סרטן אצל ילדים - בגלל אכילת צ'יפס?

חוקרים בארה"ב מצאו כי יתכן וצריכת יתר של צ'יפס אצל ילדים מעלה הסיכוי להתפתחות סרטן אצלם בגיל מאוחר יותר. בעקבות גילוי זה ממליצה האגודה למלחמה בסרטן בישראל לכולנו לשנות גישה
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 18/08/2005 |
צפיות: 6,301
מחקר חדש של בית הספר לרפואה בהרוורד, קובע כי אכילת צ'יפס לעיתים קרובות בגיל הילדות מעלה את הסיכון לחלות בסרטן השד בגיל מבוגר.

החוקרים בדקו 582 נשים עם סרטן השד ו-1,569 נשים ללא סרטן השד בשנת 1993. הם בדקו את תזונת הנשים בעזרת שאלונים שמולאו על ידי אמהותיהן. המחקר פורסם היום בעיתון המדעי הבינלאומי לסרטן International Journal of Cancer.

ממצאי המחקר מצביעים על כך שקיים קשר ישיר בין אכילת צ'יפס למחלת הסרטן. נמצא כי תוספת של מנת צ'יפס אחת לשבוע אצל ילדות בין הגילאים שלוש לחמש מגבירה את הסיכון ללקות בסרטן השד ב-27%.

פרופ' אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן והנשיא היוצא של ארגון הסרטן הבינלאומי, ה-UICC, הגיב לממצאים: "תוצאות מחקר זה מחזקות ידע קודם שיש בידי אנשי המדע, המוכיח כי לתזונה השפעה מכרעת על התפתחות סרטן וכי השמנה גורמת לסוגי סרטן שונים כגון סרטן המעי הגס, סרטן השד, סרטן הערמונית וסרטן הכליה.

למידע נוסף ולהתייעצות אודות מחלת הסרטן, היכנסו לפורומים שלנו:
פורום סרטן ילדים (פורום אונקולוגיה ילדים)
פורום סרטן
פורום סרטן ורפואה משלימה
פורום סרטן השד
פורום סרטן הערמונית - תמיכה
פורום מחלות המעי הגס
פורום משפחות חולי סרטן

כך למשל, אנו יודעים כי בעשורים האחרונים ישנה עליה במקרי הסרטן כתוצאה מאימוץ תזונה ואורח חיים מערביים הכוללים תזונה עתירת קלוריות, רמת צריכה גבוהה של שומן מן החי וכן רמת פעילות גופנית נמוכה".

"גם על פי נתוני הרשות למחקר סרטן (IARC), של ארגון הבריאות העולמי, תזונה עתירת קלוריות ומשקל יתר תורמים לכ-35% מכלל מקרי הסרטן. אנו קוראים לציבור לאמץ אורח חיים בריא הכולל, תזונה מופחתת קלוריות, דלת שומן ועשירה במיוחד בירקות, כדרך יעילה ומוכחת להפחתת הסיכון לחלות בסרטן.

עוד על סרטן אצל ילדים:
על רופאים ציניים וילדים חולי סרטן
בנים מושפעים מהסביבה יותר מבנות
הכל על אבחון סרטן בילדים
מה עושים כשהילד חולה הסרטן?
עליה בשיעור ההחלמה מלוקמיה בקרב ילדים
שניידר: טיפולי שיאצו לילדים חולי סרטן

מומלץ כי ההורים ינחילו נוהג זה לילדיהם כבר מגיל צעיר. מומלץ לכלול בתפריט היומי מגוון של ירקות ולשלב גם פרי, להגביל צריכת שומן מן החי ומזון מטוגן או חרוך ולהעדיף שימוש מבוקר בשמן זית, שמן קנולה וטחינה על פני שמנים אחרים".

"מומלץ גם להימנע משתיית אלכוהול, ולהגביל את צריכתו לכל היותר לכוסית אחת ליום. חשוב לעסוק בפעילות גופנית סדירה, כמו הליכה נמרצת על פי היכולת האישית של כל אחד, לפחות חמש פעמים בשבוע למשך חצי שעה או יותר וכמובן להימנע מעישון, המהווה גורם המוות מספר אחד הניתן למניעה".

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר