פורום קנאביס רפואי - רישיון למריחואנה רפואית - יש לך שאלה?

בפורום זו תוכלו להתייעץ בנוגע לכל הקשור לקנאביס רפואי ולהשפעותיו. לאילו תופעות ותסמינים מסייע, כיצד ניתן לקבל רישיון למרשם, האם יש הבדל בין הזנים.

מנהל הפורום

ד"ר בן עמית
ד"ר בן עמית
053-6834250
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר בן עמית
053-6834250 ללא פרסום בפורום

• הגדלת מינון וכמות - מחלות כרוניות נוסף לפוסט טראומה
    איתמר
    06/08/2020

אני מאובחן כלוקה בפוסט טראומה, בנוסף ברקע מספר מחלות רקע, לופוס, פיברומיאלגיה ובנוסף אני עיוור לחלוטין (חבר מסייע לי בכתיבה) יש לי רישיון חצי שנה למה אני לא מקבל מענה לכל המחלות אלא רק לפוסט טראומה ולמה התחילו איתי עם מינוך נמוך וכמות נמוכה? כשהפסיכיאטר שאני מטופל אצלו אומר לי אין מה לעשות אם היית מקבל מה שאתה צריך לא הייתי מרוויח כסף...

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר בן עמית - 053-6834250

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הגדלת מינון וכמות

איתמר
    07/08/2020

דוקטור בן עמית אם דילגת על תשובה לפנייה שלי להסיק מזה שאתה לא יכול לעזור לי ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עד שיענה הרופא-

אורח
    08/08/2020

אני לא רופא ולא מתיימר להחליף את ד״ר בן עמית.
    אני אנסה לענות לך ממה שאני מבין-עד שהדוקטור עמית יגיב.
    אז קודם כל, אין צבר מחלות או סימפטומים.
    כאילו, זה שאתה סובל מכמה בעיות רפואיות, זה לא אומר שמגיע לך, אקסטרא תרופה או מינון.
    איך אני אסביר את זה..? כאילו..
    אם אדם סובל מזיהום בשן וזיהום באצבע, לדוגמא.. הוא לא בהכרח צריך פי שתיים יותר אנטיביוטיקה.
    ולשאלה של המינון- על פי הוראות משרד הבריאות, המינון ההתחלתי הוא 20 גרם בחודש. ‏אם זה מספיק-סבבה.
    אם הרופא שלך חושב שתריך לעלות במינון, הוא יכול להגדיל ב10 גרם נוספים בכל פעם.
    תרגיש טוב אחי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה לחבר ובציפייה לדוקטור

איתמר
    09/08/2020

שנית אני מכיר הרבה שהמינון ההתחלתי שלהם היה 50 גרם ומשיחה איתם זה תלוי אם אתה מגיע לרופא מוסמך להנפיק או לרופא שממליץ אם מדובר ברופא שממליץ הוא יעשה איתך תהליך של 20 גרם ויעלה ב10 בכמות ובהמשך או לפני במינון ועד שתגיע לכמות שמספיקה ומינון נכון אתה תשלם הרבה כסף. אם מגיעים לרופא מוסמך הוא יכול להתחיל גם מ50 גרם ולעלות עד איזור ה80 גרם. ראה דוקטור לכאב ברקת שיף שיבושם לכולם מדוע אני צריך לסבול אני צורך בממוצע ביום 3 גרם ומקבל רק 30 גרם בחודש תעשו את החישוב לבד אני נאלץ לקנות רעל מטלגרס ועובדים עליי הרבה כי אני עיוור רק בגלל שאני צריך לעבור בירוקרטיה ולשפוך הרבה כספים דרך רופא פרטי שימליץ. אשמח לקבל עזרה וכן למתעניינים יש שיפור משמעותי עם הקנאביס אבל הוא פשוט לא מספיק לי אפילו לחתי חודש...

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הצעה מחודשת לרפורמת הקנאביס
    אורח
    05/08/2020

שלום דוקטור,
    רציתי לשמוע מה דעתך על ההצעה של סגן שר הבריאות, קיש יואב. לרפורמה המחודשת לרפורמת הקנאביס?
    האם זה יפתור את הבעיה המרכזית?
    יוזיל מחירים? או להיפך?

בחודשים האחרונים צצו הרבה חברות שנותנות שרותים של ליווי לקבלת מרשם וגם הדרכה לשימוש במחירים הזויים. מאות עד אלפי שקלים בחודש למוצר, שלפחות לדעתי, צריך היה להינתן על ידי הרופא המטפל.
    אתה ממליץ לפנות לחברות כאלה?
    מי צריך לדעתך להסביר לחולה איך להשתמש? כמה? מתי וכו..?
    האם לדעתך צריך קיש לטפל גם בבעיה הזאת?

סליחה שאני מקשה בשאלות,
    אני אוהב את הפורום ומעריך את דעתך.
    כי אתה כנה. אמיתי. לא מתיפייף ומניפוליסט כמו אחרים ..
    תודה, אורח

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הצעה מחודשת לרפורמת הקנאביס

הוספת תגובה

תמונה

• הרפורמה של הרפורמה

ד"ר בן עמית
    07/08/2020

הי,
    שאלה טובה - עוד מוקדם לדעת. לדעתי מגמת הצעתו של קיש נכונה, והיא כוללת הוזלת מחירים; ההדרכה צפויה עדיין להתבסס על בתי המרקחת (כולל בתי המרקחת "של המגדלים", שמבחינתי זה פחות גרוע מאשר לנהל טיפול של ילד הלוקה באוטיזם בדלפק של הסופרפארם). ככלל, לדעתי איכות המוצרים תשתפר, והמחיר ירד אבל רק במעט. כאשר קופות החולים תכנסנה לנושא תהיה הוזלה של המפגש עם הרופא. אני מסכים שאים פתרון טוןב לנושא של הליווי וההדרכה - הגורם המקצועי לכך הוא הרופא (או האחות שעובדת עימו), אבל ברפואה הציבורית אין ידע ומשאבים לכך, וברפואה הפרטית זה יקר; יש פער בין הידע המקצועי של הרופא במחלה, לבין הידע המקצועי של המגדלים בצמח. לכן אני לא יודע אם ההדרכה תצמח מהמרפאות שיפתחו התמחות בכך (אני חושב שזה הכי נכון), או שתמשיך להתבסס על המגדלים, שלחלקם ידע רב וכוונות טובות. חלק מהרפורמה של קיש כוללת הקמת חברה מקצועית של רופאים אשר תתווה את המדיניות - לדעתי זה צעד ראשון ונכון בכדי לבנות גשר ורצף בין המרפאה לבין "בית המרקחת". בקיצור - אני לא יודע ממש, אבל אופטימי. מקווה שקיש ישאר בתפקיד מספיק בכדי ליישם את ההחלטה, שכיוונה נכון לדעתי.
    תודה על השאלה ובהצלחה לכולנו,
    ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילה של cbd ו-thc בהתקפי אפליפסיה או במיגרנה
    נשכחתי...
    05/08/2020

שלום.
    כתבתי שאלה לפני כמה זמן וכנראה לא שמת לב לשירשור. אז ברשותך מצרף את השאלה שוב.
    בהמשך לתשובה שלך לסבטלנה לגבי תפקיד cbd לעומת thc.
    אתה כתבת לסבטלנה שthc עובד על הרגע. לעומת cbd שפועל בטווח ארוך.
    אז אם cbd לוקח זמן עד שעובד- למה הוא ניתן בזמן התקפי אפילפסיה לילדים..? (ראיתי הרבה סרטונים שמראים איך זה מרגיע מיידית)...
    אם thc פועל במיידי - למה במיגרנה למשל, לוקחים גם כשאין התקף.?

אני חושב גם מתוך קריאת מאמרים וגם מנסיון כמטופל שסובל מ TN.
    שיש בילבול בין הדברים הטובים בקנאביס לדברים הרעים...
    הרעים הם דיי מידית. בעישון - תוך דקות. בשמן - שעה פלוס.
    הטובים- שבועיים ויותר. או אולי יש בילבול במטרה..
    כאילו.. הסוטול.. יש חולים שלא רוצים להרגיש צפים ולא מפוקסים ועייפים.. ויש חולים שזה נעים להם. עוזר לברוח מהכאבים...

‏בדיוק בגלל זה צריך לקחת קבוע ולא רק שחושבים שצריך…
    מה אתה חושב דוקטור?
    מוזר שזה בכלל שאלה פתוחה ברפואה..
    כאילו.. מה, אין בדיקות מעבדה שמראות מה זמן הניקוי או זמן הפעולה של החומרים בגוף? שכחתי איך קוראים למונח הרפואי...

נ.ב.
    גם אני מסתכל וקורא פה ולאללה עף על התשובות שלך.
    לומד הרבה.
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נטילה של cbd ו-thc בהתקפי אפליפסיה או במיגרנה

הוספת תגובה

תמונה

• מותר לקחת תרופה פסיכיאטרית עם עלה גראס?
    תמר
    05/08/2020

מבקשת לדעת האם עם תרופות פסיכיאטריות
    ניתן לקחת עלה ירוק גראס?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מותר לקחת תרופה פסיכיאטרית עם עלה גראס?

הוספת תגובה

תמונה

• קנביס ותרופות פסיכיאטריות

ד"ר בן עמית
    05/08/2020

תמר היקרה,
    רבות מהתרופות הפסיכיאטריות בטוחות לשימוש עם קנביס, אבל לא ניתן לענות באופן גורף - אני מציע להתייעץ עם הפסיכיאטר המטפל.
    תודה ובהצלחה,
    ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגיעה מטראומה מורכבת - עומד בקריטריונים לקאנביס?
    אסתי
    04/08/2020

שלום דר בן עמית.
    רוצה לברר עבור מטופלת - האם טראומה מורכבת מינקות כתוצאה מאובדנים של דמויות משמעותיות כולל דיסתמיה G.A.D הפרעות שינה ועוד.. יכולים לזכות ברישיון לקאנביס?

תפקוד לכאורה נורמטיבי, איכות חיים ירודה, מאובחנת כ- ADD עם מוסחות גבוהה ופגיעה בתפקודים הניהוליים סרטן בעבר כולל טיפולים קשים כימו'/ ניתוח/ הקרנות.
    ניסתה סוגים רבים של ssri ו- snri הכדורים איפשרו מיסוך ותפקוד יחסית תקין אך עדין רמת חרדה גדולה מאובדנים וחווית חוסר אונים. אינטילגנציה גבוהה עם קושי במימוש פונציאל. בעיות שינה - עזרה תמידית בבנזודיאזפינים לצורך הירדמות.
    שנים רבות בטיפול פסיכותרפי עם הצלחות חלקיות ולא מספקות מבחינת המטופלת.
    האם ע"פ הנכתב עומדת בקריטריונים של רישיון לקאנביס?
    בברכה
    אסתי

הוספת תגובה

תמונה

• טראומה מורכבת

ד"ר בן עמית
    04/08/2020

הי,
    לצערי בעקרון טראומה מורכבת (ללא עדות ברורה לאירוע טראומתי מסכן חיים וכו') אינה עומדת בקריטריונים של משרד הבריאות. אבל אפשר להפגש, לברר לעומק ולנסות, אם זה הטיפול הנכון ביותר. המציאות מורכבת (אף היא) ויש מקום לשיקולים קליניים פרטניים בכל מקרה...
    תודה,
    ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כיצד מקבלים אישור לקנביס רפואי?
    אריק
    26/07/2020

אשמח לשמוע בנושא.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כיצד מקבלים אישור לקנביס רפואי?

הוספת תגובה

תמונה

• אישור לקנביס רפואי

ד"ר בן עמית
    29/07/2020

אריק היקר,
    ראשית יש לקבל המלצה בכתב מהרופא המומחה המטפל בך. ניתן גם ליצור קשר עם מרפאתי בטלפון הרצ"ב - ומזכירתי תשמח לסייע.
    תודה ובהצלחה,
    ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איבוד מרשמים של עבור קנאביס רפואי
    קרן
    25/07/2020

שלום וברכות. איבדתי את המרשמים של הקנאביס הרפואי... הרישיון נמצא אצלי אך המרשמים אינם. מה עליי לעשות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    איבוד מרשמים של עבור קנאביס רפואי

הוספת תגובה

תמונה

• אובדן מרשמים

ד"ר בן עמית
    29/07/2020

קרן היקרה,
    ניתן לדעתי לבקשם מהיק"ר...
    ניתן גם לפנות למרפאה בביה"ח "רעות", שם אני עובד - 035081000, וננסה לעזור.
    תודה,
    ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קנאביס רפואי או זריקת סטרואידים תחת שיקוף
    P.r.
    23/07/2020

שלום רב,
    בן 86 הסובל מכאבים עקב בעיות גב תחתון, מותניים, ברכיים. לא מסוגל ללכת או לעמוד. עקב הכאבים - לאחרונה החל ללכת בבית כפוף. ברקע: נפשי, פוליציטמיה ורה, יל"ד, סוכר, ראומטולוגיה.
    מטופל בהידראה, פרדניזון, גלוקומין, אוקסאר פלוס ואוקסאר 50, קרדילוק, קרטיה, ברינטלקס, ויאפקס, לוריון,ויטמין b12 וויטמינים d, ליריקה.
    עשה פיזיותרפיה, הידרותרפיה (מאז התחיל ללכת כפוף). ניסה מכשיר טנס - לא עזר.
    מדבקות בוטרס - בשבוע השני התחיל לדבר שטויות ורופא משפחה הורה להוריד מיד את המדבקה. כדור רוקסט פלוס - לא עוזר. מה עושים?! רוצה קצת איכות חיים.
    מוגבל במשככי כאב כי מתנגש עם כדורים אחרים.

הוספת תגובה

תמונה

• קנאביס לכאב

ד"ר בן עמית
    24/07/2020

שלום,
    אכן יתכן וקנביס יוכל לסייע במקרה זה. יש להביא המלצה לטיפול בקנביס מרופא הכאב; במידה ורופא הכאב אינו מעוניין בכך, יש לפנות לרופא כאב אחר. אני עובד בביה"ח השיקומי "רעות" בת"א ומכיר את רופאי הכאב המצויינים שם (איני רופא כאב בעצמי, אלא פסיכיאטר), אבל כמובן שכל רופא כאב שיאות לתת המלצה זה בסדר גמור. עליו להגיש ההמלצה למשרד הבריאות, או שניתן ליצור עמי קשר ואשמח לסייע.
    תודה,
    ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קנאביס רפואי יכול לפגוע בריכוז? מה התנאים לרישיון?
    מתייעצת
    20/07/2020

שלום,
    אני מאובחנת עם לופוס ופיברומיאלגיה מזה שנים, טופלתי במרפאת כאבי וקיבלתי עירוי לידוקאין, סימבלתה וליריקה ומדבקות בוטרנום וכדורי שינה. תקופה ארוכה ביותר עד שהחלטתי להפסיק כי רק הלידוקאין לא עשה לי תופעות.
    הכדורים גורמים לי לא להיות צלולה ומפוקסת, דופק ובחילות. כבר כמה שנים שאני לא לוקחת כלום חוץ מהליריקה מידי פעם ובאופן קבוע כדור שינה שגם איתו אני ישנה רק שעתיים בלילה ומנסה להתמודד עם הכאב אבל בשנתיים אחרונות כאבי הרגליים החמירו מאוד, עברתי ניתוח להסרת גידולים ובביה"ח שאלו אותי למה אני לא מוציאה רישיון לקנאביס.
    נתנו לי גם אוקסיקוד וגם המשכך הזה גרם לי לבחילות ושוב תופעות של עצירויות קשות ותחושה של חוסר ריכוז.

השאלה שלי היא האם יש לי אפשרות להוציא רישיון לקנאביס ואם כן אני רוצה לדעת האם קנאביס לא משפיע כמו הכדורים שנתנו לי ופוגע בריכוז? מאחר שאין לי רצון להרגיש כך.

תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• קנביס וריכוז

ד"ר בן עמית
    21/07/2020

מתייעצת יקרה,
    נושא מורכב, אבל על רגל אחת - קנביס בהחלט פוגע בריכוז. האם יותר או פחות מתרופות אחרות - תלוי בתרופה ובמינון. זה מאוד אינדיבידואלי; בהחלט אפשר להפגש ולבדוק בזהירות. קשה לי לענות מעבר לכך כעת.
    תודה,
    ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופה אנטי דיכאונית גורמת להפרעות שינה וטיפות קנאביס
    נועה
    20/07/2020

שלום ד"ר בן עמית,
    בששת השבועות האחרונים אני נוטלת "סרטרלין טבע" כרגע במינון 100 מ"ג ועד לאחרונה במינון 200 ו-150 מ"ג. נאלצתי לרדת כתוצאה מתופעות לוואי מאוד קשות.
    הבעיה שמאוד מטרידה אותי ברגע זה הן הפרעות השינה שלצערי שום כדור שינה (בונדורמין נוקטורנו אמביאן CR וגם קלונקס) לא עזרו, אני ישנה בממוצע 4 שעות בלבד. התוצאה עייפות קשה במשך היום עד לכדי חוסר תפקוד.
    השאלה - יש ברשותי קנאביס רפואי שקיבלתי לפוסט טראומה T3C15.
    האם אני יכולה לקחת את טיפות הקנאביס הללו רק לשינה? האם אין התנגשות כלשהי בין התרופה האנטי דיכאונית לקנאביס הרפואי? (כרגע אני על סרטרלין של 100 מ"ג בלבד).
    אני ממש נואשת. מרגישה שחוסר השינה מחזיר לי את הדיכאון. תודה מראש על התשובה.

הוספת תגובה

תמונה

• קנביס ותרופות נוגדות דכאון ולשינה

ד"ר בן עמית
    20/07/2020

נועה היקרה,

אני אמנם לא מכיר את המקרה פרטנית, אבל ככלל - אין מניעה ליטול טיפות הקנביס לשינה, עם התרופות הנוספות שציינת. אני מאמין שזה יוכל לעזור. כמובן שאשמח להפגש ולתת עוד "טיפים" יותר מתאימםי למצבך, אם תרצי.
    תודה,
    ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קנאביס רפואי האם לוקחים באופן קבוע או לפי צורך?
    סבטלנה
    08/07/2020

‏אני מבקשת לשאול -
    האם קנאביס צריך לקחת באופן קבוע או לפי צורך?

הרופא שלי אמר - שזה לא עובד על הרגע. שלוקח בדרך שבועיים ויותר ושאני צריכה לקחת קבוע להתחיל בטיפה אחת בלילה.
    ‏כל שלושה ימים להוסיף טיפה, ככה שיהיה לאט לאט טיפה בבוקר וטיפה בצהרים וטיפה בלילה. ‏ואז להישאר ככה קבוע.
    גם אם אני מרגישה מצוין וגם אם אני מרגישה זוועה.
    הוא אמר משהו על אפקט מצטבר…

הרוקחת, בבית המרקחת סופר פארם שהיא עברה קורס לקנאביס, היא אמרה בדיוק הפוך.
    אמרה לקחת טיפה אחת בבוקר, ‏לחכות כמה דקות ואם ‏אני לא מרגישה כלום להוסיף עוד טיפה, ואם צריך אחרי כמה דקות עוד טיפה… אמרה מקסימום שמונה טיפות. ושאפשר לקחת גם ארבע פעמים ביום, מקסימום שמונה טיפות.

‏אחר כך אני להתקשר לחברה של התרופות bol - אחות בטלפון אמרה לקחת רק פעמיים ביום בוקר ולילה. אמרה, להתחיל משתי טיפות ביום (אחת בוקר, אחת לילה). וכל 4 ימים לעלות עד שנגיע ל 8 טיפות בבוקר ו 8 בלילה.

‏שכנה שלי, שגם לוקחת קנאביס בשמן בגלל סרטן-אמרו לה שאפשר, אם צריך - לקחת אפילו בקבוק שלם בבת אחת. מקסימום זה יעשה לישון.

אז אני הלכתי לאיבוד.. כי כל אחד אמר משהו אחר...
    ‏והאמת דוקטור, לפני יומיים, לקחתי פעם ראשונה טיפה אחת בלילה, עם כפית. ‏כל הלילה לא ישנתי. היה לי זיעה והלב דפק חזק וכאב בראש והקאתי - היה ממש קטסטרופה. בעל שלי אומר שדיברתי שטויות והיה מפחיד. ‏גם אני פוחדת לנסות עוד הפעם. אבל מאוד בכאבים וכבר ניסיתי הכל.

אז איך צריך לקחת את התרופה? קבוע או רק שכואב? כמה טיפות? כמה להגדיל ביום? ומה אם עוד פעם אני ארגיש מפחיד כמו שהיה?

אני לא רוצה להיות מסוממת ככה
    השמן שלי הוא thc10 cbd2 סאטיבה לכאב ‏ברגליים מהסוכר.
    סבטלנה

הוספת תגובה

תמונה

• התאמת טיפול בקנביס

ד"ר בן עמית
    10/07/2020

סבטלנה היקרה,
    אני מבין היטב את הקושי, חוסר הודאות והצורך בהדרכה. יקשה עלי לענות לך פרטנית, אלא רק בכלליות. בגדול - אף אחד לא יודע. CBD צריך לקחת בקביעות, אבל מכיוון שאת צורך בעיקר THC, ההקלה צריכה להיות מיידית (לא לאחר שבועיים), ולכן את הטוב והרע תוכלי לדעת כבר שעה לאחר השימוש. חשוב להיות רגיש לתסמינים ולא לקחת "בכל זאת", אם מרגישים רע. עדיף להפסיק ולא לעשות נזק מאשר ההיפך. קחי בחשבון גם שקנביס לא מתאים לכולם, והערך שלו בכאבים אינו מוכח דיו, כך שיתכן וזה פשוט לא מתאים. כמובן שמוזמנת לייעוץ מפורט יותר, אם תרצי.
    תודה,
    ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לשאלה של סבטלנה...

מתעניין
    14/07/2020

אם cbd לוקח זמן עד שעובד- למה הוא ניתן בזמן התקפי אפילפסיה לילדים..? (ראיתי הרבה סרטונים שמראים איך זה מרגיע מיידית)...
    אם thc פועל במיידי - למה במיגרנה למשל, לוקחים גם כשאין התקף.?

אני חושב שיש בילבול בין הדברים הטובים בקנאביס לדברים הרעים...
    הרעים הם דיי מידית. בעישון - תוך דקות. בשמן - שעה פלוס.
    הטובים- שבועיים ויותר. או אולי יש בילבול במטרה..
    כאילו.. הסוטול.. יש חולים שלא רוצים להרגיש צפים ולא מפוקסים ועייפים.. ויש חולים שזה נעים להם. עוזר לברוח מהכאבים...

‏בדיוק בגלל זה צריך לקחת קבוע ולא רק שחושבים שצריך…
    מה אתה חושב דוקטור?
    מוזר שזה בכלל שאלה פתוחה ברפואה..
    כאילו.. מה, אין בדיקות מעבדה שמראות מה זמן הניקוי או זמן הפעולה של החומרים בגוף? שכחתי איך קוראים למונח הרפואי...

נ.ב.
    גם אני מסתכל וקורא פה ולאללה עף על התשובות שלך.
    לומד הרבה.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ????????????? נשכחתי

מתעניין
    19/07/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים כרוניים בכל הגוף גם במתיחות וגם במנוחה
    ואסים אבו מוך
    16/07/2020

אני סובל מתחושת חשמל לאורך הרגליים וזרועות.

תחושה שלא מפסיקה ימים ארוכים לפעמים, כאבי ראש כרוניים שלא מפסיקים שיכולים לתקוף אותי חודשיים ברצף. אין חשק מיני, כאבים באזור המפשעה.

אני סובל שנים רבות מהכאבים האלה ולאחרונה גם כאבי גב תחתון. לא רוצה לאבד את התחום שלי בתור פיזיותרפיסט. קושי בשינה, קושי בריכוז גם.
    את הכאבים אני מתחיל להרגיש כשאני מתוח אך לא מזמן גם במנוחה...

הוספת תגובה

תמונה

• קנביס וכאבים

ד"ר בן עמית
    18/07/2020

ואסים היקר,
    תודה על פנייתך. אני מניח שמעורב בנושא מומחה בכאב או נוירולוג; אם לא - זו הכתובת. אם ישנו נוירולוג/מומחה בכאב, טופלת תרופתית ובאמצעים נוספים, וחושבים שקנביס יוכל לעזור - אתה בהחלט מוזמן ליצור קשר ואנסה לסייע באמצעות קנביס.
    תודה,
    ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אחוזי חומר פעיל, פרחים וזנים באריזות קנאביס רפואי
    אביתר
    08/07/2020

שלום ד"ר,
    אני עוקב אחר הפורום בשקיקה. ‏
    כל הכבוד לך על המקצועיות והכנות במתן התשובות.

לפני כמה ימים, הייתה שאלה על אחוזי החומר הפעיל thc לעומת cbd ומה שביניהן. והתשובה שלך היממה אותי.
    הייתי בטוח שיש הגדרות ברורות (הספר הירוק) לגבי הרכב הקנאביס והתאמתו לבעיה הרפואית.
    לדוגמא חולים אונקולוגים t10c10..
    אפילפסיה t1c20
    כאב כרוני t10c2 ועוד
    Thc מטפל בכאב, חוסר שינה וחוסר תאבון
    Cbd מטפל בדיכאון, מערכת החיסון ומצב רוח.
    עכשיו אני מבין שאני כנראה טועה.

יותר מזה, לאחרונה הבנתי שאחוז החומר הפעיל בכל אריזה הוא לא באמת מדוייק. כלומר אם כתוב למשל t10c10. ‏בפועל זה יכול להכיל 4% למעלה ו-4% למטה. אז t10c10 יכול גם להיות
    Thc6%-10% cbd6%-10% וזה פער עצום.
    אריזה יכולה להכיל פרחים עם הרכבים שונים לחלוטין.. וגם זנים שונים..
    אז מה הועילו חכמים עם ה״מדיקליזציה״..?

‏גם עכשיו, אחרי הרפורמה - עדיין כשאני משתמש בקנאביס, אני לא באמת יודע מה הוא מכיל...

t20c4, זה דוגמא נפלאה לאבסורד. כי, ‏עד כמה שאני מבין, ככל שעולה אחוז ה thc יורד אחוז ה cbd ולהפך.
    ‏כל המומחים שדיברתי איתם אומרים שאין בעולם תפרחות שמכילות
    20% thc ו4% cbd. לדבריהם אם הthc מכיל 15% ומעלה, סביר
    שה cbd יהיה נמוך מ1% !!!! ולהיפך. ככל שיעלה הcbd ירד ה thc.

‏מת לשמוע מה דעתך על העניין הזה?
    איך אני אמור לדעת מה מכילה התרופה שלי?
    האם מנסיונך כרופא, חשוב באמת לדעת במדוייק מה מכיל הפרח?
    האם נכון לדעתך להיצמד לשיטת הרפורמה המודדת אחוזים או לחזור להשען על שמות של זנים (ארז, אלמנה לבנה, גרוזלם וכו)?
    ‏הרי אחרי הכל, קנאביס מכיל הרבה יותר מאשר שניים או שלושה מרכיבים
    אפקט הפמליה וכל הג׳ז הזה.

‏המון תודה ובאמת - כל הכבוד על האומץ לומר את האמת שלך.
    אביתר חרלפ

הוספת תגובה

תמונה

• קנביס - הרפורמה והפמליה

ד"ר בן עמית
    10/07/2020

אביתר היקר,
    ראשית כל - חיזקת אותי! תודה רבה, קשה לי לדעת אם אני כותב לחינם ואני שמח שיש עוקבים - כנראה ששווה להשקיע... אני אכן משתדל שהאמת תהיה נר לרגלי, יש המון "חרטא" בתחום ואני תמיד בצד של החולים.
    השאלות ששאלת הן רחבות מאוד ויקשה עלי לכתוב מגילה כעת. בגדול -
    אני מבין את הרצון "לעשות סדר" - למשל לעשות חלוקה ברורה של חומרים "טובים" ו"רעים" בקנביס, אבל אנחנו לא שם. גם כי אין לנו דרך לדעת מה החומרים הרלוונטיים ביותר לטיפול, וגם כי הטווח של מעט החומרים שאנחנו יודעים מה ריכוזם הוא רחב מאוד (טווח של 6% הוא עצום). לכן בחרנו להתעמק במעט חומרים, להעריך בצורה מאוד גסה מה ריכוזם, ולנסות דרך שני העיוותים האלה להתאים קבוצות זנים למחלות; שזה גם לא נכון עקרונית, כי זן מתאים לתסמינים, ולא למחלה (למשל - חולה טרשת שמתקשה לישון יצטרך משהו דומה לחולה PTSD שמתקשה לישון - זה פחות המחלה, כמו התסמין). יש לזה מעט חריגים - למשל אפילפסיה זקוקה ל-CBD בעיקר, אבל זה נכון לגבי כמעט כל השאר. בפועל, אני מכבד את הרצון של משרד הבריאות לשים תויות על המוצרים ולפקח, אבל אני חושב שהפתרון הנוכחי גס מדי, אנחנו עוד לא שם. בינתיים מאחר והמרשם T20C4 מתאים להמון מוצרים, שהמטופל צריך לבחור אותם לפי שיקול דעתו אצל הספק, ממילא זה חזר למצב שהיה קודם - החברות ממליצות למטופל על זן ("אלסקה", "ארז" וכו'). לרופא כיום אין שליטה של ממש. לגבי "אבסורד ה-T20C4" - לדעתי קלעת בול. אכן כמעט כל המוצרים "החזקים" בארץ בתפרחות הם בפועל T13C0, כאשר חלקם עוזרים יותר וחלקם פחות, כנראה כתלות בטרפנים וקנבינואידים נוספים. כך שאני חושב שלא יהיה מנוס מלחזור לשמות הזנים, לחקור עוד כמה שנים טובות מי מהם עוזר לאיזו מחלה ומדוע, ולקוות לטוב... לפחות מצבנו טוב יותר מאשר בעבר, התחרות והייבוא יגרמו לשיפור באיכות, ויש הנהלה חדשה למשרד הבריאות - כך שאני אופטימי.
    תודה ושבת שלום
    ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רישיון קנאביס לטיפול בבעיות עיכול וכאבים - האם ניתן ודרך מי?
    שירי
    02/07/2020

לפני כ-30 שנה לאחר פגיעה בילדות החלו כאבי בטן עזים כל יום מסביב לשעון (כולל יקיצות בלילה מהכאב) ובעיות עיכול חריפות יומיומיות, רופאי משפחה וגסטרו איתם נפגשתי לאורך השנים פטרו כמעי רגיז ואין מרפא ואין פתרון. עקב שנים של התמודדות עם כאבים קשים התפתחו התקפי חרדה רבים, דיכאון, בעיות שינה. בקושי מתפקדת. תרופות למערכת העיכול לא הביאו שום שיפור. לא נעשה אבחון פסיכיאטרי, בהרגשה שלי הבעיה בבטן ופשוט לא מספיק מוכרת ולא מאתרים.
    הקנאביס עוזר בהקלה גם לגוף וגם לנפש. האם יש כיוון לקבלת רישיון, ואם כן ממה אפשר להתחיל? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• קנביס וכאבי בטן

ד"ר בן עמית
    03/07/2020

הי שירי,
    אני לא חולק על הקושי, ועל כך שקנביס מיטיב איתך... קשה לקבל רשיון לקנביס עקב חרדה ומעי רגיז, אם אלה אכן הבעיות, אלא רק למחלות מעי דלקתיות ופוסט טראומה. אשמח בכל מקרה אם תצרי קשר במית הרצון לצורך אבחון מעמיק יותר, ואז נראה מה האפשרויות.
    בהצלחה,
    ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מעוניינת ברשיון לקנאביס רפואי להקלה בכאב כרוני
    הילה שגב
    01/07/2020

סובלת מכאב כרוני בגב ובאגן.
    סובלת מאוסטאופורוזיס מגיל יחסית צעיר (40) משימוש ממושך בסטרואידים.
    משתמשת בכדורים אופיאטים להורדת הכאב למעלה מ-10 שנים...
    מעוניינת לנסות להעביר את הכאב עם הקנאביס במקום הכדורים.
    אשמח לראות אם תוכל לעזור לי.
    תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• קנביס וכאב כרוני

ד"ר בן עמית
    01/07/2020

הילה היקרה,
    תודה על פנייתך; אני מאמין שקנביס עשוי לעזור, אולם אינני מומחה בכאב, או ברפואת נשים... יש לקבל ממומחה רלוונטי המטפל בך המלצה כתובה, ואז אשמח אם תצרי קשר ואסייע.
    בהצלחה,
    ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה