פורום נפרולוגיה, לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו שינה, דיאליזה, הרטבת לילה, דם בשתן, בדיקות שתן, אי ספיקת כליות, אגני כליות מורחבים, תסמונת נפרוטית ועוד

מנהל הפורום

פרופ` דניאל לנדאו
פרופ' דניאל לנדאו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' דניאל לנדאו ללא פרסום בפורום

• מעקב רפואי ובדיקה עוד שנה
    יניב
    20/01/2021

שלום,
    הגיוני שב 2018 בסיטי אמרו לי ציסטה ריטוקלאלית פשוטה ו ב2021 ב mri אומרים לי ציסטה בוסניאק 4? ציסטה יכולה להשתנות? זאת ציסטב בכליה שמאל.
    כמו כן הגיוני שאורלוג יאמר לי תעשה בדיקה חוזרת עוד שנה לראות האם יש שינוי? זה לא מסוכן להמתין שנה שיכול להתפתח ולפגוע באיברים אחרים בגוף? הגיוני שיאמרו לי תמתין שנה זה לא רולטה והימור שיכול להגיע למצב קשה יותר?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מעקב רפואי ובדיקה עוד שנה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סכרת ועליה בקריאטינין בן 84
    אלה
    17/01/2021

שלום רב! אבא שלי בן 84 . ברקע סכרת , לחץ דם מאוזנים יחסית . אי - ספיגה כליות קלה שנים (קריאטינין 1.2-1.3). לפני חודש התאשפז בגלל אירוע לב ( הפרעות בקצב הלב ועשו לו צינטור עם הכנסת סטנד). לפני קיבל lipitor 40qhs, xatral 10qhs, nexum 40qam, losardex 50 1/2
    januvia 100qam, ASA 100qam, avodart 0,5qam
    אחרי צינטור השתחרר עם plavix 75qam, xarelto 15qam, procor400 X2 בנוסף לתרופות הקודמוץ
    קריאטונין עלה ל1.67
    הטיפול שונה לפני 3שבועות ל- norvasc 5qam , procor 200 ,ELIQUIS 5MG X 2 הקריאטינין ממשיך לעלות , היום 1.8
    האם זה יכול להיות קשור לתרופות? או/ו לצינטור? מה עושים? האם זה בלתי הפיך? עד כמה זה מסוכן ומה זה אומר? אני מאוד מודאגת
    תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    סכרת ועליה בקריאטינין בן 84

הוספת תגובה

תמונה

• עליה בקראטינין בבן 84 עם מחלות רקע וטיפול תרופתי מטרכב

פרופ' דניאל לנדאו
    18/01/2021

שלום רב
    התיאור שאת מתארת מטרכב ביותר ולא מתאים לדיון או יעוץ אישי מעל גבי פורום זה.
    באופן כללי, כדאי להגיע להתיעצות אצל מומחה ברפואה פנימית ועדיף גם בנפרולוגיה של מבוגרים. לקראת ההגעה להתיעצות זאת כדאי להשלים: מדידות לחץ דם ובדיקת שתן לכללית ושתן של בוקר ליחס חלבון: קראטינין.
    בינתיים יש ליידע כל מטפל שיש לאביך תפקוד כלייתי ירוד : כ- 40 מל לדקה , במקום ערך צפוי מעל 60.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחלת כליות ואכילת חלבון- בן 30
    אלון
    16/01/2021

שלום אני בן 30 יש לי מחלת כליות תפקודי כליה
    תקינים מקבל טריטייס חלבון באיסוף בין גרם לשניים
    מחר עושה איסוף אכלתי 2 דגים האם זה יכול
    להעלות באופן משמעותי את כמות החלבון?
    אני מתאמן ואוכל בין 90-130 גר חלבון שוקל 74 קילו
    זה כמות גבוהה?
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מחלת כליות ואכילת חלבון- בן 30

הוספת תגובה

תמונה

• מחלת כליות וצריכת חלבון

פרופ` דניאל לנדאו
    16/01/2021

שלום
    אתה מעלה 2 שאלות נפרדות.
    - את איסוף השתן כדאי שתבצע תחת הדיאטה הרגילה שלך.
    - לגבי צריכת החלבון המומלצת וסוג החלבון הנצרך , כדאי שתדבר עם דיאטנית המתמחה בתחום

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נזקי כדור לוסרדקס באיזון לחץ דם
    לילי
    16/01/2021

שלום
    אני בת 69
    נוטלת כדור לוסרדקס ללחץ דם.שניים ביום. האם יש בו מן היסוד הסרטני כפי שפורסם?
    האם כמות של אותו כדור ככפולה מזיקה? במקום לאזן עם כמות קטנה יותר וסוגים שונים?
    גם לא מחזיק לי מעבר ל9 שעות כל כדור
    האם הוא יכול לגרום לצ'יסטה כליתית לגדול?
    או לדפיקות לב? ולפעימה מאוחרת?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נזקי כדור לוסרדקס באיזון לחץ דם

הוספת תגובה

תמונה

• נזקי טיפולתרופתי נגד ל"ד גבוה

פרופ' דניאל לנדאו
    16/01/2021

שלום רב
    את צריכה לדון על דאגות אלה שלך עם הרופא שרשם לך את התרופה. ההנחה הראשונה היא כי התרופה נרשמה לך בשל חשד לקיום בעיה רפואית משמעותית: ל"ד גבוה, העלול להביא בסבירות גבוהה לסיבוכים שונים, כולל שבץ, התקף לב, מחלת כלי דם ועוד.
    לכל תרופה עלולות להיות תופעות לוואי.
    אני שולח לך קישור של מטה- אנליזה ) סיכום ביקורתי של עבודות קליניות רבות, המראה לכאורה קשר קל בין שימוש בין תרופות מקב arb לבין סרטן. אך אם תקראי טוב תראי שהסיכון האבסולוטי הוא נמוך ביותר. כך שתמיד צריך לשקול בין הסיכון המיידי והוודאי יותר מל"ד גבוה לבין סיכון קל )שיש לכולנו( לחלות בסרטן במהלך חיינו.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Mri בטן וכליות - תוצאות בדיקות
    יניב
    08/01/2021

שלום דר'
    מה זה אומר
    להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של הבטן העליונה והתיכונה:
    במישור, T1, T2 בשקלול TSE/SPAIR, FFE DUAL ECHO, M-DIXON, B-FFE בשיטת בוצעה הבדיקה
    אקסיאלי וקורונלי ובשקלול T1 לאחר מתן גדוליניום כולל חיסור שומן.
    סיבת הבדיקה: בירור כאבים.
    הכבד במימדים ועוצמת אות תקינים ללא ממצא מוקדי.
    כיס המרה תקין, דרכי מרה לא מורחבות.
    הטחול, הלבלב ובלוטות יותרת הכליה הודגמו ללא חריג.
    הודגמו שתי ציסטות קליפתיות בכליה השמאלית, בשליש האמצעי/לטרלי ציסטה בקוטר 10 מ"מ )פשוטה(, בקוטב
    העליון ציסטה סגלגלה שקוטר 19 מ"מ מכילה מוקד פוליפואידי בעל עוצמת אות גבוהה ב-T1 ומופחתת ב-T2
    העובר האדרה בגדוליניום ללא האטת דיפוזיה, לא נראו ממצאים מוקדים נוספים.
    הכליה הימנית תקינה
    לא זוהו בלוטות לימפה מוגדלות.
    בסיכום:
    ציסטה עם גוש דימומי ומואדר בקוטב העליון של הכליה השמאלית )בוסניאק 4 )לפי הפירוט לעיל.
    אם יידחה דיגום בשלב זה חיוניים מעקב וביקורת.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    Mri בטן וכליות - תוצאות בדיקות

הוספת תגובה

תמונה

• ממצא ב mri

פרופ` דניאל לנדאו
    08/01/2021

שלום
    עליך לפנות לרופא שהזמין את הבדיקה ולברר אם יש מקום להתיעץ עם אורולוג. בינתיים כדאי לבצע בדיקת שתן כללי ולמדוד לחץ דם

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי מדוע אני לט קיהלתח תשובה? יוליה

יוליה
    08/01/2021

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה אומר , לאחר הוצאת 2 פוליפים ושליחה לביופסיה
    יניב
    08/01/2021

מה זה אומר לאחר הוצאת 2 פוליפים ושליחה לביופסיה

. fragments of unremarkable large bowel mucosa no polyp seen

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות מקבוצת ace2 מגרנות וקורונה
    יוליה
    04/01/2021

סובלת מאוד ממיגראנות כרוניות,הרופא הציע בין היתר תרופה מסוג חוסמי ace2, חוששת ליטול בגלל הקשר שסברו בהתחלה בין מחלה קשה לבין נטילה של תרופות מקבוצה זו,
    האם לאור הידע הידוע לנו היום עדיף להמנע מתרופות מקבוצה זו ככל האפשר או שזה בטוח ליטול אותן?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות כליות ודרכי שתן- האם הממצאים תקינים?
    יניב
    30/12/2020

היי,
    עשיתי אולסטסאונד כליות וזה הממצאים, האם הממצאים מסוכנים? ראו קובץ מצורף.
    כמו כן אני רואה 2 ציסטות בבדיקה
    1. ציסטה קורטקאלית 1.8 ס"מ , האם זה מסוכן ולא גדולה? ידוע לי עליה מצילום סיטי ב 2011 וב 2018.
    2. עכשיו צצץ לי משהו חדש milk of calcum cyst גוגל 1.1 ס"מ, שלא היה בבדיקות בעבר מה זה ?
    הגדלים 1.8 ו 1.1 ס"מ? לא גדולים מידי?
    אשמח לדעת מה 2 הציסטות האלה והאם הם מסוכנות וניתן לטפל בהם או להוריד אותם? האם יש צורך לגעת בהם ?
    האם כאב בצד שמאל מתחת לחזה והקרנה לגב או ההפך יכול להיות קשור לציסטות האלה?
    בדיקות דם תקינות, גסטרו וקולסטופיה תקין.
    תודה ויום טוב.

הוספת תגובה

תמונה

• ממצאי us כליות

פרופ' דניאל לנדאו
    03/01/2021

שלום רב.
    ציסטות בכליות לא מיועדות לכריתה אלא למעקב, לראות מה מקורן, אם הן מתרבות עם השנים ) במיוחד בכאלה עם סיפור משפחתי של ציסות בכליות(. כדאי להשלים בדיקות שתן, למדוד לחץ דם ולהגיע להתיעצות אצל נפרולוג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון קורונה וכליות פוליציסטיות- דימום ציסטה
    טומי
    03/01/2021

בעל כליות פוליציסטיות - ערכים תקינים עדיין לאחר דימום ציסטה בכליה - (כעת נפסק הדימום וירדו ערכי הסי.אר.פי לאחר נטילת אנטיביוטיקה )האם ידוע על פגיעה אפשרית בכליות או עליה בערכי קריאטנין בעקבות החיסון ? בתודה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון קורונה באנשים עם מצבים כלייתיים

פרופ' דניאל לנדאו
    03/01/2021

שלום רב
    אין כל עדות לפגיעה בכליות בעקבות חיסון קורונה. גם לא באנשים עם בעיות רקע כלייתיות. מומלץ בחום. גם אני התחסנתי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן הצד שמאל בת 11
    אירה
    27/12/2020

שלום רב.בת 11 עם כאבי בטן בצד שמאל של הבטן.רופא בדק והכל בסדר, בטן רכה.אין סימטפינים מלבד כאבי בטן.עם התקפות.סדיקת שתן עם ליקוציטים 500.קיהלה אנטיביוטיקה.כבר יימים מקבלת ללא שיפור.ממתינים לתרבית.מה לעשות? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי בטן הצד שמאל בת 11

הוספת תגובה

תמונה

• המשך כאבי בטן, ממצאים בשתן

פרופ' דניאל לנדאו
    27/12/2020

שלום
    יד לחזור לרופא המטפל. אם יש חום גבוה וכאבים במותן למרות טיפול אנטיביוטי יש לשקול לבצע us כליות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרחבה אקסטרא רנלית אקראית- CT בטן
    עדי
    24/12/2020

שלום רב, עשיתי ct בטן (עקב כאבים ברום הבטן) ונמצא ממצא אקראי של ״אגן אקסטרא רנלי מעט רחב מימין״. הופניתי לus ושם נמצא: ״הגדשה של המערכת המאספת תוך כלייתית בעיקר אגן כלייתי מימין״. יש לציין שעשיתי us בטן במרץ שהיה תקין (כמובן בלי לשתות לפני).
    אני ממש מבולבלת, אין לי שום תלונות בנושא, שתן לכללית תקין ואין אבנים בשתי הבדיקות. הייתי אצל שני אורולוגים, אחד מהם ממש הלחיץ ושלח לct ואחד ביקש רק לעקוב עם us. מה לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

• ממצא ב us

פרופ' דניאל לנדאו
    24/12/2020

שלום רב.
    אם אין עדות לאבנים לפי ct , יש לחזור לאורולוג.
    במקרה של ילדים אנו רואים פעמים רבות הרחבות קלות כאלה באגן הכליה , שיכולה אכן לנבוע משתיה מרובה שלפני הבדיקה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה. אני בוגרת, בת 36. מה הסיבות למצב זה? שני האורולוגים אמרו דברים מנוגדים ואני לא יודעת מה לעשות.

עדי
    24/12/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח CT אורוגרפיה- כאבים בצד ימין
    דן
    24/12/2020

שלום,
    בחודשים האחרונים יש לי כאבים חזקים בצד ימין (לעתים ממש בצד, לעתים באזור הפנדציט שכבר הוצא בילדות). לאחר שבבדיקת אולטראסאונד נמצא ממצא לא ברור בכליה ימין, ביצעתי בדיקת סיטי אורוגרפיה.
    להלן הממצאים בהקשר הכליות:
    הכליות תקינות בגודל ובמיקום, ללא אבנים או הידרונפרוזיס.
    אבן זעירה לא חוסמת בגביע של כליה שמאלית.
    ציסטות קטנות אינטרה-פרנכימטיים בקוטב התחתון של כליה ימנית,
    ציסטה בקוטר 2.1 ס"מ ציסטה זעירה נוספת בקוטב תחתון של כליה שמאלית.
    מה משמעות הממצאים? מה משמעות ציסטות אינטרה פרנכימטיים?
    בתודה,
    דן

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים קשים בכליות- מה אפשר לעשות?
    אילן
    16/12/2020

אני סובל מכאבים בכליות בעיה בכליות, כאבים חזקים שמשפיעים על כל הגוף ולא נותנים לי לזוז רופא משפחה נתן אופטלגין וכאלה וזה לא מזיז
    מה אפשר לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

• "כאבים בכליות"

פרופ' דניאל לנדאו
    16/12/2020

שלום רב
    לא ציינת בן כמה אתה. אני מניח שאתה לא ילד או מתבגר.
    המומחיות שלי היא מחלות כליה בילדים.
    באופן כללי אציין שכאבים שמקורם בכליות יכולים לנבוע מסיבות שונות ובעיקר: זיהום חיידקי, אבן בדרכי השתן או ציסטות בכליות. לכל אחד יש טיפול שונה. כדאי לדבר עם רופא המשפחה אם יכול להיות שיש לך את אחד מהמצבים האלה.
    דרך אגב, מחלות כליה כמו אי ספיקת כליות או סוכרת או יתר לחץ דם לא מביאים לכאבים באזור הכליות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כיליה אגנית- גודש לבן 3
    מיכל
    08/12/2020

פרופ' לנדאו שלום, בני, בן 3, נולד עם כיליה ימנית אגנית ונמצא במעקב. ב us אחרון שבוצע לפני כמה ימים אלה הממצאים: כליה ימנית קטנה ונמוכה באגן, באורך 7.4 ס"מ .
    אגן כליה ימנית גדוש עד 5 מ"מ .
    כליה שמאלית באורך 5.7 ס"מ .
    אגן כליה שמאלית גדוש מעט עד 2 מ"מ .
    בבדיקה קודמת אגן כיליה ימין תקין, אגן כליה שמאלית גדוש עד 4 מ"מ. על מה זה יכול להעיד?

לקביעת תור
    סגירה
    כיליה אגנית- גודש לבן 3

הוספת תגובה

תמונה

• כליה אגנית

פרופ' דניאל לנדאו
    09/12/2020

שלום רב
    אני מניח שאתם נמצאים במעקב של מומחה.
    כליה אגנית מחייבת מעקב כזה. לא דחוף
    קשה להתיחס בלי לראות את תמונות ה us.
    אשמח לייעץ בנושא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת שתן כללי- האם תקין?
    אסתי
    06/12/2020

שלום
    בתי בת 16.5 ערכה בדיקת שתן כללי והתקבלו תוצאות מעט מעל הגבול העליון:
    SPECIFIC GRAV-U STRI יצא ערך 1.026 fL (גבול עליון 1.025)
    PROTEIN- U STRIP יצא ערך 30 mg/dl (גבול עליון 20), בנוסף התקבל:
    LEUCOCYTES - U STRIP 25 WBC/microl.
    חזרנו על הבדיקה בשנית שבוע לאחר מכן והתקבלו תוצאות כמעט זהות:
    SPECIFIC GRAV-U STRI: 1.030 fL
    PROTEIN- U STRIP: 30 mg/dl
    LEUCOCYTES - U STRIP 25 WBC/microl.
    המדדים בבדיקות הדם של קראטינין יצאו תקינים, מלבד האוריאה שיצא מעט נמוך:
    UREA: UREA 16 mg/dL (גבול עליון 17).

רציתי לשאול האם תוצאות אלה מעידות על בעיה כלשהי בתפקוד הכליות ומצריכות בירור מקיף נוסף? תודה מראש על העזרה. אסתי.

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת שתן

פרופ' דניאל לנדאו
    06/12/2020

שלום רב. לא ברור למה בוצעו הבדיקות.
    כדאי לדבר עם הרופא שהזמין את הבדיקה
    אכן החריגות מהנורמה הן מינימליות.
    אם יש ספק, מציע להגיע להתיעצות פנים אל פנים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות שתן

אסתי
    07/12/2020

תודה עשינו את הבדיקות במסגרת הבדיקות שנדרשות לפני צו ראשון ללא אינדקציה קלינית כלשהיץ תודה על התשובה נמשיך מעקב אצל הרופא המטפל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה