פורום איידס, HIV - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו לקבל מידע רפואי וייעוץ בעל מה שנוגע למחלה ולהתייעץ על נושאים כמו בדיקות רפואיות, דרכי הידבקות, טיפול במחלה, קוקטייל תרופות, PrEP ועוד

מנהל הפורום

ד``ר מרגלית לורבר
ד"ר מרגלית לורבר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרגלית לורבר ללא פרסום בפורום

• prep ותוסף תזונה האם גורם לנשירה?
    שי
    23/11/2020

היי דוקטור

מה סיכויי ההגנה של prep?

בנוסף אם התחלתי בשעה 19:00 בערב
    אוכל לקחת למחרת את הכדור בשעה מוקדמת יותר?

האם אפשר לקחת prep ותוסף תזונה?

ושאלה אחרונה האם prep יכול לגרום לנשירה?

תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    prep ותוסף תזונה האם גורם לנשירה?

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עזרה בבקשה- פחד מאיידס
    יוסי
    21/11/2020

הבנתי שאיידס יכול לעבור בחלב אם, השאלה שלי היא כזאת. אם גבר מקיים יחסים עם בחורה וסוג של ״יונק ממנה״, באופן חד פעמי יכול להיות סיכוי שהוא ידבק? במידה והיא אכן נשאית כמובן.. ואם כן הסיכוי נמוך או גבוה יותר ממין בלי קונדום?
    אני מאוד מאוד בלחץ ואשמח לקבל תשובה מהירה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    עזרה בבקשה- פחד מאיידס

הוספת תגובה

תמונה

• ירידה קלה בcd4 - נשא hiv מטופל
    אנונימי
    21/09/2020

היי,
    אני נשא hiv מטופל, בשנים האחרונים בגנדברה וundetectable יציב, ה-cd4 עולה מעט מפעם לפעם עד ל-700 בבדיקה הקודמת. בימים האחרונים במעקב האחרון חלה ירידה קלה בcd4 מ-700 ל-600 ותשובות העומס הנגיפי עוד לא הגיעו. האם עליי להיות מודאג מפגיעה ביעילות הטיפול?
    מהן הסיבות האחרות לירידה בכמות תאי החיסון? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• חושששששש. עזרה. בבקשה
    רועי
    28/08/2020

שלום רב
    היום הייתי אצל יצאנית, במהלך ה"עיסוי" היא החלה להחדיר לי אצבעות לפי הטבעת בהתחלה אחת ואז עוד 2 בצורה אגרסיבית ללא ככפה. במהלך האקט היא פצעה אותי בפי נטבעת כנראה עם הציפורן שלה. הרגשתי כאב חד אבל האקט נמשך. לאחר מכן ראיתי כי אני מדמם מםי הטבעת. לאחר שהגעתי הביתה ראיתי בעזרת מראה כי יש לי פצע מדמם. ממש חתך עמוק. אני אב ל3 ילדים וחושש מאוד האם יש טפשרות שנדבקתי?????

לקביעת תור
    סגירה
    חושששששש. עזרה. בבקשה

הוספת תגובה

תמונה

• פציעה בפי הטבעת האם יש סיכון להידבקות?
    רועי
    28/08/2020

שלום רב.
    היום הייתי אצל יצאנית, במהלך ה"עיסוי" היא החלה להחדיר לי אצבעות לפי הטבעת בהתחלה אחת ואז עוד 2 בצורה אגרסיבית ללא כפפה. במהלך האקט היא פצעה אותי בפי הטבעת כנראה עם הציפורן שלה. הרגשתי כאב חד אבל האקט נמשך. לאחר מכן ראיתי כי אני מדמם מפי הטבעת. לאחר שהגעתי הביתה ראיתי בעזרת מראה כי יש לי פצע מדמם. ממש חתך עמוק. אני אב ל-3 ילדים וחושש מאוד האם יש אפשרות שנדבקתי?

הוספת תגובה

תמונה

• כמה זמן טיפת דם יכולה להדביק באיידס?
    אוריאן
    21/08/2020

ד"ר שלום
    השאלה שלי היא לגבי הזמן שטיפת דם יכולה להוות סיכון להידבקות באיידס.נחתכתי מקופסת שימורים באצבע ירדה לי כמות די גדולה של דם.ועל שפת הכיור היה דם..זה היה בבית אחרי 13 14 שעות שמישהו היה אצלי.לםי מה שזכרתי היה מגע קצר בין החתך שלי למקום שבו היתה טיפת הדם.האם יש לי מה לחשוש מבחינת איידס?תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשר להידבק דרך פין שנגע בדגדגן? ללא חדירה
    טל
    13/08/2020

לא היה דם או משהו וזה נמשך כמה דקות. יש סיכוי הדבקה גבוהים? מה האחוזים?

הוספת תגובה

תמונה

• קיסם שיניים משומש והידבקות מאיידס
    רחל כץ-שטריקס
    06/08/2020

שלום, אירחנו חברים לארוחה. אחת החברות ביקשה שאביא לה קיסמי שיניים. הבאתי והיא השתמשה בהם. לאחר מכן, ראיתי קיסם על השולחן סביבו ישבנו. לקחתי את הקיסם, ואינני זוכרת מה עשיתי איתו. אם באופן אינסטינקטיבי השתמשתי באותו קיסם, ואולי היה משומש ועם דם,יש סיכוי שנדבקתי באיידס? ניתן להידבק בצורה זו מאיידס?
    תודה מראש על התייחסותך.

הוספת תגובה

תמונה

• אמינות בדיקת קומבו אחרי שנתיים מקיום היחסים
    רותם
    04/08/2020

היי, לפני שנתיים קיימתי יחסים לא מוגנים ורק אחרי שנתיים נבדקתי ויצאתי שלילי.
    האם בדיקת הקומנדו אמינה גם אחרי שנתיים מהמגע?

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר מטריומק לדובאטו וייעוץ יתרונות וחסרונות
    עמר
    28/05/2020

רופא יקר
    אני נשא 5 שנים התחלתי טיפול בטיויקי וטורבודה למשך 6 חודשים תוך חודש הנני אנטידקטבול מתחילת הטיפול. לאחר 6 חודשים יצא כדור טריומק כדור אחד לכן עברתי לטיפול זה כבר 4.5 שנים. כל התשובות מצוינות ע"פ הרופא. CD4 650-750 עומס נגיפי מתחת לסף הגילוי תמיד.
    הנני מהסס היום לעבור ל"דובאטו" הכולל 2 מתוך 3 הכדורים של הטריומק.
    הייתי שמח מאוד אם תאמר לי את דעתך? יתרונות? חסרונות? האם אתה ממליץ בהנחה שהבדיקות לאורך זמן מצויינות.
    אני מודע לכך שזו לא המלצה ואינך אחראי לתגובתך אך אני מחפש מידע ולא מוצא...
    תודה ענקית מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• האם בדיקת קומבו אמינה אחרי טיפול?
    אנונימי
    25/05/2020

שלום. רציתי לדעת האם אחרי טיפול של שנה של צהבת סי בשנת 2012 עד 2013, וטיפול מוצלח ב-2019 היה לי מגע מיני לא מוגן אחרי חודש היו לי סימפטומים של hiv - ירידה במשקל, צמרמורת, כאב גרון, כאב בטן, בחילות, עשיתי בדיקת hiv קומבו אחרי 6 שבועות יצא תקין, איך עדיין יש סימפטומים? אחרי 7 חודשים עשיתי שוב בדיקת קומבו שלילי, אחרי שנה יתחיל טשטוש ריאה, כאב עיניים, כאב ראש עשיתי שוב בדיקת קומבו שלילי. איך עדיין יש בעיות? יכול להיות בגלל שעברתי טיפול בעבר של צהבת, הבדיקת קומבו לא מזהה את נוגדנים ?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת איידס - hiv ab and ag
    אנונימית
    13/05/2020

שלום ,
    בגיל 16 וחצי לפני 7 וחצי שנים קיימתי יחסי מין לא מוגן רק פעם אחד כי פחדתי טראומה עד עכשיו, הייתי עם התקפי חרדות ממש כבר בחודשיים כי לא הלכתי לבדיקת איידס כבר זמן מלא שנים בגלל בושה ואז כיום בת 24 החלטתי ללכת להיבדק בבדיקת איידס בבית החולים איכילוב כמובן כבר עשיתי שם -קומבו וקיבלתי תוצאה שלילית... זה אומר שזה בסדר או שצריך עוד בדיקות?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת איידס - hiv ab and ag

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת איידס בקופת חולים
    טל555
    30/03/2020

האם בדיקת איידס שנעשתה בקופת חולים לאחר 8 שבועות נותנת תשובה אמינה ומספקת? האם אצטרך לחזור על הבדיקה שנית?

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת איידס בקופת חולים

הוספת תגובה

תמונה

• נשאות -hiv ונגיף קורונה
    הנשאית
    13/03/2020

שלום ד״ר. אני נשאית מטופלת. האם נגיף קורונה מסוכן בשבילי? האם אני בקבוצת סיכון? תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    נשאות -hiv ונגיף קורונה

הוספת תגובה

תמונה

• הימצאות נגיף hiv בדם ובדיקת קומבו
    דודו
    07/03/2020

היי דוקטור לורבר ברצוני לדעת אם נשא לא מטופל, האם בבדיקת הקומבו הנגיף יזוהה אצלו בדם לנצח?
    תודה על תשובתך.
    ואני לא מדבר על הנוגדנים או האנטיגן אלא רק על הנגיף.

הוספת תגובה

תמונה