כלמידיה - מחלת המין השקטה

חוקרים בארה"ב טוענים כי מחלת כלמידיה פוגעת בשני אחוזים מכלל האוכלוסיה וכי מדובר במחלה שתסמיניה אינם מאובחנים לרוב, אך בהחלט יכולים להביא לנזק מצטבר שיכול להגיע אף לאי-פוריות
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 13/07/2005 |
צפיות: 7,912
מהי מחלת המין הנפוצה ביותר? לפחות בארה"ב מדובר ב"כלמידיה" (Chlamydia).

כלמידיה היא מחלה הפוגעת בחמישה אחוזים מהבנות המתבגרות במדינה, וביותר משני אחוזים מכלל האוכלוסייה האמריקאית, כך דיווחו אתמול (יום ג') חוקרים אמריקאיים.

הנשים שנמצאות בקבוצת הסיכון הגבוהה ביותר "לזכות" בזיהום החיידקי הינן נשים שמגיעות מרקע סוציו-אקונומי נמוך כמו גם נשים שמשתמשות במרפאות נשים ציבוריות ולא פרטיות (בארה"ב יש הבדל ניכר בין רמת הרפואה הפרטית לציבורית).

"לעתים קרובות אין למחלות המועברות במגע מיני (STD) כל סימפטומים", אמר ד"ר ג'ון דאגלס, מנהל המחלקה ל-STD במרכז האמריקאי למניעת מחלות.

למידע נוסף בנושא היכנסו לפורומים:
פורום מחלות מין
פורום מין וסקסולוגיה
פורום גינקולוגיה - רפואת נשים
פורום יעוץ תרופתי
פורום רפואת משפחה

"לכן, הן לעתים לא מושגחות ולא מאובחנות. צריך להגביר את רמת המודעות למחלה בקרב בני הנוער כדי שהם לא יסבלו מהשפעות לטווח ארוך שעלולות להיווצר כתוצאה מאי טיפול, השפעות שיכולות להגיע גם לאי-פוריות".

כלמידיה הינה מחלה אותה ניתן לרפא בקלות באמצעות שימוש באנטיביוטיקה. היא גורמת למעט מאוד סימפטומים ועל כן היא לעיתים רבות אינה מאובחנות כלל.

מעבר לתוצאה הקשה ביותר שלה - אי-פוריות, יכולה המחלה להביא לסימפטומים כגון מחלה דלקתית של האגן (הפוגעת בחצוצרה, ברחם ובשחלות); הריון חוץ-רחמי - התפתחות עוברית מחוץ לרחם שיכולה להביא לדימומים קשים; וכמו כן לכאבים קשים באגן.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  • ד"ר שרגא וקסלר
    ד"ר שרגא וקסלר
    גניקולוג נשים בכיר מחלות עריה, צוואר הרחם וקונדילומה בגברים ובנשים, מנהל מכון שער לבריאות האישה והגבר ... קרא עוד