מומים ומחלות בעובר ובהמשך

מנסים להכנס להריון ללא הצלחה? פורום פוריות עוסק בנושאי טיפולי פוריות הפריה חוץ גופית, פריון, בעיות פריון, פוריות, טיפולי הפריה, IVF, אוביטרל, הזרעה, בעית פוריות, טיפולי פוריות ועוד

מנהל הפורום

פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי
פרופ' דוד בידר
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מומים ומחלות בעובר ובהמשך
    דנה
    16/05/2018

שלום רב,
    אני בת 41. בעלי בן 44. יש לנו ילד בן 7. אחרי כמה וכמה טיפולים, החלטנו לנסות להביא ילד מפונדקאות. אנחנו מאוד רוצים עוד ילד. כרגע אין לי עוברים מוקפאים. בנוסף, לאחרונה אני קוראת המון מאמרים על שלל בעיות שעלולות להיגרם לעובר, לתינוק ולילד כשיגדל בהמשך כתוצאה מגילינו המבוגר ומעצם הבאת תינוק בתהליך של הפריה ומיקרומניפולציה בפרט שזה מה שאנחנו חייבים לעשות. מדובר על מומים בעובר, עלייה בסיכון בתמותה, אוטיזם, סרטן ומה לא?? פשוט לא זוכרת הכל. ברצוני לדעת אם בידיכם מידע מה רמת הסיכון במקרה שלנו לאור כל מה שציינתי לעיל. אני שוקלת עכשיו הכל מחדש אם בכלל כדאי לנו להכנס ל״הרפתקה״ הזאת בידיעה שיש סיכוי סביר שנסבול בהמשך. זה כאילו משהו שהרופאים לא מדברים עליו ולא מציינים זאת כשרוצים לעשות טיפולים.ואינני מבינה למה.זה מאוד מפחיד! אגב, אם הייתי יודעת שהצ׳יפ הגנטי יכול לשלול את כל מה שציינתי לעיל, הייתי רגועה, אבל אני יודעת שלא ולכן זה מאוד מטריד. האם כדאי לוותר כי הרי כבר יש לנו ילד אחד..
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מומים בהפריה חוץ גופית

ד``ר אליעזר גירש
    16/05/2018

שלום דנה,
    בהריונות ספונטניים הסטטיסטיקה עומדת על 0.9% מומים בטבע. בטיפולי IVF יש יותר מומים, 3%~. לא הוכח שזה בגלל הטכנולוגיות של IVF. קיימת גירסה כי עליה ב-% המומים ב-IVF נובעת מעצם אי -פריון של הזוג. אם כך, עדיין אנו מדברים על כ-97% סיכוי שיוולד ילד בריא.
    שיהיה בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה. שאלות נוספות בבקשה

דנה
    17/05/2018

1. האם בתשובתך התייחסת גם למחקר שהילד עלול לחלות בהמשך במחלת הסרטן?
    2. מה לגבי הגיל שלנו ואוטיזם? אנחנו מבוגרים. עדיין נמצאים ב-3 אחוז?
    3. האם העובדה שנבצע פונדקאות ומן הסתם הרחם תקין וצעיר- מגדילה את הסיכוי להריון עם ביצית מבוגרת לעומת רחם ״מבוגר״ או שלא רלוונטי?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו