פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי - יש לך שאלה?

פורום שבץ מוחי, פורום נוירולוגיה להתייעץ עם נוירולוג על שבץ מוחי / אירוע מוחי. פורום נוירולוגיה יעסוק במניעת שבץ, אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי שבץ, טיפול בשבץ, נכות עוד

מנהל הפורום

ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרינה בוקסר ללא פרסום בפורום

• דיקומפרסיב קרטיונומיה והחזרת עצם
    יפי
    03/12/2018

בעלי עבר ניתוח שנקרא דיקומפרסיב קרטיונומיה , שמרו את העצם שהוצאה , האם אי החזרת העצם משפיעה על מצב ההכרה . בעלי נמצא בהכרה מינימלית

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תגובות עצבניות לפני שינה
    מור
    02/12/2018

שלום רב, אני בת 52. במהלך כל היום מתפקדת נהדר, ללא תופעות של דכאון/ עצבנות. בכל פעם שחשה עייפות, ובעיקר לפני שינה, רגע לפני שאני אמורה להירדם, אני מתחילה לחוש מתח שרירים, עצבנות וגרד, עד כדי אי שליטה ברגליים ולעתים בידיים. (מן צורך להצמיד אותן אחת לשניה בחוזקה). האם זה יכול להיות סימפטום של גיל המעבר? איך מטפלים? אציין כי כדור נרבן שנטלתי פעמיים הקל במקצת על המצב. תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאת CT מוח ואוזניים
    וולף
    24/11/2018

שלום, אני בת 59, כבר שנים יש לי בעיית שמיעה באוזן ימין. מזה כמה חודשים מכשיר שמיעה ואז גם התחיל טנטון באוזן ימין. נשלחתי לבצע CT מוח ואוזניים והנה התוצאה(מוח). אשמח לקבל הסברים ממה שנראה בבדיקה.
    ללא דימום תוך גולגולתי חריף.
    ללא אפקט מסה.
    חדרים וחריצים ברוחב תקין
    צפיפות תקינה של פרנכימת המח.
    מערות הפנים - אורור תקין.
    ארובות העיניים ללא ממצא חריג.
    מבנה גרמי שמור.
    מספר תהליכים אקסטרא-אקסיאלים קטנים בי-המיספרלים, רובם מסוידים וחלקם עם מרכיב
    האדרתי ברור יותר, כגון התהליך הקמרוני פרונטלי אחורי גבוה מימין (סדרה 301
    תמונה 95 ). ללא הדגמת בצקת או אפקט מסה משמעותי.
    לאיזור אנטומי זה. CT במגבלות בדיקת CPA- ללא הדגמת מסה ב
    הסתידויות מתונות של העורקים הקרוטידים.
    לסיכום:
    מספר תהליכים קטנים אקסטרא-אקסיאלים הפזורים בשתי ההמיספרות, רובם מעל
    הטנטוריום. מתאימים במקום ראשון למנינגיומות קטנות.
    .IAC ללא פתיחה של המבנה הגרמי של ,CPA- לא מודגמת בבדיקה זו מסה ב
    .MRI נדרשת בדיקת IAC- לצורך אפיון נוסף של הממצאים וכן אפיון ממצאים עדינים

ברשת לא מצאתי את כל הפירושים, אודה למידע ועזרה
    תודה רבה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חולשה ואי שקט ברגליים
    ליאור
    24/11/2018

שלום רציתי לדעת האם יש קשר בין וויליס-אקבום לפאראפרזיס? כי אני סובל מספר רב של שנים בחולשה ברגליים קושי בעליית מדרגות ועליות אני מרגיש שהרגליים תפוסות כמו אחרי אימון בנוסף יש לי אי שקט כל הזמן אני מרגיש מיחושים התכווצויות ולפעמים כאבים התזוזה של הרגליים מרגיע קצת עברתי את כל הבדיקות שיש ולא מצאו איזה ממצא האם תוכלו לעזור לי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעה בזכרון וקשר להיפוקסיה
    יגאל
    18/11/2018

שלום רב!
    אני בן 57, סובל ממחלת מקצוע ריאתית קשה, בשעות הלילה אני מחובר למחולל חמצן, מועמד להשתלת ריאות. היפוקסיה רק במאמץ, סטורציה עד 79% בהליכה. בשנה האחרונה שמתי לב שתקופות ארוכות של שנים בעבר (לפני כ-10-15 שנה) אינני זוכר כלל.
    האם יש סיכוי שהפרעה זאת קשורה להיפוקסיה? תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התרופה רקוד - לשיעול ואפילפסיה
    אפרת
    10/11/2018

לפני כמעט 20 שנה חליתי באפילפסיה מסוג גראנד מאל
    וכעת נאלצתי לקחת את התרופה רקוד בשביל שיעול
    וחזרו לי ההתקפים
    רציתי לדעת אם יש קשר לכך שלקחתי את התרופה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח Mri מוח עקב חולשה בפלג גוף ימין
    o.h
    09/11/2018

שלום מעוניין בפענוח Mri מוח לאחר כאבים וחולשה בפלג גוף ימין
    1.א.תהליך תופס מקום אינטרה אקסיאלי באיזור פרי-צנטרלי משמאל , קוטרו כ 42 מ"מ. ללא בצקת מלווה ניכרת. אפקט המסה מקומי בעקרו עם סטייה קלה בלבד של האמצע לימין, יש האדרה היקפית עם מרכיב נודולרי ומשקעי דמם.התהליך היפרדנסי בדיפוזיה בהיקפו.
    ב.הממצא כאמור באיזור פרי-צנטרלי . הסולקוס הצנטרלי אינו ניתן לזיהוי לרוב אורכו. רושם אפשרי כי מרכזו של התהליך פוסט צנטרלי
    ג.הממצא לא הודגם בבדיקה הקודמת
    ד. לא נכרים קשרים האדרתיים אבנורמליים נוספים
    ה.התמונה חשודה כתהליך נאופלסטי משני בודד. באבחנה מבדלת תהליך נאופלסטי ראשוני לא שגרתי. המאפיינים פחות סוגסטיביים לאפשרות של תהליך דלקתי והם אינם תואמים אבצס
    2.לאוקואריאוזיס סוב-קורטיקלי מתון בפרדילקציה סוב-קורטיקלית , בדומה לבדיקה הקודמת . יכול לבטא שינויים ישנים ממקור איסכמי , יתכן מיקרואנגיופתיים
    3. אין רואים סימני כיארי או הידרוצפלוס

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיסה לאחר ארוע מוחי + צנטור
    אייל
    08/11/2018

אבי בן 72 , מסתדר יפה עם צנטור וסטנד מלפני כ- 6 שנים , לפני 3 שנים עבר ארוע מוחי שפגע לו רק בראייה לצדדים , מעבר לכך מתנהל עצמאית .
    סובל מסוכרת , לוקח מידי יום כדורים ,
    הייתי מבקש לדעת האם ניתן לקחת אותו לטיסה שאורכה בתחילה כ-4 שעות ואח"כ כ 12:00 שעות ( דרום אמריקה )
    האם יש מגבלות כל שהם ? תודה על התשובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח MRI מוח ותעלת השמע
    נועה
    07/11/2018

נשלחתי לבדיקת mri מוח עקב כאבי ראש וסחרחורות
    להלן סיכום תוצאות הבדיקה:
    פיתול AICA המשיק לצרור 7/8 מימין בחלקו הקנליקולרי - לקורלציה קלינית בשאלה של קונפליקט נוירווסקולרי פרט לכך הדמיית המוח ותעלת השמע בגדר הנורמה.

מה זה אומר? האם זה דורש טיפול ? האם מסביר את התופעות ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בראש עקב שחיקת עצב
    יעקב
    31/10/2018

שלום רב.
    אני בן 30, בריא בד"כ.
    לפני מספר שבועות החלו לי כאבים בראש מאחורה מעל העורף בצד שמאל כשלעתים מוקרן על כל הראש תוך כדי תחושת נימול וזרם. לאחר אבחון, הנוירולוג הסביר שמדובר בשחיקה של עצב מסוים שיוצא מעמוד השדרה ולעתים נתפס בחוליות או בשרירים ויוצר כאב שיכול להקרין על כל הראש. נתן לי טיפול תרופתי tegretol ובנוסף המליץ גם על רפואה אלטרנטיבית.
    ברצוני לשאול האם מדובר בבעיה כרונית או חולפת? מה המשמעויות של "שחיקת עצב", האם זה מצביע על בעיות והשלכות עתידיות שעשויות להחמיר?
    אני מבצע אימוני משקולות בחדר כושר מזה שנים והפעילות היא חלק חשוב ובלתי נפרד. הרופא אמר שמשקולות יכולות ליצור לחץ על האזור. האם ניתן להמשיך באימונים כרגיל כעת וגם לאחר שהכאב יחלוף?

תודה מראש,
    יעקב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• Mri תשובה מוקד אות
    סופיה
    29/10/2018

שלום רב,יש הודעה מאתול אבל הקובץ היה לא ברור,אשמח לדעת מה אומרות התוצאות,"מוקד אות"... סיקוליטס?אשמח תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח של בדיקת Mri תשובה
    סופיה
    28/10/2018

אשמח לדעת על הפיענוח שקיבלתי תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הירדמות של חצי פנים
    בתיה
    23/10/2018

ביום חמישי האחרון, התחלתי להרגיש הירדמות בחצי מהפנים. נלחצתי נורא, הלכתי לטרם ושם קבעו כי אין לי שום דבר וזה אמור לעבור במהלך הימים הקרובים.
    לא הסתמכתי על תשובה זו, הלכתי לנוירולוג וגם הוא קבע שלא מומלץ להשתמש בסטרואידים וזה אמור לחלוף לבד.
    יש איזשהי דרך טבעית להעביר את זה? זה משגע אותי!!!!
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• MRI למוח ולפירמידות
    זרביב מוטי
    12/10/2018

שלום
    אני כמעט בן 52 חולה סכרת יתר לחץ דם שומנים בדם וסובל גם לפעימה מוקדמת
    ביצעתי MRI מוח ולפירמידות ואשמח אם תוכל לפענח בשפה פשוטה את הממצאים
    "אין רואים תהליך תופס מקום ובפרט בסריקות המכוונות.
    נעשו סריקות MRA, עורקי הראש והצוואר העליון בטווח התקין
    יש לויקואריוזיס סובקורטיקלי קל היכול לבטא שינויים מיקרואנגיופתיים מעטים וישנים "
    כמו כן צירפתי את פיענוח הבדיקה
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התקבצויות שרירים בכל הגוף ועיוותי שירים באופן פתאומי
    יונתן
    11/10/2018

שלום
    מזה זמן רב אני סובל מהתכווציות שרירים שמתחילות מפעולות ממש קטנות, אפילו נשימה עמוקה ואז שרירים נתפסים בבטן בית החזה, איזור הכליות והרגליים כולל עיוות קשה של אצבעות. זה יכול להמשך לילה שלם. אני חולה סכרת די מאוזן בעל עודף משקל, המגנזיון שלי תקין. אני גם אפילפטי. האם אלה סימנים של טרשת או ניוון שרירים ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה