פורום פסיכיאטריה ילדים ובני נוער - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הפרעות נפשיות, סכיזופרניה, ADHD , O.C.D, פסיכוזה, מניה-דפרסיה, דיכאון, תרופות פסיכיאטריות, פוסט טראומה, הורים גרושים, בעיות התנהגות, קשיי הסתגלות ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שילוב של כדורים דחוף!!!
    אתי
    17/07/2021

בת 46 נוטלת ציפרלקס במינון מירבי 20 מג' ב4 חודשים הפרעות שינה וחוסר הירדמות נוטלת לוריוון 1 מג וזה עוזר.לציין שלאחרונה מרגישה עמידות בציפרלקס ותסמיני דיכאון התחלתיים מופיעים של חוסר מצב רוח ובגלל הלוריוון עייפות במהלך היום .חלשה נורא הייתי אצל פיסיכאטרית חדשה שנתנה תוספת של וולבוטרין 150 מג לקחת כל יומיים ואמביאן לשינה.רציתי לשאול לגבי הוולבוטרין אם אפשר לשלב עם ציפרלקס אם זה לא עושה דופק מואץ וראיתי תופעות של פירכוסים עדיין לא התחלתי שום תרופה כי מפחדת משינויים שיובילו להחמרה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שילוב של כדורים דחוף!!!

הוספת תגובה

תמונה

• המלצות על פסיכיאטרים למתבגר
    דנה
    14/07/2021

אני מחפשת פסיכיאטר/ית מעולה עבור בני בן 15 אשר סובל מאוד מהפרעת חרדה ודכאון.
    חשוב שיהיה גם עם יכולת אמפתית והכלה של אב חרד עם התנגדות בסיסית לטיפול תרופתי.
    -האם יש התיחסות לדר' יניב סאיצקי/ דר' דור בר עוז /דר מאיה קריצמן/דר יפעת ברונשטיין?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    המלצות על פסיכיאטרים למתבגר

הוספת תגובה

תמונה

• ריספונד ותופעות לוואי אצל ילד בן 12
    ברכה
    11/07/2021

בני מקבל ריספונד מזה שנה וחצי במטרה לטפל בהפרעת חרדה, התנהלות אובססיבית ותלישת שיער. לפני מספר חודשים העלינו את המינון ל- 0.75 מ"ג והתחילה אצלו תופעה של מיצמוץ תכוף של העיניים (כמו טיקים). הוא גם מתלונן שהעיניים "מציקות לו". היה אצל רופאת עיניים שלא מצאה בעיה ספציפית. האם זה יכול לנבוע מהריספונד?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ריספונד ותופעות לוואי אצל ילד בן 12

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות גיל 8 אמא מןדאגת ממש
    ללוש
    20/06/2021

שלום רב
    בתי בת ה 8 אובחנה עם חרדת נטישה. חרדה מהמוות דאגנות יתר וחוסר בטחון עצמי.
    בנוסף הילדה דיברה שהקושי שלה נובע מכך שראתה מישהו מקיא.
    במבט לאחור באמת הכל התחיל משם פחות או יותר.
    יש קושי בתפקוד לא נפגשת עם חברות אחרי הצהריים. לא רוצה חוגים לא רוצה ללכת לבני משפחה קרובים או מקומות בילוי שהייתה נהניץ מהם בעבר.
    שרוצים ללכת למקומות כאלו היא בוכה וצורחת שלא רוצה אומרת שבא לה למות... אנחנו אומרים לה שאין ברירה או לבוו או חהשר בבית.
    היא באה איתנו בלית ברירה ובבכי.
    שמגיעים למקום כל כמה זמן שואלת מה השעה נראית בחרדה ופתאום משום מקום בוכה שרוצה ללכת הביתה.
    לי אישית מרגיש שיש פב עניין של ocd קטע של שליטה חזק אצלה. לדוג לא מסכימה לי לצאת לחצר כשאני יוצאת פתאוםםם צריכה לשאול אותי משהו. שהולכים לאיזה מקום חייבת גם שנגיד לה זמן.. לכמה זמן הולכים ואם חורגים מהזמן היא מאבדת את זה.
    אם מסרבים לה היא נכנסת לאטרף של צעקות אלימות כלפינו וכו..
    ניסינו cbt 5 מפגשים הילדה צסרבת להמשיך להגיע. פעם אחרונה נגררה לטיפול בבכי והבנו שזה לא עוזר בכח.
    אני ממש רוצה להמנע מתרופות.. מכל מיני סיבות.
    זה מבחינתי מוצא אחרון.
    המשפחה שלנן מתפרקת אנחנו רוב הזמן מותשים וכועסים עליה והזוגיות שלנו נהרסה.

יש עוד דרך לעזור לה ?

הוספת תגובה

תמונה

• מעונין להפסיק כדורים פסיכיאטרים לילדה בת 15 מצבה קשה
    דוד מונשטר
    28/05/2021

ביתי בת 15 לפני שנתיים החלה לראות דמות שאומרת לה להרוג את עצמה שהיא צריכה למות.(כמובן שרק היא ראתה את הדמות הזאת לא בסרט או משחק כלשהו אלא דמות לבושה בגדים שחורים ומפחידה) פנינו לפסיכיאטר .היום לאחר 4 חודשי אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי היא מאובחנת עם סכיזופרניה ומניה דיפרסיה.מקבלת כל יום סרקוול פרפנאן וטגרטול במינון גבוה ורואה ושומעת את הדמות

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 9 שמתבטא בצורה של רוצח עתידי
    אמא
    06/03/2021

היי אני אמא יחדינית יש לי ילד ב9 גר רוב השבוע עם אבא וסבתא
    לאבא יש מנייה דפרסייה. הילד שלי חכם ונבון מאוד. אך יש בו שד
    מגיע אלי פעם בשבוע. אתמול בארוחת שישי הרים את הסכין מהשולחן ואיים עלי. חות מיזה דיבורים של אח שלי צריך למות ,או אולי אקפוץ מהחלון. תמותי ועוד...
    רעש מלחיץ אותו צורך אם שני אנשים מתווכחים אפילו חלש. הוא צורח כמו שגעת. אני לאנ מעקלת את זה שיש סיכוי כאן שהגנטיקה מהאבא עברה. האם אפשר לאבחן מחלת נפש אצל ילד לפי בדיקות דם?

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 13 עצבני צועק שובר דברים
    תמר
    27/02/2021

בוקר טוב בני בן ה13 עצבני מאוד צועק כל היום
    מסרב להקשיב לנו,שובר דברים שהוא מתעצבן כמו טלוויזיה מסך
    מחשב עטים... השמין בשנה האחרונה . כל דבר מלווה בכעס רב ומסרב כמובן ללמוד. הדבר החל מספטמבר ומתעצם מיום ליום. אנחנו לא יודעים מה לעשות.

הוספת תגובה

תמונה

• ריספונד- התאמת התרופה ותופעותיה
    מודאגת
    22/01/2021

היי, בן 7.5. אובחן לפני יותר משנה עם הפרעות קשב וריכוז בדגש היפרטקטיביות. לאחרונה ניסינו וויואנס וריטלין שהופסקו עקב תופעות לוואי ובקשת הילד. מסגר לסגר המצב מתדרדר ולאחרונה חווים מהילד ממש סערה, התנגדויות מבוקר עד ערב, צעקות וקושי רב בכל משימה (מצחצוח שיניים, אוכל ועד הכנת שיעורי בית). חזרנו לפסיכיאטרית שקבעה שמכיוון שהילד מאוד חכם סובל מסוג של חוסר איזון כימי והפרעות הקשב הן חלק מהעניין . ראשית רציתי לשמוע דיעה על אבחון זה. הוא אכן ילד מאוד חכם, עבר שלב א' מחוננים (בעוד שבבית לא מסוגל לענות לבד על שאלות מקטע קריאה קצר) , אני לא יודעת לפי מה עוד היא איבחנה חכמתו כי חלק מהזמן לא הייתי בחדר לבקשתה. שנית, רשמה לנו ריספונד ובעוד שבוע להתחיל אטנט. התחלנו ריספונד אבל אני קוראת דברים נוראיים על התרופה ועל השילוב בין שתיהן. על התמכרות, חרדות, סכיזופרניה בעקבות התרופה (ריספונד) או הגמילה ממנה וחוששת מאוד. כרגע הילד אינו חרדתי, תפקודים חברתיים טובים וכאמור יכולות מאוד גבוהות פשוט מאוד מאוד סוער. אודה לחוות דעתך. תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• בת 5 עם פוביה כי אחותה הצעירה תברח
    יסמין
    17/01/2021

שלום רב
    בתי בת ה5 חרדה מכך שאחותה הקטנה תברח לה. לעתים, כאשר אנחנו יוצאים מחוץ לבית היא נכנסת לפניקה- צורחת, נעה באי שקט ומבקשת שנרים את אחותה הקטנה פן תברח.
    לרוב מדובר בילדה חיונית וחברותית מאוד, אולם קיימות פוביות רבות כגון פחד מחרקים וגם מחושך.
    אני, אמה, עובדת במשמרות לילה, האם יכול להיות שהפחדים נובעים מהיעדרותי לעיתים בלילות? איך ניתן לסייע לה?
    תודה רבה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• טיקים ובעיות נוספות לילד בן 13
    לי
    16/01/2021

שלום הבן שלי מגיל 3 וחצי עם טיקים..זה נמשך כל פעם באזור אחר בגוף.שמתי לב שגם בכיתה ב וגם בחיסון של כיתה ח של שעלת התחילו לו טיקים בראש לא יודעת אם יש קשר אבל זה ממש צרוףתמקרים אם לא.בכל אופן הילד מאובחן עם היפראקטיביות וקשיי קשב וריכוז.עם השנים זה התמתן הוא פיות היפר אבל הטיקים לא עוזבים אותו.אובחן כטורט .שמתי לב שיש לו חזרה על מילים משהו שהחל בשנה האחרונה.למשל על משהו שנראה לו טעים יכול להגיד אמממ...צליל של כוונה איזה טעים והוא יכול להגיד כמה פעמים..או שאם אני אומרת לו משהו הוא יכול ..אהה בסדר..וחוזר שוב על המילים האלו.כל ההתנהגות שלו לפעמים מוזרה..יש לו קשיי הרדמות וטיקים לפני שינה של המהומים קולות או מוציא אוויר עם השפתיים..יש לו חברים.והוא מפתיע ולפעמים ממש מתנהג בצורה עצמאית עולה ברגל לחוג עם חברים .ובסיטואציות אחרות מבקש ודורש שיבואו איתו או יאספו אותו. איך אני יכולה לדעת מה הבעיה המדוייקת שלו?

הוספת תגובה

תמונה

• מה המינון הנמוך ביותר של םריזמה לילדים
    יוסי
    03/01/2021

מה המינון הנמוך ביותר של םריזמה לילדים
    לילד בן 15

הוספת תגובה

תמונה

• השפעה של אריפלי 5 mg
    ורוניקה
    20/12/2020

בן שלי בן 13 מקבל אריפלי 5 mg במשך שנה, היום כאשר באתי להחליף לו קופסאות מישנה של חודש שעבר לחדש ,שמתי לב שקופסאות מלאה . כאשר שאלתי אותו הוא ענה שלא לוקח את התרופות כבר חודש וחצי. חוץ מהרופא הזו הוא מקבל רטלין באופן סדיר. להיום מאוד מורגש ירידה במצב רוח, עליה בעצבנות, כעס ,אלימות כלפי בעלי חיים ועוד.
    השאלה שלי האם הוא יכול פשוט לחזור מחר לקחת את התרופה ללא בעיה או יש צורך לעשות שינוי

לקביעת תור
    סגירה
    השפעה של אריפלי 5 mg

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי ילדה שנפגשת עם ילדים בוגרים ממנה
    רויטל
    12/12/2020

יש לי תלמידה בת 13 אשר שיתפה אותי כי היא שייכת לקבוצות ואץ אפ שונות של נערים מעל גיל 18. במסגרת השתייכות זאת היא נוהגת להיפגש עימם כל ערב. היא מספרת כי הם נוטים לגעת בה אך היא שומרת על עצמה. הם נוהגים לשתות ולעשן גראס. לדבריה, הוריה מתקשים להציב לה גבולות, היא נפגשת עם הקבוצות למרות הסירוב של ההורים. ההורים יודעים על הרכבי הקבוצות ופועלם וגם יודעים שהיא עצמה התנסתה בשימוש בגראס מספר פעמים. היא חווה את הוריה לא מתעניינים בה. משאלתה ליצור קשר משמעותי עם משהו שיאהב אותה וידאג לה ברגעיה בקשים. היא מסרבת שאשוחח עם הוריה למרות שלדבריה יודעים על מצבה. מה אתה מציע לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

• התנהגות פרועה של ילד בשטח הבית
    מרים
    23/07/2020

פעוט בן שנה ושמונה חודשים, נמצא בבית ולא במעון מזה חודשיים. לא משתף פעולה, לא מקשיב לאף אחד, כל היום מחפש איזה נזק לעשות...
    מנסה להפיל את הטלוויזיה, מפיל כל דבר שרק רואה, במטבח מסובב את כפתורי התנור. מושך את המפה של השולחן כשעליה צלחות. קורע את העמודים בספרים... מתרוצץ בבית סתם... לא משחק עם הצעצועים שלו... ויש לו הרבה צעצועים.
    זורק את הצעצועים שלו לכל עבר,
    מתנהג ממש בצורה כמו פרא אדם...
    ניסינו את כל הגישות שרק אפשר -
    להסביר לו שזה אסור, לנסות יחד איתו להחזיר הכל למקום, לנסות להסיח את דעתו למשחק או לפעילות אחרת... וכשכלום לא עוזר אז לצעוק עליו ואפילו לתת מכה קלה על הידיים כשהוא עושה את זה...
    כדי שיבין שזה אסור..
    אבל הוא רק מחייך וצוחק וממשיך בשלו...
    וזה פשוט הרגשה נוראית כאילו הוא מזלזל...
    לא נשמע להוראות שלי....
    לציין שאני מוציאה אותו החוצה לשעתיים בבוקר ושעתיים בערב, כדי שיירגע... אז בחוץ הוא רגוע, משחק, מטייל איתי, נותן לי יד...
    ממש ילד שונה לחלוטין...
    אנחנו כבר ממש מותשים...
    לא יודעים מה לעשות

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן תשע מתנהג בכעס, אימפולסיביות וזעם
    קרן
    20/06/2020

שלום. בני בן התשע לאחרונה מתנהג בצורה מאוד כעסנית כלפי וחסרת סבלנות, כמו כן הוא סיכן את עצמו בבית הספר שקפץ מהחלון. אני ואביו במצב של קונפליקט פרידה ואני חוששת שהמצב משפיע עליו ביחס אלי כאמו, אני מודאגת שמה מצבו יחמיר.
    הוא מתנהג בלי שיקול דעת ואימפולסיביות, בלי חשיבה לפני מעשה ואני מודאגת.

הוספת תגובה

תמונה

• התנהגות בלי דעת

ד``ר אליהו סמואל
    21/06/2020

לקרן שלום

כנראה הפרדה מאביו משפיעה. יתכן שקיים גם רקע נוסף לאימפולסיביות כהפרעת קשב.
    חשוב להתחיל בטיפול ולא לבזבז זמן יקר על הערכה או אבחון. יתכן ויש צורך בתרופה כדי להוריד את עצמת הלחץ.
    במקרה זה חשוב לאזור כוח למרות האווירה הקשה ולשלב ידים למען הילד את ובן הזוג שנפרד.
    פרדה של הורים עבור ילדים מסוימים זה כמו ניתוח הסרת חלק מהגוף בלי הרדמה.

בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה