פורום רפואת תינוקות, טיפול בתינוקות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ עם רופאי ילדים על נושאים כמו מחלות ילדים, חיסונים, נזלת, שפעת, אדמת, חום, בעיות נשימה, תזונה נכונה, בדיקות דם ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הפרשה לבנה מאיבר מין של תינוקת
    אנה
    01/06/2020

לבתי בת החודשיים יש הפרשה לבנה כמו קוטג' מהפות. שמתי לזה עוד מזמן וחשבתי שיעבור והיום משום מה החלטתי לנסות לראות אם זה יורד בניגוב... ניקיתי צד אחד ואז קראתי שמסתבר שלא אמורים לגעת בזה. האם עשיתי נזק? האם ההפרשה תחזור?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• פורמוות לרפלוקס מבית מרקחת או לא?
    גלית
    26/05/2020

חלק מהתמ"לים לרפלוקס נמצאים על המדף ליד הרגילים ולא צריך לקנות מבית המרקחת אבל יש אחד אנפמיל שקונים בבית המרקחת. האם יש לכך סיבה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• הכנת פורמולה לתינוק עם מים רתוחים
    שלי
    24/05/2020

היי, איך מומלץ להכין פורמולה לתינוק. האם זה בסדר להרתיח את המים בקומקום ולתת להם לשבת עד שהם מתקררים? האם מותר לשים מים בתרמוס ולהשתמש בהם במהלך היום?

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח ספירת דם לתינוק בן 10 חודשים
    דניאל חכמון
    11/05/2020

היי קיבלתי עכשיו תוצאות של ספירת דם לתינוק בן 10 חודשים, הקופת חילים לא עובדת עכשיו ואני סקרנית ולא רגועה.
    אשמח לדעת את הפענוח, יש כמה חריגות ואני לא מבינה מהן אומרות. בנוסך הייתי רוצה לדעת אם מהתוצאה של הברזל אפשר להפסיק עם הברזל בטיפות או להמשיך.
    מצרפת לכאן מסמך שבו ישאת כל התוצאות של הבדיקות.
    תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן 5 שבועות בעיות שינה
    קטי
    04/05/2020

שלום,
    אשמח להמלצה על רופא תינוקות שאפשר להתייעץ איתו לגבי שינה של תינוק בן 5 שבועות.
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• התעטשות ושיעול שלא עוברים
    אסתי
    23/04/2020

שלום רב,
    הבן שלי בן 4 חודשים, לעיתים מתעטש ויש לו שיעול לעיתים רחוקות במהלך היום. היינו אצל רופא ילדים והוא בדק אותו ונתן תרסיס מי מלח ולגבי השיעול הוא אמר שהוא לא רואה שהוא משתעל ולכן לא הביא שום תרופה...
    אך זה עדיין לא עבר לו כבר שבועים חלפו מאז...
    מה הסיבה לשיעול, להתעטשות?

הוספת תגובה

תמונה

• סינוס באיזור סקרלי
    חן
    11/04/2020

היי דר
    לתינוקי שלי יתגלה לדברי הרופא סינוס סקרלי (יש מעליו קצת שיער)
    לפע הבנתי סינוס זה תעלה וזה שיש גם את זה וגם שיעור הבנתי שזה מעלה את הסיכון לחלילה פגם?
    בבקשה אשמח לדעת אם גם במקרים מחשידים כאלה יכול להמצא שהכל תקין?
    אני בלחץ אטומי לא מתפקדת לא אוכלת וחושבת על הגרוע מכל
    בנוסף בגלל הקורונה יש לי תור רק לעוד חודש וחצי זה אומר שהוא יהיה בן שלושה חודשים עד כמה זה דחוף?
    אשמח לקצת אור בכל העניין
    תודה רבה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    סינוס באיזור סקרלי

הוספת תגובה

תמונה

• חלון ערות ארוך מאוד לתינוקת בת שנה וחציף
    יוסי
    05/01/2020

שלום
    בתנו בת השנה וחצי מזה כחודשים כמעט ואינה ישנה ביום,היא אינה במסגרת קמה בחמש וחצי בבוקר שנת הלילה מתחילה בסביבות שש בערב בתוך החלון הערות הזה כמעט ולא מתקיימת שנת יום.
    כשאנו מזהים סימני עייפות להשכיבה במיטתה אך נתקלים בסרוב מוחלט של צרחות ונסיון לצאת מהמיטה.
    שאלתי,האם חלון ערות ארוך כזה של כמעט 12 שעות לאורך זמן עלול לגרום נזק?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• הפין של תינוק נדחף פנימה
    רוני
    20/12/2019

התינוק בן 3 חודשים וחצי , איבר המין שלו נדחף פנימה , והוא יוצא רק דרך הלחיצה שלי .

לקביעת תור
    סגירה
    הפין של תינוק נדחף פנימה

הוספת תגובה

תמונה

• מטפלת לתאומים בני שבועיים שמעשנת
    אני
    22/08/2019

לקחתי מטפלת שתעזור לי בטיפול בתאומים שנולדו לי לפני שבועיים (אציין שנולדו פגים שבוע 34.3). להפתעתי כשבאה לעבוד גיליתי שיש לה ריח של סיגריות. אני מניחה שהיא לא מעשנת ליד התינוקות או במסגרת העבודה (אני אהיה נוכחת בבית במקביל אליה). האם יתכן נזק כלשהו מהעובדה שיש לה ריח של סיגריות אפילו שהיא לא מעשנת בשעות העבודה? אם כן, איך אוכל להנחות אותה לנהוג לפני הגעתה לטיפול בתינוקות? (להחליף בגדים וכו) תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן חודשיים נקודה בולטת בחך
    יעל
    16/05/2019

שלום רב
    לבני בן החודשיים יש נקודה לבנה בולטת בחך העליון. רופא הילדים לא יודע לומר לי מה זה. האם זו תופעה מוכרת ?

הוספת תגובה

תמונה

• האם סטרפטוקוקוס באם מניקה עובר לתינוק?
    רותם
    18/01/2019

אני אמא לתינוק בן 3 שבועות, מניקה הנקה מלאה. אתמול אובחנתי כחולה בסטרפטוקוקוס A והתחלתי לקבל אנטיביוטיקה (מוקסיויט פורטה 500) למשך 10 ימים. אציין כי יומיים לפניי אובחן בעלי כחולה בנ"ל והתחיל לקבל אנטיביוטיקה (אוגמנטין 875) למשך 7 ימים.
    האם התינוק נדבק ממני בודאות באמצעות החלב, אך גם מקבל את האנטיביוטיקה דרכו? או שמא עליי לקחת אותו לרופא על מנת לאשר או לשלול הדבקה?

הוספת תגובה

תמונה

• גרפסים מציקים שלא נותנים לישון
    הדס קליין
    01/01/2019

התינוקת שלי בת 6.5 חודשים מאובחנת עם ריפלוקס סמוי ומקבלת תרופה סותרת חומציות.
    בשבועות האחרונים מתקשה מאוד לישון בשל עליה של בועיות אויר קטנות מהקיבה אשר מציקות לה וגורמות לה להתפתל ולבכות. מתקשה מאוד לשכב בכל מנח וזקוקה שיחזיקו אותה בידיים על מנת להמשיך לישון.
    האם מדובר בתופעה מוכרת שקשורה לריפלוקס והאם יש מה לעשות כדי לסייע?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• חום תנודתי אצל תינוק בן שנה וחודש
    מוריה
    04/07/2018

לבני בן השנה וחודש חום מזה אבעה ימים. עשיתי משטח גרון ונמצא תקין. עשה חיסונים של גיל שנה לפני שבוע. החום תנודתי, לדוג' בלילה היה 38.5 בבוקר היה 37.7 ובצהריים 39.1. הוא חייכן ומתנהג כרגיל. קצת אי שקט בשלושת הלילות האחרונים
    אני מעט מודאגת..
    יתכן וזו תופעה של החיסון?

הוספת תגובה

תמונה

• ריח רע מהפות, גיל 6 חודשים
    מורן
    12/05/2018

שלום
    לבתי בת ה6 חודשים יש ריח לא נעים בפות כבר חודשיים.
    אני לא יודעת אם זה ריח גוף נורמלי או לא.
    וראיתי כמה הפרשות שקופות. ומין לכלוך צהבהב.
    יש פעמים שאין ריח , ויש כמה ימים שזה חוזר..
    אין משהו שנראה לעין לא בסדר.
    אשמח לשמוע אם זה נורמלי או מצריך טיפול
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    ריח רע מהפות, גיל 6 חודשים

הוספת תגובה

תמונה