פורום אורטופדיה ילדים - יש לך שאלה?

פורום אורטופדיה ילדים הוא המקום להתייעץ עם אורטופד ילדים מומחה בנוגע לנושאים הקשורים לתחום אורטופדית ילדים כמו בעיות גב אצל ילדים, כאבי גב ילדים, עקמת ילדים, יישור רגליים, רגליים עקומות,פלטפוס ילדים, שבר אצל ילד, קלאבפוט, בעיות יציבה ועוד

מנהלי הפורום

ד"ר מרק אידלמן
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שברים בעצמות המסרק בכף הרגל
    הדס
    15/07/2018

בני בן ה11 שבר 3 עצמות המסרק בכף הרגל.2-4
    לפני כשבועיים, היום החלפנו לו לגבס קל באישור האורטופד.
    האם הוא יוכל לשחות עם זה או זה עלול לגרום לתזוזה?
    כמובן שלא מותרת לו דריכה.
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רצועות פבליק או גבס בגיל 4.5 חודשים
    ג`וליה
    10/07/2018

שלום רב,
    לבת שלי גילו דיספלזיה בירכיים סוג 3 והתחילה טיפול בכרית לפיסוק בגיל חודשיים למשך 2.5 חודשים.
    בהתחלה הטיפול עזר ומצבה השתפר ל 2b ומשם זה נתקע. כיום היא בת 4.5 חודשים, והאורטופד שלי המליץ על גבס.
    הלכנו לאורטופד אחר לדעה נוסף, שהמליץ לנו על טיפול ברצועות פבליק ושאין צורך כרגע בגבס.
    התשובות שונות לגמרי וזה קצת מבלבל, האם בגיל כזה יש עדיין סיכוי להחלמה אם הרצועות ? אם באמת יש צורך בגבס אני לא רוצה לדחות את זה יותר מידי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מזרן -גיל 8 חודשים
    מיקה
    07/07/2018

שלום,
    תינוקת בת 8 חודשים.
    מלידה עד גיל 4 חודשים בעריסה מתחברת ומגיל 4 חודשים על מזרן עם האם בלינה משותפת.
    אשמח לדעת אם המזרן צריך להיות קשיח או קשיח מאד.
    האם שכבת ויסקו רכה יכולה לפגוע?
    תודה(:

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם לגשת בדחיפות לרופא?
    אמא לילד בן 7
    04/07/2018

שלום רב ד"ר
    בני בן ה7 ,לידה רגילה, ללא בעיות רפואיות. עקב הליכה עם הכנסת כף הרגל מעט פנימה פנינו לאורטופד שהפנה לצילום רנטגן.
    התור הבא לא קרוב, האם צריך לגשת בדחיפות ולא להמתין לתור ?
    להלן פענוח צילום ברכיים:
    תהליך רדיולוצנטי לובולארי אינטראמדולארי אקסצנטרי בטיביה הפרוקסימלית מימין עם גבולות סקלרוטים.
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילדה נפלה על היד עם גבס
    אנה
    02/07/2018

שלום רב, ביתי בת 5 נפלה ביום שבת ושברה את היד, היום בערב נפלה שוב במקלחת על אותה יד, בכתה מאוד, נרגעה אחרי מתן אקמול ונרדמה, ביום ראשון אנחנו צריכים לעשות צילום, האם צריך לעשות צילום לפני?
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• להוריד לתינוקת גבס עצמאית
    בנימין
    02/07/2018

אורטופד ילדים מבית חולים איכילוב שם גבס לבת שלי שהיא בת חודש וביקש מאיתנו להוריד את הגבס באמבטיה יום לפני התור אליו עכשיו התור אליו מחר והיום בערב אני רוצה להוריד לה את הגבס איך עושים את זה בלי להכאיב לילדה תודה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התייעצות במתן טיפול tibia vara
    נטלי
    27/06/2018

היי, מעוניינת להתייעץ. בני בן 2.2, לפני כשנה הבחנתי בפיסוק רחב, ביקרתי אצל שני רופאים שטענו שיסתדר. לפני שבועיים בשל החמרה בקשת ברגל השמאלית פניתי לרופא שהפנה אותי לבית החולים להמשך טיפול (הסביר שיש צורך בניתוח). למחרת בביקור אצל הרופא אבחן tibia vara'והמליץ על ניתוח בגיל 3. אני לא רגועה.. האם יש סיכוי שאחכה עוד שנה המצב יהיה בל יחזור?? אציין שאני רואה החמרה , וצליעה בהליכה של בני בשל כך.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הגבלה קלה בפסיעה בשתי הרגליים
    מישו
    21/06/2018

שלום דוקטור

נולדה לי תינוקת אתמול ובבדיקה אמרו לי שיש לה הגבלה קלה בפסיעה
    בדק אותה רופא היום עוד פעם וראיתי שיש הגבלה בפסיעה בשתי הרגליים בלי קליקים
    המליצו לנו על אולטראסאונד בגיל חודש

השאלה האם יכול להיות שזה כלום וזה יעבור מעצמו או שהגבלה כזאת בשתי הרגליים מעידה בהכרח על בעיה במפרק הירך

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הגבלה קלה בפיסוק

כל
    21/06/2018

סליחה זה בגבלה קלה בפיסוק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוקת עם גבס ספייקה
    אמא דואגת
    28/05/2018

שלום,
    בתי בת הארבעה חודשים עברה לפני שבועיים וחצי ניתוח DDH
    וגובסה עם גבס ספייקה למשך 6 שבועות.
    בשבוע האחרון מדי כמה שעות כפות הרגליים מתנפחות והופכות סגולות.
    חזרנו לבית חולים וחרצו את הגבס אבל הבעיה לא נפתרה. הרופאים אמרו לנו שאין קשר לגבס. האם זה יתכן? ממה עוד יכולה לנבוע התופעה? במידה ומחליטים להסיר את הגבס ולשים חדש האם הדבר מחייב הרדמה של התינוקת?
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הבן שלי בן 10 עם גוף תפוס מגיל 5
    מירב
    27/05/2018

שלום. שמי מירב יש לי ילד בן 10 שמגיל 5 יש לו בעיות איזון והחזקה של כל הגוף. זה מתחיל בבעיית ישיבה ופעולות בסיסיות קשות לו. בצילום רואים שמתחילה לו עקמת בגב. הילד נמצא בשחייה טיפולית כבר למעלה משנה. ונמצא בחוגים שקשורים לספורט כמו קפוארה שעובדת על גמישות, אך אין שום שיפור. בכל מקום שעובדים איתו אומרים לי שהשרירים שלו מאוד תפוסים ושכל התנועתיות שלו סגורה. הייתי אצל אורתופד שחוץ מהעקמת והנוקשות לא ראה עוד משהו מיוחד ואמר לי שאין הרבה מה לעשות חוץ ממה שאני עושה. אבל מה שאני עושה כרגע לא עובד ולא משפר כלום בכלל. מה אפשר עוד לעשות... אובדת עצות. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רצועות פבליק לתינוקת בת 10 שבועות
    יערה
    23/05/2018

ערב טוב. לפני מספר ימים לאחר בדיקת אולטרסאונד הוחלט שהתינוקת שלי בת ה-10 שבועות צריכה רצועות פבליק.האורטופדית שמה לנו אותן אבל מתמונות אחרות שאני רואה ברשת נראה שהיא שצה אותן ממש שונה - אין זווית של 90 מעלות בירך, אין בכלל רווח בין הירך לשוק. והרצועות גם ממש מתוחות ככה שאין לה שום יכולות להזיז את הרגליים. האם לפי התמונה נראה שהן בסדר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוק בן 11 חודשים - שבר בטיבייה
    הדס
    22/05/2018

שלום רב, הילד מעד עם ההליכון לפני כשבוע ושבר את עצם הטיביה.
    הוא מגובס עם סד גבס ומעל תחבושת אלסטית.
    הוא מאוד פעיל... זוחל ואפילו עומד על הגבס.
    כמה זמן החלמה? האם ניתן לסייע איכשהו להחלמה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• רגל עקומה אצל תינוק בן 10 חודשים
    אסתי
    10/05/2018

דר מרק שלום
    רציתי לשאול הקטן שלי עם רגל עקומה(ככה נולד) ואמרו לי שכבר מאוחר מידי לשים לו מייצב אורטופדי שזה מה שהאורטופד המליץ
    השאלה היא האם אפשר לשים לו נעל הפוכה זה יעזור למצב?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילד בן שנה ו8 עם שבר בכף הרגל בעצם המסרק הראשונה
    חני
    06/05/2018

שלום
    נכדי שבר את עצם המסרק הראשונה בכף הרגל.
    אורטופד המליץ על חבישה.
    בנוסף אמר שלא ידרוך 3 שבועות על כף הרגל.
    האם המלצה כזאת היא ריאלית לילד בגיל הנ"ל?
    האם קיימות המלצות אחרות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פורמייקה של כף הרגל
    אמא מודאגת
    27/04/2018

הייתי שמחה לקבל חוות דעת לגבי קריסה פנימית של כף הרגל של בני בן 3.5. מצרפת תמונה.
    האם יש משהו לעשות? נעל מיוחד או רצועות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה