פורום התפתחות הילד, התפתחות ילדים - יש לך שאלה?

פורום התפתחות הילד, התפתחות ילדים, נועד לעזור לכם לעקוב אחר התפתחותו המוטורית, השכלית והרגשית של ילדכם. פורום התפתחות הילד מיועד לשאלות בנושא: בעיות התפתחות, בעיות קשב וריכוז, איחור התפתחותי, פיגור, שיתוק מוחין, אוטיזם, ליקויי ראייה ועוד.

מנהלי הפורום

הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התפתחות ילד בן שנתיים וחצי
    אילנית וינגרטן
    09/04/2018

שלום אני אמא לילד בן שנתיים וחצי הילד שלי שר שירים באנגלית וגם בעברית מזהה את כל האותיות באנלית את כולם וגם לא לפי הסדר אותיות בעברית קצת פחות אבל מזהה חלק גדול מהן מספרים הוא מזהה כבר מגיל שנתיים וגם לא לפי הסדר היום יודע לספור עד 20 באנגלית יודע לקשר אות לפריט כמו A לאפל תפוח וכו ועוד הרבה את כל הצבעים הקיימים יודע באנגלית ובעברית אפילו את הצבע תכלת וגם צורות בשני השפות שיודע שאובל זו צורה וגם מחומש ומשושה וכמובן מזהה אותן אני לא יודעת מה זה אומר על התפתחות הילד מעולם לא ישבנו ולימדנו הוא לומד לבד מהיוטיוב איך אפשר לאבחן זאת ואיך אפשר מבחינתנו להמשיך ...יש לי 3 בנות בבית אמנם גם הן היו די חכמות בגיל הזה אבל בזה מעולם לא נתקלתי...תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שבעה חודשים בני לא זוחל ולא מתהפך מהגב לבטן
    רויטל
    04/04/2018

אני חוששת בני בן שבעה חודשים לא מתהפך מהגב לבטן ולא זוחל. עלי לדאוג או ללכת לרופא?ילדי הקודמים זחלו בשלב זה ואף התהפכו. מה עלי לעשות?!?
    בהריון היו לי שני כלי דם בחבל התבור. זה קשור עלי לדאוג??אשמח לעזרתכם תודה!!!!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התפתחות רגשית ושפתית בן שנתיים
    גוי
    19/03/2018

שלום
    בני עוד חודש בן שנתיים (נולד פג בשבוע 33+4 במשקל 1900, במעקב התפתחותי אמרו לנו שהוא מתפתח ככל ילד רגיל ואינו ממש נחשב כבר פג). התפתח מוטורית מאוד מהר, פעלתן שמח ואנרגטי. עניין השפה מעט מדאיג אותי, הוא אומר סופיות של מילים ולאחרונה החל לחבר שני מילים-סופיות ביחד. יש לו הבנה מדהימה ומלאה לכל מה שאנו אומרים כבר הרבה זמן. מאוד חכם ומבים סיטואציות ויודע לפעול אחרי הוראות. השאלה שלי האם בגיל שנתיים עליו כבר לדבר מילים של ות? האם לחבר משפטים? כל ילדי הגן כבר עושים זאת.
    שאלה נוספות היא בנןגע להתנהלות בגיל זה - אציין כי האב מגיע בעיקר בשעות הערב אחרי העבודה לקצת משחק ומקלחת. אוסף את הילד ומבלה אחהצ עמו פעם בשבוע וכמובן בסופי שבוע אנו נמצאיםמכל הזמן כמשפחה. לאחרונה בני יותר ויותר נצמד אליי.. תמיד היה צריך אותי מאחר ואנימגם איתו הרבה זמן וגם בתהליך ההרדמות אך לאחרונה זה החמיר והוא דחק את האב הצידה , אומר לא כאשר מתקרב אליו, ועושה עם היד סימן של ״לך״. אני מבחנה שבגיל זה ישנה הצמדות לאם אך השאלה שלי היא עד כמה וכיתד להגיב לתגובות הילד לאביו? כמובן שגם משחק ונהנה איתו אך לאחרונה זה ניכר מאוד.
    אלה אחרונה - כבר מזה כמה יצים שהוא ממש מפחד להיכנס למקלחת, מקום שהיה אהוב עליו ביותר למשחק. נראה שמפחד מפתח הביוב וראש הדוש (כאשר שאלתי הצביע לשם) ניסינו להחזיר את האמבטיה אך עדיין לא מוכן להיכנס. צורח לא לא ובוכה ממש בהיסטריה. לא מצליחה להבין את השינוי הפתאומי וכיצד להתייחס אליו ולנהוג. אשמח לעצה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם ניתן לזהות מחוננות אצל תינוק בן שנה ו8 חודשים?
    סיון
    14/03/2018

תינוק בן שנה ו 8 חודשים פעיל, סקרן, חברותי, מחבר 2 -3 מילים בעל קליט מאוד מהיר של שירים סיפורים, מילים ומתפתח מאוד לגילו על פי הערכת פיזיותרפיסטית ורופאת משפחה... האם ניתן לזהות מחוננות ממצאים אלו בגיל כל כך צעיר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פספוסי קקי ילד בן 4
    תהילה
    04/03/2018

שלום. הבן שלי חגג 4 שבוע שעבר. מהרגע שנגמל מטיטול, הוא משחק בנו עם הקקי. במשך שבוע עושה בשירותים כמו שצריך, פתאום חודשיים שלושה בתחתונים. זה מאוד מתכל אותנו...מה ניתן לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילדה בת 10 חודשים מפותחת פיזית מוטורית בעלת הבנה ותקשורת טובה עם הסביבה
    יהודית שוהם
    26/02/2018

הקטנה לא מתיישבת היא יודעת לעמוד לרדת מעמידה אבל לא מתיישבת. מהבטן מתגלגלת לשכיבה על הגב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עיכוב בהתפתחות או אוטיזם?
    לימור כהן
    26/02/2018

שלום רב,

בני בן שנתיים ושבעה חודשים מדבר מילים בודדות קח במכוון אמא במכוון כדור במכוון, יש לו משחקי דמיון כמו לקחת חפץ או משחק או טלפון ולעשות כאילו הוא מדבר בטלפון או לשים שמיכה על הראש ולעשות קולות של הפחדה ולנסות לתפוס את האחים שלו, (אין לו משחקי דמיון עם בובות למשל) הוא בקלינאית תקשורת מכיוון שלא מדבר מספיק.
    שבונה מגדל הוא מסתכל עלי עם חיוך לבדוק שאני רואה, אבל לא קורה לי שאני אראה את המגדל אלא רק מסתכל.
    האם יש חשד לאוטיזם? או רק עיכוב בהתפחות לפי מה שרשמתי לך, האם המשחקי דמיון שתיארתי לך שוללים אוטיזם? והאם זה שהוא מסתכל עלי אחרי שהוא בנה מגדל זה נקרא שיתוף בחוויה או הנאה או שהוא צריך גם לקרא לי שאני אראה את המגדל???
    אשמח לתשובה כי אני ממש ממש בחששות, יש לו עוד מעט תצפית פסיכולוגית בגן על מנת לקבוע איזה גן מתאים לו, תקשורתי שפתי מיוחד וכולי... מה דעתך?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוקת בת 7 חודשים עיכוב התפתחותי
    אורית
    15/02/2018

שלום, ביתי בת 7.5 חודשים. לא מתהפכת עדיין, מתקשה מאוד בהרמת ראש ונראה שחגורת הכתפיים שלה חלשה. מטופלת בפיזיו כבר 3 חודשים, אובחנה כסובלת מטונוס מוגבר (ניורולוג אמר שהטונוס תקין אך רופאת התפתחות והפיזיוטרפיסט אומרים שהטונוס מוגבר). הפיזיוטרםיסט אומר שיש לה בעיית התארגנות ולכן העיכוב. לאחרונה גילינו כי סובלת מריפלוקס סמוי, התחלנו טיפול והיא מגיבה לו היטב, עלתה יפה מאוד במשקל ובגובה (כעת באחוזון 50). מקשיתה את הגב אחורה כל הזמן ע"י זריקת ראש אחורה. כל הרופאים והמטפלים שביקרנו אצלם אומרים שהיא מתקשרת היטב ונראה שהבעיה מוטורית בלבד.
    אני סובלת מהרפס גניטלי, לא היה התקף פעיל בלידה אך מיד לאחריה היה.. יכול להיות שהעיכוב ההתפתחותי חל כתוצאה מהדבקות? היא לא הראתה שום סימני הידבקות עד כה אך יכול להיות שנדבקה והוירוס יושב על משהו עיצבי שמונע ממנה פיזית להתפתח מוטורית? תודה רבה על התשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הקטנה שלי לא אוכלת טוב זקוקה לעצה
    נעמי
    13/02/2018

שלום
    הקטנה שלי עוד שבוע בת 11 חודשים
    היא זוחלת מגיל 4 חודשים מאוד מאוד אנרגטית ופעילה
    אוכלת ממש לא טוב אפילו גרוע אני בקושי מצליחה להאכיל אותה ורק כשישנה אני נותנת לה בקבוק , יש ימים שמסכימה לאכול מרק , על דג ובשר אין מה לדבר , פירות רק גרבר ואם לא אז מסכימה לאכול רש לבד, היא ממש רזה אני אובדת עצות , אני בוכה המון ולא מבינה למה הילדה שלי לא אוכלת ???:(
    דבר נוסף רציתי לדעת אם אפשר לקנות לה הליכון כזה שיושבים בו היא רק זוחלת ועומדת זה מסוכן , קשה לי ללכת אחריה כי זה שעות ולא מאפשר לי לעשות כלום בבית וחשבתי על הליכון כפיתרון הגיוני
    אשמח למענה
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תינוקת בת שנה ו7 חודשים לא הולכת עצמאית
    דנה
    10/12/2017

היי
    מתנצלת מראש על אורך ההודעה.
    הבת שלי בת שנה ו-7 חודשים. לא יודעת כמה זה רלוונטי אבל היא נולדה קטנה (2.200) והתחילה לזחול בגיל מאוחר יחסית - 9 חודשים פלוס מינוס, עד אז התגלגלה ממקום למקום.
    היא כבר מספר חודשים נאחזת בחפצים ונעמדת, הולכת סביבם, הולכת עם העגלה שלה ברחבי הבית ועם הליכון משולש היא ממש רצה, תופסת את כיסא האוכל שלה והולכת איתו בבית, היא הולכת יפה כשנותנים לה יד או אצבע. היא מעזה לעזוב את הידיים רק אם יש לה נקודת אחיזה אחרת בחפץ לידה. נראה שהיא ממש רגע לפני הליכה עצמאית אבל אין לה מספיק ביטחון לעשות זאת.
    נראה שיש התקדמות ומשבוע לשבוע מצליחה לעשות משהו נוסף שלא עשתה לפני ונראה שהביטחון מתחזק אצלה.
    חוץ מנושא ההליכה היא מתפתחת יפה (קטנה במשקל אבל לא משהו שמדאיג את הרופאה שלה או את אחות טיפת חלב), מטפסת על רהיטים ויורדת מהם, אוכלת יפה, עצמאית ויודעת לתקשר, מקשקשת המון (גם מילים ברורות כמובן), יודעת לחקות אותנו בכל פעולה שאנחנו עושים, ובכלליות בתחום המוטוריקה הגסה הכל לקח לה קצת יותר זמן אבל חוץ מזה הכל תקין.
    היינו בבדיקה אצל הרופאה שלה (גם רופאה התפתחותית) שאמרה שהכל תקין וכשהיא תרצה היא תתחיל ללכת, פשוט לתת לה זמן.
    ליתר ביטחון לקחנו אותה לבדיקה גם אצל אורטופד שאמר שהכל בסדר מבחינה אורטופדית, אמר שיכול להיות שטונוס השרירים טיפה נמוך אבל הוא ממליץ לנו לחכות עוד קצת ובמידה ולא תתחיל ללכת לבד - לפנות למכון להתפתחות הילד.

יש איזו דרך לעזור לה בעצמנו ולתת לה ביטחון לפני שניקח אותה למכון להתפתחות הילד?

כמה המצב הזה נחשב למדאיג ומה יכולות להיות הסיבות לעיכוב כזה?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• א-סימטריה בקפלי שומן
    רעות
    03/12/2017

שלום רב,
    ביתי בת חודשיים.
    בגיל 6 שבועות ביצענו אולטרסאןנד פרקי ירכיים שהיה תקין.
    שמתי לב שכפלי השומן בירכיים שלה אינם סימטריים. בנוסף, חריץ הישבן שלה אינו סימטרי ונוטה מעט לשמאל.
    האם זה יכול להעיד על בעיה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ילדה בת 4 שלא יכולה לשבת
    גלית
    01/12/2017

היי יש לי ילדה בת 4 חכמה ומאוד מאוד בוגרת לגילה. בתחילת השנה בגן היא הייתה עוזרת המון לגננת ולסייעת ומתנהגת בבגרות יוצאת מן הכלל, אך בשבועות האחרונים קיים בה שינוי, היא לא עוזרת להן כפי שהייתה ובמהלך האוכל או כשיושבים לריכוז כל הילדים היא תמיד מחפשת סיבות לקום ולא לאכול או לשבת. פעם היא צריכה לשירותים ופעם לשתות ולפעמים סתם להתעסק בדברים אחרים. מה יכולה חהיות הסיבה לכך?? האם התנהגות זו יכולה להעיד על בעיית קשב וריכוז? אדגיש כי בבית היא מתנהגת כרגיל ומצויין! מקשיבה, עוזרת, אוכלת יפה. ישנה דוגמא אחת שדומה להתנהגות שלה בגן, ברגע שהיא עולה למיטה נראה שהיא שוב מחפשת סיבות לקום לשירותים או לשתות, אבל גם לא בתדירות גבוהה ולפעמים אינה מבקשת כלל לקום.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בת 5 חודשים בקושי זזה
    אדר
    28/11/2017

שלום,
    יש לי תינוקת(ילדה שלישית)בת 5 חודשים שעוד לא מתהפכת ולא מראה סימנים לכך.רק לאחרונה החלה לקרב ידיים על הבטן.כשהייתה מרחיקה לאווירון לא ידעה לקרב חזרה,בימים האחרונים כן מצליחה,אך חוץ מזה כלום.
    כהיא על הבטן היא "מתעופפת" כאווירון ומפסיקה ושוב ושוב.וזהו...
    האם תקין?מה ניתן לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בת 5 חודשים לא מתהפכת

ד"ר הלית דורי
    30/11/2017

אדר, לדעתי יש כאן איחור אבל צריך להתייעץ עם פזיותרפיסטית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עיכובי התפתחות - האם גנטי?
    ניני
    28/11/2017

כשאני הייתי תינוקת היו לי עיכובים בהתפתחות המוטורית ולקחו אותי לכל מיני טיפולים. עכשיו אני בהריון ורציתי לדעת אם בגלל שלי היה אז גם לתינוקת שלי יהיה? האם עיכובים כאלה הם תורשתיים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תורשה

ד"ר הלית דורי
    30/11/2017

ניני, התשובה היא כן ולא כי זה לא תמיד המצב. אבל אם יש לילד עיכוב התפתחותי אז ישאלו אם להורים היה ואז יגידו שזה אולי קשור (שימי לב..אולי). אין לזה תשובה של 100%. ואם את בהריון הדבר הכי חשוב זה לא לדאוג מזה - תראי איפה את היום - אז יהיה בסדר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כסיסת ציפורניים מגיל צעיר
    עלמה
    26/11/2017

הבת שלי בת 3 והיא התחילה לכסוס ציפורניים. האם זה לא גיל מוקדם מדי להתנהגות שכזו? זה יכול להעיד על משהו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כסיסת צפרניים

ד"ר הלית דורי
    30/11/2017

עלמה, זה לא מוקדם מידי, ויכול לנבוע מכמה דברים בין היתר צורך בגירוי בפה או לחץ. אם זה בעייתי צריך לעשות ברור מעמיק.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה