פורום גיל המעבר - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, תזונה נכונה, דימומים, ירידה בחשק המיני ועוד

מנהל הפורום

ד``ר איתן פאר
ד"ר איתן פאר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר איתן פאר ללא פרסום בפורום

• מחזור אחרי שנה ו4 חודשים
    יעל
    08/05/2021

אני בת 55 כבר שנה ו4 חודשיים אין לי מחזור..השבוע פתאם קבלתי מחזור קל יחסית עם רגישות בפטמות ובבטן תחתונה אציין שבאוקטובר האחרון עשיתי אולטרסאנד
    וגינלי שיצא תקין. רציתי לדעת האם זה נורמלי?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מחזור אחרי שנה ו4 חודשים

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לקחת טפול הורמונלי חליפי (אסטרוגן בלבד) עד 120 ?
    זלמן
    08/05/2021

אשתי חוגגת השבוע - 70(אני חוגג בעוד שבועיים - 73).
    כללית,מתפקדת היטב,פיזית וקוגנטיבית.
    בגיל 46 עברה טוטאל היסטרקומי אלקטיבית ומאז,לוקחת טפול הורמונלי חלופי = ב10 השנים האחרונות = אסטרופם 1 מ"ג ליום.אינה לוקחת תרופות אחרות,דרך קבע.
    כן לוקחת משלימי תזונה = ויטמין די(5000 יחידות פעם בשבוע,אבץ,מגנזיום,פרוביוטיקה,קואנזים קיו-10 משופר.
    גובהה 170 סמ,משקלה 68-69 קג. פעילות גופנית סדירה.
    שאלתי: האם יש מניעה מבוססת מחקרית ללקיחה של אסטרופם 1 מג מדי יום (או תחליף דומה) עד גיל 120 ?
    תודה !

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• Intra rosa קרם וגינלי קיים בבתי מרקחת?
    יעל
    07/05/2021

שלום דר פאר,
    שאלתי כבר לפני כשנה לגבי הקרם הזה. ניסיתי לבדוק אם קיים בבתי המרקחת ועד כה לא העליתי דבר. האם כבר בארץ? מעונינת לברר אם ניתן להזמין מחו״ל במידה ועדיין לא הגיע אלינו. תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    Intra rosa קרם וגינלי קיים בבתי מרקחת?

הוספת תגובה

תמונה

• נובופם וערכי סוכר בת 50
    טל
    04/05/2021

שלום רב, אני בת 50 ב-4 החודשים האחרונים ללא מחזור ועם יש גלי חום קשים ותכופים. התחלתי לקחת נובופם לפני שבוע. טרם השפיע על הגלים אבל מבינה שזה תקין.
    שאלתי היא האם יכול להשפיע משמעותית על הסוכר? אני עם סכרת גבולית, ללא תרופות, מאזנת ע"י תזונה דלת פחחמות. ביומיים האחרונים יש מצבים יש ירידת סוכר לערכים של 60-70 שמעולם לא נתקלתי בה (יש לי מד סוכר ביתי). האם יכול להיות קשור לנובופם ואם כן, כיצד להתייחס לזה? בתודה רבה מראש!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נובופם וערכי סוכר בת 50

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בבקשה בתסמיני גיל המעבר
    דוא
    03/05/2021

אמא שלי השנה תהיה בת 50, במשך שנה היא סובלת מתסמיני גיל המעבר הכי קשים, דיכאון עמוק, גלי חום, חוסר שינה, כאבים, וכל השאר.
    היא קיבלה מספר כדורים הורמונלים שכולם עשו לה את התופעות לוואי הנדירות שרשומות באותו כדור. (האחרון היה ליויאל). היא לקחה אותו כ4 ימים לפני חודש ועד היום היא סובלת מדקירות בראש.
    מצבה לא טוב והיא נמצאת כמעט בחוסר תפקוד.
    אשמח אם יש כאן מישהו שחווה משהו דומה ויש לו פתרון. אהיה אסיר תודה ולו לעצה הכי קטנה שתועיל.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    עזרה בבקשה בתסמיני גיל המעבר

הוספת תגובה

תמונה

• פמוסטון קונטי 1/5 מדבקות אוורל 50
    ענבל
    03/05/2021

טופלתי בעבר עקב עיבוי רירית רחם במירנה ומדבקות אוורל 50. היו דימומים כל הזמן וגלי חום וחוסר שינה
    הייתי אצלך והוצאתה מירנה ורשמתה דואביב שגם איתו היו גלי חום וחוסר בשינה. בהתיעצות איתך ניתן לויאל שהפסיק לגמרי גלי חום וגם ישנתי טוב, אבל עלה בצורה חדה הכולסטרול והיו דימומוים וכן החלפת לפמוסטון קונטי 1/5.
    לאחר שבועיים יש דימומים גלי חום והפסקתי לישון.
    מה עושים?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פמוסטון קונטי 1/5 מדבקות אוורל 50

הוספת תגובה

תמונה

• אוורל 50 - מדבקות הורמונליות חדשות
    גבריאלה
    03/05/2021

שלום רב,
    אני מטופלת במדבקות הורמונליות של אסטרידול מזה כשנתיים. התחלתי עם אוורל אך עם הפסקת השיווק שלו עברתי לאסטרמון. לפני מספר שבועות הרופא הציע לי לחזור לאוורל שהחל להיות משווק. מאז החלו לי גלי חום בלילה, בדומה למצב לפני תחילת הטיפול ההורמונלי. האם ייתכן שיש בעיה באוורל החדש? תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אוורל 50 - מדבקות הורמונליות חדשות

הוספת תגובה

תמונה

• אנג'ליק מול אקטיבל או אביאנה?
    hoshen
    30/04/2021

בת 57, מטופלת באנג'ליק כ5 שנים- התאמה גדולה מרגישה מצוין.
    עקב הפסקת אנ'גליק מה התחליף המומלץ?
    1) אביאנה? - מידת הורמונים מוחלשת מאנג'ליק האם יהווה תחליף הולם?
    2) אקטיבל- דומה מבחינת ההרכב ההורמונלי לאנג'ליק? מה ההבדל/ ההשפעה ?
    3) האם המעבר כעת הינו זמני בשל החוסר וכאשר יחזור אנג'ליק אחזור אליו?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אנג'ליק מול אקטיבל או אביאנה?

הוספת תגובה

תמונה

• הרגשת נימול בטרום גיל המעבר
    שואלת
    29/04/2021

אני בת 52 בטרום גיל המעבר לפי הבדיקות ומקבלת ווסת לא סדירה. בחודשים האחרונים אני מרגישה כל מיני תופעות של טרום גיל המעבר (כאבים נקודתיים חולפים בראש, כאבי שדיים חולפים, לפעמים מצב רוח ירוד, וגם תופעה של הרגשת נימול בקרקפת, שנמשכת שניה ונעלמת. קראתי שהרגשת נימול בגוף היא תופעה שפחות מכירים, שקשורה לגיל המעבר. האם זה נכון?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הרגשת נימול בטרום גיל המעבר

הוספת תגובה

תמונה

• נובופם זמן תגובה
    עירית
    28/04/2021

התחלתי לקבל נובופם לפני חמישה ימים (בהמלצתך). עדיין לא מרגישה שינוי. עדיין גלי חום תכופים, יקיצה מוקדמת דפיקות לב .
    מתי אתחיל לראות שיפור ? והאם צריך להחליף את הכדורים ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נובופם זמן תגובה

הוספת תגובה

תמונה

• טרום גיל המעבר ותופעות פרהמנפאוזה
    אביבה
    26/04/2021

שלום לרופא הנכבד,
    לפני חודשיים חגגתי 53. כשהייתי צעירה, הווסת היתה מגיעה "כמו שעון" כל 28 ימים. בשנתיים האחרונות בערך, הווסת השתנתה - אין זמנים קבועים, יכוה להופיע פעם ב3 שבועות וגם פעם בחודשיים. גם כמות הדם משתנה ולא קבועה. בנוסף, לפעמים יש לי גודש ורגישות בשדיים לפני הווסת או אחריה, וכבר קרה לי שהיו "כאבי מחזור" וגודש ורגישות בשדיים והווסת לא הגיעה תוך כמה ימים. לפעמים סובלת גם ממיחושים בגב או בראש, שאינם קבועים, ויש ימים במהלך החודש שאין שום תופעות.
    רציתי לשאול: האם זה נדיר שבגילי יש עדיין ווסת (גם אם במרווחים?) זה לא היה צריך להגמר כבר?
    כמו כן, האם התופעות שתיארתי, כולל הרגישות בשדיים, מתאימות לשלב פרהמנפאוזה? (בדיקות דם מצביעות על שלב זה). איך אפשר לגרום לווסת להיגמר כדי שהתופעות האלה יסתיימו וכדי שלא אגדיל את הסיכון לסרטן שד? (קראתי שמי שיש לה ווסת עד גיל מאוחר, עלולה לחלות בסרטן שד)
    מודה מראש על התשובות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    טרום גיל המעבר ותופעות פרהמנפאוזה

הוספת תגובה

תמונה

• נדודי שינה, גיל מעבר בת 49
    נתי
    25/04/2021

שלום רב, אני בת 49, כבר שנתיים ללא מחזור, אם כי קיבלתי פעם או פעמיים, סובלת מנדודי שינה קשים, יש קצת גלי חום, מטופלת בפיטופימייל, צמחי.
    האם הטיפול ההורמונלי יכול לעזור לנדודי השינה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נדודי שינה, גיל מעבר בת 49

הוספת תגובה

תמונה

• איבוד החשק המיני נטילת ליויאל
    רחלי
    25/04/2021

לפני כ6 שנים התחלתי לאבד את החשק המיני עד כדי ממש להיום הרופא נתן לי ליויאל וזה עזר לי במקצת אני סובלת ביחסי מין מנפיחות ורגישות גדולה באיזור לאחר קיום יחסים מעבר להפרדה מיימית מאדדד גדולה עד כדי להרטיב את המכנסיים ופתאום זה חולף עברתי בדיקות ללא שום ממצא הכל נראה על פניו בסדר אבל עדיין ההפרשה והנפיחות וחוזר החשק מפריעים לאיכות חיי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    איבוד החשק המיני נטילת ליויאל

הוספת תגובה

תמונה

• נובופאם למחזורים קשים בת 53
    סילביה
    25/04/2021

שלום ד"ר פאר, אני בת 53 בפרימנופאוזה. מקבלת מחזורים סדירים אבל עם דימומים מאד קשים וכאבים. הרופאת נשים נתנה לי לנסות נובופאם. בחודש הראשון לא היה שום הבדל חוץ מתופעות לוואי (סחרחורת, עייפות) שנראה שהגוף שלי מסתגל אליהן בחודש השני. דווקא מההתחלה עד עכשיו אני מרגישה הקלה במלאות וכאבי שדיים שהיו לי שנים ונעלמו. במחזור השני - הדימום פחות קשה ובלי גושים אבל יותר ארוך וזה לא נראה שיגמר וגם יש לי כאבים. מצד אחד היתה הקלה ויכולתי לעשות דברים בימים האלה (לא כמו פעם) מצד שני הדימום לא נגמר. הרופאה אמרה לתת לזה צ'אנס 3 חודשים אז אני ממשיכה בינתיים. אבל עכשיו גם הכדורים יצאו מסנכרון עם המחזור כי במקום לקבל ביום 28 קיבלתי ביום 31 - האם זה לא מוזר עם כדורים שכך קרה?
    השאלה שלי: האם נורמלי מה שקורה לי עם הכדורים? האם יכול להיות עוד יותר בלאגן כמה חודשים עד שזה משפיע על הגוף שלך? האם לדעתך זה הכדור שמתאים לי?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נובופאם למחזורים קשים בת 53

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת הורמונים במקום אביאנה- הפרשות חומות
    אורנה
    19/04/2021

לוקחת כמה שנים אביאנה בתקופה האחרונה כל כמה חודשים יש הפרשות חומות וכאב כמו לפני מחזור
    רשמת לי שצריך להחליף כי הגוף התרגל
    אפשר לקחת אנג׳ליק במקום?
    ואם לא אז איזה הורמון עדיף?
    תודה🙏

הוספת תגובה

תמונה