אהבה

רוצה לדעת על אהבה? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי אהבה. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
אהבה הינה שם כולל לקבוצת תחושות כלפי יצור חי או חפץ, שמצביעות על חיבה עזה ולרוב גם על התקשרות. אולם, לרוב, המושג אהבה מתייחס לתחושה עמוקה של אכפתיות ודאגה כלפי יצור חי אחר. נהוג לסווג אהבה לסוגים שונים, בהתאם למושא האהבה: אהבה הורית שמרגישים הורים כלפי ילדיהם וילדים כלפי הוריהם, אהבה חברית שמרגישים חברים וידידים אלה כלפי אלה, אהבה עצמית אותה חש אדם כלפי עצמו, אהבה כלפי חיית מחמד וכמובן אהבה רומנטית שמופנית כלפי אדם אחר, איתו היינו רוצים להיות בקשר רומנטי. אולם, למרות מגוון הסוגים הקיים, לרוב כשאומרים אהבה, מתכוונים דווקא לאהבה רומנטית.

כימיה של אהבה


המודלים הביולוגיים רואים באהבה רומנטית בפרט ובאהבה בכלל דחף מבין הדחפים שמאפיינים יונקים, לכן הם ממקמים רגש זה יחד עם תחושת רעב וצמא. הלן פישר, מומחית מובילה בנושא האהבה, מחלקת את חווית האהבה לשלושה שלבים חופפים חלקית: שלב התאווה חושף את האדם לאנשים אחרים. שלב המשיכה הרומנטית מעודד את אדם למקד את האנרגיה שלו ביצירת זוגיות עם אדם ספציפי. ואילו שלב ההתקשרות נוצר כדי שנוכל להישאר עם בן הזוג מספיק זמן כדי לאפשר לילד שנוצר מחיבור זוגי זה להתבגר קצת.

תאווה

, שהינה שלב האהבה הראשון, הינה התשוקה המינית הראשונית אשר מובילה כאמור להזדווגות וגורמת לשחרור מוגבר של הורמונים מין - טסטוסטרון ואסטרוגן, שבתורם משפיעים על התשוקה שאנו חשים. השפעותיהם של ההורמונים לא נמשכות לרוב מעבר לכמה שבועות.

משיכה

לעומת תשוקה, הינה פרטנית ורומנטית יותר. משיכה מופנית כלפי בן זוג אחד ספציפי ומערבת בתוכה התאהבות, חיבה ומחויבות. מחקרים חדשים בחקר המוח הראו, כי כאשר אנשים מתאהבים, המוח משחרר בעקביות קבוצה מסוימת של חומרים כימיים, ביניהם: פרומונים (מולקולות ריח שמטרתן למשוך בן זוג), דופמין, נוראפינפרין וסרוטונין.

חומרים כימיים אלה מגרים את אזור במוח שאחראי לתחושת ההנאה, דבר המוביל לתופעות לוואי, כגון: עלייה בקצב לב, חוסר בתיאבון ובעייפות, תחושה חזקה של התרגשות, אושר, "פרפרים בבטן", אופוריה, התמקדות במושא האהבה ועוד. מחקרים שבוצעו לאורך השנים מצביעים כי שלב זה נמשך בדרך כלל בין שנה וחצי לשלוש שנים. לעתים, לאחר תום התקופה הזו, זוגות מרגישים סוג של התפכחות ואז לרוב מתרחשות גם הבגידות.

התקשרות

הינה השלב השלישי. היא אחראית לקיומן של מערכות יחסים ארוכות טווח, היות ושני השלבים הראשונים של תאווה ומשיכה הינם זמניים בלבד. התקשרות הינה תחושה של חיברות וקירבה נפשית שאחראית להימשכותה של מערכת יחסים לאורך שנים ואף עשרות שנים. התקשרות מבוססת בדרך כלל על התחייבות ארוכת טווח בין בני הזוג, כגון נישואים וילדים. מחקרים הראו כי התקשרות בין בני זוג מקושרת לרמות גבוהות בגוף של הורמוני אוקסיטוצין (אשר מופרש במהלך קיום יחסי מין בין בני הזוג וגורם להתקרבות רגשית) ווזופרסין, זאת בהשוואה לבני זוג במערכות יחסים קצרות טווח.

אהבה רומנטית


מקום הכבוד שקיבלה אהבה רומנטית בתרבות המערבית נובע ככל הנראה מן הקשר הישיר בינה ובין המשכיות המין שלנו. ייחודה של אהבה רומנטית הוא בכך שמעבר לתחושות של דאגה ואכפתיות כלפי בן הזוג והשאיפה המתמדת להימצא בקרבתו, אנו חשים גם תשוקה ומשיכה מינית המובילות בסופו של דבר להזדווגות ולהתרבות.

בעבר, אהבה תפסה מקום מרכזי הרבה פחות בחיי היומיום ובהחלטות גורליות, שלא לומר אפילו די שולי. נישואים הוסדרו על פי שידוך, החלטת הורים והמעמד החברתי, ולכן היה מעט מאוד קשר בין הולדת ילדים לבין אהבה. אולם, לאורך השנים היחס לאהבה השתנה רבות והיא הוצבה על כן כבוד כה גבוה, שיש המשווים אותה לדת. סיבה נוספת לכך, היא כי השפעת גל האינדיבידואליזם ששטף את העולם המערבי בכמה עשרות השנים האחרונות, יש הרואים באהבה רומנטית כלפי בן הזוג, סוג של הרחבת האדם את עצמו באמצעות בן אדם אחר.

חיפוש אהבה


"לא טוב לאדם להיות לבדו" אמר אלוהים, ואכן רבים מאיתנו כמהים למצוא אהבה. כיום, להבדיל מבעבר, ישנן שיטות רבות ומגוונות למצוא אהבה. מעבר להיכרויות מקריות קלאסיות, שאחריות לכמה וכמה סיפורי אהבה, ניתן לבקש עזרה מחוג החברים תוך הסבר מעמיק כמובן בנוגע למי ומה אתם מחפשים. ניתן להיעזר במגוון החברות שמציעות כיום היכרויות טלפוניות. בנוסף, עולם האינטרנט פתח בפני הרווקים עולם חדש ומרתק של הכרויות, בעזרתו ניתן להכיר אנשים מכל קצוות התבל.

אהבה ממבט ראשון


מי שחווה אהבה ממבט ראשון, מתאר אותה כתחושה מדהימה שחווים כאשר מביטים בפעם הראשונה על אדם שנראה בעיני המתבונן ככליל השלמות. המתבונן במאוהב מרגיש תחושה של חיבור וחושב כי מצא את אהבת חייו. ואולם, לרוב אחרי היכרות הקלים, רוב האהבות ממבט ראשון מתגלות כתשוקה גרידא.

המתנגדים למושג אהבה ממבט ראשון, טוענים כי אהבה כוללת בתוכה גם משיכה נפשית, וכי אין אפשרות להכיר נפשו של אדם אחר רק מהתבוננות בו, אלא רק לאחר היכרות מעמיקה. בנוסף, יש הטוענים כי אהבה ממבט ראשון הינה יותר נחלתו של המין הגברי, היות ולהבדיל מנשים, גברים אוהבים מחוץ פנימה – הם נמשכים קודם כל אל חיצוניות האשה ורק לאחר מכן אל נפשה ואופייה. זאת להבדיל מנשים, שלפי הטענה, נמשכות קודם כל אל פנימיות בן הזוג שמולן – אל אופיו ונפשו ורק לאחר מכן אל חיצוניותו.

דיכאון אהבה


לא כל האהבות וההתאהבויות צומחות אל תוך זוגיות, ולא כל זוגיות שורדת. כאשר אהבה נגמרת, הדבר מלווה לרוב בתחושת בדידות, עצבות ואף דיכאון, שעוצמתם תלויה במגוון מאפיינים אישיותיים, בסיפור האהבה עצמו, בבן זוג שהיה מעורב, במשך ועומק סיפור האהבה שנגמר ועוד.

במקרים רבים, התמודדות על סיום של סיפור אהבה או עם אהבה נכזבת, שמלווה בתחושת דיכאון, מזכירה תהליך אבל. אנו נדרשים להיפרד לא רק מאדם מסוים, אלא גם מתחושת האהבה שמילאה אותנו ולעתים גם משגרה שליוותה אותנו מזה זמן מה, דבר לא פשוט כלל וכלל.

ואולם, חשוב לזכור, שלא קיים כמעט אדם בעולם שלא חווה לפחות פעם אחת שברון לב ודיכאון אהבה, זה טבעי ונורמאלי והכי חשוב – זה עובר. הזמן אכן מרפא את הפצעים ומאפשר לנו לאזור כוחות ולהיפתח לבן אדם חדש.

אהבה עצמית


אהבה עצמית שמרגיש האדם כלפי עצמו, הינה פקטור ומניע חשוב בכל תחומי החיים. אדם שחש כי אינו טוב מספיק ואשר אינו אוהב את עצמו, נוטה לשדר גישה זו של חוסר ביטחון עצמי לשאר העולם, דבר שמקשה עליו להתקדם בתחומי החיים.

יש שאהבה עצמית, שהינה תחושת קבלה עצמית וביטחון עצמי, נבנית כבר בגיל הילדות בזכות יחס הסביבה כלפי הילד, אך לא תמיד. במידה והדבר לא קרה בגיל הילדות, על האדם מוטלת האחריות לבנות אהבה עצמית בעצמו. יש שפונים לשם כך לעזרה מקצועית יותר בדמות מטפל או פסיכולוג ויש שמנסים לעשות זאת לבד, שלב אחר שלב תוך שימת לב מיוחדת על הפסקת הלקאה עצמית כשטועים ועל הרבה מחמאות וטפיחות לעצמי על השכם כאשר מצליחים בדבר זה או אחר.

אהבה עצמית חשובה במיוחד בנושא של זוגיות, היות ואדם שאינו אוהב את עצמו ולא מרגיש כאדם שלם בפני עצמו יתקשה לקיים זוגיות בריאה ומערכות היחסים שיפתח יהיו לרוב הרסניות. אדם שמגיע למערכת יחסים מנקודת התחלה של חסר, יתקשה לרוב להעניק אהבה או לקבל אהבה מבן הזוג, דבר שלרוב יוביל לחוסר הרמוניה בין בני הזוג.

אהבה וזוגיות


כאשר אהבה מתבססת קמעה ומגיעה לשלב השני של המשיכה לפי התיאוריה של פישר, מתחיל גם תהליך בניית הזוגיות. ברוב המקרים, תחושת האופוריה שמתלווה לתחילת הזוגיות פגה לאחר זמן מה ואז עולות הבעיות. פתאום אנו מוצאים את עצמנו ניצבים מול אדם אחר, בעל אמונות, תחושות ורצונות משלו. או אז מתגלעים הריבים ותם לו עידן ירח הדבש.

אין כמעט זוגיות שאין בה בעיות כאלו או אחרות. אבל, היות ורוב בני הזוג מעוניינים שהזוגיות תחזיק לאורך שנים ארוכות, וכאמור בעיות תמיד יהיו, מה שחשוב באמת הוא היכולת של בני זוג להתגבר על יחד על המכשולים שהחיים מציבים בפניהם.

העולם בו אנו חיים שונה מאשר העולם בו חיו אבותינו ומעבר לשאר השינויים עלינו להתמודד עם שינויים שחלו בנושא המגדר. הבעייתיות נובעת מכך שבעוד שעל פני השטח תחומי האחריות של בני הזוג אמורים להיות דומים, מתחת לפני השטח עדיין קיימת ההגדרה המגדרית שמועידה לכל אחד מבני הזוג תפקידים ותפקודים שונים בתוך הזוגיות.

כל מומחה ליחסים, יגיד לכם שהבסיס לזוגיות איתנה, שיכולה להתגבר על המכשולים ועל ואף על שינויים מהותיים, טמון בתקשורת זוגית. תקשורת זוגית טובה הינה מיומנות נרכשת, כמו כל מיומנות אחרת. וכדי לעזור לבני הזוג שמתקשים או כאלה שנמצאים בתחילת דרכם, פותחו לא מעט שיטות לתקשורת זוגית טובה. אחד הקווים המנחים של תקשורת זוגית, הוא התזכורת המתמדת לבני הזוג כי מה שחשוב באמת זה היחסים ביניכם ולא הוויכוח הנוכחי (כאמור, ויכוחים תמיד יהיו).

למרות שרבות נאמר על כך שהפכים נמשכים, התאמה בין בני זוג הינה גורם נוסף שעוזר לקיים מערכת יחסים ארוכת טווח. מרות שרוב רובם של הזוגות לא מתאימים מכל הבחינות, חשוב שתהיה התאמה כלשהי בתחומי החיים המשמעותיים לבני הזוג, התאמה זו תסייע לבני הזוג למצוא פשרה שמתאימה לשניהם בתחומים שהם פחות מתואמים בהם.

אהבה וסקס


סקס שמלווה ברגש אהבה כלפי בן הזוג נחשב מבחינות רבות למספק יותר מאשר סקס עם בני זוג מתחלפים או עם בן זוג שאנו מעוניינים בו אך ורק מבחינה מינית. ואולם, זוגות רבים מגלים כי לאחר כמה שנים של זוגיות חלה שחיקה בנושא הסקס - יחסי המין שהיו בהתחלה פרועים ותכופים, הופכים לשגרתיים ותכיפותם ירדה מאוד.

הפתרונות לכך הם שונים ומגוונים מאוד – תלוי בפתיחותם של בני הזוג לנושא. יש כאלה שרוכשים מגוון צעצועי מין שיכולים להכניס קצת פלפל בחיי המין, משדרגים את המשחק המקדים, משקיעים בתחום הרומנטי וכו'. מה שחשוב הוא ששני בני הזוג יהיו מסופקים, כי כמו שנהוג להגיד "סקס טוב לא מבטיח זוגיות טובה, אבל סקס רע בטוח יכול להרוס זוגיות".

אהבה ורומנטיקה


רומנטיקה, כמו הסקס, מאפיינת בעיקר את ירח הדבש של האהבה והזוגיות, אך חולפת עם השנים וחבל. מחוות רומנטיות כמו מתנות קטנות, הפתעות מיוחדות תוך התחשבות ברצון בן הזוג, ארוחות רומנטיות ואפילו כרטיסי ברכה או מכתבי אהבה, יכולים להכניס לא מעט פלפל לתוך הזוגיות ולעורר מחדש את תחושת הפרפרים בבטן.

רומנטיקה שייכת כאמור לשלבי החיזור, כאשר בני הזוג עדיין מנסים להרשים אחד את השני ולזכות זה בלבה של זו. אולם, חשוב לא לשכוח את חשיבותה של הרומנטיקה גם לאחר ששני בני הזוג מכירים אחד את השני היטב, היות ומחוות רומנטיות יכולות להצית מחדש את האש בין בני הזוג ולשבור קצת את השגרה שהיא מנת חלקם של רוב הזוגות.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

מיניות האישה, מין נשי

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קשיים מיניים, תקשורת מינית וזוגית, תפקוד מיני, כאבים בקיום יחסי מין, כאב בחדירה, אורגזמה נשית, יובש ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • מה אפשר עוד לעשות ?
  מאור
  22/08/2021

  היי

  יש לי חברה שניה בחיי ואנחנו 3 שנים ביחד
  אני מאוד אוהב אותה אבל יש פער גדול מבחינה מינית
  אני - מאונן לידה בלי בעיה, עושה לה מין אוראלי, מאונן לה עם היד שלי, מלטף ומנשק את כל הגוף שלה, ורוב הפעמים היא גומרת ונהנית
  היא - מוכנה לחדירה רק עם אני למעלה, עושה לי ביד, ומוכנה שאני אעשה בשבילה כל מה שאני רוצה אבל
  היא לא תמצוץ לי, לא תאונן לידי, לא תיתן לי לגמור בין השדיים שלה, לא רוצה חדירה כשהיא מלמעלה או תנוחה אחרת, מתנגדת לראות סרט פורנו ביחד או שאני אגיד כמה מילים גסות ( יחסית ) כשאני גומר.
  רציתי שנלך לטיפול זוגי אבל היא מתביישת לדבר על זה עם מישהי זרה.
  מה אפשר עוד לעשות ?
  אשמח גם אם תגידי לי עם משהו מהדברים שאני רוצה הם מוגזמים / סוטים ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  מה אפשר עוד לעשות ?

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שום דבר מהתכנים שציינת לא נחשב לסוטה

  לי ראובני
  23/08/2021

  שום דבר מהתכנים שציינת לא נחשב לסוטה, לא יודעת אם יש דבר כזה בעולם של מיניות בריאה, בגדול כל דבר ששני אנשים מבוגרים עושים מרצון נחשב לבריא ואפשרי ומותר.
  נכון, יש ביניכם פער, בפתיחות, באומץ, בנכונות להתפתח וללמוד אחד מהשני. נראה לי שמה שעשוי לעזור לה זה ללמוד עוד, אפשר להתחיל עם ספרים, אח"כ סרטי הדרכה ובהמשך סדנא או טיפול.
  אפשר להקשיב יחד לפודקאסטים העוסקים במיניות ממליצה בחום על הפודקאסט של פאולה וליאון יש שם הרבה פרקים שעוסקים במיניות ואולי חשיפה הדרגתית תעזור לה להבין שהכל מותר אם נעים ורוצים כמובן

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אפליקציה לתזמון יחסים לפי מועד ביוץ
  סיגל
  16/08/2020

  עוקבת אחרי המחזור שלי עם אפליקציה וסה"כ הוא ממש סדיר.
  כן משתמשת בקונדומים כי גלולות עושות לי רע.
  מפה לשם, כבר עבר הביוץ לפי האפליקציה ביומיים, הייתי עם חבר שלי בצימר בסופ"ש ועשינו סקס בבריכה ככה ש... לא היה שם קונדום. כמה זה נורא? מה הסיכוי להריון? כדאי לקחת גלולת היום של אחרי לכל מקרה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עדיף לא לשחק עם זה

  לי ראובני
  22/08/2021

  או לעשות שימוש במשגל נסוג או לקחת גלולה של היום שאחרי (יש כאלה שהן גם עבור 4 ימים אחרי) או לעשות שימוש בקונדום

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פספוס גלולה בסמוך למועד ביוץ ישפיע על הגוף?
  לימור
  18/08/2020

  שלום,
  רציתי לדעת משהו. כמה זמן לוקח לגוף לבייץ כאשר שוכחים לקחת גלולה אחת (נגיד גלולה מספר 12, קרובה ליום ביוץ ללא גלולות)?
  האם השלמת הגלולה תוך 14 שעות איחור תמנע תחילת תהליך ביוץ?
  אני שואלת כי פספסתי גלולה אך השלמתי אותה אחרי 14 שעות. דואגת שהגוף שלי התחיל בתהליך ביוץ בזמן הזה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תלוי בעיתוי

  לי ראובני
  22/08/2021

  בגדול אם מפספסים גלולה ההנחייה היא לקחת תוך 12 שעות או לשחרר את אותה גלולה, אם זה לקראת הסוף של החפיסה מן הסתם זה פחות נורא ופחות מסוכן כי הביוץ כבר נמנע. גם אם את לוקחת כבר שנים סביר להניח שפחות נורא. בכל מקרה, לעשות בדיקה או להמנע מסקס שבועיים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הדבקה של פאפ במין אוראלי האם האפשרית?
  מיטל
  04/09/2020

  שלום רב רציתי לדעת האם בווירוס פאפ ניתן להדביק גם במין אוראלי ואם כן למה?
  ושנית האם שימוש בקונדום מונע את ההדבקה כי הבנתי שבשק האשכים שמן הסתם לא מכוסה הווירוס גם קיים?? תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מדביק בכל מגע מיני

  לי ראובני
  22/08/2021

  הבעיה עם פפילומה היא שאכן אפשר להדבק בכל אינטראקציה כי הוירוס יכול להיות גם על איברי המין שאינם מכוסים בקונדום העצה היחידה במקרה הזה היא להמנע מהחלפת פרטנרים מרובים או לעשות בדיקות כל שלושה חודשים לשלול ולטפל במידה ומתעוררת בעיה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בעיות של אינטימיות בזוגיות ארוכה
  סיגל
  29/09/2020

  אני ובן זוגי בשנות ה30 לחיינו, בזוגיות 12 שנה ללא ילדים. חווינו משברים וקשיים בזוגיות ובחודשים האחרונים אנחנו בטיפול זוגי שמאד עוזר ומחבר אותנו מחדש בהרבה הבטים. אני מרגישה שיש כבר תקופה ארוכה של שנים קושי ובעיות באינטימיות שגם אותן חשוב לי לפתור כי הן גורמות לתסכול רב ומועקה. בן זוגי פעמים רבות מתלונן על כל מיני ריחות וטעמים שמפריעים לו בגוף שלי. בדרך כלל אני משתדלת להתקלח לפני סקס אבל לפעמים בספונטניות מתחילים ואז מופיעות תלונות שפוגעות בי מאד, בעיקר כשהוא מתלונן על ריח מהאף, ריח מהפה, טעם נוראי מהפטמות שלי כשהוא מנשק אותן, ובמעט פעמים שניסה לנשק אותי בנרתיק בשנים האחרונות גם נרתע מאד ואמר שהריח נוראי וגורם לו לרצות להקיא. אתמול הוא אמר את זה אחרי שנישק לי את הפטמות, אכן לא התקלחתי לפני, אבל גם לא יצאתי מהבית וקשה לי להבין מה יכול להיות כל כך נורא שיגרום לו להתבטא כלפיי ככה וזה מעליב אותי מאד. כמובן שזה פוגע בתשוקה וגורם מייד לריחוק מצד שנינו ולעלבון גדול אצלי והוא התנצל על כך ואמר שהוא לא יודע מה לעשות. הוא טוען שנמשך אליי מאד ואכן עומד לו בקלות ממני, אבל אני לא מרגישה שהוא עושה מספיק כדי לגרות גם אותי ולגרום לי להרגיש טוב ונעים. קשה לי לקבל את העובדה שלא תמיד הוא נמשך לריחות הטבעיים של גופי אם אני לא מקורצפת מצוחצחת שיניים והרגע יצאתי ממקלחת. אנחנו ככה כבר כמה שנים, בדרך כלל יחסי מין טובים אך מדי פעם מגיעות ההערות המעליבות האלה על הריחות והטעמים של הגוף שלי והפה שלי. בנוסף לכל זה, היה לו קשה מאד לשמוע שיש לי פנטזיות ואני מדמיינת אותן בזמן שהוא נוגע בי כי רק כך אני מגיעה לאורגזמה ולא מחדירה. כששמע שלעיתים גם דמיינתי סיטואציות מיניות (שלא ביקשתי לממש) של מספר משתתפים הוא אמר שזה גובל בסטייה. הוא לא רוצה לפנות לייעוץ מיני או משהו כזה כרגע, אומר שצריך קודם לחזק ולייצב את הבסיס של הזוגיות שחוותה משברים וקודם להיות בזוגיות מאושרת ואחר כך לנסות לפתור בעיות מיניות ולא לצפות שהכל יקרה בבת אחת כי זה גורם לו להרגיש כמו ״שק של בעיות״. אשמח לעצה...

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מעליב ולא נעים בהחלט

  לי ראובני
  22/08/2021

  יקרה נשמע באמת מורכב וטוב שאתם עובדים על זה בטיפול זוגי, התכנים האלה צריכים לעלות שם גם
  מציעה לך לפנות לפני או אחרי גם למטפלת ולבדוק איתה יכולת לעסוק בתכנים אלו
  ואם לא לפנות למטפלת מינית

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שימוש באובסטין יובש בנרתיק וכאבים בעת קיום יחסי מין
  סיגי
  31/10/2020

  אני בת 51 ואני מטופלת באובסטין בשל יובש בנרתיק. מינון של פעם בשבוע. בעת קיום יחסי מין עדיין יש כאבים ויובש. האם ניתן להעלות את המינון בקרם לפעמיים בשבוע? תודהה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אי אפשר ללא מרשם רופא או ייעוץ איתו

  לי ראובני
  07/08/2021

  כדאי לבדוק שימוש בחומרי סיכה אחרים בנתיים על בסיס מים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לחץ בישבן בעת קיום יחסי מין
  אביב
  16/10/2020

  היי
  בזמן קיום יחסי מין אני חשה לחץ בישבן
  תחושה עזה של- ׳אני צריכה להתפנות׳
  אבל לא באמת יש לי להתפנות...
  התחושה הלא נעימה הזו גורמת לי לחוסר הנאה
  האם זה נובע מסיבה מסוימת והאם יש דרך לטפל בזה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מערכות קרובות תחושה של צורך להתפנות

  לי ראובני
  07/08/2021

  הרבה פעמים בגלל הקרבה של המערכות זה לוחץ על האזור ועשוי לגרום לכך שיש תחושה של צורך ללכת להתפנות.
  האם ניסית תנוחות אחרות שבהם מופעל פחות לחץ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שפיכה נשית- ריח לא טוב
  אנני
  10/08/2021

  קיימתי יחסי מין עם זוגתי (אנחנו לסביות- חדירת אצבע וגירוי חיצוני). קרוב לאורגזמה הרגשתי שהרבה נוזלים יוצאים ממני. שתינו חשבנו שמדובר בשפיכה נשית שחוויתי לראשונה, ואכן המיטה הייתה מלאה בנוזלים. אלא שבהמשך הם הריחו כמו שתן וגם כשהמצעים התייבשו היה ריח של שתן. מה קרה שם בעצם? מרגישה שלא מדובר בשפיכה הנשית שעליה יש דיבור חיובי... כי הבנתי שהיא בלי ריח בדרך כלל. חוששת שזה חריג ולא יודעת איך להימנע שלא יקרה שוב.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  שפיכה נשית- ריח לא טוב

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לפנות לרופאת נשים

  לי ראובני
  22/08/2021

  צריך לבדוק שאין בעיה רפואית
  שפיכה נשית אמורה להיות נטולת רייח

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דימום מועט אך ממושך של וסת בגיל המעבר
  כוכי
  04/12/2020

  בת48 לא קיבלתי ווסת במשך3 חודשים ולפני 3 שבועות הופיעה וסת מועטה המלווה אותי עדיין אשמח לשמוע האם זה אופייני לגיל המעבר תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צריך לקחת בחשבון אפשרות של כניסה להיריון

  לי ראובני
  07/08/2021

  הגוף עדין לא מסדיר את הפסקת המחזור ולכן לעיתים יש דימום ולעיתים אין דימום, כמו בתחילת גיל ההתבגרות שההורמונים לא רציפים. לעיתים צריך לקחת בחשבון אפשרות של כניסה להריון....

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עזרה בנוגע לגלולות- פמינט ותופעות לוואי
  חסויי
  04/03/2021

  שלום לפני שבוע ביום שישי קיבלתי ווסת והתחלתי גלולות פמינט
  אני מרגישה שיש לי קצת תופעות לוואי ואני גם עדיין מדממת
  האם זה טבעי?
  שאלה נוספת במידה ואפסיק עכשיו את הגלולות יהיה לי שוב דימומים?במידה וכן זה יקרא ווסת?
  כי אם עכשיו אפסיק ואקבל ווסת יצא לי בקושי שבוע נקייה ושוב מחזור?או שזה נחשב כמחזור?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דימום בין וסתי תקין ואין צורך לדאוג

  לי ראובני
  07/08/2021

  בכל תחילת שימוש בגלולות וגם לעיתים לאחריו יש דימום בין וסתי. לא צריך לדאוג. שווה ללכת לרופא/ה אם מסב לך אי נחת

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום