פורום אף אוזן גרון - יש לך שאלה?

שומעים אותי? לא? פורום אף אוזן גרון הוא המקום בשבילכם! פורום אף אוזן גרון יענה על: כאב אוזניים, צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים, מחיצות האף, גודש באף, נזלת, , שיעול כרוני ועוד

מנהלי הפורום

מיכאל וימן
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חוסר טעם וריח בגרון ובאף
    יוסף אברהם
    27/05/2018

שלום רב.בן 62 לפני 3 חודשים הצטננות חזקה עים סינוזטיס קלה.תרופות זינט 10 ימים.פרמינזון 20 מג.5 ימים.לאחרונה חזר מעט הטעם .והריח.אבל לא באופן מלא 40 % לערך חשובה לי דעתך .מתודה מראש.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם יש צורך לקחת אנטיביוטיקה?
    ליאל
    25/05/2018

שלום רב,
    אני בת 31 ללא מחלות רקע.לפני כ3 שבועות ניקיתי את המקלחת וקצת שמתי יותר מידיי הפעם אקונומיקה ,הריח היה כל כך חזק שהעיניים שרפו מאוד והיה ממש קשה לנשום..מהאז יש לי כאבים בחזה,נזלת,כאבי ראש,שיעול נוראי,כאב גרון שלא עובר..היתי אצל רופא אף אוזן גרון ובהתחלה אמר שזה ויראלי..לאחר כשבועיים של כאב הופיעה על השקדים נקודות לבנות הלכתי למוקד רפואי והיבאו לי מוקסיפן כנראה שהיה לי חיידק..אני לוקחת מוקסיפן כבר 6 ימים וכצעט ואין שיפור חוץ מהנקודות הלבנות על הקשדים שנעלמו..חזרתי לרופא אף אוזן גרון ובדק אותי עם מכשיר שמכינסים דרך האף ואמר שיש לי דלקת בדרכי הנשימה ומיתרי הקול ואמר שאקח אנטיביוטיקה בשם זטו..
    האם יש צורך לקחת אנטיביוטיקה?ואיזה אנטיביוטיקה ממולצת
    האם זה קשור לזה שהרחתי אקונומיקה?
    איך אפשר לדעת בוודאות שזה על רקע חיידקי או ויראלי..חשוב לציין בעשיתי משטח גרון ויצא שלישי ועדיין הופיעה לי נקודות לבנות על השקדים שזה מראה שזה חיידק..
    האם זה יכול לעבור לריאות החיידק בלי טיפול מתאים?
    תודה רבה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תחושה של שריר תפוס בגרון
    שלמה
    25/05/2018

שלום.
    הייתי חולה בשבוע אחרון, היה לי צינון ושיעול. לאחרונה הרגשתי כאילו נתפס לי שריר בגרון בצד שמאל, שמתבטא בעיקר בעת אכילה/שתייה ובבליעת רוק.
    עכשיו לבדיקה אצל אף אוזן גרון אני כמעט בוודאות יילך, אך בגלל שזמן ההמתנה לתור הוא ארוך ואני היפוכונדר מטבעי, השאלה שלי היא- האם יש קשר בין השיעול והצינון לתחושה התפוסה בגרון? והאם זה מסוכן?
    תודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שטף דם בשתי האוזניים
    חלי
    12/05/2018

שלום לך ,
    קודם כל תודה על המענה והזמן שאתה מקדיש .

לפניי 4 ימים עליתי למטוס חולה ( שפעת כנראה המלווה גם בצינון), נאלצתי לנחות פעמיים ( היו שתי טיסות) בטיסה ממש הרגשתי כאילו לקחו שני סכינים ופשוט החלו לדקור לי את האוזניים.
    לאחר הנחיתה התחלתי לשמוע את עצמי מבפנים ונסתמו לי גם האוזניים .

מיד עם חזרתי ניגשתי לרופא א.א.ג והוא אמר שישי לי שטפי דף בשני הצדדים, ונתן לי דזורן וטיפות אף לייבוש הנזלת.
    וגם שלח אותי לבצע בדיקת שמיעה ולחזור אליו עוד שבועיים.
    עברו 4 ימים ואני לא מרגישה שום שינוי, אני לוקחת גם אקמול שפעת ולאחר שעובר הזמן של הכדור מתחיל להיות לי כאבים בראש,בעורף.
    שאלותיי הם:
    1. כמה זמן זה אמור לעבור , אם בכלל?
    2. האם לא צריך התערבות של אנטיביוטיקה דרך הפה?
    3. האם לדעתך המצב מסוכן וזה יכול לפגוע לי בשמיעה?
    4. האם כדאי ללכת לייעוץ פרטי?
    שוב תודה עבור המענה, (סליחה שזה כזה ארוך )

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אף סתום כרוני לתינוק
    חן
    07/05/2018

היי ד"ר
    בני בן הארבעה חודשים סובל מאף סתום ונזלת כבר מאז שנולד.
    זה לא עובר וזה לא נראה שזה בכיון לעבור..
    דבר שמקשה עליו לינוק ולישון
    האם יכול להיות שיש לו בעיה במבנה האף?או שצינון יכול להמשך מספר חודשים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מקרה דומה ומחפש תשובה
    אבי יודילביץ
    06/05/2018

שלום , לי קורה אותו הדבר בדיוק וזה גם מדאיג אותי מאוד אשמח לדעת אם מצאו לך את הגורם או הסיבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ליחה כרונית דיאנה עוברת
    ליאת
    19/04/2018

שלום רב ותודה על המענה.
    מזה כ4 שנים אני סובלת מנושאים הקשורים באאג.
    בתחילה חשבו שזו אלרגיה, אחרי זה אסמה, אחרי זה סינוסיטיס וכרגע לא ברור עוד.

בחודש האחרון ולאחר סינוסיטיס שעבר עם אנטיביוטיקה, החלה לי שוב ליחה ממש קשה.
    ממש הרגשת חנק. שיעול טורדני שאינו נפסק, הקאת ליחה מרוב החנק (רק בלילה).
    כיחכוך בלתי נפסק, הפרעות שינה וממש סבל בלתי פוסק.

הייתי אצל אאג שביצע בדיקה עם מצלמה דרך האף, הוא לא מצא שום סיבה לליחה.

בתחילה חשד בשעלת, אך לאחר שהסברתי שרק בשנה האחרונה חוסנתי (בהריון) נשאר ללא הבחנה וביקש לנסות לנטין 30- פעם ביום למשך חודש.

האם יש לכם אולי רעיונות או תהליכים ששווה לבדוק או לעשות על מנת להקל או לפתור את המצב?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דלאצין 300 מג מינון
    ליאת
    04/04/2018

שלום
    דלקת גרון עם חיידק סטרפקוק שחוזרת כל חצי שנה בממוצע
    הפעם רופא אאג נתן מינון של דלאצין 4*300 מ"ג
    לעומת זאת רופאת משפחה טוענת שמספיק לי 2*300 מ"ג
    אז מה בעצם מומלץ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אנדומה 9 מ״מ בבלוטת הפרא תרואיד
    רבקה
    03/04/2018

שלום רב, לאחר מיפוי מיבי נמצאה בלוטה פרט תרואיד מוגדלת בצד ימין יש הצוואר פניתי לרב פירר וקיבלתי המלצה לנתח ולהסיר אצל פרופסור רפאל פיינמסר אשמח ליצירת קשר דחוף איתי על מנת לקדם את התהליך תודה רבה רבקה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בצקת בתעלת אוזן שמאל
    שרון בן שושן
    01/04/2018

שלום.
    א. א. ג איבחן אצלי בצקת בתעלת אוזן שמאל שגורמת לי לטנטון ולתחושת מלאות, שאלתי היא איך מעלימים את הבצקת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ציסטה מרטנציה + בעיות במערכת שיווי משקל
    איריס
    26/03/2018

שלום,
    1. אשמח לדעת מה המשמעות של ציסטה מרטנציה בסינוסים ?
    נתגלה ב MRI שביצעתי לפני מספר שנים עקב כאבי ראש וסחרחורות והרופאים הנוירולוגים בזמנו לא התייחסו לממצא הזה.
    אציין שסובלת שנים רבות מנזלת אלרגית , כמו כן כל צינון מלווה בנזלת שנמשכת אצלי במשך שבועות.

2.בנוסף סובלת מבעיות של חוסר שיווי משקל וסחרחורות.בבדיקת eng נמצאה בעיה באוזן ימין.
    לאחרונה זה החמיר ומתלווה לחוסר היציבות הקבוע תחושה שכשאני מורידה מעט את הראש אני רואה הכל עקום,כאילו הרצפה לא ישרה ומרגישה שאני עומדת ליפול.האם זה ביטוי נוסף לאותה הבעיה? או שזה יכול להצביע על משהו אחר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שיעול מתיש כבר שבוע. גם אין טיפת קול
    גבריאלה
    23/03/2018

כן. אם תוכלו לתת לי תקווה. כמובן רק בכתב. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קוצר נשימה וליחה מוגברת
    כרם
    21/03/2018

שמי כרם, בת 23, מעשנת 10-12 סיגריות ליום (לא יודעת אם הדבר קשור).
    כבר מילדותי זכור לי כי אני סובלת מליחה מרובה בכמחצית מימות השנה, לרוב כשאני מצוננת, אך גם כשלא יש לי מין רוק "צמיגי". לרוב הליחה שקופה\שקופה עם נקודות צהובות.
    חשוב לציין שאיני משתעלת בכלל.

בשנה האחרונה היני סובלת מקוצר נשימה בכל יום כמה פעמים ביום, ללא קשר למאמץ פיזי- מאין תחושה שאיני מצליחה לנשום "עד הסוף", כמו צורך לפהק, והדבר עובר לאחר ככמה שניות, או לחילופין כשאני שוכבת אני צריכה להתיישב וכך מצליחה לנשום יותר בקלות.

שאלתי אלייך- בערך לפני עשור, בגיל 12-13, הלכתי לרופא אף אוזן גרון על מנת שיבדוק את עניין הליחה, והוא החדיר לי צינור דרך האף ואמר משהו על כך שהסינוסים שלי לא התפתחו מאז ילדותי\לידתי, וזה הדבר שגורם לי לליחה מוגברת.

השאלה-
    א. אני לא ממש זוכרת מה אמר מפאת הזמן שעבר מאז האבחנה, האם אתה יודע במה מדובר? או לחילופין, מה השם הרפואי של התופעה?
    ב. האם יכול להיות שהדבר קשור לקוצר הנשימה שאני חווה בשנה האחרונה? עברתי דרך רופאת ריאות אשר אומנם לא עשתה לי תפקודי ריאה מפאת גילי הצעיר, אך הקשיבה לנשימתי ואמרה שסדירה ללא צפצופים.
    ג. יש לי תור בעוד כשבוע לבדיקת תגר מטכולין על מנת לשלול בעיית ריאות\אסטמה- האם העובדה שאני מצוננת וסובלת מליחה בימים אלה יכולה להשפיע על תוצאות הבדיקה?

תודה רבה ויום נהדר!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם מדובר במורסה פריטונסילרית?
    טל
    17/03/2018

שלום
    אני סובלת כבר יומיים מחום וכאבי גרון ומוגלה בשקדים, עשיתי משטח גרון ומחכה לתשובות בנתיים התחלתי לקחת אנטיביוטיקה לפי הוראת הרופא שלי

אך היום הסתכלתי וראיתי שגדל לי כמו ג'ולה על השקד, מצורפת תמונה...האם מדובר במורסה פריטונסילרית?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עזרה והתייעצות לטיפול בפצע במיחצה
    נועה
    16/03/2018

שלום כבר כמה חודשים שיש לי מין פצע פתוח שחוזר ומדמם על מחיצת האף בשני הנחיריים , הנימים כאילו נפערו ולכן בכל בוקר כני כמה ומקנחת את האף מתחושת נזלת ומתחיל דימום וככה בכל פעם שאני מקנחת מה ניתן לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה