האקס שהורס לך את הסקס

הכרת מישהי חדשה והיא משחילה מדי פעם מילה על האקס? החבר הטרי מחטט לאקסית שלו בפייסבוק? תזהרו, מחקר חדש מצא כי קשר רגשי לאקס יחרב לכם את הסקס
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 17/05/2014 |
צפיות: 15,250
חושדים שבן הזוג שלכם עדיין שבוי במערכת היחסים הקודמת שלו? "תקיעות" של אחד מבני הזוג במערכת היחסים הקודמת יכולה להביא לתחושות של חוסר אמון ותסכול, בדיוק ההפך ממערכת יחסים מבטיחה. למרות שאין דרך לדעת בוודאות מבלי לדבר עם בן הזוג בכנות, יש כמה רמזים שיעזרו לכם לדעת.

1. דיבורים על האקס


כולנו משווים באופן טבעי את מערכת היחסים שלנו למערכות יחסים מהעבר, כך שאם מדברים על כך מדי פעם זו לא בהכרח בעיה. אולם אם זה קורה בתדירות גבוהה מאוד, יומיומית, זו סיבה לדאגה. אם שמו של האקס עולה בשיחות ובוויכוחים שלכם, יתכן שבן הזוג עדיין לא השלים עם הפרידה, נפגע או שהוא עדיין אוהב את האקסית.

למידע נוסף בנושא יחסים וסקס הכנסו לפורומים:
פורום יחסים, זוגיות ונישואין
פורום מין וסקסולוגיה
פורום סקס ויחסים
פורום סקס נוער
פורום קואצ'ינג זוגיות, אימון זוגי

2. ומצד שני, לא מדברים על כך בכלל


שתיקה מוחלטת וחוסר רצון לדבר על האקסים לעתים מלמדים על כך שהקשר הקודם עדיין לא נסגר לחלוטין. תחושות אשמה שיחוש בן הזוג על כך שהוא מסתיר מכם משהו לעתים יגרמו לו להתכנס בעצמו. אם הבחנתם בכך שבן הזוג שלכם חושש להעלות את הנושא ומנסה להתחמק מכך יתכן שזוהי נקודה רגישה וחשוב לברר למה.

3. ריגול אונליין


אם בת הזוג שלכם מבקרת באופן קבוע בדף הפייסבוק או מחפשת את שמו של האקס בגוגל, יתכן שזה דגל אדום. הצצה מדי פעם היא לא בהכרח מעשה חשוד. לעתים מעניין לדעת אם האקס התחתן או אם יש לו ילדים. אבל אם היא מבזבזת זמן רב מדי בניסיון לעקוב אחריו, יתכן שתשומת הלב מכם מוסטת, וזה הזמן לדבר על כך עם בת הזוג.

4. קשר עקבי מדי עם האקס/ית


טלפונים, מיילים או צ'אטים עם האקס הם חשודים, אך חשוב לוודא מה ההקשר. אם הוא שומר על קשר עם האקסית אך משקיע היטב במערכת היחסים הנוכחית, אין בכך בעיה. מערכת יחסים חדשה נבנית על אמון הדדי, ואם אתם מרגישים פגיעה בכך שבן הזוג שומר על קשר עם האקסית חשוב לדבר על כך.

5. פליטות פה ידועות לשמצה


בת הזוג שלכם אומרת את שמו של האקס בזמן סקס? בזמן סקס המוח שלנו הוא חסר מעצורים, ולכן פליטת פה מסוג זה יכולה לקרות, ולאותת לכם שבן הזוג כנראה עדיין חושב על האקס.

6. שירות שמירת חפצים


שמירת חפצים של האקס ממערכת היחסים הקודמת היא חלק מתהליך ההשלמה, אבל כאשר הרגשות כבר לא קיימים, חשוב שהחפצים הללו לא יהיו בטווח הראיה היומיומי. אין צורך להשליך לזבל מכתבי אהבה או חפצים משמעותיים, אבל עדיף להניח את החפצים במקום לא נגיש. אם בן הזוג שלכם שומר יותר מדי חפצים ממערכת היחסים הקודמת, יתכן שזה הזמן לפתוח את הנושא.


7. רומנטיקה עולה ויורדת


אם לבן הזוג שלכם יש תנודות בחיבה שהוא מפגין אליכם, יתכן שהוא חווה סערת רגשות. אם בן הזוג חש אשמה הוא עשוי לשדר קרירות או להיות מרוחק. אחר כך יתכן שתראו פתאום עליה בתשוקה כיוון שהם חשים צורך לפצות על הנסיגה.

8. קשר מחייב


לעתים בני הזוג אומרים שהם עדיין לא מוכנים להתחייב. סימפטומים לכך שבן הזוג עדיין לא השלים עם סיום הקשר הקודם הם משפטים כמו "אני אוהב/ת אותך, אבל אני לא מרגיש/ה מאוהב/ת", או "אני רוצה אותך, אבל אני עדיין לא יכול להתחייב". אם מערכת יחסים לא עולה לשלב הבא יתכן שהסיבה לכך היא הרהורים באהוב מהעבר.

9. בעיות במיטה


אם לבן הזוג יש בעיות להגיע לסיפוק מיני, יתכן שמדובר כאן בניתוק רגשי. האשם יוצר אצל בן הזוג תחושה שהוא לא ראוי לאהבתכם. חשוב להדגיש שיכולים להיות גורמים אחרים לבעיות במיטה ולכן לא צריך לרוץ למסקנות.

10. אתם פשוט מרגישים


לפעמים יש לכם פשוט את התחושה שמשהו לא בסדר, ובדרך כלל יש לכך סיבה. חשוב לדבר על כך עם בן הזוג ולבדוק מה גורם לכך. אם אתם חשים צורך "לרחרח" ולבדוק את היסטוריית ההודעות או האינטרנט, כנראה שיש בעיית אמון במערכת היחסים. מומלץ לדבר לפני שאתם הופכים לבלשים, כיוון שזה יכול רק להוסיף לחוסר האמון.

לכתבות נוספות בנושא סקס:
סקס ולבריאות!
סקס למען "שקט תעשייתי"
5 צעצועי מין פופולריים במיוחד
תשוקה ומשיכה של גבר ואישה
אורגזמה נשית - קווים לדמותה

איך לעבור את זה?


למרות הרגשות השליליים והכאב, זוגות יכולים לשרוד גם אם אחד מבני הזוג נתקף במחשבות על האקס, אבל ככל שמחכים יותר כך יש יותר סיכוי שמערכת היחסים תיהרס. כדי להתחיל את השיחה נסו להיות בגישה שאתם עובדים על זה ביחד במקום להאשים את בן הזוג שלכם. אמרו לבן הזוג שאתם אוהבים אותו ואתם רוצים לעבוד איתו על זה. אם קשה לכם לדבר על זה תוכלו לפנות למטפל. נסו להימנע מכעס ואל תגררו לקנאה עקב כל חשש קטן. קנאה מוגזמת יכולה לעתים להיות גרועה יותר ממחשבות על האקס ולעתים רבות יתכן שזו רק תחושה שלכם.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר