פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי אירוע מוחי, אפאזיה, נכות עוד

מנהל הפורום

ד``ר מרינה בוקסר
ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרינה בוקסר ללא פרסום בפורום

• מגרנות ותחושת נימול מה הסיבה
    טל
    26/07/2021

שלום ד"ר יקר/ה
    סובלת ממגרנות שנים, מטופלת ברילרט 40 מג' בהתקף.
    לפני כשנה התחלתי טיפול מונע - אלטרולט 10 מג' ליום לאור התחלת כאב בצד שמאל של הפנים ובעין שמאל.
    לאחרונה (מעל חודש) קיימת תחושה שצד שמאל בפנים כולל שפתיים שמאליות רדום , כמו אחרי זריקה בטיפול שיניים. התחושה הולכת ובאה בעוצמות שונות.

ממה נובע? האם נדרש בירור דחוף? האם יש מניעה לבצע טיפול שיניים במצב זה עד גמר בירור נוירולוגי?
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מגרנות ותחושת נימול מה הסיבה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כאבי ראש ובדיקת EEG
    מאי
    20/07/2021

שלום רב,

אני בת 49, עם מנגיומה בראש בגודל כ-4*4*4 ס"מ (כדורי)
    סובלת מכאבי ראש חזקים בתדירות גבוהה כאשר הנוירולוגים סבורים שהם לא נובעים מהגידול בראש

לאחרונה עשיתי בדיקת EEG ולהלן תוצאותיה:

3 Focal Dysrhythmia 3­12 Temporal parietal Grade : 1 Side : Left
    תיאור:
    בוצע רישום EEG במכשיר דיגיטלי רב ערוצי
    מקצב אלפא סימטרי בתדר 8 הרץ נראה באזורים האחוריים
    פעילות בטא נמוכת אמפליטודה הופיעה באזורים הקדמיים.
    לא נראתה פעילות אפילפטיפורמית.
    נרשמה האטה פוקלית טמפורלית משמאל
    ולסירוגין טמפורו פריאטלית שמאלית של פעילות תטא באמפליטודה בינונית
    הבהובי אור לא נרשמו שינויים
    קורלציה קלינית:
    התרשים מראה האטה פוקלית טמפורו פריאטלית שמאלית קלה

אשמח לדעת מה זה אומרת ההאטה הפוקלית?
    תודה מראש,
    מאי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כאבי ראש ובדיקת EEG

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות זיכרון וחוסר שיווי משקל
    תומר אהרון
    20/07/2021

שלום
    אני יוצא עם בחורה תקופה לא קצרה ושמתי לב שיש לה בעיות זיכרון.לצורך הדוגמא היא שוכחת ומשאירה פרטים במקומות שביקרנו אך לפעמים שמה לב ונזכרת מיד אחרי כמה צעדים, לא זוכרת כל פרט באופן מדוייק(לא זכרה שהרכבתי משקפיים בפגישה השניה, היינו באולם קולנוע מסוים ופעם אחרת זכרה שהיינו באולם אחר...) סיפורים שסיפרתי זכרה את זה על נתונים אחרים וכדומה, נתקלת בחפצים בזמן הליכה, ויש לה חוסר שיווי משקל מדי פעם בזמן הליכה ועליה במדרגות(זיג זג). השאלה אם זה מצביע על בעיה רפואית או נוירולוגית ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בעיות זיכרון וחוסר שיווי משקל

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח בדיקת MRI
    יעל
    18/07/2021

שלום רב,
    אשמח לעזרה בפיענוח בדיקת MRI שנעשתה בעיקבות, שיכחה, בלבול במילים, קושי בשיחה בעקבות קושי במציאת והוצאת מילים.
    סב קורטקלית פרונטלית פרא סגיטלית משמאל הודגם מוקד היפואינטסי קטן בסדרות ה-T2 ,ה-FLAIR וה-T1 והיפואינטנסי
    בולט בסדרת ה-SWI ,יכול להתאים לקברנומה זעירה.
    בסדרת ה-FLAIR הודגמו בנוסף מוקדים היפראינטנסיים בחומר הלבן שמסביב לחדרים הלטרליים, לא מרובים, יכולים
    להתאים למוקדים לא ספציפיים או שינויים איסכמיים כרוניים קלים של החומר הלבן.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח בדיקת MRI

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת TEE לאחר ארוע
    אפי
    07/07/2021

בם 65.במסגרת בדיקות שנשלחתי לעשות לאחר ארוע קל, כדי לברר את הגורם לארוע שחלף תוך כמה דקות, המליץ הנוירולוג שאבצע TEE . האם הבדיקה באמת נחוצה? אני חושש לעשות אותה כי היא חודרנית ולא נעימה. מה דעתך?

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת TEE לאחר ארוע

הוספת תגובה

תמונה

• עפעף תחתון ימני קופץ חודש וחצי
    ט.מ.
    29/06/2021

שלום רב, מזה כחודש וחצי עפעף תחתון ימיני שלי קופץ מספר רב מאד של פעמים במהלך היום.
    לפני כן, קפץ העפעף העליון משמאל ופסק.
    האם עליי לדאוג? קראתי שזה יכול להיות קשור לטרשת נפוצה או מחלת ניוון שרירים.
    אני בת 40 בעוד חודש, בריאה בדרך כלל.
    בנוסף, ביומים האחרונים אני סובלת מאד מכאבי רגליים.
    אציין שאני נמצאת בתקופה לחוצה מאד בעבודה.
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• שבץ מוחי אסכמי האם אפשר לשפר את המצב
    משה
    23/06/2021

שלום

אבא שלי בן 78
    עבר אירוע מוחי קשה בו נפגע כל הצד השמאלי
    וכן ה mca aca

עבר לשיקום
    מתנהג לעיתים מוזר
    לא מצליח לדבר או לקרוא
    וגם ההבנה לא ברורה או יותר נכון לא תמיד
    יודעים מה מבין ומה לא.

האם יש דרך ניסיונית שלא בסל הבריאות
    או טיפולים נסיוניים כדי לשפר את מצבו
    כדי שידבר?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקת mri מוח- שרירי עיניים
    קארין
    04/06/2021

שלום רב,
    הופנתי לבדיקת mri עקב כאבי ראש מצד ימין, סחרחורות, בעייה בשרירי העיניים(עין אחת מתכווצת והשניה נפתחת), בעיות בזיכרון + בעיות בדיבור (מילים נשכחות/נתקעות). בקרע פיברומיאלגיה בת 39.(חשוב גם לציין שסובלת ממצבי רוח ועצבנות יתר)
    ע"פ הבדיקה: "מספר קטן של מוקדים מינימליים בהירים ב flair בחומר הלבן הסופרה טנטוריאלי לא ספציפיים, לעיתים יכולים להיות קשורים לכאבי ראש, חשיבותם בספק".
    בסדרה 11 תמונה 45 נראה שעורק aica ימני נוגע בעצב 7 משמאל ואולי גורם לסטייה מינימלית שלו. האם זה הגורם לבלפרוסזפזם? לקורלציה קלינית"... נא להתייחס למתואר בגוף התשובה לגבי מגע של עורק aica בעצב 7 משמאל".
    אשמח לדעת מה זה אומר? אולי בכלל אבחנה של פיברומיאלגיה שגויה? ויכול להיות שמדובר על טרשת נפוצה?
    האם בעיות זיכרון וריכוז הן תוצאה של הממצאים?
    אודה לתשובה

הוספת תגובה

תמונה

• פרקינזון והתעקמות קשה- בעיות הליכה
    קלרה
    28/05/2021

שלום יש לי פרקינזון עם בעיות הליכה ושווי משקל קשים ולאחרונה ממשיכה להתעקם לא מצליחה להתיישר וזה מקשה על ההליכה ושווי המשקל מאד מה ניתן לעשות בנידון המצב הולך ונהיה רע מיום ליום הליכון לא עוזר לי ויש לי כאביי גב תחתון מהמצב
    יש תרופה שיכולה לעזור? סובלת מעצירות קשה בשל המחלה ובעיות בליעה והתייבשות וכאבים בקיבה במעיים מצניחת רקטום מפיסורה התייבשתי בעין בפה אין לי רוק נחנקת בגרון מליחה שעולה שנדבקת לגרון וגם האף יבש מה ניתן לעשות יש רעשים בבטן וגזים האוכל לא יורד לא מתעכל טוב רזה מאד יש לחץ מוגבר לסוגר הושטי העליון שרירי הושט לא עובדים טוב סותריי חומצה לא עוזרים לזה ויש לי כאבים באכילה ובשתית נוזלים

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות EEG לא תקינות לאורך זמן
    אביטל
    25/05/2021

בת 38. נמצאת במעקב נוירולוגי בשל בדיקות EEG לא תקינות לאורך זמן. הופניתי לנוירולוג בשל התנתקויות קצרות. הנוירולוג רצה לתת לי טיפול תרופתי בטופמקס, דפלפט וכו' אבל לא הייתי מעוניינת אז ביקש כל חצי שנה מעקב. רציתי לשאול מדוע אומרים שצריך לאכול לפני הבדיקה? מה קורה עם לא אוכלים לפני? האם עלול להשפיע על הבדיקה?

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת הירדמות בלחי ובקצה אצבע בצד השמאלי של הגוף
    חגית
    19/05/2021

שלום, בשבועיים האחרונים אני מרגישה חוסר תחושה בקצה אצבע אחת ביד שמאל ובקצה הבוהן של רגל שמאל.
    היום התווספה גם חוסר תחושה חלקית בלחי שמאל.
    מה הגורמים האפשריים לכך?
    ומה עליי לעשות?
    תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי סינוסים ועורף
    טל
    20/04/2021

שלום רב,
    מזה 7 שבועות שסובלת מכאבי סינוסים שלפעמים נרגעים ואז יש כאבי צוואר שמשפיעים על הראש מאחור.
    גרה בארהב
    הייתי אצל אאג והסינוסים נקיים, שלחו אותי ל ct ראש לסינוסים והם נקיים
    הייתי אצל רופא אלרגיה שמצא שאני אלרגית לאבקנים ולקריית אבק ונתן ספריי אף ואנטיהיסטמינים אבל גם אילו לא עוזרים לחלוטין. יש ימים בהם מרגישה פחות כאבים ובהם הכאבים פשוט בלתי נסבלים. שאלתי הוא האם לגדת גם לנוירולוג? האם יש משהו נוסף שיוכל לבדוק?

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי סינוסים ועורף

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת נימול בראש
    לילי
    01/04/2021

שלום, כבר תקופה מסויימת אני מרגישה דקירות בראש למעלה מצד שמאל בנוסף תחושת נמלים בצד השמאלי של הראש ומגיע עד הלחי
    זה נמשך ממש כמה שניות
    תמיד חשבתי שזה נובע מחרדות או מצב נפשי לחוץ
    לרוץ לרופא???

לקביעת תור
    סגירה
    תחושת נימול בראש

הוספת תגובה

תמונה

• נימול בגב עליון/שכמה לאחר פעילות
    אירה
    25/03/2021

שלום
    אני סובלת מזה כמה שנים מכאבי גב באיזור שבין שכמה שמאל לעמוד השדרה, זה קורה כשאני עושה איזו פעילות , למשל, שטיפת כלים, בישול, לאחרונה התחיל להיות לי נימול באיזור הזה (תחושה מוזרה שאין לי דרך מדוייקת לתאר) ואחריו באים הכאבים. כשאני יושבת על כיסא על משענת אוו שוכבת אז הכל בסדר. עשיתי MRI צוואר ועמוד השגרה אבל חוץ מכמה בלטים בצוואר ובגב תחתון לא מצאו כלום ובטח לא משהו שיכול להסביר את הכאב. הייתי אצל כירופרקט שאיבחן אצלי עקמת מאוד קלה, הטיפולים אצלו לא עזרו.. אין הצרות פורמינלית והרופאים ממש הרימו ידיים. האם יש איזה כיוון שאתה יכול לחשוב עליו?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת אותיות בכתיבה ודיבור בת 20
    לולה
    23/03/2021

היי, אני בחורה צעירה בתחילת שנות ה 20 שלי ושמתי לב פתאום שבתקופה האחרונה בזמן שאני כותבת משהו אני מחליפה את הסדר של האותיות, בנוסף לזה מצאתי את עצמי מספר פעמים נתקעת בדיבור ולא מוצאת את המילה או שאומרת אותה בחילוף אותיות, יש לציין שאינני ביישנית ואין לי כל בעיה לדבר עם כל אחד וזה קרה בסיטואיציות רגילות ללא התרגשות או משהו

הוספת תגובה

תמונה