פורום גיל המעבר - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, תזונה נכונה, דימומים, ירידה בחשק המיני ועוד

מנהל הפורום

ד``ר איתן פאר
ד"ר איתן פאר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר איתן פאר ללא פרסום בפורום

• לחץ בבטן תחתונה ותכיפות לשתן
    רחל
    17/02/2020

אני בת 57 התחלתי עם וגיפם והפסקתי ואז היתה לי דלקת בשתן ומאז אני משתמשת בוגיפם באופן סדיר. אני מרגישה לחץ בבטן התחתונה ותכיפות לשתן, בצעתי בדיקת שתן והיא תקינה, האם הוגיפם יכול לגרום לתופעה הזאת?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• גלולת סרזט בגיל 53
    לורי
    14/02/2020

שלום
    אני בת 53 ונמצאת בפרימנופאוזה כבר כמה שנים. אחרי שנה של מחזורים קצרים וחלשים קיבלתי מחזור כבד וארוך שלא נפסק כבר שבועיים שהוריד המוגלובין מ12 ל9. ישנה מיומה בחלל הרחם של כ5 ס"מ. הרופאה נתנה גלולת סרזט להפסיק מחזורים לכמה חודשים ואמרה שהיות ופרוגסטרון בה במינון נמוך, הגלולה בטוחה למדיי. אני עם עודף משקל ושומנים גבוהים בדם ( כולסטרול 240 וטריגליצרידים 250). 3 שאלות:
    1) האם לקיחת הגלולה לחצי שנה בטוחה למדי עבורי מבחינת משקלי ורמת השומנים בדם? אני לא מעשנת ומעולם לא עישנתי.
    2) פעם כתבת בפורום הזה שלקיחת פרוגסטרון מעל גיל 50 אינה רצויה ו/או מומלצת. מדוע לא?
    3) האם לקיחת גלולת סרזט גם לא מומלצת אם היא לצורך הפסקת וסת לטיפול במחזורים כבדים מאוד?

תודה על תשובתך

לורי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת נטילת הורמונים בבת אחת או בהדרגה?
    Riki shulman
    12/02/2020

היי בת 53 נוטלת אביאנה מזה כ חצי שנה
    אני מרגישה שעליתי במשקל
    אני מעוניינת להפסיק
    האם אפשר פשוט להפסיק או אני צריכה לעשות את זה בהדרגה
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת דואביב ותופעות לוואי
    אתי
    12/02/2020

אני בת 53, מזה כחצי שנה לוקחת דואביב, מרגישה כאב חזק בצוואר ובירך. עייפה מאוד ומתקשה לקום בבוקר. תיאבון מוגבר ועלייה קלה במשקל.
    תוהה האם יש קשר לתרופה, וכמה זמן מומלץ לקחת אותה?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת פרימולוט נור על גדילת שרירן
    אנה
    01/02/2020

ד"ר פאר שלום

אני בת 51 כבר שנים בפרימנופאוזה ועד לפני כחודש היה לי מחזור לא סדיר של כיומיים כל חודשיים לערך עם זרימה חלשה ביותר ואז לפני כחודש פתאום מחזור חזק ביותר עם קרישי דם גדולים. נאלצתי לקחת הקסאקפרון ולהפסיקו עם פרימולוט נור כי הזרימה התגברה מיום ליום והמחזור לא הפסיק לבד. הרופא שלי הציע לקחות פרימולוט נור למשך מספר חודשים כדי להסדיר את המחזור ויש לי 2 שאלות לגבי זה:
    1) מה עדיף ומדוע: לקחת 10 מג ליום למשך 10 ימים כל חודש או כפי שהציע הרופא לקחת 15 מג ליום למשך 5 ימים בלבד בכל חודש?
    2) יש לי שרירן של 40*40 ממ, האם לקיחת פרומולוט נור 10 מג כל חודש עלולה לגרום לגדילה מואצת של השרירן? השרירן שלי גדל ב 3 סמ במהלך השנה האחרונה ואני מאוד חוששת.

תודה על תשובתך

אנה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אודם בפנים הסמקה גלי חום
    ממי
    30/01/2020

סובלת מאודם בפנים כמו הסמקה תוצאות בדיקות הורמונים: אסטרדיול 179.פרוגסטרון 0.3. 5.85 FSH. LH 4.93 בת 45.יש לי עדיין וסת אבל לא מסודר.יש משהו שיכול להקל על האודם בפנים מפריע לי לאיכות חיים.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעה של גלי חום ונטילת הורמונים
    חנית
    27/01/2020

שלום אני בת 62 הפסקת מחזור בגיל 45 כריתת רחם מלאה לפני 5 שנים בגלל cin3 לא לוקחת שום הורמונים ושום דבר ליובש בנרתיק, האם אני יכולה להתחיל היום לקחת הורמונים או שזה מסוכן? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי מחזור וכאבי ראש
    טלי
    24/01/2020

שלום רב, אני בת 52.בריאה בדרך כלל.המחזור שלי סדיר פחות או יותר, אין לי גלי חום וכו'.לאחרונה התחלתי לסבול מכאבי מחזור חזקים יותר וכאבי ראש סמוך לתחילת או סיום המחזור.לציין שיש לי שרירן בגודל 1 ס"מ בדופן הקדמית של הרחם.האם אלה שינויים הורמונליים? שינויי גיל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הורמונים bioidentical בתרופה אחת
    עירית
    23/01/2020

האם יש טיפול הורמנלי חליפי משולב אסטרוגן ופרוגסטרון, כששניהם bioidentical בתרופה אחת ? אם כן מה השם ?
    ממה שהבנתי מצאו שכאשר שני ההורמונים bioidentical זה יותר מועיל ופחות מזיק וגם הסיכון לסרטן קטן יותר לעומת הורמונים סינטתיים.
    תודה, עירית

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הורמונים bioidentical בתרופה אחת לגיל המעבר
    עירית
    23/01/2020

האם יש טיפול הורמנלי חליפי משולב אסטרוגן ופרוגסטרון, כששניהם bioidentical בתרופה אחת ? אם כן מה השם ?
    ממה שהבנתי מצאו שכאשר שני ההורמונים bioidentical זה יותר מועיל ופחות מזיק וגם הסיכון לסרטן קטן יותר לעומת הורמונים סינטתיים.
    תודה, עירית

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נובופם ווגיפם לנרתיק לבת 50
    איריס
    22/01/2020

שלום , אני בת 50, המחזור החודשי טרם נעלם לגמרי, אך בעקבות זאת שהתחילו לי תופעות של גלי חום ונדודי שינה קשים התחלתי לקחת לפני כחודש נובופם novofem, כעת אני בתחילת החפיסה השניה, האם ההורמון גורם לעצירות ? שמתי לב שמאז שנוטלת יש לי עצירות,וגם עליתי במשקל, ובמידה וכן, איך פותרים את עניין העצירות, האם תופעת הלוואי חולפת עם הזמן ?
    דבר נוסף לגבי יובש נרתיקי, לקחתי בשבועיים הראשונים רצוף את הוגיפם , ולא חשה בכל הבדל , מתחילים להרגיש שינוי ?
    תודה, איריס

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות לגבי טיפול הורמונלי חלופי
    מ
    22/01/2020

שלום רב! אני בת 36, סובלת מהיפו היפו (היפגונדיזם - LH ו FSH מתחת לנורמה). ללא ווסת כמעט ארבע שנים מאז הלידה האחרונה ( הריתי באמצעות טיפולי פוריות). לאחרונה התחלתי מעקב אצל אנדוקרינולוג והתגלה כי אני סובלת מבריחת סידן ורמות נמוכות של ויטמין D. בעצתו רשמה לי רופאת הנשים מדבקות אוורל קונטי. רציתי לברר האם לדעתך זה הטיפול הנכון עבורי?.. ורציתי גם לברר האם זה אפשרי להרות בזמן השימוש במדבקה (אינני מעוניינת בהריון נוסף כרגע) ? כמו כן לאחר כמה ימי שימוש אני מרגישה נפיחות בבטן, עצירות ודכדוך? האם תופעות אלה עתידות לחלוף עם ההתמדה בטיפול?.. תודה ויום טוב.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דימומים כבדים בטרום גיל מעבר
    סיגל
    21/01/2020

שלום
    בת 49 מחזור סדיר עד לפני שנה. אי סדירויות בשנה האחרונה הצקפי חרדה ודיכאון ומזה חודש של דימומים כבדים רירית מעובה. נלקח פיפל ממתינה לתשובה . טופלתי בפרוורה לשבוע והקסאפרון . אמרו שבסיום הפרוורה יגיע וסת חזקה ואכן כך. ככל הידוע לי לא נמצאת בקבוצות סיכון לסרטנים. שאלתי: האם דימומים כאלו של חודש אפייניים לגיל וגם התקפי החרדה והדיכאון? שלא היו מעולם קודם? הצילו . תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרשה לאחר הפסקת הווסת
    שולי
    21/01/2020

בת 54 ללא וסת בכלל כבר 3 שנים
    לפני כשבועיים החלו כאבי שדיים
    והיום החלה הפרשה חומה
    משמעות???

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כריתת רחם וגיל מעבר שמגיע מוקדם
    נטע
    20/01/2020

אני בת 44. לפני 5 שנים (בהיותי בת 39) עברתי כריתת רחם ללא שחלות, בעקבות מיומות ברחם שסבלתי מהן.
    לאחרונה אני מתחילה להרגיש חום גם בזמנים שלא אמור להיות חם (ימי החורף הקרים), מוצאת את עצמי עוברת ללבוש קיצי לזמן קצר ואחר כך שוב נעשה לי קר. האם ייתכן שאני מתחילה להרגיש גלי חום של גיל המעבר?
    כמובן שווסת אין לי, לאחר כריתת הרחם. איך ניתן לבדוק בכל זאת אם מדובר בתסמיני גיל המעבר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה