פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי אירוע מוחי, אפאזיה, נכות עוד

מנהל הפורום

ד``ר מרינה בוקסר
ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרינה בוקסר ללא פרסום בפורום

• כאבי סינוסים ועורף
    טל
    20/04/2021

שלום רב,
    מזה 7 שבועות שסובלת מכאבי סינוסים שלפעמים נרגעים ואז יש כאבי צוואר שמשפיעים על הראש מאחור.
    גרה בארהב
    הייתי אצל אאג והסינוסים נקיים, שלחו אותי ל ct ראש לסינוסים והם נקיים
    הייתי אצל רופא אלרגיה שמצא שאני אלרגית לאבקנים ולקריית אבק ונתן ספריי אף ואנטיהיסטמינים אבל גם אילו לא עוזרים לחלוטין. יש ימים בהם מרגישה פחות כאבים ובהם הכאבים פשוט בלתי נסבלים. שאלתי הוא האם לגדת גם לנוירולוג? האם יש משהו נוסף שיוכל לבדוק?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאבי סינוסים ועורף

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תחושת נימול בראש
    לילי
    01/04/2021

שלום, כבר תקופה מסויימת אני מרגישה דקירות בראש למעלה מצד שמאל בנוסף תחושת נמלים בצד השמאלי של הראש ומגיע עד הלחי
    זה נמשך ממש כמה שניות
    תמיד חשבתי שזה נובע מחרדות או מצב נפשי לחוץ
    לרוץ לרופא???

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    תחושת נימול בראש

הוספת תגובה

תמונה

• נימול בגב עליון/שכמה לאחר פעילות
    אירה
    25/03/2021

שלום
    אני סובלת מזה כמה שנים מכאבי גב באיזור שבין שכמה שמאל לעמוד השדרה, זה קורה כשאני עושה איזו פעילות , למשל, שטיפת כלים, בישול, לאחרונה התחיל להיות לי נימול באיזור הזה (תחושה מוזרה שאין לי דרך מדוייקת לתאר) ואחריו באים הכאבים. כשאני יושבת על כיסא על משענת אוו שוכבת אז הכל בסדר. עשיתי MRI צוואר ועמוד השגרה אבל חוץ מכמה בלטים בצוואר ובגב תחתון לא מצאו כלום ובטח לא משהו שיכול להסביר את הכאב. הייתי אצל כירופרקט שאיבחן אצלי עקמת מאוד קלה, הטיפולים אצלו לא עזרו.. אין הצרות פורמינלית והרופאים ממש הרימו ידיים. האם יש איזה כיוון שאתה יכול לחשוב עליו?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת אותיות בכתיבה ודיבור בת 20
    לולה
    23/03/2021

היי, אני בחורה צעירה בתחילת שנות ה 20 שלי ושמתי לב פתאום שבתקופה האחרונה בזמן שאני כותבת משהו אני מחליפה את הסדר של האותיות, בנוסף לזה מצאתי את עצמי מספר פעמים נתקעת בדיבור ולא מוצאת את המילה או שאומרת אותה בחילוף אותיות, יש לציין שאינני ביישנית ואין לי כל בעיה לדבר עם כל אחד וזה קרה בסיטואיציות רגילות ללא התרגשות או משהו

הוספת תגובה

תמונה

• הרדמות של הראש בלילה- האם תקין?
    דליה
    22/03/2021

התעוררתי בלילה והרגשתי שכל הראש וכפות הידיים שלי רדומים . זה חלף לאחר זמן קצר . האם זה מצב נורמלי ?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת MRI מוח ותעלות השמע הפנימיות
    באר רחל
    18/03/2021

שלום לדר' מרינה
    אודה מאוד לתגובה
    בפיענוח בדיקה MRI מוח
    הודגשה התוצאה: " בסדרת FIAIR הודגמו מוקדים היפראינטנסים מרובים יחסית בחומר הלבן המתאימים לשינויים איסכמים כרונים בולטים של החומר הלבן, יתכן משנית למחלת כלי דם מוחיים קטנים.
    תודה מראש למתן תגובתך
    באר רחל

הוספת תגובה

תמונה

• חשש למחלת מוח ניוונית
    אור
    11/03/2021

שלום לכולם...
    מצב מורכב מאוד אך אנסה לצמצמם בכדי להגיע לעניין
    אימי בשנות ה60 לחייה סבלה מספר שנים מחולשה, צרידות , קושי בהליכה וכאבים באזורים שונים בגוף.
    נערך בירור רפואי מקיף, המון בדיקות לרבות מספר צילומי MRI, ניקור מותני, נשללה טרשת נפוצה למרות שהחשד היה לכיוון הזה
    בצילומי MRI ציינו אירועים מוחיים קודמים ומושגים שונים שניסיתי לפענח ולהבין אבל לא הצלחתי, מצרף חלק מהסיכום הרפואי:

מזה כשנה נמצאת בבירור נוירולוגי בגין טטרפרזיס ספסטי פרוגרסיבי.
    במסגרת הבירור שהשלימה עד כה ­ הדמיות מוח חוזרות שהדגימו מוקדי חומר לבן, לרבות חשד לנגע בקורפוס קלוזום, עם א"מ בין
    מקור ווסקולרי למקור דה­מייאלנטיבי.
    כמו כן השלימה MRI עמ"ש גבי שפוענח כתקין וניקור מותני תקין, כולל OCB שלילי. AQP4 שלילי
    בדיקה נוירולוגית: בעצבים קרניאלים תקינים, ללא צניחה או פרונציה בידיים, א"א תקין דו"צ, ע"ב עם ספק היסוס מימין, ירידה
    בזריזות ידיים מימין, ללא צניחה ברגליים, מענה פלנטארי אקסטנסורי דו"צ. תחושה שטחית שמורה סימטרית ב­4 גפיים.
    פרופריוספציה שמורה דו"צ בבהונות רגליים. הליכה לא יציבה על בסיס צר.
    טונוס מוגבר ספסטי ביד ימין עם ערות החזרים בכל התחנות, טרמנר והופמן דו"צ. טונוס ספסטי ברגליים עם קרוס אדקשן של
    הפטלריים דו"צ, ללא קלונוס.
    #רוויזיה של הדמיות, במסגרת ישיבה עם נוירורדיולוגים, הנגעים מתאימים לפגיעה ווסקולרית, ברוויזיה ללא נגעים בקורפוס קלוזום,
    אלא בכלי דם באזור הספלניום.
    #CT מוח חוזר ­ אוטמיים לקונארים ישנים בגרעני בסיס דו"צ, פריוונטריקולארי מימין, בתלמוס ובפונס משמאל ואוקסיפטלי משמאל,
    ללא שינוי. שינוים היפודנסיים בחומר לבן פריונטריקולרי על רקע שינויים כרוניים בכלי דם קטנים.
    #CTA ראש וצוואר ­ ללא עדות לאי סדירות בעורקי הראש / צוואר או לפתולוגיה וסקולרית גסה.
    #EMG ­ בוצע בשאלה של PLS. ללא עדות למחלת נוירון מוטורי.
    #מעבדה ­ נלקח קולגנוגרם, לרבות APLA ­ טרם תוצאות.

לאחרונה הייתה אצל מומחה נוסף (לא ברור לי בדיוק מי, עקב המשך הדברים תבינו כי מההלם נמנעתי מלדבר על הנושא עמה)
    הלה אמר שכרגע הכיוון נע בין מחלה גנטית אותה הוא כמעט שולל על הסף והכיוון הכמעט וודאי הוא מחלה ניוונית של המוח.
    אני נמצא בשוק מוחלט ולא מבין את פני הדברים. המדיה מוצפת בחומר שמדבר על תסריט שחור ביותר ושמדובר במחלה חשוכת מרפא
    ברור לי שאין תחליף לפנייה לרופא אבל אני חייב להציף זאת ולברר האם מישהו יוכל להאיר את עיניי בנושא...

לקביעת תור
    סגירה
    חשש למחלת מוח ניוונית

הוספת תגובה

תמונה

• הסתיידות בגרעיני הבסיס
    אפרת
    11/03/2021

בת 41. בדצמבר החלקתי על קרח ונפלתי על הראש ( גרה כרגע בחול ) עשו לי סיטי וMRI. הכל בסדר אין טראומה למח חוץ מזה שמצאו הסתיידות ב2 גרעיני הבסיס. שלחו אותי לנוירולוג שעשה בירור מטבולי ואינדוקריני ויצא תקין. היום הייתי אצלו והוא אומר שישלח אותי לבדיקה גנטית. ואומר שמה שמופיע שם ההסתיידות הזאת זה מחלה שגורמת לפסיכוזה, פרקינסון דמנציה ואין תרופה. אין מה לעשות ? ויש חולים שיפתחו את כל התסמינים ויש כאלה פחות? אני ממש לחוצה ומפחדת. כי אני קוראת גם תגובות על הסתיידות בפורומים שזה ממצא לא רלוונטי ואין מה לדאוג בקשר לזה. אז אני צריכה לחיות בפחד עכשיו או מה אני עושה עם זה ? זה נכון אז שאם יש הסתיידות זו מחלה ויגיעו התסמינים האלה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הסתיידות בגרעיני הבסיס

הוספת תגובה

תמונה

• קימה בתחושה מבולבלת ושכחון- בת 62
    סימה
    20/02/2021

קמתי בבוקר בהרגשה שאני מבולבלת. הסתכלתי בהודעות הוואטסאפ. ראיתי שם של ידידה ולא זהיתי את שמה. הקמתי בוואטסאפ קבוצת "האחים שלי". חשבתי ששינו את השם. בחנתי את עצמי ונסיתי להזכר בשמות. לקח לי זמן עד שנזכרתי בשם המשפחה של בן זוגי. לאחר כעשרים דקות נזכרתי בכל, אבל אני מודאגת ממה שקרה. אני בת 62. קרה לי פעם ראשונה. מה דעתך בעניין? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• דקירות בכף יד ימין- עקצוץ חד בפתיחת היד
    דוד
    18/02/2021

בלמתי נפילה והרגשתי מתיחה/קרע בכף יד ימין.. לא בשורש אלה באמצעה כף היד ..
    ומזה שבוע כשאני פותח את היד מרגיש עקצוץ חד שגורם לי מיד לסגור את היד

הוספת תגובה

תמונה

• לא ישן מזה 3 וחצי שנים
    י
    16/02/2021

בן 28 סובל מזה 3 וחצי שנים מיקיצה מוקדמת עקב שאיפת אוויר קר.. מצד אחד יש לי בעיה של ווריקוצלה שעליי לשמור על איזור השאכים מקורר ומאוורר מצד שני אני חייב לחמם את החדר כדי לישון טוב.. להירדם אני נרדם אבל השינה לא איכותית ואני כבר כמה שנים מנסה למצוא את האיזון בין מהחום לקור שום דבר לא עוזר לי אין לי שום הפרעה מבדיקת אוזן גרון למרות שהייתה לי תאונת צלילה מעיכת סינוסים לפני שנתיים..

אני ממש מתוסכל בבדיקת שינה גם הכל תקין שום רופא לא יכול לעזור לי וזה לא בעיה נפשית אני פשוט נרדם ואז אחרי 3 שעות מתעורר מקור... גם אם החדר חם אני מתעורר ומרגיש שאני שואף אוויר קר מאוד ל...

גם כשאני ישן יותר מ 3 שעות אני קם כאילו ממלחמה כאילו נלחמתי כל הלילה וזז מצד לצד במיטה...

יש לציין שאני סובל מנוירופתיה של סיבים דקים מצד אחד ומצד שני ווריקוצלה דרגה 2 לא יכול להתמודד עם 2 הבעיות בו זמנית... לא יכול לחמם את הגוף וגם לקרר את איזור האשכים... מה עושים...?
    אם מישהו יכול לעזור לי טלפונית אני יותר מאשמח אני פשוט לא מצליח לישון...

לקביעת תור
    סגירה
    לא ישן מזה 3 וחצי שנים

הוספת תגובה

תמונה

• מיסטאניה גרביס לאחר ניתוח קאטרקס
    צביקה ברקוביץ
    03/02/2021

שלום לך!
    האם מחלת מיסטאניה גרביס יכולה להיווצר אחרי ניתוח קאטארקס שניכשל וכן גררו תופעות לואי כגון (IFIS קשה וכן פטוזיס)

מחכה לתגובתך ותודה מראש צביקה.

הוספת תגובה

תמונה

• נוירותרפיה בכפות הרגליים -טיפול בליריקה
    צפי
    03/02/2021

סובלת מנוירותרפיה בכפות רגליים לאחר טיפולי כימותרפיה לפני שנתיים וחצי,ניסיתי טיפולים אלטרנטיביים מכל מיני סוגים,לא עזרו. האם כדאי להתחיל בליריקה והאם אחרי תקופה כה ארוכה זה יכול להשפיע.

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות EMG + QST- כאבים בגב תחתון
    לינוי
    14/01/2021

שלום,

אובחנתי לפני כשנה ב-Small fiber neurophaty על סמך ביופסיית עצב.
    לאחרונה יש לי כאבים חזקים בגב תחתון/אגן (קושי להתכופף וליישר את הגב) ובנוסף כאבים בחיבור הצוואר עם הגב העליון.
    בדיקת EMG: יצאה תשובות Fארוכות לעצב הפרונאליס הימני. רדיקולופתיה בולטת בגובה L5.
    בדיקת QST: כף יד צד ימין C6 גבולית לכף היד.

אשמח לדעת מהי משמעות התוצאות? והאם יש בדיקות נוספות שכדאי לבצע, כמו MRI וכו'...

תודה מראש!

הוספת תגובה

תמונה

• אירוע מוחי שבץ - כיצד לתרגל עימה כתיבה?
    חופית
    11/01/2021

שלום,
    אמי עברה אירוע מוחי טופלה עי קלינאית תקשורת אני רוצה לתרגל איתה כתיבה כיצד עושים זאת? חשיפה לספרים?האם מתרגלים זאת כמו שמלמדים ילדים ?אשמח לקבל פרטים כיצד לתרגל עימה כתיבה .האם קריאה עוזרת?

הוספת תגובה

תמונה