פורום גיל המעבר - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, תזונה נכונה, דימומים, ירידה בחשק המיני ועוד

מנהל הפורום

ד``ר איתן פאר
ד"ר איתן פאר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר איתן פאר ללא פרסום בפורום

• הפרשות מעורבות שקופות חומות בנטילת קלייר
    ליאורית
    17/01/2022

בת 49 אחרי מספר חודשים של מחזורים ארוכים שמתחילים וניגמרים בהפרשות חומות קיבלתי מהרופאת נשים שלי טיפול בגלולות קלייר. אני נוטלת את הגלולות כבר חמישה חודשים בערך ואכן הדימומים הופחתו כמותית עד לכדי הפרשות חומות בלבד, אך לצערי ההפרשות החומות נוכחות כל יום (בעיקר בניגוב) בכמות ממש מיזערית ולא פוסקות.
    קיבלתי מהרפואה שלי לבצע בדיקת פרופיל הורמונלי וכמובן שאעשה את הבדיקה
    אך עדיין מוטרדת ואשמח לשמוע חוות דעתך בעיניין מה לדעתך יכולה להיות הסיבה להפרשות החומות. האם יש מצב שהמינון של הגלולות חלש מידי?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הפרשות מעורבות שקופות חומות בנטילת קלייר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דימום לאחר 10 חודשים של הפסקת מחזור
    אורית
    09/01/2022

בינואר 2021 נדבקתי בקורונה, מאז נהיה לי שיבוש במחזור, בפברואר פתטם קיבלתי מחזור ואחרי שבוע שוב מחזור ומאז נפסק המחזור
    לפני שבועיים היה לי דימום של 3 ימים אחרי 10 חודש של קיבלתי מחזור, האם זה תקין? יש לציין שכיום אני בת 50 וחצי
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• התחלתי טיפול באבינה וקיבלתי מחזור
    אושר
    03/01/2022

שלום .התחלתי טיפול אביאנה וקיבלתי מחזור אחרי שבועיים צריך להפסיק את האבינה ואחר כך להמשיך ?או שלוקחים גם שמקבלים מחזור .תודה

הוספת תגובה

תמונה

• פמוסטון והישנות גלי חום והאם יש אפשרות שישתפר
    טל
    03/01/2022

דר' פאר שלום רב, הייתי אצלך בהתייעצות לפני כשלושה חודשים והתחלתי בהמךצתך שימוש בפמוסטון קונטי, אחרי שימוש בנובופם ובשל גלי חום שחזרו להעיק (אם כי פחות מלפני תחילת הטיפול ההורמונלי). אני בחבילה השלישית כעת וגם עם כדורים אלה יש תקופותבחודש שחווה גלי חום והזעות. בעיקר אם מרגישה לא טוב או בסטרס לתחושתי- אבל לא בטוחה. האם יש עדיין אפשרות שישתפר/ישתנה עם הזמן?

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות שינה ומצבי רוח וצורת טיפול מומלצת
    טל
    02/01/2022

הפרעות שינה מצבי רוח
    נראה שהמחזור הופסק לפני שנה שנתיים
    (טופלתי במירנה ללא דימום כך שקשה להעריך בדיוק)
    בכל מקרה אני מטופלת בקונטי מזה 3 חודשים לא ככ עוזר
    לפני טופלתי באוטרגסטן 300 מג אבל בשל הסרבול עברתי למדבקות
    האם יש עוד טיפול שיכול להמליץ לי?או שאין מה לעשות עם הקושי כמה שנים

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב אורוול קונטי עם וגיפם
    אירית
    01/01/2022

שלום,
    מזה כחודש התחלתי אורוול קונטי ובכלל יובש נרתיקי הוספתי בעצת רופאת משפחה וגיפם.
    האם השילוב נכון או שבמדבקה יש כבר אסטרוגן שיספיק לעובד נרתיקי ,והאם זה קונפליקט שיגרום לבעיה
    תודה מראש על התשובה

הוספת תגובה

תמונה

• אסטרוגן במדבקות ואי מציאת פתרון
    לימור
    31/12/2021

הי ד״ר פאר
    כתבתי לך כבר מספר פעמים
    ואני עדיין לא מוצאת פיתרון
    הפסקתי שימוש בפומסטון לאחר תופעות לוואי לא נעימות.
    בשנה האחרונה ניסיתי שלושה סוגים של טיפול
    אוורל קונטי, אביאנה ופמוסטון - עם שלושתם חוויתי תופעות לוואי.
    הרופא שלי הציע לעבור למדבקות אוורל - רק אסטרוגן
    ללא פרוגסטרון לחודשיים.
    ואחרי חודשיים לשקול מתן פרוגסטרון
    בדרך שהוא עדיין לא החליט עליה.
    מציינת שיש לי רחם
    אמא שנפטרה מסרטן שד
    ודודה שנפטרה מסרטן השחלות.
    אשמש לשמוע את דעתך המלומדת
    תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• Klimedix לעומת אנג'ליק
    ענת
    30/12/2021

שלום רב,
    אני משתמשת באנג'ליק כ - 3 שנים.
    הרוקח רצה לתת לי klimedix במקום.
    האם זה בדיוק אותו הדבר?

לקביעת תור
    סגירה
    Klimedix לעומת אנג'ליק

הוספת תגובה

תמונה

• הורמונים לגיל המעבר והמלצה על טיפול הורמונלי אחר
    יפה
    30/12/2021

שלום ד"ר פאר, אני בת 53, עברתי לפני כ שלוש וחצי שנים, כריתת רחם בעקבות אנדומיטריוזיס, סובלת מתופעות לוואי, חולשה, גלי חום, יובש בכל הגוף, נדודי שינה, החלטתי לנסות הורמונים וקיבלתי מדבקות אוורל קונטי, לאחר כשבוע הפסקתי כי התחילו מצבי רוח קשים, אני חושבת שזה בגלל הפרוגסטרון, כי בעבר קיבלתי כדורי פרוגסטרטון לטיפול באנדומטריוזיס וגם היה קשה., השאלה שלי היא האם אתה יכול להמליץ על טיפול הורמונלי אחר?

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש באסטרוגל איך משתמשים
    בר
    28/12/2021

שלום רב
    רציתי לדעת איך אני יודעת לחשב הדיוק את הכמות של הג'ל שעלי לשים. האם אני אמורה למלא את כל החריץ ואחכ לשטח או להשאיר כך כפי שיוצא מהשפופרת?

הוספת תגובה

תמונה

• אקטיבל אחרי שימוש ממושך באביאנה
    מירי
    28/12/2021

שלום דר ׳ פאר ,
    הוסת שלי הפסיקה בפתאומיות בגיל 44 ( אחרי ניתוח קוניזציה בצוואר הרחם )
    לאחר שנה הגיעו תסמיני גיל מעבר קיצוניים מאוד .
    התחלתי לקחת אביאנה עד השנה - גיל 49. השנה הרגשתי ירידת אנרגיה , יובש בדרכי השתן ונשירת שיער מסיבית . הרופאה העבירה אותי לאקטיבל שבחודש הראשון היה מצויין ,מבחינת אנרגיות ,אך גרם לי להשמנה והתעגלות באגן וביריכיים .
    הרופאה הציעה לי לקחת פעמיים בשבוע אקטיבל ובשאר הימים אביאנה . הבעיה שלאחר יומיים עם אביאנה אני סובלת מתחושת כבדות ובצקת בראש ( כמו הרגשת סינוסיטיס ) .
    אשמח לשמוע את המלצתך האם להמשיך באביאנה בשילוב עם אקטיבל או לעבור להורמון אחר , תודה .

הוספת תגובה

תמונה

• האם השימוש בוגיפם יכול לגרום לתופעת לוואי כמו שיעול
    ‫ברי אסיאג‬‎
    24/12/2021

האם שימוש בוגיפם יכול לגרום לתופעת לואי כמו שיעול טורדני?

הוספת תגובה

תמונה

• תחליף להורמונים גיל מעבר
    סמדר
    23/12/2021

שלום . ניסיתי מספר לא קטן של תחליפי הורמונים עם תוצאות לא מועילות. במינון נמוך לא עזר במינון גבוה כאבים בשד.
    איזה כדור שיכיל אסטרוגן ברמה שבאמת יועיל ותחליף לפרוגסטרון שלא יגרום לכאבים בשד אתה יכול להמליץ. ושלא יהיה מדבקות.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    תחליף להורמונים גיל מעבר

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש בוגיפם 10 לפני גיל המעבר
    מיקי
    17/12/2021

שלום.
    בת 45.7 עדיין מקבלת וסת,באופן סדיר יחסית(משתנה במספר ימים עד שבוע).
    עם סימפטומים של יובש וצריבה בנרתיק מדי פעם ודחיפות/תכיפות במתן שתן.האם יכולה להתחיל להשתמש בוגיפם 10??מקווה שכן.תודה על מענה

הוספת תגובה

תמונה

• צריבה ועקצוצים בנרתיק והאם מדובר בגיל המעבר
    אתי
    15/12/2021

אני בת 49.
    עד לפני חודשיים מחזור היה יחסית סדיר.
    מאז לא קיבלתי.
    יש לי עקצוצים וצריבה בנרתיק. ללא יובש בנרתיק. חשק מיני תקין. לחץ על השלפוחית ותכיפות שתן מטורפת. אך ללא דליפת שתן.
    לציין שיש לי מיומה ברחם.
    הרופאה הציעה לי משחת אובסטין.
    האם אני בגיל המעבר? האם הטיפול מותאם?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה