פורום איידס, HIV - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו לקבל מידע רפואי וייעוץ בעל מה שנוגע למחלה ולהתייעץ על נושאים כמו בדיקות רפואיות, דרכי הידבקות, טיפול במחלה, קוקטייל תרופות, PrEP ועוד

מנהל הפורום

ד``ר מרגלית לורבר
ד"ר מרגלית לורבר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מרגלית לורבר ללא פרסום בפורום

• האם הדבקה אפשרית?
    אנונימי
    27/10/2021

היי לכולם,
    הייתי עם נערת ליווי לפני שבוע, נזהרתי ובחדירה השתמשתי בקונדום, אבל היא מצצה לי בלי, אני לחוץ שיש מצב לאיידס, לא גמרתי לה בפה פשוט מצצה וזהו, אני ממש בלחץ שיכול לעבור מחלות מזה, אני בכל מקרה אלך להיבדק.. אבל מה הסיכוי, חייב להבין ולהירגעעעעע.. שורף לי בפין לא קשור לשתן, מה זה יכול להיות.. חייב עזרה !!!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    האם הדבקה אפשרית?

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• צריכת פרפ באופן יום יומי
    אנונימי8
    20/10/2021

אם אני לוקח פרפ קבוע כל יום, אך לא בשעה מדויקת, אלא בטווח של 4-5 שעות לכל היותר מהשעה הקבועה. למשל יום אחד לוקח ב11:00, יום למחרת ב14:00, יום אחרי זה ב13:00 ויום אחר כך ב15:00 ... כמה זה משפיע על יעילות הטיפול ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    צריכת פרפ באופן יום יומי

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות שניתן לעשות לשלילת HIVכעבור שבוע בלבד
    אנונימי
    10/10/2021

חושש לחשיפה לhiv מלפני שבוע.
    האם ישנן בדיקות שאני יכול לעשות כבר עכשיו/בימים הקרובים על מנת לשלול את זה או שחייב לחכות לפחות 21 יום?
    תודה מראש,

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה במערכות רפואיות ומציאת נשאי איידס
    ענבר כרסנטי
    04/10/2021

אנו תלמידי תיכון רמון במגמת ביו רפואה, במסגרת לימודינו במגמה עלינו לבחור מחלה או תסמונת ולכתוב עליה עבודת חקר.

בחרנו בנשאי נגיף ה-HIV כנושא העבודה

במסגרת העבודה עלינו למצוא שלושה מטופלים, נשאי איידס שיסכימו להתראיין בשני ראיונות אישיים ולעזור לנו להראות נתונים ולספר את סיפורם האישי.

חשוב לנו לציין כי לפני תחילת העבודה אנחנו חותמים על טפסים לשמירת סודיות של משרד החינוך ובמהלך כתיבת העבודה המטופלים וזהותם תשמר חסוייה.

נשמח אם תוכלי לחזור עלינו ולעזור במציאת מטופלים או בהכוונה במציאת פורומים מתאימים 

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול אצל שיננית
    אלון
    23/09/2021

עברתי היום טיפול ניקוי אבנית אצל שיננית וכמובן שסימנתי, השאלה כמה ימים עליי להמנע ממין אוראלי בכל הנושא שקשור להדבקה מאיידס?

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול אצל שיננית

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשר להידבק באיידס דרך תער של מספרה
    יפעת גרוס
    14/09/2021

שלום. לפני מספר ימים לקחתי את בני להסתפר במספרה. בסוף התספורת הספרית גם השתמשה קצת במכונת גילוח ובתער. אני לא ראיתי שהיא החליפה את התער או חיטאה אותו לפני. הילד לא נחתך אבל אני חוששת. אולי יש חתכים קטנים מיקרוסקופיים? והאם יש אפשרות להדבק באופן הזה? האם כדאי לגשת לבדיקה? תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• נחתכתי באצבע ממפתח שניתן לי ביד
    חששן כרוני
    01/09/2021

המפתח היה מחודד ועלה לי חשש שהאדם שנתן לי אותו נחתך ממנו גם. יש לציין שלא שראיתי דם על המפתח או שראיתי שהוא נפצע, פשוט הנחתי שאם אני נחתכתי גם הוא יכל להיחתך. האם ניתן להידבק ככה באיידס או בשאר המחלות שעוברות בדם?

הוספת תגובה

תמונה

• מחפשת מידע וקבוצת תמיכה לחולי איידס
    שרון
    01/09/2021

היי מחפשת קבוצת תמיכה לחולי איידס וקבוצת מתמודדים

הוספת תגובה

תמונה

• יש צורך לחזור על הבדיקה שוב לאחר 3 חודשים?
    דור
    31/08/2021

דר שלום
    ביצעתי בדיקת קומבו 6 שבועות לאחר המגע החשוד ותוצאתה יצאה שלילית.
    יש צורך לחזור על הבדיקה שוב לאחר 3 חודשים , או שניתן להסתמך על בדיקה זו?
    תודה ויום טוב

הוספת תגובה

תמונה

• כמה בדיקת P24 מדויקת אחרי 8 שבועות
    אנונימי
    16/08/2021

היי. עד כמה בדיקת p24 מדוייקת אחרי 8 שבועות?
    יצא לי שללי האם אני צריכה לעבור עוד בדיקה?

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש חשש להידבקות במחלות מין?
    אני
    26/07/2021

שלום, אני זכר. היה לי מין עם מישהי עם סיכוי גבוה למחלות מין. היה מין אורלי ממנה לא מוגן ואז היה מין וגינלי מוגן כשהקונדום נפל בסוף (3 דקות ללא קונדום).
    1. האם יש חשש להידבקות?
    2. האם אוכל לעשות pep (אני בתוך 72 שעות)?
    3. איזה נתונים נכנסים לתיק הרפואי כשעושים pep? הייתי רוצה בצורה כמה שיותר אנונימית.
    תודה,
    אני

הוספת תגובה

תמונה

• הדבקה ממחט ולא מליקחת דם
    מאיר
    12/06/2021

שלום לך המקרה הוא כך ,אישתי היתה בחדר ללידה ואז רצו להכניס לה מחט ולחבר לזה צינור מים שלא תתיבש באמצע הלידה, אני זוכר שהרופא באה להכניס לה מחט ליד ואז הרופא אמרה לרופא השניה שתבדוק אם המחט חדשה ןאז הרופא לא בדקה ןהרופא השניה אמרה לה למה לא בדקת המחט היתה פתוחה, אני זוכר שהצינור להכניס מיים לגופה היה חדש ולא משומש אבל כנראה הם טעו והמחט עצמה בלבד היתה משומשת מה הסיכוי להידבק באידס רק מהמחט עצמה בלבד האם הדם מתיבש באוויר שבמחט?

לקביעת תור
    סגירה
    הדבקה ממחט ולא מליקחת דם

הוספת תגובה

תמונה

• הדבקות בhiv משריטה ממחט- ביצוע בדיקת דם
    יעל
    12/06/2021

שלום
    אני אחות ובעת לקיחת דם שלא הצליחה המחט נגעה בי בעת שהוצאתי את השטנג, עפה לי היד
    לא נדקרתי ממש ולא היה סימן אבל הרגשתי את מגע המחט על העור
    נאמר לי שמאחר ואין פציעה של העור אין לי מה לדאוג אבל אני משתגעת מלחץ, האם אפשר להדבק ככה? אם היתה שריטה כה קטנה שלא שמתי לב אליה?

תודה תודה תודה

הוספת תגובה

תמונה

• איידס לאחר 35 ש מעת קיום יחסי מין לא מוגנים
    חניתה
    01/04/2021

האם אפשרי מצב שנדבקתי באיידס לפני 35 ש,הייתי נשא ובריא עד עכשיו,עכשיו יש לי המון מחלות פיזיות ונפשיות ויכול להיות שהאיידס מתפרץ?

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לתשובה עם המקרים הבאים
    מודאג
    22/01/2021

הייתי עם בחורה ומבקש לדעת האם יש סכנת הדבקות במקרים הבאים :
    1. התנשקנו כמה נשיקות צרפתית , לא אין בעיה חניכיים או סדקים בשפתיים
    2.השתפשפנו עם בגדים שהיא עלי אבל לא גמרתי .
    3. היא ליקקה את פלג גופי העליון ואפילו נשכה קצת את הפטמות שלי , בדקתי ולא היה לי פצע .... ואני ליקקתי וצבטתי את החזה והפטמות שלה ..
    4. היא שפשפה לי את איבר המין שלי ונגעה בו ... אבל לא גמרתי היא רק כיסתה אותו ואת האשכים .
    5. אני שפשתי לה את איבר המין מעל התחתונים ולי לא היה שריטה או פצע על האצבעות ששפשפו את האיבר מין שלה .

אשמח לתשובה ברורה אם יש לי מה לדאוג

הוספת תגובה

תמונה