פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי אירוע מוחי, אפאזיה, נכות עוד

מנהל הפורום

ד``ר מרינה בוקסר
ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרינה בוקסר ללא פרסום בפורום

• שריפות בגוף ותחושת שריפה בקרקפת
    גל דן
    20/10/2021

דר
    אני חודשיים בדיוק אחרי חיסון ראשון לקורונה
    כמה ימים אחרי החיסון התחילו לי שריפות באף שהשתפר
    ובשבועות אחרי כל העור התחיל לשרוף לי ביידיים והרגליים
    וגם בגב.לפי המיחושים זה כמו נוירופתיה לפי ההסבר באינטרנט
    אני ממש בדאגה עצומה האם התפתחה לי נוירופתיה מהחיסון
    כי ברור לי שזה קשור למערכת העצבים.האם זה יכול להישאר ככה
    או לעבור לי תוך כמה שבועות או חודשים?או שחומר החיסון
    כבר עשה נזק וזה לא יעבור? בחיים לא היו לי בעיות בריאות או תופעות כאלה
    אודה על תשובתך

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שריפות בגוף ותחושת שריפה בקרקפת

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אטרופיה צרברלית
    מירה
    20/10/2021

שלום,אני בת 44,ובבדיקת mri אובחנה אטרופיה צרברלית בולטת.עד כמה זה חמור? האם יש שייכות לטרשת?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אטרופיה צרברלית

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה מוקדים בודדים של אות גבוה בT2
    הודיה
    17/10/2021

שלום ,רציתי לשאול מה זה מוקדים בודדים של אות גבוה בt2
    חומר לבן במוח משני צדדים ,סובקורטיקליים
    אני אחרי תאונת דרכים לפני שנתיים ועברתי גם חבלת ראש.
    אני גם אחרי בדיקת מוקה-יש לי ירידה קוגניטיבית .ואני סובלת מהתאונה, מכאבי ראש, עייפות,ב עיית זיכרון .
    אשמח להתייעץ

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מה זה מוקדים בודדים של אות גבוה בT2

הוספת תגובה

תמונה

• הבזקים בשתי העיניים לאחר שקם מהשינה
    שני
    09/10/2021

לבעלי היו אתמול בלילה הבזקי אור לבן בשתי העיניים. פעם אחת לאחר שקם מהשינה ויצא החוצה ואחר חזר. הוא פקח את עיניו, עצם אותן ולאחר זמן קצר היו לו עוד הבזקים. מה זה יכול להיות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הבזקים בשתי העיניים לאחר שקם מהשינה

הוספת תגובה

תמונה

• mri עם חומר ניגוד והאם לחסוך הזרקה נוספת
    לימור
    02/10/2021

שלום אני בת 47 רציתי לשאול לפני כ 10 שנים ביצעתי mriראש עם גלדניום ולפני כשנה mri בטן עם גלדניום . עכשיו קיבלתי 2 בדיקות mri ו mra ראש שניהם עם גלדניום . הבנתי שהחומר הוא עלול להצטבר ולהזיק. יש לי את האפשרות לעשות בהקדם את ה mri ועוד שלושה חודשיים את ה mra . ההתלבטות היא אם עדיף לחכות ולעשות את שניהם יחד בכדי לחסוך הזרקה נוספת, תודה מראש לימור

הוספת תגובה

תמונה

• ארוע חוזר של TGA
    מרים דביר
    20/09/2021

ארוע של TGA שארך לילה. כל הבדיקות תקינות. אני בת 74ת בדרך כלל בריאה. נאמר לי אז, שזה לא יחזור ! השבוע חזר. ארך כ-7 שעות., ללא סימטומים אחרי זה. האם זה יחזור? יש מה לעשות למנוע? זה קשור לזה שאמא שלי סבלה מ"אלצהיימר" בסוף חייה?תודה מראש על תשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    ארוע חוזר של TGA

הוספת תגובה

תמונה

• כתב ראי בגיל מבוגר ועל מה זה מעיד
    אפרת
    12/09/2021

שלום רב,
    הנני בת 45 ויש לי את היכולת לכתוב כתב ראי בכל שפה בה אני כותבת באופן רגיל. גם בכתיבה רגילה וגם בכתיבה הפוכה כתב ידי ברור ומסודר והיכולת לכתוב הפוך באה לי ללא מאמץ. ויכולה להכיל משפטים שלמים ברצף...הייתי שמחה לדעת על מה זה מעיד?

הוספת תגובה

תמונה

• פגיעה בבית הבליעה לאחר אירוע מוחי
    כפיר
    09/09/2021

אבי עבר אירוע מוחי ונדרש לבצע פיום קיבה
    האם יש אופציה אחרת מלבד פיום קיבה peg.
    מה האלטרנטיבות

הוספת תגובה

תמונה

• אבחנה של אטרופיה צרברלית במוחון
    מיכאל בדר
    01/09/2021

שלום.. אני בן 40 ולפני כשנה בצעתי בדיקת MRI מוח בא נתנו לי אבחנה של אטרופיה צרברלית במוחון...השאלה שלי עד כמה אבחנה זו מסוכנת.. האם יש לה תרופה ועד כמה זה משפיע על קוארדנציה ?

הוספת תגובה

תמונה

• הלב כאב כמו תחושת התקף לב
    הדר
    24/08/2021

לפני שנה עשיתי מאמץ חזק והלב כאב מאוד חשתי כמו התקף לב, בבית חולים עשו בדיקות דם צילום חזה ואקג, לא מצאו כלום אמרו נראה שנתפס שריר.
    מאז ברוב הפעמים שאני עושה הליכה באיזה שלב אני חשה את שרירי הפנים נרפים, יד את נחלשת, עייפות, סחרחורת, חוסר שיווי משקל, ודקירות באיזור החזה, בקושי מצליחה ללכת, יושבת כל קמה צעדים, ושמגיעה הביתה אני מושבתת למיטה כיומיים ואז זה עובר, וככה כל הזמן. בתחילת החודש הזה חוויתי את זה חזק יותר מכל הפעמים, כאילו הלב ניסה להפסיק לעבוד. וכאבי תופת, ומאז אפילו 5 דקות הליכה לא יכולה. אני בבירור לבבי, רציתי חדעת אם יכול להיות ניורולוגי גם.

לקביעת תור
    סגירה
    הלב כאב כמו תחושת התקף לב

הוספת תגובה

תמונה

• מסטאניה גרביס עקב ניתוח קאטארקט כושל
    צביקה ברקוביץ
    20/08/2021

שלום לכם1
    האם הסטרואיד פרמיזון {20 מילגרם}אני לוקח 80 מיליגרם ליום+מסטינון (80 מילגרם ביום) האם זה מועיל למחלה מסטאאניה גריבס. והאם סטורואידים מרדימים?
    מחכה לתגובתךותודה רבה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• זרמים וסחרחורות אחרי מעקף
    יובל
    02/08/2021

שלום
    לפני שבוע עברתי ניתוח מעקף קיבה
    בסך הכל מרגיש בסדר
    ביומיום האחרונים יש לי סחרחורות ותחושה של מן זרמים מאחורי הראש, מהצוואר למעלה
    אני סובל כרגע גם מגרפסים לא יודע אם זה קשור
    האם זה נורמלי? יש משהו שאפשר לעשות?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• mir מוח וארובות עין בעיקבות טשטוש ראיה
    שמוליק
    02/08/2021

שלום רב .חויתי אירוע חוזר .פעמיים בחצי שנה - של קשיים בראיה לדקות ספורות ..הנוירואופטלמוג שלח אותי לבדיקת מ.ר.י של ארובות העין והמוח. בבדיקת דופלר הכל נמצא תקין. סיכום בדיקת המ.ר.י --פרט לשינויים יאטרוגנים בגלגלג העין משמאל ללא ממצא הקשור וארובות או מסלולי הראיה.ממצאים מיקרואנגיופנתים לא מרובים במוח מעל הטנטוריום. לציין שגילי 74 ועברתי ניתוח לתיקון קרע ברשתית. אודה להבהרה לגבי הסיכום.תודה

הוספת תגובה

תמונה

• מגרנות ותחושת נימול מה הסיבה
    טל
    26/07/2021

שלום ד"ר יקר/ה
    סובלת ממגרנות שנים, מטופלת ברילרט 40 מג' בהתקף.
    לפני כשנה התחלתי טיפול מונע - אלטרולט 10 מג' ליום לאור התחלת כאב בצד שמאל של הפנים ובעין שמאל.
    לאחרונה (מעל חודש) קיימת תחושה שצד שמאל בפנים כולל שפתיים שמאליות רדום , כמו אחרי זריקה בטיפול שיניים. התחושה הולכת ובאה בעוצמות שונות.

ממה נובע? האם נדרש בירור דחוף? האם יש מניעה לבצע טיפול שיניים במצב זה עד גמר בירור נוירולוגי?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש ובדיקת EEG
    מאי
    20/07/2021

שלום רב,

אני בת 49, עם מנגיומה בראש בגודל כ-4*4*4 ס"מ (כדורי)
    סובלת מכאבי ראש חזקים בתדירות גבוהה כאשר הנוירולוגים סבורים שהם לא נובעים מהגידול בראש

לאחרונה עשיתי בדיקת EEG ולהלן תוצאותיה:

3 Focal Dysrhythmia 3­12 Temporal parietal Grade : 1 Side : Left
    תיאור:
    בוצע רישום EEG במכשיר דיגיטלי רב ערוצי
    מקצב אלפא סימטרי בתדר 8 הרץ נראה באזורים האחוריים
    פעילות בטא נמוכת אמפליטודה הופיעה באזורים הקדמיים.
    לא נראתה פעילות אפילפטיפורמית.
    נרשמה האטה פוקלית טמפורלית משמאל
    ולסירוגין טמפורו פריאטלית שמאלית של פעילות תטא באמפליטודה בינונית
    הבהובי אור לא נרשמו שינויים
    קורלציה קלינית:
    התרשים מראה האטה פוקלית טמפורו פריאטלית שמאלית קלה

אשמח לדעת מה זה אומרת ההאטה הפוקלית?
    תודה מראש,
    מאי

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי ראש ובדיקת EEG

הוספת תגובה

תמונה