פורום איידס, HIV - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו לקבל מידע רפואי וייעוץ בעל מה שנוגע למחלה ולהתייעץ על נושאים כמו בדיקות רפואיות, דרכי הידבקות, טיפול במחלה, קוקטייל תרופות, PrEP ועוד

מנהל הפורום

ד``ר מרגלית לורבר
ד"ר מרגלית לורבר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרגלית לורבר ללא פרסום בפורום

• הדבקה מחלב האם אפשרי?
    שי
    11/05/2022

שלום
    הייתי עם מישהי שנגעתי לה בחזה יצא לה הפרשה לבנה כמו חלב ( יכול להיות שהיה חלב )מיד אחרח זה עשיתי לעצמי ביד בלי לשטוף את הידיים
    האם אפשר להדבק מזה באיידס?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדבקה מחלב האם אפשרי?

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• איידס וזיבה - האם ביחד מעלים את הסיכון להידבקות
    נדב
    19/04/2022

בשלושת השבועות האחרונים הייתי פעיל מינית עם גברים (אוראלי לא מוגן כשאני המוצץ).
    תוצאות הבדיקות למחלות מין היו תקינות ב 6.3, ולאחר המגע המיני האחרון, עשיתי בדיקות ב10.4, ויצא שנדבקתי בזיבה (לוע) וכלמידיה.
    נראה שסחבתי את הזיבה והכלמידיה במשך כמה ימים (במהלך החודש ימים בין הבדיקות), וקראתי שמי שנדבק בזיבה מגדיל את הסיכויים להידבקות באיידס. אציין שהמפגשים המיניים היו רק אוראליים מצידי (כאשר היו 2 גמירות בפה שלי ואחד לעין), השאלה שלי היא האם בהכרח מחלות אלה מגיעות עם מחלת האיידס? כלומר האם איידס שהסיכויים להידבק בו במין אוראלי נמוכים, ברגע שהוא חובר לזיבה מעלה את סיכויי ההדבקה ועדיין אפשר להידבק בו במין אוראלי?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קומבו שלילית אחרי 20 יום
    אביתר
    19/04/2022

ביצעתי בדיקת קומבו אחרי 20 יום שיצאה שלילית. האם זה מספק?? או שצריך להמתין יותר?
    אביתר

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת hiv גבולית מה המשמעות
    אנונימי
    23/03/2022

שלום,
    יצאה לי תוצאה בבדיקת hiv גבולית
    בדף כתוב hiv ag/ab combo 1.05 וליד כתוב שהערכים התקינים הם 0.79-1.0
    יש לציין שכל שאר הבדיקה יצאה שלילית
    הבדיקה נעשתה עקב טיפולי פוריות ולא כחשש להדבקה
    כמובן שאלך ואבדק עוד שבועיים לפי הןראת רופא
    הרופא טוען ש98 שהבדיקה תצא שלילית
    האם אפשר עוד דעה? עזרה? קצת אור על הבדיקה
    אני ממש ממש ממש בלחץ
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• קיום יחסי מין עם נשא ולקיחת תרופות
    שחר
    17/12/2021

צוהריים טובים
    לצערי קיממתי יחסים מין לא מוגנים עם נשא
    מה שלא ידעתי וגמר לי באיזור פי הטבעת
    מאוד נלחצתי
    אחרי 16 שעות פניתי לבית חולים רמבם
    והסברתי להם את המצב יש לקחו לי בדיקות
    התחתי לקחת שתי תרופות
    1 אמטריביר 2 אייסנטרס
    שאלה
    1 האם זה נחשב שלקחתי את ה פרפ ?
    2 האם שתי התופות יכולים למנוע אתה ההדבקה?
    3 מה הסיכוי בכלל שאני ידבק גם עם הוא לא גמר לי בפנים רק על פי ?

הוספת תגובה

תמונה

• האם undirected. הוא מצב לא מדבר ואיך לחשוש נקיון יחסי מין?
    חגית
    06/12/2021

לאחר מערכת יחסים של שמונה חודשים עם בחור דרום אפריקאי. גיליתי שהוא hiv חיובי. המטופל מזה מס' שנים באיכילוב כל שלושה חודשים. בתרופות:kaletra lamivudine. נאמר לו שהוא undirected. הוא טוען שאינו יכול להדביק אותי למרות שאנו מקיימים יחסי מין מלאים. האם יכול להיות מצב כזה? כיצד אני נבדקת . ומה הסיכוי שאכן לא הסדרתי.

הוספת תגובה

תמונה

• האם ניתן להידבק בHIV כך?
    יוסי
    22/11/2021

היי, הייתי אצל מסאזיסטית וכעבור 20 דק היא הציעה להחדיר סטראפאון לפי הטבעת שלי.. ביקשתי קונדום אך היא אמרה שאין לה.. לאחר מכן היא שטפה אותו במים (היא טוענת שעם סבון) האם יש סכנה להידבק בHIV? אני שואל כי הבנתי שהנגיף אינו שורד באוויר..

לקביעת תור
    סגירה
    האם ניתן להידבק בHIV כך?

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנושא בדיקת איידס ומה אומר
    מיכאל אלמלח
    01/11/2021

אזור אפור בבדיקה מה זה אומר

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשרי להידבק באיידס דרך מין אוראלי
    אנונימי
    27/10/2021

היי לכולם,
    הייתי עם נערת ליווי לפני שבוע, נזהרתי ובחדירה השתמשתי בקונדום, אבל היא מצצה לי בלי, אני לחוץ שיש מצב לאיידס, לא גמרתי לה בפה פשוט מצצה וזהו, אני ממש בלחץ שיכול לעבור מחלות מזה, אני בכל מקרה אלך להיבדק.. אבל מה הסיכוי, חייב להבין ולהירגעעעעע.. שורף לי בפין לא קשור לשתן, מה זה יכול להיות.. חייב עזרה !!!

הוספת תגובה

תמונה

• צריכת פרפ באופן יום יומי
    אנונימי8
    20/10/2021

אם אני לוקח פרפ קבוע כל יום, אך לא בשעה מדויקת, אלא בטווח של 4-5 שעות לכל היותר מהשעה הקבועה. למשל יום אחד לוקח ב11:00, יום למחרת ב14:00, יום אחרי זה ב13:00 ויום אחר כך ב15:00 ... כמה זה משפיע על יעילות הטיפול ?

לקביעת תור
    סגירה
    צריכת פרפ באופן יום יומי

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות שניתן לעשות לשלילת HIVכעבור שבוע בלבד
    אנונימי
    10/10/2021

חושש לחשיפה לhiv מלפני שבוע.
    האם ישנן בדיקות שאני יכול לעשות כבר עכשיו/בימים הקרובים על מנת לשלול את זה או שחייב לחכות לפחות 21 יום?
    תודה מראש,

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה במערכות רפואיות ומציאת נשאי איידס
    ענבר כרסנטי
    04/10/2021

אנו תלמידי תיכון רמון במגמת ביו רפואה, במסגרת לימודינו במגמה עלינו לבחור מחלה או תסמונת ולכתוב עליה עבודת חקר.

בחרנו בנשאי נגיף ה-HIV כנושא העבודה

במסגרת העבודה עלינו למצוא שלושה מטופלים, נשאי איידס שיסכימו להתראיין בשני ראיונות אישיים ולעזור לנו להראות נתונים ולספר את סיפורם האישי.

חשוב לנו לציין כי לפני תחילת העבודה אנחנו חותמים על טפסים לשמירת סודיות של משרד החינוך ובמהלך כתיבת העבודה המטופלים וזהותם תשמר חסוייה.

נשמח אם תוכלי לחזור עלינו ולעזור במציאת מטופלים או בהכוונה במציאת פורומים מתאימים 

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול אצל שיננית
    אלון
    23/09/2021

עברתי היום טיפול ניקוי אבנית אצל שיננית וכמובן שסימנתי, השאלה כמה ימים עליי להמנע ממין אוראלי בכל הנושא שקשור להדבקה מאיידס?

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול אצל שיננית

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשר להידבק באיידס דרך תער של מספרה
    יפעת גרוס
    14/09/2021

שלום. לפני מספר ימים לקחתי את בני להסתפר במספרה. בסוף התספורת הספרית גם השתמשה קצת במכונת גילוח ובתער. אני לא ראיתי שהיא החליפה את התער או חיטאה אותו לפני. הילד לא נחתך אבל אני חוששת. אולי יש חתכים קטנים מיקרוסקופיים? והאם יש אפשרות להדבק באופן הזה? האם כדאי לגשת לבדיקה? תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• נחתכתי באצבע ממפתח שניתן לי ביד
    חששן כרוני
    01/09/2021

המפתח היה מחודד ועלה לי חשש שהאדם שנתן לי אותו נחתך ממנו גם. יש לציין שלא שראיתי דם על המפתח או שראיתי שהוא נפצע, פשוט הנחתי שאם אני נחתכתי גם הוא יכל להיחתך. האם ניתן להידבק ככה באיידס או בשאר המחלות שעוברות בדם?

הוספת תגובה

תמונה