פורום גיל המעבר - יש לך שאלה?

פורום גיל המעבר הוא המקום בו מומחית רפואת גיל המעבר תענה לכם לשאלות. פורום גיל המעבר יעסוק בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, גלי חום, טיפול בגיל המעבר, נשים בגיל המעבר, תזונה בגיל המעבר, ירידה בחשק המיני ועוד

מנהלי הפורום

ד"ר איתן פאר
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תוצאות בדיקה ושאלה נוספת
    א.
    19/08/2018

שלום רב.
    אני בת 52.4 לפני שנה הפסיק המחזור וחודש שעבר חזר לשלושה ימים דימום קל. הייתי אצל רופאת נשים לקחה לי ביופסיה מהרחם ואלה התוצאות:
    אבחנה ופרטים קליניים: POSTMENOPAUSAL BLEEDING.
    תאור מיקרוסקופי ואבחנה: INACTIVE ENDOMETRIUM.
    מה זה אומר??
    שאלה נוספת האם אני יכולה לקיים יחסי מין חופשי? עד עכשיו השתמשנו בקונדום.
    תודה רבה מראש.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הכתמות לאחר מחזור
    יעל
    18/08/2018

שלום,
    כמעט בת 49,חולת קרוהן
    קיבלתי מחזור לפני שבועיים, היה מאוד קצר ודימום מועט, ומאז עד היום, כל הזמן הכתמות מאוד מאוד מועטות, כמות מזערית, אך עדיין יש, הכתמות בצבע חום.
    בחודשים האחרונים המחזור לא ממש סדיר, לעומת שנים קודמות.
    האם זה קשור לתחילת גיל המעבר?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הכתמות מועטות לאחר מחזור
    יעל
    18/08/2018

שלום,
    כמעט בת 49,חולת קרוהן
    קיבלתי מחזור לפני שבועיים, היה מאוד קצר ודימום מועט, ומאז עד היום, כל הזמן הכתמות מאוד מאוד מועטות, כמות מזערית, אך עדיין יש, הכתמות בצבע חום.
    בחודשים האחרונים המחזור לא ממש סדיר, לעומת שנים קודמות.
    האם זה קשור לתחילת גיל המעבר?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סידן אמורפי האם מומלץ לגיל המעבר
    אורית
    16/08/2018

הומלץ לי ליטול סידן אמורפי שהזמינות שלו גבוהה פי שתיים לגוף..
    האם ידוע לך על תוסף סידן האמורפי ואם כן מה מינון מומלץ לגיל המעבר (עברתי לפני כחודשיים ניתוח מעקף קיבה כך שויטמינים ומינרליים חשובים עבורי), ובנוסף האם מלטונין לא מתנגש ופוגע ביעילות הורמונים חלופיים?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הכתמות שחוזרות כל מספר ימים
    אילנה
    16/08/2018

שלום, בת 53 ,עברתי גרידה אבחנתית לפני חודשיים עקב רחם מעובה, תוצאות תקינות. משטח צוואר הרחם תקין. כרגע רירית רחם דקה 3mm, שרירן קטן של 1 סנ בדופן הקידמי. נמצאת בתקופה של הפרה מנופאוסיה אבל ההכתמות הדמיות לא מפסיקות וחוזרות לסרוגין. מה הכיוון הטיפולי שעלי לפי דעתך לנסות במצב זה. תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הכתמות

ד''ר איתן פאר
    16/08/2018

התקן מירנה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חשק מיני + אי נוחות בפות
    יעל
    15/08/2018

שלום,
    בת 49.לפני שנתיים כריתת שחלות מניעתית (סרטן שד לא פולשני בגיל צעיר).
    נוטלת אביאנה + וג'יפם מס פעמים בשבוע + ציפרלקס להפחתת חרדות.
    1. לפני כחודש החלפתי ציפרלקס בברינטליקס עקב
    חשק מיני ירוד ביותר. לא חשה בשינוי.
    האם להמתין בסבלנות ? האם אתה ממליץ על נוגד חרדות אחר ?
    2. לאחרונה סובלת מצריבה + גירוד בפות (חיצוני).
    אני לאחר שבוע טיפול במשחת אגיסטן +
    3 ימי בטבליות אגיסטן . אלה שיפרו הצריבה אבל לא את הגירוד. מה אתה מציע ?
    תודה רבה מאוד !
    יעל

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• העדר חשק מיני

ד''ר איתן פאר
    16/08/2018

תתחילי טיפול בכדורי ואגיפם לנרתיק

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חשד להידרוסלפינקס מאלית אורך - 27 מ"מ גובה 17 מ"מ
    אילנית
    14/08/2018

בת 51. מחזור סדיר. נוטלת פרימולוט נור מספר ימים בחודש להסדרת עובי הרירית. ערכתי בדיקת אולטרסאונד ביום ה-5 למחזור: אורך - 71 מ"מ עובי - 61 מ"מ רוחב - 50 מ"מ מרקם - שרירני הערות - קדמי אורך תעלת צוואר - 35 מ"מ עובי רירית הרחם - 5 מ"מ סדירה. שחלות: ימנית: אורך - 28 מ"מ גובה 18 מ"מ הערות: במרקם תקין סמוך לשחלה נצפה ממצא היפואקוגני מכיל נוזל צלול עם מחיצות בלתי שלימות בגודל של 38*16*36 מ"מ. ממצא מחשיד להידרוסלפינקס שמאלית אורך - 27 מ"מ גובה 17 מ"מ הערות: במרקם תקין דוגלס - אין נוזל הממצא המחשיד להידרוסלפינקס קיים אצלי כחצי שנה. רופאת הנשים שלחה אותי לבצע בדיקת דם CA-125 והתוצאה היתה 42. יש ממה לחשוש? האם בדיקת האולטרסאונד תקינה? מה מומלץ לעשות במקרה כזה? אציין שאין תסמינים ומרגישה מצויין. תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הידרוסאלפינגס

ד''ר איתן פאר
    14/08/2018

עקך של 42 גבוה מהערך הצקסימלי הנחשב כתקין שהוא 35
    הערך עולה במידה ויש דימום רחמי ולכן יש להתרחק 10 ימים מדימום ואז לחזור על הבדיקה
    סאקטסלפינגס מפריע לכניסה להריון ולפי גילך זה לא רלוונטי ולכן מעקה בלבד

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תופעות לוואי קשות עם הורמונים
    יעלי
    13/08/2018

שלום רב , כבר שנתיים שאני מנסה לקחת הורמונים מסוגים שונים ומגיבה להם לא טוב
    רופאת הנשים המליצה לי על דואביב לקחתי במשך שלושה שבועות הדואביב גרם לי לשלשולים קשים ונפיחות בשדיים , הפסקתי לתקופה ולבקשתה חזרתי לקחת שוב כדי לוודא שאכן יש קשר בין השלשולים להורמונים ואכן לאחר לקיחה חוזרת שוב אותה תופעה
    מה המלצתך ? חייבת לציין שמאז תחילת גיל המעבר אני סובלת מאוד וחיה בכאב - פרקים , צואר חולשה בגוף
    האם ויפאקס יכול הלוות פתרון ?
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תופעות לואי

ד''ר איתן פאר
    14/08/2018

תנסי טיפול הורמונלי דרך העור- מדבקות או אסטרוג'ל עם אוטרוגסטאן

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פרוגסטרון להסדרה של המחזור
    דפנה
    11/08/2018

שלום

אני בת 50 בפרימנופאוזה, מחזור אחרון לפני כ4.5 חודשים, ומידי חודש כמה טפטופים, הרופא נתן פרימולוט נור ואמר לקחת כל חודש במשך 5 ימים 10 מ"ג להסדרת מחזור. הלכתי לדעה שניה והרופא אמר שהוא לא רואה כל צורך בכך ואף לא ממליץ. אני סבלתי מדימומים מאוד קשים במחזורים אמרונים ונוח לי שאין לי מחזור והופתעתי שהרופא ממליץ להסדיר אותו.
    מדוע לדעתך יש דעות שונות בין הרופאים בנושא הזה? שניהם רופאים בכירים. אחד ממליץ והשני לא ממליץ. אני יודעת מהפורום שאתה כן ממליץ על כך, השאלה שלי היא יותר מדוע יש רופאים שאינם ממליצים על כך? מה הסיכון בלקיחת פרוגסטרון במינון זה מידי חודש לעומת אי לקיחת פרוגסטרון ?
    יש לציין כי אני בעודף משקל של כ-30 קילו.
    עובי רירית 9 ממ, עובי רירית לפני 4.5 חודשים 7ממ.
    אסטרוגן 170, פרוגסטרון פחות מ0.8

תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פרוגסטרון להסדרת מחזור

ד''ר איתן פאר
    11/08/2018

אני לחלוטין מסכים עם הרופא שרשם לך פרוגסטרון כל חודש ולחלוטין לא מסכים עם הרופא שטען שאין צורך
    הסיבה-
    בפרימנופאוזה ישנה פעילות אסטרוגנית הגורמת לעיבוי יתר של רירית הרחם ואז קיים סיכון, אמנם קלוש, לפתח סרטן ברירית הרחם. לחילופין כאשר יופיע דימום ספונטני הוא יהיה חזק מאד וממושך
    ולכן יש לקחת פרוגסטרון מחזורי בדיוק כפי שהנחה אותך הרופא הראשון

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גירוד עז באזור עצם הזנב
    Hana
    11/08/2018

שלום ד"ר;
    לא יודעת אם זה קשור או לא למחלות נשים, אני בת 44 . יש לי מזה תקופה גירוד עז בעור באזור עצם הזנב ולא מופיע על העור שום סימנים כלשהם לא יובש ולא פצעונים שום כלום אך יש לי גירוד חזק מאוד שאני יכולה להתגרד עד שיצא דם ופשוט אין לי הסבר.
    לציין שלא פניתי לרופא עדיין . האם לפנות לרופא משפחה או רופא נשים? התופעה מוכרת לך? לציין שאין לי גירוד בעור בשום אזור אחר בגוף ולציין גם שאני שומרת על הרגלי היגיינה וניקיון עם שימוש בתכשירי היגיינה מיוחדים לאזורים האינטימיים.

אודה לך על התייחסות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גרד

ד''ר איתן פאר
    11/08/2018

יש לשלולו תולעים ופרזיטים במעי ע'י בדיקת צואה
    יש למנוע הזעה של מקומות אלו ע'י טלק באופן נדיב כל בוקר באזור

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אולטרסאונד וגינלי עם תוצאות מדאיגות
    בשורות טובות
    09/08/2018

אודה לך מאוד על מענה דחוף כי אני ממש חוששת.

אני בת 50. בשנה וחצי האחרונות המחזור לא סדיר וב-3 חודשים האחרונים אין מחזור אבל היו 2 אירועים של דימומים קלים מאוד בזמנים שונים.

עשיתי בדיקת אולטרסאונד וגינלי (עושה כל שנה ותמיד תקין) והתוצאה הדאיגה אותי מאוד:

מנח: אחורי, גבולות: סדירים, מירקם: שרירני, מידות הרחם: 42X62X57 מ"מ.
    הערות: בחלק האחורי של צוואר הרחם ממצא סולידי 19*12 מ"מ עם זרימת דם בהיקפו שרירן?
    קו הד אמצעי: כן
    עובי אנדומטריום: 7.8 מ"מ
    נתוני שחלה ימנית:
    מידות השחלה: 16X42 מ"מ
    מרקם השחלה: תקין
    הערות: הודגמה בגישה בטנית.
    נתוני שחלה שמאלית:
    מידות שחלה: 21X47 מ"מ
    הערות: בתוכה מספר מבנים ציסטיים צלולים בקוטר 13 14 מ"מ
    ועוד ממצא אקוגני לא סדיר 16*8 מ"מ
    דוגלס: חופשי מנוזל.

אלו תוצאות הבדיקה.

השאלה שלי היא מה זה ממצא אקוגני לא סדיר? מה זה ממצא סולידי עם זרימת דם בהיקפו?

אני מאוד חרדה. תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ממצאי אולטראסאונד

ד''ר איתן פאר
    11/08/2018

קשה להעריך בלי לראות באופן אישי את תמונות האולטראסאונד אבל הייתי ממליץ בחום על המשך ברור ע'י היסטרוסרופיה
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גלולות איביאנה - עזרה נוספת
    19/07/2018

שלום,
    אני בת 42 וכבר מגיל 35 אני נוטלת הורמונים באופן קבוע בגלל מנופאוזה מוקדמת שהתחילה אצלי בגיל 32 ונפסק הווסת בכלל בגיל 35.
    היום אני מטופלת ב איביאנה לאחר שכל הגלולות האחרות לא עזרו.
    לאחרונה, אני מרגישה שהאיביאנה לא עוזרת הרבה. גלי חום וכאבי עצמות ומצב רוח ירוד וחולשה בגוף בכלל. הפסקתי על דעת עצמי את האיביאנה אך רופאת הנשים הזהירה אותי שזה לא טוב.
    השאלה שלי? האם יש משהו אולי בנוסף לאיביאנה שיכול לעזור לי ולחזק את הגוף? אודה על תשובה בהקדם!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אביאנה...

ד''ר איתן פאר
    02/08/2018

הרופאה שלך צודקת
    אבל עם אביאנה מפסיקה לעזור יש לעבור לטיפול המכיל הורמונים אחרים כגון דואביב או אנג'ליק או ליביאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חזרתי לרופאה שלי והיא רשמה לי תוסף עם האיביאנה

09/08/2018

חזרתי לרופאה שלי והיא רשמה לי תוסף עם האיביאנה של ויטליטי פיטו קלצ'יק VITALITY Phyto-Calcic ,היא אמרה שיהיו תוצאות של הקלה בגלי החום והחולשה בגוף לא לפני חודשיים שימוש. האם זה יעזור לי? אני לא רוצה לקחת סתם. במיוחד שהתוסף עולה 180 ש"ח והאיבינאנה 60 ש"ח.
    עצתך בבקשה !!
    תודה :)

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מחזור חודשי לא סדיר
    בטי
    05/08/2018

שלום רב,
    בעוד שלושה חודשים ימלאו לי 52 שנים, מחזור אחרון בחודש נובמבר אשתקד (מגיל 48 בערך מחזור לא סדיר במיוחד כלומר מספר חודשים סדיר ולאחר מכן מדלג מספר חודשים ושוב סדיר)
    לפני שבועיים היה לי דימום מאד קל וחשבתי שאני צריכה לקבל מחזור אבל ממש לא, היום שוב פעם דימום קצת יותר חזק אבל לא ממש מחזור. כמו כן, הבטן שלי כל הזמן מאד נפוחה וזאת הרגשה מאד מאד לא נעימה.
    לפני כשלושה חודשים נבדקתי אצל רופא נשים אשר אמר שהכל בסדר אצלי וכנראה שיהיה לי מזחור עוד פעם או פעמים לכל היותר.
    ברצוני לשאול האם זה תקין הדימום כפי שציינתי לעיל? האם אני צריכה להבדק שנית או לחילופין לעשות בדיקות מסויימות?
    לתשובתך אודה מראש.
    בטי.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מחזור לא סדיר

ד''ר איתן פאר
    07/08/2018

את בתקופה המקראית טרום גיל המעבר
    מאפיין את התקופה דימומים לא סדירים שיכולים להגיע גם אחרי חודשים רבים ללא מחזור
    במידה ואת ללא תסמיני גיל המעבר אז להמתין עד חלוף שנה מהמחזור האחרון ורק אז להתחיל טיפול הורמונלי תואם ומתאים
    במידה ותסמיני גיל המעבר מתחילים קודם לכן אז מתחילים טיפול כבר בהתאם לפגיעה באיכות החיים עקב תסמיני גיל המעבר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פרופיל הורמונלי לאחר 'היעלמות מחזור' פתאומית
    אנני
    04/08/2018

שלום, בת 50 עד לפני כחודש מחזור סדיר יחסית עם שינויים קלים פה ושם, לאחרונה המחזור 'נעלם', (פעם אחרונה שהופיע היה לפני חודשיים).
    תוצאות פרופיל הורמונלי:
    Lh: 48.2
    Fsh :91.3
    אסטדיוראל : קטן מ 100
    Progesteron : 0.9 nmol
    Tsh : 4.34
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• העלמות מחזור ופרופיל הורמונלי

ד''ר איתן פאר
    04/08/2018

אין כל משמעות לפרופיל הורמונלי שכן תמיד בהעדר מחזור וללא הריון הוא יתן ערכים של גיל מעבר
    ההגדרה של גיל מעבר הינה שנה מהמחזור האחרון ולכן מאד יתכן וצפוי שיחזרו לך מחזורים, לא סדירים
    ההחלטה הטיפולית כן או לא מתיחחסת לסימפטומים של גיל מעבר - יש - מקבלים טיפול, אין- ניתן להמתין

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גלי חום שחזרו בלילה עם אקטיבל
    רחל
    04/08/2018

שלום
    אני בת 56 לוקחת כ 6 שנים אקטיבל. התרופה מאוד עזרה לי עם גלי החום שפסקו לחלוטין.
    בתקופה האחרונה חזרו לי שוב גלי חום בלילה.
    אני לוקחת את הכדור לפני השינה.
    האם כדאי לשנות את זמן לקיחת הכדור לבוקר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• גלי חום שחזרו תחת אקטיבל

ד''ר איתן פאר
    04/08/2018

תופעה מוכרת לאחר שנים של שימוש באותה תרופה
    הפתרון דוקא לרדת במינון ובשום פנים לא לעלות, כלומר תחליפי אקטיבל באביאנה, או לשנות סוג של הורמונים ויש הרבה כאלו בשוק כיום.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה