פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי אירוע מוחי, אפאזיה, נכות עוד

מנהל הפורום

ד``ר מרינה בוקסר
ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרינה בוקסר ללא פרסום בפורום

• קושי בדיבור וקריאה לאישה בת 87
    יוסי
    23/11/2020

שלום רב,
    אימי בת 87.5 לפני כשנה וחצי הובחנה עם
    IT occipital lesion with widesperal edema
    המערב 3 אונות אשר טיבו לא ברור אך נצפה כבר בסי טי ראש (ב2012 שבוצע בגלל חבלת ראש),
    עם שינויים איסכמיים.
    פט סיטי שבוצע לפני שנה וחצי היה תקין.

בתחילה היה קושי בקריאה, כיום יש גם קושי משמעותי בדיבור אשר התדרדר לאחרונה יותר ויותר.
    מטופלת במירו לדכאון ולוריואן להרגעה, כמוכן מדללי דם.

האם ניתן לתת טיפול כלשהו לעצירת ההתדרדרות בדיבור כמו סטרואידים, קנאביס או משהו אחר?

בתודה מראש,

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    קושי בדיבור וקריאה לאישה בת 87

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לחצים בתוך הראש לאחר זעזוע מוח
    ירדן
    16/11/2020

לפני כחודשיים וחצי עברתי תאונת דרכים עם זעזוע מוח קל. סיטי יצא תקין ובדיקת נוירולוג תקינה.
    ישנן מספר תופעות אך שתיים מטרידות אותי במיוחד:
    1. לחצים בתוך הראש. מטריד בעיקר בחלק שקרוב לקודקוד ולפעמים בחלקים אחרים. כולל לחץ מעל הלוע. ולפעמים מעין לחץ בראש שכולל אטימות באוזניים שלעיתים משתנה מעט בבליעת רוק. האם יתכן שבמקור בכלל מהצוואר? ( נמצאה רדיקולופטיה צווארית C6-C7-C8 ללא דנרהבציה פעילה)
    2. ירידה בקוגניציה-כולל ירידה בזכרון,כולל לטווח קצר. כולל קשיי זכרון מה היה אתמול ובכל יום בשבוע. הזכרון היה ממש טוב לפי התאונה. מרגישה בתוך "בועה"

האם התופעות הנ"ל סבירות לאחר זעזוע מוח והאם צפויות לעבור ומתי? איזה בדיקות עלי לבקש? אודה מאוד לתשובתך

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    לחצים בתוך הראש לאחר זעזוע מוח

הוספת תגובה

תמונה

• שבץ מוחי- כאבי ראש ועין. סגרת לסירוגין
    עובד
    15/11/2020

לאחר שבץ מוחי שנתיים סובל מכאבי ראש רוב שעות היום מטופל בקרטיה
    ו3 פעמים ביום קורדוקסין העין מחודש מרץ נסגרת ונפתחת לסירוגין
    עברתי בדיקות לשלול מסטניה גרביס דלקת הרקות הכל היה תקין
    האם הקור דוק סין גורם לכאבי ראש מהעלי לעשות לעבור לאגרונקס יעזור
    עייף מאד רב שעות היום
    אשמח ליעוץ תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שבץ מוחי- כאבי ראש ועין. סגרת לסירוגין

הוספת תגובה

תמונה

• אבחון תופעה. טיקים בעין אוסן ודפה בצד השמאלי של הפנים
    עדנה
    05/11/2020

כחצימשנה יש לי תופעה של טיקים רעידות עין אוזן ושפה בצד שמאל של הפנים.יכול להופיה בשעת דיבור לעיסה תנועות פיהוק ןכו.. רופאת משפחה אבחנה bells palsy כי היתה אבימטריה קלה בשעת חיוך. שלחה גם לc.t.יצא תקין . הפנתה לניירולוג. ששלח לmri מח ועמוד שדרה צווארי.תקין עם מוקדים רבים חשודים לשינויים מיקרוסקולארים ישנים. מכיון שהתופעה נמשכת רופא המשפחה שלח שוב לניירולוג לשם סיכום. הניירולוג לא קבע אבחנה ברורה אמר שקשור לדלקת בעצב ואין לשלול ניירולוגיה טריגמינאלית. לאחר קריאה על התופעה הזאת ומכיון שאין לי כאבים כפי שמתוארים לגבי נירולוגיה טריגנימלית רופא המשפחה הציע פיזיוטרפיה במחשבה שאולי זה כן Bells palsy. אני מתחילה להיות מודאגת משום שהסימפטןמים ממשיכים והם לא אופייניים בדיוק לאף אחת משתי האבחנות הנל. אשמח לקבל התייחסות ועצה מה עלי לעשות , למי לפנות. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• כתם עור בגב העליון שמלווה בגירוד
    שמחה
    04/11/2020

שלום רב
    יש לי כתם עור בגב עליון עם גירוד - פניתי לרופא עור כתב שהוא חושד שמדובר notalgia paresthetica
    אין לי מושג איזה תחום של רפואה מטפלים בזה - אורטופד לא יודע - רופא עור אמר לפנות לאורטופד להמשך בירור בינתיים אני סובלת ולא יודעת לאן לפנות
    אשמח אם תייעצו לי למי עלי לפנות כי זה מאוד מגרד וזה כולל כאב בגב עליון עלי לציין שיש לי דלקת בלבלב וב-2008 הייתה לי פרפורציה עקב ERCP שהסתבך הייתי מאושפזת תקופה מאוד ארוכה גם בטיפול נמרץ מונשמת ומורדמת וגם בבית לוינשטיין
    תודה רבה ויום טוב

הוספת תגובה

תמונה

• כאב ראש אקוטי במשך שבועיים בזמן הריון
    תום
    31/10/2020

היי, אני בת 38. הריון שלישי שבוע 35. לפני כשבועיים התחיל לי כאב ראש אקוטי. התחיל בבת אחת. הוא לא היה כל הזמן אבל הוא הגיע לפחות 10 פעמים ביום וגם מעיר משינה. הייתי בבית חולים ובדקתי באאג עיניים ואף נירולוג. ביצעו בדיקות כולל ct ראש וניקור מותני. הכל יצא תקין. עברתי את הניקור מותני לפני יומיים וכרגע אני בבית שוחררתי אתמול. אציין גם ש משככי כאבים שמותר לי לקחת בהריון לא עזרו להרגעת הכאב. מאז הבדיקה הכאב החריף וכואב כל הזמן. מתגבר כשמזיז את הראש למטה. בנוסף יש לי כאבים בגב התחתון בעצמות מאז בדיקת הLP. אשמח לדעתך. האם הכאבים מהבדיקה תקינים והאם יש לך מושג מה יכול לגרום לכא ראש המתמשך הזה.
    אציין שלחץ הדם שלי תקין. יש לי אומנם חלבונים בשתן אבל לא חוששים שזאת רעלת הריון היות והלחץ דם תקין.
    תודה רבה
    אשמל לשמוע את דעתך.

הוספת תגובה

תמונה

• נורופטיה בנסורית שהתגלתה בבדיקת emg
    מנחם
    30/10/2020

בבדיקת emg למטרה אחרת, התגלה במפתיע נורופטיה סנסורית. האם חומצה אלפא ליפואית מתאימה לטיפול ?

הוספת תגובה

תמונה

• משמעות התיאורים הנוירולוגים בהם נתקלתי
    רינה
    30/10/2020

מהי משמעות התיאורים:
    1. "תהליך מוקדי בהקשר אטרופיה מוחית מרכזית והיקפית".
    2. "הרחבת הפיסורות הסילבאניות".
    3. "הבלטת החריצים ע"ח קפלי המוח".
    אודה על הבהרת התיאורים הנ"ל.

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בפרדניזון לפציאליס וערכי ספירת דם
    מיכל
    29/10/2020

שלום אני בת 37 ומטופלת מאתמול בסטרואידים מסוג פרדניזון 60 מג עקב פציאליס שהופיע ביום שני. ספירת הדם שלי מהיום וחלק מבדיקת שתן לא תקין ורציתי לדעת אם זה יכול להיות קשור לסטרואידים. ביוני הבדיקות היו תקינות. מצ"ב הבדיקות הלא תקינות

הוספת תגובה

תמונה

• מקרה מוזר ומתמשך אחרי עקירת שן
    חיים
    19/10/2020

שלום דוקטור.
    לפני כמה חודשים עקרתי שן עליונה בצד שמאל.
    מיד לאחרת עקירת השן התחלתי להרגיש מן לחץ חזק על השיניים הקדמיות התחתונות והעיינים וכאבי ראש.
    שבוע לאחר מכן התעוררתי באמצע הלילה מהרגשה של חוסר חמצן כאילו משהו מתנפח או חוסם את מעבר החמצן למוח כמובן שהתעלמתי וחשבתי שזה יעבור אבל זה רק החמיר עד שהגעתי למצב של עלפון/ כמעט איבוד הכרה כבר פעמיים. כל פעולה שדורשת מאמץ או אפילו דיבור בקול רם גורמות ללחץ להתגבר בצורה חזקה עד כדי סחרחורות/איבוד שיווי משקל והרגשה של כמעט עלפון. עשיתי בדיקת mri והדבר היחיד שרואים שם זה small capillary telangiectasia. עשיתי בנוסף ct סינוסים שיצא תקין אך יש לי הרגשה שזה קשור לסינוסים למרות שהבדיקה יצא תקינה.
    יש לציין שלפני העקירה הכל היה תקין ואין לי מושג ממה זה נובע ומה גורם ללחץ/חסימה כפי שתארתי.
    כרגע אני ממתין לפגישת ייעוץ אצל ניורולוג אבל מרגיש בנוסף שהמצב מחמיר. אשמח ללשמוע חוות דעת

הוספת תגובה

תמונה

• לבדופה וקרבידופה לטיפול בפרקינסון
    שושי
    12/10/2020

שלום ד"ר סיוון בלוך,
    לאבי יש פרקינסון והוא מקבל טיפול של סינמט:קרבידופה בשילוב לבדופה במינון של 50/200-כדור אחד בבוקר וכדור אחד בערב, לפי מה שנראה, קיימות רעידות חזקות בשתי הידיים, כמו כן הוא אינו יציב ומתקשה ללכת או להתרומם מהכסא, שאלותי הן:
    1. האם אפשר להעלות את המינון עד לשלב שלא יהיו תופעות לוואי?מה המקסימום באופן כללי?
    2. האם מתאים לו יותר לבדופה בשילוב אזיקלט?
    3. האם זו בעיה של בניית שריר גם? אם כן כיצד ניתן לבנות מסת שריר בגילו (בן 80)? ולמנוע ירידה במשקל.
    שאלה אחרונה לגבי התרופה אזילקט -אולי בעלת פחות תופעות לוואי?
    בכבוד רב,
    שושי

הוספת תגובה

תמונה

• תחושה מוזרה של קורי עכביש או שיערה מעל האף
    זיוה למדן
    29/09/2020

מזה כמה ימים ,אני מרגישה לעיתים כאילו שיש לי משהו על האף,
    שערה או קורי עכביש.. משהו בסגנון.
    האם זו תןפעה מוכרת שדורשת התיחסות דחופה?

הוספת תגובה

תמונה

• מצב פיזי רע לאחר אירוע מוחי למי פונים?
    סימה שרר
    14/09/2020

המצב של אבא קצת לא ברור ואשמח לתובנותיכם. רקע: אבא אובחן לפני כמעט שנתיים עם nsclc sqwamos, לאחר חצי שנה הגוף התנקה לגמרי מהסרטן. כחודש לאחר שהתבשרנו שהגוף נקי התגלתה גרורה במח. הבצקת סביבה החמירה את מצבו ולאחר שהגרורה הוקרנה, אבא השתפר.
    המצב כרגע: אותה גרורה חזרה לגדול וגם הבצקת סביבה. לפני כחודשיים/ שלושה אבא עבר אירוע מוחי שבהתחלה סברו שלא מדובר באירוע אלא בהשפעה של הגרורה. בבדיקות נצפה דימום ונמק באיזור הגרורה. (מה שחיזק את ההשערה שכן היה אירוע מוחי)
    לאחר שבועיים עם סטרואידים ו-mri חוזר הבצקת ירדה, הדימום נעלם והגרורה גדלה מעט.
    המצב הפיזי של אבא רע מאוד, הוא כמעט לא קם מהמיטה מאותו אירוע, חלש מאוד ולא הולך לבד, מבולבל, מסוחרר, חש גלי חום וחוסר נוחות. הוא רזה מאוד מאוד.
    לדעתנו וגם לדעת הרופאה המצב הרפואי שבו הוא נמצא בהקשר למחלה לא תואם את מצבו הגופני.
    פט מחודש יולי תקין.
    אנחנו מנסים לברר את הסיבה למצבו הפיזי (מהגרורה? מהאירוע המוחי?)
    לאיזה רופא מקצועי עלינו לפנות לייעוץ? יש נוירולוג שהוא גם אונקולוגי? יש לכם מישהו מומלץ?
    נשמח לכל הארה או תובנה.

הוספת תגובה

תמונה

• הערה בביצוע MRI מוח לאחר ירידה בשמיעה וחולשה בגפיים
    ריקי
    12/09/2020

רעש פתאומי באוזן שמאל חולשה קלה בצד שמאל יד ורגל.

בת 70. לפני חודש חוויתי רעש פתאומי באוזן שמאל וירידה דרסטית בשמיעה. גם במכון שינה. בבדיקת MRI מוח, הערה שהרופאה לא מבינה כדלהלן: "יש לציין שה sta בצד השמאלי גדול במיוחד אם כי ללא הדגמה של שינויים דלקתיים ברקמות הסמוכות ."
    בבקשה התייחסות לפשר ההבחנה הזו. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• בליעת מים בים אצל פעוט - האם יכול להיגרם נזק?
    סיון
    12/09/2020

האם יכול להיגרם איזשהו נזק מבליעת מים לפעוט בן שנה וחצי?
    מדובר במקרה שבו גל נשבר עלינו והפעוט בלע מים ועצר את נשימתו לכמה שניות.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה