שאיבת שומן: תשובות למספר שאלות נפוצות

שאיבת שומן הוא הליך פלסטי הצובר פופולאריות מסביב לעולם ומציע פתרון מהיר להעלמת עודפי שומן ממקומות שונים בגוף. כיצד מתבצע ניתוח שאיבת שומן? מהם הסיכונים? ומי לא יכול לעבור את ההליך? בכתבה הבאה
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 16/05/2012 |
צפיות: 5,721
אם אתם סובלים מעודפי שומן ושואפים להפטר מהם בקלות וללא מאמץ כגון דיאטה וספורט, לרפואה הפלסטית יש מענה לצורכיכם. ניתוח פלסטי לשאיבת שומן הוא הליך פופולארי המסייע לרבים מסביב לעולם להעלים הצטברויות שומן לא רצויות ולחזק את ביטחונם העצמי ודימוי הגוף שלהם.

אם אתם מזהים במראה ירכיים רופסות, סנטר כפול או כרס, יתכן ושאיבת שומן עשוייה להוות פתרון מהיר למצוקתכם ללא צורך בדיאטות כסאח, ספירת קלוריות, מעקב אחר צריכת פחמימות וכו'. עם זאת, לאחר הניתוח יהיה עליכם לשמור על המראה החדש שהשגתם, על ידי תזונה נכונה ופעילות גופנית.

מהי שאיבת שומן?


שאיבת שומן היא למעשה הסרת רקמות שומן בניתוח, הליך בו מסלקים עודפי שומן ממצבורים לא רצויים מתחת לעור באזורים שונים בגוף.

למידע נוסף בנושא שאיבת שומן וניתוחים פלסטיים הכנסו לפורומים:
פורום דיאטה, תזונה נכונה, הרזיה
פורום המסת שומן בלייזר
פורום ניתוחים פלסטיים לילדים
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום שאיבת שומן

איך זה עובד?


ניתוח שאיבת שומן כולל החדרה של צינור חלול מנירוסטה אל חתך בעור ושאיבה עדינה של משקעי שומן אל מחוץ לגוף.

האם זה כואב?


מעבר לזריקת ההרדמה המקומית, המטופלים בשאיבת שומן אינם חשים כאב. יתכן כאב קל נוסף בזמן ההחלמה הקצרצרה מן הניתוח.

באילו אזורים בגוף מטפלים בדרך כלל?


הליך שאיבת השומן צובר פופולאריות מסביב לעולם ומשמש בדרך כלל להפחתה של רקמות שומן באזור הבטן, הירכיים, הישבן, הסנטר, הצוואר, הגב, החזה והזרועות.

מה הסיכונים בשאיבת שומן?


כמו בכל הליך רפואי, פלסטי או לא פלסטי, גם כאשר מדברים על שאיבת שומן, יש לקחת בחשבון סיכונים אפשריים. סיבוכים יכולים להתפתח בגלל ביצוע הניתוח על ידי רופא חסר ניסיון או ידע בתחום. לדוגמא, יש להקפיד כי המנתח לא שואב יותר מדי שומן בהליך אחד בלבד, מה שעלול להוביל לעיוותים בעור.

בנוסף, על הרופא להקפיד להשתמש בצינורית שאיבה בקוטר של כ- 3 מ"מ, שכן צינורית גדולה יותר אמנם מסירה כמות גדולה יותר של שומן, אך שוב, עשויה לגרום לעיוותים בפני העור. איגוד הרפואה האמריקני מדגיש כי שימוש בצינורית שאיבה קטנה ככל האפשר, תוך הרדמה מקומית היא הדרך הבטוחה ביותר לבצע שאיבת שומן. חשוב מאוד לא לבצע שני הליכי שאיבת שומן ברצף הטיפולים, באותו היום, הדבר אינו מומלץ בשל חפיפה אפשרית בין חומרי ההרדמה ושאיבת יתר העלולה לגרום לעיוותים בעור. ברובם המכריע של המקרים, צלקות ושטפי דם שנוצרו במהלך הניתוח יעלמו בתוך כחודש.

מתי אשר לחזור לפעילות רגילה?


בדרך כלל, לאחר ניתוח לשאיבת שומן ניתן לחזור לפעילות מלאה תוך עשרה ימים, כמובן שתקופת ההחלמה משתנה מאדם לאדם. יש כאלו שבתוך ארבעה ימים חשים כי הם יכולים לחזור לעבודה ויש כאלו שמעדיפים לנוח כחודש, לפני שהם חוזרים לפעילות מאומצת רגילה. הדבר תלוי גם בהיקף הניתוח, במקומות בהם שואבים את השומן ובכמות השומן שנשאבה. רוב הנפיחויות, שינוי צבע העור ומעט הצלקות, יעלמו לחלוטין עד כחודש ובצקות מעטות אשר יתכן ויופיעו עם הניתוח, יעלמו בתקופה של בין חודשיים לחצי שנה.

מאמרים נוספים בנושא שאיבת שומן:
שאיבת שומן: שיטות חדשות ללא ניתוח
מחקר: השומן חוזר גם אחרי שאיבת שומן
מה חשוב לדעת לפני שאיבת שומן?
זהירות: סיכונים של שאיבת שומן
מה עדיף, שאיבת שומן או דיאטה?

מי יכול לעבור את ההליך?


מועמדים טובים לניתוח שאיבת שומן הם אנשים בוגרים אשר העור שלהם נהנה מאלסטיות טובה. כאשר אדם המבקש לעשות שאיבת שומן יש עור דק מדי, יבש באופן כרוני או בעל סיבים קרועים הוא יוכל ליהנות מירידת נפח השומן בלבד, אך העור שלו עלול לסבול מקמטים ועיוותים. במרפאות עצמן שמים דגש על הסיבות בגינן מבקש המועמד את הניתוח והאם רמת הצפיות שלו סבירה ומציאותית ובמקרים שונים אף מדגישים כי לאחר שאיבת השומן, יתכן ויהיה צורך בהליך נוסף שמטרתו הסרת עודפי עור או מתיחתו.

מי לא יכול לעבור ניתוח לשאיבת שומן?


בדרך כלל לא ניתן לבצע את ההליך בקרב אנשים הסובלים ממחלות לב, סוכרת, יתר לחץ דם, אנשים הסובלים מבעיות קרישת דם או כאלו הנוטלים תרופות לדילול הדם. בנוסף, לא רצוי לבצע שאיבת שומן באזור בגוף בו בוצעו הליכים כירורגיים נוספים.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר