פורום אורתופדיה ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בעיות גב, עקמת, יישור רגליים, פלטפוס, שברים, קלאבפוט, בעיות יציבה, בעיות במפרק הירך, קריסת רגליים ועוד

מנהל הפורום

ד"ר אלן ענר
ד"ר אלן ענר
053-6834478
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר אלן ענר
053-6834478 ללא פרסום בפורום

• סוג גבס לטיפול בקלאב פוט
    פרלה וילדבאום
    25/10/2020

דר שלום
    רציתי לדעת האם ניתן לטפל בישור קלאבפוט בגבס קל/פלסטי במקום הגבס הרגיל . התינוק בטיפול מתקדם.. 2גבסים לפני ניתוח הגיד. הגבס הרגיל כבד ולא עמיד במים/פיפי.. וחשבתי לפחות לגבסים האחרונים ולאחר הניתוח.
    תודה מראש.
    פרלה

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אלן ענר - 053-6834478

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    סוג גבס לטיפול בקלאב פוט

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• החלמה מניתוח פרטס אצל ילד בן 7
    דקלה חיון
    03/10/2020

שלום, בני בן 7 ואובחן עם פרטס מלפני שנה. זה החל בצד שמאל אך התפתח גם בצד ימין, הוא סובל מצליעה וכאביםמב 2 הרגליים.
    בעוד כשבועיים אנו צפויים לעבור ניתוח ב 2 מפרקי הירך.
    הינו אצל 3 מומחים ושלושתם קבעו שעל הילד לעבור ניתוח בהקדם.
    רציתי לדעת מה קורה אחרי הניתוח? כיצד להיערך? האם הילד מגובס? מה תקופת ההחלמה. הניתוח נקבע במיידי ועל כן טרם קיבלנו את כל המידע

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• צליעה לאחר שבר בעצם השוקה אצל בן 3
    שלומי עמרני
    09/09/2020

שלום.
    בני בן ה-3 שבר את עצם השוקה לאחר שקפץ בטרמפולינה.
    גובס למשך 4 שבועות רגל שלמה.
    לאחר ההורדה לא עמד על הרגליים למשך כשבועיים.
    מה-01/09 התחיל לעמוד וללכת אבל עם צליעה ועם קושי.
    אנחנו 9 ימים מחכים שהכול יחלוף אבל עדיין צולע.
    מה דעתכם והמלצתכם?
    תודה מראש,
    שלומי.

הוספת תגובה

תמונה

• כפל בירך אחת של תינוקת ולא ברגל השניה
    גאיה קוגן
    20/08/2020

שלום, לביתי בת החצי שנה יש כפל בירך רק ברגל אחת. הרגליים נראות לי שוות האורגן, אך זה מעט מוזר לי שרק ברגל אחת יש כפל. בעקבות המצב הייתי רוצה להמנע כמה שיותר מבירורים רופא. האם בכל זאת יש צורך בבדיקה לדעתך? או שזה מצב תקין? תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי רגליים חזקים אצל פעוט בן 4
    לי
    10/08/2020

שלום.
    מדובר בילד בן 10 שסובל מגיל 3.8 חודשים מכאבי רגליים בתדירות לא קבועה בממוצע פעם בחודש לפעמים יותר, מתחיל בערב או בלילה מעיר משינה או בערב מתחיל עובר עם אמבטיות חמות לפעמים עובר ולפעמים עובר אבל בלילה קם מכאב.
    אקמול מעביר את העניין והילד ישן עד הבוקר במקרים שהכאבים חזקים.
    בפעמים שהכאב קל אני נמנעת מלתת אקמול אבל שמתי לב שהכאב מתנדנד כל הלילה מפריע לילד לישון ובבוקר עדיין מורגש ורק אחרי ערות של חצי שעה זה עובר לגמרי.
    הילד במעקב אורתופד ילדים והיה בעבר במעקב ראמוטולוג ילדים, נעשו בדיקות דם וצילומי רנטגן בעבר והכל יצא תקין.
    אני רוצה חוות דעת שנייה, מה לדעתך זה יכול להיות והאם כדאי לעשות עוד בדיקות אחרות?והאם זה עובר באיזה גיל?

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת cdh לתינוק בגיל חודשיים או לפני?
    הדר
    03/08/2020

שלום רב,
    בני בן שבועיים (נולד ב-20.07.20) ובגלל היסטוריה משפחתית של cdh (אימא שלי, אחי ואני בסימן שאלה), חשוב לי לבדוק את הבן.
    קבעו לי תור לאורטופד המומחה בנושא לסוף אוגוסט.
    האם זה לא מוקדם מידי לבדיקה? הוא יהיה בן חודש וחמישה ימים (5 שבועות). האם הבדיקה לא צריכה להיות בגיל חודשיים?
    תודה מראש!
    הדר

הוספת תגובה

תמונה

• בלטי דיסק אצל ילד בן 13
    ג
    29/07/2020

שלום ד"ר, בני בן 13 עם כאב גב בהתכופפות. במיפוי עצמות היתה קליטה מינימלית בחוליה די 11 משמאל. הכאב במעבר מותני גבי אצלו אמאראי מותני הראה 4 בלטי דיסקים. האם נורמלי בלטים בגיל כזה? מאד מודאגת.
    תשובות רופאים כל אחת שונה ואני מאד מודאגת מהאי וודאות בנוסף לכאב שלו.
    ולמה המיפוי הראה קליטה?תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בלטי דיסק אצל ילד בן 13

הוספת תגובה

תמונה

• הוצאת מסמר ננסי לאחר שבירת עצם רדיוס
    שירה
    15/06/2020

שלום רב.
    בני בן 13, שבר את עצם הרדיוס לפני כתשעה חודשים ועבר ניתוח בו הוחדר מסמר ננסי תת לשדי.
    כעת העצם כבר מאוחה ואנחנו צריכים לקבל החלטה אם לשלוח אותו לניתוח להוצאת המסמר.
    מה היתרונות והחסרונות של כל מצב (השארת המסמר או הוצאתו)? מה נהוג ומה המלצתך?
    תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• דיספלזיה כרית פיסוק לבת חודשיים
    מיכל
    04/06/2020

שלום. ביתי בת החודשיים אובחנה עם דיספלזיה cII בירך שמאל. האורתופד הורה על טיפול מיידי בכרית פיסוק 18 ס"מ. הילדה מפוסקת פיסוק נרחב בכרית אבל הברכיים לא במנח גבוה עם הכרית. האם תנוחת הכרית צריכה לגרום לברכיים ליצור 90 מעלות?
    תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• פישוק רגליים ברכיים ומטה בפעוטה
    מור
    24/05/2020

שלום רב,
    פעוטה בת 2.9 הולכת מגיל שנה. בשבועות האחרונים הבחנתי שיש לה פישוק ברגליים החל מהברכיים ומטה. אולטרסאונד פרקי ירכיים בינקות תקין. האם זה מוכר? יש צורך לטפל? מודאגת.

הוספת תגובה

תמונה

• גבס ספייקה לבת שנה וחצי
    מורן
    21/05/2020

שלום ד"ר, לבת שלנו בת שנה 1.5 סדק בעצם הירך (פמור) תוך כדי משחק עם אחיה בן ה-3. פשוט לא הגיוני לנו... -הוא הזיז לה את הרגל ככל הנראה בחוזקה כשהיא שכובה על הגב - אנחנו עדין המומים שזה גרם לשבר... בכל אופן היא מגובסת בגבס ספייקה ואנחנו לא מצליחים לשמור על הגיינה טובה - על אף שיטת 2 הטיטולים, הצרכים מלכלכים את הגבס, הריח נורא, האמבטיות ממש לא טובות ואנו חוששים לזיהום חלילה. האם ב2020 יש בנמצא פתרון לגבס אחר שנוכל להחליף לה שיתאים לרחצה?? מודה מאד!

לקביעת תור
    סגירה
    גבס ספייקה לבת שנה וחצי

הוספת תגובה

תמונה

• מזרון והשפעה על התפתחות
    מור
    05/05/2020

שלום רב.
    שאלתי לגבי בתי בת השנתיים וחצי. לפני גיל שנה כבר לא רצתה לישון במיטת תינוק וישנה איתי תקופה. למיטת מעבר כבר סירבה בתוקף לעבור. יוצא שמאז היא ישנה איתי. מדובר במעין ספה שנפתחת למיטה. היא לא ישרה. היא תפורה ריבועים גדולים עם שקעים לא גדולים בין ריבוע לריבוע וגם באמצע יש רווח בחיבור של הספה למיטה.
    ככה היא ישנה כל התקופה הזאת עד לפני חודש. כל הזמן הזה הרבה פעמים היא גם היתה ישנה לילות על מיטה טובה לפעמים כמה ימים רצוף וגם בצהרים כמעט תמיד על מיטה טובה. אבל בכל זאת יותר מחצי הזמן על המיטה ספה. כעת אני נורא מודאגת וחוששת שמא זה עלול לפגוע בהתפתחות של הגב או היציבה או משהו פיזי. מה דעתכם בעניין?
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    מזרון והשפעה על התפתחות

הוספת תגובה

תמונה

• מזרון מומלץ לתינוקות
    אימא טרודה
    19/04/2020

שלום ד"ר אלן ענר,
    אמל"ק- מעוניינת לדעת איזה מזרון הכי מומלץ לתינוקות/פעוטות.

התלבטתי רבות איזה מזרון לקנות לתינוקת שלי (10 חודשים), קראתי שלא מומלץ לשלב ויסקו או לטקס במזרון לתינוקות. שוחחתי עם מפעל המייצר מזרונים ונאמר לי שהכי בריא לגב שלהם זה מזרון קשיח, ללא ויסקו או לטקס ובסוף, זה מה שרכשתי.
    העניין הוא כשאני ישנה על המזרון יחד איתה, אני מתעוררת עם כאבי גב... האם זה כי אני רגילה למזרון מעט יותר רך? איך אני יודעת שהמזרון שבחרתי לה הוא טוב לה? שהוא לא עושה לה גם כאבי גב? (היא מתעוררת בלילה באופן רגיל, אז אני לא יודעת לשייך זאת למזרון). עד כה היא ישנה איתנו על המזרון שלנו בלינה משותפת.

ממש אשמח לעצה 🙏
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    מזרון מומלץ לתינוקות

הוספת תגובה

תמונה

• מידע לגבי ניתוח להארכת גידים
    אלקה
    12/04/2020

שלום וברכה. בננו, בן ה 5, עם שיתוק מוחין, עבר לאחרונה ניתוח sdr. האורטופדית המטפלת המליצה לנו לברר לגבי ניתוח להארכת גידים, כדי לשפר את טווח התנועה. רוצים לקבל מידע על אופן הניתוח, כמה זמן אורך, משך השיקום.

הוספת תגובה

תמונה

• אצבעות עקומות ברגל תינוק
    שרה
    06/04/2020

שלום, התינוק שלי נולד עם אצבעות בכפות רגליים עקומות, כלומר 2 אצבעות פונות כלפי מטה וכל שאר האצבעות עולות עליהן( זהה ב2 הרגליים) צירפתי תמונה.
    האם זה אמור להסתדר כשיתחיל ללכת?
    כיום הוא בן חצי שנה

לקביעת תור
    סגירה
    אצבעות עקומות ברגל תינוק

הוספת תגובה

תמונה