פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי - יש לך שאלה?

פורום שבץ מוחי, פורום נוירולוגיה להתייעץ עם נוירולוג על שבץ מוחי / אירוע מוחי. פורום נוירולוגיה יעסוק במניעת שבץ, אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי שבץ, טיפול בשבץ, נכות עוד

מנהל הפורום

ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בעיית קשב וריכוז וטיקים
    שירה
    17/10/2018

שלום
    מדובר בילד כבן 10 שאובחן עם בעיית קשב אך בשל טיקים לא ניתן לתת תרופה
    מצבו לימודי והתנהגותי מדרדר
    נשמח לעיצה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• MRI למוח ולפירמידות
    זרביב מוטי
    12/10/2018

שלום
    אני כמעט בן 52 חולה סכרת יתר לחץ דם שומנים בדם וסובל גם לפעימה מוקדמת
    ביצעתי MRI מוח ולפירמידות ואשמח אם תוכל לפענח בשפה פשוטה את הממצאים
    "אין רואים תהליך תופס מקום ובפרט בסריקות המכוונות.
    נעשו סריקות MRA, עורקי הראש והצוואר העליון בטווח התקין
    יש לויקואריוזיס סובקורטיקלי קל היכול לבטא שינויים מיקרואנגיופתיים מעטים וישנים "
    כמו כן צירפתי את פיענוח הבדיקה
    תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התקבצויות שרירים בכל הגוף ועיוותי שירים באופן פתאומי
    יונתן
    11/10/2018

שלום
    מזה זמן רב אני סובל מהתכווציות שרירים שמתחילות מפעולות ממש קטנות, אפילו נשימה עמוקה ואז שרירים נתפסים בבטן בית החזה, איזור הכליות והרגליים כולל עיוות קשה של אצבעות. זה יכול להמשך לילה שלם. אני חולה סכרת די מאוזן בעל עודף משקל, המגנזיון שלי תקין. אני גם אפילפטי. האם אלה סימנים של טרשת או ניוון שרירים ?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גיליאן ברה - בירורים חשובים
    לילי
    08/10/2018

שלום,
    יש לי תור להזרקת חומצה הילרונית לצורך פיסול האף. התעורר בי חשש לגבי התהליך מכיוון שלצערי אחותי חלתה לאחרונה בגיליאן ברה (כנראה בעקבות חיסונים להודו).
    האם יש סיכון בכך בהזרקת חומצה הילרונית? הרי מדובר בחומר זר שנכנס לגוף ואני חוששת מתגובה של מערכת החיסון.

אשמח מאד לתשובה.
    התור שלי בעוד יומיים.

תודה,

לילי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש אחרי נפילה מטרקטורון
    יהודית
    03/10/2018

נפלתי מטרקטורון ומאז יש לי כאבי ראש עזים בצד שמאל שמקרינים לאוזו. לא יודעת מה לקחת? שום דבר לא עוזר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חולשה של שרירים וכאבים
    ענבל
    02/10/2018

שלום. הנני בחורה צעירה (בת31) מזה החודש האחרון התחילו לי כאבים בשתי הגפיים התחתונות. אזור יריכיים ושוקיים עד כדי חולשה וחוסר יכולת לתפקד כבעבר.
    נשלחתי לבדיקת cpk שחזרה נמוכה מאוד. (33 כשהמינימום 38) נשלחתי גם לבצע בדיקת emg שיש לי תור אליה רק בחודש הבא. אני מאוד מודאגת ורציתי לדעת האם ערכים נמוכים של cpk יכולים להעיד על בעיה/ דלדול/ ניוון שרירים?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות eeg עזרה בפענוח
    ליה
    28/09/2018

בת 31, חולת אפילפסיה מגיל 9
    בוצעה בדיקת איאיג'י
    אשמח לעזרה בפענוח
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש לשבץ בגלל נימול גוף שלא עובר
    אור
    15/09/2018

לפני כחודש וחצי עברתי מסאג' אינטנסיבי בצוואר וישר אח"כ היו לי במשך יומיים חולשה ונימולים של צד שמאל(קצת פנים,יד וכף רגל).כעת יש לי עדיין מידי פעם בכף הרגל אבל יש לי כמעט כל הזמן נימול ביד שמאל(מהמרפק לכף היד כולל).
    האם זה אומר שעברתי אירוע מוחי קטן?
    האם אחרי חודש וחצי עדיין אפשר לראות בבדיקת מוח אם היה כזה? ואיזה בדיקה לעשות? mra עורקי צוואר?mri מוח? או ct אנגיו?
    ואם mri האם חייבים לבצע עם גונדוליניום?(אם אי אפשר לראות שבץ בלי חומר ניגוד?
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אשתי מחוסרת הכרה כ 3 שבועות לאחר אירוע של דום לב והחייאה של 25 דקות
    ערן מרקוס
    11/09/2018

האם אדם שנמצא בחוסר הכרה יכול לאכול דרך הפה?
    האם המשמעות שהיא אוכלת דרך הפה מעידה על הכרה כלשהי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש לאירוע מוחי לפני חודש
    עמית
    01/09/2018

אם אדם עבר אירוע מוחי לפני חודש ועדיין לא עשה ct. לאחר התייעצות עם רופא משפחה הוחלט לעשות ct עכשיו. השאלה מה קורה אם מגלים שעבר אירוע מוחי?? ומה הטיפול???
    רקע- בן 73 נפל בבית ושבר את הברך . יותר נכון ריסק את הברך לאחר כמה נפילות. האבחנה היתה מאוחרת. לאחר שבועיים נודע שיש שבר .כיום סיעודי מוחלט. מקבל כדורי רסטרו לשיחות דם.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מאבדת את התחושה בפנים
    דפנה
    31/08/2018

אני מתחילה לאבד תחושה בפנים, הבוקר התעוררתי עם הרגשה שהשפה העליונה שלי קצת רדומה ועכשיו אני מרגישה שהפנים מתחילות להרדם גם באזור של עין ימין

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נתפסות לי הפנים מהפה
    רם
    21/08/2018

בעשרה ימים האחרונים, פעם או פעמיים ביום נתפסים לי הפנים מהפה שמאל כולל הלחי והעין, כולל רעידה בצוואר בצד זה למשך 20-30 שניות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התעוררות אחרי תרדמת קומה
    אור
    18/08/2018

היי שלום רב,
    דוד שלי בן 49 ברקע פיגור ותסמונת דאון.
    ברקע אפילפסיה מאוזן תרופתית
    בעבר עבר אירוע מוחי
    לפני כחודש וקצת נפל בהוסטל בו הוא שווה ונמצא לאחר כמה דקות.ביצעו בו פעולות החייאה שהחזיקו לו את הדפוק.מעריכים כי 10-15 דקות היה ללא חמצן
    היה מאושפז בטיפול נמרץ, לאחר השבועיים הועבר למחלקה אחרת שכחתי את שמה.והשבוע הועבר לשיקום במונשמים כרוניים.
    הוא נמצאת בתרדמת כבר מאז חודש וחצי כבר..
    השבוע שמתי לב כאשר אנו משוחחים איתו, מלטפים אותו ומשמיעים לו מוסיקה יורדות לו דמעות.והוא ממצמם בעיניים
    אין לו תזו.זה בגוף
    בביהח נאמר שיש לו נזק בלתי הפיך.
    ובנוסף בבדיקה נורווגית אמרו שהוא לא משיב לגירויים.
    שאלתי היא, מהם התגובות שהוא מגיב כאשר הוא שומע אותנו? האם יכול לקרות איזשהו נס רפואי?
    הוא נושם בכוחות עצמו עם תוספת של הנשמה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות של בדיקת Eeg
    ליבי
    15/08/2018

שלום רב.. הופניתי לבדיקת Eeg בעירנות עקב תחושת ניתוק המלווה בעייפות ובהפרעת זכרון, גמגום ותחושה של רדימות בזמן הארוחה! כמו כן סובלת מכאבים במפרקים! תוצאות הבדיקה: פעילות רקע בלתי סדירה אך סימטרית. במחצית קדמית נראית פעילות ביתא מהירה נמוכת מתח. במחצית אחורית: נראית פעילות אלפא בתדירות 8-9 מ/ש באמפליטודה בינונית הנחסמת בעת פקיחת העיניים. נראים גלים בינוניים וגלים חדים הנראים לעתים ומודגשים באיזור פרונטו טמפורלי משמאל. בנשימת יתר נראים לפעמים האטה קלה פרונטו טמפורלית, מספר סדרות של גלים איטיים גבוהים המודגשים לשמאל. בגירוי פוטי ללא שינוי. לסיכום: תרשים עירנות חורג מהנורמה בשל קטעים של האטה בינונית וגלים חדים לפרקים באיזור פרונטו טמפורלי שמאלי. שאלתי היא מה אומרות תוצאות הבדיקה? והאם הן מסבירות חלק מתלונותיי?! תודה רבה. ליבי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נימולים בצד שמאל של הגוף
    תום
    12/08/2018

היי, אני בת 37. בריאה בדרך. כבר 8 ימים שיש לי לפתע נימולים. התחיל מכל צד שמאל (מכף רגל ועד ראש, כולל אפילו לשון ולחי) לאחרונה יש גם בימין. לפעמיים גם כאבים בכל המפרקים. כאבי ראש בצד שמאל וסחסרחורות בצד שמאל. הייתי לפני שבוע כשזה התחיל במוקד. אחרי בדיקה ניורולוגית נאמר לי שהכל בסדר. אך זה לא מרגיש כך ומתחיל להלחיץ אותי כבר. אשמח לשמוע דעתך. תודה ושובע נפלא

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה