פורום אף אוזן גרון - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים, מחיצות האף, גודש באף, נזלת, צפצופים באוזניים, טנטון, בדיקות שמיעה, שיעול כרוני ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• טיפול נזלת מעובה מאוד וקשה
    דנה
    10/07/2021

איך מטפלים בבעיה של נזלת קשה ומעובה באף

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• אחוזי נכות סעיף 72
    שלומי
    09/07/2021

שלום איך מחשבים את האחוזי נכות לפי בבדיקת שמיעה
    סעיף 72
    אני אשמח לדעת מה הממוצע של הירידה בשמיעה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    אחוזי נכות סעיף 72

הוספת תגובה

תמונה

• בלוטת רוק מוגדלת מפריעה בבליעת מזון
    גלית דלל
    07/07/2021

שלום רב , לאימי ישנה בלוטת רוק מוגדלת שהיא במעקב אחריה מזה 3 שנים, לעיצים היא בולטת ומפריעה בבליעה של המזון. לפני יומיים עשתה בדיקת אולטרסאונד ואמרו לה שהבלוטה התחרבה משמעותית. שאלתי היא : כיצד ניתן לטפל? ומה הסיבות לכך? אימי בת 75.
    תודה על תשובתך מראש
    גלית.

הוספת תגובה

תמונה

• חנק בגרון ליחה שנדבקת לגרון
    דנה
    03/07/2021

שלום יש לי ליחה שנדבקת לגרון ואין לי אויר לנשימה נחנקת האף גם יבש ומלא מה ניתן לעשות? סובלת מבעיות עיכול סותריי חומצה לא עוזרים הסבל נוראי יש לי גם פרקינזון ולא עוזר כחכוח להעלמת הליחה
    מה לעשות
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• כריתת בלוטת פראתירואיד לאור תוצאות הפרשת סידן
    יוגב
    28/06/2021

לפי בדיקות הפרשת סידן ולפי מיפוי נקבע שיש לכרות בלוטה פראתירואידית שמאלית. שאלתי- מופיע גם מימצא לגבי בלוטה מימין- האם לדעתכם צריך לכרות את שתי הבלוטות, או להמתין להשפעת כריתת השמאלית?

הוספת תגובה

תמונה

• ליחה חומה/ אפורה/ שקופה/ ירוקה בבוקר
    טלי כליפה
    17/06/2021

בוקר אור,
    בת 36, לא מעשנת. חצי שנה אחרי ניתוח מיני מעקף קיבה (אם זה אומר משהו).
    כבר מספר ימים עם כאבי גרון שבאים והולכים (מתגברים בלילה), לפני 3 ימים היה גם חום של 37.5 לכמה שעות (לקחתי אקמול, החום ירד ולא חזר).. חוץ מזה - תחושה של ליחה תקועה בגרון (זה לא זר לי, זה קורה מידי פעם).
    הבוקר לראשונה הוצאתי ליחה (בדרך כלל לא מצליחה להוציא) וראיתי שהיא חומה עם קצת ירוק וקצת שקוף וגם נראה קצת אפרפר..
    אציין שאתמול בלילה (כ-8 שעות לפני הוצאת הליחה בבוקר) - אכלתי 2 וופלים עם שוקולד..
    שאלתי היא - האם ייתכן שהוופלים צבעו את הליחה בחום (וגם אחרי 8 שעות זה מתבטא) או שאני ממש חייבת להבדק דחוף? לא מצאתי משהו חד משמעי ברשת..
    אני מרגישה ממש בסדר חוץ מקצת כאבי גרון וליחה.

תודה!!

הוספת תגובה

תמונה

• כואנל אטרזיה - נולד בתאריך 7/5/21
    דורין
    16/06/2021

היי , נולד לי בתאריך 7/5/21 בן עם כואנל אטרזיה.
    עבר לאחר שלושה ימים ניתוח ושמו לו סטנדים באף . לאחר שבועיים הוציאו לו את הסטנסים כי זזו ממקומם בתקווה שהסטנסים עדו את שלהם בתקופה ככ קצרה.
    שבועיים לאחר ההוצאה נסתם לו האף שנית ונאלץ לעבור ניתוח נוסף וכרגע עם צינוריות.
    האם מתישהו זה יפסק ויעבור או שיאלץ לעבור ניתוחים נוספים?
    ומתי באמת מחלימים מזה.
    אשמח אם יש פה הורים שילדיהם נוחדו עם כואנל אטרזיה יתנו לי קצת מידע ואיך הם התמודדו עם המצב .
    תודה🙏

הוספת תגובה

תמונה

• שקדים נפוחים ודלקות חוזרות במשך שנתיים
    יחיאל
    02/06/2021

שלום רב,
    המצב הנוכחי של השקדים הוא שהם נפוחים מזה שנתיים פלוס, ובשנתיים האחרונות היו לי כמה דלקות גרון חוזרות, אך שבפעם האחרונה היתה מלווה בחום גבוה וקושי בבליעה ובדיבור שליווה אותי לשבועות. בנוסף לעצבנות יתר וחולשה והפרעות שינה חזקות.
    מלפני שנתיים לא היו לי נחירות, ועם הזמן זה רק מחמיר.
    אני בן 30
    הגובה שלי 180
    המשקל 71
    היו לי מקודם הפרעות שינה חזקות; יקיצות מוקדמות, דום נשימה, קשיי הירדמות, וזה הופיע בתוצאות בדיקת השינה במעבדה.
    עכשיו זה השתפר אבל חוזר מדי פעם.
    הייתי לאחרונה אצל שני רופאים מומחים בא.א.ג.
    הראשון הפנה אותי לעשות משטח גרון 3 פעמים בהפרש של שבוע בין הבדיקות.
    התוצאה הראשונה היה בה חיידק ס.ק מסוג c. התרבות דומיננטית.
    התוצאה השניה והשלישית יצאו פלורה טבעית.
    ע"פ זה החליט הרופא שזה תקין ולא צריך לעשות כלום למרות הכאבים שיש לי.
    הרופא השני אמר לי ייתכן שאתה ממציא דברים, וייתכן שהיו לך ככה מהילדות, בכל מקרה נתן לי מי פה וביו בליס וchlorhexidine gluconate וכל זה סתם בזבוז כסף וזמן.
    אומנם הכאבים נעלמו לפני נטילת התרופות אך שהשקדים עדיין נפוחים עם אודם על שטח הגרון, ועדיין יש נחירות חזקות שלא היו לי.
    השאלה, האם זה מצב תקין, או שצריך לעשות עוד בדיקות או ניתוח?
    תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• נזלת כרונית וליחה בגרון בן 84
    מוטי
    15/05/2021

בן 84, יתר ל.ד. מיוצב, גופנית צעיר מהגיל הכרונולוגי.
    עקב הפרעות בשינה השתמשתי ב CPAP כמה שנים, עד שסתימה עקב נזלת באף מנעה זאת. בספטמבר 2017 עברתי גרוד קונכיות , עזר לפתיחת האויר למשך כשנה. מאז סובל מנזלת כרונית ונאלצתי להפסיק ה CPAP ולנשום בשינה דרך הפה. רופא א.א.ג. האחרון טען ששימוש בריאולין כנגד הליחה, המלצה של רופא אחר, הוא, כהגדרתו, כוסות רוח למת, ואין לנזלת פתרון, למעט ספריי אוומיס, שאולי יעזור להקלת השינה. הספריי לא עזר. אשתי "משתגעת" מהכעכוע התמידי בגרון לפינוי הליחה/נזלת. יש פתרון?

הוספת תגובה

תמונה

• נחירים סתומים מעל לחודשיים וקושי בשינה
    שלי
    10/05/2021

שלום רב,
    אני כבר למעלה מחודשיים סובלת מנחיר סתום ולכן קושי בשינה. מדובר כול פעם בנחיר שונה. לאחר ייעוץ עם רופא אף אוזן גרון ביצעתי בדיקת אלרגיה וצילום רנטגן לסינוסים, שניהם יצאו תקינים. ניתן לי מרשם לפליקסונאז אך לא השתמשתי בגלל הריח והחליפו לי אותו לסטרונאז. לאחר כמה ימים של שימוש בסטראונז אכן היה שיפור משמעותי אך לצערי נאלצתי להפסיק את הטיפול משום שכמה דקות לאחר הריסוס לאף חשתי "טביעה" כשהטיפות הגיעו לגרון.
    משום שאני אפילו לא יודעת מה הסיבה לזה אשמח לשמוע רעיונות ואולי אפילו הצעות לפתרון אלטרנטיבי .
    תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• נחיר 'סתום' כל פעם נחיר שונה - זה המצב התקין!

מ.
    11/05/2021

לא מבין למה לא מסבירים את זה,
    אנשים חושבים שיש להם בעייה,
    עושים כל מיני בדיקות,
    לוקחים כל מיני תרופות
    ואז באמת מתפתחת בעייה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול לייזר לנחירות- יעילות ופתרונות אחרים
    שמש
    25/04/2021

שלום רב,
    ברצוני לדעת על יעילות טיפול הלייזר בנחירות. מודעת לפתרונות אחרים
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• נזלת אחורית כרונית וגירוי בגרון
    נטע
    17/03/2021

שלום ד"ר
    אני סובלת מבעיה כרונית כבר המון שנים שטרם נמצא לה פתרון. כל פעם לאחר התקררות אני סובלת מנזלת אחורית שגורמת לגירוי בגרון ומובילה לשיעולים של זמן רב, יכול להגיע גם לחודשיים- שלושה. בשנה האחרונה הנזלת האחורית והגירוי בגרון כבר הפכו כרוניים.
    בדיקת אלרגיה על פני העור הייתה תקינה, בדיקת גסטרוסקופיה תקינה. בדיקת ריאות תקינה, מלבד נטייה לאסתמה קלה. בסי.טי מערות האף לא נמצא דבר חריג בסינוסים, אך נצפתה סטייה במחיצת האף, וקונכיות אף מעובות. רופא א.א.ג אמר שזה יכול להסביר את ההסתבכות אצלי כל פעם אחרי התקררות ושניתוח יישור מחיצה והקטנת קונכיות יכול לעזור. קראתי על הניתוח וראיתי שיכולות להיות לו תופעות לוואי שבעצמן יכולות לגרום לבעיות כרוניות באף. אשמח לחוות דעתך- האם סטיית המחיצה וקונכיות מעובות יכולות להסביר את הנזלת האחורית הכרונית והגירוי בגרון והשיעול והאם ניתוח שכזה יכול לפתור את הבעייה?
    האם ישנם עוד טיפולים מומלצים לנזלת אחורית?
    ניסיתי כבר טיפול בסטרונאז, בסותרי חומצה, אנטיהיסטמינים, ומשאף לריאות.

הוספת תגובה

תמונה

• ליחה לאחר הפסקת עישון מה עושים?
    אור שחר
    03/03/2021

ליחה.

כמעשן הייתה לי נטייה לייצר הרבה ליחה, אני מכיר כאלו שלא..

בייחוד בבוקר (ירוקה/חומה כמובן) ובכלל אחרי הרבה עישון

100 ימים לאחר הפסקת עישון ועדיין מרגיש שיש לי ליחה (שקופה אמנם) שעצם קיומה מציק לי..

לא זוכר איך הייתי לפני העישון

אשמח לדעת מומחה בעניין

הוספת תגובה

תמונה

• ביופסיה בלוטות רוק מימן- משמעות
    נטלי
    01/03/2021

בלוטות רוק RT עשו לי ניקור של בלוטת רוק תת לסתי מימן נראו דם , תאים אצינרים רגילים וגרעינים ערומים, אין עדות לתאים ממאירים מה זה אומר? תקין?

הוספת תגובה

תמונה

• סיטי מערות הפנים- נזלת מרובה וקושי נשימתי
    לילך
    21/02/2021

הי, בעקבות תלונות על נזלת מרובה וקושי נשימתית דרך האף, הומלץ לי על סיטי. אלה התוצאות:
    סטיית מחיצת האף שמאלה.
    עיבוי קונכות תחתונות משני הצדדים, יותר מימין.
    קונכה בולוזה משמאל.
    קומפלקסים אוסטיומיאטלים פתוחים דו – צדדי.
    התעבות רירית במערכת הספנואיד מימין.
    לוע האף חופשי.
    התור שלי לרופא אף אוזן גרון רק בעוד עשרה ימים. האם תוכל להגיד לי אם המצב תקין או דורש ניתוח? אשמח מאוד. תודה

הוספת תגובה

תמונה