פורום אף אוזן גרון - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים, מחיצות האף, גודש באף, נזלת, צפצופים באוזניים, טנטון, בדיקות שמיעה, שיעול כרוני ועוד

מנהל הפורום

ד"ר עמית וולפוביץ
ד"ר עמית וולפוביץ
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר עמית וולפוביץ ללא פרסום בפורום

• שקדים נפוחים במשך חודש וחצי
    אלעד
    16/07/2020

שלום, אני בן 22 והשקדים שלי נפוחים מאוד כבר במשך חודש וחצי. בהתחלה היה כאב גרון ונקודות לבנות אבל הם נעלמו כעבור כמה ימים.
    בהתחלה עשיתי משטח גרון והתוצאה יצאה שלילית לסטרפטוקוקוס. עשיתי גם בדיקת קורונה וגם היא יצאה שלילית.
    הלכתי לרופא לפני 3 שבועות, הוא אמר שכנראה היה לי וירוס והוסיף שייתכן ויעברו כמה חודשים עד שהשקדים יחזרו למצבם הרגיל. זה הגיוני? מישהו שמע על זה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הרגשת מחנק בגרון הטיפול לא עוזר
    סילקו עליזה
    17/06/2020

סובלת מגוש בגרון הרבה זמן, אובחנתי ע"י 2 רופאים ולטענתם זה בא מהקיבה. הטיפול ע"י כדורים אומפרדקס לקחתי לא עשה לי טוב והפסקתי ואני לוקחת טיפול הומפאטי לקיבה ולגרון עדיין יש לי גוש בגרון לא נעים, גורם אי איזון לפעמים, מה עושים?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• אבני שקדים ובאשת פה, ניתוח לייזר להשטחת קריפטות
    נ
    16/06/2020

שלום, רציתי להתעניין בפתרונות הקיימים היום בשוק לפתרון של ריח רע כרוני מהפה בדגש על אבני שקדים.
    שמעתי על ניתוח לייזר להשטחת הקריפטות, אשמח לקצת פרטים.
    איפה ניתן לעשות טיפול כזה, עלויות, סיכונים וכדו'.
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• רגישות בצד ימין של גרון בעת פיהוק ודיבור בקול רם
    אבישי
    03/06/2020

מזה שבועיים בכל פעם שאני מפהק יש לי כאב חד או רגישות בגרון בצד ימין, לא בטוח שזה גרון, אולי זה הלסת. בכל מקרה עכשיו שאני מדבר בקול רם יש לי גם תחושה לא נעימה באיזור. בבדיקת רופא משפחה אין כלום בגרון. נאמר לי לקבוע תור לאא"ג אבל אני חושש שהוא יגיד לי לעשות בדיקה פולשנית מהאף. האם יש דרך אחרת לדעת מה יש לי?

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ לגבי סחרחורות וחוסר יציבות
    שם
    26/05/2020

שלום,

סובל מסחרחורות וחוסר יציבות לאחר תאונת דרכים שנפתחו כריות אויר צליפת שוט ומכה בראש.

הסחרחורות מופיעות בלי שום קשר למשהו שאני מצליח לקשר בתדירות של בין כמה ימים לכמה שבועות (לא קבוע) לאחר בדיקת נירולוג תקינה הגעתי לרופא אף אוזן גרון וביצעתי ENG וקלורית תקינות.

לאחר מכן נשלחתי לבדיקה מיפוי PET CT של המוח.
    שבוצעה אחרי הזרקה של 6 מיליקירי FDG נעשתה רגיסטרציה בו זמנית עם CT דיאגנוסטי ללא הזרקת חומר ניגודי.
    סיבת ההפניה ירידה קוגנטיבית סחרחורות וחוסר יציבות לאחר חבלת ראש.
    תיאור הממצאים מודגמת פרפוזיה קורטיקלית בלתי הומוגנית מופחתת מעט באונות הטמפורו פריאטליות משמאל.
    קליטת חומר טובה בגרעינים הברזליים, בתלמוס ובמוחון.
    לסיכום ירידת מטבוליזם קלה בלתי ספציפית באונות טמפורו פריאטליות משמאל.

רופא אף אוזן גרון המליץ לי לעשות טיפול היפרברי (תא לחץ) מכיון שהטיפול הזה הוא טיפול חדש שיש בו המון דעות סותרות לגבי יעילות הטיפול ובנוסף הוא גם פרטי ונורא יקר.
    הייתי שמח לקבל חוות דעת נטרלית ולא מהמכון עצמו.
    לגבי יעילות הטיפול לדעתכם והשלכותיו, תופעות לוואי וכו,

הוספת תגובה

תמונה

• גודש או דליפה מנחיר אחד
    יעל
    16/05/2020

שלום רב, כבר מעל חודשיים (ייתכן ויותר מזה, רק בעוצמה פחות מורגשת) סובלת מדי פעם מנחיר שמאל סתום/גדוש/דולף לסירוגין. בת 36.
    האם יש סכנה כלשהי? בנוסף היו לי שני אירועי כאב ראש
    עם הפרעות בראיה (כמו אחרי בהיה באור) שחלפו תוך כמה שעות. וכבר תקופה סובלת לסירוגין מסחרחורת קשה בהתרוממות מכיפוף. נשלחתי לפיזיותרפיה שלא ביצעתי ולא עברתי בירור אא"ג. האם יש צורך דחוף להיבדק? מחכה לראות אולי יעבור עם בוא הקיץ. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    גודש או דליפה מנחיר אחד

הוספת תגובה

תמונה

• סחרחורות - צילום ראש שולל גידול עצב השמיעה?
    ניסים
    14/05/2020

שלום. אני נמצא בבירור לגבי סחרחורות שאני סובל בשנה האחרונה. עשיתי המון בדיקות סיטי ראש mri ראש הכול תקין היום עשיתי בדיקת שמיעה שיצאה אי סמטרית קלה באוזן שמאל בתדרים הגבוהים בי 6.8 hz השאלה שלי היא כזו האם הצילומי ראש שעשיתי שוללים גם את גידול עצב השמיעה או שבשביל זה גם צריך לעשות צילום נוסף?

הוספת תגובה

תמונה

• גרוגרת מוגדלת - תוצאות חוות דעת
    ליז
    12/05/2020

אני בת 59 ופתאום גיליתי אצלי גרוגרת מוגדלת. תוצאות US : בלוטת התריס אינה מוגדלת, מבנה אחיד. זרימת הדם אינה מוגברת. לא הודגמו בלוטות לימפה מוגדלות בצוואר משני צדדים. באיזור תת לסתי דו"צ בלוטות לימפה בודדות עד 6מ"מ ללא מרכז שומני, וסקולריות.
    לסיכום: בלוטות לימפה לא מוגדלות בצוואר דו"צ.
    סיכום ביקור א.א.ג.:
    בבדיקה מתקוונת לסחוסיי לארינקס ולוע -תקינים. בצוואר - לא נמוש בלוטות מוגדלות. משני הצדדים בלוטות סומבנדיבולריות כ 6מ"ם. בפה מעט אודם בחניכיים
    אם צריך חוות דעת מומחה נוספת ומעקב?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב מתמשך בגרון מימין
    טר
    09/05/2020

שלום, מזה כ-4 חודשים אני סובל מאוד מכאבים בגרון מימין/ יום יום מהבוקר עד הערב. בדיקת סיב אופטי כולל MRI תקינות לאיזור זה.
    אני יכול להכניס אצבע לגרון ולהרגיש כאב בשני שרירים בגב הגרון. אלכסוניים. אחד בגובה הסנטר ואחד נמוך יותר. מרגיש שהם תפוסים. משככי כאבים אינם עוזרים. רק שכיבה על הגב. ניסיתי פיזיותרפיה לראש וגם היא אינה עוזרת. ממה יכול לנבוע הכאב? אילו בדיקות עוד ניתן לבצע? כיצד ניתן לטפל בכאב זה?

לקביעת תור
    סגירה
    כאב מתמשך בגרון מימין

הוספת תגובה

תמונה

• תוך כדי אכילה השתעלתי וחלק מהאוכל נכנס לי לאף
    דליה קו
    03/05/2020

היי ד״ר. היום תוך כדי אכילה השתעלתי וחלק מהאוכל(מרק), נכנס לי לאף האם זה נורמלי?זוכרת שגם בהקאות זה היה קורה. מאד לא נעים ודוחה.

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה שפופקורן תקוע בקריפטה בגרון
    אירנה
    29/04/2020

שלום, לפני כשבועיים אכלתי פופקורן בערב והייתה לי הרגשה שפופקורן נתקע בגרון. הייתי אצל 3 רופיאם ואף אחד לא ראה שיש משהו תקוע בגרון. רופא אחד אמר שיש לי קריפטה ממש עמוקה מצד ימין ושהוא לא מצליח לראות אותה עד הסוף. בדיוק במקום הזה אני כבר שבועיים מרגישה שמשהו תקוע ומאוד מפריע לי. כמעט הפסקתי לאכול בגלל התחושה הזאת . התשובה הזאת מתגברת מיד אחרי האוכל ובלילות אני מרגישה יובש ממש חזק במקום הזה שמפריע לי לישון. חשוב לציין שאני בהריון בשבוע 25. האם יכול להיות שבאמת חתיחת פופקורן תקועה שם עמוק כבר שבועיים? מה יכול לעזור לי?

הוספת תגובה

תמונה

• בעיית הולכה באוזן
    עמיר
    21/04/2020

שלום
    אני כשנתיים במעקב בגלל ירידת שמיעה באוזן שמאל
    רופא אאג לא איבחן מדויק מה הסיבה לבעיית ההולכה
    חושב שאוטוסקלרוזה אבל לא בטוח
    המליץ על מכשיר שמיעה
    האם נדרש לבצע בדיקות נוספות?

לקביעת תור
    סגירה
    בעיית הולכה באוזן

הוספת תגובה

תמונה

• פצע בתוך הגרון וסחרחורות
    אור
    19/04/2020

שלום
    מזה חודשים כל פעם היה מופיע לי פצע אדום בתוך הגרון רופא המשפחה היה נותן לי אנטיביוטיקה ואז חזר במקום אחר ועכשיו נתן לי כדור נגד אלרגיה, אין לי חום או הקאות ואני בחיים לא עישנתי ואני בריא בדרך כלל השאלה שלי אם כדאי לפנות לרופא אך אוזן גרון, רופא המשפחה אומר שזה לא משהו מסוכן ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    פצע בתוך הגרון וסחרחורות

הוספת תגובה

תמונה

• כאב גרון צד אחד, אודם וקצת שיעול חודש ימים
    איתמר
    16/04/2020

שלום
    כואב לי הגרון בצד אחד, כולל אודם בחלק שמעל ומאחורי הפעמון הזה בצד ימין של הגרון, אולי במשרד אבל נראה קצת לפני ומעל.
    בגלל השיעול הכאב כנראה גם מהחלק התחתון לא בדיוק מזהה
    חודש לא עובר.
    שיעול בא והולך , לא רציני
    רופא א.א.ג בדק רק הסתכל רשם אנטיביוטיקה כבר 3 ימים לוקח אין שיפור.
    ללא חום
    ללא נזלת
    לפני כמה ימים למשך 3 ימים תחושת חולשה והרגשה רעה.
    בעיקר לא יודע מדוע חודש לא עובר
    לא מעשן, בן 38 ללא כל מחלות
    תודה על העזרה..

הוספת תגובה

תמונה

• ליחה בגרון שלא עוברת
    עדן
    14/04/2020

שלום דוקטור,
    אני סובלת שלושה חודשים מליחה בגרון. זה התחיל בהצטננות שהפכה לגודש קשה באף שגרם לי לתחושת מחנק, קשיי בליעה ודיבור. הלכתי לרופא אף אוזן גרון שהפנה אותי לct סינונים. הסיטי יצא נקי לטענת הרופא (הוא חשד שיש לי אוסטמה) והערת הרדיולוג היתה ״מחיצת אף פונה ימינה, ריניטיס אטרופית״. קיבלתי מרשם לקלארינז רפטאבס, זה עזר להפחתת גודש באף אך עכשיו אני סובלת מליחה בלתי נסבלת.
    הייתי כבר אצל שני רופאי אף אוזן גרון ואצל רופאת משפחה. אף אחד לא מייחס חשיבות לבעיה שלי ומבחינתם אני צריכה לקבל את המצב ולהמשיך לסבול, לא קיבלתי מהם שום פיתרון. אני מאמינה שלא סתם הגוף שלי מפריש ליחה, כנראה יש רגישות/ זיהום/ או כל בעיה אחרת ומאוד חשוב לי להבין מאיפה מגיעה הבעיה. אם אקבל את עצת הרופאים ולא אטפל בבעיה, זה יכול להפתח לדבר יותר חמור. אשמח לייעוץ ממך כי באמת שהמצב הוא מאוד לא נעים.
    תודה מראש!

לקביעת תור
    סגירה
    ליחה בגרון שלא עוברת

הוספת תגובה

תמונה