פורום אף אוזן גרון - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים, מחיצות האף, גודש באף, נזלת, צפצופים באוזניים, טנטון, בדיקות שמיעה, שיעול כרוני ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בעיה באף, צריך את עזרתכם
    בן
    20/05/2022

היי,
    צריך את עזרכתם, התחיל לי דבר כזה לפני כמה חודשים בזמן מאמאמץ או שאני מסתובב בשמש שורף לי באף, (צירפתי תמונה + סימנתי את האזור), בזמן ששורף לי באף גם שורף לי בגרון והפה והגרון מתחילים להיות מיובשים, !זה תחושה מאוד לא נעימה שאני מנסה לנשום דרך האף נשימה עמוקה אני לא מצליח כאילו משהו סגור לי והאף מרגיש מיובש, אחרי שאני יושב כמה דקות באוויר נרגע לי ואז אני יכול לנשום רגיל. הייתי אצל רופא אף אוזן גרון טען שיש לי מחיצה עקומה רצה לעשות לי בדיקת עם מצלמה התנגדתי כי זה לא נעים, יש למישהו רעיון מה לעשות? ואיזה בדיקה לבצע בכדי לבדוק? אני קצת חושש מזה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בעיה באף, צריך את עזרתכם

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה עצבית וכן הולכתית-אפשרות לניתוח את ההולכתית
    יצחק
    18/05/2022

שלום
    יש לי בעיה עצבית וכן בעיה הולכתית המוגדרת כחמורה שאלתי היא האם אפשר לנתח את הבעיה ההולכתית כדי לשפר אפילו במעט את השמיעתי.
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת גרון ודלקת שקדים
    Raed Khoury
    18/05/2022

מה יכול לעזור לחולה עם דלקת גרון שנוטל אנטיביוטיקה? איזה תרופות ותכשירים יכולים להקל על הבליעה והפחתת הכאבים?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    דלקת גרון ודלקת שקדים

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ באוזן אחרי טיפול בטיפות אגיסטן
    ערן
    14/05/2022

רופא אאג אבחן אצלי פטריה ב 2 האוזנים
    מטפל ע"י טפטוף 3 טיפות איגסטן 3 פעמים ביום
    ) צמר גפן ווזלין בזמן מקלחת(
    אחרי יומי טיפול הפסיקה אמנם יציאת נוזלים מהאוזן.אבל מרגיש כאילו האוזן סתומה, ואף לחץ מבפנים.
    מה לעשות? זה טבעי? זה ישתחרר מעצמו?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    לחץ באוזן אחרי טיפול בטיפות אגיסטן

הוספת תגובה

תמונה

• בלוטת לימפה שלא חוזרת לגודלה הטבעי
    לאן
    10/05/2022

שלום לאחר חיסון קורונה בלוטת הלימפה של בצוואר התנפחה וכאבה מאד ולאחר יום יומיים עבר הכאב אך הנפיחות נשארה והבלוטה יותר גדולה מהמקבילה לה זה נורמלי שהבלוטה לא תחזור לגודל טבעי ( זה כבר כמה חודשים ככה )
    חזרו אליי למייל

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בלוטת לימפה שלא חוזרת לגודלה הטבעי

הוספת תגובה

תמונה

• אדנואיד מוגדל ואופן טיפול
    דויד
    02/05/2022

שלום בן 33
    בביקור אצל רופא א.א.ג אובחן שקד שלישית מוגדל. עניתי בחיוב לשאלה האם אני נוחר בלילה והופנתמ למעבדת שינה. רציתי לשאול האם שקד שלישי מוגדל אצל מבוגר מחייב כריתה שלו? האם אפשר לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית? והאם תרסיס סטרואידי יכול להקטין חזרה את השקד השלישי?
    בתודה
    דוד

הוספת תגובה

תמונה

• שינוי פתאומי בשמיעה
    ייי
    01/05/2022

שלום ד"ר.
    ברקע מנותחת סטפדקטומי, שתלים בשתי האזניים (2004,2006).
    לאחרונה חווה חזרה של קושי בהבנת דיבור בסביבה רגילה(שאינה חדר בדיקות מבודד). בדיקת שמיעה שנעשה לפני שבוע תקינה למעט ירידה קלה בשתי האזניים.
    בימים באחרונים יש שינוי פתאומי באוזן שמאל בלבד. ישנה רגישות קיצונית לקולות, הצלילים נשמעים שונה, מזוייפים, ובשיחת טלפון הבחנתי שהקול נשמע חלש ורועש(כמו דיסטורשן/רדיו לא מכוון). אין צינון/מחלה/חבלה כאבים או תחושת נוזלים, אבל כן מרגישה כאילו האוזן מעט אטומה והטינטון בה מוגבר וכאמור מגיבה בקיצוניות לשמע בסביבתה.
    יש לציין שבנוסף מאובחנת עם טרשת נפוצה.
    לצערי התור הכי קרוב שהצלחתי למצוא לרופא א.א.ג רק באמצע החודש הבא, ולכן אשמח לעזרתך ולחוות דעתך, מה עלי לעשות? מה זה יכול להיות?

לקביעת תור
    סגירה
    שינוי פתאומי בשמיעה

הוספת תגובה

תמונה

• סיטי אוזניים וחומר הזרקה
    לימור
    28/04/2022

הופנתי עי א.א.ג לסיטי אוזניים עצמות טמפורליות חשד לחלון שלישי.עם שאלה לרדיולוג ... מבקש שחזורים אלכסוניים במקבילים לתעלות החצי מעגליות. האם בדיקה זאת מצריכה הזרקת יוד או חומר ניגוד? אני אלרגית ליוד ולכן שואלת.

לקביעת תור
    סגירה
    סיטי אוזניים וחומר הזרקה

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר ניתוח אף האף חוזר לחוזק שלו כמו לפני הניתוח ?
    תומר
    27/04/2022

שלום דר
    לאחר ניתוח אף האף חוזר לחוזק שלו כמו לפני הניתוח ? האף יותר רגיש לשבר? הסיכוי שלו להישבר יותר גדול מאף לפני ניתוח ??
    אני עברתי ניתוח יישור מחיצות כי נשבר לי האף לפני כמה שנים והקטנת קונכייה שהפריעה לי במעבר האוויר

הוספת תגובה

תמונה

• הכל תקין חוץ מציסטה סובמוקוזלית פרדהמדיאנית
    שי
    26/04/2022

היי
    בחודש נובמבר עשיתי סיטי ורשמו מלאות בנזופרינקס הלכתי לאף אוזן גרון ונאמר לי שזה נזלת.
    בגלל שהמשכתי להרגיש לא טוב (הזעות לילה קיצניות תחושה כללית לא טובה וחום שבא והולך )
    עשיתי פט סיטי בחודש שני
    וראו קליטה פתולגית בעוצמה גבוהה בנזופרינקס .
    ובשל שיתוק בחצי פנים פעמיים בחודשיים וחולשה בצד השני של הפנים ירידה משמעותית בשמיעה (לאחר בדיקת שמיעה כמובן) ביקשו שיקום שמיעתי ,הקאות וכאבי ראש קשים.
    נעשה mri ראש
    הכל תקין חוץ מציסטה סובמוקוזלית פרהמדיאנית בגג הנזופרקניקס (שאת זה לא היה רשום בפט סיטי)
    ובלוטות לימפה רטרטפרינגאלית.
    אשמח לתשובה איך להתקדם ?

הוספת תגובה

תמונה

• כאב חזק בגרון כבר 8 ימים
    אדם14
    22/04/2022

היי יש לי כאב גרון כבר 8 ימים כאילו יש סכינים בגרון קושי בבליעה, הייתי אצל 3 רופאים ונתנו לי שני סוגים של אנטיביוטיקה ונראה שאין שום שיפור כרגע, וגם לקחתי כמה משככי כאבים. מה אפשר לעשות להמשך טיפול?

לקביעת תור
    סגירה
    כאב חזק בגרון כבר 8 ימים

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה קטנה13 מ"מ ברירית נזופרינקס
    רמי
    22/04/2022

שלום רב,

בבדיקת MRI עמוד שדרה צווארי אותר ממצאי לוואי שקשור בסינוסים: ציסטה קטנה13 מ"מ ברירית נזופרינקס

האם זה יכול להסביר תופעה של כאבי ראש, דלקת לחמית, דמע ונזלת על רקע של אלרגיה אביבית וכן האם תרסיס אף יכול לסייע?

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת CT
    אנה
    15/04/2022

אני מרגישה הרבה כאבי ראש, ברוב הזמן מרגישה סחרחורת ולפעמים קשה לי לעמוד. היו לי בעיות עיניים ועשיתי ניתוח ליזר לפני 9 שנים ומאז אין לי בעיות ראיה. עשיתי CT לפי התוצאות הסינוסים המקסילרים והפרונטלים והספננואידלים מאווררים היטב. יש עיבוי של הקונכה התחתונה משמאל. תאי התמואיד מאווררים היטב. OMC פתוחים ונזופרינקס בדר התקין.

האם יש ממה לחשוש? והאם אני צריכה לעשות עוד בדיקות?

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות בדיקת CT

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות eng
    אנונימית
    06/04/2022

שלום רב, כשנתיים אחרי תאונת דרכים, סובלת מסחרחורות.
    בתוצאות בדיקת eng כתוב
    ללא נייד ספונטני, תנועה סדקית תקינה, בדיקה אופטוקינטית תקינה, בדיקת דיקס הולפיק תקינה, בדיקה תנוחתית-ניד לימין בכיוון הגוף לימין, בדיקה קלורית חולשת מבוך לימין 50%.

אבקש להבין את המשמעות של התוצאות.תודה

לקביעת תור
    סגירה
    פענוח תוצאות eng

הוספת תגובה

תמונה

• בלוטות לימפה מוגדלות
    אלון
    03/04/2022

שלום!
    אם יש בלוטות מוגדלות בצוואר ומאחורי האוזן כבר מעל 10 שנים לאחר פציעה ומצב סטטי האם יש סיבה לדאגה? (לאחר בדיקות בעבר הכל נראה תקין)
    1) האם בלוטות לימפה לעיתים לא חוזרות למצבן הטבעי או שהן יכולות להיעלם גם אחרי המון שנים?
    2) מה ההגדרה של בלוטות מוגדלות? האם זה תקין שאנשים בריאים יכולים למשש בלוטות לימפה או שבמצב רגיל לא ניתן לחוש בהן?

לקביעת תור
    סגירה
    בלוטות לימפה מוגדלות

הוספת תגובה

תמונה