פורום התפתחות הילד, התפתחות ילדים - יש לך שאלה?

פורום זה נועד לעזור לכם לעקוב אחר התפתחותו המוטורית, השכלית והרגשית של ילדכם. כאן תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בעיות קשב וריכוז, איחור התפתחותי, פיגור, שיתוק מוחין, אוטיזם, ליקויי ראייה ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ילד שהחל לדבר בגוף שלישי - הורים גרושים
    רוני
    18/07/2020

הבן שלי בן 6. אנחנו הורים גרושים והשבוע הוא אמו ואחיו עוברים לגור בעיר רחוקה ממני. אקדים ואספר שיחסיי עם ילדיי טובים מאוד ואני אב מאוד מעורב. הילדים חשים בטחון וקרבה מרובה אליי.
    מבחינתי כמובן שהיחסים ימשיכו להתנהל כרגיל באופן מאוד עקבי ואוהב למרות המרחק.
    הבעיה שמדאיגה אותי היא שבימים האחרונים הילד פונה אליי בגוף שלישי.
    "ינאי רוצה לאכול", "ינאי רוצה לשחק עם אבא", "ינאי עייף".
    אני די מודאג מכך שההתנהגות הזו החלה דווקא עכשיו. האם יש צורך להעיר, האם ישנה סיבה להתנהגות זו? תודה רבה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• אלרגיה לחלב והסיכויים שתעבור בשימוש בנוטרמיגן
    בת שבע
    07/07/2020

תינוקת בת 3 חודשים התחילה לקבל נוטרמיגן עקב אלרגיה לחלב. קראתי שעם שימוש בתמ"ל הזה לאורך תקופה, יש סיכויים טובים יותר שהאלרגיה תחלוף. אשמח לקבל הסבר ועידוד...

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• התפתחות מינית אצל בן 12
    נוי
    14/06/2020

שלום וברכה, בני בן 12 וגבהו 1.45. בגיל תשע החל שיעור ערווה ובית שחי, היה בבדיקה אצל רופא אנדוקרינולוג ששלח לבדיקות דם וצילום כף יד, הבדיקות הראו שהוא לא התחיל את ההתפתחות המינית וצילום כף היד תואם לגיל. מאז גבה ממש מעט ולאחרונה אני מבחינה בפלומת שפם. גודל האשכים קטן מאוד ונראה כמו של ילד קטן. רציתי לשאול האם הוא התחיל את ההתפתחות המינית שלו? האם תתכן צמיחת שיער פנים ללא התפתחות מינית? האם זה ב
    נורמלי שכמעט ולא התקדם מבחינת הגובה? אני חוששת מכך שהוא יצמיח שפם בזמן שבמראה הכללי שלו הוא נראה ילד קטן וזה יהיה חסר פרופורציה ויגרום לו קושי חברתי... האם עלי לפנות איתו לבדיקה? אני רוצה לציין שאני קיבלתי מחזור בגיל 14.5 וגבהי 1.60 ובעלי התחיל להתפתח מינית בגיל 16 וגבהו 1.86.
    תודה מראש!

לקביעת תור
    סגירה
    התפתחות מינית אצל בן 12

הוספת תגובה

תמונה

• נרדמת עם בובה מתחת לחולצה
    varda rachum
    08/03/2020

שלום רב,
    הבת שלי, בת 5.5 לאחרונה נרדמת כשהיא מכניסה בובה או דובי מתחת לחולצה. על מה זה יכול להעיד?

לקביעת תור
    סגירה
    נרדמת עם בובה מתחת לחולצה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת שהתהפכה מעולה ולפתע קשה לה
    מורן
    28/02/2020

שלום וברכה,
    התינוקת שלי בת 8 חודשים כמעט, שוקלת 6.360. מתהפכת מהבטן לגב מגיל 5 חודשים ומהגב לבטן מגיל 6 חודשים. מאוד פעילה, אנרגטית ושמחה ב"ה. בדרך כלל כשאני משכיבה על הגב היא מיד מתהפכת לבטן. מאתמול השכבתי על הגב והיא לא התהפכה. עשיתי איתה תרגילים ולאט לאט חזרה להתהפך, אך כשניסיתי שובלאחר זמן שוב לא התהפכה ושוב הייתי צריכה להתניע מחדש. מה יכולה להיות הסיבה? יכול להיות שזה מעייפות? בשבועות האחרונים לא ישנה טוב או שזה משהו מעבר?
    אשמח לתשובתכם.
    כל טוב ושבת שלום,
    מורן

הוספת תגובה

תמונה

• רפלקס העמידה אצל תינוק - מתי נדלקת נורה אדומה?
    רויטל
    10/02/2020

האם זה צריך להדאיג אם תינוק בגיל חמישה חודשים לא נועל את רגליו לעמידה כשמעמידים אותו (כאילו אין את רפלקס העמידה)
    (אני לא מצפה שיעמוד רק לדעת מה חשיבות רפלקס העמידה ומתי נדלקת נורה אדומה אם אין אותו?

הוספת תגובה

תמונה

• ראש לא יציב אצל תינוק
    רחלי
    20/06/2019

הבן שלי בן חצי שנה ועדיין נראה שהראש לא כל כך יציב כשהוא יושב עלי הראש מתנדנד לכל הצדדים.. אך בשכיבה על הבטון הוא מרים ראש יפה מאוד האם יש תרגילים שיכולים לעזור?

לקביעת תור
    סגירה
    ראש לא יציב אצל תינוק

הוספת תגובה

תמונה

• ראש לא יציב אצל תינוק
    רחלי
    20/06/2019

הבן שלי בן חצי שנה ועדיין נראה שהראש לא כל כך יציב כשהוא יושב עלי הראש מתנדנד לכל הצדדים.. אך בשכיבה על הבטון הוא מרים ראש יפה מאוד האם יש תרגילים שיכולים לעזור?

לקביעת תור
    סגירה
    ראש לא יציב אצל תינוק

הוספת תגובה

תמונה

• קושי בהגיית אותיות- התייעצות
    יסמין
    18/06/2019

שלום
    בתי בת שנתיים מדברת יפה משפטים שלמים. היה לה קושי להגות את האות ל' ועם הזמן היא יותר מצליחה. כרגע היא אומרת ס' במקום ש'. איך אפשר לעזור לה?

הוספת תגובה

תמונה

• אבחון התפתחותי בן שנתיים+2
    אמא
    19/02/2019

שלום
    בני בן 2.2. בן יחיד.
    בגיל 4 חודשים אובחנה גמישות יתר ועיכוב מוטוריקה גסה. בגיל שנה וחצי הלך לבד. היום עדיין קיים סרבול קל בכל הקשור לריצה וקפיצה.
    נכנס לגן חדש לפני 5 חודשים.
    בבית- מאוד ורבלי, אוהב לשיר, להצחיק, מביע רצונות במילים. צוחק מתוכניות בטלויזיה, מתחיל לזהות רגשות בתמונות- עצוב, כועס, שמח. בגן שעשועים- כשפוגש שם ילדים מהגן יוזם תקשורת, משחק ביחד.
    היום הגננת עשתה לנו שיחה שמצד אחד הילד מאוד פעיל במפגשים. שהוא מאוד חכם ומבין דברים מהר. ומצד שני שהוא לא חברותי, לא משחק עם ילדים אחרים, נקשר לצעצועים ספציפיים- בבימבה או לנגן עם תוף. ושההתנהגות שלו לא תואמת גיל- בוכה הרבה כשלוקחים לו צעצוע, או לא מסכים להתנהג בהתאם להוראות המטפלת (יוצא עם אוכל לחצר למרות שאסור).
    קצת מבולבלת- האם יש כאן משהו שיכול להצביע על הפרעת אוטיזם חס וחלילה?
    האם ההתנהגויות שלו באמת לא מותאמות גיל?

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנתיים לא משחק עם אחרים
    אנונימית
    30/01/2019

שלום
    בני בן השנתיים משחק רוב הזמן לבד. הוא מביע עניין מסויים בילדים אחרים,אבל הרבה פחות בהשוואה לבני גילו. בגן, מאוד שקט ומופנם. כמעט ולא מדבר. מתעניין בפעיליות שעושה הגננת,אבל יושב "קפוא" ולא לוקח בהן חלק. באופן כללי,הוא ילד ביישן. אציין שהוא בן בכור ויש לו אחות בת חצי שנה,שגם אליה כמעט ולא מתייחס. הוא מדבר לא רע לבני גילו. בבית פעיל ומשוחרר ושובב. יוצר איתנו קשר עין,אבל פעמים רבות שקוע בעצמו.
    שאלתי-האם זה טבעי ונורמלי? מתי עלי לצפות שיפתח ויהיה יותר חברותי? ומה עלי לעשות כדי לעודד אותו להיות חברותי יותר?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• גדילה מואצת בהיקף הראש
    רינת
    25/12/2018

היי , ביתי נולדה ב1.12.18עם היקף ראש 32 שבוע 38פלוס 5 כיום הייתי בטיפת חלב 25.12.18 ונאמר שהיקף הראש הינו 35.6 האחות טיפת חלב אמרה שזה מואץ אבל יש לעקוב מה דעתך ? אני נורא מודאגת

לקביעת תור
    סגירה
    גדילה מואצת בהיקף הראש

הוספת תגובה

תמונה

• התפתחות מואצת היקף ראש גיל חודשיים
    טלי כהן
    21/11/2018

שלום,
    במהלך ההריון במסגרת הצ'יפ הגנטי התקבלה תוצאה לא ברורה שמשמעותה סיכוי של 3%-8% להפרעות נוירו התפתחותיות ואוטיזם. היקף הראש בלידה 35, בגיל חודש 37.5 והיום בגיל חודשיים ושבוע במדידה בטיפת חלב היקף ראש 40. מלבד זאת הבדיקה בטיפת חלב הייתה תקינה - התינוקת יצרה קשר עין וחייכה. לאור תוצאות הצ'יפ הגנטי והעלייה המואצת בהיקף הראש האם עולה הסיכוי לחשש לאוטיזם? האם קפיצה כזו יכולה להיות תקינה?

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה כמעט בת שלוש עם איחור שפתי
    נטלי
    14/11/2018

שלום, בתי כמעט בת 3 איננה מדברת ברור יש שיבוש בהגייה ובנוסף לא משתמשת בפעלים ויש גם קושי ופער בהבנה ובקושי מבינים אותה כאשר היא מדברת. והוחלט לתת לה טיפולים של קלינאית תקשורת. ( נבדקה רק אצל קלינאית תקשורת בהתפתחות הילד ועברה בדיקת שמיעה שיצאה תקינה) ברקע של המשפחה הבן הבכור אוטיסט והאמצעית עם קשיים רגשיים וקושי בהבנת הנקרא. האם מספיק קלינאית תקשורת? האם כדאי להתעקש שרופא התפתחותי גם יבדוק אותה? תודה מראש אמא מודאגת!

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנתיים שינוי בהתנהגות
    מעין
    31/10/2018

שלום
    מאוד אוהבת את הפורום! הבן שלי בן שנתיים וחודש. כבר חודשיים שחל שינוי משמעותי בהתנהגות שלו שמאוד מדאיג אותנו.
    נתחיל בעובדה שהוא עם עיכוב שפתי מכיוון שאנו דוברים 3 שפות. בעלי מדבר איתו פורטוגזית אני עברית ובנינו אנגלית כך שהוא עדיין מקשקש אבל לא מדבר. הוא בן בכור, השני בדרך ובגן הפנו את תשומת ליבי לעובדה שרוב הזמן הוא מעדיף לשחק לבד.. אציין שאין לנו ילדים קטנים במשפחה כך שעם האחיינים הגדולים הוא משחק מאוד יפה. עם בני גילו - פחות. לאחרונה הוא גם זורק חפצים ואז מסתכל עלינו לראות איך נגיב.. בעת התרגשות הוא מנפנף בידיים. הוא גם חווה התקפי זעם לא מעט של בכי בלתי פוסק וגם מרביץ לנו ולחבריו.
    אספר כי הוא מתקשר לחלוטין למרות העיכוב בשפה.. אם רוצה משהו הוא מצביע עליו ומוציא הגהות כדי לבקש. מסתכל כשאנחנו מצביעים על משהו מבצע את כל ההוראות מבין הכל משחק איתנו ההורים יפה ומסתכל עלינו ישירות.
    אנחנו מנסים תהתחיל תהליך אבחון אבל בגלל הגיל הצעיר זה לוקח זמן.
    אנחנו מאוד מודאגים ולא יודעים למה לקשר את כל השינוי הזה בהתנהגות.. אשמח לשמוע דעתך. ותודה❤

לקביעת תור
    סגירה
    בן שנתיים שינוי בהתנהגות

הוספת תגובה

תמונה