פורום גיל המעבר - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, תזונה נכונה, דימומים, ירידה בחשק המיני ועוד

מנהל הפורום

ד``ר איתן פאר
ד"ר איתן פאר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר איתן פאר ללא פרסום בפורום

• פוסטינור גיל מעבר לקדם ווסת
    נורית
    01/08/2021

רירית הרחם מתמהמהת לרדת .בת 58 עם ווסת . בהדמיה רירית מעובה. מחזור לפני חודש . מרגישה תסמינים של פיאמ אס . האם פוסטינור יכול לגרום לווסת ושחרור הרירית ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פוסטינור גיל מעבר לקדם ווסת

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• גלי חוםבגיל המעבר
    רחלישושנה שרייב
    31/07/2021

לאחר 15 שנה פחתו גלי החום באופן טבעי האם כנראה אני בדרך לצאת מזה תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גלי חוםבגיל המעבר

הוספת תגובה

תמונה

• תחליף לאנג'ליק או חזרה לשוק
    עזה גבאי
    30/07/2021

אני בת 64 מזה שנים אני לוקחת אנג'ליק מרגישה מעולה. ולא מעוניינת להפסיק
    לאחרונה לא ניתן להשיג אנג'ליק ולא ברור למה ואם זה יחזור.
    בינתים המליץ לי הרופא על אקטיוול שלא היטיב עימי וגם תחליף הקוהק השחור שלא עוזר לי בכלל גלי החום חזרו הפרעות שינה כאבים ונפיחות בכפות הידיים והאצבעות (שללו דלקת פרקים) וכרגע המליץ הרופא על אויאנה אך ברצוני עדיין לקבל אנג'ליק (איך אמרת סוס מנצח לא מחליפים) איך אפשר לדעת מתי ואם ניתן יהיה להשיג אנג'ליק בחזרה.
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תחליף לאנג'ליק או חזרה לשוק

הוספת תגובה

תמונה

• אוורל קונטי - מדבקות הורמונים
    גלית
    29/07/2021

שלום, אני מנאפוזית מגיל 34 (בת 51 היום). במשך 15 שנים השתמשתי באוורל קונטי עד שהופסק השיווק שלו לפני כשנתיים. עברתי למדבקות אסטרמון לתקופה של שנה ולפני כשלושה שבועות חזרתי לאוורל קונטי. המדבקות לא השפיעו באופן זהה לשימוש הקודם בהן, גלי החום עדיין בתדירות גבוהה ויש לי תופעות של כאבי ראש ובחילות. האם להפסיק? יכול להיות קשר למדבקות? מדובר בהרכב חדש?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אוורל קונטי - מדבקות הורמונים

הוספת תגובה

תמונה

• יובש נרתיקי עם אביאנה
    אוריאנה
    28/07/2021

ד"ר שלום, אני נשאית brca1 עם הוצאת שחלות מניעתית. נטלתי דואביב במשך שנתיים יחד עם ואגיפם 2 בשבוע והכל היה נהדר. היתה רטיבות נרתיקית כמו עם שחלות והיחסים האינטימיים היו טובים. עקב מחסור בדואביב עברתי לאביאנה, נוטלת כבר חודשיים וסובלת מיובש נרתיקי נוראי, הכל יבש ברמה שאי אפשר להעביר יד בלי לנרגיש שהעור מתנגד מרוב שהוא יבש. העלתי את מינון הואגיפם ל4 פעמים זנ שבוע שני ואין שום שינוי. אולי מינון ההורמונים באביאנה לא מספק כמו בדואביב? מה עושים? איזה עוד הורמון יתאים לי לנשאות אולי עם מינון הורמונלי יותר גבוה...ממש זקוקה לעזרה. תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    יובש נרתיקי עם אביאנה

הוספת תגובה

תמונה

• אסטרוג'ל + אוטרוגסטן במתן פומי
    שרון
    28/07/2021

בת 51 עשרה חודשים ללא מחזור לאחר נסיון לא מוצלח עם מדבקות (לא השפיע) הרופא המליץ על השילוב של אסטרוג'ל + אוטרוגסטן 200 מג כל יום במתן פומי.
    התלונות העיקריות שלי הן קשיי שינה וגלי חום בלילה ולכן המליץ על הדרך הזאת ולא שבועיים בחודש לנרתיק.
    האם לדעתך זאת אכן הדרך הטובה? ולמה היא עדיפה או שלא על כדור יומי שמכיל את שני ההורמונים?
    ושאלה אחרונה - האם זהו פרוגסטרון בטוח יחסית?
    תודה רבה מראש על עזרתך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אסטרוג'ל + אוטרוגסטן במתן פומי

הוספת תגובה

תמונה

• סובלת מיובש בנרתיק בגיל 38
    טל
    27/07/2021

למיטב ידעתי....ומתוך כל מה שקראתי, יובש בנרתיק מאפיין את גיל המעבר, וסביר להניח שיתחיל בגיל 45 בערך (כך הבנתי מהרוקחת) אני בת 38 וסובלת מיובש בנרתיק, הרופא נשים רשם לי מרשם לוגיפם, ואני נורא חוששת לקחת.
    מהי לדעתך הגורם ליובש בנרתיק בגיל שלי? ואם זה תקין לדעתך כבר להתחיל לקחץ וגיפם?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    סובלת מיובש בנרתיק בגיל 38

הוספת תגובה

תמונה

• טרום גיל המעבר בת 46
    איריס
    26/07/2021

שלום דר' אני בת 46 מתמודדת עם פיברומיאלגיה עייפות כרונית מלווה בדיכאון וחרדות, תקופה שיש לי לחץ בראש לחץ בחזה תחושת עירפול בלבול עייפות מאוד קשה וחרדות שהחמירו פניתי לבדיקת פרופיל הורמונלי מתברר שאני בתחילת פוסט מנפואזה הרופא המליץ לי על פרימול התחלתי לקחת תוסף פיטו פימייל מכיל מרכיב דומה, לא עוזר לוקחת חודשיים שתי כדורית סובלת ומיואשת מה מומלץ לקחת כדי לטפל בתסמינים שאני חווה בקושי מתפקדת

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    טרום גיל המעבר בת 46

הוספת תגובה

תמונה

• תיקון ערכי fsh האם כדאי לקחת הורמונים
    דליה
    26/07/2021

בהמשך לשאלה ערכי fsh41 iu/l ולא 4 כפי שכתבתי בטעות

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תיקון ערכי fsh האם כדאי לקחת הורמונים

הוספת תגובה

תמונה

• האם כדאי להתחיל לקחת הורמונים
    דליה
    25/07/2021

שלום רב
    בת 51
    שנה ללא מחזור
    בדיקה הורמונלית
    pth 40
    lh 25
    e2 161
    tsh 2
    dhea 1.7
    fsh 4
    סבלתי תקופה קצרה מגלי חום שעברו
    לעת עתה מרגישה טוב
    חוששת שגלי החום יחזרו
    נוטלת תלתן אדום
    האם כדאי להתחיל לקחת הורמונים?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    האם כדאי להתחיל לקחת הורמונים

הוספת תגובה

תמונה

• אוורל קונטי דימומים
    טלי
    23/07/2021

אני בת 53, משתמשת מזה כחצי שנה במדבקות אוורל קונטי, מחזור אחרון היה בחודש נובמבר. לאור גלי החום בלילה ופגיעה משמעותית באיכות השינה קיבלתי את המדבקות ומיד חשתי בהטבה משמעותית מכל הבחינות ואף ירידה במשקל. הבעיה שמטרידה אותי אלה הם הדימומים שמופיעים אחת לשבועיים, שלושה. לא הייתי רוצה לעבור לכדורים. האם ישנה אופציה נוספת למדבקות? תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אוורל קונטי דימומים

הוספת תגובה

תמונה

• מחזור אחרי שבועיים. ושרירן ת 50.
    ענת
    21/07/2021

שלום דוקטור.
    כתבתי לפני מספר ימים כאן,עוד חודשיים חמישים,מקבלת ווסת סדיר,אם כי התקצרה ביומיים שלושה,החודש קיבלתי אחרי שבועיים.ברקע ,שרירן 7.2 ממ,סב סרוזי קיר קדמי הגורם לדימום כבד ביומיים הראשונים ונמשך כשבוע.הפעם המשיך כ 8 ימים,נחלש לקראת הסוף וניתן לי הקסאקפרון.
    אתמול ביצעתי אלוטרה סאונד שהרופא אמר תקין.מלבד השרירן הידוע שלא גדל משנה שעברה,שחלות תקינות.הלכתי שוב היום אליו לבדיקה ידנית.אני מאד חרדתית,ראה שיש לי מספר ציסטות ע"ש נאבוט מפוזרות על פני מוואר הרחם.
    אמר שזה לא מסוכן,רצה לקחת פיפל אבל פחדתי מאד כי שמעתי שזה מאד כואב,ולכן אמר כדי שתהיי רגועה אשלח להסטוסקופיה אבחנתית וקולוסקופיה.רירית 5.6 ממ סדירה.
    ואני שואלת האם יש לי סיבה לחשוש? האם הציסטות מסוכנות?האם השרירן גורם לוסת להקדים שבועים ולהתארך? האם באמץ הרירית עבה ולמה רצה שאעשה את שתי הבדיקות שציינתי? אודה לתשובה .חרדה מאד.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מחזור אחרי שבועיים. ושרירן ת 50.

הוספת תגובה

תמונה

• מחזור אחרי שבועיים. ושרירן ת 50.
    ענת
    21/07/2021

שלום דוקטור.
    כתבתי לפני מספר ימים כאן,עוד חודשיים חמישים,מקבלת ווסת סדיר,אם כי התקצרה ביומיים שלושה,החודש קיבלתי אחרי שבועיים.ברקע ,שרירן 7.2 ממ,סב סרוזי קיר קדמי הגורם לדימום כבד ביומיים הראשונים ונמשך כשבוע.הפעם המשיך כ 8 ימים,נחלש לקראת הסוף וניתן לי הקסאקפרון.
    אתמול ביצעתי אלוטרה סאונד שהרופא אמר תקין.מלבד השרירן הידוע שלא גדל משנה שעברה,שחלות תקינות.הלכתי שוב היום אליו לבדיקה ידנית.אני מאד חרדתית,ראה שיש לי מספר ציסטות ע"ש נאבוט מפוזרות על פני מוואר הרחם.
    אמר שזה לא מסוכן,רצה לקחת פיפל אבל פחדתי מאד כי שמעתי שזה מאד כואב,ולכן אמר כדי שתהיי רגועה אשלח להסטוסקופיה אבחנתית וקולוסקופיה.רירית 5.6 ממ סדירה.
    ואני שואלת האם יש לי סיבה לחשוש? האם הציסטות מסוכנות?האם השרירן גורם לוסת להקדים שבועים ולהתארך? האם באמץ הרירית עבה ולמה רצה שאעשה את שתי הבדיקות שציינתי? אודה לתשובה .חרדה מאד.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מחזור אחרי שבועיים. ושרירן ת 50.

הוספת תגובה

תמונה

• דימום עם קרישי דם ומירנה שנייה שנפלטה מהגוף ופרימילוט נור
    נוי
    03/07/2021

בת 46 עם דימומים קשים מאסיבים עם קרישי דם מרובים
    ואחרי פליטת מירנה מהרחם (היו 2 ניסיונות מירנה וב 2 המקרים המירנה נפלטה)

כרגע עם פרימילוט נור 14 יום (10 מג ליום)
    לעצירת הדימום ועל מנת לנסות להגביל את ימי הדימום .

בדיקת פייפל תקינה
    פאפ תקין

רחם שרירני ממצא היכול להתאים לשרירן 1
    גודל 17*18
    מיקום תוך דופני קיר אחורי

רירית 8 ממ

Fsh 13.5
    אסטרידול 544
    Lh 1.8
    טוסטורון 0.8

כאמור המירנות נפלטו מהגוף שלי בדימומים קשים .
    האם הפרימילוט נור זה הטיפול הנכון בשבילי על מנת להרגיע את המחזור הקשה והדימומים המאוד קשים (היום כדור 5 וכרגע אין דימום) ?
    לכמה זמן לקחת הפרימילוט נור ? האם ל 3 חודשים או עד שאגיע לגיל המעבר ?

האם יש צורך בהיסטרוקופיה או טיפול הורמנלי או טיפול חלופי כלשהו כדי שלא אדמם קשה כל כך שוב ??

אחרי היום ה 14 לפרימילוט נור אמור להופיע המחזור ואני חוששת שהוא יהיה קשה במיוחד בגלל הכדור.. האם כך ? האם לקחת הקסאקפרון ? אני מודאגת וחוששת מאוד מהמחזור והדימומים הקשים.

אודה לעזרתך

הוספת תגובה

תמונה

• פליטה של מירנה ודימום

ד''ר איתן פאר
    17/07/2021

ראשית יש מקום להיסטרוסקופיה אבחנתית לשלול סיבות נוספות , כגון פוליפ בחלל הרחם, לדימומים הקשים
    שנית יש התקן הורמונלי נוסף- קיילינה, שיותר קל למקם אותן נכון. חייב להיות ממוקם בכיפת חלל הרחם אחרת תמיד יפלט
    הקסקפרון חובה לקחת בדימומים ממושכים
    לאחר ההיסטרוסקופיה ניתן לשקול טיפול בפרוגסטרון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פפרימילוט והקסקפרון לדימום

נויה
    19/07/2021

דר' פאר היקר
    תודה רבה על תשובתך.
    פניתי לרופא בבקשה להיסטרוסקופיה ומחכה לתשובתו.
    כרגע בדימום (לאחר 14 יום עם הפרימילוט נור) היום הרביעי לווסת ועם דימום חזק ולקחתי הקסאקפרון .

שבוע הבא אמורה לקחת שוב פרימיחוט למשך 14 יום (לאחר הפסקה של שבועיים בשביל הדימום)

האם הדימום אמור להיפסק בעצמו ? כרגע נראה שהדימום ממשיך
    ולא נרגע למרות הטיפול בפרימעלוט נור . מה לעשות ?

מקווה שהרופא יאשר לי היסטרוסקופיה .

האם להמשיך לעצור את הדימום עם הקסקפרון ושבוע הבא שוב פרימילוט?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לויאל במקום אביאנה
    סמדר
    19/07/2021

שחום רב , בת 56 סובלת מאוד מגלי חום , ללא הרף, חשק מיני שנעלם לחלוטין. ברקע אמא עם סרטן שד, שנים חששתי מלקיחת הורמונים. לפני חודשיים התחלתי אביאנה ללא,שום שיפור בגלי החום, המלצת הרופאה לשנות לליויאל. האם צריכה לסיים את האריזה הנוכחית השנייה ? או יכולה להתחיל בליויאל ? מתי צפויה השפעת ליויאל על גלי החום והתסמינים הנוספים?
    בהכרח אמורה להיות עלייה במשקל ?
    תודה רבה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    לויאל במקום אביאנה

הוספת תגובה

תמונה