פורום נפרולוגיה, לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו שינה, דיאליזה, הרטבת לילה, דם בשתן, בדיקות שתן, אי ספיקת כליות, אגני כליות מורחבים, תסמונת נפרוטית ועוד

מנהל הפורום

פרופ` דניאל לנדאו
פרופ' דניאל לנדאו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' דניאל לנדאו ללא פרסום בפורום

• שאלה לגבי חלבון
    נאור
    22/04/2021

היי
    בן 23 מטופל מעל ל4 שנים בכדורים אנלפריל, סובל מהשמנת יתר,הפרשת חלבון בשתן מדי פעם
    עקב לחץ דם. בשנתיים אחרונות התגלה אצלי מס' ציסטות בכליה, עכשיו גם בשניהם
    קודם כל מה זה אומר? ראיתי באינטרנט דברים שנורא הפחידו אותי (לפי מה שראיתי שבגיל צעיר סובלים מהכליות ולאט לאט הולכים....) אני נורא מפחד 😥 האם זה ככה לא באלי לי ללכת צעיר
    שאלה שנייה
    התחלתי לקחת לפני שבוע וקצת אבקות של חברה שם הרבלייף+לשתות 3 ליטר מים(שוקל 97 קילו) והתחלתי להתאמן, עכשיו יש לי שאלה ואין לי למי להתעייץ אז אני שואל אותך האם מותר לי לקחת את האבקות האלה ולהתאמן ולשתות הרבה מים?
    ראיתי באינטרנט שלקיחת אבקות חלבון או אכילת חלבון מוגברת פוגעת בתפקוד של הכליה האם זה נכון?
    ואם אני מתאמן ומעלה מסת שריר תקפודי הכליה שלי יעלו
    זה יהיה בסדר?
    חייב לציין שהתחלתי להרזות וכיום אני 95 קילו
    תודה על תשובה
    פרופסור

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לגבי חלבון

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בדיקת שתן חוזרת בת שנתיים וחצי
    אמא
    21/04/2021

שלום בצענו לבת שלי בת שנתיים וחצי בדיקת שתן עקב גירוד באזור בדיקת שתן כללית וגם תרבית בפעם הראשונה קבלנו התצאות האלה
    הבדיקהGLUCOSE - U STRIP
    תוצאהNORMAL

שם הבדיקהBILIRUBIN- U STRIP
    תוצאהNEG

שם הבדיקהKETONES- U STRIP
    תוצאאה NEG

שם הבדיקהSPECIFIC GRAV-U STRI
    תוצאה 1.013
    תוצאה לעומת טווח הנורמה:(נרומה מינמלית ומקסמילת)
    1.001
    1.030

שם הבדיקהPH- U STRIP
    תוצאה7.0
    תוצאה לעומת טווח הנורמה(ערך מינמלי ומקסמלי)
    4.8
    7.4

שם הבדיקהPROTEIN- U STRIP
    תוצאהNEG

שם הבדיקהUROBILINOGEN-U STRIP
    תוצאהNORMAL

שם הבדיקהRBC calc. - U STRIP
    תוצאהNEG

שם הבדיקהNITRITE- U STRIP
    תוצאהNEG

שם הבדיקהLEUCOCYTES - U STRIP
    תוצאה250 /µl

בתרבית יצאה פולמה מוערבת והרופא בקש לחזור על הבדיקה גם שתן כללי וגם תרבית היום חזרנו על בדיקה בהפרש של יום מבדיקה קודמת
    וקבלנו אלה
    כל התוצאות דומות אותו דבר אבל השתנה שלוש ערכים
    SPECIFIC GRAV-U STRI
    תוצאה
    1.030> (בבדיקה קודמת היה סרגל כזה עם ערך מינמלי ומקסמילי והיה תקין לא יודעת מה פירוש התוצאה הזו)

הבדיקהPROTEIN- U STRIP
    תוצאה10 mg/dl
    בבדיקה לפני יום היה NEG וגם יש בהערות שתוצאה עד 20 נחשבת לתקינה

תוצאהNEG בבדיקה הקודמת היה 250

הדאיג אותי השנוי של 1.030
    אגב הגירוד נעלם
    מה אומרת שינוי בהפרש של יומיים

תודה לך

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת שתן חוזרת בת שנתיים וחצי

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת שתן

פרופ' דניאל לנדאו
    21/04/2021

יש שיפור בתוצאות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה לך אבל השינויים של SPECIFIC GRAV-U STRI תוצאה 1.030>

אמא
    21/04/2021

SPECIFIC GRAV-U STRI
    תוצאה
    1.030>
    בבדיקה השנייה שונה על ראשונה האם זה נחשב לתקין
    בבדיקה השנייה תקינה? והחלבון?
    תודה לך על המענה המהיר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חלבון בשתן ....
    אמא מודאגת
    18/04/2021

שלום אני אנא לבת 10 בראיה בדרך כלל בצענו בדיקת שתן עקב התלוננה בשבוע שעבר כמעט יומיים היה לה כאב קל כאשר הייתה מטילה שתן אבל זה נעלם .ובכל זאות בצענו בדיקת שתן כללית ותרבית היום.
    בדיקת שתן כללי

הבדיקהGLUCOSE - U STRIP
    תוצאהNORMAL

שם הבדיקהBILIRUBIN- U STRIP
    תוצאהNEG

שם הבדיקהKETONES- U STRIP
    תוצאהNEG

שם הבדיקהSPECIFIC GRAV-U STRI
    תוצאה1.030 (הבידקה הזו בדיוק לפי ערך גבוה תקין ) טווח הנורמה מ 1.001עד 1.030

שם הבדיקהPH- U STRIP
    תוצאה6.0

שם הבדיקהPROTEIN- U STRIP
    תוצאה30 mg/dl

שם הבדיקהUROBILINOGEN-U STRIP
    תוצאהNORMAL

שם הבדיקהRBC calc. - U STRIP
    תוצאהNEG

שם הבדיקהNITRITE- U STRIP
    תוצאהNEG

תוצאה500 /µl (הרופא טוען אולי המקום לא היה נקי)

מאדיג אותי נוכחות חלבון בשתן רוצה לציין שאנחנו מהמגזר ויש לו חודש צום והיא צמה וכמעט לא שותה מים והיום בבוקר כאשר בקשתי ממנה ליטול שתן כדי לשלוח לבדיקה היא בקושי נתנה לי כמות ממש ממש קטנה ..אולי תוצאות החלבון מצביעה על התייבשות אני מאוד נלחצתי וקראיתי שזה קשור לכליות אין לה צריבות או כאב בזמן הטלת השתן אשמח לחוות דעת

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    חלבון בשתן ....

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאת בדיקת שתן

פרופ' דניאל לנדאו
    18/04/2021

שלום רב:
    חלבון חיובי במידה קלה יכול להופיע בשתן מרוכז. שניהם מופיעים בבדיקה שאת מציינת. אין גם דם בשתן, מצב המתלווה לעתים להפרשת חלבון משמעותית בשתן. זה גם לא צריך להביא לכל תלונות. את מדווחת שלילדתך יש מעט כאבים בעת מתן שתן. בהקשר זה שימי לב לתגובה החיובית ללויקוציטים (כדוריות לבנות) שעלולים להופיע בהקשר לדלקת בדרכי השתן. לכן, אם תלונותיה נמשכות הייתי חוזר על בדיקת שתן לכללית ואם יש שוב לויקוציטים הייתי שולח שתן לתרבית. אם יש שוב תגובת חלבון קלה בבדיקת השתן - מציע לשלוח בדיקת שתן של בוקר ליחס חלבון: קראטינין

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה לך על המענה עוד שאלה

אמא מודאגת
    19/04/2021

אין לה תלונות כאשר מטילה שתן ואין צריבה אבל השתן היה ממש מעט כאשר לקחנו הבדיקה וגם היה בתוכו הפרשות רגילות אןלי זה מסביר את הימצאות לוקטוצים? אנחנו מחכים לתשובה התרבית

וגם עוד שאלה גם אחותה בת השנתיים וחצי יצא לה בבדיקת שתן לוקטוצים 250 עשיתי לה בגלל שלפעמים היא מגרדת אבח אין חום או כאב במתן שתן או צירבות וגם היא מחכים לתרבית

האם קשור הופעת לוקטיצים ללא תסמינים להיגיינה לא ניקינו את האזור לפני לקיחת הדגימה

תודה לך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

פרופ' דניאל לנדאו
    19/04/2021

נכון. יש לשטוף את האזור היטב ואז לקבל דגימת אמצע הזרם גם לכללית וגם לתרבית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Ct בטן ואולטרהסאונד
    לאה
    07/04/2021

שלום רב
    בת 76. בבדיקת ct בטן עם חומר ניגוד בשתייה בלבד נכתב:
    בכליה הימנית מבנה ציסטי 2.5 סמ עם מחיצה ברורה.
    דרושה קורלציה באולטרהסאונד

בבדיקת אולטרהסאונד נכתב:
    בחלק תחתון הודגמה ציסטה בגודל 2.8 ס״מ עם מחיצה עדינה ציסטה לא פשוטה

מה המשמעות? איזה המשך בירור נדרש?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    Ct בטן ואולטרהסאונד

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה בודדת בכליה

פרופ' דניאל לנדאו
    07/04/2021

שלום רב.
    יש להתיעץ עם אורולוג. כדאי להגיע להתיעצות עם תוצאת בדיקת שתן כללית , מדידת לחץ דם טבדיקת דם לתפקוד כליות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עיבוי אדרנלים בct בטן
    לאה
    04/04/2021

שלום רב בקשר לבדיקת ct בטן לאישה בת 76 בבדיקה נכתב: האדרנלים משני הצדדים מעובים, יכול להתאים להיפרפלזיה של האדרנלים ברצוני לשאול אם יכול להיות שמדובר בסרטן? מה יכול לגרום לעיבוי? ואיזה בדיקות בירור מומלץ לעשות? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    עיבוי אדרנלים בct בטן

הוספת תגובה

תמונה

• תשובת ct

פרופ' דניאל לנדאו
    05/04/2021

שלום רב
    זה לא בתחום התמחותי. תשובת ה ct לא מדברת על גידול אלא על עיבוי של בלוטות יותרת הכליה. מי שמטפל בבעיות באיבר זה הוא אנדוקרינולוג.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרחבת אגן כליה
    אמא
    01/04/2021

בתי נולדה בשבוע 31 להריון. כיום בת שנה ו4 חודשים כרונולוגי. ללא בעיות בעקבות הפגות ב"ה. סקירות תקינות במהלך הריון. כחלק ממעקב שגרתי לפגים נשלחנו לביצוע אולטרסאונד כליות.
    לילדה לא היה זיהום או דלקת בדרכי השתן מעולם (היה לה מחלת חום שעברה לבד לפני כשבוע ולאחריה פריחה, שלוותה בשיעול ונזלת. לא נבדקה דלקת).
    ביצענו שלשום אולטרסאונד כליות שתוצאותיו כדלקמן:
    כליה ימנית בגודל 6.2 סמ, מבנה תקין, פרנכימה שמורה, אגן הכליה נמדד 0.6 סמ במנח ברוחב.
    כליה שמאלית בגודל 6.3 סמ, מבנה תקין, פרנכימה שמורה, ללא הרחבה של המערכת המאספת.

במכתב שחרור מהפגיה צוין כי תפקוד כלייתי תקין במהלך האשפוז. ערך קריאטינין מרבי 0.74 mg/dl
    תפוקת שתן תקינה.
    מדדים בעת שחרור מהפגיה קראטנין 0.31 mg/dl
    BUN קטן מ5 mg/dl - מדדים אלו מינואר 2020.

מה משמעות התוצאות ביחס לכליה ימין? האם מסוכן? על מה זה יכול להעיד?
    אנחנו מודאגים ותור לנפרולוג עוד זמן רב.
    נודה לתשובה!

לקביעת תור
    סגירה
    הרחבת אגן כליה

הוספת תגובה

תמונה

• הרחבת אגן כליה קלה

פרופ' דניאל לנדאו
    01/04/2021

שלום רב
    ראו התכתבויות רבות בעבר בפורום זה בנושא זה. אין מקום לדאגה. יש להתיעץ אישית עם נפרולוג או אורולוג ילדים . אני נוהג לבקש ולהביא לי את תמונות ה us לעיון. בינתיים יש לשלול קיום של זיהום בדרכיהשתן במקרה של חום ללא מקור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פרנכימה מוצלקת כליה ימין
    דוד
    26/03/2021

שלום ד"ר,
    בעקבות זיהומים בשתן וכאב מותני נעשה us אשמח להסבר התשובה.

כליה ימין: אורך 11.1 בגודל תקין פרנכימה מוצלקת אין אבנים
    ציסטה קורטיקאלית פשוטה 0.8 אין עדות להידרונפרוזיס.

כליה שמאל- 11.3 הכל תקין.

הבנתי שהצלקת נובעת מהדלקות אבל מה המשמעות? אבחנה כזאת מחייבת ירידה בתפקוד כליה ימין? מהי חומרת האבחנה?

תודה רבה וחג שמח.

לקביעת תור
    סגירה
    פרנכימה מוצלקת כליה ימין

הוספת תגובה

תמונה

• צלקת בכליה בעקבות זיהומים בדרכי השתן

פרופ' דניאל לנדאו
    27/03/2021

אני מניח שהשואל הוא אדם בוגר ואעז לנחש שהיא אישה, כיוןן שזיהומים חוזרים בדרכי השתן שכיחים הרבה יותר בנשים.
    אכן צלקת בכליה היא סיבוך אפשרי של זיהומים חוזרים בדרכי השתן בגיל הילדות. צלקת באחת משתי הכליות לא צריכה להפריע לתפקוד הכלייתי הכללי. אסור לתת יעוץ פרטני מעל ערוץ זה. רק אמליץ באופן כללי להשלים מדידת לחץ דם, תפקוד כליות לפי בדיקת לחץ דם ובדיקת שתן של בוקר לכללית וליחס חלבון: קראטינין. עם תשובות אלה כדאי לחזור לרופא ולשאול את דעתו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתקן את עצמי ,הידרונפרוזיס בן 29
    אבי
    20/03/2021

אתה צודק לא רשמתי נכון אשמח לתגובה בשני .
    אני בן 29 ללא מחלות רקע ומשקל עודף פניתי לנפרולוגית אחרי איסוף שתן של 97,וקריאטנין בדם של 1.2 היא אמרה שזה תקין ואני קצת שרירי ואחרי אולטרסאונד אם יצא תקין הכול בסדר.
    לא ממש התכוננתי לבדיקה כמו שצריך שתיתי 4 כוסות ואחרי עשרים דקות נכנסתי לעשות אותה ואילו התוצאות ,מה דעתך?

קולית של דרכי שתן :סיבת ההפניה :ירידה בתפקודי כליות כליה ימנית: גודל תקין פרנכימה תקינה אין עדות לציסטות אין עדות לאבנים בכליה אין עדות לאנגיומיאוליפומה בכליה הודגם הידרונפרוזיס קל שופכן עליון לא מורחב .
    כליה שמאלית :גודל תקין פרנכימה תקינה אין עדות לציסטות אין עדות של אבנים בכליה אין עדות לאנגיומיאוליפומה בכליה אין עדות להידרונפרוזיס שופכן עליון לא מורחב כיס שתן :קיבולת טובה דפנות בעובי תקין לא הודגמ וסעיפים בלוטת הערמנית:מעט מוגדלת בנפח של 26 סמ"ק התרוקנות :אין עדות לשארית מתן משמעותית לסיכום: כמתואר

הוספת תגובה

תמונה

• הידרונפרוזיס קל

פרופ' דניאל לנדאו
    20/03/2021

נראה שהרופאה שלך צודקת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כליות פוליציסטיות בן 23- דם בשתן
    נאור
    20/03/2021

שלום,
    בן 23 עם עבר של דם בשתן מגיל קטן לאחר בירור מעמיק של 12 שנה נמצא ציסטה על שמפוחית השתן עברתי ניתוח לשם הורדת הציטסה אשר הייתה דבוקה
    על שמפוחית השתן(+כריתה חלקית של השמפוחית)
    לאחר הניתוח התחיל חלבון בשתן,כיום אני במעקב במחלקת נפרולוגית כבר מס שנים (מעל 5 שנים)הובחן אצלי לחץ דם גבוה
    כיום אני נוטל תרופה בשם אנלפריל 10 מג ביום(בעבר הייתי גם נוטל תרופה בשם דיזואטזיד)הורידו לי בגלל שהלחץ דם שלי התאזן והתרופה דיזוטאזיד הייתה
    גורמת לי למתן שתן מרובה ביום יום
    עכשיו לפני שנה+ שלחו אותי לCT+ בדיקות מקיפות ובסיטי הובחן אצלי ציסטה בכליה בצד ימין
    כיום אשר הערכתי בדיקת US בטן הובחן אצלי מס ציסטות בשתי הכליות
    ואני ממש מפחד וחושש לחיים שלי
    אנא ממך לעזור לי ולומר לי מה בדיוק תוצאות הבדיקה
    יש לי ביקורת בעוד כמעט חצי שנה למחלקת נפרולוגיה ואני ממש לחוץ ודואג לשלומי(ותפקוד הכליות שלי)
    בבקשה אם תוכל/י לפענח לי ולהרגיע אותי
    רציתי לדעת מה זה הציסטות האלה?
    האם הם מזיקות לי?(למרות שאין לי שום כאב במותניים)
    למה הם מתרבות?(האם זה מסוכן? שהם מתרבים?)
    האם יש טיפול מיוחד עבורי?
    ואם אני צריך להקדים את התור לרופא המטפל שלי? או שאני יוכל להמתין עד חודש אפריל לביקורת שלי
    בתודה נאור
    בדיקת (17/01/2019)CT

הכבד- הודגם במימדים וצפיפות תקינים.
    דרכי המרה– אינן מורחבות.
    הלבלב– במבנה תקין.
    הטחול– במימדים תקינים ומרקמו הומוגני. טחולון קטן צמוד לשער הטחול.
    בלוטות יותרת הכליה– הודגמו במימדים תקינים.
    הכליות– במנח וגודל תקינים, ללא עדות להידרונפרוזיס. נראית הפרשת חומר ניגודי משני הצדדים.
    ציסטה קורטיקלית קדמית בכליה הימנית, קוטרה כ- 1.5 ס"מ.
    האאורטה הבטנית– ברוחב תקין.
    אין עדות להגדלת קשריות לימפה פרא-אאורטליות, איליאקליות או מפשעתיות.
    שלפוחית השתן– במראה תקין.
    מצב לאחר כריתת ציסטה אורכלית.
    לא הודגם נוזל פריטונאלי חופשי.
    בחלונות עצם: אינני מזהה תהליך גידולי בעצמות הכלולות בבדיקה.
    בדיקה: א.ס. US בטן ואגן
    (11/12/19)
    ממצאים:
    כבד - לא מוגדל, מרקם אחיד.
    הדגמה דרך בן צלעות עקב ריבוי גז במעיים.
    דרכי מרה - תוך וחוץ כבדיות אינן מורחבות.
    כיס מרה - בעל דופן תקין, ללא עדות לאבנים, ללא סימנים של דלקת.
    לבלב – ללא ממצא מוקדי גס.
    אאורטה ביטנית -לא מורחבת.
    רטרופריטונאום – לא הודגמו בלוטות לימפה מוגדלות.
    טחול - לא מוגדל, מרקם אחיד.
    כליה ימנית - בגודל תקין.
    פרנכימה שמורה.
    לא הודגמה הרחבה של מערכת מאספת.
    אין לשלול מערכת מאספת כפולה.
    הודגמו מספר ציסטות קורטיקליות פשוטות בקוטר עד 2 ס"מ.
    לא הודגמו אבנים.
    כליה שמאלית - בגודל תקין.
    פרנכימה שמורה.
    לא הודגמה הרחבה של מערכת מאספת.
    הודגמו מספר ציסטות קורטיקליות פשוטות קטנות.
    לא הודגמו אבנים.
    שלפוחית השתן - עם קיבולת רגילה ודפנות חלקים.
    ערמונית- בגודל 9.3X3.5X3.4 ס"מ ובנפח 30 סמ"ק.
    לא הודגם נוזל חופשי בחלל הבטן.
    בדיקות דם:

הוספת תגובה

תמונה

• כליות פוליציסטיות(הוספה)

נאור
    20/03/2021

עוד בדיקות שבצעתי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הוספה

נאור
    20/03/2021

היי אני ממש מודאג אמרו לי שאני סובל מכליות פלציסטיות ואני רואה המון אנשים בני 40 ככה אשר שסובלים מזה כיום עם בעיה וכשל כלייתי ומפרסמים שצריכים השתלה אני ממש בדיכאון מזה וחושש ואני לא יודע מה לעשות
    אני בן 23 ואני מפחד למות בגיל צעיר
    אין שום דרך לעצור את זה ולהעזור לי? אני פוחד שהרופאים בבית חולים לא מתייחסים לזה כל כך ובסוף יהיה מאוחר מדי עבורי
    אנא ממך תעזור לי ותרגיע אותי אני ממש מודאג
    אנא ממך להגיד לי רק את האמת!!! לגבי הכליות פלצסטיות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כליות פוליציסטיות

פרופ' דניאל לנדאו
    20/03/2021

שלום נאור
    אני קורא שאתה מאד מודאג לאור האבחנה שקבלת. ציסטות בכליות בגיל 23 לא צריכות לפגוע בתפקוד הכלייתי הכללי לשנים רבות. מציע לך להתמקד באיסון לחץ הדם, בשתיה מרובה ומעקב סדיר דרך נפרולוג. דבר איתו על מה שניתן לעשות להאטת ההופעה של ציסטות נוספות, כולל תרופות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הסבר תוצאה ,מוטרד מאוד הידרונפרוזיס קל
    גיא
    20/03/2021

קולית של דרכי שתן :סיבת ההפניה :ירידה בתפקודי כליות כליה ימנית: גודל תקין פרנכימה תקינה אין עדות לציסטות אין עדות לאבנים בכליה אין עדות לאנגיומיאוליפומה בכליה הודגם הידרונפרוזיס קל שופכן עליון לא מורחב .
    כליה שמאלית :גודל תקין פרנכימה תקינה אין עדות לציסטות אין עדות של אבנים בכליה אין עדות לאנגיומיאוליפומה בכליה אין עדות להידרונפרוזיס שופכן עליון לא מורחב כיס שתן :קיבולת טובה דפנות בעובי תקין לא הודגמ וסעיפים בלוטת הערמנית:מעט מוגדלת בנפח של 26 סמ"ק התרוקנות :אין עדות לשארית מתן משמעותית לסיכום: כמתואר

הוספת תגובה

תמונה

• מה זה הידרונפרוזיס

פרופ' דניאל לנדאו
    20/03/2021

שלום רב
    לא מצויין גיל הפונה. כתוב ברמז שיש הפרעה בתפקוד הכלייתי, לא ברור באעזה מידה. הידרונפרוזיס קל הוא הרחבה קלה באגן הכליה. אגן הכליה הוא מבנה נורמלי, האוסף את השתן שנוצר עי הכליות ומתחיל את הובלתם לכיוון כיס השתן.הבלטה קלה של אגן הכליה יכולה לקרות גם מעצם ההתאפקות לקראת ביצוע הבדיקה. ממצא כזה, חד צדדי, לא מסביר ירידה בתפקוד הכלייתי. מכבר לכך, יש צורך בהתיעצות אישית, כולל הסתכלות על תמונות ה us.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יחס אלבומין קראטין בשתן בת 67
    לא רופא
    17/03/2021

שלום,
    1.מה המשמעות של ערך 47 של מג/גרם לאישה בת 67 ללא מחלות סכרת ואשר נוטלת במשך שנים תרופות נגד לחץ דם, ולחץ דם תקין לאורך המעקב, ללא השמנת יתר.

2. כשבועיים טרם הבדיקה הזאת סבלתי משריפה ואי נוחות בעת מתן השתן, האם יש קשר בין השניים?

3. אילו סיבות יכולות לגרום לכך, ואיזה בירור הרופא משפחה ייתן במצב כזה?

4.האם נטילת כדורי ppi במינון 40 במשך כשבוע ימים טרם הבדיקה עשוי לגרום לעליה של הערך ל-47 מג/גרם?

הוספת תגובה

תמונה

• עליה קלה בהפרשת האלבומין בשתן

פרופ' דניאל לנדאו
    17/03/2021

שלום
    הערך מוגבר במידה קלה ואם זאת הפעם הראשונה בה זה נמצא, זה דורש בדיקה חוזרת בהפרש של 2-3 שב'. יש לוודא שלחץ הדם מאוזן באופן מיטבי ושיש גם בדיקת לתפקוד כליות בסמוך לביצוע בדיקת השתן. יש גם להקפיד לשלוח את הדגימה החוזרת כדגימת שתן ראשון של בוקר. והכי חשוב, להיות בקשר עם רופא המשפחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קשיות עורקים יתר לחץ דם
    רועי
    15/03/2021

שלום,
    הופניתי לבדיקת קשיות/גמישות עורקים עקב יתר לחץ דם.
    כיצד מתנהלת הבדיקה ומה חשיבותה ואמינותה?
    האם יש בה סיכונים או קרינה?
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קשיות עורקים

פרופ' דניאל לנדאו
    16/03/2021

שלום רב
    קיימת בדיקה הנקראת "לחץ דם מרכזי בשיטה לא פולשנית". זאת בדיקה המחשבת נתונים לגבי זרימת הדם בכלי הדם מעבר לערך ה"גבוה" )סיסטולי( וה"נמוך" (דיאסטולי). כל זה תוך שימוש במה שנראה כמד ל"ד אוטומטי רגיל. מעבר לכך קיימת בדיקת דופלקס של כלי הדם הבודקת את עובי הכלים והשכבות בקיר. גם זה לא פולשני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבהרה

רועי
    16/03/2021

תודה על התשובה.
    רק הבהרה קצרה: הרופא כתב כי מדובר בבדיקת ARTERIAL STIFFNESS.
    האם מדובר באחת משתי הבדיקות שציינת?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה לא פולשנית של קשיות העורקים

פרופ' דניאל לנדאו
    16/03/2021

כן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחלת כליות חיסון קורונה וc3gn
    ערן
    15/03/2021

שלום דוקטור אני בן 30 עם מחלת כליות בגלוי המחלה
    C3 30
    והיום אחרי 7 שנים עלה c3 60
    רציתי לדעת האם בעקבות החיסון הוא יכול שוב לרדת ?שממה
    שהבנתי שהוא יורד המחלה יותר פעילה?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון במצב של מחלת כליות דלקתית

פרופ' דניאל לנדאו
    15/03/2021

שלום רב
    אני מניח כי אתה נמצא במעקב של נפרולוג. הוא זה שיצטרך לענות על שאלתך בהקשר לכלל הביטויים של בעיית הכליות שלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לוסטראל או סרוקסאט לבעלת כליה אחת
    חגית
    11/03/2021

יש לי כליה אחת והנני נוטלת קבוע כדורים נוגדי דיכאון, גם סרוקסאט וגם לוסטראל כמובן בתקופות שונות, שתהן טובות לי בדיכאון, השאלה - איזו מהן פחות מזיקה לכליה היות ויש לי כליה אחת ואני מאד רוצה לשמור עליה מנזקים. אודה מאד מאד לתשובה.

הוספת תגובה

תמונה

• היכן ניתן לעשות בדיקה ציסטו אורטרוגפיה ומיפוי כליות
    שלי
    11/03/2021

היי

אני צריכה לעשות לבת שלי בת ה 6 2 בדיקות :
    ציסטו-אורטרוגרפיה + מיפוי כליות DMSA והתקשרתי כבר וכול מקום שאני מתקשרת אומרים לאי שלא עושים .

אשמח לדעת איזה מקומות עושים את הבדיקות

תודה
    שלי

הוספת תגובה

תמונה

• איפה מבצעים בדיקות ציסטוגרפיה ומיפוי כליות

פרופ' דניאל לנדאו
    11/03/2021

שלום. זה תלוי בקופת החולים שלך. מציע שהרופא שלך יפנה אותך למרפאה נפרולוגית ילדים )אני ממליץ על שניידר כמובן...) והם יוכלו לקדם את ביצוע הבדיקות לאחר ביקור מרפאתי ראשון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה