תרופות סבתא: ריח רע

כדי להימנע מריח רע מהפה אפשר ללעוס פטרוזיליה. לנטרול ריח הזיעה בבית השחי כדאי למרוח לימון וכדי להרוג את הבקטריות שגורמות לכפות הרגליים להסריח - יש לעסות עם שמן לבנדר
גוף האדם מייצר ריחות, וחלקם לא תמיד כל כך נעימים. הריח הרע יכול לנבוע מהפה, מהרגליים ומבית השחי. הריח נגרם לרוב בגלל הצטברות של בקטריות, ברגליים, למשל הריח הרע מהרגליים נגרם לרוב מבקטריות שניזונות מהמלח שמופרש בזיעה או מהפטריות שנוצרו בגלל הבקטריות. ריח רע מהפה נובע לרוב מבעיות במערכת העיכול או בגלל גזים שנוצרים כאשר בקטריות מפרקות את המזון שנשאר בחלל הפה.

הריח הרע הוא למעשה סימן אזהרה של הגוף המכריז על קיום הבקטריות. אם הריח לא עובר לאחר מקלחת, צחצוח שיניים או טיפולים טבעיים, זהו סימן לבעיה בריאותית שאם לא מטפלים בה היא עלולה לגרום לזיהומים ולדלקות.

למנוע ריח רע מהפה בלעיסת פטרוזיליה

הפטרוזיליה עשירה בסידן, אך גם בחומר בשם כלורופיל אשר יש לו סגולה של נטרול ריחות. לאנשים אשר סובלים מריח רע מהפה מומלץ בתום הארוחה ללעוס כמה עלי פטרוזיליה או לסחוט את העלים עם ירקות ירוקים נוספים ולשתות את המיץ. תוצאה דומה מתקבלת גם בלעיסה של עלי מנתה, עלי נענע, גרגרי הל וגרגרים של קפה שחור.

התה הירוק מכיל רכיבים אשר מעכבים את פירוק העמילן הנמצא בשאריות המזון שבפה. הפירוק האיטי מפחית את הריקבון הגורם הן לעששת והן לריח הרע. שתייה של תה ירוק אינה מונעת את הבעיה לחלוטין, אך הוא מסייעת לשמירה על היגיינת הפה.

להשרות את הרגליים בחומץ

הן חומץ רגיל והן חומץ תפוחים יעילים בהריגת הבקטריות ששוכנות בכפות הרגליים ובציפורניים. הבקטריות הן הגורם העיקרי לפטריות ולריח המסריח העולה מן כפות הרגליים. יש למלא גיגית בשלוש כוסות מים פושרים ולהוסיף כוס חומץ. את הרגליים מפשירים בגיגית במשך 30 דקות בכל יום עד שהפטריות ייעלמו ואיתן הבקטריות והריח.

נוסף על הריח הטוב שלו, שמן הלבנדר מחסל את הבקטריות שעל כפות הרגליים. לפני השינה יש לטפטף כמה טיפות של שמן לבנדר על כף הרגל ולעסות אותה היטב. לאחר העיסוי מומלץ לגרוב גרביים וכך השמן נספג טוב יותר בעור.

לימון מנטרל ריחות רעים מבית השחי

בימות הקיץ החמים אפשר להזיע בבית השחי רק מלהוריד את הזבל. כדי למנוע את ריח הזיעה מבעוד מועד, יש לחצות לימון טרי ולמרוח אותו על שטח בית השחי. יש למרוח את הלימון כשבית השחי נקי ויבש, לכן מומלץ לעשות זאת לאחר מקלחת או לאחר שטיפה יסודית של האזור.

סודה לשתייה למניעת ריחות רעים

סודה לשתייה היא אחד החומרים היעילים ביותר למניעת ריחות רעים, הן בפה והן ברגליים ובשאר הגוף. פטריות, חיידקים ובקטריות לא יכולים לחיות בסביבה שיש בה סודה לשתייה, ולכן שימוש בה מונע את ההצטברות של אותם היצורים הגורמים לגוף להסריח. למניעת ריח רע מהפה יש למהול כפית שטוחה של סודה לשתייה בכוס מים ולגרגר את התמהיל במשך 90 שניות, רצוי לחזור על התהליך פעמיים ביום.

אפשר לצחצח את הלשון עם התמהיל וכך לחסל את הפטריות ואת החיידקים המסתתרים שם. אך בשום אופן לא לצחצח את השיניים עם סודה לשתייה מכיוון שהיא פוגעת בזגוגית השן.

כדי למנוע ריחות רעים מכפות הרגליים אפשר לפדר את פנים הנעליים ואת כפות הרגליים עצמן בסודה לשתייה. למניעת ריחות מבית השחי יש לבזוק את אבקת הסודה על צמר גפן ולהשתמש בו במקום דיאודורנט.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר