פורום גיל המעבר - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, תזונה נכונה, דימומים, ירידה בחשק המיני ועוד

מנהל הפורום

ד``ר איתן פאר
ד"ר איתן פאר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר איתן פאר ללא פרסום בפורום

• משך זמן נטילת נובופם
    אחינועם
    30/06/2022

שלום רב,
    האם יש הגבלה/המלצה על משך הזמן לנטילת התרופה ברצף?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    משך זמן נטילת נובופם

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הפרעות של גלי חום נדודי שינה
    טל כהן
    27/06/2022

אני בת 52 כמעט, לפני 4 חודשים פסק המחזור החודשי. רופא הנשים נתן לי סימידונה לתופעות של נדודי שינה וגלי חום. אחרי שבוע הכל נעלם כלא היה אבל התחיל גודש בחזה. רופאה סינית אמרה לי שזה בדיוק כמו הורמונים ועדיף לי לשנות תזונה, לחזק את הכבד והכליות בדיקור. הפסקתי סימידונה ומייד לא ישנתי כל הלילה. אני חייבת לישון :-) מה אתה מציע לי לעשות עד שאגיע אליך לפגישה? בבדיקות הדם עלה לי הכולסטרול הרע ל 131. הטוב 69. שאר הבדיקות תקינות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הפרעות של גלי חום נדודי שינה

הוספת תגובה

תמונה

• גיל המעבר - שאין מחזור - האם חייב התקן כהגנה?
    סיגל
    27/06/2022

אני לא מקבלת מחזור כבר שנתיים - גיל מעבר - יש הרבה גלי חום - הוצאתי את ההתקן התוך רחמי עכשיו - האם אני יכולה להיכנס להריון? - - או שחייב לעשות התקן חדש כדי לא להרות תודה - אם אפשר לשלוח הודעה למייל ולא לפירסום תודה

הוספת תגובה

תמונה

• רמות אסטרדיול נמוכות מאוד
    Lina
    27/06/2022

רמות אסטרדיול בבדיקת דם e-2
    תוצאה 121 pmol/L
    Fsh יצא 16.50 IU/L
    האם זו תוצאה של סכנה לדום לב בעקבות ירידה מסיבית ברמות האסטרוגן? שאר המדדים בפרופיל ההורמונלי יצאו תקינים

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    רמות אסטרדיול נמוכות מאוד

הוספת תגובה

תמונה

• הורמונים בגיל המעבר
    מירב עמדי
    25/06/2022

אשמח לדעת כיצד ניתן לטפל בתסמיני גיל המעבר שמתבטאים בעיקר בכאבי ראש ובמצבי רוח ירודים.

האם קיימים כדורים/ פורמולות טבעיים?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הורמונים בגיל המעבר

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לואי מדבקות אוברול קונקטי
    שלומית
    25/06/2022

כשנה וחצי ללא וסת עם תופעות של גלי חום הפרעות שינה דופק מואץ בעיקר בשינה יושב נרתיקי כחודשיים עם המדבקות אמנם התופעות של גיל המעבר חלפו אך אני עם כאבים וגודש בחזה למעלה מחודש שזה בלתי נסבל ועם חשקים לאוכל ומתוק ועלייה של 3 קילו במשקל
    האם זה תקין? האם התופעות אמורות לחלוף? ואם כן תוך כמה זמן?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תופעות לואי מדבקות אוברול קונקטי

הוספת תגובה

תמונה

• בת 67 עם כל תופעות גיל המעבר
    עדי
    23/06/2022

בת 67, אחרי סרטן שד לפני 13 שנה. ללא כימותרפיה. רק הקרנות וכדורים לאורך 7,5 שנים. ולא כריתה.
    סובלת מאוד מהזכות ובלי חום.
    שאלתי. האם ישנה המלצה לתרופה או מדבקות היכולות להקל עליי?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בת 67 עם כל תופעות גיל המעבר

הוספת תגובה

תמונה

• דחיית מחזור כשנמצאים בטיפול פרוגילוטון
    שירי
    19/06/2022

שלום, בת 46 עם אי סדירות במחזור ללא מנפאוזה, לפני כחודשיים בהמלצת הרופאה לקחתי חודש פרוברה, קיבלתי מחזור והתחלתי טיפול בפרוגילוטון וכעת מסיימת חפיסה ראשונה של פרוגילוטון (היום כדור אחרון לחפיסה) אני טסה ביום שלישי ורוצה לדחות את המחזור בכמה ימים, האם לקחת חפיסה חדשה ללא הפסקה תעכב את המחזור? תודה לתשובתך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    דחיית מחזור כשנמצאים בטיפול פרוגילוטון

הוספת תגובה

תמונה

• דימום בין וסתי בגיל 45
    גלית
    15/06/2022

בת 45 מחזור סדיר עד לפני חודש, קיבלתי מחזור ווארבעה ימים לאחר סיומו הגיע עוד מחזור שנמשך ארבעה ימים ואז שוב פעם התחיל דימום
    זה אף פעם לא קרה לי והתור שלי לרופא נשים רק בעוד חודש וחצי

לקביעת תור
    סגירה
    דימום בין וסתי בגיל 45

הוספת תגובה

תמונה

• גיל מעבר ותופעות נפשיות
    רויטל
    05/06/2022

שלום רב,
    עוד מס' חודשים אני בת 53
    בזמן שאני רושמת את ההודעה אני עם ווסת כבר 3 ימים, וטת רגילה.
    לפני כשבוע חוויתי משבר, לאחר מכן הכל הסתדר ובמשך השבוע התחלתי להרגיש דאון מסויים.
    כמובן שהייתי בסטרס.
    כבר 3 ימים אני עם חרדות, מצליחה להרדם אך קמה מוקדם וזהומלכל היום.
    ההרגשה היא לא טובה.
    בעבר חוויתי סוג של דיכאון וטופלתי בתרופות, שתודה לאל, הצילו את חיי.
    כשהבראתי, היו לי נפילות קטנות מידי פעם, לאחר סטרס, שגם אותן צלחתי.
    מעולם לא היו לי תחודות אובדן, אני ממש לא שם.
    היום רע לי, לא מצליח להרדם, יש לי רכישות יתר שבא לי לבכות.
    אני עדיין עם התרופות רסיטל 50 מ"ג ורבע כדור של אנדונקס.
    האם התופעות האלו בגלל הגיל, או הסטרס?
    מה עליי לעשות?
    אני לא רכועה בכלל
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    גיל מעבר ותופעות נפשיות

הוספת תגובה

תמונה

• שרירן והורמונים גבוהים
    שני
    05/06/2022

היי אני בת 37 אחרי 2 לידות
    בשנים האחרונות חווה כאבי מחזור קשים ודימומים נורא קשים,הייתי אצל רופא הנשים שלי והתגלה שרירו שיושב גם התוך הרחם וגם מחוצה לו,הפרופיל ההורמונלי שלי תקין מלבד fshשיצא 39.4
    Lh יצא גם מעל 15
    כרגע הוחלט על הוצאת השרירן בלפרוסקופיה רק את החלק שיושב מחוץ לרחם.
    אני מרגישה שהבטן שלי ממש נפוחה כל החודש למטה, אני מתאמנת אוכלת בריא כל הגוף נראה מעולה רק הבטן הזו נפוחה ממש..האם יש קשר בין כל מה שרשמתי להשמנה? לנפיחות נקודתית בבטן תחתונה?

לקביעת תור
    סגירה
    שרירן והורמונים גבוהים

הוספת תגובה

תמונה

• בירור בדיקות הורמונליות
    מירי
    03/06/2022

בת 48, לאחר קורונה פסק באופן מיידי הוסת, לפני כן מחזור סדיר כל 26 ימים. ביצעתי בדיקות דם ומבקשת הסבר כדי שאוכל לדעת איפה אני עומדת. Fsh 91, lh59.8
    אסטרידול 70,
    מחכה לתשובה בהקדם. תודה רבה.
    התור הקרוב לרופאת הנשים שלי רק עוד תקופה, ורוצה להתייעץ מה לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    בירור בדיקות הורמונליות

הוספת תגובה

תמונה

• דימום יומיים לפני סיום נובופם
    טלי
    02/06/2022

בת 51, נוטלת נובופם כשנה לטיפול בתסמיני גיל המעבר. בדרך כלל המחזור מופיע לאחר סיום החפיסה. הפעם המחזור הופיע כשנשארו לי עדיין שתי גלולות לבנות. האם לקחת אותן למרות המחזר? או לחכות לסיום המחזור ולהתחיל חפיסה חדשה? תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• אסטרדיול גבוה בקשה תשובה
    שרון
    31/05/2022

שלום
    שלום
    בת 52 עשיתי בדיקות הורמונים ביום הרביעי של המחזור בקשה אודה לתשובתך למה הערך של אסטרדיול גבוה מה זה אומר? תודה רבה
    אסטרדיול 1093
    LH 1.6
    FSH 3.8
    פרוגסטרון 1

לקביעת תור
    סגירה
    אסטרדיול גבוה בקשה תשובה

הוספת תגובה

תמונה

• חסר בארץ בחברת דקסל פארמה!! מה עושים??? (וגיפן ואווסטין לא היו טובים לי)
    אלה
    27/05/2022

הוספת תגובה

תמונה