אהבה

רוצה לדעת על אהבה? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי אהבה. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
אהבה הינה שם כולל לקבוצת תחושות כלפי יצור חי או חפץ, שמצביעות על חיבה עזה ולרוב גם על התקשרות. אולם, לרוב, המושג אהבה מתייחס לתחושה עמוקה של אכפתיות ודאגה כלפי יצור חי אחר. נהוג לסווג אהבה לסוגים שונים, בהתאם למושא האהבה: אהבה הורית שמרגישים הורים כלפי ילדיהם וילדים כלפי הוריהם, אהבה חברית שמרגישים חברים וידידים אלה כלפי אלה, אהבה עצמית אותה חש אדם כלפי עצמו, אהבה כלפי חיית מחמד וכמובן אהבה רומנטית שמופנית כלפי אדם אחר, איתו היינו רוצים להיות בקשר רומנטי. אולם, למרות מגוון הסוגים הקיים, לרוב כשאומרים אהבה, מתכוונים דווקא לאהבה רומנטית.

כימיה של אהבה


המודלים הביולוגיים רואים באהבה רומנטית בפרט ובאהבה בכלל דחף מבין הדחפים שמאפיינים יונקים, לכן הם ממקמים רגש זה יחד עם תחושת רעב וצמא. הלן פישר, מומחית מובילה בנושא האהבה, מחלקת את חווית האהבה לשלושה שלבים חופפים חלקית: שלב התאווה חושף את האדם לאנשים אחרים. שלב המשיכה הרומנטית מעודד את אדם למקד את האנרגיה שלו ביצירת זוגיות עם אדם ספציפי. ואילו שלב ההתקשרות נוצר כדי שנוכל להישאר עם בן הזוג מספיק זמן כדי לאפשר לילד שנוצר מחיבור זוגי זה להתבגר קצת.

תאווה

, שהינה שלב האהבה הראשון, הינה התשוקה המינית הראשונית אשר מובילה כאמור להזדווגות וגורמת לשחרור מוגבר של הורמונים מין - טסטוסטרון ואסטרוגן, שבתורם משפיעים על התשוקה שאנו חשים. השפעותיהם של ההורמונים לא נמשכות לרוב מעבר לכמה שבועות.

משיכה

לעומת תשוקה, הינה פרטנית ורומנטית יותר. משיכה מופנית כלפי בן זוג אחד ספציפי ומערבת בתוכה התאהבות, חיבה ומחויבות. מחקרים חדשים בחקר המוח הראו, כי כאשר אנשים מתאהבים, המוח משחרר בעקביות קבוצה מסוימת של חומרים כימיים, ביניהם: פרומונים (מולקולות ריח שמטרתן למשוך בן זוג), דופמין, נוראפינפרין וסרוטונין.

חומרים כימיים אלה מגרים את אזור במוח שאחראי לתחושת ההנאה, דבר המוביל לתופעות לוואי, כגון: עלייה בקצב לב, חוסר בתיאבון ובעייפות, תחושה חזקה של התרגשות, אושר, "פרפרים בבטן", אופוריה, התמקדות במושא האהבה ועוד. מחקרים שבוצעו לאורך השנים מצביעים כי שלב זה נמשך בדרך כלל בין שנה וחצי לשלוש שנים. לעתים, לאחר תום התקופה הזו, זוגות מרגישים סוג של התפכחות ואז לרוב מתרחשות גם הבגידות.

התקשרות

הינה השלב השלישי. היא אחראית לקיומן של מערכות יחסים ארוכות טווח, היות ושני השלבים הראשונים של תאווה ומשיכה הינם זמניים בלבד. התקשרות הינה תחושה של חיברות וקירבה נפשית שאחראית להימשכותה של מערכת יחסים לאורך שנים ואף עשרות שנים. התקשרות מבוססת בדרך כלל על התחייבות ארוכת טווח בין בני הזוג, כגון נישואים וילדים. מחקרים הראו כי התקשרות בין בני זוג מקושרת לרמות גבוהות בגוף של הורמוני אוקסיטוצין (אשר מופרש במהלך קיום יחסי מין בין בני הזוג וגורם להתקרבות רגשית) ווזופרסין, זאת בהשוואה לבני זוג במערכות יחסים קצרות טווח.

אהבה רומנטית


מקום הכבוד שקיבלה אהבה רומנטית בתרבות המערבית נובע ככל הנראה מן הקשר הישיר בינה ובין המשכיות המין שלנו. ייחודה של אהבה רומנטית הוא בכך שמעבר לתחושות של דאגה ואכפתיות כלפי בן הזוג והשאיפה המתמדת להימצא בקרבתו, אנו חשים גם תשוקה ומשיכה מינית המובילות בסופו של דבר להזדווגות ולהתרבות.

בעבר, אהבה תפסה מקום מרכזי הרבה פחות בחיי היומיום ובהחלטות גורליות, שלא לומר אפילו די שולי. נישואים הוסדרו על פי שידוך, החלטת הורים והמעמד החברתי, ולכן היה מעט מאוד קשר בין הולדת ילדים לבין אהבה. אולם, לאורך השנים היחס לאהבה השתנה רבות והיא הוצבה על כן כבוד כה גבוה, שיש המשווים אותה לדת. סיבה נוספת לכך, היא כי השפעת גל האינדיבידואליזם ששטף את העולם המערבי בכמה עשרות השנים האחרונות, יש הרואים באהבה רומנטית כלפי בן הזוג, סוג של הרחבת האדם את עצמו באמצעות בן אדם אחר.

חיפוש אהבה


"לא טוב לאדם להיות לבדו" אמר אלוהים, ואכן רבים מאיתנו כמהים למצוא אהבה. כיום, להבדיל מבעבר, ישנן שיטות רבות ומגוונות למצוא אהבה. מעבר להיכרויות מקריות קלאסיות, שאחריות לכמה וכמה סיפורי אהבה, ניתן לבקש עזרה מחוג החברים תוך הסבר מעמיק כמובן בנוגע למי ומה אתם מחפשים. ניתן להיעזר במגוון החברות שמציעות כיום היכרויות טלפוניות. בנוסף, עולם האינטרנט פתח בפני הרווקים עולם חדש ומרתק של הכרויות, בעזרתו ניתן להכיר אנשים מכל קצוות התבל.

אהבה ממבט ראשון


מי שחווה אהבה ממבט ראשון, מתאר אותה כתחושה מדהימה שחווים כאשר מביטים בפעם הראשונה על אדם שנראה בעיני המתבונן ככליל השלמות. המתבונן במאוהב מרגיש תחושה של חיבור וחושב כי מצא את אהבת חייו. ואולם, לרוב אחרי היכרות הקלים, רוב האהבות ממבט ראשון מתגלות כתשוקה גרידא.

המתנגדים למושג אהבה ממבט ראשון, טוענים כי אהבה כוללת בתוכה גם משיכה נפשית, וכי אין אפשרות להכיר נפשו של אדם אחר רק מהתבוננות בו, אלא רק לאחר היכרות מעמיקה. בנוסף, יש הטוענים כי אהבה ממבט ראשון הינה יותר נחלתו של המין הגברי, היות ולהבדיל מנשים, גברים אוהבים מחוץ פנימה – הם נמשכים קודם כל אל חיצוניות האשה ורק לאחר מכן אל נפשה ואופייה. זאת להבדיל מנשים, שלפי הטענה, נמשכות קודם כל אל פנימיות בן הזוג שמולן – אל אופיו ונפשו ורק לאחר מכן אל חיצוניותו.

דיכאון אהבה


לא כל האהבות וההתאהבויות צומחות אל תוך זוגיות, ולא כל זוגיות שורדת. כאשר אהבה נגמרת, הדבר מלווה לרוב בתחושת בדידות, עצבות ואף דיכאון, שעוצמתם תלויה במגוון מאפיינים אישיותיים, בסיפור האהבה עצמו, בבן זוג שהיה מעורב, במשך ועומק סיפור האהבה שנגמר ועוד.

במקרים רבים, התמודדות על סיום של סיפור אהבה או עם אהבה נכזבת, שמלווה בתחושת דיכאון, מזכירה תהליך אבל. אנו נדרשים להיפרד לא רק מאדם מסוים, אלא גם מתחושת האהבה שמילאה אותנו ולעתים גם משגרה שליוותה אותנו מזה זמן מה, דבר לא פשוט כלל וכלל.

ואולם, חשוב לזכור, שלא קיים כמעט אדם בעולם שלא חווה לפחות פעם אחת שברון לב ודיכאון אהבה, זה טבעי ונורמאלי והכי חשוב – זה עובר. הזמן אכן מרפא את הפצעים ומאפשר לנו לאזור כוחות ולהיפתח לבן אדם חדש.

אהבה עצמית


אהבה עצמית שמרגיש האדם כלפי עצמו, הינה פקטור ומניע חשוב בכל תחומי החיים. אדם שחש כי אינו טוב מספיק ואשר אינו אוהב את עצמו, נוטה לשדר גישה זו של חוסר ביטחון עצמי לשאר העולם, דבר שמקשה עליו להתקדם בתחומי החיים.

יש שאהבה עצמית, שהינה תחושת קבלה עצמית וביטחון עצמי, נבנית כבר בגיל הילדות בזכות יחס הסביבה כלפי הילד, אך לא תמיד. במידה והדבר לא קרה בגיל הילדות, על האדם מוטלת האחריות לבנות אהבה עצמית בעצמו. יש שפונים לשם כך לעזרה מקצועית יותר בדמות מטפל או פסיכולוג ויש שמנסים לעשות זאת לבד, שלב אחר שלב תוך שימת לב מיוחדת על הפסקת הלקאה עצמית כשטועים ועל הרבה מחמאות וטפיחות לעצמי על השכם כאשר מצליחים בדבר זה או אחר.

אהבה עצמית חשובה במיוחד בנושא של זוגיות, היות ואדם שאינו אוהב את עצמו ולא מרגיש כאדם שלם בפני עצמו יתקשה לקיים זוגיות בריאה ומערכות היחסים שיפתח יהיו לרוב הרסניות. אדם שמגיע למערכת יחסים מנקודת התחלה של חסר, יתקשה לרוב להעניק אהבה או לקבל אהבה מבן הזוג, דבר שלרוב יוביל לחוסר הרמוניה בין בני הזוג.

אהבה וזוגיות


כאשר אהבה מתבססת קמעה ומגיעה לשלב השני של המשיכה לפי התיאוריה של פישר, מתחיל גם תהליך בניית הזוגיות. ברוב המקרים, תחושת האופוריה שמתלווה לתחילת הזוגיות פגה לאחר זמן מה ואז עולות הבעיות. פתאום אנו מוצאים את עצמנו ניצבים מול אדם אחר, בעל אמונות, תחושות ורצונות משלו. או אז מתגלעים הריבים ותם לו עידן ירח הדבש.

אין כמעט זוגיות שאין בה בעיות כאלו או אחרות. אבל, היות ורוב בני הזוג מעוניינים שהזוגיות תחזיק לאורך שנים ארוכות, וכאמור בעיות תמיד יהיו, מה שחשוב באמת הוא היכולת של בני זוג להתגבר על יחד על המכשולים שהחיים מציבים בפניהם.

העולם בו אנו חיים שונה מאשר העולם בו חיו אבותינו ומעבר לשאר השינויים עלינו להתמודד עם שינויים שחלו בנושא המגדר. הבעייתיות נובעת מכך שבעוד שעל פני השטח תחומי האחריות של בני הזוג אמורים להיות דומים, מתחת לפני השטח עדיין קיימת ההגדרה המגדרית שמועידה לכל אחד מבני הזוג תפקידים ותפקודים שונים בתוך הזוגיות.

כל מומחה ליחסים, יגיד לכם שהבסיס לזוגיות איתנה, שיכולה להתגבר על המכשולים ועל ואף על שינויים מהותיים, טמון בתקשורת זוגית. תקשורת זוגית טובה הינה מיומנות נרכשת, כמו כל מיומנות אחרת. וכדי לעזור לבני הזוג שמתקשים או כאלה שנמצאים בתחילת דרכם, פותחו לא מעט שיטות לתקשורת זוגית טובה. אחד הקווים המנחים של תקשורת זוגית, הוא התזכורת המתמדת לבני הזוג כי מה שחשוב באמת זה היחסים ביניכם ולא הוויכוח הנוכחי (כאמור, ויכוחים תמיד יהיו).

למרות שרבות נאמר על כך שהפכים נמשכים, התאמה בין בני זוג הינה גורם נוסף שעוזר לקיים מערכת יחסים ארוכת טווח. מרות שרוב רובם של הזוגות לא מתאימים מכל הבחינות, חשוב שתהיה התאמה כלשהי בתחומי החיים המשמעותיים לבני הזוג, התאמה זו תסייע לבני הזוג למצוא פשרה שמתאימה לשניהם בתחומים שהם פחות מתואמים בהם.

אהבה וסקס


סקס שמלווה ברגש אהבה כלפי בן הזוג נחשב מבחינות רבות למספק יותר מאשר סקס עם בני זוג מתחלפים או עם בן זוג שאנו מעוניינים בו אך ורק מבחינה מינית. ואולם, זוגות רבים מגלים כי לאחר כמה שנים של זוגיות חלה שחיקה בנושא הסקס - יחסי המין שהיו בהתחלה פרועים ותכופים, הופכים לשגרתיים ותכיפותם ירדה מאוד.

הפתרונות לכך הם שונים ומגוונים מאוד – תלוי בפתיחותם של בני הזוג לנושא. יש כאלה שרוכשים מגוון צעצועי מין שיכולים להכניס קצת פלפל בחיי המין, משדרגים את המשחק המקדים, משקיעים בתחום הרומנטי וכו'. מה שחשוב הוא ששני בני הזוג יהיו מסופקים, כי כמו שנהוג להגיד "סקס טוב לא מבטיח זוגיות טובה, אבל סקס רע בטוח יכול להרוס זוגיות".

אהבה ורומנטיקה


רומנטיקה, כמו הסקס, מאפיינת בעיקר את ירח הדבש של האהבה והזוגיות, אך חולפת עם השנים וחבל. מחוות רומנטיות כמו מתנות קטנות, הפתעות מיוחדות תוך התחשבות ברצון בן הזוג, ארוחות רומנטיות ואפילו כרטיסי ברכה או מכתבי אהבה, יכולים להכניס לא מעט פלפל לתוך הזוגיות ולעורר מחדש את תחושת הפרפרים בבטן.

רומנטיקה שייכת כאמור לשלבי החיזור, כאשר בני הזוג עדיין מנסים להרשים אחד את השני ולזכות זה בלבה של זו. אולם, חשוב לא לשכוח את חשיבותה של הרומנטיקה גם לאחר ששני בני הזוג מכירים אחד את השני היטב, היות ומחוות רומנטיות יכולות להצית מחדש את האש בין בני הזוג ולשבור קצת את השגרה שהיא מנת חלקם של רוב הזוגות.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

מיניות האישה, מין נשי

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קשיים מיניים, תקשורת מינית וזוגית, תפקוד מיני, כאבים בקיום יחסי מין, כאב בחדירה, אורגזמה נשית, יובש ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • שאלה נוספת ללי ראובני
  מריה
  31/05/2019

  בהמשך לשאלה שלי על הוספת צעצועי מין בזוגיות לסבית.ועם האי נוחות שאני מרגישה להיות הנחדרת. רציתי לשאול משהו נוסף שמאוד מפריע לי ולנו .
  כל כמה חודשים,אני סובלת מדלקות חוזרות בדרכי השתן .שריפה וצריבה ותחושה לא נעימה.ואני שמתי לב שזה מופיע בערך חצי יום או יום שלם לאחר שאני ובת זוגי מקיימות יחסים עם סטראפאון (אני הנחדרת).זה כל כמה חודשים חוזר הדלקות.ואז שוב נותנים לי אנטיביוטיקות .ואז שוב פעם.

  ואנחנו נקיות.לא מעבירות בנינו צעצועים.

  אני לא מרגישה בנוח לפנות עם הבעיה הזו לאורולוג .כי פוחדת שאני עלולה להתקל בתגובות של בורות והומופוביה.כבר קרה בעבר שהרבה רופאים הגיבו בצורה פוגענית כשהבינו שאני נשואה לאישה.

  מה אפשר לעשות וממה לדעתך הדלקות האלו חוזרות כל הזמן??

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איכות הצעצוע

  לי ראובני
  03/06/2019

  הי יקרה
  ראשית צריך לבדוק את איכות הצעצוע עצמו שעשוי סיליקון ולא פלסטיק ושאין סיכוי שהוא עצמו יוצר את הדלקת.
  אם יש חשש, שימו קונדום על הצעצוע עצמו.
  שנית, כדאי לחזק את המערכת החיסונית, לבלוע אסידופלוס או ויטמנים לנשים כדי למנוע דלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הוספת צעצועי מין בזוגיות לסבית
  מריה
  28/05/2019

  נעים מאוד.שמי מריה.יש לי בת זוג קבועה 8 שנים.
  בתקופה האחרונה התחלנו להשתמש בצעצועי מין כמו סטראפון.זה שידרג לנו את חיי המין.אבל לא נעים לי מזה.כי רוב הזוגיות שלנו לא השתמשנו כלל באביזרי מין. ובת הזוג שלי תמיד הייתה אומרת שלהשתמש בסטראפון -זה מבחינתה בחורה ש"צריכה גבר" או דו מינית.
  אני מגדירה את עצמי לסבית.אני נמשכת לנשים. האם זה הגיוני שאני אוהבת להיות בתפקיד הנחדרת כשאנו משתמשות בסטראפון?
  למרות שאני לסבית ??

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אין דבר כזה נכון או לא נכון במיניות

  לי ראובני
  28/05/2019

  מה שנכון לכל אחד ואחת במיניות הוא לא תמיד פוליטיקלי קורקט ואין דרך להגדיר מה נכון ומה מתאים.
  אם את רוצה לחדור והיא מוכנה להיות נחדרת וזה מה שמתאים לשתיכן, אז למה לא?
  זה לא הופך אתכן לנשיות או לגבריות אלא רק משחקיות ונהנות ומחוברת לעצמכן ומאפשרות לכן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ייסורי מצפון ורגשות אשם
  אדל
  21/05/2019

  שלום,
  אני בת 39 נשואה באושר עם ילדים. כשעולות בראשי מחשבות על סיפור עצמי, אני מיד נרתעת ומחפשת משהו אחר לחשוב עליו. לאחרונה החלטתי לברר עם עצמי ממה נובעת ההרתעות, נזכרתי שלאורך כל שנות הנעורים, הרגשתי ייסורי מצפון קשים בגלל אוננות וזה מאוד הוריד לי בביטחון. ומאז ועד היום יש לי את אותן תחושות. בעיני זה לא מקובל כשכבר נשואים והאמת שבשגרה יש כל כך הרבה טרדות שהנושא המיני די נדחק. אבל בימים מסויימים בחודש הנושא כן עולה ומושך, אך משהו פנימי מהדהד בראשי שזה אסור. אני ממש מתביישת שזה בכלל עולה לי לראש ועוד יותר מתביישת לנסות לעשות את זה כמו בעבר, כי מיד אני נזכרת ברגשות האשם שעולים מיד לאחר מעשה.
  אני גם סובלת מערך עצמי נמוך וזקוקה כל הזמן לחיזוקים מהסביבה. אני מנסה למצוא דרכים לקבל את הביטחון מחשיבה חיובית על עצמי מבלי התלות בסביבה, ואני חוששת שאם אחזור על מעשה העבר בנעורים עם הסיפוק העצמי, יחזרו ייסורי המצפון שיורידו לי את הביטחון לגמרי.
  מצד שני, אולי זה יכול לתרום ולשפר את ההרגשה כלפי עצמי? אולי זה כן יגרום לי להסתכל על עצמי אחרת, יפה ומושכת יותר בעיני עצמי?
  קצת מבולבלת. אשמח לעצה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חשוב להענות לקריאה של הלב

  לי ראובני
  22/05/2019

  יקרה
  אוננות הוא נושא מורכב בתרבות שלנו, מעורר טאבו, לא קל להתמודדות. אין ספק שאנחנו רוצות לגעת בו, להיות בחוויה של גמישות ואושר, וזה לא קל להרשות לעצמנו להיות נשים מיניות, מסופקות, אוטונומיות.
  הרבה פעמים העדר מודלים, גורם לנו לפגיעה ביכולת ההנאה, אנחנו פשוט חשות חיבור לגוף, לעונג, להרשאה עצמית.
  אין ספק שלתת לעצמנו לגיטמציה זה חשוב, אבל גם מאוד מאתגר. טפול רגשי מיני בהחלט יכול לעזור. לשמוע אדם אחר אומר לך כמה זה בריא, לגיטימי, משמעותי שאת תרגשי בנוח בתוך העור של עצמך, באהבה, בשמחה, בהתרגשות.
  גם עם החיים לא היטיבו איתך בילדותך, גם עם בנעורייך היו לך הרבה ספקות, יש לך הזדמנות אדירה לעשות שינוי.
  טיפול יכול לעזור. מקווה שתמצאי מקום שיאפשר לך את המרחב לחקור ולבחון מה נכון לך.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בתוליות בגיל מבוגר- התייעצות
  בת 40
  06/05/2019

  היי,
  טוב אז זו בעיה נוראית..כי ברור לי שלא יהיו לי ילדיםוגם בנ"ז.

  אז בגדול ביחס לחברותיי בגיל הנעורים כן היו מתחילים איתי ובכלל אני לא חייזר.וגם כשהייתי יוצאת.
  אבל הכל הסתבך לי הן מבחינה רגשית מינית והן מבחינה גופנית.
  זה התחיל במודעות יתר ובבישנות כלומר מה יגידו עליי שיש לי חבר כי לאף אחת עוד לא היה. הקטע שתמיד הייתי מסרבת.
  זה ממשיך גם לטבעות על השיניים, רזון קיצוני שתמיד העירו לי על הגוףך שגרם להסתגרות ושנאה עצמית המון שנים עד גיל 30+, חוסר התפתחות חזה , קבלת מחזור בגיל 16 ועוד...
  בקיצור מחסור בחוויות מיצידי= הימנעות.

  במקביל מבחינה נפשית, הייתי מאוד מאוד עצובה גם בגילאי 20. הורי היו בהליגי גירושין ממש קשים והיה לי חשש לגבי המצב הכלכלי , היחסים בזוגיות שלהם גרמה לי לתפיסת עולם פימניסטית יש לי אחות עם נכות , צרכים מיוחדים והייתי מטפלת בה עד היום בעצם וכל זה מכניס לדאון...
  סקיצור איך אומרים כשיש מלחמה אז הראש לא בסקס...

  ושוב נחזור לבישנות, הייתי מתבישת להביא הביתה בחורים הרגשתי שונה, גם בגלל מצב כלכלי..

  מאחר והייתי מושכת אז הרגשתי שמתחילים איתי רק בגלל המראה ו או הגוף שתמיד משך תשומת לב.שלא איכפת להם מי אני. בכלל לא מאמינה באהבה פחד מפרידה.

  ובעניין תשוקה ומיניות , חוסר ביטחון מוחלט לגבי הגוף שכל הזמן מוסתר ונמאס מהערות על הגוף. כל מגע מקפיץ אותי.
  שוב בישנות מעירות ביחוד בגלל החזה..
  ובאופן כליי גם כשאני כיום אישה עדיין אני שונאת את הגוף שלי אין לי שום ביטחון איתו.
  כשאני יוצאת עם מישהו ישר נוגעים ישר מנשקים וזה מגיל צעיר ומאוד מאוד קשה לי כך. אני מרגישה תמיד שאין לי חשק שאני לא נמשכת.
  לא מבינה איך אחרים קופצים למים...

  הקטע שהיום אני בת 40 ועדיין לא מסוגלת להיות בקשר אינטימי שמתי לב שזה ממש מלחיץ אותי ואני רוצה שהפרטנר ילך , בעצם כל החיים אני בורחת הן מהפן הרגשי והן מהפן הגופני.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מצריך טיפול

  לי ראובני
  15/05/2019

  יקרה
  נשמע שאת עם המון המון מודעות עצמית, מבינה איפה האתגרים, מה קשה, מה אפשרי, למה את זקוקה ואיפה את רוצה להיות. נשמע שהדבר שהכי מתבקש בשלב הזה הוא טיפול מעמיק בתחום המיניות, שיקדם אותך למצב שאת מסוגלת לייצר אינטימיות מינית עבור עצמך ובעיקר להרגיש שאת יכולה לבחור האם להביא ילד לעולם, לבד או בקשר.
  לא הייתי מרימה ידיים משום חלום. הכל עוד אפשרי.
  ממליצה על תהליך טיפול מיני בליווי סרוגייט, עמו תוכלי לתרגל בפועל זוגיות ואת כל המרכיבים של קשר זוגי.
  המרפאה של ד"ר רונית אלוני בתל אביב מאפשר את השירות הזה כך שאני ממליצה לך בחום לפנות אליה לתהליך.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • "גירוי" מיני תמידי- התייעצות
  שני
  12/04/2019

  אני בת 28
  ואמא לתינוק בן שנה וחודשיים
  בערך שלושה חודשים אחרי שהתחלתי להניק את התינוק שליהתחילה אצלי תופעה מביכה של אורגזמה תוך כדי הנקה
  קראתי על התופעה והבנתי שאני לא לבד
  שנאתי את זה ממש. זה יכל להיות 5 6 פעמים ברצף. ממש מתסכל ומיותר לציין שאין לזה שום קשר לתינוק שלי.
  הרגשתי שהגוף פשוט שולט בי ולא אני בו.
  אחרי כמה חודשים הפסקתי להניק וירדה לי אבן מהלב
  אבל אתמול בלי שום הודעה מוקדמת התופעה חזרה באמצע שאני בשיא הלחץ בעבודה
  ונמשך גם היום
  אציין שאני במחזור למרות שלא חושבת שיש קשר.
  זה בלתי נסבל ואני מרגישה שזה ממש פוגע בי ובתפקוד שלי. אני ממש מתביישת בזה ורוצה שזה יגמר. זה רחוק מחשק מיני. איך ניתן לטפל בתופעה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עוררות מינית מתמדת

  ד''ר ליאורה אברמוב
  14/04/2019

  תופעה מוכרת שנקראת PGAD הרבה פעמים הסיבות לא ידועות. מאחר וזה מתקשר אל שינויים של אחרי לידה כולל שינויים הורמונליים מאמינה שהתופעה תעבור מעצמה
  אם לא, כדאי שתפני להערכה מקיפה של בדיקה גינקולוגית בידקת אולטראסגאונד אחני ברור הורמונלי ברור נוירולוגי ועוד
  יש פרוטוקול לברור הבעיה ולטיפול בהתאם לסיבות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה על המענה-שאלה

  שני
  14/04/2019

  האם יכול להיות שהעצב נפגע פיזית כתוצאה מהלידה עצמה?
  כמה זמן לחכות ע"מ שזה יעבור לבד ואם לא אפנה לבדיקה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אי חשק מיני כבר כמה שנים
  אנונימית
  09/04/2019

  אני בת 23 ואני וחבר שלי ביחד בערך 3 וחצי שנים. הקשר שלנו התחיל מ"סטוץ" ורובו היה קשר מיני. רציתי לשכב איתו בעיקר כי רציתי את המגע שלו ולהיות קרובה אליו. אחרי זה הקשר הפך לרציני ומאז עברו 3 שנים. אני מאוד אוהבת אותו, חושבת שהוא נראה טוב ומאוד מרוצה מהקשר שלנו בכל היבט אחר. לפני כ-8 חודשים עברנו לגור ביחד וגם זה עבר חלק ואני מאוד נהנית ביום יום לדבר איתו ולגעת בו ולהתחבק איתו.
  עם זאת, אני כמעט אף פעם לא מעוניינת לשכב איתו. חשבתי שהגלולות שלקחתי הורידו לי את החשק המיני ולכן הפסקתי לקחת אותן לפני חצי שנה.
  אין שום שינוי.
  הוא לא יודע כיצד אני מרגישה, וחושב שאני כן מעוניינת. אני מעמידה פנים שאני גומרת מאז שהתחיל הקשר, ולא מסוגלת עכשיו להגיד לו את האמת וליידע אותו כיצד אני מרגישה.
  אני חושבת שגם אם הוא יידע זה לא ישנה כלום, כי אני פשוט לא מעוניינת ולא מרגישה חרמנית כמעט אף פעם.
  אני כן גומרת מאוננות והרבה פעמים חולמת שאני בוגדת בו עם גברים אחרים.
  האם יש מילות קסם שיכולות לעזור לי לפתור את המצב? מה אני יכולה לעשות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אתגר מוכר

  לי ראובני
  10/04/2019

  יקרה,
  מה שאת מתארת קורה לצערי לא מעט. ברגע שאלמנט הביטחון נכנס לקשר, הרבה פעמים הוא גורע מהיכולת שלנו לחוש תשוקה. חוקרת מפורסמת בשם רוזמרי בסון פרסמה מאמר שמתאר כיצד נשים בקשר מונוגמי ממושך אינן חשות עוררות מינית ספונטנית כבעבר ולרוב מה שקורה זה שהחשק מתעורר עשר דקות, רבע שעה, אחרי שהתחלנו. כלומר אנחנו נכנסות לחוויה מתוך רצון להיות קרובים אבל בסוף הגוף מגיב בתשוקה אחרי כמה זמן.
  אם זה מתאים לך, את יכולה לעשות ניסוי כזה עם עצמך, לנסות להכנס לסיטאציה מינית מתוך מחשבה שאחרי כמה דקות העוררות המינית תגיע מאליה, ואז לראות האם זה אכן קורה כך. אם כן דעי שזה מנגנון של הגוף, טבעי אצל נשים, ושאינך שונה במובן הזה. אם לא, האם תוכלי לפרט מה כן קורה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ווסת לאחר הפסקת נטילת גלולות
  שני
  03/04/2019

  התחלתי לקחת גלולות מתחילת הווסת ואני חייבת להפביק את נגלולות שאסיים את החפיסה.
  רציתי לדעת מתי הווסת מגיעה לאחא הפסקת גלולות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גלולות

  לי ראובני
  03/04/2019

  לוקחים 3 שבועות רצוף ואז שבוע הפסקה, שבשבוע זה יש ווסת. את מוכנת כל החודש

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גלולות

  שני
  03/04/2019

  אם אני עכשיו מפסיקה את הגלולות מתי יגיע לי ווסת?זה גורם לי לתופעות לוואי נוראיות וזה פעם ראשונה שאני לוקחת...נשאר לי 4 כדורים ו4 לבנים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איזה באסה

  לי ראובני
  03/04/2019

  זה מסתכל מאוד כשגלולות אינן מתאימות ויוצרות תופעות לוואי. זה מאוד משמעותי שאת מחוברת לגוף שלך ומבינה שהן לא מתאימות לך.
  בגדול ברגע שתפסיקי אז תוך כמה ימים הווסת תופיע.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גלולות

  שני
  03/04/2019

  אני באמת לא יודעת אם זה אכן מהגלולות אבל ישנם כאבי רגליים מאוד מאז שהתחלתי את הגלולות וחוסר תאבון ובחילות...
  תודה רבה לך את מקסימה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קרישיות דם

  לי ראובני
  03/04/2019

  שווה לבדוק
  תבקשי מהרופא משפחה לעשות בדיקות דם

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שפיכה נשית - ריח של שתן, מה עושים?
  רון
  24/03/2019

  היי..
  כשאני גומרת בזמן קיום יחסי המין, אני "משפריצה", מה שנקרא גם שפיכה נשית אם אני לא טועה..
  לאחרונה, לריח של השפיכה שלי יש ריח של פיפי (משולב עם עוד ריחות, אבל ריח דומיננטי של שתן), וזה ממש לא נעים וללא ספק מביש ומביך.
  חשוב לי לציין שאני בחורה צעירה ואין לי איזשהם בעיות בשליטה בסוגרים וכד'..
  האם יש דרך לשלוט על זה? האם זה באמת שתן? האם מאכלים מסויימים יכולים לעזור לריח (אמרו לי למשל שתפוח ירוק יכול לעזור, אבל לא יודעת עד כמה זה אמין).

  תודה מראש :)

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שפיכה נשית או שתן

  ד''ר ליאורה אברמוב
  27/03/2019

  בחלק מהנשים המדווחות על שפיכה נשית יש להן בעצם בריחת שתן בזמן אורגזמה
  מציעה לך להשתין לפני קיום יחסי מין
  להמנע מתנוחת דוגי שבה הלחץ על השלפוחית יותר גדול, ובמידה והצופעה ממשיכה לפנות לרופא אורוגינקולוג לברור.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • וסטיבולודוניה - כאבים בזמן החדירה
  צעיר
  05/03/2019

  חברה שלי סובלת מכאבים בסקס בזמן החדירה, הרופאה אומרת שזה וסטיבולודוניה. מה הטיפול המומלץ על ידכם לבעיה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול בוסטיבולודיניה

  לי ראובני
  05/03/2019

  ממליצה על טיפול משולב רגשי עם פיזי. כלומר טיפול עם מטפלת מינית מוסמכת וגם פיזיותרפיסטית לשיקום רצפת אגן שעוזרת למתיחת העור במבוא הערייה בנוסף מה שעוד יכול לסייע זה דיקור סיני וגם מריחת שמנים מדי ערב אחרי המקלחת.
  בנוסף הפסקת שימוש בגלולות שלעיתים מייבשות, בסבונים אינטימיים שגם מייבשים ובתחתוניות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול לוסטיבולודיניה

  ד''ר ליאורה אברמוב
  06/03/2019

  חשבו בשלב ראשון אבחון נכון כדי לנסות לאתר גורמים לבעיה. האופציות הטיפוליות הן טיפול מיני
  טיפול בפיזיותפריה רצפת אגן
  טיפול תרופתי מקומי להקטנת הרגישות העצבית במידה ואין בעיה רפואית כגורם
  שנוי סביבה הורמונלית
  דיקור סיני יכול לעזור
  לאחרונה כשכל הנ"ל לא עוזרים מוסיפים טיפול בזריקות בוטוקס מקומיות להקלה על הרגישות המקומית

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שתן מרובה לאחר קיום יחסי מין
  יוגב
  21/02/2019

  היי מדבר יוגב

  אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לפני שבוע בערך ומאז קורה לה שיש לה שתן מרובה,הרבה יותר פעמים מאשר לפני זה במשך היום.

  אני לא יודע כרגע על דברים אחרים שקרו לה מאז שהם לא היו לפני כמו לפעמים כאבי גב וקצת פצעים בפנים (שהיו גם לפני זה).
  האם זה יכול להעיד על משהו או שזה יכול לקרות גם ללא היריון ?

  ועוד שאלה כמה זמן אחרי קיום יחסי המין מומלץ לעשות בדיקת הריון ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • השתנה מרובה

  ד''ר ליאורה אברמוב
  27/02/2019

  לאחר קיום יחיס מין יכול להיות זהום בדרכי השתן ולכן דבר ראשון היא צריכה לעשות תרבית שתן
  אם התרבית תקינה היא צריכה לפנות לקופא נשים שכן יכול להיות שישי גירוי חיצוני בפות שגורם לצורך להשתנה
  לגבי בדיקת הריון היא תהיה חיובית כשבועיים לאחר קיום יחסי המין

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום