פורום גיל המעבר - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, תזונה נכונה, דימומים, ירידה בחשק המיני ועוד

מנהל הפורום

ד``ר איתן פאר
ד"ר איתן פאר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר איתן פאר ללא פרסום בפורום

• מחסוור באוורל קונטי
    אלה
    28/01/2021

שלום, להבנתי המדבקות הנ"ל חסרות הרבה זמן ולא ניתן להשיגם.

האם יש מדבקות חליפיות שניתן לרכוש ?

תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מחסוור באוורל קונטי

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תשובה של אולטראסאנד ויגינלי
    ל.ל
    27/01/2021

בבדיקה ויגינלית שעשיתי התשובה הייתה;

TVS_ רחם במראה תקין..רירית סירה...התעבות קלה ליד הפונדוס ך_0.7 ס"מ. שחלות ללא ממצא חריג...ללא נוזל חופשי באגן.
    מה זה התעבות קלה ליד הפונדוס?
    אני בת 50 שנתיים אחרי הפסקת מחזור.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תשובה של אולטראסאנד ויגינלי

הוספת תגובה

תמונה

• תוספי הורמונים טרום גיל מעבר
    שירה
    23/01/2021

סביב גיל 50 מחזור סדיר עם גלי חום הזעה לילית ודפיקות לב. איזה תוספי הורמונים באים בחשבון בשלב זה? קראתי את תשובות המקצועיות. בקופת חולים אצלי יש רושים שלא מבינים בזה לעומק לצערי מציעים אביאנה. לפי התשובות שלך בפורום נראה לי לא מתאים. מה החלופות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תוספי הורמונים טרום גיל מעבר

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר מנובופם למדבקות
    עמית
    23/01/2021

עקב כאבי בטן החלט על מעבר למדבקות האם המעבר הרצוי זה לאוורל סקוזי או אוורל קוונטי נמצאת בטרום גיל מעבר עם סימפטומים? יש לציין כי הנובופם הטיב לסימפטומים אך גרם לכאבי בטן לא נסבלים. מחזור עדיין סדיר. תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מעבר מנובופם למדבקות

הוספת תגובה

תמונה

• גינומונל + וגיפאם
    דנה
    22/01/2021

שלום רב,
    האם אפשר לקחת באותו יום בבוקר גינומונל ובערב וגיפאם? האם זה לא מסוכן רפואית? תודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גינומונל + וגיפאם

הוספת תגובה

תמונה

• נובופם לבת 32 אמנוריאה
    מעיין
    22/01/2021

שלום, בת 32, ברקע מעולם לא קיבלתי ווסת באופן עצמאי. לפני כחמש שנים נקלטתי להריון עם טיפול יחיד להשראת ביוץ באמצעות גונאל. כעת לאחר בירור מקיף ובדיקת MRI נראה כי בלוטת יותרת המוח אצלי לא מפרישה את הורמון האסטרוגן והורמון נוסף (אם הבנתי נכון) ויש לכך השלכות מבחינת דילול עצמות ועוד. על כו הופניתי לקבלת טיפול קבוע של הורמונים. הומלץ לי להתחיל עם נובופם ויש לי מספר שאלות מאחר ולצערי בשום מקום שאני מחפשת לא רואה מידע לגבי צעירה שנוטלת את התרופה בהתאם למקרה שלי:
    1. אם בהריון סבלתי מלחץ דם גבוה, רלוונטי לטיפול בנובפם?
    2. האם שימוש בתרופה יכול לגרום לי לביוץ? מזכירה שמעולם לא היה לי ביוץ שהתרחש באופן עצמאי.
    3. האם מוכרת התופעה, מקרה כמו שלי של חוסר בהורמונים אלו מלידה וזה הטיפול הנכון?
    4. מאז ומעולם חווה מצבי רוח משתנים, דכדוך והבנתי שמתן הורמונים יכול לגרום לאיזון האם זה נכון? או שיכול דווקא להחריף?
    כל מידע שאקבל בעניין יעזור לי, תודה מראש על המענה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נובופם לבת 32 אמנוריאה

הוספת תגובה

תמונה

• אביאנה ותחילת טיפול
    גל
    20/01/2021

שלום, אני בת 52 , כבר כ 3 שנים ללא מחזור, גם גלי החום שהיו כבר אינם. אני חווה מעל חצי שנה חוסר אנרגיה, תשישות וכאבים בגוף שריר-שלד במנוחה, בליילה ומפרקים רגישים. הומלץ לי אביאנה.
    האם לפני תחילת לקיחת אביאנה יש לבצע בדיקות דם/מדדים מסויימים ? האם ההורמונים מסייעים לשיפור התחושה הכללית שציינתי ? תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אביאנה ותחילת טיפול

הוספת תגובה

תמונה

• אביאנה וכאבי ראש- בת 54
    גליה
    18/01/2021

שלום, בת 54 שנתיים אחרי הפסקת הווסת. לפני 3.5 שבועות התחלתי לקחת אביאנה. לא בגלל גלי חום שכמעט ולא היו אלא כהגנה לטווח הארוך. לצערי התחילו כאבי ראש, קצת דומים לג'ט לג, מאוד לא נעימים אך לא בלתי נסבלים... האם להמשיך עם אביאנה (אולי 3.5 שבועות הסתגלות עדיין לא מספיק כדי להחליט) או לעבור למדבקות?
    אם כן לעבור למדבקות, אז לאוורל קונטי או אסטרמון קונטי? תודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אביאנה וכאבי ראש- בת 54

הוספת תגובה

תמונה

• מהו הטיפול הורמונלי המומלץ ביותר לגיל המעבר
    ליאת
    17/01/2021

שלום, אני בת 49 לאחר בדיקת פרופיל הורמונלי . אין לי יותר ווסת . סובלת מגלי חום יומיומי בעיקר בלילה. וחוסר חשק מיני . רופא הנשים המליץ לי לשים התקן מירנה ובנוסף לבלוע כדור אסטרוגן . (לא אמר לי איזה ) .השאלה האם זה הטיפול המומלץ ביותר ? (עד לפני שנה היה לי מירנה 7 שנים ) אני לא אוהבת כדורים אז והאם במקום כדור אפשר ללכת על מדבקה? .המון חוששות מטיפול הורמונלי .מה הסכנות טמונות בו ? האם קיים טיפול טבעי חליפי אפשרי שמטפל בתופעות האלה ? אודה לתשובתך .

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת אביאנה במצב של דלקת מפרקים שגרונית
    רחל
    07/09/2020

נטלתי אביאנה במשך כשישה שבועות, הרגשתי טוב בכל המובנים ללא תופעות לוואי, אם כי גלי החום שככו רק באופן חלקי.
    רופא נשים החליף לי מיידית את האביאנה לאנג׳ליק. עוזר יותר לגלי החום אבל מרגיש ״כבד״ מרגישה את נוכחות ההורמונים בגוף. גודש בשדיים, לעיתים בחילות וקצת סחרור ובסיום חפיסה ראשונה דימום.
    האם חזרה לאביאנה תחמיר את דלקת הפרקים?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נטילת אביאנה במצב של דלקת מפרקים שגרונית

הוספת תגובה

תמונה

• אביאנה ודלקת פרקים

ד''ר איתן פאר
    12/09/2020

יכולה לחזור בשקט לאביאנה. מיטיבה עם דלקת פרקים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת פרקים

איילת
    17/01/2021

? האם ניסית לדלקת פרקים משהו טבעי
    יש סידן אמורפי הוא מאוד יעיל ואנטי דלקתי חזק הרבה יותר מכל סידן אחר ויכול להפחית לך את הכאבים וגם את הדלקתיות
    אמא שלי לוקחת ומאוד מרוצה ממליצה בחום

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנוגע למחזור/דימום לא סדיר בגיל 50
    סיגל אלחדיף
    08/01/2021

אני בת 50 רציתי לשאול אם לפעמים יש מחסור או דימום פעם החודש לפעמים זה מדלג על חודש מסוים,ולפעמים יוצא דאחרי שאחרי שבועיים וחצי פתאום יש דימום קל. הדאלה אם המצב הסה בגיל שלי זה נורמלי ותקין?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בנוגע למחזור/דימום לא סדיר בגיל 50

הוספת תגובה

תמונה

• מחזור לא סדיר בגיל 50

ד''ר איתן פאר
    16/01/2021

אופייני.
    תואם לטרום גיל המעבר
    ונורמלי לחלוטין

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנג'ליק, לאחר 4 שנים של נטילה
    שרה
    09/01/2021

היי, אני בת 56 ועם אנג'ליק כ 4 שנים בעקבות גלי חום קשים, האנג'ליק עזר מאוד. היו לעיתים תקופות של גלי חום טועים. . ובתקופה האחרונה השינה ממש גרועה ולעיתים מזיעה מעט באזןר החזה בלילה ואז תחושה של קור. שאלתי, האם נורמלי שעם האנג'ליק מרגישה ככה? האם יש צורך להוריד מינון לאוויאנה? השינה ממש משובשת כמו לפני האנג'ליק. תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אנג'ליק, לאחר 4 שנים של נטילה

הוספת תגובה

תמונה

• אנג'ליק כבר לא עוזר

ד''ר איתן פאר
    16/01/2021

תעברי לטיפולצ הורמונלי אחר
    ליביאל או אביאנה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מדבקות אוורל קונטי מול גלולות אביאנה
    אלה
    10/01/2021

שלום,

בהמשך לשאלתי על גלולות אביאנה בהשוואה למדבקות אוורל קונטי.
    בדקתי והמינון במדבקות הרבה יותר גבוה מהמינון באביאנה גם אם המדבקה היא למספר ימים.מזכירה שלוקחת חצי שנה אביאנה וללא תסמינים של גיל המעבר.האם עדיין עדיף להשתמש במדבקות למרות שהמינון הרבה יותר גבוה והאם ספיגת ההורמונים לגוף דרך מדבקה לא יכולה להתפספס עקב הזעה או מגע של מים על המדבקה?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מדבקות אוורל קונטי מול גלולות אביאנה

הוספת תגובה

תמונה

• אביאנה ומדבקות

ד''ר איתן פאר
    16/01/2021

אין כל סיבה לעבור למדבקות במידה ואביאנה טוב לך ומונע תסמיני גיל המעבר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דימום ואנטביוטיקה אחרי הפסקת מחזור
    ל.ל
    10/01/2021

שלום.לך דר
    את המחזור הפסיק עבורי באפריל 2018..ואני כעת בת 50. לפני שבוע טופלתי ב Cefovit forte 500 MG...שני כדורים 3 פעמים ביום חקב דלקת.תת עורית. יום אחרי שלקחתי את הכדורים התחלתי לדמם קל...רק בניגוב ולמחרת שמתי פד רגיל. הדימום נמשך.שבעה ימים. היה דימום קל...ולפעמים ראיתי קרישי דם קטנים באסלה.
    הדימום חזר אחרי יומיים...דימום קל רק בניגוב.
    ביום השלישי לדימום...הלכתי לרופאת נשים...באולטראסאנד הויגנלי שהיא עשתה כתבה:
    TVS- רחם במראה תקין...רירית סדירה...התעבות קלה ליד הונדוס ל-0.7 ס"מ. שחלות ללא ממצא חריג...ללא נוזל חופשע באגן.
    מאחר ואני מאוד חרדית לא הצילחה חעשות בדיקות אחרות והפנתה אותי להיסטירוסקופיה.
    אני מאוד מפחדת...ועדיין לא קבעו לי תור להסטרוסקופיה...האם הדימום קשור לדלקת או לאנטביוטיקה שנטלתי...
    מה זה ההתעבות הזאת ליד הפונדוס???
    אני מאוד מפחדת..

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    דימום ואנטביוטיקה אחרי הפסקת מחזור

הוספת תגובה

תמונה

• אנטיביוטיקה ודימום

ד''ר איתן פאר
    16/01/2021

אין כל קשר
    יש קשר בין עיבוי רירית הרחם והדימום
    יש מקום להיסטרוסקופיה אבחנתית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה מותג מומלץ לדעתך למינון מינימלי במדבקה ?
    סיגל
    11/01/2021

החלטתי להתחיל לקחת הורמונים למרות שאין לי סימפטומים מיוחדים, למעט יובש נרתיקי שמטופל בוגיפן, ועליה בכולסטרול כמה חודשים אחרי הפסקת המחזור, אני שנה וחצי אחרי הפסקת המחזור , האם יש צורך בבדיקת דופלר צוואר לפני לקיחה או במהלך החודשים הראשונים, עשו לפני כשלוש שנים ומצאו פלאק שלא מפריע לזרימה בצד אחד . בדיקה תקינה . ןאיזה סוג הורמונים היית ממליץ להתחלה?

הוספת תגובה

תמונה

• מינון הורמונלי , מדבקות

ד''ר איתן פאר
    16/01/2021

המומלץ לגביך - מדבקות אוורל קונטי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה