פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי אירוע מוחי, אפאזיה, נכות עוד

מנהל הפורום

ד``ר מרינה בוקסר
ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרינה בוקסר ללא פרסום בפורום

• נימול ועיקצוץ בצד שמאל של הגוף ובדיקות תקינות
    מסודי ביטון
    02/08/2020

אני מרגישה נימול ועיקצוצים בצד שמאל של הפנים לפעמים גם בלשון וכן ביד וברגע שמאל. התחושות לא פרמננטיות אבל חוזרות ונשנות. עשיתי בדיקות במיון: סי.טי מוח, אי.אי.גי. וסי.טי. מוח עם הזרקת עוד לבדיקת הפרעות מסויימות בעורקים.
    כל הבדיקות תקינות ואני עדיין מרגישה תחושות אלו.
    מה יכולות להיות הסיבות? ולמי עוד ניתן לפנות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בדיקות eeg פתולוגיות טיפול שלא מעלה במשקל
    אביטל
    22/07/2020

בת 37. מזה מס' שנים נמצאת במעקב נוירולוגי בגלל מיגרנות. בנוסף לזה חוויתי מס' אירועי התנתקות למס' שניות ובעקבות כך אני במעקב צמוד של נוירולוג ובדיקות eeg. תמיד נכתב לי שהתשובה פתולוגית. פעם נצפתה פעילות אפילפטיפורמית, פעם הופעה של גלי זיז עם אמפליטודה מקסימאלית ועוד כל מיני דברים. היום ביצעתי שוב בדיקת eeg ונכתב שהתרשים פתולוגי עם פעילות אריטטיבית דו"צ. ניסיתי מס' תרופות כגון דרלין, טופמאקס (שהנפרולוגית הפסיקה לי בגלל מחלה כלייתית) והיום הנוירולוג הביא לי מרשם לדפלפט כרונו. קראתי בתופעות הלוואי שזה עלול לגרום לעלייה במשקל וממש לא בא לי (אחרי שהשקעתי וירדתי 25 ק"ג). היום הייתי אצל הנוירולוג והתור הבא שלי אליו הוא רק עוד חצי שנה. כמובן שביקש שאעדכן אותו לגביי הרגשתי עם הדפלפט. שאלתי היא:
    1. מה המשמעות של "פעילות אריטטיבית"?

2. אילו עוד אופציות טיפוליות קיימות שלא גורמות לעלייה במשקל?
    יש לציין שהתרופות שניתנו לי עד כה היו אנטי אפילפטיות וגם נגד מניעה של מיגרנות.
    היום הוצע לי טיפול אנטי מיגרנוטי IV. האם ידוע לך עליו משהו? הבנתי שהוא יחסית חדש...

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח ממצאים של בדיקת mri מוח - דחוף
    רינת
    21/07/2020

שלום רב,
    רציתי לדעת מה הממצאים אומרים. אני טיפה בלחץ.

:מוקדי אות פתלוגי בחומר הלבן כמפורט בלתי ספציפי באבחנה מבדלת מחלה דימלנטיבית

הוספת תגובה

תמונה

• קפיצות עדינות בחלק משפה תחתונה עם תחושת נימול
    הכרי עמי
    20/07/2020

שלום לרופא,
    אני מרגיש קפיצות עדינות של חלק משפה תחתונה וגם תחושת נימול וחספוס.

זה תוקף אותי כמה ימים ואני לא יודע מה זה.

תודה, אם תוכלי לייעץ לי, אם זה בעיה נוירולוגית או מתח כלשהו?

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות EEG לאחר אירועי חולשה פתאומית
    קובי
    09/07/2020

שלום, אני בן 40, בריא בד"כ, מעשן קופסא וחצי ביום. לפני מספר חודשים התחילו להופיע אירועי חולשה פתאומית, פרה - סינקופה וראיית "מסך שחור", בנוסף לעבדות בגוף עד כדי אי יכולת לעמוד. ביצעתי בדיקות קארדיליות מקיפות שיצאו תקינות. והפנו אותי לבדיקת EEG. התור שלי לנוירולוג בעוד חודש וחצי ואני מעוניין לדעת אם באופן כללי הבדיקה תקינה.
    "רקע כללי לא מאורגן, סימטרי ונמוך מתח. ברוב האזורים לא נרשמה פעילות תטא, מעורבת עם גלי אלפא.
    לא נרשמה פעילות פרוקסיסימלית. ללא הבדלי צד.
    נישום יתר כנ"ל
    גירוי אורי כנ"ל
    לסיכום: תרשים נמוך מתח.

תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח בדיקות ct ראש
    בת של אבא
    29/06/2020

אודה לפיענוח. תודה מראש! פיענוח בדיקות ct ראש. הבדיקה בוצעה לאחר הזרקת חומר ניגוד תוך ורידי.
    הוזרק חומר נון יוני בכמות של 20 סמ"ק.

התעבות רירית קשה במערת הספנואיד מימין. תאי המסטואיד, הסינוסים הפרונטליים, תאי האתמואידים והחלקים העליונים של הסינוסים המקסילריים הכלולים בבדיקה - ללא סטיות. ארובות העיניים ותכנן במבנה כללי תקין (הבדיקה אינה מכוונת לזיהוי ממצאים עדינים בארובות העיניים). האוכף הטורקי הגרמי במימדים תקינים. בגומה האחורית הודגם החדר הרביעי בקוטר תקין ובקו אמצע. אוטמים לקונרים בפונס. התרחבות בולטת של ציסטרנה מגנה. תעלות השמע הפנימיות הגרמיות ברוחב תקין. בחתכים העל טנטוריאלים אוטמים לקונרים בגרעינים הבזאלים משני הצדדים. החדר השלישי וחדרי המוח הצדדים בגודל יחסי ומיקום תקינים.
    בחתכים הגבוהים PVL ואוטמים לקונרים בצנטרום סמי-אובלי משני הצדדים. קו האמצע שמור. לאחר הזרקת חומר ניגוד תוך ורידי אין עדות להאדרה פתולוגית. אינני מזהה דמום תוך-גולגולתי.

בסיכום: שינויים איסכמיים כרוניים בדומה לבדיקה הקודמת מה-27/05/2016. התעבות רירית קשה במערת הספנואיד מימין.

לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח בדיקות ct ראש

הוספת תגובה

תמונה

• צורך בבירור נוירולוגי מיידי סובלת מפרפור
    מירי ב.
    19/06/2020

אני מטופלת בקומדין-טרומבופיליה, 2 מוטציות גנטיות.
    אני סובלת מפרפור ורפרוף פרוזדורים, למרות אבלציה, אני בפרפור רב הזמן.
    לפני שבועיים נשלחתי למיון - סחרחורות, חולשה, הקאות.
    נשלחתי לבדיקות - דופלר קרוטיד ודופלר tcd. יש לי תורים רחוקים בשיבא (אני מטופלת בתחומים שונים בשיבא).
    אני לא מרגישה טוב, חולשה, מעט לא יציבה, מעט כאב ראש.
    מבקשת עזרה דחופה בייעוץ והפניה דחופה לבדיקות הנ"ל.
    שכחתי,עברתי tia
    עברתי cva
    תודה על העזרה. (אני בת 68)

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר חמצן עלול להוביל לפגיעה במוח?
    קובי
    03/06/2020

שלום, אם חובשים מסיכה ייעודית שמטרתה הגבלת כמות האוויר הנכנסת לריאות וכתוצאה מזה השפעה על כמות החמצן, שיכולה לעזור בשיפור יכולות של מערכת הנשימה מכיוון שהיא יוצרת מגבלה וקושי למערכת הנשימה (אוורור ריאות, שיפור נפחי ריאות וכדומה).
    האם זה עשוי להזיק למוח?

הוספת תגובה

תמונה

• אירוע מוחי? מה ההמלצה? בת 30 ללא רקע
    הילה
    01/06/2020

שלום,
    יש לנו תור לרופא נוירולוג. אך נשמח לשמוע גם את חוות דעתך כאן באתר:
    מה הממצאים? מה הטיפול המומלץ? מה הסכנות?
    לאחר אירוע התעלפות ותלונות של זרמים וחולשה ביד שמאל-בוצע MRI ראש. תוצאות ה- MRI הם כדלקמן:

מודגמת מערכת חדרים, ציסטרנות וחריצים תקינה.
    אין עדות לדימום או תהליך תופס מקום. פרנכימת המח שמורה.
    באספקט הלטרלי עליון של האונה השמאלית של המוחון והוורמיס נראים מספר אוטמים קטנים
    בתור קדמי אחורי המתחברים לאוטם ארוך. ללא רסטריקציה בדיפוזיה או האדרה.
    אותות זרימה תקינים מכלי הדם הגדולים.

אשמח לחוות דעתך, מדגישה שנלך גם לפגישת נוירולוג אך נשמח לשמוע את דעתך.
    ממש תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאה של MRI צווארי לאחר נפילה
    אילנה
    29/05/2020

שלום, מבקשת עזרה של המומחה בתחום. אחרי איבוד הכרה לפני כחודש, נפלתי לא כל כך מוצלח. עשיתי MRI צוואר, קיבלתי תשובה בפענוח, כעיקרון הכל תקין חוץ מ...
    בגובה C5-C4 מודגם בלט דיסק קל
    בגובה C6-C5 מודגם בלט דיסק דיפוזי עם לחץ על השק הדורלי
    בגובה C6-C7 מודגם בלט דיסק דיפוזי עם לחץ על השק הדורלי
    מבקשת את ההסבר של המומחים בתחום ומה לעשות? בתודה מראש. אילנה

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ לגבי סחרחורות וחוסר יציבות
    שם
    26/05/2020

שלום,

סובל מסחרחורות וחוסר יציבות לאחר תאונת דרכים שנפתחו כריות אויר צליפת שוט ומכה בראש.

הסחרחורות מופיעות בלי שום קשר למשהו שאני מצליח לקשר בתדירות של בין כמה ימים לכמה שבועות (לא קבוע) לאחר בדיקת נירולוג תקינה הגעתי לרופא אף אוזן גרון וביצעתי ENG וקלורית תקינות.

לאחר מכן נשלחתי לבדיקה מיפוי PET CT של המוח.
    שבוצעה אחרי הזרקה של 6 מיליקירי FDG נעשתה רגיסטרציה בו זמנית עם CT דיאגנוסטי ללא הזרקת חומר ניגודי.
    סיבת ההפניה ירידה קוגנטיבית סחרחורות וחוסר יציבות לאחר חבלת ראש.
    תיאור הממצאים מודגמת פרפוזיה קורטיקלית בלתי הומוגנית מופחתת מעט באונות הטמפורו פריאטליות משמאל.
    קליטת חומר טובה בגרעינים הברזליים, בתלמוס ובמוחון.
    לסיכום ירידת מטבוליזם קלה בלתי ספציפית באונות טמפורו פריאטליות משמאל.

רופא אף אוזן גרון המליץ לי לעשות טיפול היפרברי (תא לחץ) מכיון שהטיפול הזה הוא טיפול חדש שיש בו המון דעות סותרות לגבי יעילות הטיפול ובנוסף הוא גם פרטי ונורא יקר.
    הייתי שמח לקבל חוות דעת נטרלית ולא מהמכון עצמו.
    לגבי יעילות הטיפול לדעתכם והשלכותיו, תופעות לוואי וכו,

הוספת תגובה

תמונה

• אטומיק להפרעות קשב וריכוז - תופעות לוואי
    אנסטסיה
    18/05/2020

שלום, אני בת 36 סובלת מהפרעות קשב וריכוז, ריטלין נוצר אנטיגוניזם עם תרופה נגד יתר לחץ דם.
    רופא נתן לי אטומיק במינון 25, לאחר כמה ימים הופיעו תופעות לוואי כמו בחילות, עייפות, זיעה קרה. הוא המליץ לעשות הפסקה של 10 ימים ולהמשיך עם תרופה.
    האם ניתן להחליף תרופה מיד בלי לחקות שבועיים ולסבול שוב מתופעות לוואי?
    תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש חזקים המון זמן
    טליה
    16/05/2020

שלום אני בת 31 בריאה בדרך כלל סובלת מכאב ראש המתחיל בצד שמאל מאחור המתפשט לכל הראש.
    אתמול הייתי בבית חולים ובוצע ct לראש ללא חומר ניגוד .
    והממצאים היו : 
    ״היפרדנסיות עדינה בראש הקאודייט משמאל - קרוב לוודאי הסתיידות עדינה . 
    לא נצפו ממצאים מוקדמים ברקמת המוח.
    חדרי המוח והחללים התת עכבישים כולל צסטרנות הבסיס תקינים במיקומם וברובים סימטריים.
    איזור האוכף התורכי, ארובות העיניים- בטווח התקין.
    טונסילים צרבלרים בעמדה גבולית דו״צ.
    חללי האוויר בגולגולת מאווררים היטב .
    כל השאר היה תקין אשמח לדעת מה זה אומר ?

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי ראש חזקים המון זמן

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי כדור קפרה והמינון המומלץ
    דורי
    05/05/2020

בעקבות אירוע חוזר של איבוד הכרה, ציוו עליי הרופאים באיכילוב לקחת מסוג קפרה- Keppra 250 מ"ג. ההוראות הן להעלות את המינון ל-250 מ"ג כל 3 ימים, עד שאגיע למינון של 750 מ"ג פעמיים כל יממה. האמנם עליי לעשות זאת, או שאני צריך להתייעץ עם נוירולוג מומחה לפני שאפגע בעצמי בטעות? תודה מראש. הערה- ה- cpk שלי 1243.

הוספת תגובה

תמונה

• רפיון בידיים ואיבוד מוטוריות
    שני
    25/04/2020

בת 27, ברקע היפותירודיזם. חוץ מזה בריאה בדרך כלל
    לפני מספר ימים החלה חולשה מוזרה של רפיון בגפיים. כאילו איבדתי את המוטריות בידיים. יש לי קפיצות כאלה בידיים וברגליים, קושי קטן בדיבור ובלעיסה. יד ימין יותר קרה בפריפריה
    כמובן שקבעתי תור לרופא משפחה שאולי יפנה אותי לבדיקות ונויירולוג/ית. אך מה זה יכול להיות? ואילו בדיקות מומלץ לבצע?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה