פורום אורטופדיה ילדים - יש לך שאלה?

פורום אורטופדיה ילדים הוא המקום להתייעץ עם אורטופד ילדים מומחה בנוגע לנושאים הקשורים לתחום אורטופדית ילדים כמו בעיות גב אצל ילדים, כאבי גב ילדים, עקמת ילדים, יישור רגליים, רגליים עקומות,פלטפוס ילדים, שבר אצל ילד, קלאבפוט, בעיות יציבה ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• 6 אצבעות הידיים וברגליים
    לי
    09/10/2018

שלום רב , בסקירת מערכות מוקדמת שביצעתי בשבוע שעבר התגלו לעובר 6 אצבעות בכל יד ובכל רגל. יש לציין שזו תופעה גנטית תורשתית שלה אנו מודעים. בעלי נולד כך. הרופא שביצע את הסקירה טוען שאת האצבע העודפת ביד ניתן בדרך כלל להסיר מיד לאחר הלידה באמצעות חוט. האם כך הדבר בכל מקרה או שזה מצריך ניתוח? בנוסף אשמח לדעת אם הדבר מחייב ניתוח. ניתן יהיה לבצע את הניתוח לפני גיל שנה ?? תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דופק בכף היד אצל הבן
    ירדן
    04/10/2018

הילד בן 13
    מזה כמה ימים חש דופק מהיר בכף היד
    ממש רואים איך העור זז ודופק
    מה זה אומר
    למי עליי לפנות
    למה זה קורה?? תודה מראש
    תגובה שיתוף

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שבר בירך ילד בן 3
    מיכל
    02/10/2018

בני בן 3, שבר לפני שבועיים את עצם הירך בקפיצה סיבובית.
    מאז אנחנו מאושפזים במתיחה. לאחר 5 ימים עשה צילום שהראה שיפור משמעותי.
    כעבור שבוע עבר צילום נוסף. לפני שהגיעו תוצאות הצילום, הבנו מהאורתופד שאנו צפויים להשתחרר. לאחר שהגיע הצילום, נדחה השחרור והוא קבע מועד נוסף לצילום בחמישי הקרוב (5 ימים לאחר הצילום האחרון).
    היום יצא לי לראות את הצילומים ונראה שאין שום שינוי מהצילום השני (שבוע במתיחה) לצילום השלישי (שבועיים במתיחה), ובשניהם נראה שהעצם עדיין לא במנח תקין.
    אנחנו מוטרדים, והרופא נראה בעצמו מוטרד. שוקלים האם יש צורך בחוות דעת נוספת או אולי אין צורך להילחץ?
    מצרפת את הצילומים כפי שצולמו על ידינו.
    הימני הראשון, השמאלי העדכני ביותר.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הילד שלי בן 4 ומעולם לא ישן על כרית
    האמיתית
    02/10/2018

הילד שלי בן 4 ומעולם לא ישן על כרית
    השאלה אם כדאי להרגיל אותו כן לישון על כרית
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיסה עם סד עד גובה הברך כתוצאה משבר
    דני
    02/10/2018

שלום
    במהלך שהותי בחול שברתי את המסרק החמישי בכף רגל ימין.
    האירוע קרה לפני ארבעה ימים .
    כרגע אני עם סד עד מתחת לברך ונתנו לי קלקסאן
    מחר אמור לטוס חזרה לארץ.
    חברת הביטוח טוענת שזה מחייב לטוס עם רגל מורמת.
    מדובר בטיסה עם קונקשיין. קטע טיסה ראשון של 2:45 שעות וקטע נוסף של 2:15.
    האם הנושא אכן קריטי עד כדי כך או שמספיק להושיט רגל קדימה (לא מורמת ) במקרה מסוג זה?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם זה קריסת רגליים או לא
    ליליה
    29/09/2018

שבוע טוב וערב טוב,
    ברצוני לדעת האם זה קריסת רגליים וחייב רופא מומחה או לחכות שזה יעבור לבד, ברור שיש תור לאורטופד ילדים
    מדוברת בילדה בת שנתיים וחודשיים

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גולת עצם בכף היד
    איגור
    20/09/2018

שלום רב!
    לבת שלנו אלין יש גולת עצם בכף היד מלידה
    הינו בביקור אצל רופאת ילדים ורופא משרד הבריאות המרו לנו שהכל בסדר כל עוד זה לא מפריע לה
    עכשיו הילדה בת 10 חודשים, ועדיין זה לא מפריע לה, אבל הינו רוצאים לשמוע לעוד חוות דעת בנושא

תודה, איגור.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רגל נוטה החוצה בהליכה
    רינה
    16/09/2018

בני בן השמונה סובל מהיפוטוניה ועקמת קלה . בזמן האחרון שמתי לב שבזמן הליכה כף רגל ימין נוטה החוצה והעצם של הקרסול בולטת כלפי חוץ . זה נראה כאילו הוא צולע . קבעתי תור לאורטופד אבל רציתי לדעת ממה זה נובע והאם יש לזה טיפול ? הוא מתלונן על כאבים ברגל בזמן מאמץ פיזי קל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שבר רדיוס דסיטלי שורש כף ימין
    יפה
    06/09/2018

שלום רב,
    בן 9.5, שבר בשורש כף ימין. (נפל ממתקן ולא התלונן על כאבים חריגים. לאחר יומיים שנותר ללא טיפול, הסתבר שקיים שבר).
    ביקור ראשון מיום 15/8: נפיחות ורגישות מעל לרדיוס דסיטלי. בצילום, שבר רדיוס דסיטלי עם אנגולציה אחורית 7 מעלות.
    היד גובסה למשך 3 שבועות.
    ביקורת מיום 5/9: הגבס הורד, יש עיוות קל בשורש כף היד, קיימת מגבלה קלה בפרונציה ובסופינציה, טווח במישור הסגיטלי מלא.
    בצילום, השבר ברדיוס הדיסטלי עם סימני חיבור מתקדמים באנגולציה אחורית של 28 מעלות!
    מאחר והשבר עם חיבור, לא ניתן לשפר את העמדה בצורה סגורה.
    בשל גילו הצעיר של הילד, צפוי שהאנגולציה בשבר תשופר עם הגדילה וללא הגבלה בתפקוד.
    אי לכך אין מקום לטיפול ניתוחי כעת.
    לצורך הגנה על עמדת השבר, בוצע סד גבס לשבועיים עד לחיבור מלא.
    בשבועיים הבאים נאסרה כל פעילות גופנית על הילד.
    שאלותיי:
    1. מה הסיבה/ות שלמרות שהיד גובסה, השבר לא התאחה בצורה ישרה? (ומאנגולציה של 7 מעלות הידרדר ל-28 מעלות למרות הגבס).
    2. האם מצב זה יחייב ניתוח?
    3. האם ניגרם נזק בלתי הפיך לידו?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רגליים עקומות וכפות רגליים פונות פנימה
    נטלי
    26/08/2018

שלום רב, הבת שלי בת 2.9. יש לה נטייה ללכת עם כפות רגליים פונות פנימה (החלק הקדמי). בעבר היה בולט יותר ובגיל שנתיים הלכתי לאורתופד שבדק ואמר שזה כנראה יעבור לבד ואם לא יעבור עד גיל 3- לבדוק שוב. יש לציין שלא עשתה אולטרסאונד מפרקי ירכיים בגיל לידה (לא יודעת אם קשור).
    עוד דבר שמטריד אותי ואינני בטוחה אם קשור זה שהרגליים עצמן עקומות- נראה שעד הברכיים הן צמודות ומהברכיים נוצר רווח, מעין O. מקווה שהסברתי נכון.
    שני הדברים לא מפריעים לה (זה לא שמועדת או משהו כזה), בעיקר אסתטי.
    יש לי כמה שאלות-
    1. האם אכן עשוי להיות תקין ולעבור לבד?
    2. האם העקימות שתיארתי ברגליים היא מבנה גוף או גם משהו לא תקין?
    3. קבעתי תור לאורתופד- ממה לצפות בבדיקה? חשוב לי להכין אותה אם סביר שיבדוק ויזיז לה את הרגליים, היא מתקשה לשתף פעולה עם רופאים בסיטואציות כאלו.

תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• Mat מתוסכלת אשמח לתגובה
    סיון
    21/08/2018

היי בני היום בן 10 חודשים יש לציין שהוא הולך.
    בגיל 3 חודשים בטיפת חלב שמו לב שיש נטייה פנימית של כף רגל ימין וביקשו ללכת לאורתופד. בפנייה בקופח לרופא ילדים היא אמרה לעשות גירויים חיצוניים לרגל כי היא רואה שזה גמישות ועל ידי גירוי הרגל זזה.
    ככל שגדל שמתי לב שזה לא עוזר הילד יושב לרוב w ילד חזק ומתפתח יפה.
    חזרתי לרופא התעקשתי ללכת לאורתופד, היום הגעתי עם ילד שהולך עם נטייה פנימה, הירך לא מסובבת אבל השוק כנראה שכן.
    הוא הפנה אותי במיידי לשים סד אונפו שם חטפתי על הראש כאמא מזניחה ושמו לו סד בשתי הרגליים כי שתיים נוטות פנימה.
    השאלה האם עשיתי נכון?
    עכשיו בטיפול לילד אסור ללכת בכלל ב 6 עד 8 שבועות הקרובים.
    אני ממש מתוסכלת כי יש האומרים אולי זו באמת רק גמישות יתר וזה יעבור מעצמו אז למה לקבע בסד ולמנוע הליכה? ושזו דרך להוציא מאנשים כסף בעיקר שטווח הטיפול עבר כי זה מגיל לידה ועד 9 חודשים.
    התחלנו טיפול אבל אני לא יודעת האם קיבלתי החלטה נכונה או שמא החלטה מתוך לחץ של זמן

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כן, אשמח מאוד לקבל חוות דעת נוספת. אני ממש לא רגועה.
    חרדה
    20/08/2018

הבן הקטן שלי (השלישי במספר) בן שנה ו 7 חודשים עדיין לא הולך, התחיל לאחרונה ללכת צמוד לקירות אך לא הולך ללא תמיכה. הולך על ארבע, גורר חפצים בכל הבית . בדיקת השציעה יצאה לא תקינה כבר פעם שניה בחצי שנה, כמראה מנוזלים. כמו כן, הילד נוחר מתוך שינה. במהלך הלידה הייתי עם חמצן בכל הלידה כ 12 שעות לערך. האם יש קשר בין הדברים? האם יש לילד בעיה של איזון באזניים ולכן לא הולך לבד ולא מדבר רק מקשקש מילים? מציינת שעד לפני חודשיים היה בפיזיותרפיה וניורולוגית אסף הרופא אמרה כי אין צורך להמשיך לאחר שבדקה אותו. אודה למענה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קליק חזק בגב, תינוק בן 4 וחצי חודשים
    משה
    17/08/2018

אז השכבתי את התינוק לישון בלילה, כשהרמתי אותו שמעתי קליק חזק בגב, הוא עמד לבכות, אבל הצלחתי להרגיע אותו עוד לפני שהתחיל לבכות. האם יש מקום לדאגה? או שזה נורמאלי? יש מה ללכת לרופא על דבר כזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שבר בפרק היד ילדה בת 5
    סיוון
    14/08/2018

הבת של בת 5 שברה לפני שבועיים את פרק היד, הגבס הורד לאחר שבועיים ונאמר לנו שהשבר עדיין לא התאחה אבל לא שמים שוב גבס ויש להגיע לביקורת בעוד שבועיים. בינתיים היד די מקובעת היא לא מקפלת וטוענת שכואב. האם הגבס לא הורד מהר מדי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שבר בעצם הבריח לבן 2.10
    דנה כתב
    14/08/2018

שבר בקלוויקולה עקב נפילה על הצד - קרה ב-11/8. מסתובב עם סד, כאבים בתנועה של היד/כתף. מתוכננים לסופש הקרוב באילת, הרופאים במיון בבית החולים מאיר אמרו שאין בעיה ליסוע ושהוא כבר יגביל את עצמו בתנועה, רק לא לשים מצופים. אני תוהה מה יהיה יותר נכון לילד - נסיעה באוטו ממרכז הארץ כשהוא קשור בכסא בטיחות, או להמיר לטיסה. נאמר לי שבטיסות, ובמיוחד בהמראה ונחיתה, זה משהו שיכול להכאיב בגלל הלחץ על השבר. אשמח לעצה, מה יהיה הכי טוב לילד. תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה