פורום נוירולוגיה, שבץ מוחי, אירוע מוחי - יש לך שאלה?

פורום שבץ מוחי, פורום נוירולוגיה להתייעץ עם נוירולוג על שבץ מוחי / אירוע מוחי. פורום נוירולוגיה יעסוק במניעת שבץ, אבחון שבץ, cva, אקו לב, קריש דם, אספירין, קומדין, סימני שבץ, שיקום אחרי שבץ, טיפול בשבץ, נכות עוד

מנהלי הפורום

ד"ר מרינה בוקסר
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פענוח של בדיקת EEG
    רון
    12/04/2018

שלום,
    אשמח להסבר של הממצאים הבאים (ילדה בת 8.5):

תרשים ערנות, שת"פ טוב.
    נרשמה פעילות רקע אחורית כ 9-10 לשניה, סימטרית, מגיבה לפקיחת עיניים, בטא קידמית. לסירוגין נרשמה פעילות של גלים slow fuse transient of youth . באזור פרונטו-צנטרלי מימין לסירוגין נרשמה פעילות של גלים כ 5 לשניה, עם אפליטודה גבוהה, ללא שינויים בעת גירוי אור או איוורור יתר.
    לסיכום:
    איטיות פרונטו - צנטרלית ימנית קלה, לא קבועה, בלתי ספציפית.
    לא נרשמה פעילות אפילפטיפורמית.

תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הסיבה לבדיקה

רון
    15/04/2018

להלן הסיבה לבדיקה,
    הילדה התעלפה מספר פעמים (בערך 5 לאורך כל חייה), בדר"כ כתוצאה מכאב,
    ההתעלפות האחרונה הייתה שונה מהשאר, כאשר היא נשארה עם עיניים פתוחות וכמו מלמלה לעצמה משהו למשך כמה שניות, לאחר מכן כבר עצמה עיניים והתעוררה אחרי מספר שניות בהרגשה טובה בסה"כ.

יומיים לאחר המקרה גילינו שהיא לא זוכרת לא רק את מה שקרה בזמן המקרה, אלא גם דברים שקרו כמה שעות לפני וכמה שעות אחרי...

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סיבות להיגרמות אירוע מוחי
    אנונימית
    14/04/2018

שלום!
    אני רוצה לשאול בשביל חברה, מישהי מהמשפחה שלה עברה אירוע מוחי ולצערנו היא נפטרה, האישה הייתה בסביבות גיל 60 (נדמה לי 62), האישה סבלה ממספר בעיות הייתה לה סוכרת, בעיות עם הכולסטרול, עברה צינתור פעמיים. לקחה המון כדורים, לסכרת, לדילול דם, ללב לקחה כדורים פסיכיאטרים כגון מירו .. ועוד כדורים הייתה נוטלת בקביעות, את התרופה קומדין. היא סבלה מעט מעודף משקל לא קיצוני אבל היה לה עודף למרות שבתקופה האחרונה לחייה ירדה במשקל. השומן אצלה היה מתרכז בבטן, ברגליים היא הייתה רזה..לפני הפטירה,במשך תקופה ארוכה, היה נראה לעיתים כאילו היא מדברת לעצמה ללא קול, שפתיה היו זזות, נשאלה מספר פעמים ע"י המשפחה, האם היא מדברת לעצמה ואם היא מרגישה שהשפתיים זזות והיא אמרה שהיא לא מדברת ולא מרגישה שהן זזות... כמה ימים לפני האירוע מוחי היא לא זוכרת במדוייק אם זה היה יומיחם לךני או שבועיים לפני, היה ריב במשפחה ומשכו לאישה בשיער, לאשיה קרה איקוע מוחי כשהיא הייתה בשירותים היו לה צרכים והיא סבלה מכאביל באזור הבטן... השאלה פה האם יש מצב שהמשיכה שנעשתה כמה ימים או שבועיים קודם גרמה לאחרוע מוחי, או שזה בגל הבעיות הבריאותיות כמי למשל הקומדין שהיא הייתה נוטלת וזה גרם לה לקריש דם... ממה שהבנתי אותה אישה סיפרה לחברתי בעבר שהיא נולדה עם מום בלב...זה מאוד מטריד אותה האם משיכת השיער יכלה לגאום לזה, האם יש ביכוי שהאירוע מוחי נגרם ממשיכת השיער או שזה בגלל הבעיות הרפואיות..?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• משמעות של תוצאות בדיקות mri
    נעמה
    11/04/2018

מה זה אומר בתשובות mri מוקדי אות חריג מולטי- פוקאלים בחומר הלבן אינם ספציפיים קרוב לודאי על רקע מיקרואנגיופתיה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אירוע מוחי קריסת מערכות
    לימור
    07/04/2018

שלום אבא שלי בן 74 לאחר כמה אירועים מוחים שהראשון לפני 16 שנה שהותיר אותו אם חצי גוף משותק האירוע שלפני חצי שנה פגע קצת בזיכרון ובדיבור הארועים מתרחשים בשל חסימת עורקים לפני שלושה שבועות הגענו לבית חולים בגלל חום והוא אושפז בעקבות דלקת ראות הוא עבר בבית חולים עוד אירוע ולא תקשר איתנו לאחר כמה ימים עבר דום לב שהביא לקריסת מערכות הוא עבר החייאה וחיברו אותו למכונת הנשמה יצבו אותו והוא היה כמה ימים עם עינים פוקחת מביט לאיזו נקודה ושוב סוגר עיניים לפני שבוע עבר את הניתוח של העברת צינור ההנשמה דרך הגרון נכון להיום הוא בקושי פותח עיניים שהוא פותח עיניים נראה כאילו הוא מסתכל עלינו אבל לכמה שניות ושוב סוגר עיניים השאלה שלי אחרי כמה זמן הוא יתעורר ?האם יהיה איתנו ?יבין? יראה? ישמע? כמה זמן יכול להימשך מצב כזה?והאם זה קורה בגלל האירוע או מהדום לב? ואיך הוא נקרא תרדמת ?צמח? לדברי הרופאים הם לא יודעים וכבר השבוע מגישים בבקשה לבית רבקה יש לי כל כך הרבה שאלות והייתי שמח לקבל כל מידע שיוכל לעזור.. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שריר פועם מעל הגבה
    רוני
    04/04/2018

שריר פועם מעל הגבה הימנית
    דיון מתוך פורום נוירולוגיה - מבוגרים
    שריר פועם מעל הגבה הימנית
    18:26 04/04/2018 | מאת רוני

שלום דר
    מדי פעם אני מרגיש משהוא כמו שמרגיש כמו וריד או שריר פועם מעל הגבה הימנית
    זה נפסק וחוזר מדי פעם .
    אנני מבין מהיכן זה בא ...אך אומר שיש לי כמה בלטי דיסק בצוואר וקראתי באיזה מקום שיכול להגיע משם .
    כמו כן אני נוטל תוסף סידן ומגנזיום וויטמין די בקפסולה אחת כל יום
    שמתי לב שכאשר אני מפסיק את לקיחת הכדור אין לי את התופעה הזאת מעל הגבה .האם הסידן או המגנזיום גורם לזה ?

דבר נוסף
    בחודשים האחרונים הרגשתיתחושת שריפה ברגל ימין התחלתי לקחת תוסף קומפלקס בי בנוזל ומאז יש הרגשה טובה יותר האמנם זה עוזר ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש כרוניים ובלתי נסבלים
    דורין
    03/04/2018

שלום דוקטור.
    שמי דורין בת 23.
    מאז גיל 17 אם לא פחות סבלתי מכאבי ראש כרוניים בלתי נסבלים שהיו מרתקים אותי במיטה ליום שלם מרגע ההתקף.
    שללו מיגרנה בגלל התסמינים. התסמינים עם השנים ניהיו יותר ויותר עזים.
    מאין התכווצויות למעלה בראש כאילו מותחים לי דברים בתוך הראש, לפעמים שומעת ציפצופים ולרוב כואב לי בין האף לגבות כאב פנימי בנוסף להתכווצויות מעל הראש. זה פשוט כאב עז ובלתי נסבל ושום כדור לא מעביר לי את הכאב! לפני 4 שנים בצבא הנורולוג החליט שזה טנשן הדקס ואין לכך טיפול לדבריו. סיטי ראש לפני 4 שנים יצא תקין.
    יש לציין שזה מאוד משפיע לי על השיגרת חיים ועצוב לי להגיד שפשוט התרגלתי לחיות עם כאב ראש כל בסיס יומיומי קבוע שמשפיע עלי מאוד לרעה בתפקןד היומיומי.
    רציתי לדעת אם לפי התיאור את באמת חושבת שזה טנשן הדקס? האם לדעתך אפשר למנוע ולהחליש את הכאב בזמן התקף? ואולי לתת לי עצות לכיוונים אחרים לבדיקה?
    בתודה, דורין.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• GLOBULIN ALPHA האם נמוך?
    ש/א
    02/04/2018

שלום ד"ר,
    לאחר תחושת רעידות בידיים (שהתמתנה עד נעלמה) הופנתי לבדיקות ע"י נוירולוגית שבהן הגלובולין אלפא יצא מעט נמוך מהנורמה, האם יש לזה קשר?
    ברקע: בן 31 בריא תמיד.

PROTEIN-TOTAL g/dl 7.9
    BILIRUBIN TOTAL mg/dl 0.8
    GOT (AST) U/L 26
    GPT (ALT) U/L 29
    GGT U/L 23
    ALK. PHOSPHATASE U/L 57
    CERULOPLASMIN mg/dl 21.8
    ALBUMIN (BY EP) % 60.3
    GLOBULIN ALPHA-1 % 2.6
    GLOBULIN ALPHA-2 % 7
    GLOBULIN BETA-1 % 5.7
    GLOBULIN BETA-2 % 6.4
    GLOBULIN GAMA % 18

COPPER µg/dl 110

מודה לך מאוד

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הבדיקה בוצעה בסדרות להיפוקמפוס בניצב לפיסורות הסילביאניות
    ד``ר מרינה בוקסר
    31/03/2018

על מה זה יכול להעיד? הנה תוצאות בדיקת הmri:
    להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של המוח וההיפוקמפוס:
    וכן חתכים דקים מכוונים FLAIR, DWI, SWI , לפני ואחרי הזרקת גדוליניום T1, T2 הבדיקה בוצעה בסדרות להיפוקמפוס בניצב לפיסורות הסילביאניות .
    .31 התווית הבדיקה : אירועים של תחושת בלבול ,אובדן מילים .ללא סימנים נוירולוגים אחרים .הנבדק בן
    חדרי המוח ,החללים התת-עכבישיים ,הסולצים והציסטרנות הבזליות הודגמו שמורים וסימטריים . אין עדות לסימני לחץ . אין עדות לאזורי האדרה פתולוגיים לאחר הזרקת גדוליניום . .SWI -וה DWI - אין עדות לאותות פתולוגיים ברקמת המוח בסדרת ה הודגמו מספר מוקדים היפראינטנסים בחומר הלבן שמסביב לחדרים הלטרלים משני הצדדים FLAIR - בסדרת ה וסב קורטיקלים משני הצדדים . היפוקמפוס הודגם שמור וסימטרי . צרבלום ,גזע המוח ואזור מעבר קרניו-צרביקלי הודגמו שמורים ללא עדות לאותות פתולוגיים . הודגמה מלאות רקמה רכה ונוזלים בתאי המסטואיד וחלל האוזן התיכונה משמאל אשר לא עוברת האדרה ,יכולה להתאים לתהליך דלקתי כרוני .
    לסיכום:
    מוקדים לא ספציפיים בחומר הלבן בהתייחס לגיל הנבדק יש לבצע קורלציה מעבדתית וקלינית בשאלה של מחלת חומר לבן . מלאות רקמה רכה ונוזלים בתאי המסטואיד וחלל האוזן התיכונה משמאל היכולים להתאים לתהליך דלקתי כרוני כמפורט

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• MRI

ד''ר מרינה בוקסר
    01/04/2018

שלום רב

בהחלט יש צורך בבדיקה נוירולוגית, לקיחת פרטים של אנמנזה והיסטוריה כדי לקבל החלטה נכונה והטיפול התואם.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עוד שאלה

שי
    01/04/2018

מה זה בכלל מוקדים היפראינטנסים בחומר הלבן? ועל איזה מחלות זה אמור להעיד? האם זה יכול להסביר את התופעות של הבלבול והאובדן מילים שיש לי?תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבי ראש ושיניים בחצי הראש
    אפרת
    01/04/2018

שלום
    אני בת 17 ולאחרונה התחיל לי כאבי שיניים חזקים בחצי השמאלי של הפה וגם כאבי ראש חזקים בחצי השמאלי של הראש דקירות חזקות שמופיעות כמה פעמים ביום ורק בחצי השמאלי
    הבעיה היא שהכאבי שינים והראש מגיעים לי ביחד ואני מרגישה שזה אותו כאב שכאילו באותו זמן שפעם יותר חזק בשיניים ופעם יותר חזק בראש באותה דקה זה מתחלף כמה פעמים רציתי לשאול מה זה יכול להיות ולמה זה כזה מוזר??
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התנגשות בין כמה תרופות
    אורלי
    23/03/2018

האם אדם הלוקח דופיקר בגלל פרקינסוניזם
    וגם קפרה לאפילפסיה אצין שזהו אדם חולה לב ולוקח תרופות נוספות ולאחרונה רופאת המשפחה הוסיפה לו תרופה בשם Haldol בגלל חרדות. אני חוששת שתרופה זו
    מתנגשת עם דופיקר.
    אודה לך מאוד על תשובתך.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הלידול.

ד''ר מרינה בוקסר
    01/04/2018

שלום רב.

את צודקת, עדיף להימנע מנטילת הלידול אצל חולי פרקינסון.

יום טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• Mri מוח בת 37 בשל סחרחורת
    יאלי
    27/03/2018

המוח מעל הטנטוריום מדגים מספר מוקדים דיסקרטיים חריגים בחומר הלבן פרונטלי יותר מימין היקפי, כנראה
    איסכמיים לא ספציפיים. לאור גיל הנבדקת מומלץ על המשך בירור לגבי וסקוליטיס, APLA ,טרומבופיליה.
    לציין שהמוקדים היו גם בבדיקה מ-16/8 אך נראה ריבוי קל של מוקדים לאורך 16/8.
    משמאל נראים הרבה פחות מוקדים.
    הדיפוזיה למוח תקינה.
    לאחר הזרקת גדוליניום
    אני בת 37 ברקע קרצינומה פוליקולרי בלוטת התריס
    נשלחתי להדמיה בשל חסרים נוירולוגים מימין וסוג של סחרחורת
    מה המשמעות ומה נדרש לעשות אם בכלל
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאב ראש חד בצד שמאל
    עדי
    26/03/2018

שלום רב!
    אני בת 36 , בריאה בדכ ולא לוקחת תרופות באופן קבוע.
    (מלבד venufer לטיפול באנמיה)
    מזה כחודש אני סובלת בכאב חד מאד בצד שמאל של הראש (באיזור הרקה) שנגרם בעיקר משינוי בתנועה.
    הכאב מרגיש כמו בום בראש לכמה שניות ונעלם.
    לפעמים זה מלווה בתחושה של סחרחורת או "שחור בעיניים" אבל לא נמשך ליותר מידי זמן.

בנוסף , שמתי לב שכמה פעמים כתבתי עם שגיאות כתיב, לקח לי רגע או שניים להבין שטעיתי , או שהתעכבתי על מילה בשאלה אם ככה כותבים אותה.
    חייבת לציין שלרוב אין לי בעיות כתיב.

האם זה קשור?
    והאם סוג כזה של כאב זה לא מיגרנה בעצם??

תודה מראש
    עדי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בדיקות EEG ו EEG בחסך שינה שאינן תקינות- שאלה מעודכנת
    אביטל
    12/03/2018

בת 34 ברקע מחלת כליות כרונית מסוג IGAN . בשל הרגשת התנתקויות נשלחתי מס' פעמים לבצע בדיקת EEG.
    שתי בדיקות ראשונות הן בדיקות רגילות והשלישית היא בחסך שינה. להלן התוצאות:
    1. התרשים משובש מעט בארטיפקטים של תנועה ופעילות שריר. רקע סדיר. נצפתה פעילות בטא קדמית. פעילות בסיס אחורית בתדירות אלפא 11 לשנייה הנעלמת עם פקיחת עיניים. נצפו התפרצויות של גלים חדים עם אמפליטודה מקסימלית באזור הטמפורלי הימני. בעת נישום יתר התפרצות כללית קצרה של פעילות איריטטיבית. ללא שינוי בעת גירוי אור. לסיכום- תרשים EEG פתולוגי.
    2.רקע כללי סדיר וסימטרי. נרשמה פעילות בטא קדמית ואלפא אחורית 9-10 לשנייה המגיבה לפתיחת עיניים לעיתים מעורבת בגלי תטא ללא תדובה פתולוגית באוורור יתר וגירוי פוטי. לציין בדקה ה 3.09 של הבדיקה קטע בודד של פעילות זיז וגל פרונטו צנטראלי למשך שתי שניות. לסיכום- אי אי גי בערנות במשך 30 דקות עם גירוי פוטי והיפרוונטילאטיה חורג מהתקין. בשל אטיות כללית קלה לא קבועה ופעילות אפילפטיפורמית אינטר איקטלית פרונטו צנטראלית ממליץ לבצע אי אי גי בחסך שינה.
    3.רקע כללי סדיר וסימטרי נרשמה פעילות בטא קדמית ואלפא אחורית 9 לשנייה המגיבה לפתיחת עיניים. מעורבת בקטעים חוזרים של גלים בעלי מתח גבוה באזורים הטמפורליים. ללא תגובה פתולוגית באוורור יתר וגירוי פוטי. לסיכום- EEG במשך 30 דקות עם גירוי פוטי והיפרוונטילאטיה חורג מהתקין בשל פעילות אריטטיבית ביטמפורלית אינטר-איקטלית. לקורולציה קלינית.
    - אשמח אם תוכלי להסביר לי בקצרה מה המשמעויות של כל אחת מהבדיקות/ הפיענוחים.
    - במה שונה ה EEG הרגיל שביצעתי מה EEG בחסך שינה שביצעתי?
    - מה המשמעות של פיענוח ה EEG האחרון שביצעתי בחסך שינה? האם הוא אכן פתולוגי ומצביע על אפילפסיה/סיכויי לאפילפסיה?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• Eeg

ד''ר מרינה בוקסר
    20/03/2018

שלום רב.
    יש הרבה אינפורמציה בשאלה שלך , כולל בדיקות EEG, לפי התשובות הם לא תקינות. אני ממחיצה לפנות ל וירולוג, אפילפטילוג עם כל בדיקות EEG שלך, כולל דיסקים EEG כדי להיבדק לעבור על הבדיקות ולקבל החלטה רפואית נכונה, כולל טיפול הנדרש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• 7 חודשים אחרי דימום תוך מוחי
    מולר אלה
    11/03/2018

ליפני 7 חודשים בעלי בגיל 64 עבר אורע דימום במוח. נשאר עם אפזיה, צד ימין פלגי. ליפני יומיים היה פרכוס. והתחיל לקבל קפרה 2000 מג. מחפשת מומחה נירולוג שירכז טיפול בבעלי מכל ההבטים : ניהול טיפול תרופתי, שיקומי, תמיכתי. מבקשת המלצה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קפרא

ד''ר מרינה בוקסר
    20/03/2018

שלום רב
    אני אשמח לעזור לכם מבחינת טיפיל ומעקב.

יום טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• יתר לחץ תוך גולגולתי
    צחי
    15/03/2018

האם כתוצאה מביצוע אפידורל בלידה יכולה להיתפרץ מחלת היתר לחץ תוך גולגולתי ראשוני?
    במידה ולא ממה כן ?
    אשתי מאופיינת במחלה ומטופלת ע"י כדורי אורמוקס במינון של 3 פעמים ביום כחצי שנה אך הטיפול לא מונע או עוצר את כאבי הראש החזקים וטישטוש הראייה לאחר ביקורת נאמר לנו להעלות את המינון ל 6 כדורים ביום השאלה היא האם חוץ מתופעות הלוואי של נימול בגפיים עליונות ותחתונות קיימות עוד תופעות של פגיעה בכבד?
    והאם יש פיתרון אחר מלבד התרופות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עליית לחץ תוך גולגולתי

ד''ר מרינה בוקסר
    20/03/2018

שלום רב
    1. בד״כ אפידורל לא גורמת לעליית לחץ תיל גןלגולמתי, אפידורל כן, יכולה להוריד לחץ תוך גילגולתי,
    2. לפני נמשך טיפול יש צורך להמשיך בירור ולבדוק סיבה לכאבי ראש ייתכן להשלים בגירות הבניית מוח ,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה