פורום גיל המעבר - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, תזונה נכונה, דימומים, ירידה בחשק המיני ועוד

מנהל הפורום

ד``ר איתן פאר
ד"ר איתן פאר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר איתן פאר ללא פרסום בפורום

• לקיחת 2 כדורים נגד דכאון כאשר 1 נועד לפתור בעיות שינה והרדמות
    הדס
    19/06/2019

שלום רציתי לדעת לגבי בעיות קשות של שינה והרדמות. לוקחת הרבה זמן בנדורמין שעוזר בערך ל 5 שעות. לא מסוגלת להרדם בלי כדור שינה אחרי ניסיונות של דברים טבעיים ועוד כדורים שגרמו לי להרגיש פחות טוב.
    בנוסף נתת לי מדבקות אוראל קואנטי ולוקחת סרטרלין נגד דכאון קל. לוקחת גם מגנזיום וויטמין די.
    פסיכיאטרית המליצה לי לקחת במקום כדור שינה , כדור שנקרא miro/mirtazapine במינון מאוד נמוך כ 7.5 מ"ג שזה רבע כדור. ככל שהמינון יותר נמוך הוא משפיע יותר חזק. זה בעקרון כדור נגד דכאון אבל גם מאוד עוזר לשינה
    רציתי לשמוע את דעתך והאם אין בעיה לקחת שני כדורים נגד דכאון? אחד בלילה והשני בבוקר.
    אין לי גלי חום או בעיית השמנה, להפך ירדתי 15 קג.
    אודה על תשובתך בנושא .תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• גיל 64 עם תופעות גיל המעבר
    גילה
    19/06/2019

אני בת 64, הפסקת ווסת בגיל 55, טופלתי בהורמונים 5 שנים בגלל גלי חום חזקים. הפסקתי עקב הנחיה של רופאת הנשים. בזמן האחרון חווה שוב גלי חום (לא בלילה), בנוסף חווה נדודי שינה לעיתים, וגם דופק מהיר.(לפני 10 שנים אובחנתי עם פעימה נוספת). האם התסמינים מתאימים גם לגילי? אני סובלת במיוחד מגלי החום, וגם הפעימות המואצות מלחיצות.
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש קשר בין נטילת הורמונים להופעת פצעים על הפנים?
    ענת
    17/06/2019

ד"ר פאר שלום רב,
    אני בת 55, המחזור הפסיק לפני כ-5 שנים. לפני חודש וחצי החלטתי לנצל את "חלון ההזדמנויות" והתחלתי ליטול eviana
    מזה כשבועיים אני סובלת מפצעים על הפנים, בעיקר בצידי הפנים (לחיים). ממש מזכיר פצעי בגרות. מאחר ולא שיניתי שום דבר אחר מזון/קרם, אני מאמינה שיש קשר ל-eviana. מה דעתך? ומה עליי לעשות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרשה לא מזוהה ומפתיעה
    נינה
    17/06/2019

אני בגיל המעבר ללא מחזור מעל ארבע שנים. לוקחת הורמונים
    לפני כשבועיים השתמשתי גם באובסטין פעמיים ומאז
    יש לי גודש בשדיים והיום היו לי כאבים כמו כאבי מחזור וראיתי הפרשה דמית כהה וסמיכה מאוד עד כדי חתיכות דמיות (סליחה על התיאור הדוחה)
    למה זה קרה? אני צריכה להתחיל לדאוג?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גלים העוברים בגוף בגיל המעבר
    איה
    17/06/2019

שלום
    אני בת 50 ולאחרונה יש לי סימפטומים של גלים בכל הגוף למעט הראש.
    לא מדובר על גלי חום רק גלים שעוברים בגוף. האם זהו סימן לגיל המעבר?
    תודה מראד

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם זה גיל המעבר?
    גלית
    17/06/2019

שלום לך דוקטור. ילדתי לפני קצת יותר מ שלושה חודשים . ההריון היה מתרומת ביצית . אני בת 44. קיבלתי ווסת לאחר 7 שבועות מהלידה.
    הווסת הייתה טיפטופים ונמשכה יום אחד.
    הייתי בינתיים בבדיקה אצל רופא. הוא ראה שהכל תקין ואמר לי שבייצתי .לאחר 10 ימים הגיעה שוב ווסת. כמה טיפטופים קלים נמשך יום וזהו.
    עברו מאז כמעט חודשיים ואני לא מקבלת ווסת. יש לציין - שאובחנתי לפני יותר מ 8 שנים עם רזרבה שחלתית ירודה. פרימנפאוזה.
    לאחרונה -אני מרגישה שמשהו עובר עלי
    אני לא רגועה. קשה לי להירדם בלילה לאחר יום קשה. לפעמים אני קמה בלילה ונגמרת לי השינה.
    יש לי מצבי רוח. זה לא אני!
    האם אני בגיל המעבר?
    מה לעשות ? אני צריכה לעשות בדיקה הורמונלית?
    איך אפשר להקל ?
    תודה לך!!!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אביאנה או כדורים לדלקת מפרקים
    שיר
    07/06/2019

שלום דוקטור. אני בת 54 ולקחתי אביאנה במשך 8 שנים (בעיקר להקלה על גלי חום). מאחר וההמלצה הכללית היא לא לקחת כדור זה לאורך שנים רבות, הפסקתי לקחתו לפני 10 ימים. מספר ימים לאחר מכן התחילו לי כאבי מפרקים בכפות ידיים ובכף יד שמאל יש גם הקרנה לזרוע כמעט עד לכתף. יש גם רגישות רבה לקור בידיים והכאב מתעצם בקור. אני תוהה האם יש קשר בין הפסקת לקיחת הכדור לבין זה. והשאלה השניה היא, מה פחות מזיק, לקחת כדורים נגד דלקת מפרקים (בהנחה שיש לי דלקת מפרקים) ותוסף סידן למניעת אוסטאופורוזיס, או לחזור ולקחת אביאנה, כדור שגם שומר מפני אוסטאופורוזיס, מוריד גלי חום ומונע דלקת מפרקים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אביאנה- מיגבלת זמן

ד''ר איתן פאר
    09/06/2019

מיגבלת הזמן ללקיחה של אביאנה בפרט והורמונים בכלל הוסרה כבר לפני שנים
    תחזרי לאביאנה לשנים ארוכות של בריאות ואיכות חיים

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי מפרקים

יובל
    12/06/2019

היי שיר, לדעתי כדאי לך לנסות את דנסיטי, שהוא תוסף סידן אמורפי שמאוד עוזר במקרים של כאבי מפרקים. יש לי חבר שלקח אותו וזה עזר לו להפחית את הכאבים כבר ביום הראשון. אני לא יודע מה ההוראות במקרה שלך, אבל את יכולה להתקשר אליהם ולשאול. מאחל לך בריאות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דימומים באמצע נטילת פרוגילוטון
    שלומית
    11/06/2019

שלום רב. אני לוקחת בעצת רופאי גלולות פרוגילוטון. האם ייתכן שאחרי 12 יום של נטילת מהכדור החום (המשכתי מקופסא שנייה) עדיין יש לי דימומים ואיני ייכולה להתנקות לגמרי?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 50.5 בעניין נטילת גלולות
    דנה
    11/06/2019

שלום רב.בביקורי לפני כחודש אצל רופא נשים לצורך חידוש מרשם לגלולות נאמר לי להפסיק ליטול גלולות בגלל הגילי ושאין צורך באמצעי הגנה.אני שואלת עקב החשש הטבעי מהריון.האם אין סיכון?הרי אני לא יודעת אם הפסיק המחזור החודשי בגלל הגלולות.האם בטוח להפסיק השימוש עקב החשש מהריון?תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מינון פרימולט נור- בירור
    אילנה
    05/06/2019

שלום רב,
    האם בשימוש בפרימולט נור 10 מג ליום , יש אפשרות לקחת מנה אחת יומית של 10מג, או חייבים לחלק לשתי מנות של 5 מג כל 12 שעות.
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פרימולוט נור

ד''ר איתן פאר
    09/06/2019

מנה יומית אחת של 10 מג'ר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מדבקות אוראל קוונטי- התייעצות
    הדס מזור
    09/06/2019

שלום הייתי אצלך בייעוץב 10/5. החלפת לי הורמונים ולוקחת אאוראל קואנטי. בנוסף לוקחת סרטרלין נגד דכאון וכדור שינה בנדורמין.
    התופעות העיקריות שלי היו בעיות שינה ודכאון קל ירידה גדולה במשקל 15 קג ובעיות זכרון. לא היו גלי חום.
    בשבוע האחרון התחלתי לסבול מגלי חום קלים וקיבלתי דימום כמו במחזור . דימום כזה קרה לי גם בהורמונים הקודמים שלקחתי. מעבר לזה לא מרגישה שינוי גדול מלקיחת ההורמונים.
    שאלתי האם הדימום תקין ,האם להמשיך עם סוג זה של הורמונים ומה לגבי גלי החום שהתחילו ולא היו לי קודם? והאם כשיש דימום להדביק את ההורמונים?
    תודה מראש הדס מזור

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דימום תחת אוורל קונטי

ד''ר איתן פאר
    09/06/2019

תופעה מוכרת וידועה
    לא להתרגש
    יעילות של טיפול הורמונלי או התייחסות לתופעות לואי רק אחרי שלושה חודשי שימוש שאז ישנה התייצבות הורמונלית של הגוף
    אז תמשיכי עם האוורל קונטי
    אבל בימי הדימום לדלג על מדבקה, כלומר להשאר 3-4 ימים ללא מדבקה ולחדש עם גמר הדימום

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דפיקות לב בגיל מעבר
    שושנה
    01/06/2019

מה הסיבה לדופק מהיר
    האם ישנו טפול שאינו הורמונלי לכך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דפיקות לב

ד''ר איתן פאר
    05/06/2019

תופעה אופיינית של חסר אדטרוגן
    ולכן הטיפול המומלץ יהיה טיפול הורמונלי
    יש תרופות אחרות מתחום הקארדיולוגיה לטיפול בתופעה וקארדיולוגים יתנו לך יעוץ בנידון במיגה ואת לא מעונינת בהורמונים - למה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מדבקות אוורל ודופק גבוה
    מאיה
    29/05/2019

מזה בלפחות שנה לוקחת מדבקת אוורל 50 ואוטראגיסטן 100 יומי. לאחרונה התחלתי לחוות חרדות קשות ופחדים ודופק גבוה. בעצת רופא הפסקתי את הפרוגסטרון והיתה הטבה משמעותית בכל הסימפטומים אך עדיין חווה דופק מאוד גבוה בבוקר שמופיע מדי פעם לאורך היום ובעיקר בבוקר.שתי שאלות ברשותך: האם כדאי להוריד כחמישית מדבקה ולראות אם יש לי הטבה ? או היפית אני צריכה להעלות מינון. שאלה שנייה במידה ואני מעונינת להפסיק טיפול לחלוטין מה ההנחיה לגבי הפחתת גודל המדבקה / זמן עד להפסקה מוחלטת. לקחתי הורמונים רק בגלל יקיצות לילה לאחר כארבע חמש שעות שינה. בדיקות דם הורמונליות תקינות. תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מדבקות אוורל

ד''ר איתן פאר
    05/06/2019

לא מתאים לך הטיפול הנ'ל
    תפסיקי אותו ותחליפי לטיפול שיהיה יותר מתאים לך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פרימולט נור ובדיקת הורמונים בגיל 54
    שיר
    04/06/2019

בת 54, מחזור די סדיר. תוצאות הבדיקות ביום השלישי למחזור:
    FSH 27.4
    LH 10.8
    E2 130

1. האם אפשר לחזות מהבדיקות הנ"ל עוד כמה שנים המחזור צפוי להימשך?
    2. האם יש סכנה כלשהי (קרישי דם וכו') בלקיחת פרימולט נור במשך שבועיים לדחיית המחזור ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדעקות הורמונליות, פרימולוט נור

ד''ר איתן פאר
    05/06/2019

לפי הבדיקות את בטרום גיל המעבר ולא בגיל המעבר.
    לא ניתן לתת תחזית מתי תהיי בגיל המעבר
    אין בעיה בלקיחת פרימולוט נור

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דואביב תופעות לוואי - דחוף
    אורית
    02/06/2019

אני בת 44 לאחר הוצאת שחלות מניעתי (brca1). אני לוקחת דואביב כמעט 5 חודשים. התחלתי לשים לב שבכף רגל שמאל יש לי נפיחות לדעתי זה בצקת כי אני לוחצת ורואה גומה וזה כואב. יש לי אדמומיות בזרועות למעלה (לא היה לי והבחנתי בה רק לאחרונה) וגם בשוקיים למטה לכיוון כף הרגל. אני עייפה נורא מרגישה שאני סוחבת בניין עליי וחסרת אנרגיות. אני מכריחה את עצמי לתפקד. שמתי לב לאחרונה שאני מגיעה לאן שהוא בבית ושואל את עצמי מה רציתי....לוקח כמה רגעים עד שאני נזכרת.
    אני לא מבינה למה אני מרגישה ככה....הרי ההורמונים אמורים לספק תחליף למה שחסר ואני אמורה להרגיש טוב. רוצה לציין שמרגע שהוצאתי שחלות ועד היום (שנתיים כמעט) עליתי 15 ק"ג ואני נאבקת קשות להוריד, הכל נורא נורא איטי.
    משהו לא בסדר לדעתי אשמח לעצתך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דואביב ותןפות לואי

ד''ר איתן פאר
    05/06/2019

תופעות לואי של טיפול הורמונלי הינן אינדיבידואליות. לא לכולן אותם הגנים ולא כולן מגיבות באותה צורה.לפי התיאור שלך דואביב פשוט לא מתאים לך ועליך להחליף הטיפול להורמונים אחרים, מדבקות, אנג'ליק, אביאנה ועוד .
    תפסיקי דואבי ותגשי לרופא המטפל בכיל מעבר להחלפת ההורמונים ולהתאמה אישית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה