אהבה

רוצה לדעת על אהבה? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי אהבה. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
אהבה הינה שם כולל לקבוצת תחושות כלפי יצור חי או חפץ, שמצביעות על חיבה עזה ולרוב גם על התקשרות. אולם, לרוב, המושג אהבה מתייחס לתחושה עמוקה של אכפתיות ודאגה כלפי יצור חי אחר. נהוג לסווג אהבה לסוגים שונים, בהתאם למושא האהבה: אהבה הורית שמרגישים הורים כלפי ילדיהם וילדים כלפי הוריהם, אהבה חברית שמרגישים חברים וידידים אלה כלפי אלה, אהבה עצמית אותה חש אדם כלפי עצמו, אהבה כלפי חיית מחמד וכמובן אהבה רומנטית שמופנית כלפי אדם אחר, איתו היינו רוצים להיות בקשר רומנטי. אולם, למרות מגוון הסוגים הקיים, לרוב כשאומרים אהבה, מתכוונים דווקא לאהבה רומנטית.

כימיה של אהבה


המודלים הביולוגיים רואים באהבה רומנטית בפרט ובאהבה בכלל דחף מבין הדחפים שמאפיינים יונקים, לכן הם ממקמים רגש זה יחד עם תחושת רעב וצמא. הלן פישר, מומחית מובילה בנושא האהבה, מחלקת את חווית האהבה לשלושה שלבים חופפים חלקית: שלב התאווה חושף את האדם לאנשים אחרים. שלב המשיכה הרומנטית מעודד את אדם למקד את האנרגיה שלו ביצירת זוגיות עם אדם ספציפי. ואילו שלב ההתקשרות נוצר כדי שנוכל להישאר עם בן הזוג מספיק זמן כדי לאפשר לילד שנוצר מחיבור זוגי זה להתבגר קצת.

תאווה

, שהינה שלב האהבה הראשון, הינה התשוקה המינית הראשונית אשר מובילה כאמור להזדווגות וגורמת לשחרור מוגבר של הורמונים מין - טסטוסטרון ואסטרוגן, שבתורם משפיעים על התשוקה שאנו חשים. השפעותיהם של ההורמונים לא נמשכות לרוב מעבר לכמה שבועות.

משיכה

לעומת תשוקה, הינה פרטנית ורומנטית יותר. משיכה מופנית כלפי בן זוג אחד ספציפי ומערבת בתוכה התאהבות, חיבה ומחויבות. מחקרים חדשים בחקר המוח הראו, כי כאשר אנשים מתאהבים, המוח משחרר בעקביות קבוצה מסוימת של חומרים כימיים, ביניהם: פרומונים (מולקולות ריח שמטרתן למשוך בן זוג), דופמין, נוראפינפרין וסרוטונין.

חומרים כימיים אלה מגרים את אזור במוח שאחראי לתחושת ההנאה, דבר המוביל לתופעות לוואי, כגון: עלייה בקצב לב, חוסר בתיאבון ובעייפות, תחושה חזקה של התרגשות, אושר, "פרפרים בבטן", אופוריה, התמקדות במושא האהבה ועוד. מחקרים שבוצעו לאורך השנים מצביעים כי שלב זה נמשך בדרך כלל בין שנה וחצי לשלוש שנים. לעתים, לאחר תום התקופה הזו, זוגות מרגישים סוג של התפכחות ואז לרוב מתרחשות גם הבגידות.

התקשרות

הינה השלב השלישי. היא אחראית לקיומן של מערכות יחסים ארוכות טווח, היות ושני השלבים הראשונים של תאווה ומשיכה הינם זמניים בלבד. התקשרות הינה תחושה של חיברות וקירבה נפשית שאחראית להימשכותה של מערכת יחסים לאורך שנים ואף עשרות שנים. התקשרות מבוססת בדרך כלל על התחייבות ארוכת טווח בין בני הזוג, כגון נישואים וילדים. מחקרים הראו כי התקשרות בין בני זוג מקושרת לרמות גבוהות בגוף של הורמוני אוקסיטוצין (אשר מופרש במהלך קיום יחסי מין בין בני הזוג וגורם להתקרבות רגשית) ווזופרסין, זאת בהשוואה לבני זוג במערכות יחסים קצרות טווח.

אהבה רומנטית


מקום הכבוד שקיבלה אהבה רומנטית בתרבות המערבית נובע ככל הנראה מן הקשר הישיר בינה ובין המשכיות המין שלנו. ייחודה של אהבה רומנטית הוא בכך שמעבר לתחושות של דאגה ואכפתיות כלפי בן הזוג והשאיפה המתמדת להימצא בקרבתו, אנו חשים גם תשוקה ומשיכה מינית המובילות בסופו של דבר להזדווגות ולהתרבות.

בעבר, אהבה תפסה מקום מרכזי הרבה פחות בחיי היומיום ובהחלטות גורליות, שלא לומר אפילו די שולי. נישואים הוסדרו על פי שידוך, החלטת הורים והמעמד החברתי, ולכן היה מעט מאוד קשר בין הולדת ילדים לבין אהבה. אולם, לאורך השנים היחס לאהבה השתנה רבות והיא הוצבה על כן כבוד כה גבוה, שיש המשווים אותה לדת. סיבה נוספת לכך, היא כי השפעת גל האינדיבידואליזם ששטף את העולם המערבי בכמה עשרות השנים האחרונות, יש הרואים באהבה רומנטית כלפי בן הזוג, סוג של הרחבת האדם את עצמו באמצעות בן אדם אחר.

חיפוש אהבה


"לא טוב לאדם להיות לבדו" אמר אלוהים, ואכן רבים מאיתנו כמהים למצוא אהבה. כיום, להבדיל מבעבר, ישנן שיטות רבות ומגוונות למצוא אהבה. מעבר להיכרויות מקריות קלאסיות, שאחריות לכמה וכמה סיפורי אהבה, ניתן לבקש עזרה מחוג החברים תוך הסבר מעמיק כמובן בנוגע למי ומה אתם מחפשים. ניתן להיעזר במגוון החברות שמציעות כיום היכרויות טלפוניות. בנוסף, עולם האינטרנט פתח בפני הרווקים עולם חדש ומרתק של הכרויות, בעזרתו ניתן להכיר אנשים מכל קצוות התבל.

אהבה ממבט ראשון


מי שחווה אהבה ממבט ראשון, מתאר אותה כתחושה מדהימה שחווים כאשר מביטים בפעם הראשונה על אדם שנראה בעיני המתבונן ככליל השלמות. המתבונן במאוהב מרגיש תחושה של חיבור וחושב כי מצא את אהבת חייו. ואולם, לרוב אחרי היכרות הקלים, רוב האהבות ממבט ראשון מתגלות כתשוקה גרידא.

המתנגדים למושג אהבה ממבט ראשון, טוענים כי אהבה כוללת בתוכה גם משיכה נפשית, וכי אין אפשרות להכיר נפשו של אדם אחר רק מהתבוננות בו, אלא רק לאחר היכרות מעמיקה. בנוסף, יש הטוענים כי אהבה ממבט ראשון הינה יותר נחלתו של המין הגברי, היות ולהבדיל מנשים, גברים אוהבים מחוץ פנימה – הם נמשכים קודם כל אל חיצוניות האשה ורק לאחר מכן אל נפשה ואופייה. זאת להבדיל מנשים, שלפי הטענה, נמשכות קודם כל אל פנימיות בן הזוג שמולן – אל אופיו ונפשו ורק לאחר מכן אל חיצוניותו.

דיכאון אהבה


לא כל האהבות וההתאהבויות צומחות אל תוך זוגיות, ולא כל זוגיות שורדת. כאשר אהבה נגמרת, הדבר מלווה לרוב בתחושת בדידות, עצבות ואף דיכאון, שעוצמתם תלויה במגוון מאפיינים אישיותיים, בסיפור האהבה עצמו, בבן זוג שהיה מעורב, במשך ועומק סיפור האהבה שנגמר ועוד.

במקרים רבים, התמודדות על סיום של סיפור אהבה או עם אהבה נכזבת, שמלווה בתחושת דיכאון, מזכירה תהליך אבל. אנו נדרשים להיפרד לא רק מאדם מסוים, אלא גם מתחושת האהבה שמילאה אותנו ולעתים גם משגרה שליוותה אותנו מזה זמן מה, דבר לא פשוט כלל וכלל.

ואולם, חשוב לזכור, שלא קיים כמעט אדם בעולם שלא חווה לפחות פעם אחת שברון לב ודיכאון אהבה, זה טבעי ונורמאלי והכי חשוב – זה עובר. הזמן אכן מרפא את הפצעים ומאפשר לנו לאזור כוחות ולהיפתח לבן אדם חדש.

אהבה עצמית


אהבה עצמית שמרגיש האדם כלפי עצמו, הינה פקטור ומניע חשוב בכל תחומי החיים. אדם שחש כי אינו טוב מספיק ואשר אינו אוהב את עצמו, נוטה לשדר גישה זו של חוסר ביטחון עצמי לשאר העולם, דבר שמקשה עליו להתקדם בתחומי החיים.

יש שאהבה עצמית, שהינה תחושת קבלה עצמית וביטחון עצמי, נבנית כבר בגיל הילדות בזכות יחס הסביבה כלפי הילד, אך לא תמיד. במידה והדבר לא קרה בגיל הילדות, על האדם מוטלת האחריות לבנות אהבה עצמית בעצמו. יש שפונים לשם כך לעזרה מקצועית יותר בדמות מטפל או פסיכולוג ויש שמנסים לעשות זאת לבד, שלב אחר שלב תוך שימת לב מיוחדת על הפסקת הלקאה עצמית כשטועים ועל הרבה מחמאות וטפיחות לעצמי על השכם כאשר מצליחים בדבר זה או אחר.

אהבה עצמית חשובה במיוחד בנושא של זוגיות, היות ואדם שאינו אוהב את עצמו ולא מרגיש כאדם שלם בפני עצמו יתקשה לקיים זוגיות בריאה ומערכות היחסים שיפתח יהיו לרוב הרסניות. אדם שמגיע למערכת יחסים מנקודת התחלה של חסר, יתקשה לרוב להעניק אהבה או לקבל אהבה מבן הזוג, דבר שלרוב יוביל לחוסר הרמוניה בין בני הזוג.

אהבה וזוגיות


כאשר אהבה מתבססת קמעה ומגיעה לשלב השני של המשיכה לפי התיאוריה של פישר, מתחיל גם תהליך בניית הזוגיות. ברוב המקרים, תחושת האופוריה שמתלווה לתחילת הזוגיות פגה לאחר זמן מה ואז עולות הבעיות. פתאום אנו מוצאים את עצמנו ניצבים מול אדם אחר, בעל אמונות, תחושות ורצונות משלו. או אז מתגלעים הריבים ותם לו עידן ירח הדבש.

אין כמעט זוגיות שאין בה בעיות כאלו או אחרות. אבל, היות ורוב בני הזוג מעוניינים שהזוגיות תחזיק לאורך שנים ארוכות, וכאמור בעיות תמיד יהיו, מה שחשוב באמת הוא היכולת של בני זוג להתגבר על יחד על המכשולים שהחיים מציבים בפניהם.

העולם בו אנו חיים שונה מאשר העולם בו חיו אבותינו ומעבר לשאר השינויים עלינו להתמודד עם שינויים שחלו בנושא המגדר. הבעייתיות נובעת מכך שבעוד שעל פני השטח תחומי האחריות של בני הזוג אמורים להיות דומים, מתחת לפני השטח עדיין קיימת ההגדרה המגדרית שמועידה לכל אחד מבני הזוג תפקידים ותפקודים שונים בתוך הזוגיות.

כל מומחה ליחסים, יגיד לכם שהבסיס לזוגיות איתנה, שיכולה להתגבר על המכשולים ועל ואף על שינויים מהותיים, טמון בתקשורת זוגית. תקשורת זוגית טובה הינה מיומנות נרכשת, כמו כל מיומנות אחרת. וכדי לעזור לבני הזוג שמתקשים או כאלה שנמצאים בתחילת דרכם, פותחו לא מעט שיטות לתקשורת זוגית טובה. אחד הקווים המנחים של תקשורת זוגית, הוא התזכורת המתמדת לבני הזוג כי מה שחשוב באמת זה היחסים ביניכם ולא הוויכוח הנוכחי (כאמור, ויכוחים תמיד יהיו).

למרות שרבות נאמר על כך שהפכים נמשכים, התאמה בין בני זוג הינה גורם נוסף שעוזר לקיים מערכת יחסים ארוכת טווח. מרות שרוב רובם של הזוגות לא מתאימים מכל הבחינות, חשוב שתהיה התאמה כלשהי בתחומי החיים המשמעותיים לבני הזוג, התאמה זו תסייע לבני הזוג למצוא פשרה שמתאימה לשניהם בתחומים שהם פחות מתואמים בהם.

אהבה וסקס


סקס שמלווה ברגש אהבה כלפי בן הזוג נחשב מבחינות רבות למספק יותר מאשר סקס עם בני זוג מתחלפים או עם בן זוג שאנו מעוניינים בו אך ורק מבחינה מינית. ואולם, זוגות רבים מגלים כי לאחר כמה שנים של זוגיות חלה שחיקה בנושא הסקס - יחסי המין שהיו בהתחלה פרועים ותכופים, הופכים לשגרתיים ותכיפותם ירדה מאוד.

הפתרונות לכך הם שונים ומגוונים מאוד – תלוי בפתיחותם של בני הזוג לנושא. יש כאלה שרוכשים מגוון צעצועי מין שיכולים להכניס קצת פלפל בחיי המין, משדרגים את המשחק המקדים, משקיעים בתחום הרומנטי וכו'. מה שחשוב הוא ששני בני הזוג יהיו מסופקים, כי כמו שנהוג להגיד "סקס טוב לא מבטיח זוגיות טובה, אבל סקס רע בטוח יכול להרוס זוגיות".

אהבה ורומנטיקה


רומנטיקה, כמו הסקס, מאפיינת בעיקר את ירח הדבש של האהבה והזוגיות, אך חולפת עם השנים וחבל. מחוות רומנטיות כמו מתנות קטנות, הפתעות מיוחדות תוך התחשבות ברצון בן הזוג, ארוחות רומנטיות ואפילו כרטיסי ברכה או מכתבי אהבה, יכולים להכניס לא מעט פלפל לתוך הזוגיות ולעורר מחדש את תחושת הפרפרים בבטן.

רומנטיקה שייכת כאמור לשלבי החיזור, כאשר בני הזוג עדיין מנסים להרשים אחד את השני ולזכות זה בלבה של זו. אולם, חשוב לא לשכוח את חשיבותה של הרומנטיקה גם לאחר ששני בני הזוג מכירים אחד את השני היטב, היות ומחוות רומנטיות יכולות להצית מחדש את האש בין בני הזוג ולשבור קצת את השגרה שהיא מנת חלקם של רוב הזוגות.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

מיניות האישה, מין נשי

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קשיים מיניים, תקשורת מינית וזוגית, תפקוד מיני, כאבים בקיום יחסי מין, כאב בחדירה, אורגזמה נשית, יובש ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • צריבה וכאב בנרתיק בזמן הפרשת נוזל לפני אקט
  בת 23
  29/07/2020

  שלום רב!
  אני בת 23, בזוגיות של שנתיים עם אישה ולאחרונה באחת מן הפעמים שהתמזמנו (לא יודעת איך לרשום זאת יפה יותר) הרגשתי צריבה מאוד חזקה בנרתיק, כלומר - כאשר מתמזמזים או מתקרבים למגע מיני יש את השלב שהגוף מכין את עצמו לחדירה, וישנו נוזל (אני לא יודעת איך לבטא זאת) שמרגישים בזמן המזמוזים, אני מרגישה את ההתרגשות, המשיכה והנוזל בזמן זה אך בו זמנית מרגישה צריבה מטורפת בנרתיק.
  האם ישנה סיבה שבגללה זה קורה?
  דלקת כלשהי?
  זה קרה לי בעבר כבר, נורא חשוב לי לדעת ממה זה נובע.
  אשמח לתשובתכן,
  תודה רבה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לשלול בעיות רפואיות

  לי ראובני
  29/07/2020

  לשלול דלקת או פטריה
  או כייווץ לא רצוני של שריר רצפת האגן

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צריבה בנרתיק

  ד''ר ליאורה אברמוב
  30/07/2020

  כמו שלי כתבה דורש ברור רפואי של דלקת בנרתיק או דלקת חיצונית בפתח אבר המין, שינויים בחומציות של הפרשות הנרתיק כדאי לעשות משטח ולראות, ובדיקה של צוואר הרחם
  יכול להיות ארוע בודד שלא יחזור על עצמו אבל אם תופעה קבועה שווה ברור

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הוצאת גוש בשד וביצוע של ממוגרפיה כואבת - האם יש נזק?
  דפנה
  28/07/2020

  ד"ר שלום ותודה, זה אולי לא בדיוק התחום ובכל זאת מאמינה שתוכלי לעזור לי ולענות...
  בת 67, לפני 6 שנים הוציאו לי גוש בשד שהיה שם עשור ולא סרטני. אחרי 3 שנים, היום, הלכתי לעשות ממוגרפיה. הטכנאית (שלא היה נעימה ואגרסיבית) לחצה לי נורא חזק עם המכשיר של הממוגרפיה.
  ביקשתי טיפה יותר חלש כאב לי ממש, אמרה שככה צריך אחרת לא רואים ולעתים קוראים שוב בגלל שלא יצא טוב, ביקשה שלא אסתכל ושארים את הראש ממש עשתה לי מהציצי דף נייר. עשיתי בחיי עשרות ממוגרפיה וככה לעולם לא עשו לי חזק! אני מכה על חטא שלא קמתי באותה שניה לבקש מישהי אחרת, משום מה זרמתי.
  כשהגעתי הביתה עד עכשיו ממש כואב לי באזור הלב, כל המקום שמקרין לי ליד שמאל וגם ימין כמו זרמים. בבקשה ממך, האם בדיקה כזאת שמועכים בצורה אגרסיבית יכולה לגרום נזק לשד? קרה בעבר פעם שמישהי נפגעה ממוגרפיה? חלילה לפוצץ בפנים בלוטות או נזק אחר. אודה לך על תשובתך הכנה...
  תודה ליאן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ממוגרפיה כואבת

  ד''ר ליאורה אברמוב
  30/07/2020

  אין נזק כתצוצאה מהלח. של מכשיר הממוגרף לשד
  הכאב עמור לעבור תוך מספר ימים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קיום יחסי מין במצב של צוואר רחם קצר
  חסויי
  26/06/2020

  למה אומרים לא לקיים יחסים כשיש צוואר רחם קצר?
  האם מותר להכניס טיפה רק להתחלה ולא עמוק וגמירה בחוץ? האם זה מסוכן שעשיתי זאת? אני לא קיימתי יחסים כבר חודשיים ואני לפני תפר וניסינו למצוא דרכים אחרות בשביל לספק אחד את השני... והיה מקרה של חדירה לא עמוקה רק בהתחלה וגמירה בחוץ.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם את בהריון?

  לי ראובני
  28/07/2020

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קרי לילה מעצבן ומטריד שהורס את השינה
  תומר
  29/06/2020

  גבר בשנות ה-20 חווה כבר כל יום פליטת זרע לפעמים פעמיים בלילה.
  אני לא רואה פורנו. לא נחשף לא כלום. זה קורה בהתחלה איך שאני נרדם, יש לי חלום אירוטי ומשם זה משתחרר. מעייף והורס את השינה, איך אפשר למנוע את זה?

  (לאחרונה לא מקיים יחסי מין בעקבות פרידה לפני כמה חודשים. ניסיתי לאונן ולא עוזר)

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קרי לילה

  לי ראובני
  28/07/2020

  לרוב קרי לילה קורה פעם אחת בגיל ההתבגרות ונעלם כי סף הריגוש עולה כך שהוא כבר אינו מספיק להתהוות מחיכוך קל במזרון או בשמיכה.
  אני מבינה שיש מורכבות או עצב שמציפים עכשיו ואולי קושי לאונן בשל כך. יתכן שהגוף מרגיש את הרעב ואולי ההגנות יורדות בלילה ומשהו מתוך המצורך מרגיש נינוחות ויכולת להיות שם שלם יותר ומחובר למיניות.
  שווה ללכת לכמה שיחות עם איש מקצוע כדי לעבד את הפרידה וגם כדי לעשות שלום עם המיניות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קיום יחסים בפעם הראשונה ואי מתן חשיבות לאיבוד בתולין
  שרון
  19/07/2020

  שלום,
  בתי בת 20 בתולה ויוצאת עם בחור שבועיים,
  באה אליי וביקשה שאבוא איתה לרופאת נשים לצורך גלולות, לי אין בעיה ואנו פתוחות מאוד.
  אציין שאני מבינה שהזמנים של פעם היו שונים וגם אני הייתי שובבה הרבה לפני הגיל שלה, אך מוזר לי המחשבה שלה שאין משמעות לבתולין ומתאים לה לשכב איתו עכשיו גם שאין לה רגשות חזקים... מסיפורים של חברות שלה אני מבחינה שכל יום הן עם משהו אחר וסבבה להן, אין לי בעיה שתקיים (ולא שהיא שואלת אותי) אך האם היום מתייחסים לפעם הראשונה בקלות ראש כזו?
  ברור לי שבשל גילה רוצה להפטר מזה... תודה שרון

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לא יודעת אם היא רוצה להפטר מזה בלבד....

  לי ראובני
  28/07/2020

  שרון שלום
  ראשית העובדה שהבת שלך פונה אליך בנושא כל כך רגיש ואינטימי מעידה על קשר טוב ביניכן ועל מידת האמון שלה בך, לתמוך, לסייע, להבין ולהדריך.
  זה ממש לא מובן מאליו.
  לגבי התוכן עצמו, אני לא יודעת אם נערות היום רק רוצות להפטר מהבתולין שלהן, אני חושבת שהבת שלך רוצה להיות אחראית ולבחור מתי ואיך נכון לה.
  אני מניחה שבגילה היא שומעת כבר את מרבית חברותיה פעילות מינית והיא רוצה גם לייצר עבור עצמה חוויה של אינטימיות ומרחב בטוח להתנסות.
  אני חושבת שלקדש את הבתולין ואת הפעם הראשונה שם המון משקל על חוויה שהיא לא תמיד פשוטה. לפעמים יש רצון לעשות את זה עם אדם אהוב שאפשר לסמוך עליו ולפעמים הרצון הוא רק להרגיש טוב לגבי עצמי, להרגיש שיכולתי לייצר חוויה נעימה ובטוחה.
  אני לא חושבת שזה צריך להיות בקצוות.
  אולי שווה לכן לדבר על כך כדי שתרגישי שהיא מצליחה לייצר עבור עצמה בחירות מושכלות שאינן תלויות בלחץ חברתי או בלחץ זוגי.
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • (מיועד לסקסולוגית לי ראובני)
  פשוט אחת
  10/06/2020

  אז ככה,
  אחותי שמאוד יקרה לי גילתה לי שהיא מכורה לצפייה בפורנו.
  אחותי בת 30 פלוס. היא חיה עם אישה כבר הרבה שנים.
  היא גילתה לי את זה בבכי ובבושה.
  אמרה שהיא מנסה להפסיק לצפות אבל שזה נמשך שנים על גבי שנים והיא פשוט התרגלה והתמכרה לצפייה.
  והיא ביקשה עצה מה היא עושה? איך היא מפסיקה את ההתמכרות.
  מאוד קשה לה לחשוף את זה. אני הראשונה שיודעת.
  היא גם לא עובדת הרבה שנים. אז יותר "זמין" לה להתמכר לפורנו.

  למי פונים?
  זה באמת נושא שאני חשבתי שזה רק קטע של גברים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מכון ארגמן

  לי ראובני
  11/06/2020

  התמכרות לפורנו, אלכוהול, סמים, הוא נחלת גברים ונשים במידות שונות אומנם אבל בשני המגדרים. ההתמכרות מגיעה לצורך עזרה בויסות על רקע של קושי רגשי, טראומה או כאב. נשים נוטות יותר להתנהגויות מופנמות כלומר אכילה רגשית או חיתוך ופחות להתנהגויות סיכוניות או מיניות אבל זה קיים בשני המגדרים. טיפול בהתמכרות בפורנו הוא ייחודי. יש מכון בתל אביב שמתמחה טיפולית בנושא התמכרויות לפורנו. הטיפול מבוסס CBT כלומר התנהגותי מחשבתי והוא מאוד מאוד טוב. אני ממליצה בחום לפנות לרונית ארגמן להתמודדות עם הנושא.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קושי ביחסי מין בזמן הקורונה
  ערן
  09/06/2020

  שלום.
  גבר רווק. אני מתקשה להיפגש עם נשים בזמן הקורונה גם אם הצד השני מאוד רוצה אינטימיות אני מפחד וורד שמא אולי אני אדבר מה שגורם לבדיקות איומה וחוזר קיום יחסי מין והיכרות עם נשים למטרות של קשר רציני.

  מה עושים?
  ניתן לקיים יחסי מין עם מישהי שרק הכרתי לאחרונה בטלפון?
  ואם כן איך.. עם מסיכה? אני מבולבל.

  ערן

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עדיף לחכות אם יש חשש

  לי ראובני
  10/06/2020

  אני שומעת את החרדה בשאלה שלך
  ונראה לי שיותר מהכל זה בעייתי להנות ולהתמסר לחוויה מינית שיש בה עונג.
  אני חושבת שאם יש חרדה מהדבקות אז שווה להמתין או לחילופין להתחיל את הקשר בהדרגה דרך מסכים, זום או ואוטס אפ ואז לעבור למפגשים.
  כשירגיש בטוח והחרדה הכללית תרד, אפשר יהיה לחשוב שוב על יחסים אינטימיים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בושה בקיום יחסי מין יש מאין עם בן זוג קבוע
  אנונימית
  24/05/2020

  היי, בחודשים האחרונים אני מאוד מתקשה לקיים יחסים עם בן הזוג האהוב והמקסים שלי שאני מאוד נמשכת אליו ומרגישה גם חשק רב לכך. הסיבה היא תחושת בושה פנימית שהתפתחה לי.
  זה מאוד משונה כי ירדתי במשקל למשקל בו אני מרגישה הרבה הרבה יותר טוב עם עצמי, התחלתי להתאמן ולהתחטב, ויש בי משהו שמתקשה למרות כל האושר החדש ליזום.
  אני מרגישה בושה שמשתקת אותי ואני לא יודעת להסביר. אני מרגישה שהחשק שלי גבר, בגלל השינוי החיצוני המגניב שעברתי, אך מצד שני בושה גדולה ליזום או להראות שאני מעוניינת. בן הזוג שלי לחלוטין מודע, אנחנו מדברים על הכל בתקשורת הכי פתוחה שיש, ואנחנו לא יודעים להסביר מה זו התחושה הזאת שהתפתחה אצלי.
  אני בכלל לא יודעת להגיד אם זה קשור למראה שהשתנה, לתחושתי לא, כי הוא רק גורם לי ליותר חשק. לפני כמה ימים אמרתי שאני עושה צעד ויוזמת, כי הוא מאוד סבלן ומודע לקושי שלי עכשיו אז הוא לא לוחץ עליי.
  ברגע שיזמתי הוא אמר ״אווו״, כזה של התלהבות ושמחה, של התרגשות והפתעה. ההפתעה הזו שהוא הביע, גרמה לגוף שלי להשתתק ולהתבייש ומיד שיתפתי אותו שאני נאלצת לחזור בי.
  אני לא יודעת מה יש לי וקשה לי כל כך, גם כי אני באמת רוצה, ופשוט בושה פנימית מונעת ממני מלהפגין את המיניות שבי. אני כן יודעת לומר שמיניות אף פעם לא הייתה שיח פתוח בבית שלי, שלאיברי מין הומצאו בילדותי שמות ילדותיים אחרים ושמעולם לא נאמרו כאן המילים פות או פין.
  כדי להיעזר באמא שלי כדי להתחיל לנטול גלולות, רשמתי לה כשהייתי בכיתה י״ב (אני בת 23) הודעת וואטסאפ מרוב בושה לדבר על כך פנים מול פנים. היא הגיבה בצורה נהדרת, לא מביכה ולא מתנגדת, ועדיין אין דיבור כזה אצלי במשפחה (אני עדיין גרה עם הוריי ואחיי).
  אני חושדת שזה קשור לבושה שאני חשה עכשיו. אבל למה בתחילת הקשר לא הייתה לי שום בעיה אם כך, ורק עכשיו הבושה הזאת התפרצה? גם מול בן הזוג שלי אני לא אומרת את המילה ״פות״. זה היה מאז ומתמיד. אבל למה עכשיו אני מרגישה בושה מלרצות את האקט הזה? למה אני לא מרגישה בנוח עם בן הזוג שלי שהוא הכי מכיל ומתקשר בעולם? מה קרה לי פתאום? אשמח אם מישהו יוכל לשתף מנסיונו או לחלוק איתי עצות. תודה רבה וסליחה על האורך.
  נ"ב -
  יש לציין כי הוא בן הזוג השני שלי. לפניו הייתי בזוגיות 5 שנים שבה לא קרה לי שחשתי את התחושה הזאת. בנוסף אם זה לא היה ברור, אני ובן זוגי קיימנו יחסים מלאים ונפלאים רוב רובו של הקשר (ביחד שנתיים), ורק בחודשים האחרונים הבעיה הזו התפרצה. תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שינויים מצריכים הסתגלות

  לי ראובני
  27/05/2020

  יקרה
  כל מה שאת מתארת מאוד הגיוני ומובן. עברת שינוי, ירדת במשקל, יש לך יותר חשק, את פתאום מודעת להיותך יצור מיני, זה נפלא, זה נהדר. אני חושבת שזה מרגיש ומקסים. פתאום לגלות עולם שלם של תחושות ורגשות נעימים וחדשים.
  זה יכול בהחלט להיות גם מאתגר ומצריך הסתגלות.
  כמו כל שינוי, פיזי או רגשי אנחנו צריכים זמן.
  להרגיש בנוח בגוף החדש.
  להרגיש בנוח עם התשוקה שהתעוררה.
  לקבל מעצמנו אישור פנימי להיות יצוריים מיניים חשקניים ונהנתניים. אולי אם יהיה לך מרחב פרטי, לא בבית של ההורים לחקור את זה יהיה לך קל יותר להנות מזה באופן מלא.
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שחזור הגדלת איבר מין לפני קיום יחסים
  Yoni
  21/05/2020

  גיליתי את איבר המין והוא התנפתח ממש אהבתי ועלה ב2 ס"מ ונהיה עבה. ניסיתי לשחזר את זה לפני קיום יחסי מין ללא הצלחה.
  מה ההסבר מאחורייך זה ואיך ניתן לשחזר דבר כזה שוב?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הגדלת אבר המין

  ד''ר ליאורה אברמוב
  27/05/2020

  לא מבינה את השאלה שלך

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • זקפה?

  לי ראובני
  27/05/2020

  בכל פעם שאנחנו חווים עוררות, גברים ונשים, איבר המין מתמלא ונגדש כלי דם. זה קורה בכל עוררות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול בחרדת ביצוע וקושי להגיע לזקפה עם אישה שאני אוהב
  ברק
  21/05/2020

  גבר שנות 30.
  הכרתי מישהי והתחלתי לפתח אליה רגשות חזקים אבל מאוד מוזר. בדר"כ אין לי חרדת ביצוע או בעיות זקפה. דווקא עם אישה שאני מאוהב בה אין לי זקפה עם קונדום . ואני מתקשה להגיע לזקפה. נוצר מצב שהיא חושבת או שיש לי בעיה או שאני לא נמשך אליה.

  אני נמשך אליה בטירוף. אפילו אמרתי לה שאני מקנא בטלפון שהיה לי בתקופת המחזור. אני אוהב אותה באמת.


  מוזר לי מאוד. איך מטפלים בזה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חרדת בצוע

  ד''ר ליאורה אברמוב
  27/05/2020

  לא מפתיע וקורה להרבה גברים כשדווקא נורא רוצים לתפקד טוב כי אכפת להם מהבחורה הם מפתחים חרדת בצוע.
  ככל שתהיה יותר השתדלות לתפקד ויותר התאמצות" הזקפה לא תהיה. כדאי לפנות עם בת הזוג לטיפול מיני כדי להוריד את החרדות ואת אי ההבנות
  בינתיים לטווח הקצר מציעה לפנות לרופא משפחה ולקבל כדורים זמניים לשיפור הזקפה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום