פורום גיל המעבר - יש לך שאלה?

פורום גיל המעבר הוא המקום בו מומחית רפואת גיל המעבר תענה לכם לשאלות. פורום גיל המעבר יעסוק בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, גלי חום, טיפול בגיל המעבר, נשים בגיל המעבר, תזונה בגיל המעבר, ירידה בחשק המיני ועוד

מנהלי הפורום

ד"ר איתן פאר
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כמה זמן לקחת נובופם
    חיה
    22/06/2018

אני בת חמישים, לוקחת כבר 8 חודשים נובופם, לפני הנובופם קבלתי מחזור כל מספר חודשים. עד מתי לקחת נובופם? האם ומתי יש צורך לעבור להורמונים מסוג אחר?
    בברכה
    חיה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בירור לגבי הפסקת מחזור
    איריס
    17/06/2018

שלום רב
    אני בת 43 כבר 4 שנים שהפסקתי לקבל מחזור ,בעבר לקחתי פרוגילוטון לשם קבלת המחזור החודשי אך לפני שנתיים הפסקתי וכעת הרופא הציע 2 אופציות הורמון דואביב או תרופה טבעית Cimidona .
    אני ממש בהתלבטות מה לעשות?
    יש לציין שאני אנטי תרופות והסבל שלי מתופעות גיל המעבר עדיין נסבלות
    אך מנגד חוששת מבחינה בריאות להשלכות הבריאותיות שלי בהמשך ומה הכי נכון לעשות.

אשמח לתשובתך
    איריס.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם אני מצויה בפרומנופאוזה?
    א.ב.
    15/06/2018

שלום ד"ר פאר,

אני בת 44, מחזורים סדירים סביב 27 יום (וסת אחרונה היתה חלשה וקצרה מהרגיל), מרגישה טוב ללא תסמינים פיזיולוגיים (לעיתים חרדה מהמחשבה שהגוף מתבגר ובנפש עדיין שוכנת אותה ילדה.. אף אחד לא מכין אותנו לזה :).

ביצעתי בדיקת פרופיל הורמונאלי ביום ה- 3 לוסת ולהלן התוצאות:

TSH
    1.26
    4.8 יחידות: mIu/l 0.5
    Prolactin
    253.0 mIU/l

LH - Luteinizing Hormone
    6.1 IU/l

FSH
    17.2 IU/l

Estradiol (E2)
    225.0 pmol/l

Progesterone
    קטן מ- 0.8

Testosterone Total
    1.5 nmol/L -קטן מ

DHEA-S
    2.44
    12.5 יחידות: micmol/l 0.7

1. האם לפי הממוצע התוצאות משקפות את גילי? (44 כאמור)

2. האם אני כבר מצויה בתקופת קדם גיל המעבר?
    ואם כן - מה ניתן לעשות למנוע התדרדרות הגוף (העצמות, העור) כתוצאה מירידה הורמונאלית? (אני רוצה למקסם תוצאות עוד לפני הטיפול ההורמונאלי שבוודאי אקח בגיל המעבר).

תודה רבה על הסבלנות נוכח ה"נבירה" שלי בעניין.
    א.ב.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דימום חלש ביותר בניגוב
    לימור
    14/06/2018

שלום רב,

אני בת 50, כבר 4 חודשים לא ווסת ופתאום הופיע מעיין דימום חלש ביותר, הבחנתי בו אך ורק בניגוב, צבע ורוד חלש . פעם זה היה מבשר את בוא המחזור, גם אם קצר יותר מהרגיל. זה היה בחודשים שקדמו להפסקת הווסת.
    כעת אין כלום, למעט אותן סימנים ורודים בניגוב בלבד.
    מתלווה לזה מעין מיחושים בבטן התחתונה, שקצת קצת מזכירים מיחושי מחזור, אבל הרבה יותר חלשים.

כמו כן, כאב במפשעה , במיוחד בזמן הליכה.

מה פשר התופעות האלו והאם יש קשר בין הדימום החלש לכאבים במפשעה ?
    לציין לגבי הכאבים במפשעה -,שזאת לא הפעם הראשונה שאני חווה אותם. הם בד"כ באים והולכים.

תודה מראש,

לימור

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חפיסות אביאנה חדשות למכירה
    טל
    10/06/2018

התחלתי לקחת לפני שבוע זה גורם לי להרגשת חולי וברצוני להפסיק. רכשתי 3 אריזות פתחתי רק אחת ולקחתי שבוע. מישהי אולי מעוניינת לרכוש ממני את הגלולות במחיר מופחת?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מה יותר יעיל - אביאנה או ליויאל?
    אורלע
    03/06/2018

שלום רב,בת 49 הפסיק המחזור לפני 8 חודשים ועכשיו קיבלתי כדור הורמון ליויאל,שאלתי היא האם אביאנה יותר יעיל,כי הליויאל גורם לי להשמנת יתר.האם כדאי לי לבקש שיחליפו לי את ההורמון? מתי אני אמורה לראות תוצאות שההורמון מסייע לגופי? אני לוקחת חודש וחצי את הליויאל.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם אביאנה גורמת להשמנה ונפיחות?
    ילי
    03/06/2018

האם יש מצב שאביאנה גורמת להשמנה בטנית ונפיחות בחזה? לוקחת שנתיים אביאנה, בת 56 ובשנה האחרונה הבטן שלי נפוחה כל הזמן והחזה גם. ואם כן מה אפשר לעשות? האם אפשר לקחת לסירוגין יום כן יום לא או להפסיק בכלל. ואם מפסיקים אחרי שנתיים יש תופעות לוואי? האם כדאי להפסיק בכלל? סליחה על כל השאלות ותודה על התשובות.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חולשה ועייפות חריגה לאחר חודש עם הורמון דואביב
    יעלי
    01/06/2018

שלום רב רופא הנשים נתן לי הורמונים חדשים בשם דואביב
    אני מביימת עכשיו את החפיסה הראשונה בימים האחרונים אני מרגישה חולשה ועייפות חריגה ויצאו לי פצעים בעור בין הגרון לחזה האם יתכן קשר לדואביב ?
    תודה על המענה
    יעלי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הדלדלות מאגר ויטמינים ומינרלים בעקבות שימוש ממושך בהורמונים לגיל המעבר
    רחל
    01/06/2018

שלום, בת 66, לוקחת 13 שנים אקטיבל ולאחרונה אביאנה.. לאחרונה קראתי מאמר לגבי הדלדלות מאגר ויטמינים ומינרלים בעקבות שימוש ממושך בהורמונים לגיל המעבר. אם נכון, מהם הויטמינים שעלי לבדוק ולקחת תוספים /תזונה והאם משמעותי לגבי המשך לקיחת ההורמונים. אנני מעונינת להפסיק. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תרופות פסיכאטריות לטיפול בגיל המעבר
    עינב
    29/05/2018

אשמח להבין את השפעתן של תרופות פסיכיאטריות על גיל המעבר
    בת 47 הפסקתי הורמונים לאחר 4 שנים שלקחתי נובופם כרגע כחודש ללא הורמונים ,שוב גלי חום,כאבי שרירים ברגלים ובגב אפטות בפה שוקלת תרופות פסיכאטריות האם יכול לשמש כתחליף ?
    לקחתי 4 שנים נובופם בשנה האחרונה היו לי בעיות שינה בחלק השני של הכדורים הכדורים הלבנים.
    ניסיתי לשנות לאביאנה שלא היה טוב ובסוף הפסקתי כרגע חודש ללא
    האם אפשר לקחת נובופם כ 3 ימים כדי לעלות את רמת האסטרוגן ולהפסיק ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דימום תחת אוורל קונטי
    מיה
    27/05/2018

רופא נכבד,
    אני בת 50 , לוקחת מזה שנה מדבקות אוורל קונטי לבעיה של התעוררויות לילה .המחזור הפסיק לי בגיל 47. אני מאוד נהנית מהמדבקות , ישנה מעולה וגם הליבידו חזר.הבעיה היא דימום קל מתמשך שמקורו לאחר בדיקות כנראה ב פרוגסטרון . האם כדאי לי לחלק את המדבקה לשתיים או לעבור למדבקות אוורל ולקחת פרוגסטרון אחת לחודש או חודשיים למשך מספר ימים? מעדיפה שלא לעבור לכדורים. מה המלצתך?
    תודה מראש, מיה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תופעות לוואי של מירנה
    א
    25/05/2018

שלום, האם יש קשר בין התקן מירנה לכאב והתכווצות בפי הטבעת,תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיית ברכיים עקב גיל המעבר
    ש
    25/05/2018

שלום. צאז שנכנסתי לגיל המעבר והחלו תופעות גיל המעבר, החל גם כאב קבוע בברכיים. האם יש קשר בין הדברים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול הורמונלי כאשר יש סרטן במשפחה
    ש
    25/05/2018

שלום. מספר קרובות משפחה בדרגה שניה חלו בסרטן. האם מומלץ להמנע מטיפול הורמונלי במצב כזה?
    ושאלה נוספת, אם לא מטופלים, האם המצב של גלי החום ושאר תופעות גיל המעבר עלול להחמיר או לגרום נזק כלשהו למערכות הגוף?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מחזור קשה בגיל המעבר
    ליאורה
    24/05/2018

היי לפני 4-5 חודשים היתי אצל רופאת הנשים שלי כדיי לבדוק את עיניין האיחור במחזור(לקחתי גלולות בזמנו) הרופא אמרה לי שאני לא בהריון(לפי תוצאות בדיקת הדם) ולפי בדיקות פרופיל הורמונלי אני בגיל הבלות והמחזור הפסיק לי ושכנראה אקבל עוד פעם פעמיים מחזור וזהו.
    וציינה שאני לא צריכה לקחת יותר גלולות כי אין צורך.
    מאז קיבלתי 4 פעמים מחזור והמחזור עכשו ממש מטרוף בחיים לא חויתי דימומים מטורפים כאלה,כל 10 דקות מחליפה פד,מתלכלת כל הזמן,יש לי כאבי בבטן התחתונה שמקרין לי כאב לרגליים.
    אתמול היה לי ממש קר עם צמרמורות קלות.
    הרופאת נשים שלי נמצאת בחופשה ולא יודעת מה לעשות!!
    אני בת 45 נשאית המופילייה ויש לי תסמונת שיגרון.
    אני צריכה לפנות למיון נשים בשביל לבדוק את זה? אני באמת מודאגת.
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה