פורום גיל המעבר - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, תזונה נכונה, דימומים, ירידה בחשק המיני ועוד

מנהל הפורום

ד``ר איתן פאר
ד"ר איתן פאר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר איתן פאר ללא פרסום בפורום

• בדיקות הורמונליות לגיל המעבר
    פציינטית x
    22/02/2019

‎שלום
    ‎אני בת 44.5
    ‎אני גרה בחו״ל והרופאה שלחה אותי לבדיקות הורמונליות מאחר והמחזור מאחר לי כחודש וחצי.
    ‎התוצאות הינן
    Estradiol E2 – 95.28
    FSH – 15.06
    LH 38.37
    ‎אלו הבדיקות היחידות שנשלחתי לבצע ועל סמך אלו הרופאה קבעה שנכנסתי לשלב המנופאוזה.
    ‎האם זה נכון?
    ‎לציין שעד לפני כן לקחתי גלולות יאז (ולפני הרבה שנים גם דיאנה) במהלך 14 שנה כאשר ב 10 שנים האחרונות, בערך, אני נוטלת יאז בלי מרווחים לקבלת מחזור ועושה הפסקות פעם בארבעה חמישה חודשים. בפעם האחרונה שעשיתי הפסקה חוויתי כאבי מחזור קשים אך לא הופיעה הווסת.
    ‎אני גרה במדינת עולם שלישי וקשה לי לסמוך על אבחנת הרופאים פה. מה גם שאני לא חווה שום תופעות של מנופאוזה.
    ‎חשוב לציין שב 14 שנים האחרונות יש לי מחלת האשימוטו, אני מטופלת בסינטרואיד 60 מק כל יום ואני מאוזנת.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פירוש של בדיקות הורמונליות

ד''ר איתן פאר
    23/02/2019

הורמונים משתנים כל הזמן
    פירוש תוצאות הבדיקות תלוי בכמה זמן עבר מרגע שהפסקת את הגלולות
    תמתני לפחות חודשים ותחזרי על הבדיקות הנ'ל ןתןדיעי לי
    כמו כן האם יש באפשרותך לבצע בדיקת אולטרה-סאונד נרתיקית לבדוק המצאות זקיקים + בייציות בשחלות ועובי רירית הרחם?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עשיתי אולטראסאונד נרתיקי

פציינטית x
    23/02/2019

הגלולה האחרונה ניטלה ב 29/12. חודש וחצי לפני הבדיקה.
    גם הרופאה, אמרה לי שאני במנופאוזה ויום למחרת שלחה הודעה שאולי זה בגלל הגלולות שנטלתי כל כך הרבה זמן ועוד ללא הפסקות לקבלת המחזור.
    אם אני חושבת על זה אני כן חווה תסמינים של גיל המעבר רק בגלל שהייתי עם הגלולות לא הבנתי שאני אולי נכנסתי לגיל המעבר, לכן חשבתי שאולי אני לא מאוזנת מבחינת בלוטת התריס וכל פעם הלכתי לעשות בדיקות דם וראיתי שאני כן מאוזנת ולא הבנתי מה קורה איתי. אפילו לא חשבתי על גיל המעבר. התסמינים: ירידה בחשק המיני, דיכאונות קטנים שנכנסתי ויצאתי מהם במהירות ובתדירות גבוהה, מצבי רוח משתנים ורגישות יתר לעיתים. גלי חום לעתים רחוקות. אני רזה אך גם שומרת על משקל קבוע בקנאות אז לפחות לא חווה השמנה.
    לגבי ה אולטראסאונד הרופאה ראתה זקיקים אך אמרה שהיא לא אוהבת את צבע השחלה ולפי זה חושבת שזה גם סימן למנופאוזה. כמו כן אירית הרחם דקיקה וכמעט אינה נראית ולכן אמרה שלפחות עוד חודש לא אקבל מחזור. שאני אחזור אליה לאחר חודש לבדיקה חוזרת ושנעשה בדירת דם חוזרת עוד חודשיים כפי שייעצת.
    דוקטור, תודה רבה על תשובתך. אני אודיע לך לגבי התוצאות של הבדיקה בהמשך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בהורמונים מעל 10 שנים
    גבי
    17/02/2019

שלום ד"ר פאר, התחלתי טיפול הורמונלי כחצי שנה אחרי הפסקת המחזור לפני כעשר שנים, בשבע השנים האחרונות לוקחת אביאנה. סובלת מהפרעות שינה, מתעוררת מוקדם מאד, אחרי שלוש או ארבע שעות שינה, בדרך כלל עם הרגשת פחד ולפעמים מתקשה להרדם שוב. אני מאד עייפה ועם מצב רוח ירוד. האם כדאי להפסיק או להחליף את האביאנה? או להוסיף טיפול להפרעות שינה? תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול הורמונלי ממשוך

גבי
    18/02/2019

שכחתי לציין בהודעה הקודמת שהתחלתי את הטיפול ההורמונלי בגיל 41 (המחזור נפסק בסביבות גיל 40-41) ואני כיום בת 52
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הורמונים 10 שנים

ד''ר איתן פאר
    23/02/2019

מעולה . אבל או שתשני סוג ההורמונים או שעדיף להשאר עם אביאנה ולהוסיף בערה ציפראלקס 10 והתופעות שאת מתארת יעברו

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בהורמונים מעל 10 שנים

גבי
    23/02/2019

תודה רבה על התשובה, אבל לא ברור לי עד איזה גיל עלי להמשיך לקחת אביאנה, חלק מה רופאים, למשל כירורג שד שאני במעקב אצלו, טוען שההורמונים מעלים את הסיכוי לחלות בסרטו. תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות הורמונליות לגיל המעבר
    פציינטית x
    22/02/2019

‎שלום
    ‎אני בת 44.5
    ‎אני גרה בחו״ל והרופאה שלחה אותי לבדיקות הורמונליות מאחר והמחזור מאחר לי כחודש וחצי.
    ‎התוצאות הינן
    Estradiol E2 – 95.28
    FSH – 15.06
    LH 38.37
    ‎אלו הבדיקות היחידות שנשלחתי לבצע ועל סמך אלו הרופאה קבעה שנכנסתי לשלב המנופאוזה.
    ‎האם זה נכון?
    ‎לציין שעד לפני כן לקחתי גלולות יאז (ולפני הרבה שנים גם דיאנה) במהלך 14 שנה כאשר ב 10 שנים האחרונות, בערך, אני נוטלת יאז בלי מרווחים לקבלת מחזור ועושה הפסקות פעם בארבעה חמישה חודשים. בפעם האחרונה שעשיתי הפסקה חוויתי כאבי מחזור קשים אך לא הופיעה הווסת.
    ‎אני גרה במדינת עולם שלישי וקשה לי לסמוך על אבחנת הרופאים פה. מה גם שאני לא חווה שום תופעות של מנופאוזה.
    ‎חשוב לציין שב 14 שנים האחרונות יש לי מחלת האשימוטו, אני מטופלת בסינטרואיד 60 מק כל יום ואני מאוזנת.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה חוזרת כפולה

ד''ר איתן פאר
    23/02/2019

כבר עניתי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחזור מאחר 5 חודשים
    אורנית
    19/02/2019

בת 52
    מחזורים היו סדירים עד לפני 5 חודשים.
    כעת כבר 5 חודשים מחזור לא מגיע.
    פרופיל הורמונלי לא במחזור:

E2 315
    17OH PROGESTRONE 1.43
    TSH 0.79
    PROLACTIN 227
    PROGESTRONE קטן מ 2
    TESTOSTERONE TOTAL 1
    ANDROSTENEDIONE 5.43
    DHEA SULPHATE 3.72
    US וגינאלי:
    רחם
    אורך 46 מ"מ
    עובי 44 מ"מ
    רוחב 35 מ"מ
    מרקם שרירני
    מנח קדמי שרירן סובסרוזי אחורי 43*33 מ"מ
    עובי רירית 7 מ"מ סדירה
    שחלות
    ימין אורך 17 מ"מ רוחב 13 מ"מ
    מבנה תקין
    שמאל
    אורך 20 מ"מ רוחב 18 מ"מ
    מבנה תקין עם זקיק בקוטר 11 מ"מ
    דוגלס ללא נטזל חופשי
    שאלות:
    1 מה הסיבה שהמחזור לא מגיע כבר 5 חודשים?
    כל הזמן מחזורים היו תקינים וסדירים
    2 מה ניתן להסיק מבדיקות הדם והאולטראסונד,האם מחזור יגיע?
    3 מה זה רחם שרירן?האם מדליק נורה אדומה?
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• איחור במחזור

ד''ר איתן פאר
    23/02/2019

את בתקופת טרום גיל המעבר ולא בגיל המעבר
    לכן העיכוב במחזורים
    תקחי פרוגסטרון כגון םרימולוט נור 10 מג'ר ל 10 ימים ותקבלי מחזור

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוורל קונטי-ללא דימום. האם יש בעיה עם רירית עבה?
    מיכל
    19/02/2019

בת 57. לוקחת אוורל 6 שבועות ואוורל קונטי שבועיים.
    עד כה, קבלתי פעמיים דימום בכל מחזור כזה.
    כחודש מתחילת האוורל, וכמה ימים לאחר תחילת האוורל קונטי-דימום נוסף.
    הפעם לקחתי בטעות 7 שבועות אוורל, ללא דימום.
    ועכשיו, כשבועיים וחצי לאחר אוורל קונטי, עדיין אין דימום.
    האם יש בעיה עם רירית עבה?
    אם כן, מה לעשות?
    האם צריכה להמשיך עם האוורל קונטי עד לדימום או לחזור לאוורל לפי התכנית הרגילה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רירית מעובה תחת אוורל

ד''ר איתן פאר
    23/02/2019

ההמלצה בגיל שלך לקחת אוורל קונטי כל הזמן ולא שבועיים שבועיים דוקא על מנת למנוע הן דימומים ויותר חשוב למנוע עיבוי של רירית הרחם שתחת אוורל בלבד יכול לפתח שינויים סרטניים ברירית הרחם

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול הורמונלי וקרישיות יתר
    איריס
    17/02/2019

שלום .אני בת 57. יש לי קרישיות יתר תורשתית הטרוזיגוט ומבקשת לדעת אם ניתן להשתמש בטיפול הורמונלי של אסטרוג'ל ופרוגסטרון ?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קרישיות יתר והורמונים

ד''ר איתן פאר
    23/02/2019

יש 11-13 פקטורים שונים הקשורים בקרישיות יתר
    רובם אסורים במתן הורמונים
    חלקים לא
    יש להוועץ עם המטולוג מומחה קרישה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח בדיקות דם הורמונליות
    סימה
    13/02/2019

שלום. רופא הנשים הפנה אותי לבדיקות דם על מנת לבדוק אם אני נכנסת לגיל המעבר. תוצאות:
    LH - Luteinizing Hormone 1.6 IU/l
    :ערכי יחוס
    CHILDREN <0.1-6.0
    FOLLICULAR PHASE 1.9-12.5
    MIDCYCLE PEAK 8.7-76.3
    LUTEAL PHASE 0.5-16.9
    PREGNANT <0.1-1.5
    POSTMENOPAUSAL 15.9-54.0
    CONTRACEPTIVES 0.7-5.6

FSH 3.0 IU/l
    ערכי יחוס
    FOLLICULAR PHASE 2.5-10.2
    MIDCYCLE PEAK 3.4-33.4
    LUTEAL PHASE 1.5-9.1
    PREGNANT 0.3-קטן מ
    POSTMENOPAUSE 23-116

אשמח לעזרה בפענוח. תודה ויום טוב

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פירוש של בדיקות הורמונליות

ד''ר איתן פאר
    23/02/2019

לפי הבדיקות את כלל לא בגיל המעבר . לא ולא !

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר הנאה בקיום יחסי מין
    יעל
    08/02/2019

הנני בת 57,מטופלת בוגיפם 3 פעמים בשבוע וגם ג'ל גינומונאל.
    עדיין מרגישה חוסר הנאה בקיום יחסי מין.
    האם חולשה של שרירי רצפת האגן גורמת לחוסר הנאה בקיום יחסי מין?
    בתודה מראש על תשובתך המהירה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חסר הנאה בקיום יחסי מין

ד''ר איתן פאר
    10/02/2019

להוסיף טיפה עבה של אנדרוג'ל 2-3 פעמים בשבוע לחלק הפנימי של הירך קרוב לנרתיק

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי של אביאנה
    הדס
    08/02/2019

שלום. התחלתי לקחת לפני 10 ימים אביאנה לתופעות גיל המעבר-בעיות קשות של שינה,מצב רוח,עצבנות, זכרון וירידה חדה במשקל -12קג.
    כל הבדיקות תקינות.
    בנתיים לא רואה שום שינוי.
    לוקחת גם מלטונין וכדור שינה בנדורמין כי לא יכולה להרדם וזה כבר ככה כמה חודשים ארוכים.
    שאלתי היא- התחילו לי כאבי גב תחתון וראיתי שזאת תופעת לוואי נפוצה של אביאנה.
    האם זה עובר אם הזמן או שצריך להחליף את סוג ההורמונים?
    אשמח לתשובה טלפונית או במייל או לדעת איך אני רואה את תשובתכם

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לואי של אביאנה

ד''ר איתן פאר
    10/02/2019

המשיכי באדיקות עם האביאנה לפחות 3-4 חודשים ורק אז ניתן להעריך האם כל הסימפטומים חלפו ואת מרוצה. ולא - תחליפי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מנפאוזה ותסמיני גיל המעבר
    קארין
    08/02/2019

שלום שמי קארין בגיל 38 התחיל המחזור להיות לא סדיר כיום אני בגיל 42 ללא מחזור כלל ועם תופעות לוואי חמורות כמו גלי חום חשש לדיכאון כאבי ראש חולשה לפני כשלושה שבועות התחלתי לקחת כדור בשם אביאנה ועדין מרגישה אותו הדבר העם הכדור מספיק או שצריך טיפול נוסף אשמח עם תעזור לי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מנופאוזה וטיפול

ד''ר איתן פאר
    10/02/2019

אביאנה כדור נפלא רק עם מינון מאד נמוך ולכן תופעות גיל המעבר אמורים לחלוף תוך מספר שבועות ולא מספר ימים. תני לזה סיכוי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך טיפול להחלפת הורמונים
    נינה
    08/02/2019

בת 41. ללא מחזור כלל מגיל 37. התחלתי עם נובופם בגיל 39 לשנה וחצי שהיה מעולה ואז התחילו תופעות גלי חום שוב בזמן הכדורים האדומים. החלפתי לאביאנה ולאחר חודשיים שוב הרגשתי לא טוב כמו דפיקות לב וקימות מרובות בלילה והרגשת חרדה. הרופא החליף לאקטיבל וכבר שבוע אני לוקחת אך אין שיפור. האם עליי להמשיך לקחת או לא? כל העניין של ניסוי וטעייה מאוד קשה לי שכן זה משפיע על חיי בכל התחומים. האם אין משהו מדויק שאפשר להתאים? האם נראה לך שמדבקות יכולות להתאים? ומה ההבדל ביניהן מבחינת ההרכב לשאר הכדורים שציינתי כאן

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך טיפול הורמונלי

ד''ר איתן פאר
    10/02/2019

תני סיכוי לאקטיבל לפחות 3-4 חודשים ורק אז ניתן להחליט האם טוב לך או להחליף

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול באוורל 50 בשל דימומים
    הגר
    29/01/2019

שלום,
    אני בת 59. בשל דימומים חוזרים תוך טיפול באוורל קונטי, הוצע לי טיפול באוורל 50 ופעם ב 3 חודשים לקחת שבועיים כדורי פרוגסטרון. רציתי לשאול מה ההשלכות של טיפול מסוג זה.
    תודה, הגר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דימומים תח מדבקות

ד''ר איתן פאר
    10/02/2019

יש נשים המדממת תחת מדבקות
    תעזבי מדבקות ותעברי לכדורים
    הכי פחות דימומים יש עם דואביב

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת הורמונים- אביאנה לליויאל
    ברכה
    09/02/2019

בת 55, נטלתי אביאנה שלוש שנים. בעקבות ירידה החשק המיני הרופא רשם לי ליויאל. חודשיים לוקחת לויאל אך גלי החום חזרו, אין שינוי החשק המיני ואיכות שינה שוב ירודה. הרופא המליץ לחזור לאביאנה ולהוסיף וגיפם ליובש בנרתיק. האם יש סיכון בהחלפת הורמונים כך? האם כדאי לתת סיכוי ללויאל עוד זמן?
    שאלה נוספת - מה הסיכון של וגיפם - נרות לנרתיק

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת הורמונים

ד''ר איתן פאר
    10/02/2019

ואגיפם הכרחי כל החיים לנרתיק היותצ וכל הטיפולים דרך הפה לא משפיעים על הנרתיק. ללא סכנות וללא ספיגה למחזור הדם ולכן בטוח בכל מצב
    מבחינת העלמות חשק מיני והורמונים-
    ליביאל מתואר כפחות מדכא אבל אין שיםור
    יש לתת תוספת של ג'ל אנדרוג'ל פעמיים בשבוע טיפה עבה למריחה בחלק הפנימי של הירכיים ביחד עם אביאנה וואגיפם

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ספיגת הכדורים אביאנה לחולת קוליטיס
    טל
    28/01/2019

חולת קוליטיס ונוטלת יומירה אחת לשבוע .ידוע כי לחולי קוליטיס יש בעיות של ספיגה (יש לי מחסור חמור של ויטמין D .נוטלת כדורים קבוע )כיצד ניתן לדעת אם אביאנה נספגה ? רק התחלתי לקחת לאחר חודש של נסיונות טבעיים וחוששת מאוד "לבזבז" עוד חודש ללא השפעה במידה ולא תהיה ספיגה .
    סובלת מאוד מגלי חום ביום ובלילה .עם הפרעות שינה קשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אביאנה וקוליטיס

ד''ר איתן פאר
    28/01/2019

כאשר יש קוליטיס עם הפרעות ספיגה הטיפול ההורמונלי המומלץ הוא במדבקות לספיגה דרך העור ולא דרך המעי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אביאנה וקוליטיס -המשך שאלה

טל
    28/01/2019

תודה על תשובתך .
    כמה זמן לדעתך עליי להמשיך עם הכדורים עד שאראה /לא אראה השפעה ?
    אמרתי לרופא הנשים שאני חולת קוליטיס והוא לא הציע לי מדבקות .
    אני פשוט סובלת נורא מגלי חום ובעיות שינה (ודיכדוך,יובש בנרתיק ועוד ) וחוששת לבזבז זמן על תרופות שלא ישפיעו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דימום כבד לאחר קיום יחסי מין
    ליל
    27/01/2019

שלום דוקטור
    אני בת 56 וכשנה וחצי לערך אחרי הפסקת מחזור בגיל המעבר ללא תופעות גיל המעבר. דימום כבד מחזור לכל דבר לאחר קיום יחסי מין אחרי תקופה ארוכה מאוד כ - 4 ימים לחוצה מאוד.
    לפי דברי הרופא יש מיומה כבר כמה שנים שלא גדלה....

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דימום אחרי יחסי מין

ד''ר איתן פאר
    28/01/2019

לבדוק תחילה את צואר הרחם, פאפ וקולפוסקופיה
    לבדוק את רירית הרחם באולטרה סאונד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה