פורום איידס, HIV - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו לקבל מידע רפואי וייעוץ בעל מה שנוגע למחלה ולהתייעץ על נושאים כמו בדיקות רפואיות, דרכי הידבקות, טיפול במחלה, קוקטייל תרופות, PrEP ועוד

מנהל הפורום

ד``ר מרגלית לורבר
ד"ר מרגלית לורבר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרגלית לורבר ללא פרסום בפורום

• סיכוי להדבקה מנשא איידס
    רונן
    20/02/2020

נשא איידס נתן לי טופס מידיו לידיי, ידיים חשופות. יש סיכוי כלשהו להדבקה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סקס הומוסקסואלי לא מוגן - אקטיבי עם פאסיביים שונים
    אנונימי 27
    16/02/2020

שלום.
    נהגתי בחוסר אחריות וקיימתי מספר פעמים מין לא מוגן עם גברים שבוודאות לא נשאי HIV/איידס - עברו בדיקות דם וגם ראיתי מסמכים המעידים על כך שהם לא נשאים וגם אני לא.
    קראתי באינטרנט על המחלה ועל דרכי ההעברה אך לא הצלחתי להבין האם גם בין 2 גברים שלא נשאים של המחלה - אפשר להידבק? אני מבין שהסיכון חל על כולם אך אני מפחד מאוד ללכת להיבדק מהחשש לקבל תשובה חיובית... אני יודע שעשיתי טעות והפחד מונע ממני ללכת להיבדק. אך אם באמת בדקתי וראיתי שאותם גברים אינם נשאים - יש בי סיכוי להידבק? אני האקטיבי והייתי רק עם פסיביים (לא יותר מפעם אחת עם כל אחד.)

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאה מבלבלת לבדיקת COMBO
    מבולבלת
    16/02/2020

שלום ד"ר,
    לפני שנתיים בבדיקת HIV התוצאה הייתה שלילית וצויין מספר 0.08
    לפי מספר ימים עשיתי שוב את הבדיקה כשגרה לבדיקות הריון ויצא תוצאה שלילית אך המספר שרשום ליד שלילי זה 0.28.
    האם יש משמעות לעלייה בערך?
    בהתחלה היה כתוב באתר נשלח לממשק בקפלן והרופאה הסבירה לי שבודקים 10 דגימות יחד כל פעם ורק אם יש משהו אז בודקים אחת אחת. אני ממש בלחץ ואשמח להסבר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חיכוכים עם אברי מין בפי הטבעת
    אלון
    15/01/2020

נפגשתי עם גבר היינו בעירום וביצענו מין אוראלי עם קונדום. במהלך האקט גם היו חיכוכים. והייתי גם בתנוחה על ארבע וכך הוא גם התחכך בי בפי הטבעת עם איבר מינו וגם ירק על איבר מינו ועל פי הטבעת. אומנם הכל ללא חדירה. האם ניתן להידבק באיידס בצורה הזו? דרך הרוק שנגע לי בפי הטבעת והישבן. או אולי לא שמתי לב והקונדום ירד לו קצת והוא החזיר שוב והיה שם נוזל זרע שהיה בקונדום..למרות שלא נראה לי ובכלל נגיעות שלו בזין של עצמו ולאחר מכן בי... אציין שוב שהאוראלי בוצע מוגן ורוב הזמן היה עם קונדום ולאחר מכן הוא שם לי גם קונדום ומצץ ... מפחד שהיה מגע עם רוק ואולי הרוק שלו היה עם דם או משהו למרות שאני כבר אולי מעלה ספוקלציות עקב חרדה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חשיפה שנייה תוך כדי PEP
    ליאור
    03/01/2020

שלום רב.

היתה לי חשיפה חשודה לפני 21 יום.
    לאחר 10 שעות התחלתי לקחת PEP.
    לצערי היתה לי חשיפה שנייה (פרטנר אחר) ביום ה 21.

האם יש סיכוי להידבקות על PEP במקרה שלי?
    מה עלי לעשות.
    בתודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סיכון בבדיקת נוגדני HIV
    אלי
    31/12/2019

עשיתי היום בדיקת נוגדנים בבית חולים מוכר. הבודק לא שם כפפה על ידו בבדיקה ולא רוחץ את ידיו בין מטופל למטופל. נבדקתי מיד לאחר מטופל קודם. אם היה לבודק על כף היד החשופה הייתה טיפה מדמו של הנבדק הקודם והוא נגע במחט הפרפרית לפני שהחדיר אותה אלי האם יש סיכון בפרוצדורה או ששתיים שלוש הדקות שעברו שהטיפה שהתה באוויר שוללת אפשרות כזאת -תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• איפור קבוע לגבות ואיידס
    שלי
    29/12/2019

שלום רב .ביצעתי איפור קבוע לגבות בשיטת השערה .האם ניתן להידבק באיידס דרך סכין כלי העבודה של המכשיר . אמצעי ביצוע הטיפול דומה למכשיר לביצוע קעקוע .הטיפול היה כרוך במספר בודד של טיפות דם ואני לא בטוחה אם הקוסמטיקאית ביצעה החלפה לכלי העבודה . אני בטוחה שהיא הייתה מחטה את שטח הגבה בעת ביצוע העבודה . אני מודאגת אודה להתייחסותכם

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הדבקות במחלת מין ללא חדירה
    o.d
    07/12/2019

אתמול הייתי עם מישהי שיפשפתי את הפין עם הנרתיק חזק עם שמן אבל ללא חדירה רציתי לדעת אם יש סיכוי להידבק בצורה הזו באיידס, זה מאוד מטריד אותי צריך תשובה תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מין אוראלי ונשיקות - פצעים על הלשון
    צביקה
    26/11/2019

שלום, לפני שלושה שבועות התנשקתי עם מישהי קצת מפוקפקת והיא גם נתנה לי מין אוראלי לא מוגן. יש לי כל מיני פצעונים אדומים על הלשון, בצידה ובחך. האם זאת מחלת מין?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יחסים לא מוגנים ובדיקת קומבו לאחר עשרים יום מהארוע
    רון
    18/11/2019

לפני כחודש וחצי קיימתי יחסים לא מוגנים לאחר כשבועיים חליתי בסוג של שפעת שילשולים בלוטות לימפה מוגדלות ותיפקודי כבד לא תקינים וחולשה כללית מלווה ביומיים של חום מעל 38 שעלה וירד לאחר שבועיים המדדים בכבד התאזנו וגם ההרגשה הכללית היתה טובה וחזרתי לשגרה ביצעתי בדיקת קומבו עשרים יום אחרי הארוע שיצאה שלילית
    בשבועיים האחרונים אני חווה תחושות מוזרות תחושה מוזרה בגרון צואר נוקשה וכאבי ראש לאורך היום והלילה
    השאלה שלי היא מה האמינות של בדיקת הקומבו שבוצעה עשרים יום אחרי המפגש הלא מוגן אני בלחץ ולא ממש יודע מה לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בחרדה קשה - בדיקות HIV
    מיכל
    16/11/2019

שלום, קיימתי מגע מיני לא מוגן עם בחור שאני לא מכירה בחול. חדירה למשך 2 דקות (גמר בחוץ)
    עם חזרתי לארץ נגשתי למיון ביום שישי שם נתנו לי PEP למשך יומיים בלבד עד שאוכל לראות רופאה ביום ראשון והיא תחליט מה הלאה. כשהלכתי לרופאה היא לא המשיכה את הטיפול מאחר וקיבלתי אותו אחרי 73 שעות. וגם כי היא העריכה שהסיכוי שלי להדבק היה נמוך.
    ביצעתי בדיקות קומבו ביום ה 12, 15 ו 19 מהמגע המיני(לא מסיום הטיפול)
    וכולם יצאו שליליות.
    רק אוסיף שהבדיקה האחרונה שביצעתי הייתה 14 יום מסיום הטיפול בכדורים.
    ושבועיים אחרי המגע המיני הייתה לי הצטננות וכאבי ראש/סינוסיטיס.

1. האם אני יכולה להיות רגועה לאור 3 הבדיקות שיצאו שליליות?
    2. האם למרות שלקחתי את הכדורים אחרי 73 שעות ורק למשך יומיים יכולה להיות השפעה על התוצאות של הבדיקות?
    3. האם המגע המיני המתואר באמת בעל סיכוי נמוך להדבקות?

אני יודעת שאני צריכה לבצע בדיקה גם אחרי 21 יום ואני אעשה זאת אבל כרגע אני בחרדה נוראית!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה האם אפשר להידבק בדרך הבאה באיידס בבקשה
    גידי
    15/11/2019

עם אישה חולת איידס הכניסה לי את 2 האצבעות שלה לתוך 2 מערות האף שלי ויצא לה ממש טיפה דם מהאצבעות שלה באותו זמן ו25 דקות אחרי זה ניגבתי בנייר של השירותים את 2 מערות האף שלי וראיתי שיצא לנייר טואלט הזה רק קצת נזלת שלי וללא דם , האם אני יכול להידבק באיידס כתוצאה מזה?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה איידס בקופת חולים אחרי 25 יום מהמגע
    שמוליק
    10/10/2019

שלום,
    ביצעתי בדיקה בקופת חולים מכבי לגילוי HIV 1,2 p24
    25 יום אחרי המגע .
    בתשובה שקיבלתי צוין הבדיקה מאפשרת ברוב המקרים לזהות הדבקה חדשה כ 3 שבועות לאחר החשיפה החשודה, ושיש לחזור על הבדיקה 12 שבועות ....
    השאלה האם אפשר להסתפק בבדיקה שעשיתי 25 יום לאחר המגע או שמא לא להיות רגוע ולבצע שנית.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח להתייחסותך ד"ר, זה מאוד מלחיץ אותי

שמוליק
    13/10/2019

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החדרת אצבעות לנרתיק ופצע
    דן
    27/09/2019

היי

לפני כמה זמן הייתי עם מישהי והידרתי לה אצבעות לנרתיק.
    לאחר מכן הבחנתי שיש לי פצע קטן באצבע, תוצאה של קילוף של העור ואדמומיות.
    ניסיתי ללחוץ חזק על האצבע לראות אם יוצא דם ולא יצא.
    השאלה שלי היא האם בכל זאת ניתן להידבק באיידס.
    תודה.
    אני מצרף תמונת הגדלה של הפצע.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אוראלי והפרשות במהלך האקט
    שמשון
    12/09/2019

היי ותודה על המענה.
    נפגשתי עם ידידה והחדרתי לה אצבעות בשילוב עינוג אוראלי עם השפתיים והלשון. לאחר מספר דקות כאשר הוצאתי את האצבעות הבחנתי בדם עליהם.ניגבתי את האצבעות במטלית לחה ואז ניגבתי גם את השפתיים וראיתי שהמטלית מוכתמת בכמות קטנה של דם. לאחר בירור הבנתי שמקור הדם הוא עקב החדרת אצבעות ששרטו את המקום או קרום הבתולין. ( היא קיימה פעם אחת מין אנאלי עם אמצעים)בכל מקרה האם האקט הוא מסוכן? מגע של מעט דם ישירות לשפתיים ואולי לפה..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה