פורום אורטופדיה ילדים - יש לך שאלה?

פורום אורטופדיה ילדים הוא המקום להתייעץ עם אורטופד ילדים מומחה בנוגע לנושאים הקשורים לתחום אורטופדית ילדים כמו בעיות גב אצל ילדים, כאבי גב ילדים, עקמת ילדים, יישור רגליים, רגליים עקומות,פלטפוס ילדים, שבר אצל ילד, קלאבפוט, בעיות יציבה ועוד

מנהלי הפורום

ד"ר מרק אידלמן
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אבחון סקולוזיוס לומבאלית מימין
    אינה
    15/04/2018

שלום רב,
    במסגרת בדיקת התבגרות אצל רופאת הילדים (ד"ר חיה רבינוביץ) אובחן דו"צ אורך רגל ימין גבוהה משמאל. רושם לסקוליוזיס לומבאלית מימין.
    קיבלנו הפנייה לאורטופד כולל לשקול צילום והגבעת רגל שמאל.
    אודה לקבלת המלצה על אורטופד המתמחה בנושא מאזור הוד השרון או מרכז העובד עם כללית.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כאבים בברך תשובת mri
    שרית
    10/04/2018

שלום ד"ר,
    אודה לעזרתך.
    הבת שלי בת 8. מזה כמה חודשים עם כאבים בברך.
    מתקשה בעליה במדרגות, הליכה.
    לא עושה ספורט.
    הכאב ברגל ימין. בכל שעות היום.
    לאחרונה נראה שהחמיר.
    רצ"ב תשובת ה mri. אשמח לדעת במה מדובר
    תודה מראש

"יש סקלרוזיס תת-קורטיקלי קל באספקט האחורי של הפמור המרוחק,מדיאלית,במקום מוצא ראש הגסטרוקנמיוס המדיאלי. פס דק של נוזל בצמוד לקורטקס במקום.
    מתאים ככל הנראה לפגיעת תלישה מזערית במוצא ראש הגסטרוקנמיוס.
    ממצא שהוא כמעט בגבול הנורמה"

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שבר בעצם הבריח אצל ילדה בת 5
    אפרת
    06/04/2018

ד"ר מרק אידלמן שלום.
    בתי בת ה5 נפלה לפני שבועיים בדיוק על הכתף מגובה של מטר. בצילום שעשתה במיון אותו העלאתי נראה שבר בעצם הבריח, לאחר קיבוע שמינית נעשה צילום חוזר בו העצם התיישרה. יום למחרת הייתי אצל אורטופד (לא אורטופד ילדים מכיוון שאני גרה באילת) שהוריד לה את הקיבוע ולאחר מספר ימים בצילום חוזר נראה שהעצם שוב עקומה וקיימת בליטה גדולה באזור השבור.
    שאלתי האם העצם אמורה להתיישר לבד במהלך ההחלמה? או שיש צורך בהתערבות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילד צולע רק לאחר ישיבה ממושכת
    רונן
    03/04/2018

ילד בן שנתיים וחצי , שמנו לב ל3 ימים אחרונים שכאשר יושב ישיבה ממושכת וקם הוא מתחיל הליכה עם קושי כמו ניצול של רגל , יש איזה קושי לדרוך ואילו קצת לכשול

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בת 4 פרקה את המרפק הימני
    מיטל
    03/04/2018

שלום, הבת שלי בת 4 פרקה את המרפק הימני שלה בגן לפני כשנה. נגשנו למיון ושם החזירו את המרפק למקומו והילדה תפקדה מיד כרגיל. שם נאמר לי להיות במעקב אורטופד ולהיזהר עם היד הזו כי זה עלול לחזור חלילה עד גיל 6. היינו במערב שהכל היה תקין. לפני יומיים זה שוב קרה מנפילה קטנה על אותה היד. הילדה שוב התלוננה על כאבים ביד והיד הייתה שמוטה. נגשנו לרופא והוא הפנה לצילום, הצילום הראה שאין שבר והפנה לאורטופד, האורטופד טען שזה מגיע מהמרפק ומסתבר שהייתה פריקה נוספת. הרופא החזיר אותו חזרה איך הילדה שלי עדיין עם יד שמוטה, לא מזיזה, לא מחזיקה דבר עם היד הזו, היא ממש ממש שמוטה לה - זה לא היה בפריקה הראשונה. היא מתלוננת על כאבים אך לא בוכה. אני מאוד מוטרדת. מה עליי לעשות ?? בבקשה עזרו לי. תודה מראש !

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ברכיים פונות פנימה-האם מצריך בדיקת אורטופד?
    מגי אזרי
    31/03/2018

שלום,
    שמתי לב שהברכיים של בני פונות פנימה רציתי לדעת האם מנח הרגליים מצריך בדיקת אורטופד?
    תודה רבה
    מצרפת תמונה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עמידת רגליים תינוקת לא מצליחה לעמוד
    ורד
    31/03/2018

היי יש לי תינוקת בת חצי שנה שאני מעמידה אותה על הרגליים הרגליים שלה מתקפלות היא לא מצליחה לעמוד האולטרסנד פרקי רכיים הכל תקין. מה אני צריכה לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• Us ak פירקי יריכיים
    אושרית
    24/03/2018

שלום רב
    תינוקת בת חודשיים וחצי בדיקה בוצעה לפי שיטת פרופ' גריף
    מודולוציה של אצטבולום טובה
    שפה גרמית עליונה זוויתית, משולש סחוסי רחב
    לפי דרוג סונוגרפי, התפתחות פירקי ירכיים מתאימיה ל - TYPE 1 מימין, משמאל tyoe2c.
    הרופא המליץ על רצועות פבליק, אם יש צורך בברור נוסף או שניתן לוותר על הרצועות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רגליים שנוטות פנימה לבת 4
    לימור
    23/03/2018

שלום, לביתי בת ה-4 כפות רגליים שנוטות פנימה. התייעצנו עם מספר רופאים (כשהייתה בת שנתיים, שלוש וכיום) שבדקו ואמרו שהבעיה מגיעה מהירך בגלל המנח בו הייתה ברחם והמליצו להמתין עד גיל 7 בטענה שהבעיה אמורה להיפתר לגמרי. במידה והמצב לא משתנה- מפנים לניתוח. האם יש דרך נוספת להקל או לשפר את מנח הרגליים? היא נמנעת מישיבת W ומרבה לשבת ישיבה מזרחית. אשמח לדעת האם יש נעליים אורטופדיות שניתן להשתמש בהן או כל שיטה שיכולה למנוע ניתוח בעתיד. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילד בן שמונה- כף רגל פונה פנימה בהליכה
    עינב
    21/03/2018

שלום,

בני בן שמונה
    בכשהיה תינוק ביצעתי לו את הבדיקת אורטופד והכל היה תקין.
    רק לאחרונה שמתי לב שכאשר הוא הולך כף רגל ימין פונה קצת פנימה וההליכה נראית לא ישרה.

האם עליי ללכת לאורטופד?
    האם יהיה לבעייה כזו פתרון בכזה גיל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אקרובטיקה לתינוקות בת שנה ושבע
    לולה
    08/03/2018

שלום,
    האם מותר לתינוקת בת שנה ושבעה חודשים לבצע גלגול? לקחתי אותה לחוג אקרובטיקה ושם מעמידת ראש גילגלו אותה חופשי... האם לא עלול להזיק לצוואר?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טורטיקוליס גזים ורפלוקס בינוני
    ענבל
    14/02/2018

התינוק שלי, בן חודשיים וחצי סובל מגזים, רפלוקס בדרגה בינונית, טורטיקוליס (עם השתחה של הגולגולת וצורת c בבטן) וטונוס שרירים מוגבר.

בשל הקושי ממערכת העיכול הוא פעמים רבות ישן עליי, בתנוחת בטן לבטן (גופו מעט מעורסל) ולעיתים קרובות מוצא הקלה בישיבה בטרמפולינה בזוית של כ45 מעלות. גם עבור הרפלוקס נראה שהגבהת הראש ובית החזה מעט מקלה עליו משמעותית.
    כשישן במיטה שלו על הגב זה בעיטוף.

השאלה אם הצרכים "האורטופדיים" שלו (במיוחד לאור הטוקטיקוליס והא סימטריה) לא נפגעים מכך שאינו נמצא על משטחים ישרים מרבית שעות היום?
    האם כדאי לתעדף זאת על פני הקלה על הבטן?

וגם, האם יש לך עצה איך לייצר יותר זמני תרגול פיזיותרפיה כשחלק גדול מהיום הוא לא נינוח ומכווץ?
    אני חוששת שהעיוות בראש ישאר כי לא מצליחים לתרגל כמצופה...כאמור התינוק אוטוטו בן 3 חודשים.

תודה מראש!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מחלת פרטס והכאבים שהיא גורמת
    עעע
    27/01/2018

אני בן42 וסבלתי מפרטס מגיל 10 עד היום לא בוצע שום הליך ניתוחי חוץ ממשיכה עם משקולת בגיל 10,כיום אני סובל מכאבים איומים במיוחד ממעבר מישיבה לעמידה וההפך אשר מחמירה את הכאבים,אני רוצה לשאול על שני מסלולים שונים(אני מבין שניתוח החלפת ירך לתקופה מוגבלת בשנים,ועדיף לדחות הליך ניתוחי בגיל מבוגר)רציתי לשאול לגבי הכאבים מה עושים איתם קשה לתפקד עם הכאב,והטיפולים בכדורים למינהם לא בריאים ולא הכי עוזרים,המליצו לי על גראס רפואי זה יכול לעזור למצב כזה?ודבר שני אני עדיין עובד וקשה לי מאוד רציתי לדעת האם העבודה שהיא דורשת עמידה ממושכת גורמת לי להחמרה בכאבים ואם כן,האם. לשקול לתבוע אובדן כושר עבודה לפי מצבי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שבר ענף ירוק בטיביה
    ענבל
    24/01/2018

שלום
    לבני בן השנתיים אובחן שבר ענף ירוק בטיביה מתחת לברך בשמאל.
    הוא גובס בסד גבס ל3 שבועות
    1. האם זב הזמן הסביר לגבס בשבר מסוג זה?
    2. האם מותר לו לשאת משקל/ לדרוך על הרגל עם הגבס אם הוא רוצה?
    3. האם לדעתך כדאי שיהיה בבית ב3 השבועות האלה או שיכול ללכת למעון? זאת אומרת האם ההחלמה תהיה יותר טובה בבית במנוחה מוחלטת?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מנשא קדמי עם הפנים החוצה
    רונה
    16/01/2018

שלום,
    רציתי לדעת האם קיימת המלצה להימנע מנשיאת תינוק במנשא קדמי כשגופו פונה כלפי חוץ? ואם כן- האם יש גיל שממנו זה מותר?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה