פורום נפרולוגיה, לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה - יש לך שאלה?

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה עוסק בנושאים: לחץ דם גבוה, כליות, שינה, דיאליזה, יתר לחץ דם, הרטבת לילה, כליה, השתלת כליה, מחלות כליה. הנכם מוזמנים להתייעץ עם מומחי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה בתחומים אלו.

מנהל הפורום

פרופ' דניאל לנדאו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• קריאטנין קינאז לבן 15 - 800
    שרון
    18/10/2018

דר. שלום
    בני בן 13.5 בריא בד"כ. שוקל 46 וגובה 1.63.
    לפני כמה חודשים נרשם לחדר כושר בו עוסקים באימוני כושר קרבי.
    לאחר שהגיע תשוש מאימון ביקשתי הפניה לבדיקות דם. יצא קריאטנין קינאז 300. הרופא אמר לחזור אחרי החגים על הבדיקות ויצא 800. נאמר לי שהילד צריך להפסיק להתאמן ויש לפנות לנפרולוג. מצרפת את תוצאות הבדיקה. אודה לחוות דעת. בנוסף בדיקת שתן לקריאטנין - 145, מיקרואלבומין - 27, מיקרואלבומין קריאטנין - 19. תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גודל כליות של פעוטה
    נש
    16/10/2018

בת שנתיים ו-8 חודשים,
    גודל כליה ימין 5.8, כליה שמאל 6.7.
    לפני 8 חודשים:
    כליה ימין: 5.5, כליה שמאל: 6.4
    האם קצב הגדילה תקין, והאם הגודל מתאים לגיל שלה?
    תודה רבה מראש.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גודל כליות לפי גיל

פרופ' דניאל לנדאו
    16/10/2018

עליכם להתיעץ עם הרופא שהמליץ לכם על ביצוע בדיקות אלה. באפן כללי יש לזכור: 1) מכשיר ה- US עלול להראות שונות בין בדיקה לבדיקה בבואו למדוד את אורך הכליות. 2) לפי הנורמות הקיימות מזה שנים כל אורך כליות בגיל ~ 3 שנים בין 5.8 ל- 8.8 סמ הוא תקין.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה לך.

נש
    16/10/2018

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח של בדיקת us
    אמיר
    09/10/2018

שלום
    אני בן 20 ביצעתי היום בדיקת us עקב כאבים במותן בצד ימין בנוסף סובל מאמטוריה וציסטה בכליה בגודל 1.3 לפני 8 שנים עברתי ניתוח עם כריתה חלקית של שלפוחית השתן עקב ציסטה שהייתה על שמפוחית השתן
    הפיענוח הוא כזה
    כליה ימנית:
    בגודל 12.4
    פרנכימה שמורה
    לא הודגמה מערכת מאספת
    אין לשלול מערכת מאספת כפולה
    הודגמה ציסטה בגודל 1.7 סמ
    לא הודגמו אבנים

כליה שמאלית
    בגודל 11.5
    פרנכימה שמורה
    לא הודגמה הרחבה של מערכת המאספת
    לא הודגמו תהליכים
    לא הודמו אבנים

שלפוחית שתן
    עם קיבולת רגילה ,דפנות חלקים
    אין לחץ חיצוני פתולוגי על דפנות השלפוחית
    ולבסוף כתוב לי בסיכום משפט שממש הלחיץ אותי "לאחר סיום ביצוע הבדיקה,חובה לפנות לרופא המטפל עם תוצאות הפיענוח "
    עכשיו כמה שאלות
    1. מזה מה שהיא רשמה "אין לשלול מערכת מאספת כפולה"? האם יכול להיות שיש לי מערכת מאספת כפולה ?ואם כן מה זה אומר לגביי ולגבי העתיד שלי?
    2.האם זה מסוכן הציסטה הזאת בכליה (היא גדלה לי גם)פשוט עברתי כבר ניתוח להורדת ציסטה לפני 8 שנים בשלפוחית השתן האם גם פה יש צורך בהתערבות של ניתוח?
    3.למה הכליה הימנית שלה גדולה יותר מצד ימין האם זה נורמלי?
    קבעתי לי תור לרופא המשפחה אך זה רק בעוד שבוע (התור) ואני ממש לחוץ ישמח שתיתן לי תשובה ותרגיע אותי
    בתודה אמיר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצאים בus כליות ודם בשתן

פרופ' דניאל לנדאו
    10/10/2018

שלום
    אני מתאר לעצמי שאתה במעקב של נפרולוג. אם לא, לאור שילוב של דם בשתן (המטוריה) ומבנה כליות לא תקין, כדאי להתיעץ עם מומחה כזה. כדאי להביא לו את תמונות ה us לעיון. במידה והיה בירור במהלך הילדות כדאי גם להביא חומר זה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אגן כליה מורחב מינימלי
    זיוית
    06/10/2018

שלום
    בבדיקת אולטרסאונד כליות וכן סיטי נמצא אגן כליה מורחב מנימלי.
    האם זה יכול לגרום לכאבים?
    בת 43

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אגן כליה מורחב וכאבים

פרופ' דניאל לנדאו
    06/10/2018

שלום
    אני מניח שהופנית לאותן בדיקות ע"י רופא מומחה (אורולוג?). כדאי לחזור אליו ולדון על תוצאות הבדיקות. בדכ ניתן לחשוד בקיום של אבנים בדרכי השתן כשיש כאבים במותן, דם בשתן והרחבת אגן כליה. אבל במצב זה יומלץ על ct של דרכי השתן, ואם זה תקין אז החשד לא אבן נשלל. יש לחפש אז סיבות אלטרנטיביות לכאבי הבטן

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאת בדיקת שתן מדאיגה
    שרון
    03/10/2018

שלום, בת השנתיים וחצי שלי במעקב נפרולוגי לאור כליות מעט קטנות. בבדיקת שתן היום נמצא כי PROTEIN/CREAT RATIO עומד על 185. האם תקין או מעיד על בעיה? תודה מראש.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות בדיקות ושתן

פרופ' דניאל לנדאו
    05/10/2018

במידה ותוצאת הבדיקה מבוטאת כ- מ"ג\גרם, התוצאה תקינה (צ"ל < 200 )

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה!

שרון
    05/10/2018

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אי נטילת תרופות משלך יומיים - מושתל
    ניסו
    01/10/2018

שלום רב
    בני בן 28 שהינו מושתל כליה למעלה מ 8 שנים עם בדיקות יציבות של קריאטנין סביבות 1 ואוריאה 40 . נמצא באיזוור מרוחק בדרום אמריקה ועקב סיבות שאין כל טעם לפרט כרגע הוא לא יכל היה לקחת את התרופות נגד הדחיה ( פרדיזון סלסט ופרוגרף ) משך יומיים וחצי ( למעלה מ 50 שעות + ) ! זה קרה לפני כשבועיים. כעט הוא בארץ וטוען שהשתן הפך להיות מאד מאד מוקצץ , בבדיקות דם שעשה הקריאטנין והאוריאה תקינים אבל הופיעו רמות חלבון בשתן גבוהות .
    עדיין לא הוצע לו לעבור ביאופסיה אלא להמתין לעוד בדיקות שיעשה בשבוע הבא והשאלה שלי היא : אני מבין שלא מדובר במקרה של דחיה עקב הצטלקות איטית של כליה אלא ארוע שנבע מאי לקיחת תרופות . במידה וההנחה הזו נכונה , האם זה הפיך ? ז"א ענין החלבון בשתן שלא היה לא קודם לכן ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצאים בשתן במושתל כליה

פרופ' דניאל לנדאו
    01/10/2018

שלום רב
    אני מניח שבנך נמצא במעקב של נפרולוג. מעקב אחרי מושתלי כליה הוא נושא מורכב שדורש התמקצעות רבה. חשוב להיות במעקב סדיר במרפאה אחת. הנושא שאתה מעלה הוא חלק מאותה מורכבות. כדאי לדון עם הנפרולוג המטפל ובהחלט לא לקפוץ למסקנות לפני שחוזרים על הבדיקות אחרי שלוקחים את התרופות באופן סדיר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת pla2r
    מרי
    05/09/2018

מרי ביצעה הבדיקה הרשומה מעלה. תוצאות הבדיקה של ANttiPLA2R borderline 16. H. I/ml. מה זה אומר? מרי מקבלת טיפול תרופתי קנדור 8. האם הטיפול מספיק? הנפרולוג שלח לבדיקה בגלל חלבונים בשתן. האם צריך לעשות ביופסיה להמשך בירור? או שהתוצאה של הבדיקה מצביעה על האבחנה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובת בדיקת דם גבולית

פרופ' דניאל לנדאו
    05/09/2018

שלום רב:
    הבדיקה הזאת נלקחת כחלק מבירור של הפרשת חלבון בשתן. התשובה חיובית גבולית. עליך לחזור לרופא שהזמין את הבדיקה בכדי שישקול על המשמעות שלה בהקשר של כלל התמונה הקלינית של "מרי". בינתיים הטיפול שאתה מדווח עליו (ששמו הגנרי הוא קנדסארטן) הוא טיפול מקובל להפרשה מוגברת של חלבון בשתן.
    כל טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוריאה גבוהה בדם לילד בן שנה
    דנה
    30/08/2018

שלום,
    בני, בן שנה (עוד כשבועיים) עם הידרואורטרונפרוזיס משמאל קל-בינוני, ידוע מסוף ההריון (רמה קשה בלידה). גודל כליות תקין מעל הממוצע, לחץ דם תקין, ללא זיהומים בדרכי השתן. ציסטוגרפיה תקינה. כנראה היצרות בגובה בגובה UVJ.
    בדיקת תקודי כליות בלידה תקינה.
    בבדיקת תפקודי כליות כעת קריאטנין תקין (0.22 מג/דל), אבל אוריאה גבוהה 39 מג/דל.
    (אשלגן 4.5 ממול/ל, נתרן 139 ממול/ל, סידן 10 מג/דל, חלבון טוטל 6.5 גר/דל, אלבומין 4.6 גר/דל)
    האם יש משמעות לאוריאה גבוהה? האם מעיד על פגיעה בתפקודי כליות או יכול להחשב תקין?
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת אוראה בדם גבוהה

פרופ' דניאל לנדאו
    30/08/2018

שלום רב:
    אני מניח אתם במעקב של נפרולוג ילדים. כדאי לדבר איתו.
    באופן כללי, הבדיקה המייצגת טוב יותר את תפקוד הכליות כמסננת הוא הקראטינין. האוראה בדם יכולה להיות מושפעת ממצב של יובש בעת הבדיקה או מהעמסת חלבון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה!

דנה
    31/08/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ריצה לאחר השתלת כליה
    משה
    30/08/2018

שלום
    אני כ-3 חודשים אחרי השתלת כליה בן 47
    האם ישנה מגבלה כלשהי לריצה או לפעילות גופנית אירובית?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פעילות גופנית אחרי השתלת כליה

פרופ' דניאל לנדאו
    30/08/2018

שלום רב.
    ברכות על קבלת הכליה החדשה בגופך. אני מניח כי אתה במעקב של נפרולוג. כדאי שתשוחח איתו גם על נושא זה בהקשר של כלל מצבך הבריאותי.
    באופן כללי יש המלצה לבצע פעילות גופנית ארובית אצל כל אדם, כולל מושתלי כליה. כידוע לך היו אפילו שחקני NBA מושתלי כליה ויש משחקים אולימפיים למושתלים.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איסוף שתן 24 שעות
    יהודית
    28/08/2018

שלום רב,
    בת 57 ברקע יתר לחץ דם מטופלת בכדורים כרוניים לאחר צנתור.
    לאחר בדיקת דם בה נצפה חלבון גבוה בשתן התבקשתי לבצע איסוף להלן התוצאות. אשמח לדעת מה הן אומרות...לא ממש מבינה וממש ממש חוששת
    קריאטינין בדם : 6.70 בטווח הנורמה.

פרוטאין טוטאל בדם 6.54 ןנטווה הוא בין 6.60- 8.80).

אלבומין בדם: בטווח הנורמה .

שתן דגימה:
    מיקרואלבומין u sampe קטן מ 2250.
    קריאטינין בשתן 270 mg/ dl u sampe .
    יחס מיקרואלבומין קריאטינין לא ניתן לחישוב.

איסוף: נפח שתן 650
    קריאטינין 712 שהטווח הוא 800-2000
    Protein urine 24 שעות u sampe 4048
    קריאטינין clearance 70.8 שהטווח הוא 151_71
    פרוטאין samp u 622.7.

אשמח לשמןע דעתך והמלצתך.
    מה משמעות תוצאה זו?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות בדיקות ושתן

פרופ' דניאל לנדאו
    28/08/2018

עליך להגיע עם התשובות לרופא שהזמין את הבדיקות. הפרשת החלבון בשתן מוגברת , אך אין ירידה בחלבוני הדם. לא ברור באיזה יחידות היתה תשובת הקראטינין בדם. יש לוודא שלחץ הדם מאוזן. רופא המשפחה והנפרולוג צריכים לבדוק אם צריך לעדכן את התרופות שלך כנגד לחץ דם, כדי לענות בו זמנית על בעית החלבון בשתן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איסוף שתן 24 שעות

יהודית
    28/08/2018

בדם הקריאטינין הוא mg/dl. מה המשמעות.
    האם ערכים כאלה גבוהים לא מעידים על תסמונת נפרוטית סופניות?
    הייתכן שאם רמת לחץ הדם לא מאוזנת יהיו ערכים כאלה גבוהים? הרי הנורמות הם עד 150 ואצלי הם מעל 4000 חלבון ביממה.
    אשמח לתשובתך הכנה.
    אני פוחדת מאוד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות שתן לא תקינות

פרופ' דניאל לנדאו
    28/08/2018

שלום רב:
    אינני מכיר את כל הפרטים שלך. להזכירך, אני מומחה במחלות כליה בילדים. האם אכן ערך הקראטינין בדם הוא 6.7 מג\דל? זה ערך גבוה מאד ולא מתיישב עם תשובת הקראטינין קלירנס ששלחת לי.
    אם את מרגישה טוב, אני מציע שתפני בהקדם לרופא שלך לדון על תשובות הבדיקות. במדה ואת לא מרגישה טוב (נאבי ראש, הקאות, נפיחויות, חום גבוה) עלייך לשקול פניה למיון.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איסוף שתן 24 שעות

יהודית
    28/08/2018

ראשית תודה על היחס ןהמענה המהיר
    הערך של הקריאטינין
    בדם נמצא בתוך הטווח הירוק ולא חורג מהנורמה... אז מה לא תיישב? מה הכוונה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איסוף שתן 24 שעות

יהודית
    29/08/2018

היי
    היום הייתי אצל רופאת המשפחה והיט טוענת שלא העגיוני הערכים של 4 גר חלבון בשתן ליממה ככבר פעמיים ערכי תפקוד הכליות בדם תקין.
    מוזר...
    עשיתי us כליות... עדיין אין פענוח אך הטכנאי אמר שהכל בסדר
    לא מבינה אילו בעיות יכולות להיות לתוצאה כזאת....???

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת שתן חריגה

פרופ' דניאל לנדאו
    29/08/2018

טוב שבדיקת הדם לקראטינין בדם תקינה. כמו שכתבתי, חשוב לוודא שלחץ הדם שלך מאוזן. להשלמת בירור תשובת בדיקת השתן מציע לך לוודא שבוצעה בדיקת שתן "כללית" (בשאלה של דם בשתן) ובדיקת שתן ראשון של בוקר ליחס חלבון: קראטינן. אם תשובות בדיקות אלה שוב לא תקינות כדאי להגיע להתיעצות עם מומחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה עם מחיצה בכליות
    ר
    22/08/2018

דר שלום ,
    מעוניינת לשאול מה משמעותה של ציסטה קורטיקלית בגודל אחד סמ , עם מחיצה בכליות ?
    (מדובר בתינוק בן 3 חודשים )
    האם בהכרח מדובר בממצא ממאיר ?
    האם יש דרך ל"טפל" בציסטה הזו ?
    תודה .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה בקליפת הכליה עם מחיצה בתינוק בן 3 ח'

פרופ' דניאל לנדאו
    22/08/2018

שלום רב:
    התשובה לכך לא חד משמעית ואסור לתת אותה מבלי לראות את תמונות ה- US . כדאי להתיעץ פנים אל פנים עם נפרולוג או אורולוג ילדים מומחה. כדאי גם להוסיף לפני אותו ביקור גם בדיקת שתן כללית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת שבע וחצי סובלת מרפלוקס דרגה 3 ב
    טליה
    17/07/2018

היה ת שלי בת שבע וחצי סובלת מרפלוקס דרגה 3 בדרכי השתן מטופלת אצל אורולוג. בדרך כלל קיים בבדיקות שתן תמיד דם בשתן. והיה לנו אירוע של דם ממש שיורד עם קרשי דם. התרבית יצא ללא צמיחה של חיידק. איזה בירור ניתן לעשות?הדם קצת מפחיד אותי ולחץ דם היה 104/59 דופק 98

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דם בשתן : האם קשור לרפלוקס

פרופ' דניאל לנדאו
    17/07/2018

רפלוקס בדרכי השתן עלול להביא לדלקת בדרכי השתן, שעלולה להסתמן ככאבים במתן שתן ודם בשתן (גם דם גלוי). כיוון שאת מדווחת כי תרבית השתן במקרה זה היתה ללא צמיחה, יש להפנות את הילדה לבירור גם צל נפרולוג ילדים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יחס של מיקרואלבומין קריאטינין
    יהודית
    12/07/2018

שלום רב, אני יהודית בת 57 לאחר צנטור ונוטלת כדורים כרוניים לכולסטרול ולחץ דם מזה שנים.
    לפני שנה בוצעה בדיקת דם ושתן וערכי הקריאטנין בדם, אוראה סידן וקלציום תקינים בטווח הנורמה ללא דם בשתן
    יחס קריאטינין אלבומין היה 280 שהערך הגדול ביותר צריך להיות עד 30 מג

לאחר כמה חודשים שוב בדיקות תפקודי הכיליה בדם תקינים ובטווח ויחס קריאטינין אלבומין עלה ל488 מג.

היום לאחר שנה ערכתי שוב בדיקות ( חשוב לציין שלא נטלתי 4ת הכדורים במשך שבוע מכיוון היותי בחול ושחכתי אותם) הערכים בדם תקינים ואילו יחס הקריאטינין אלבומין בדם עלה לרמה גבוהה מאוד 1970. על מה מעידה בעיה מסוג זה?
    אני מבינה שכנראה יש נזק לכילייה! אך באיזה דרגה?
    ואם כל התוצאות בדם תקינות רק החלבון מתגבר כיצד ניתן לטפל? על אילו מחלות כמות כזאת יכולה להעיד?
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הופעת אלבומין בשתן

פרופ' דניאל לנדאו
    14/07/2018

שלום רב:
    כדאי לחזור על בדיקת שתן ליחס אלבומין קראטינין כשאת לוקחת את התרופות הקבועות שלך נגד ל"ד וכולסטרול . באותה הזדמנות יש גם לבדוק בדיקת דם לתפקודי כליות וכבד. איזון לחץ הדם הוא המטרה הראשונה בניסיון לאזן את בריחת האלבומין בשתן. אם גם אחרי איזון זה תישאר אלבומינוריה משמעותית (> 300 ) עלייך לחזור לרופא המשפחה ולשאול אותו על סוג הטיפול נגד לחץ דם אותו את מקבלת. יש תרופות נגד ל"ד גבוה שיש להן השפעה נלווית גם הפרשת האלבומין בשתן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצעות של US כליות
    ד"ר גניס מרינה
    07/06/2018

האם יש טבלה כלשהי נוכה לשימוש עם גודל של הכליות ואגן הכליה לפי גיל,תודה רבה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גודל כליות לפי גיל

פרופ' דניאל לנדאו
    12/06/2018

חפשי בגוגל לפי: Renal size by age ותבחרי "תמונות"

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• UREA ועליה של ה BUN
    דניאלה
    11/06/2018

שלום
    הבן שלנו בן 10. בריא בד"כ. פעיל ומשחק כדוריד.
    נולד 3.7 ק"ג
    עד לפני כמה שנים היה באחוזון 40-50 במשקל ו 80 בגובה
    ומאז החל לרדת בהדרגה.
    כיום אחוזון 80 בגובה ורק כ 20 במשקל
    כעת הוא במשקל 27.8 ק"ג גובה 1.45 מטר BMI= 13.2

והוא שובר עקומות - בשנה האחרונה עלה רק 1 ק"ג במשקל.

לפני שנתיים בדיקות דם תקינות לחלוטין ואמרו לנו שהוא סתם רזה.

חזרנו לרופאת הילדים ובוצעו היום בדיקות חוזרות
    ספירת דם תקינה המוגלובין תקין 13
    כימיה וכבד הכל תקין סוכר תקין שומנים תקינים פריטין ברזל תקינים
    יש חריג אחד .
    ה BUN שלו כבר 7 שנים במגמת עלייה.
    הערך היום בגיל 10 הוא 18 mg/dl ( קצה עליון של הנורמה 3.7-18 )
    בגיל 8 היה 17
    בגיל 5 היה 13
    בגיל 4 היה 12
    בגיל שנתיים היה 10
    ובגיל חצי שנה היה 5.3

קריאטינין תקין 0.6

רצינו לשאול
    1. האם יש משמעות לעובדה שה BUN שלו הולך ועולה וכיום הגיע לקצה העליון של הנורמה? האם זה דורש בירור מסוים או מעקב?
    2. יכול להיות שזה מעיד על הסיבה לבלימת העליה במשקל וגם אין לו הרבה תאבון?
    3. היות ולאבא שלו, שבן 47, יש כבר 20 שנה אריתרוציטים בשתן, עלה אצל האבא חשד שמדובר ב iga nephropathy או thin basement. היות ותפקודי הכליות תקינים אז בשלב זה הכל בסדר.
    האם העליה של ה BUN אצל הבן שלנו יכולה להיות חלילה עקב מחלת כליה בסגנון הזה?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ירידה במשקל

פרופ' דניאל לנדאו
    11/06/2018

יש להגיע להתיעצות על מצבו הכללי של הילד אצל רופא ילדים מומחה, לוא דוקא נפרולוג ילדים. יש לתעד ספציפית את כמות האוכל היומית שלו. הערכים של bunשהזכרת לא משמעותיים להסבר בעייתו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה