פורום מיניות האישה, מין נשי - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו קשיים מיניים, תקשורת מינית וזוגית, תפקוד מיני, כאבים בקיום יחסי מין, כאב בחדירה, אורגזמה נשית, יובש ועוד

מנהל הפורום

לי ראובני
לי ראובני
ד``ר ליאורה אברמוב
ד"ר ליאורה אברמוב
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר ליאורה אברמוב ללא פרסום בפורום

• ייסורי מצפון ורגשות אשם
    אדל
    21/05/2019

שלום,
    אני בת 39 נשואה באושר עם ילדים. כשעולות בראשי מחשבות על סיפור עצמי, אני מיד נרתעת ומחפשת משהו אחר לחשוב עליו. לאחרונה החלטתי לברר עם עצמי ממה נובעת ההרתעות, נזכרתי שלאורך כל שנות הנעורים, הרגשתי ייסורי מצפון קשים בגלל אוננות וזה מאוד הוריד לי בביטחון. ומאז ועד היום יש לי את אותן תחושות. בעיני זה לא מקובל כשכבר נשואים והאמת שבשגרה יש כל כך הרבה טרדות שהנושא המיני די נדחק. אבל בימים מסויימים בחודש הנושא כן עולה ומושך, אך משהו פנימי מהדהד בראשי שזה אסור. אני ממש מתביישת שזה בכלל עולה לי לראש ועוד יותר מתביישת לנסות לעשות את זה כמו בעבר, כי מיד אני נזכרת ברגשות האשם שעולים מיד לאחר מעשה.
    אני גם סובלת מערך עצמי נמוך וזקוקה כל הזמן לחיזוקים מהסביבה. אני מנסה למצוא דרכים לקבל את הביטחון מחשיבה חיובית על עצמי מבלי התלות בסביבה, ואני חוששת שאם אחזור על מעשה העבר בנעורים עם הסיפוק העצמי, יחזרו ייסורי המצפון שיורידו לי את הביטחון לגמרי.
    מצד שני, אולי זה יכול לתרום ולשפר את ההרגשה כלפי עצמי? אולי זה כן יגרום לי להסתכל על עצמי אחרת, יפה ומושכת יותר בעיני עצמי?
    קצת מבולבלת. אשמח לעצה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בתוליות בגיל מבוגר- התייעצות
    בת 40
    06/05/2019

היי,
    טוב אז זו בעיה נוראית..כי ברור לי שלא יהיו לי ילדיםוגם בנ"ז.

אז בגדול ביחס לחברותיי בגיל הנעורים כן היו מתחילים איתי ובכלל אני לא חייזר.וגם כשהייתי יוצאת.
    אבל הכל הסתבך לי הן מבחינה רגשית מינית והן מבחינה גופנית.
    זה התחיל במודעות יתר ובבישנות כלומר מה יגידו עליי שיש לי חבר כי לאף אחת עוד לא היה. הקטע שתמיד הייתי מסרבת.
    זה ממשיך גם לטבעות על השיניים, רזון קיצוני שתמיד העירו לי על הגוףך שגרם להסתגרות ושנאה עצמית המון שנים עד גיל 30+, חוסר התפתחות חזה , קבלת מחזור בגיל 16 ועוד...
    בקיצור מחסור בחוויות מיצידי= הימנעות.

במקביל מבחינה נפשית, הייתי מאוד מאוד עצובה גם בגילאי 20. הורי היו בהליגי גירושין ממש קשים והיה לי חשש לגבי המצב הכלכלי , היחסים בזוגיות שלהם גרמה לי לתפיסת עולם פימניסטית יש לי אחות עם נכות , צרכים מיוחדים והייתי מטפלת בה עד היום בעצם וכל זה מכניס לדאון...
    סקיצור איך אומרים כשיש מלחמה אז הראש לא בסקס...

ושוב נחזור לבישנות, הייתי מתבישת להביא הביתה בחורים הרגשתי שונה, גם בגלל מצב כלכלי..

מאחר והייתי מושכת אז הרגשתי שמתחילים איתי רק בגלל המראה ו או הגוף שתמיד משך תשומת לב.שלא איכפת להם מי אני. בכלל לא מאמינה באהבה פחד מפרידה.

ובעניין תשוקה ומיניות , חוסר ביטחון מוחלט לגבי הגוף שכל הזמן מוסתר ונמאס מהערות על הגוף. כל מגע מקפיץ אותי.
    שוב בישנות מעירות ביחוד בגלל החזה..
    ובאופן כליי גם כשאני כיום אישה עדיין אני שונאת את הגוף שלי אין לי שום ביטחון איתו.
    כשאני יוצאת עם מישהו ישר נוגעים ישר מנשקים וזה מגיל צעיר ומאוד מאוד קשה לי כך. אני מרגישה תמיד שאין לי חשק שאני לא נמשכת.
    לא מבינה איך אחרים קופצים למים...

הקטע שהיום אני בת 40 ועדיין לא מסוגלת להיות בקשר אינטימי שמתי לב שזה ממש מלחיץ אותי ואני רוצה שהפרטנר ילך , בעצם כל החיים אני בורחת הן מהפן הרגשי והן מהפן הגופני.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מצריך טיפול

לי ראובני
    15/05/2019

יקרה
    נשמע שאת עם המון המון מודעות עצמית, מבינה איפה האתגרים, מה קשה, מה אפשרי, למה את זקוקה ואיפה את רוצה להיות. נשמע שהדבר שהכי מתבקש בשלב הזה הוא טיפול מעמיק בתחום המיניות, שיקדם אותך למצב שאת מסוגלת לייצר אינטימיות מינית עבור עצמך ובעיקר להרגיש שאת יכולה לבחור האם להביא ילד לעולם, לבד או בקשר.
    לא הייתי מרימה ידיים משום חלום. הכל עוד אפשרי.
    ממליצה על תהליך טיפול מיני בליווי סרוגייט, עמו תוכלי לתרגל בפועל זוגיות ואת כל המרכיבים של קשר זוגי.
    המרפאה של ד"ר רונית אלוני בתל אביב מאפשר את השירות הזה כך שאני ממליצה לך בחום לפנות אליה לתהליך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• "גירוי" מיני תמידי- התייעצות
    שני
    12/04/2019

אני בת 28
    ואמא לתינוק בן שנה וחודשיים
    בערך שלושה חודשים אחרי שהתחלתי להניק את התינוק שליהתחילה אצלי תופעה מביכה של אורגזמה תוך כדי הנקה
    קראתי על התופעה והבנתי שאני לא לבד
    שנאתי את זה ממש. זה יכל להיות 5 6 פעמים ברצף. ממש מתסכל ומיותר לציין שאין לזה שום קשר לתינוק שלי.
    הרגשתי שהגוף פשוט שולט בי ולא אני בו.
    אחרי כמה חודשים הפסקתי להניק וירדה לי אבן מהלב
    אבל אתמול בלי שום הודעה מוקדמת התופעה חזרה באמצע שאני בשיא הלחץ בעבודה
    ונמשך גם היום
    אציין שאני במחזור למרות שלא חושבת שיש קשר.
    זה בלתי נסבל ואני מרגישה שזה ממש פוגע בי ובתפקוד שלי. אני ממש מתביישת בזה ורוצה שזה יגמר. זה רחוק מחשק מיני. איך ניתן לטפל בתופעה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עוררות מינית מתמדת

ד''ר ליאורה אברמוב
    14/04/2019

תופעה מוכרת שנקראת PGAD הרבה פעמים הסיבות לא ידועות. מאחר וזה מתקשר אל שינויים של אחרי לידה כולל שינויים הורמונליים מאמינה שהתופעה תעבור מעצמה
    אם לא, כדאי שתפני להערכה מקיפה של בדיקה גינקולוגית בידקת אולטראסגאונד אחני ברור הורמונלי ברור נוירולוגי ועוד
    יש פרוטוקול לברור הבעיה ולטיפול בהתאם לסיבות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על המענה-שאלה

שני
    14/04/2019

האם יכול להיות שהעצב נפגע פיזית כתוצאה מהלידה עצמה?
    כמה זמן לחכות ע"מ שזה יעבור לבד ואם לא אפנה לבדיקה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אי חשק מיני כבר כמה שנים
    אנונימית
    09/04/2019

אני בת 23 ואני וחבר שלי ביחד בערך 3 וחצי שנים. הקשר שלנו התחיל מ"סטוץ" ורובו היה קשר מיני. רציתי לשכב איתו בעיקר כי רציתי את המגע שלו ולהיות קרובה אליו. אחרי זה הקשר הפך לרציני ומאז עברו 3 שנים. אני מאוד אוהבת אותו, חושבת שהוא נראה טוב ומאוד מרוצה מהקשר שלנו בכל היבט אחר. לפני כ-8 חודשים עברנו לגור ביחד וגם זה עבר חלק ואני מאוד נהנית ביום יום לדבר איתו ולגעת בו ולהתחבק איתו.
    עם זאת, אני כמעט אף פעם לא מעוניינת לשכב איתו. חשבתי שהגלולות שלקחתי הורידו לי את החשק המיני ולכן הפסקתי לקחת אותן לפני חצי שנה.
    אין שום שינוי.
    הוא לא יודע כיצד אני מרגישה, וחושב שאני כן מעוניינת. אני מעמידה פנים שאני גומרת מאז שהתחיל הקשר, ולא מסוגלת עכשיו להגיד לו את האמת וליידע אותו כיצד אני מרגישה.
    אני חושבת שגם אם הוא יידע זה לא ישנה כלום, כי אני פשוט לא מעוניינת ולא מרגישה חרמנית כמעט אף פעם.
    אני כן גומרת מאוננות והרבה פעמים חולמת שאני בוגדת בו עם גברים אחרים.
    האם יש מילות קסם שיכולות לעזור לי לפתור את המצב? מה אני יכולה לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אתגר מוכר

לי ראובני
    10/04/2019

יקרה,
    מה שאת מתארת קורה לצערי לא מעט. ברגע שאלמנט הביטחון נכנס לקשר, הרבה פעמים הוא גורע מהיכולת שלנו לחוש תשוקה. חוקרת מפורסמת בשם רוזמרי בסון פרסמה מאמר שמתאר כיצד נשים בקשר מונוגמי ממושך אינן חשות עוררות מינית ספונטנית כבעבר ולרוב מה שקורה זה שהחשק מתעורר עשר דקות, רבע שעה, אחרי שהתחלנו. כלומר אנחנו נכנסות לחוויה מתוך רצון להיות קרובים אבל בסוף הגוף מגיב בתשוקה אחרי כמה זמן.
    אם זה מתאים לך, את יכולה לעשות ניסוי כזה עם עצמך, לנסות להכנס לסיטאציה מינית מתוך מחשבה שאחרי כמה דקות העוררות המינית תגיע מאליה, ואז לראות האם זה אכן קורה כך. אם כן דעי שזה מנגנון של הגוף, טבעי אצל נשים, ושאינך שונה במובן הזה. אם לא, האם תוכלי לפרט מה כן קורה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ווסת לאחר הפסקת נטילת גלולות
    שני
    03/04/2019

התחלתי לקחת גלולות מתחילת הווסת ואני חייבת להפביק את נגלולות שאסיים את החפיסה.
    רציתי לדעת מתי הווסת מגיעה לאחא הפסקת גלולות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גלולות

לי ראובני
    03/04/2019

לוקחים 3 שבועות רצוף ואז שבוע הפסקה, שבשבוע זה יש ווסת. את מוכנת כל החודש

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גלולות

שני
    03/04/2019

אם אני עכשיו מפסיקה את הגלולות מתי יגיע לי ווסת?זה גורם לי לתופעות לוואי נוראיות וזה פעם ראשונה שאני לוקחת...נשאר לי 4 כדורים ו4 לבנים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה באסה

לי ראובני
    03/04/2019

זה מסתכל מאוד כשגלולות אינן מתאימות ויוצרות תופעות לוואי. זה מאוד משמעותי שאת מחוברת לגוף שלך ומבינה שהן לא מתאימות לך.
    בגדול ברגע שתפסיקי אז תוך כמה ימים הווסת תופיע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גלולות

שני
    03/04/2019

אני באמת לא יודעת אם זה אכן מהגלולות אבל ישנם כאבי רגליים מאוד מאז שהתחלתי את הגלולות וחוסר תאבון ובחילות...
    תודה רבה לך את מקסימה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קרישיות דם

לי ראובני
    03/04/2019

שווה לבדוק
    תבקשי מהרופא משפחה לעשות בדיקות דם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שפיכה נשית - ריח של שתן, מה עושים?
    רון
    24/03/2019

היי..
    כשאני גומרת בזמן קיום יחסי המין, אני "משפריצה", מה שנקרא גם שפיכה נשית אם אני לא טועה..
    לאחרונה, לריח של השפיכה שלי יש ריח של פיפי (משולב עם עוד ריחות, אבל ריח דומיננטי של שתן), וזה ממש לא נעים וללא ספק מביש ומביך.
    חשוב לי לציין שאני בחורה צעירה ואין לי איזשהם בעיות בשליטה בסוגרים וכד'..
    האם יש דרך לשלוט על זה? האם זה באמת שתן? האם מאכלים מסויימים יכולים לעזור לריח (אמרו לי למשל שתפוח ירוק יכול לעזור, אבל לא יודעת עד כמה זה אמין).

תודה מראש :)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שפיכה נשית או שתן

ד''ר ליאורה אברמוב
    27/03/2019

בחלק מהנשים המדווחות על שפיכה נשית יש להן בעצם בריחת שתן בזמן אורגזמה
    מציעה לך להשתין לפני קיום יחסי מין
    להמנע מתנוחת דוגי שבה הלחץ על השלפוחית יותר גדול, ובמידה והצופעה ממשיכה לפנות לרופא אורוגינקולוג לברור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• וסטיבולודוניה - כאבים בזמן החדירה
    צעיר
    05/03/2019

חברה שלי סובלת מכאבים בסקס בזמן החדירה, הרופאה אומרת שזה וסטיבולודוניה. מה הטיפול המומלץ על ידכם לבעיה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בוסטיבולודיניה

לי ראובני
    05/03/2019

ממליצה על טיפול משולב רגשי עם פיזי. כלומר טיפול עם מטפלת מינית מוסמכת וגם פיזיותרפיסטית לשיקום רצפת אגן שעוזרת למתיחת העור במבוא הערייה בנוסף מה שעוד יכול לסייע זה דיקור סיני וגם מריחת שמנים מדי ערב אחרי המקלחת.
    בנוסף הפסקת שימוש בגלולות שלעיתים מייבשות, בסבונים אינטימיים שגם מייבשים ובתחתוניות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול לוסטיבולודיניה

ד''ר ליאורה אברמוב
    06/03/2019

חשבו בשלב ראשון אבחון נכון כדי לנסות לאתר גורמים לבעיה. האופציות הטיפוליות הן טיפול מיני
    טיפול בפיזיותפריה רצפת אגן
    טיפול תרופתי מקומי להקטנת הרגישות העצבית במידה ואין בעיה רפואית כגורם
    שנוי סביבה הורמונלית
    דיקור סיני יכול לעזור
    לאחרונה כשכל הנ"ל לא עוזרים מוסיפים טיפול בזריקות בוטוקס מקומיות להקלה על הרגישות המקומית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שתן מרובה לאחר קיום יחסי מין
    יוגב
    21/02/2019

היי מדבר יוגב

אני וחברה שלי קיימנו יחסי מין לפני שבוע בערך ומאז קורה לה שיש לה שתן מרובה,הרבה יותר פעמים מאשר לפני זה במשך היום.

אני לא יודע כרגע על דברים אחרים שקרו לה מאז שהם לא היו לפני כמו לפעמים כאבי גב וקצת פצעים בפנים (שהיו גם לפני זה).
    האם זה יכול להעיד על משהו או שזה יכול לקרות גם ללא היריון ?

ועוד שאלה כמה זמן אחרי קיום יחסי המין מומלץ לעשות בדיקת הריון ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• השתנה מרובה

ד''ר ליאורה אברמוב
    27/02/2019

לאחר קיום יחיס מין יכול להיות זהום בדרכי השתן ולכן דבר ראשון היא צריכה לעשות תרבית שתן
    אם התרבית תקינה היא צריכה לפנות לקופא נשים שכן יכול להיות שישי גירוי חיצוני בפות שגורם לצורך להשתנה
    לגבי בדיקת הריון היא תהיה חיובית כשבועיים לאחר קיום יחסי המין

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אורגזמה נעצרת שניה אחרי שמתחילה
    דובי
    20/01/2019

כבר שנים אשתי מתחילה אורגזמה (נשימות לא רצוניות ופוקן מסויים), ושנייה לאחר מכן זה נעצר לה, היא מנסה להגדיר לי את זה ואומרת שזה כאילו אצל גבר אחרי השבריר שנייה הראשונה של יציאת הזרע הכל היה נעצר... היא אומרת שהיא בטוחה שזה לא על רקע נפשי אלא משהו פיזי. אנחנו סובלים מזה מאוד!
    האם זו תופעה מוכרת? מה עושים?????
    תודה גדולה ממש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אולי אשתך צריכה לפנות

לי ראובני
    20/01/2019

מתוך התיאור שלך קשה להבין מה הקושי, האם היא מרגישה שהאורגזמה נעלמת, נכבית או נעצרת בגלל מה- קושי לשחרר, להנות, או הפסקה של הגירוי.
    האם היא בריאה?
    האם בעבר זה היה שונה?
    לפני או אחרי לידות?
    מאוננת בדרך כלל?
    האם באוננות זה שונה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לגבי אורגזמה שנעצרת

דובי
    20/01/2019

תודה גדולה
    היא בריאה וזה כמעט תמיד היה כך, או פחות מזה היא לא מצליחה לאונן, רק איתי וגם אז לא יותר ממה שתיארתי
    היא אומרת שאין לה שום קושי ליהנות ולשחרר, ושהיא חוששת שזה משהו פיזיולוגי... היא נעצרת, כי פתאום הגירוי נעצר...
    ושוב כולי תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שווה לפנות לייעוץ חד פעמי אפילו

לי ראובני
    20/01/2019

לעזור לה להבין איך עובד הגוף שלה
    להבין מה החסמים להגיע לאורגזמה
    או לקרוא ספרי הדרכה אודות אוננות כדי לנסות להגיע לזה לבד, ואם לא אז בעזרת איש מקצוע

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אבל האם התופעה הזו מוכרת?

דובי
    21/01/2019

שהאורגזמה מתחילה, ולאחר שתי שניות של נשימות מתפרקות היא פתאום מסתיימת ? היא מאוד כנה איתי זה לא איזה זיוף...
    תודה ענקית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לכל אישה אורגזמה שונה

לי ראובני
    21/01/2019

השאלה האם זה נעים לה
    מספק אותה
    נכון עבורה
    נשמע שאתה זקוק להרבה אישורים ולהרגעה ויש בכך מורכבות שאתה פונה עליה, ומנסה להבין משהו באופן עקיף בלי שהיא מעורבת. אם יש בכך שיקוף למציאות המינית והזוגית שלכם, אני יכולה להבין את האתגר.
    עדיף שהיא תיקח אחריות על הגוף שלה, ההנאה שלה, מה שעושה לה נעים וטוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ושוב תודה

דובי
    21/01/2019

המתוקה בקשה ממני שאקח אחריות ואברר למענה - לכן אני כאן...
    זה לא מספק אותה כמובן כי זה נעצר כל כך מהר
    אני לא שואל אם זו תופעה מוכרת כדי להירגע אלא פשוט כדי לדעת אם יש מה לעשות. בדרך כלל לתופעה מוכרת כבר חיפשו פתרונות. היא הלכה פעם אחת למומחית (?) שלא הכירה את התופעה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אולי זה חלק מהבעיה

לי ראובני
    21/01/2019

אני מבינה שהיא הזמינה אותך לקחת אחריות, אבל דווקא בגלל שזה תחום כל כך אינטימי היא צריכה להיות שם עבור עצמה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר תחושה אחרי לידה
    מיי
    07/01/2019

חודשיים אחרי לידה 2 ( לידה 1 הייתה קיסרי, שנייה טבעית). עשו לי מעט תפרים בעקבות קרעים. מאז איני מרגישה כמעט כלל את החדירה ואין לי שום הנאה. כאילו המקום מת! יכולה להגיע לאורגזמה ע"י גירוי חיצוני (גם שם הייתה תפירה קטנה. מעולם לא גמרתי מחדירה בכל אופן) אבל את החדירה לא מרגישה כלל. אציין שאיבר מינו של בעלי קטן יחסית וזה הפריע לי גם בעבר אך נכון לעכשיו ממש אין שום תחושה. יש מה לעשות בנידון?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נרתיק גמיש

לי ראובני
    07/01/2019

ראשית מזל טוב.
    שנית לגופו של עניין, במהלך הלידה הנרתיק אכן מתרחב ויש פחות חיכוך ותחושה מאשר בעבר. הדבר הנכון לעשות כרגע הוא פיזיותרפיה לשיקום רצפת אגן שתסייע לך להחזיר את האגן לכושר וכך לשוב ולחוש חיכוך בחדירה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שכבתי עם מעל 120 גברים ולא גמרתי
    דדיש
    21/12/2018

כמו שקראתם בכותרת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• את שואלת מה יעזור?

לי ראובני
    22/12/2018

לא הכמות אלא האיכות
    בשביל שאישה תגיע לאורגזמה היא חייבת לכבות את האמיגדלה שלה באופן לא רצוני, לא מודע, בלי שליטה.
    האמיגדלה אחראית על כל הגירויים שאנחנו קולטים בחושים וקובעת האם אנחנו בסכנה או לא.
    כשאת שוכבת עם המון גברים שאת לא בקשר איתם, יהיה לך קשה לכבות את האמיגדלה שלך, ולכן יהיה לך קשה לגמור. הדבר שאת צריכה לכוון אליו זה קשר משמעותי, שבו את סומכת על בן הזוג שלך ואת מרגישה שאת יכולה להגיע איתו לאורגזמה...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לתגובה

דדיש
    23/12/2018

מב זה אמיגדלה? לא שמעתי על זה מעולם?
    האם יש טיפול, זה משהו שאינני יכולה להפיג אני מתוסכלת מאוד
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול רגשי (פסיכולוגי או מיני)

לי ראובני
    23/12/2018

האמיגדלה היא החלק במוח המעורב בוויסות הפעולה של המערכת ההורמונלית ושל מערכת העצבים האוטונומית. היא מעוררת את התגובה הראשונית לגירוי וקובעת האם כדאי להיחשף אליו או להימנע ממנו. היא מקוטלגת לרוב כאזור רגשי המקושר לתהליכים של פחד. היא רגישה מאוד להורמוני דחק והיא מעורבת בוויסות רגשי ובתגובה הרגשית לסכנה.
    לכן היא משפיעה גם על סקס, שאנחנו חשות סכנה או אי נחת או חוסר וודאות.
    ההמלצה לפנות לכל טיפול רגשי פסיכולוגי או מיני באזור מגוריך שיוכל לסייע לך. בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לתגובה

דדיש
    23/12/2018

תודה רבה לך. זהו מידע חדש עבורי מעבר למה שכולם כותבים, להרגיש נול ולהרגיש נוח.
    אני מרכישה כאילו יש מידע חסוי שאני לא יודעת, ואני חייבת לגלותו
    זה אחד ממנו.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ספרות מקצועית

לי ראובני
    24/12/2018

יש ספרים רבים בנושא ששווה לחקור
    אודות מיניות האישה
    דברי שרציתי לגעת על אוננות של נשים
    הפלא שם למטה
    ערות
    לעצמך מיניות האישה
    סקס עכשיו
    ועוד.....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לתגובה

דדיש
    27/12/2018

יש לך המלצה לספר מסוים?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כל הספרים שכתבתי מומלצים

לי ראובני
    27/12/2018

תלכי פשוט לחנות ספרים למדף של מיניות (ליד הריון לידה, מגדר ופסיכולוגיה) ותראי מה מושך אותך ומה מסקרן אותך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מצליחה להנות מהמגע
    מיכל
    23/12/2018

היי,
    יש לי בן זוג חדש יחסית. הוא עדין ומתחשב ומקסים. מסיבות שונות )בעיקר עקב העובדה ששנינו מרקע דתי), אנחנו לא מקיימים יחסי מין. אנחנו כן מתנשקים, מתלטפים, מתגפפים, שוכבים ביחד במיטה. אבל אין מגע באיברי המין עצמם, והכל עם בגדים.

כשאני מנשקת אותו במקומות מסויימים בגוף - זה מעורר אותו מאוד והוא נהנה מזה מאוד. (הוא לא גומר מזה, הוא תמיד עוצר אותי לפני)
    הוא רוצה שאני אהיה כמו שהוא נהנה, וכל פעם שואל אותי מה עושה לי נעים... והעניין הוא שאין לי תשובה. הוא מנסה לגעת בי באותם מקומות שמעוררים אותו, אבל זה לא עושה לי כלום....(לצורך העניין מדובר בבטן ובאזניים, בשקע הצוואר)

אני מרגישה מתוסכלת שאני לא מצליחה להנות מסייואציה כזאת, וגם הוא מתוסכל כי הוא מרגיש שהוא לא יכול לספק אותי

מבחינת שנינו לא בא בחשבון כרגע מין אוראלי או משהו כזה למרות שאני מניחה שזה דווקא כן יספק אותי.

איך אני יכולה להנות בינתיים מהסיטואציה? הוא באמת מנסה כל פעם מחדש אזור אחר בגוף

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נשמע שאתם בדרך הנכונה

לי ראובני
    24/12/2018

אין ספק שאצל נשים הנאה זה דבר יותר מורכב ומערבב יותר צורך בבטחון ובנינוחות. כל עוד ערוצי התקשרות פתוחים, ואתם מדברים, ובודקים יחד מה נעים, אתם מצליחים להרחיב את הטווח של המגע וההנאה.
    אני ממליצה להמשיך ולחקור אבל בלי מטרה, ובלי להשוות בין מה שעושה לו את זה למה שעושה לך את זה ולראות איך כל אחד מכם שונה ואיך זה בסדר.
    בקיצור בלי מטרה, בלי יעדים, פשוט להנות.
    מה שעוד יכול לעזור זה אם את עבור עצמך יודעת מה עושה לך נעים וטוב באוננות, אין על כך איסור הלכתי גם. אז תרגישי בנוח לחקור את עצמך....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת הזוג שלי לא מצליחה לגמור
    רועי
    05/10/2018

שלום, יש לי בת זוג כ-9 חודשים, אנחנו מקיימים יחסי מין בתדירות דיי גבוה ( כמה פעמים ביום), הסקס שלנו נורא מספק ושנינו נהנים מאוד. הבעיה היחידה מבחינתי שאני לא מצליח להביא אותה לגמירה (אני יודע שזה לא העיקר אבל זה כן מאוד חשוב לי), היא לא גמרה מעולם, דיברתי איתה על הנושא הזה ואמרתי לה שאני רוצה שנעבוד על זה ביחד ( אני יודע שזה בעיקר בראש שלה והיא צריכה להשתחרר). מגע בדגדגן לא עושה לה את זה בכלל, לא ירידות ולא אצבעות, היא נהנת רק מחדירה.
    מה אני יכול לעשות כדי שנצליח לגמור?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בת הזוג לא גומרת

ד''ר ליאורה אברמוב
    07/10/2018

כ 20% מהנשים לא יודעות איך להגיע לאורגזמה. הבעיה הזו לא קשורה אליך זה לא אתה שלא יכול להביא אותה לאורגזמה אלא תלוי במגוון גורמים שקשורים אליה. חינוך, חיבור למיניות שלה, יכולה לאונן ולהכיר את אברי המין שלה, יכולה להתצרכז מינית, לא לפחד מאבדן שליטה ועוד ועוד.
    המסר החיובי שהיא נהנית ממין גם בלי קשר לאורגזמה .
    כדי ללמוד להגיע לאורגזמה היא ליכולה לפנות לטיפול מיני סקסולוגי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מצטרפת לאמירה של ד"ר אברמוב

לי ראובני
    07/10/2018

העובדה שבת הזוג שלך אוהבת חדירה מעידה על כך שאין לה בעיה עם אינטימיות והיא נהנית להיות מחוברת אליך במיניות אבל משהו ביכולת השחרור וההנאה שלה אתגר אותה ומצריך ממנה יותר ריכוז אולי, לפעמים גם להפרעות קשב יכול להיות חלק בכך או קושי לשחרר שליטה.
    ממליצה בחום על טיפול מיני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רטיבות ייתר - חוסר תחושה
    נטלי
    27/09/2018

שלום, בת 28 ללא לידות. אני בטבעי מרגישה כבר שנים שאני "רטובה" תמיד, כאילו בקביעות של מצב עוררות מינית,-לא מדובר בהפרשות ואין שום תופעות נוספות- העניין לא מפריע לי מלבד בזמן יחסי מין שאז אני כמובן עוד יותר רטובה ומה שקורה זה שאיני מרגישה כמעט את החדירה, למרות שהאיבר של הגבר ממוצע פלוס.
    אני לא חושבת שמדובר בנרתיק רחב.... כי במקרה אחד - נדיר- שלא היתי כלל רטובה , החדירה והחיכוך הורגשו מאוד.

האם זה נורמלי להיות כל הזמן רטובה? והאם יש דרך להיות פחות רטובה בזמן יחסי מין? זה ממש כמו נוסל סיכה שומני - שקוף נטול ריח- שפשוט יוצא ממני בכמויות בזמן יחסי מין. מה לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רטיבות יתר

ד''ר ליאורה אברמוב
    29/09/2018

לובריקציה או רטיבות בזמן עוררות מינית נגרמים מדליפה של נוזל שקוף מכלי הדם דרך דפנות הנרתיק. ככל שהאישה מעוררת ומגורה יותר תהיה יותר הרחבת כלי דם ויותר רטיבות.
    ישנן נשים שמתלוננות על רטיבות יתר. אין טיפול שיוצר יובש או מצמצם רטיבות. כנראה כמות הרטיבות אינדיבידואלית לכל אישה. החדרת טמפון לפני חדירה יכולה לספוג את עודף הנוזלים ולהקל עליך מעט. גלולות שמכילות פרוגסטרון בלבד יכולות אולי ליבש מעט.
    אם כי נראה לי שהרבה נשים הסובלות מיובש נרתיקי ומשתמשות בחומרי סיכוך יסכימו להתחלף איתך....

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה ושאלה

נטלי
    29/09/2018

גלולות פרוגסטרון מורידות גם חשק מיני? כי לא היתי רוצה שהחשק יפגע.
    והאם זה נורמלי שהרטיבות שתיארתי קיימת כל הזמן? גם לא בזמן גירוי מיני או קיום יחסים..... {בדיקה גניקולוגית תקינה, אך לא אמרתי לגלינקולוג על העניין}. אני ככה שנים, בטוחה שיש שהיו רוצות להתחלף אבל זה לא כיף לא להרגיש כמעט חדירה, חשבתי אפילו על ניתוח הצרת נרתיק, כי אולי אם הוא יהיה צר מהרגיל אז למרות הרטיבות המוגברת התחושת חדירה תגבר?

תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רטיבות יתר

ד''ר ליאורה אברמוב
    03/10/2018

נתוח להצרת נרתיק לא מומלץ אם הוא לא מורחב. את כן יכולה לעבוד עם פיזיותפריסטית של רצפת אגן על חיזוק שרירים נרתיקיים כדי להגביר חיכוך.
    גלולות פרוגסטרון לא אמורות לגרום להורדת החשק המיני אבל התגובה להם היא אידוידואלית מבחינת החשק.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בסקס עם צעצועי מין
    אנונימית
    13/09/2018

אני בת 30. לסבית. נשואה לבת זוג .

לאחרונה התחלנו להשתמש בצעצועי מין כגון סטראפון .מצד אחד זה מאוד מגוון לנו את יחסי המין.מצד שני.אני סובלת מכאבים בכל החדרה של הדילדו .וכן אנחנו משתמשות בנוזל סיכוך.אני חייבת לציין כי אנחנו קונות מדי פעם דילדואים חדשים.הדילדו האחרון שקנינו .הקוטר שלנו הןא 4.2 .אורך החדירה 18 סמ.האם הכאבים אצלי בגלל גןדל הצעצוע איכשהו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בזמן יחסי מין

ד''ר ליאורה אברמוב
    15/09/2018

קבלת תשובה בפורום אחר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למה את עוקבת אחרי?

אנונימית
    16/09/2018

אם קבלתי תשובה במקום אחר פה זה קשה לענות?

כבר היה עדיף שלא היית עונה .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה