינטון חזק אציין שאימי נפטרה לפני 5 חודשים בוצע בדיקת שמיעה ישנה ירידה בשמיעה , פניתי למומחה לאף אוזן גרון , ביצעתי mri תקין מוח אוזניים טופלתי בפרדינזון , ישנה שיפור בשמיעה באוזן שמאל וטינטון מופחת , עברו כבר 4 חודשים והשמיעה לא חזרה לגמרי באוזן שמאל האם ניתן לעשות לדעתך דבר נוסף המומחה טען שאולי יחזור מעצמו מה דעתך?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• לשון צהובה, כאבי גרון ופצעים בגרון
    ליאור חיים
    08/11/2020

הי,בת 19
    סובלת כבר חודש וחצי מפצעים בגרון וכאבי אוזניים
    בנוסף שכבה עבה צהובה על הלשון ,לא יכולה לאכול ולא מרגישה בטעמים ,ממה זה יכול לקרות ?
    מצורפת תמונה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב גרון לא חולף בעקבות נזלת אלרגית
    יהודה
    07/11/2020

בס" ד
    שבוע טוב
    לפני שבועיים בקרתי אצל רופא אף אוזן וגרון,שאיבחן נזלת אלרגית ונתן לי משאף הוואניס,היו לי כאבי גרון ללא התייחסות הרופא.
    שבוע אחרי הלכתי לרופא מזפחה,שלח אותי למשטח גרון מהיר,יצא שלילי,למרות שאני בספק אם האחות עשתה בדיקה כמו שצריך.
    ביום חמישי הלכתי שוב לרופא אף אוזן וגרון שמתן לי מוקסיפן פורטה 500 במינון 3 פעמים ביום.
    לקחתי כבר 7 כדורים מאז,והגרון עדיין שורף.
    מה לעשות? האם להפסיק את האנטיביוטיקה?

הוספת תגובה

תמונה

• דגדוד מציק באף !!!!
    נועה
    07/11/2020

שלום.
    בתקופה האחרונה אני מרגישה תחושה של דגדוגים באף כאילו משהו הולך בפנים... בימים האחרונים זה אפילו מתחיל להציק.
    האם יכול להיות מצב של תולעים באף?
    אני ממש חוששת...
    ואם כן מה הטיפול?
    אשמח לתשובה מהירה

לקביעת תור
    סגירה
    דגדוד מציק באף !!!!

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בפרדניזון לפציאליס וערכי ספירת דם
    מיכל
    29/10/2020

שלום אני בת 37 ומטופלת מאתמול בסטרואידים מסוג פרדניזון 60 מג עקב פציאליס שהופיע ביום שני. ספירת הדם שלי מהיום וחלק מבדיקת שתן לא תקין ורציתי לדעת אם זה יכול להיות קשור לסטרואידים. ביוני הבדיקות היו תקינות. מצ"ב הבדיקות הלא תקינות

הוספת תגובה

תמונה

• טעם לא טוב בפה, והאוכל לא טעים לי
    שרה
    25/10/2020

בת 63 בריאה בדרך כלל ,טעם לא טוב בפה כבר מס חודשים,והאוכל לא טעים לי

הוספת תגובה

תמונה

• תפליטים/אבני שקדים האם דלקת גרון?
    ורד
    22/10/2020

שלום,
    מזה מס ימים הרגשתי תחושה של אי נוחות בבליעה-בבדיקה מול מראה נצפה נקודה לבנה בשקד ימין. אחרי יומיים הופיעה נקודה לבנה גם בצד שמאל. אציין שאני ללא חום,מרגישה טוב,ללא כאבים
    למעשה מלבד אי נוחות בבליעה(הרגשה כאילו משהו מציק)הכל תקין. פניתי לרופאת משפחה ,שלקחה לי משטח-טרם הגיעה תשובה,ולדבריה היא מתרשמת שמדובר בתפליטים של סטרפטוקוק. אני תוהה אם אכן ייתכן שמדובר בדלקת גרון חיידקית מאחר ושנים רבות לא סבלתי מדלקת חיידקית,וכן הקליניקה די "שקטה" ולא סוערת כאופייני לדלקת גרון.
    האם ייתכן שמדובר באבני שקדים?
    מצרפת תמונה

הוספת תגובה

תמונה

• שריר תפוס בגרון או בצוואר מה ניתן לעשות?
    עמית
    19/10/2020

הי,י כבר יומיים יש לי הרגשה ממש מוזרה בגרון, כמו שריר תפוס רק בתוך הגרון עצמו, כשאני מזיזה את הראש לצדדים אין הרגשת כאב אבל כשאני מרימה את הראש למעלה אני לא מצליחה להרים עד הסוף כי יש תחושה כמו של גולה שחוסמת בתוך הגרון
    רציתי לדעת אם יש דבר כזה שריר תפוס בצוואר ולמי עלי לגשת ?

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח סיטי לקראת ניתוח עקב חור בעור התוף
    רוזי רוט
    13/10/2020

הבן שלי עבר סיטי בגלל חור בעור התוף ומה שהיה נראה לרופא בבדיקה רגילה כגידול קטן בעקבות דלקות חוזרות ונישנות .
    פענוח סיטי :
    מבנה גרמי תקין של תעלת שמע חיצונית
    סקוטם שמור דו"צ. עיבוי תופית משמאל אשר מסוייד חלקית.
    מרכיבי האוזן התיכונה כולל עצמימות השמע תקינים משמאל . גיד ה- tensor tympani נראה מסוייד. מימין הצללה של ההיפיטימפנום ומרווח פרוסאק.
    מרכיבי האוזן הפנימית כולל השבלול, וסטיבלום, ותעלות הסמיצרקולקיות תקינים.
    מהלך עצב הפנים תקין דו"צ.
    תעלות השמע הפנימיות הגרמיות ברוחב תקין.
    המרכיבים הגרמיים של עצמות הפירמידה כולל הודגמו ללא סטיטת למעט סקלרוזציית יתר והצללה חלקית של תאי מסטואיד בודדים.
    היפרטרופיה של כרית האדנואידים . עיבוי רירית במערות הלסת ותאי אטמאויד. סטיית מחיצת האף בצורת S עם רירית מעובה סביבה וסביב הקונכות משמאל.
    האם סיטי תקין או שנדרש ניתוח לאוזן שמאל שבה יש חור בעור התוף.

הוספת תגובה

תמונה

• אף ואוזן סתומים אחרי ניתוח טימפנופלסטי
    יוחאי
    11/10/2020

שלום וברכה

לפני כשלוש שנים עברתי ניתוח טימפנופלסטי לסתימת חור בעור התוף באוזן שמאל. מאז הניתוח אני מרגיש שהאוזן והנחיר השמאלי בעומקו סתומים באופן מתמיד. בדיקת שמיעה לאחר הניתוח הראתה ירידה בשמיעה. אם אני סותם את הנחיריים עם היד ואז דוחף אוויר החוצה אז אני מרגיש שהסתימה באוזן קצת נפתחת (אמנם הנחיר נשאר בתחושה של סתימה) ואז אני פתאום שומע יותר טוב, אבל רגע לאחר מכן כשאני בולע רוק זה חוזר ונסתם, כך שזה כל הזמן סתום.
    יש לציין שמה שהכי מפריע לי -יותר מהפרעת השמיעה- זה ההפרעה הנשימתית שבגלל הנחיר הסתום.
    יש לציין שמזה כמה שנים, עוד לפני הניתוח, יש לי נזלת אלרגית שקופה באופן די יומיומי וסדרות של התעטשויות לאורך היום.. ואחרי שאני מתעטש או מקנח את האף זה קצת משחרר לי את תחושת הסתימות ופותח את הנשימה, אבל לא באופן משמעותי ולא לאורך זמן.
    תרסיס סטרונאז' שקיבלתי מהרופא לא עזר.
    במרפאת אאג שהייתי אמרו שהפתרון האפשרי לבעיה הוא ניתוח בלון להרחבת חצוצרת השמע.
    רציתי לשאול מספר שאלות (מקווה שלא יותר מדי) על מנת לסגור את הפער בהבנה שלי את הבעיה. אשמח מאד להסבר ותאור כמה שיותר מפורטים. בתודה מראש :
    1. מה הסיבה/סיבות האנטומיות האפשריות לכל הבעיה? אשמח להסבר מפורט.
    2. למה זה התחיל להפריע לי אחרי הניתוח טימפנופלסטי, הרי בסה"כ יישרתי קו עם כל מי שעור התוף שלו לא מנוקב - שזה כמעט כולם? ולמה לפני הניתוח זה לא היה?
    3. האם תחושת הסתימה באף היא פועל יוצא של הניתוח? אם כן- למה ואיך?
    ואם לא- מהי הסיבה?
    האם ניתוח בלון להרחבת החצוצרה זה מענה מתאים לסתימה באף?
    האם יכולים להיות עוד דרכים לטפל בסתימה באף?
    4.לאיזה פתלוגיה בדיוק מיועד ניתוח הבלון?
    5. מה המלצתך בשורה התחתונה?

תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• הקשר בין טינטון לבעיות אף אוזן גרון
    גיטי
    05/10/2020

שלום
    מזה 3 שנים אני סובלת מטינטון .לאחרונה שמעתי
    שיש קשר בין סינוסיטיס לטינטון.מדי פעם יש לי סינוסיטיס(לא כרוני).האם קשור?
    מבדיקה בעבר אני יודעת שמחיצה אחת באף זזה לי.אמרו לי אז שאין בעיה לאויר לעבור ולכן לא צריך טיפול.האם לזה יכול להיות קשר לטינטון?
    אם כן ,לאן לפנות.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• ליחה ונזלת במשך תקופה ממושכת
    אמונימית
    03/10/2020

אני חשה כבר תקופה ארוכה (שנים) שיש לי גוש בגרון שלא עובר לא משנה כמה אבלע, לפעמים הוא מורגש יותר ולפעמים פחות. בנוסף, לאחר מקלחות, ארוחות וכדומה, יש לי נזלת (נוזלית) ובמקרים אחרים נזלת שאינה נוזלית, זה קורה לי המון. פניתי לרופא אף אוזן גרון והצגתי את המצב כ"ליחה ונזלת תכופה", הוא בדק אותי ואמר שגם האף וגם הגרון יבשים לגמרי אך אמר שעם הליחה בכל אופן אין לו מה לעשות, ולנזלת נתן לי טיפות אבאמיס.
    יכול להיות שמה שאני מרגישה זו לא ליחה? והאם באמת אין מה לעשות? האבאמיס עד כה לא עוזר.
    מעבר לכך, אני מרגישה שיש לי ריח רע מהפה, האם יכול להיות קשר? ומה אפשר לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

• כאב אקוטי כבר שבוע בעקבות סינוסיטיס
    תום
    03/10/2020

אני בהריון שבוע 33. יום חמישי לפני שבוע ויומיים החלה לי קצת נזלת וכאב גרון.ביום שישי די עבר. התארחתי בבית והיה שם כלב שלדעתי עשה לי התקף אלרגיה מטורף (אני אלרגית לכלבים) בשבת בבוקר החלו לי כאבים בטורפים באוזן ימין. הלכתי בערב למוקד והרופא אמר שלא רואה כלום אבל נתן לי מרשם לאנטיביוטיקה ליתר ביטחון אם לא משתפר. אין לי חום. בשני שרק החריף המצב התחלתי בבוקר אנטיביוטיקה אמוקסי פורטה. בשני אחר הצהרים היה בלתי נסבל. נסעתי למיון. אאג הסתכל באוזן אמר דלקת חריפה עם בלטים מדממים שם. להמשיך אנטיביוטיקה וצרף גם אנטיביוטיקה של טיפות לאוזן. ברביעי שלא היה עדין שיפור הלכתי לעוד רופאת אאג. היא הסתכלה ובסוף ראתה המון מוגלה בסינוסיטיס. אמרה שיש סינוסיטיס והחליפה לי אנטיביוטיקה לזינט. אני איתה כבר כמה ימים. כואב לי בטירוף. מרגישה כאילו יש לי בלון נוזלים במח בצד ימין והוא מקרין לי על כל צד ימין. מהקודקוד עד הצוואר. ולא שומעת כלום באוזן הזאת. כולל כאב חריף בחניכיים בצד ימין. אשמח לדעתך. מרגישה שסתם לוקחת את האנטיביוטיקות. תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• פעילות גופנית אחרי ניתוח טימפנופלסטיקה
    ליאת
    26/09/2020

שלום , לפני כ8 ימים עברתי ניתוח טימפנופלסטיקה , הייתי ב7 ימי מחלה , הוסבר לי שאסור לבצע פעילות גופנית כחודש, רציתי לדעת האם הליכה רגילה לא מהירה מותרת?

הוספת תגובה

תמונה