שאלות לפרופ בידר החזרת מוקפאים בגיל מבוגר

מנהל הפורום

פרופ` דוד בידר
פרופ' דוד בידר
פרופ` יעקב (ג`קי) אשכנזי
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי
לקביעת תור אצל פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי ללא פרסום בפורום

• שאלות לפרופ בידר החזרת מוקפאים בגיל מבוגר
    אורית
    11/07/2019

פרופ בידר שלום

יש לי מס' שאלות אודה לתגובתך:

להזכירך המקרה שלי אני בת 43 ואני בדיוק 6 חודשים לאחר לידה לא מטיפולי פריון . עברתי 5 סבבים של IVF שכולל 5 שאיבות שבכולם הוחזרו עוברים טובים אך לא יצא כלום. בטיפול האחרון פעם ראשונה היו לי עוברים מוקפאים וטובים לדברי הרופא שראה דו"ח מעבדה. המוקפאים הם מגיל 40. פשוט לא החזרתי אותם כי הרגשתי שזה צאנס אחרון עקב הגיל וחשתי שעקב זה אני צריכה הפסקה ואז ניסיתי טבעי ובאמת בנסיון ראשון הצלחתי להרות כמעט בגיל 42 מהלך הריון היה מצויין ולידה תקיטנ בניתוח קיסרי ביום של שבוע 40.בלידה הייתי בגיל קצת יותר מגיל 42 וחצי.

1. אני לאחר הריון 2 בניתוח קיסרי וכתוב בדו"ח שיחרור לאחר לידה שאסור להרות שנה עקב צלקת דקה בניתוח ראשון וצריך בדיקת צלקת לפני נסיון להרות שוב. כלומר הצלקת מהניתוח הראשון שהיה לפני 5 שנים היתה מאוד דקה מסתבר .
    האם אני חייבת ללכת לפי הנחיה זאת לחכות שנה וחייבת לעבור לפני בדיקת צלקת או לדעתך אם אפשר להתחיל לפניי להרות מתי אפשר הכי מהר במקרה שלי? להזכירך אני 6 חודשים לאחר קיסרי.

2. יש לי מוקפאים ואני יודעת שזה עניין של סיכויים ומספיק ביצית 1 טובה. האם אתה חושב שיש עדיין סיכויי מס' חודשים לנסות טבעי בגיל הזה לפני שאני עוברת להחזרת מוקפאים ?
    3. במקרה שלי אף עובר לא שרד חוץ מסבב אחרון האם כאשר עובר הוא מוקפא זה מעיד שיש סיכויי טוב להיקלט?
    4. במידה ויש עובר מוקפא תקין ובהנחה שעברתי עד גיל 42+ הריון תקין עד שבוע 40 האם בגיל 43 הרחם עדיין תקין להחזיק הריון?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלות

פרופ' דוד בידר
    11/07/2019

1.את יכולה לנסות להרות.
    2.תנסי טבעי, תמיד אפשר להשתמש הקפואים.
    3.עובר מוקפא לא מעיד על כלום. לאחר הפשרות אפשר להגיד מה הסיכויים.
    4.רחם יכול להחזיק הריון גם בגילים יותר מבוגרים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו