פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי - יש לך שאלה?

פורום שבץ מוחי, פורום נוירולוגיה להתייעץ עם נוירולוג על שבץ מוחי / אירוע מוחי. פורום נוירולוגיה יעסוק במניעת שבץ, אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי שבץ, טיפול בשבץ, נכות עוד

מנהלי הפורום

ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התעוררות אחרי תרדמת קומה
    אור
    18/08/2018

היי שלום רב,
    דוד שלי בן 49 ברקע פיגור ותסמונת דאון.
    ברקע אפילפסיה מאוזן תרופתית
    בעבר עבר אירוע מוחי
    לפני כחודש וקצת נפל בהוסטל בו הוא שווה ונמצא לאחר כמה דקות.ביצעו בו פעולות החייאה שהחזיקו לו את הדפוק.מעריכים כי 10-15 דקות היה ללא חמצן
    היה מאושפז בטיפול נמרץ, לאחר השבועיים הועבר למחלקה אחרת שכחתי את שמה.והשבוע הועבר לשיקום במונשמים כרוניים.
    הוא נמצאת בתרדמת כבר מאז חודש וחצי כבר..
    השבוע שמתי לב כאשר אנו משוחחים איתו, מלטפים אותו ומשמיעים לו מוסיקה יורדות לו דמעות.והוא ממצמם בעיניים
    אין לו תזו.זה בגוף
    בביהח נאמר שיש לו נזק בלתי הפיך.
    ובנוסף בבדיקה נורווגית אמרו שהוא לא משיב לגירויים.
    שאלתי היא, מהם התגובות שהוא מגיב כאשר הוא שומע אותנו? האם יכול לקרות איזשהו נס רפואי?
    הוא נושם בכוחות עצמו עם תוספת של הנשמה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תוצאות של בדיקת Eeg
    ליבי
    15/08/2018

שלום רב.. הופניתי לבדיקת Eeg בעירנות עקב תחושת ניתוק המלווה בעייפות ובהפרעת זכרון, גמגום ותחושה של רדימות בזמן הארוחה! כמו כן סובלת מכאבים במפרקים! תוצאות הבדיקה: פעילות רקע בלתי סדירה אך סימטרית. במחצית קדמית נראית פעילות ביתא מהירה נמוכת מתח. במחצית אחורית: נראית פעילות אלפא בתדירות 8-9 מ/ש באמפליטודה בינונית הנחסמת בעת פקיחת העיניים. נראים גלים בינוניים וגלים חדים הנראים לעתים ומודגשים באיזור פרונטו טמפורלי משמאל. בנשימת יתר נראים לפעמים האטה קלה פרונטו טמפורלית, מספר סדרות של גלים איטיים גבוהים המודגשים לשמאל. בגירוי פוטי ללא שינוי. לסיכום: תרשים עירנות חורג מהנורמה בשל קטעים של האטה בינונית וגלים חדים לפרקים באיזור פרונטו טמפורלי שמאלי. שאלתי היא מה אומרות תוצאות הבדיקה? והאם הן מסבירות חלק מתלונותיי?! תודה רבה. ליבי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נימולים בצד שמאל של הגוף
    תום
    12/08/2018

היי, אני בת 37. בריאה בדרך. כבר 8 ימים שיש לי לפתע נימולים. התחיל מכל צד שמאל (מכף רגל ועד ראש, כולל אפילו לשון ולחי) לאחרונה יש גם בימין. לפעמיים גם כאבים בכל המפרקים. כאבי ראש בצד שמאל וסחסרחורות בצד שמאל. הייתי לפני שבוע כשזה התחיל במוקד. אחרי בדיקה ניורולוגית נאמר לי שהכל בסדר. אך זה לא מרגיש כך ומתחיל להלחיץ אותי כבר. אשמח לשמוע דעתך. תודה ושובע נפלא

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עירוי ברזל לאחר גיליאן ברה
    אפרת
    29/07/2018

שלום בת 39 בשנה האחרונה אובחנתי עם גיליאן ברה קיבלתי IVIG דיקור מותני היה 175 חלבון
    בשל אנמיה התחלתי לקבל קורס של ונופר ובצמוד אליו עירוי סטרואידים למניעת אלרגיה התחילו לחזור תופעות של המחלה דופק גבוה תחושת שריפה העור רדימות באף הולכת ובאה התכוצויות ברגליים ונמלים האם הגיוני תופעות כאלה או שמה זה CIPD צריכה להחליף ברזל ל פרלציט ומפחדת שזה גם יעורר תגובה

תודה על התשובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שיקום לאדם מורדם ומונשם
    פניה
    25/07/2018

שלום רציתי לשאול איפה יש מרכז שיקום למישהו שהוא בתרדמת, יש לי דוד שמאושפז בבית חולים ואנחנו לא מרוצים בכלל מהטיפול הוא מורדם ומונשם כבר שבועיים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נימול בצג שמאל של הפנים ובכל הקרקפת זרמים
    אלינור
    20/07/2018

היי.. עשיתי בדיקת mri ראש וגזע המוח מזה כשנה אני סובלת מנימולים בפנים מיגרנות כאבי צוואר ותחושת זרמים בראש. קיבלתי את תשובות הmri ואני לחוצה אני עם שתי ילדים קטנים שנה וחצי ושנתיים וחצי ואשמח שתרגיו אותי לפני התור לנירולוג רשום בבדיקה שיש מוקדי אות חריג בודדים לא ספציפים בחומר הלבן תת קרוטקאלי פרונטלי דו"צ. מעבר לזה הכל רשום בגדר הנורמה
    האם זה אומר שיש גידול? מזה אומר?
    אשמח לתשובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אשמח מאוד

אלינור
    24/07/2018

רשמתי את ההודעה ולא קיבלתי מענה אשמח לתשובה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה בנושא עורק וורטבראלי שמאלי
    יפה
    24/07/2018

אני סובלת מסחרחורות פתאומיות ותחושה של חוסר יציבות פתאומית למספר שניות והדבר חולף ונשנה
    בבדיקת סיטי הבדיקה תקינה
    בסיכום נרשם אין עדות לדימום תוך גולגלתי רושם להיפרדנסיות של העורק הורטבראלי השמאלי בפורמם מגניום

מה אני צריכה להבין מזה ?? ומה את ממליצה לי לעשות
    תודה על תשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאב ראש נקודתי חזק מאוד
    יסמין
    15/07/2018

שלום אני כבר 3 ימים סובלת מכאב ראש נקודתי שהקרין לי לאיזור האוזן הכאב ראש חזק מאוד ומורגש במגע באיזור צידי הקרקפת אני רק נוגעת בראש במקום שכואב מרגישה כמו קצר כמו דקירות סכין אפילו שאני מוזיזה את הראש זה כואב לא יכולה להסתרק או לחפוף את השיער בכלל קיבלתי יום אחרי יום זריקץ וולטרן שעזרה מאוד למספר שעות וכאשר פדה ההשפעה. של הזריקה הכאב חוזר וחזק יותר זה לא כאב ראש רגיל לא יודעת איך להסביר זה כאב שמעולם לא חשתי בו לפניי זה לא כאב ממיגרנה זה לא כאב ראש רגיל משכחי כאבים בכדורים לא עוזרים בכלל כאב לא נסבל אני ממש כאובה וסובלת הופנתי למיון בדקו את הדם בדם הכל תקין אף אוזן גרון גם שלל בעיה כלשהי והשתחררתי מהמיון טרם עשו את כל הבדיקות מכיוון שלא היה לי סידור לילדים מה אני אמורה לעשות זה לא עוזב אותי זה כאבי תופת שאני לא יכולה לסבול לא יכולה לישון לא מתפקדת מה זה יכול להיות ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שני אירועי מוח חולפים
    מאור
    13/07/2018

שלום רב.
    בחור בן 19 ברקע : gout,יל"ד שמסרב לתאזן למרות טיפול מורחב(שני סוגי חוסמי בטא ומשתנים)אטריאל טכיקרדיה-איברדין,נאובלוק,מעומד לאבלציה.
    בחצי שנה אחרונה שני אירועי מוח חולפים (חולשה בפלג צד אחד בגוף,בלבול ,הליכה לא יציבה,הפרעה בריאה,קושי בדיבור) CT מוח-בגדר הנורמה. CTA עורקי צוואר-ללא ממצא ראוי לציון. ניורולוגית במיון אתמול(12.7) חיכו לי בחדר הלם בעקבות דיווח של מדא אמרה לי שלא ניתן לומר שהפרעת קצב לא נתנה תחלק שלה למרות שלא מדובר בפרפור.
    המליצה לי על פזיוטרפיה, MRI ראש,ומעקב ניורולוג וקרדיולוג תוך דגש על כך.לציין שהיל"ד מגיל צעיר וללא כל סיבה ברורה במעבדה נרחבת ובהדמיה!! GOUT מגיל 14(לא רק מעבדתי,גם סימני RA)בבית סיפור משפחתי לב,יל"ד,סכרת,גאוט..

והשאלה האם באמת על פי תיאור יתכן שהניורולוגית צודקת? כי על פי הספרות מקצועית מתואר שמצב כזה מבחינה קרדיאלית יכול להיות בגלל פרפור? ומה דעתך על סמך התיאור בלבד? אני מודע לכך שללא בדיקה ועיון בתיק לא תוכל לחוות דעתך בצורה כזאת דרך פורום אשמח לתשובתיך. בתודה
    מאור

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אימי עשתה בדיקות mri
    אור
    08/07/2018

אימי בת 65, עשתה בדיקה mri עמוד שידרה מותני אשמח לתשובה מה אומרת התוצאה.
    ממצאים:תהליך היפראוסטטי ניוויני מפושט רב גבהים.
    אורטופדיה פצטלית.
    גבהים של גופי חוליות בגדר הנורמה.
    שינויים מסוג מודיק 1 במרווח l3-l4 .
    ללא עדות למסות פרה או פרא ורטברליות .
    חוט השדרה בעובי ובעוצמת או תקין .
    סיומת הקונוס מודגמת ב - l 1 ללא עדות לאותות חריגים.

D10- d11_ בלט דיסק היקפי עם אימפריה מתונה על השק.
    D12-l1 בלט דיסק היקפי ובקע מרכזי עם אימפריה מתונה על השק.
    L2-l 3- בלט דיסק היקפי עם אימפרסיה ניכרת על השק.
    L3-l4 בלט דיסק היקפי עם אימפרסיה ניכרת על השק.
    היצרות פורמינלית מימין עם אימפינגמנט קל של השורש היוצא.
    L4-l5בלט דיסק ובקע מרכזי, עם אימפרסיה מתונה על השק.
    לסיכום, שינויים ספונדליים ודיסקוגניים רב גבהים כמפורט.

בנוסף אימי עשתה גם mri עמוד שידרה צווארי

תוצאה
    ממצאים-יישור חלקי של הלורדוזיס ה צווארי.
    קיימת הנמכה גובה קלה החוליות c 5 ו c 6 ללא סימני בצקת של מח העצם, יתכן על רקע אוסטאופורוזיס.
    תהליך איפראוסטוטי היווני מפושט.
    ליסטזיס אחורי של c6עד c7.
    ללא אות חריג או סמני בצקת מח העצם החוליות.
    ללא עדות למסות פרה או פרא ורטברליות.
    חוט השדרה בעובי תקין ללא עדות לאותות חריגים מתוכו.
    C 2-c 3-בגדר הנורמה.
    C3-c4- התבלטות דיסקלית וגרמית עם אימפרסיה מתוכה על השק.

C4-c-5- התבלטות דיסקלית וגרמית עם אימפרסיה ניכרת על השק. היצרות פורמינלית דו"צ.
    C5-c6- בלט דיסק אחורי עם לחץ קל על החוט, ללא הדגמת חוט אות חריג בתוכו. היצרות פורמינלית דו"צ.
    C6-c7-בלט דיסק אחורי עם אימפרסיה על השק ולחץ קל על החוט, ללא הדגמת אות אינטרנט מודולרי חריג. היצרות פורמינלית דו"צ.
    C7-d1- בלט דיסקי סימטריים אימפרסיה קלה על השק.

לסיכום
    שינויים ספונדילוטים ודיסקוגניים מפושטים, עם סימני לחץ על החוט, ללא הדגמת אות מיאלופתי חריג.
    היצרות פורמינלית במספר מרווחים.

אשמח להסבר תודה רבה !!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פיענוח של בדיקת MRI
    תמר
    01/07/2018

שלום
    בבדיקת MRI רשום "מוקד זעיר פרונטלי באזור הצנטרום סמיאובלה הקדמי משמאל - בלתי ספציפי" - מה זה אומר?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדיקת mriמח וגזע מח
    חן
    27/06/2018

שלום רב ברצוני לדעת מהי קטגוריה 2 בבדיקת mri מח גזע מח?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם שבץ מוחי גורם לנוירופתיה?
    Elaa56
    26/06/2018

.....

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דימום תת עכבישי בחלק השמאלי
    שני
    19/06/2018

שלום,
    לאחר אשפוז של 10 ימים ומספר הדמיות ובניהן CT, CT angio, MRI נאמר לי שזו ההבחנה.
    כשהבנתי שהטיפול בהינתן הממצאים והמצב שלי הוא רק מנוחה והדמיה חוזרת בעוד חודשיים לראות כי הדימום נספג שוחררתי הביתה.
    לא נאמר לי במפורש ממה עלי להימנע? (אלכוהול, עישון, פעילות גופנית, טיסות וכד). כמו כן יש לי כאבים חזקים מאחורי העיניים, בעיקר בעין שמאל (האיזור שנמצא הדימום הקטן). האם הכאבים האלו נורמליים ? או שעלי לגשת לבדוק? אניח שאם הם היו חושבים לנכון היו שולחים אותי לבדיקת עיניים. תודה מראש על התגובה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חולשה ביד וברגל שמאל
    טליה
    09/06/2018

שלום רב, לפני כמס' שבועות התחילה להירדם לי רגל שמאל מידי פעם. בשבוע וחצי האחרונים, התחלתי להרגיש חולשה ביד וברגל שמאל ומידי פעם תחושת רדימות ברגל. עשיתי mri מוח שיצא תקין. כמו כן, יש לי תור לאקו לב ( אמורה לעשות אבלציה בשבוע הבא בפעם השלישית בגלל svt) ותור לemg בעוד כשבועיים. שאלתי היא, בעוד מס' ימים אני טסה ל 3 ימים לחו"ל. האם זה בסדר לטוס במצב כזה, האם זה נשמע כמשהו שכדאי להמתין איתו עד שיגיעו הבדיקות. האם כדאי לגשת למיון? אני ממש חוששת ולא יודעת האם כדאי לנסוע לחול או לבטל. (יש לציין שלאימי היתה מפרצת במוח שטופלה ואחותי עברה דום לב בגיל צעיר) אודה לתשובתך המהירה, וסלטחה על אורך השאלה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה