פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי אירוע מוחי, אפאזיה, נכות עוד

מנהל הפורום

ד``ר מרינה בוקסר
ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרינה בוקסר ללא פרסום בפורום

• דופלר עורקי צואר- בירור
    מיכל
    13/05/2019

שלום רב, אני בת 46. ברקע גרייבס עם הסתבכות עינית. לאחרונה עברתי דופלר עורקי צואר. בתשובה. הטרוזיגוטי. אבי נפטר בגיל 45 מהתקף לב יש לציין שהיה סוכרתי ועישן. לאחרונה, עברתי דופלר עורכי צואר. בעורק התרדמה הפנימי מימין רבדים טרשתיים, ללא הפרעה מודינמית. יש לציין כי אני נשאית פקטור שתיים הטרוזיגוטי, אבי נפטר בגיל צעיר מהתקף לב וסוכרת. מה הכוונה בתשובה. התחלתי לקחת קרטיה 100 מיליגרם ליום.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תוצאות בדיקת EEG- בירור
    רועי
    30/04/2019

שלום קיבלתי תוצאות של בדיקת EEG, מה המשמעות שלהם?
    "תרשים עירנות
    פעילות בסיס אחורית 7-8 לשניה.
    לאורך התרדים נרשמה כמות רבה של פעילות תטא לא חדה 6-7 לשניה, דיפוזית, נישום יתר והבהובים ללא שינוי.
    לסיכום- תרשים חולני עקב הכילו אי סדירות איטית. ללא סימני צד או פעילות אפילפטית.

תודה רבה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות נורולוגיות לאחר ניתוח לב פתוח
    שיר
    28/04/2019

שלום
    אני בת 36. לפני חצי שנה עברתי ניתוח לתיקון מומים מולדים. מאז יש לי הפרעות ראיה מדי פעם. חוסר ראייה ב2 העיניים לזמן קצר וחולף. בהתחלה היה יותר פעמים ועכשיו פעם בחודש וחצי בערך וסחרחורות. עשיתי mri מוח ויצא תקין למעט מוקדים זעירים של מיקרו דימומים ישנים מזמן הניתוח בעת שהייתי על מכונת לב ריאה -בגלל ההפרין. נאמר לי מכמה נוירולוגים וקריולוגים שהייתי אצלם שזו הסיבה.והתופעות הם תופעות משניות לזה ואמור לעבור תוך חצי שנה. ואין מה לעשות עם זה. ושזה קורה לפעמים אחרי ניתוחים כאלו. השאלה האם יש קשר בין זה לבין שבץ מוחי. ? הכוונה אם יש לי תופעות כאלו זה עלול לגרום לשבץ. ? והאם כדאי לקחת אספירין למניעה? מבחינה לבבית אמרו לי שאין צורך. אודה לתשובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת אם אר איי
    סיגלית
    22/04/2019

עקב טעם לא טוב בצד שמאל של הפה מזה מספר חודשים, נעשה לי אם אר איי, להלן הממצאים:
    חדר המוח, החללים התת-עכבישים,הסולצים והציסטרנות הבזליות, הודגמו מורחבים במידה קלה, סימטרית, ללא עדות לסימני לחץ.
    הודגם עיבוי ניכר של רירית הקונכות הנזליות התחתונות משני הצדדים והאמצעיות משני הצדדים וקונכה בולוזה בקונכה הנזלית האמצעית משמאל.
    יתר הדברים תקינים.
    מה זה אומר??

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות אם אר איי

סיגלית
    22/04/2019

לא ציינתי עוד ממצא:
    בסדרת ה FLAIR הודגמו מספר מוקדים היפראינטנסים קטנים בחומר הלבן היכולים להתאים למוקדים לא ספציפיים או שינויים איכסמיים כרונים קלים של החומר הלבן
    ??

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרגשת חום בראש משני הצדדים בעיקר בערב
    רגינה
    18/04/2019

יחד עם כאבים בצד אחד של הראש אני חשה גם חום בראש משני הצדדים.
    אני מצפה עכשיו לתשובה מבדיקת M.R.I שעשיתי.
    אך החום בראש בעיקר בשעות הערב מציק ומדאיג.
    אודה מאד לתשובה בעניין.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הבחנה לזיהוי בעיה המסתמנת כנירולוגית
    בנימין
    17/04/2019

היי😊, הגיע הרגע שאנסה להיעזר בכוח האינטרנטי. הסיפור שלי הוא כזה:

החל מגיל 13 הופיעו לראשונה בעיניי צפי הfloaters (הפרשות בזגוגית העין הנראות כמו חיידקים שצפים בחלל העין) לאחר בדיקה מול רופא נאמר שהכל תקין. עם השנים התווספו חרדות קלות, בעיות קשב וריכוז, הסחות דעת (מרגיש כמו ADHD) המלווים בכאבים בצד השמאלי של הראש.
    לאחר שהתלוננתי לרופא המשפחה על אותם תסמינים (בגיל 16) הופניתי לנוירולוג שהמליץ לנטול כדורי הרגעה בעלי השפעה על הסרוטונין- החלפתי אחד אחרי השני (סה"כ ארבע סוגים) לאחר תקופה קצרה החלטתי שהכדורים לא עוזרים, והפסקתי לנטול.

כיום אני בגיל 22 וע"פ כל הבדיקות הדם והקרדיולוגיה מסתמן שהכל תקין ואין חריגים. אך מדוע אני כותב זאת? עד היום הייני סובל לעיתים קרובות מאותם תסמינים: כמות הfloaters בעיניים רק עולה, כאשר אני מנסה ללמוד או לחשוב חוט המחשבה נקטע, קושי בזיכרון (לדוגמא: ייקח לי המון זמן אם בכלל לזכור מילה חדשה באנגלית, או מושג חדש- זו אחת הסיבות שמכבידות עלי ללמוד אנגלית). עם זאת יש גם ימים טובים שהכל מרגיש מעולה, פתאום הfloaters לא מורגשים (אולי כי המוח לא מיחס להם חשיבות)- אך כל הטוב הזה נגמר מהר וחוזר על עצמו לעיתים רחוקות ביחס לתחושה הרעה (אולי מרגיש ככה כי הטוב תמיד עובר מהר).

כצעיר בן 23 לאחר שירות קרבי בצה"ל (שגם שם סבלתי וכמעט נטשתי עקב אותם בעיות) אני מחפש את הפתרון. הפתרון שיוכל להעניק לי חופשיות לכבוש כל מטרה. יש בי רצון עמוק אך הוא מיד נקטע כאשר התחושה העפלה חוזרת.
    כשאני מסתכל עכשיו אחורה ומנסה "לנתח" את המצב- אני מבחין שהסיטואציות מחזוריות- חוזרות על עצמן בצורה עקבית ולכן בטוח שמדובר בבעיה רפואית ולא נפשית.
    איני בעל ידע רפואי, אך יש את ד"ר גוגל😊.. לכן היום הגעתי להחלטה שאם אין לי, מי לי? – והגיע הזמן לחפש פתרון לבד.

הגיע הזמן לסכם:
    1) הדופק שלי במצב מנוחה: 70-80, במצב הליכה: 120-150, ובמאמץ גופני: 150-200.
    2) floaters שרק הולכים ומתרבים עם השנים.
    3) זיכרון מאכזב.
    4) בעיות ריכוז והסחת דעת בעת פעולה קוגניטיבית.
    5) כאבי ראש בצד השמאלי, עיניים אדומות, עייפות (למרות שישנתי 8-9 שעות בלילה)
    מה שגורם לי לא לעמוד במשימות ולהתייאש נורא מהר.

נקודה חשובה: אחת לתקופה (בין 3-6 חודשים) אני סובל מיום של כאבים בחזה, הרגליים והידיים נרדמות והרגשה מסוחררת.

השערתי שמדובר בבעיות נירולוגיות, קצת חקרתי על טיפולים כמו תאי לחץ או חברה בשם Amen בארה"ב שמציעה מיפוי המוח בqEEG וטיפול טבעי על סמך התוצאות- מדובר בטיפולים לא מסובסדים ויקרים שמבחינתי אקח כברירית המחדל.

אין לי רופאים במשפחה או אנשים מהתחום שאני יכול לקבל מהם דעה אובייקטיבית. ואנסה את מזלי כאן:)
    אשמח לכל דעה, המלצה מה עלי לעשות, מאיפה להתחיל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות EEG לא תקינות
    אביטל
    17/04/2019

בת 35. מזה מס' שנים סובלת מכאבי ראש מיגרנוטיים. נמצאת במעקב נוירולוגי ולעיתים מטופלת באימיטרקס, אופטלגין וכו'. בעבר הוצע לי טיפול בדרלין שלא כ"כ עזר ובהמשך הוצע לי טיפול בדפלפט או בטופומקס. בשל מס' פעמים בהם הרגשתי מעין "התנתקויות" קצרות אך אף פעם לא איבדתי זיכרון/ ללא פירכוסים וכו' אחת לחצי שנה מבצעת בדיקת EEG והולכת למעקב אצל הנוירולוג. הבדיקות אף פעם לא יצאו תקינות אך הנוירולוג אומר שהממצאים ככל הנראה לא מצביעים על אפילפסיה אך עדיין רוצה אותי למעקב שכן לא ניתן לחזות מתי יקרה שוב. אני מצ"ב מס' פיענוחים של כמה בדיקות כדי להמחיש את חוסר התקינות ואשמח לשמוע על משמעות הדברים וכן את חוות דעתך. תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות לפני בדיקת mri
    אור
    15/04/2019

שלום. אמורה לבצע mri עם חומר ניגוד. השאלה האם יש התנגשות בין חומר זה לתרופות חוסמות בטא כגון קרדילוק ,פרולול? אשמח למענה. הבדיקה אוטוטו.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סיכון לשבץ- חסימת כלי דם קטנטנים במוח
    אלברט
    30/03/2019

שלום רב,
    עקב חסיצות בכלי דם הקטנטנים במוח אני נוטלת אספירין 75 מג
    ובנוסף כנראה היו לי אירועים קטנים בעבר לפי mri
    האם מומלץ לטוס?
    טיסה זה לא סיכון ? של 4 שעות
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נימול בלחי חניכיים חלק מהלשון
    חני
    22/03/2019

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש מטיסה עם חסימה בכלי דם במוח
    צופיה
    11/03/2019

לסיכום ה mri:מוקדים של אות T2 מוגבר רבים יחסית בחומר הלבן,אינם ספציפים,קיימת אפשרות של שינויין על רקע מחלת כלי דם קטנים.... לפי הבנתי מהנורולגית יש לי חסימות בכלי דם הקטנטנים.כרגע אני מטופלת באספירין 75מג ביקורת עוד 8 חודשים....אני בסיכון ? תודה פשוט אתמול חא היתה לי הבדיקה ועכשיו כן אז רציתי חהיות יותר מדוייקת אשמח לתגובתך תודה האם מומלץ לטוס?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי הסרת אמיגדלה
    עומר
    03/03/2019

שלום רב.
    קראתי שהאמיגדלה אחראית לתחושות של פחד.
    האם אצל אדם שתפקודו נפגע לחלוטין מפאת פחדים וחרדות בלתי הגיוניים אפשר לשקול ניתוח להסרה של האמיגדלה? אם כן אצל מי נתונה ההחלטה לעשות זאת ואיזה סוג מנתח עושה זאת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות בדיקת EMG
    ניבה זהר
    27/02/2019

שלום לך
    לאחרונה ביצעתי בדיקת EMG וזאת התוצאה:
    DD between polyradiculopathy and diffuse anterior horn disses
    לצערי באופן די תמוה הרבה מידע ברשת אין אבל מהמעט שיש (וגם זה באנגלית) הבנתי שזאת כותרת לכלל המחלקות הניווניות.
    אשמח באם תוכלי להאיר את עיניי.
    בברכה ותודה מראש
    ניבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בבקשה ניוון שריר
    אני
    25/02/2019

דר מרינה שלום
    אמי סובלת מניוון שריר דווקא בפה מה לעשות אלוהים לא מרחם
    הקלינאית תקשורת אמרה שאסור מים רק ממותק מה עושים ? מה תחליף של מיים ? אגב הוא לא בטוח שזה sla הוא לא בטוח בטיב של המחלה כי הוא לא בדק ברגל תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• Mri קצת בחששות מבקשת עזרתכם ,תודה
    סופי
    23/02/2019

שלום רב,נאמר שהיו לי אירועים קטנים,ושיש לי חסימות בכלי הדם הקטנטנים במוח....
    קיבלתי אספירין 75מג שאמור להגן עלי.
    האם טיפול באספירין מספיק לפי ממצא זה?
    ביולי אני טסה 4 שעות האם עלי להיות שקטה עם כל השינויים שנמצאו?
    משום מה יצאתי לא שקטה ולא יודעת למה.
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה