פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי אירוע מוחי, אפאזיה, נכות עוד

מנהל הפורום

ד``ר מרינה בוקסר
ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרינה בוקסר ללא פרסום בפורום

• הסבר על פיענוח MRI ראש
    טילי
    10/02/2020

אודה להסבר על המשמעות של הממצא הבא:
    אותות חריגים בפונס וחומר לבן פריוונטריקולרי ותתקורטיקלי
    פרונטופריאטלי
    דו"צ, בהחמרה באינטרוול.
    אטרופיה מוחית כללית סופרהואינפרה
    טנטוריאלית מתונה עם הרחבה של מערכת חדרים וסולצים בהתאם לאובדן נפח פרנכימטי.
    ללא עדות לאוטם, דימום או תהליך תופס מקום.
    לאחר הזרקת חומר ניגוד ללא הדגמת האדרה פתולוגית.
    החזר אות תקין מכלי דם גדולים אינטרהקרניאליים.
    ללא עדות להפרעה בדיפוזיה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עבודה במדעי הבריאות - אשמח למענה על מספר שאלות
    דייב
    10/02/2020

היי יש לי עבודה במערכות בריאות והייתי שמח אם תוכלו לענות לי על מספר שאלות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הליכה לאחר פגיעת ראש בתאונה קשה
    דקלה
    09/02/2020

שלום,

שמי דקלה בת 40 ואני כותבת על מנת לקבל את חוות דעתך.

לפני כשנתיים עברתי תאונה ונפלתי ממטוס בגובה 7 מטר בבודפשט. עברתי ניתוח ראש ולאחר שבועיים חזרתי לאשפוז של 10 חודשים בבית לוינשטיין. שוחררתי עם כסא גלגלים.

לפני 4 חודשים הצלחתי לעזוב את כסא הגלגלים ולצעוד על הרגל בעזרת הליכון/ מקל הליכה.

היום מבוצעים 2-3 טיפולי פיזיוטרפיה בקופת חולים מאוחדת ברחובות, אחת לשבוע הידרוטרפיה בנס ציונה וכן פעם בשבוע טיפול מציאות מדומה בבית חולים תל השומר.

בקרוב בהמלצת הרופא יוזרק בוטוקס לרגל שמאל. אשמח לדעת האם יש תרגיל משמעותי כדי שאוכל ללכת באופן עצמאי על הרגל? אשמח לחוות דעתך. ממני דקלה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים חזקים בידיים בצוואר ובראש
    מורן
    30/01/2020

שלום רב
    אני בת 35 מזה שלושה חודשים חשה כאבים חזקים ביידים שכוללים הרדמיות של כף היד וכאבים של שרפה מכף היד עד הכתף ולעיתים ירידה בכח.
    בנוסף לזה יש לי כאבי ראש חזקים כבר חודשיים ולאחרונה הכאב מקרין גם לצוואר שכואב ומטריד.

הופנתי לבדיקת mri ראש שיצא תקין. בנוסף ביצעתי בדיקת mri עמוד שדרה צווארי שגם הוא יצא תקין לחלוטין.
    ביצעתי בדיקת emg עם מחט והתוצאה: רדיקולופתיה כרונית בגובה c6 ( ימין ושמאל) וc5 (מימין ).
    האם נכון לומר שכאבי הראש והיידים שמלווים אותי מזה כ3 חודשים נובעים בשל רדיקולופתיה בשורשים צווארים?
    יתכן שבדיקת mri צווארי תצא תקינה והכאבים בגלל רדיקולפתיה בשורשים עצביים? האם זה קשור בכלל לכאבי הראש החזקים?
    אודה להתייחסותך ברצינות היות ואני סובלת נורא.
    בתודה מורן.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת mri בעקבות כאבי ראש חזקים
    אליאור
    29/01/2020

מזה שנתיים סובלת מכאבי ראש לפעמיים התקפים שנמשכים מעל 24 שעות
    מרגישה לחץ בגולגולת (בעיקר בקודקוד וקדמת הראש ) ,טשטוש בראיה בחילה לפעמיים הקאות
    נשלחתי לmri
    תוצאת הבדיקה תקינה ונרשם :
    ״וריאנט אנטומי של ציסטה פיניאלית בקוטר מירבי של 11מ״מ ״
    אשמח לדעת מה זה אומר ואם יש קשר לכאבי הראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה של הפרשות חלב וציסטה קטנה
    מודאגת
    26/01/2020

שלום רב
    עשיתי בדיקת מ.ר.איי לאחר שהתלוננתי על גלקטוריה ופרולקטין גבוה

נמצא; ציסטה קטנה של intermedia Pars ,ווריאנט אנטומי.
    מה זה אומר? האם יש צורך בבירור גודל הציסטה?
    לא היו אמורים לכתוב מה הגודל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ על השד וכאבים אחרי ניתוח להגדלת חזה
    נטלי
    07/01/2020

היי
    לפני 13 שנה עברתי ניתוח להגדלת חזה
    לאחר שנה בדיוק הרגשתי יום אחד לחץ על השד כמו חגורה מהודקת וכאב לוחץ שלא מרפא עד היום כבר 13 שנה יחד עם זאת הצלעות כואבות לי מאוד כשאני שוכבת על הגב והגב מקביל לשד למעלה יש לי תחושות של עיקצוץ זרמים והרגשה של גודש בשד וכובד כאילו יש לי משקולת כבדה בפנים השד . לפני 8 חודשים הוצאתי את השתלים ועדיין אין שיפור סובלת מאוד גם הדופק שלי חזק שאני מרגישה אותו
    מציינת שאני עברתי בדיקות והכל תקין גם mri שד עמוד שידרה מיפוי עצמות הכל תקין . השאלה אם זה יכול להיות פגיעה עיצבית בעצבים של השד מהניתוח שנעשה לפני 13 שנה ? מה עלי לעשות אני פשוט מיואשת לא יודעת למי לפנות לאבחנה שיגיד לי מה זה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שיתוק העצב השלישי ואפשרויות טיפוליות
    איתי
    07/01/2020

שיתוק עצב 3
    אובחנתי לאחר שיתוק עצב שלישי.
    כל הבדיקות המקיפות תקינות לרבות ct עם חומר ניגודי,mri ואנגיוגרם. בדיקות דם תקינות כולל שלילת מחלות אוטואימוניות. אין בעיות רקע.
    המצב כרגע שהעפעף הפגוע מתחיל להתרומם. אבל כששתי העיניין פתוחות האישונים לא מסתכלים לאותו כיוון והראיה כפולה ולא ברורה.
    כשעען אחת בלבד פתוחה אז הראיה בסדר.
    האם יש סיכוי לריפוי עצמי של הנזק הזה ותוך כמה זמן. ואם לא אז מה האפשרויות הטיפוליות?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי mri מוח אשמח לדעת איך זה נשמע בבקשה
    אבי
    30/12/2019

שלום דוקטור בגלל סחרחורות (שהתגלה סוג של כהתקפי פאניקה ) עשו לי סיטי ראש וצוואר שיצא תקין והשתחררתי להמשך בירור לmri מוח כמשהו כללי ... אחרי שעשיתי mri זה מה שרשום בסיכום של הבדיקה : לסיכום: מוקד אות חריג קורטקלי ותת קורטקלי בקדמת האונה הטמפורלי מימין המקבל האדרה קלושה לאחר הזרקת גדוליניום בגדול כמו מה זה נשמע לך.. מה סיכוי שזה משהו סרטני או משהו מולד אולי כמה זה דבר גרוע שמקבל הדארה קלושה האם זה הופך את זה לרוב הסיכויים לגידול מסויים ? סליחה על כל כך הרבה שאלות פשוט הבנתי שהאדרה זה לא דבר טוב ... אשמח לקבל ממך תשובה לשמוע את חוות דעת שלך כמה שניתן כמובן אני מודה לך מראש תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סריקה בתהודה מגנטית של המוח - פענוח תוצאות
    מירב שטיינברג
    03/12/2019

אשמח להבין האם אני צריכה להעיף את עצמי כמה שיותר מהר לניורולוג, או לא להכנס לפאניקה.

להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של המח ו MRV, MRA של המח והצוואר:
    הבדיקה בוצעה בטכניקת FLAIR, T2, T1 ,דיפוזיה, T1 ללא ועם חומר ניגוד.
    קליניקה: APLA.
    ממצאים:
    רקמת המח ללא עדות להפרעה בסיגנל.
    חדרים וחריצים סימטריים.
    עורקי המח ללא עדות להיצרות.
    עורקי הצוואר נראים אף הם ללא היצרות.
    אין רסטריקציה בדיפוזיה. אין שרידי דימום.
    הסינוס הורידי השמאלי קטן לעומת מימין.
    קיימת הפרעה קלה בזרימה במעבר הסינוס הטרנס ברסלי והסגימואידלי יתכן גרנולציות ארכנואידליות.
    בסיכום:
    בגדר הנורמה.

תודה רבה...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נימול באזור עצם הלחי שמאל
    שוש שנער
    28/11/2019

מאתמול התחיל לי נימול בצד שמאל של הפנים באיזור עצם הלחי ממש מדאיג . מה עושים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כף רגל ימין- שאלה בבקשה
    אנונימית
    23/11/2019

שלום רב,
    מזה כשבועיים יש לי תחושה בכף רגל ימין בקיפול אצבעות הרגל כאילו יש משהו תקוע, קצת לוחץ. אני מצליחה לקפל עד הסוף ויש לי תחושה ברגל אבל ההרגשה שונה מרגל שמאל. בנוסף, היום כששמתי נעל סגורה עם גרב די עבה הרגשתי תחושת בעירה בכף רגל זו שעברה לאחר שהורדתי את הרגל. לאחר מכן, מרחתי משחת גל ארניקה והרגשתי תחושת שריפה ברגל (לא בטוחה אם נגרם מהמשחה).

רופא המשפחה שלי (עבד בעבר בבית חולים) ערך לי בדיקה נוירולוגית (מבחן העיניים, מבחן החוזק בידיים ומבחן לראות שאני לא נופלת בעיניים סגורות) כיוון שהיו לי כאבי ראש ברקה ימין, קרוב למפרק האוזן. לאחר נטילת נבוקו הכאב מתחיל לעבור. אך עדיין התחושה ברגל לא משתפרת.

בנוסף,עשו לי גם בדיקת ראייה כולל הרחבת אישונים ובדיקת לחץ תוך גולגולתי- יצאה תקינה.

אני בלחץ ולא יודעת מה זה יכול להיות והאם זה משהו מלחיץ. ממש אשמח לשמוע את דעתך. בתודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אבחון סי טי מוח
    שרה קורנפלד
    21/11/2019

סי טי שבוצע לאחר חשד ל - T.I.A מראה לוקונה קטנה בגרעיני הבסיס משמאל . ללא אוטם קורטיקלי או ממצא חריג אחר מה המשמעות של זה . התור שלי לנוירולוג רחוק ואני בלחץ . תודה מראש על תשובה בהקדם !

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שבץ מוחי ומנינגיומה אצל אישה מבוגרת
    שירי
    21/11/2019

שלום דר בוקסר, אודה לך מאוד על מענה. אימי בת 72, תקופה של שנה שחשה חוסר יציבות קל , טישטוש ראייה, וסחרחורות מדי פעם. לפני שבועיים זה החמיר מאוד, לא יכלה אפילו לעמוד לבד. לקחנו אותה למיון שם נבדקה נורולוגית (בדיקה פיזית תקינה) וסיטי שהראה מנינגיומה, ועוד "פס" לדברי הרופאים. נשארה לאשפוס במהלכו נעשו הרבה בדיקות, לאחר סיטי חוזר אמרו שלדעתם ה"פס" זה שבץ מוחי קל שעברה, וקיימת מנינגיומה. ניורוכירוג החליט שאי אפשר לנתח כרגע. ניתן לה דילול דם , אספרין, השתחררה לאחר שבוע עם המלצה לMRI בעוד כחודש (תור שהיה קבוע לה עוד לפני הביקור בביה"ח), ומעקב במרפאות שבץ נויורולוגיה וכו.

שאלתי היא כזאת, האם זה בסדר ששוחרה ללא MRI, וזה אכן נשמע תקין לעשות רק עוד חודש?
    יש לה שיפור קל בתסמינים לעומת זמן האישפוז, מסוגלת לעמוד ולהתהלך קצת, סחרחורות וראייה עדיין לא בסדר. אציין גם שלא היו לה שום סימנים נוספים מלבד אלו, לא כאבי ראש, לא נימול, לא כלום חיצוני או פנימי. האם האבחנה של "כפי הנראה שבץ", ו "מתאימה למנינגיומה" זו אבחנה חד

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• היי אחרי אמ אר הי מוח בגלל סחרחורות בבקשה הסבר קטן לתוצאות
    רועי
    17/11/2019

שלום אני אחרי אמ אר איי מוח בגלל סחרחורות ואיני מבין את התוצאות ואני מאוד לחוץ בבקשה ממך אשמח להסבר קטן האם זה גידולי או טרשת נפוצה או משהו ?

מודגמת מערכת חדרים, ציסטרנות וחריצים תקינה.
    בקדמת האונה הטמפורלית מימין קדמית ולטרלית להיפוקמפוס נראה מוקד אות גבוה ברצפי FLAIR ונמוך ברצפי T1 ומקבל
    האדרה מוקדית עד פוקאלית עדינה לאחר הזרקת גדוליניום. אין עדות למוקדי אות חריג או מוקדי האדרה נוספים. האזור לא
    מוגבל בדיפוזיה ולא מכיל תוצרי פירוק דם.
    מבנה הגומה האחורית תקין.
    החזר אות תקין מכלי הדם התוך גולגולתיים הראשיים.
    מעבר קרניוצרביקלי חופשי.
    אוורור תקין של מערות הפנים ותאי המסטואיד.
    לסיכום: מוקד אות חריג קורטקלי ותת קורטקלי בקדמת האונה הטמפורלי מימין המקבל האדרה קלושה לאחר הזרקת
    גדוליניום, טיב הממצא לא לחלוטין ברור, דרוש המשך בירור. הנבדקת תופנה לבירור במסגרת אשפוז.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה