פורום תזונת תינוקות - יש לך שאלה?

פורום תזונת תינוקות עוסק בנושא תזונת תינוקות, תזונה,אוכל לתינוקות, מזון לתינוקות, עצירות תינוקות, שלשולים אצל תינוקות, משקל תינוקות, תחליפי חלב,חלב אם, תינוקות ועוד.

מנהל הפורום

תרצה שני
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בת 10 חודשים לא אוכלת מוצקים
    אלה
    09/09/2018

שלום רב,
    ביתי בת 10 חודשים מעדיפה הנקה על פני מוצקים. מסרבת לאכול או אוכלת ממש מעט ומחכה להנקה. גם אם נמצאת עם אחרים יכולה לאכול מעט עד שאגיע ואז לינוק.
    בגן אמרו שאכלה טוב פירות, מרק ודייסת גם וגם אחר הצהריים אבל בחופשה מהגן חלה התדרדרות והיא לא מוכנה לאכול כמעט כלום.
    יש לציין שהיא מאוד קטנה נולדה אחוזון 15 ועכשיו שברה אחוזונים ל3%.
    מה אפשר לעשות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילת מוצקים

תרצה שני
    09/09/2018

אלה שלום,
    כל ירידה באחוזוני המשקל כפי שאת מתארת יש להגיע לדיאטנית ילדים כדי שתוכל לקבל את כל המידע הדרוש לייעוץ איך ניתן לעזור ולהעלות אותה חזרה במשקל אם יש צורך. באותה פגישה הדיאטנית תוכל להתרשם מהכמויות ומרקמי האוכל.
    יש דיאטנית תינוקות בכל קופות החולים וגם כאלה המקבלות בפרטי.
    ממליצה להגיע לדיאטנית ילדים כדי שתעזור לך.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה וחג שמח

אלה
    09/09/2018

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה לתינוק בין 8 חודשים
    מרינה
    06/09/2018

שלום. אני מאוד דואגת. הייתי נותנת לתינוק שלי בן 8 חודשים סובין של שיבולת שועל.. עכשיו אני קוראת שלא מומלץ . האם לא נגרם לו איזשהו נזק? מה מותר לתת במקום בגיל כזה ? תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סובין

תרצה שני
    06/09/2018

מרינה היכן שילבת את הסובין? ומה המטרה שלך היתה כאשר נתת אותו.
    ההמלצה לא לתת סובין היא כי מערכת העיכול של התינוק רק מתפתחת והוא יכול להעיק עליה. כמו כן יכול לגרום לשובע מוקדם וכתוצאה לאכילה מופחתת.
    אם התינוק שלך לא סבל ממערכת העיכול ואכל טוב סימן שהסתדר. בכל מקרה לא חושבת שנגרם נזק.
    הורידו אותו כרגע. כאשר יהיה גדול יותר ניתן יהיה לחזור ולתת לו לאכול ממנו.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

מרינה
    06/09/2018

תודה. הוספתי פעם פירות, פעם משהו אחר. זה לא היה כול יום. הקפדתי לתת לו גם שתיה אחרי זה וגם להמשיך אוכל כי רגיל. איזו דייסות ניתן לתת במקום ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דייסות

תרצה שני
    06/09/2018

אין צורך בדיסות. בגיל 8 חודשים אוכלים ארוחת פרי+רכיב שומני כמו טחינה/חמאת בוטנים/שקדיה. וארוחת מרק הכוללת ירקות מבושלים ומקור חלבון. בהמשך נוספת ארוחה שלישית עם ביצה, ירקות, גבינה או יוגורט, לחם, טחינה וכדומה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

מרינה
    06/09/2018

תודה רבה . אז בגדול ( חוץ מסובין) אני עושה ככה. עוד למרק מוסיפה קצת פחמימות + 3-4 פעמיים תמ"ל

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מצויין

תרצה שני
    06/09/2018

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה לקטן שלי, קצת מבולבלת
    ל.
    04/09/2018

שלום
    בני בין 7 חודשים והתחלתי איתו טעימות בגיל 5 חודשים באופן רשמי :)
    יש עדיין דברים שלא מסתדרים לי למשל: כמה בפועל נותנים לו לאכול בארוחה? כמות
    האחות בטיפת חלב אמרה לי : כשהוא מגיע ל150 מל מרק ירקות אז להוסיף בשר כלשהו.הוא צריך להגיע ל75 גרם חלבון ביום. זה כמו שתי קציצות. שלי זה נשמע המון לקיבה כזו קטנה.כמובן לא במכה אחת אבל עדיין נשמע לי הרבה.לי אישית זה משביע ומאוד. חמותי ובערך כל הסביבה שלי משגעים אותי להגביר את הקצב ולתת לו לטעום דברים שהוא לטעם אף פעם,דברים מבושלים שלנו, רק טעימה.ואני לא מרשה כי יש לי סדר איתו, כל שלושה ימים מוסיפה לו משהו חדש ובודקת שאין לו תגובות לאוכל החדש. אז רק עכשיו אני עוברת לשלב הטעימות ממש של פירות כי להערכתי כל מה שהכי חשוב היה ליטיום בירקות עשינו ועכשיו עברתי לפירות. אבל מגעים אותי סביבי "נו תני לו את זה ותני לו את זה , את מפחדת ,איזה אשכנזי אמא עושה ממך ...." זה ממש מעצבן אותי ואני לא מרשה לאף אחד לתת לו דברים מבושלים עם תבלינים מלח ועניימים. בשלב הזה לפחות אז היא (חמותי בעיקר) לא מבינה למה אני כל כך מפחדת.אני מסבירה לה שאני לא מפחדת כלל אני פשוט עושה בסדר שנראה לי טוב ,לאט ובטוח, בכיף בלי לחץ, ושאל דאגה כי בסוף הוא לטעום הכל מהכל בעזרת ה'.
    זה מעצבן אותי מאוד כל העקשנות הזו סביב האוכל שלו.כולם מתערבים לי ואני לא אוהב את זה .בעיקר חמותי.שהיא אישה מקסימה ואני בטוחה שזה באמת ממקום טוב אבל אם זה מציק לי היא צריכה להפסיק.
    אז הכמויות מבלבלות אותי: בצרפת למשל (שם נולדתי וגדלתי) אומרים לגבי בשר עד גיל שנה בקושי 40 גרם אז ופה מרגיש לי קצת בלי חוקים בלי הדרכה. בלי שום עזרה ממש אינדיקציה איך להתקדם.פשוט לזרוק למים.
    אני אישית פרפקציוניסטית חייבת הסברים מינימליים ולא קיבלתי כלום בטיפת חלב חוץ מ..." הוא יכל לאכול הכל מהכל חוץ מדבש בוטנים וחלב נגר" אוקיי יופי את זה אני קראתי הרבה פעמים באינטרנט.
    כמויות ? כמה ? מתי? איך? איזה שילובים? באינטרנט יש כאלה שאומרים לא לאכול כרגע ירקות שורש כי המערכת העיכול שלהם עוד רגישה,יש כאלה שאומרים אז אם טוב לו אז תני לו,,, אני דיי בגישה האחרונה לתת לו הכל...אבל בכל זאת אני בעד סדר מסוים.
    תוכלי לעשות לי סדר בבקשה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילת מוצקים

תרצה שני
    04/09/2018

הי, את צריכה להתנהל כפי שמרגיש לך נכון. ואם חשוב לך לעבוד לפי סדר מסויים המשיכי כך.
    לאחר שהוא טעם מגוון פירות טחני לו כמה ביחד והוסיפי רכיב שומני כמו טחינה, חמאת בוטנים (רצוי וממולץ לחשוף בגיל צעיר זה מונע אלרגיה לבוטנים) או שקדיה. הכמות בערך כפית לקערה של פרי טחון. אם עדין לא חשפת לרכיבי השומן הוסיפי במשך 3 ימים את אותו רכיב ובדקי שאין תגובה אלרגית.
    הארוחה השניה היא ארוחת מרק הכוללת ירקות מבושלים ורכיב חלבונים כמו הודו/עוף/דג/עדשים כתומות. אפשר להוסיף למרק גם רכיב פחמימות כמו תפוח אדמה, סולת, פסטה וכדומה.
    הכמות שיש בארוחה של מוצקים מותאמת לילד. יש ילדים שבהתחלה יסתפקו בכמות של 100 כמ"ל ואחרים יאכלו 150. בדקי עם הילד שלך כמה הוא רוצה לאכול. אם סוגר את הפה או מזיז את ראשו סימן שהוא שבע. יתכן גם שינוי ברמת הרעב בין יום ליום.
    מזמינה אותך לקבל את המדריכים החינמים שלי שיעזרו לך. יש מדריך לטעימות מזון ומדריך לאוכל אצבעות. כנסי לאתר שלי "תרצה שני תזונת ילדים" מצאי את המדריך שאת רוצה ומלאי את פרטי המייל שלך. הם יגיעו לשם חינם. בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קודם כל תודה רבה על התשובה המהירה :)

ל.
    04/09/2018

בעיקרון לגבי פירות ,התחיל עם תפוח ואז לתפוח הוספתי אגס, ואחרי 3 ימים רציתי להוסיף בננה.
    האם זה בסדר בצורה כזו או שחשוב לטעום בנפרד את הפרי החדש?
    לגבי הרכיב השומנים אני שמה לו כפית קטנה של בכפית שלו של שמן זית.
    לגבי הכמות הוא אוכל בקלות 180 גרם והוא אף לא מסובב את הראש או מראה סימן שהוא לא רוצה :( אז השאלה שלי היא האם לתת לו עוד יותר עד שבעצם לא רוצה?
    בגדול במהלך היום הוא אוכל כל שעות שעות בערך אין סימנים של רעב לפני לכן בינתיים אני לא הייתי.
    ולגבי החלבון כמה לשים בערך? עוף/ דג/ עד גיל שנה בבקשה
    תודה שוב על העזרה זה בהחלט עזר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אה ואגב

ל.
    04/09/2018

בהחלט אבקר באתר !
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מזה שבוע פתאום מסרבת לאכול שום דבר
    איווה
    28/08/2018

שלום.. אני צריכה את עזרתך .
    הבת שלי בת 6 חודשים וחצי היתה עד לפני שבוע עם תיאבון מצויין . והתחלתי לתת לה טעימות בגיל 4 חודשים.
    היא אוכלת 4 מנות בקבוק ביום של 180 וקצת פירות.
    מזה שבוע פתאום צסרבת לאכול שום דבר בקבו בוכה גם בכפית לא רוצה מה לעשות ...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מסרבת לאכול

תרצה שני
    31/08/2018

ישנם סיבות שונות להפסקת אכילה וירידה בתאבון, זה יכול להיות יציאת שיניים או מחלה. מה שחשוב זה להקפיד שתקבל מספיק נוזלים. להמשיך להציע אוכל בלי לחץ. כאשר תרגיש שרוצה ומסוגלת, תחזור לאכול.
    הרבה בריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביצוע החלפה מסימילאק קומפורט
    נופר גנח
    31/08/2018

היי אני מעוניינת לעבור מסימילאק קומפורט לסימילאק אדוונד לוס איך עושים את זה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר מנוטרימגן לתמ״ל אחר
    ג׳ני
    22/08/2018

לאחר עשר חודשים בהם אכלה בתי נוטרימגן , עשינו בדיקת טסט לאלרגיה לחלב ויצא שלילי ובהנחיית רופא ניתן לתת תמל חלבי.
    הילדה לא מוכנה לאכול משהו אחר חוץ מנוטרימגן ואני בכל זאת מעדיפה להחליף . כיצד ניתן לעשות זאת ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר מנוטרמיגן

תרצה שני
    22/08/2018

אפשר להכין שלושת רבעי כמות נוטרמיגן ורבע כמות תמ"ל חלבי ולערבב. בהדרגה להעלות את כמות החלבי ולהוריד את כמות הנוטרמיגן.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת אוכלת בכמויות קטנות
    רות
    30/07/2018

בת 4 חודשים.נולדה משקל 3085 .כעת 5895. היתה באחוזון 27 בשבוע אחרון ירדה לאחוזון 25. ינקה עד גיל חודשיים ואז אכלה חלב שאוב +נוטרילון. בשבועיים אחרונים מסרבת לחלב השאוב אוכלת רק נוטרילון.אכלה כבר בכמויות של עד 150 -120 בארוחה. מזה שבוע וחצי ירדה בכמויות ואוכלת רק 80 בארוחה. ממש לא מגיעה לכמויות המומלצות בגילה.ניסינו לרווח לה יותר בן הארוחות אך למרות זאת עדיין אוכלת בכמות קטנה.לציין שניסיתי לתת לה לפני שבוע טעימות של בננה אך היפסקתי כיון שהאוכל הבסיסי שלה עדיין לא מבוסס והשינוי בכמויות החל מאז. אני חוששת שאם תמשיך לאכול כמויות קטנות כאלו היא תרד עוד באחוזונים. לציין שהתינוקת חייכנית רגועה ומתפתחת היטב.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן שנה בעייתי באכילת מוצקים
    חגית
    26/07/2018

היי בני בן השנה מפותח יפה לגילו ללא בעיות התפתחותיות מתיישב לבד נעמד לפרקי זמן קצרים לבד נותן כמה צעדים לבד. מכניס ידיים וצעצועים לפה מחזיק בקבוק לבד (אבל רק במצב שכיבה או חצי ישיבה כמו בעגלה)מכניס ומוציא לבד מוצץ מהפה . שוקל 10.100
    ניזון בעיקר ממטרנה אוכל גרברים ומעדנים וחטיפי אורז
    הוא לא מצליח לאכול נורמאלי ארוחת מוצקים
    הוא מתייחס לאוכל כנישנוש ולא כאוכל
    ניסיתי לתת לו לאכול עצמאית מכניס לפה אבל שוב אוכל את זה כמו נשנוש אין שם אכילה של שובע
    יש לו כבר 4-5 שיניים (חדות נתן לי ביס יום אחד)
    ניסיתי לתת טחון פעם הוא זורם על זה ופעם לא..
    הילד לא נמצא במעון יכנס רק בספטמבר
    רוב היום ניזון ממטרנה מעדנים גרברים ופה ושם מנשנש אוכל שלנו . אני לא מפסיקה להציע לו
    הוא לא מסרב להכניס לפה יש דברים שהוא מכניס וכאילו רק טועם ומנשנש אבל לא אוכל
    ויש דברים שהוא מכניס לפה מגלגל את המאכל בפה מוציא לשון החוצה ועם הידיים מוציא מהלשון את חתיכות המזון
    מה אפשר לעשות? אני כבר ממש אובדת עיצות..
    חשפתי אותו למוצקים מגיל 4 חודשים ונשארנו באותו המקום. אשמח לעיצה ותובנה
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנה בעייתי עם מוצקים

תרצה שני
    27/07/2018

חגית שלום,
    העובדה שבנך מכניס מיוזמתו משחקים ומאכלים לפה מעודדת, ומרמזת שבעזרת הדרכה תוכלו להתקדם לאכילת מוצקים של ארוחה שלמה.
    לא ניתן לעשות הדרכה כזו ברשת. ממליצה להגיע לדיאטנית ילדים שתעזור לכם.
    אני עורכת הדרכות כאלה באמצעות הסקייפ. אם את מעוניינת בפרטים התקשרי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר מתמל חלבי לתמל צמחי
    עינב
    25/07/2018

שלום, בני בן חודשיים ושלושה שבועות מעוניינת לדעת האם זה בסדר לעבור לתמל צמחי? אכל במשך חודשיים וחצי נוטרילון קומפורט שעשה ךו רע מאוד ומאז נוטרילון רגיל...כל הזמן הזה מהיום שנולד הילד לא מפסיק לצרוח ולהתפתל מכאבים..עושה קקי פעם בשלושה ימים בערך...כל היום על הידיים . בערך 20 שעות ביום עם בכי ועל הידיים. לא מוכן עגלה ולא כלום...האם זה בסדר לעבור לצמחי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר לתמ"ל צמחי

תרצה שני
    25/07/2018

עינב שלום,
    עד גיל חצי שנה בישראל ההמלצות הן שמעבר לתמ"ל צמחי יעשה בהנחיית רופא הילדים. לכן אני ממליצה להגיע לרופא הילדים שלכם, לתאר לו את הקשיים ולהתלבט בנושא איתו.
    הרבה בריאות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אינפמיל ar ועצירות לבת חודשיים
    ליאור
    19/07/2018

היי, בת חודשיים אובחנה עם לרינגומלציה (חוסר בשלות של מיצרי הקול) ועקב רפלוקס קל שהחמיר את זה עברנו לאינפמיל ar. הכל טוב ויפה ורגוע אבל (!) אחרי כחמישה ימים יש לי תחושה שהיא לא נינוחה והיציאות שלה קשות עד לא יוצאות.. מה עושים?
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אינפמיל AR

תרצה שני
    19/07/2018

ליאור שלום,
    בתיאום עם דיאטנית ילדים או רופא הילדים ניתן לעבור למוג אחר של תמ"ל המיועד לבעית רפלוקס.
    יתכן ומותג שונה לא יגרום לעצירות. אם הבעיה נמשכת הגיע לרופא הילדים ותייעצי איתו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מספר שאלות לגבי תינוק בן 8 חודשים
    שירה
    11/07/2018

היי, אשמח אם תוכלו לענות לי על מספר שאלות לגבי תינוק בן 8 חודשים.
    1. התינוק שלי מסרב לאכול מרק ירקות שאני מכינה לו. ניסיתי ירקות מעורבים, ניסיתי מרק בטטה, מרק אפונה. מסרב בתוקף. מה עושים? מה יכול לפצות על היתרונות הבריאותיים שבירקות? ( לפעמים מסכים לאכול קצץ אבוקדו עם גבינה). פירות אוהב מאוד. ( ביססתי קודם ירקות והייתה תק' שאכל ופתאום הפסיק).
    2. האם מותר לתת מעדן סויה בטעם שוקולד?
    3. קניתי לו יוגורט יווני טבעי ואני מוסיפה לו כף של סירופ מייפל טבעי ( כמובן שלא אוכל אם לא מוסיפה מייפל).
    4. מוסיפה לו חצי כפית ממרח שקדים טבעי פעם ביום למטרנה,האם בסדר?

תודה מקרב לב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב כמה סוגי תמל
    מריה
    28/06/2018

שלום רב, תינוק בן 3 חודשים, הייתי רוצה בבקשה לדעת האם זה בסדר לשלב כמה סוגי תמל. יש לו רפלוקס, אני רוצה להשאיר אותו עם התמל של הרפלוקס (או לשנות לתמל רפלוקס אחר) ובנוסף בין ארוחחה לשניים הוא מקבל תמל שלב אחד. הייתי רוצה לנסות את בתמל עם הרכיב הלדש שיצא של חברה אחת ורפלוקס להישאר של חברה אחרת. האם מומלץ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שילובי תמ"ל

תרצה שני
    28/06/2018

שלום מריה,
    באופן עקרוני ניתן לשלב סוגי תמ"ל שונים בארוחות שונות, יתכן ושילוב כזה יגרום לפעילות מעיים מוגברת וחוסר שקט כי המעיים ידרשו להסתגל לסוגים שונים של תמ"ל, לכן יש לשים לב לכך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב סוגי תמל

מריה
    28/06/2018

תודה רבה על התשובה, האם בפעילות מעיים מוגברת הכוונה היא ליציאות? כרגע הוא עושה יציאה אחת ביום , האם תקין? האם בסופו של דבר אחרי תקופה של שילוב , המעיים אמורים להסתגל?
    בנוסף, אשמח לדעת , ואם אני נשארת על אותה חברת תמל אבל משלבת למשל תמל אנטיריפלוקס 3 ארוחות ועוד 2 ארוחות שלב 1?
    ודבר אחרון, האם שמן דקל בתמל באמת גורם לאי ספיגת סידן וצפיפות עצם נמוכה והאם זה קריטי סירופ גוקוז בכמות של 3.3 ל-100 מיל בתמל?
    תודה רבה מראש
    מריה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב סוגי תמ"ל

תרצה שני
    28/06/2018

כמות היציאות משתנה בין 1-3 לתינוק שאוכל תמ"ל זה תקין.
    ניתן לשלב תמ"ל אנטירפלוקס ובארוחות אחרות תמ"ל רגיל.
    כל חברות התמ"ל קיבלו אישור משרד הבריאות לשיווק התמ"ל שלהן. בכל מותג יש יתרונות וחסרונות ולא אכנס לפרטים לגבי כל סוג בנפרד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב תמל

מריה
    28/06/2018

תודה רבה, אני מבינה. האם בכל זאת יש עדיפות לשלב מאותה חברת תמל? או שזה לא ממש משנה אם אני משלב רק עוד ברבוק או שניים מתמל אחר?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מס שאלות לגבי מוצקים
    לילך
    20/06/2018

שלום ..איזה פורום נפלא
    בני בן 4 וחצי חודשים , התחלתי טעימות ,יש לציין שהתינוק מאוד התלהב מהטעימות וזה זרם טוב .. טעם בטטה , גזר , תפוח אדמה , קישוא , סלק..ובפירות טעם בננה תפוח אגס וגם טחינה גולמית , ובכן יש לי מס שאלות
    1. איזה עוד פרי אפשר להציע לו לטעימה בשלב זה ?
    2 אפשר כבר לתת לו מנה של ירקות /פירות ? ואם לא אז כמה כפיות בשלב זה ?
    3. כשאני מכינה מרק ירקות מה עדיף להקפיא למנות , או לשים במקרר למשך 3 ימים כל פעם ?
    4. מתי אפשר להוסיף עוף למרק ?
    5. כמה זמן עדיף לבשל את הירקות שהערך תזונתי שלהם יישאר ?
    סליחה על האורך אשמח לסדר אני אמא טרייה ..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מוצקים

תרצה שני
    24/06/2018

לילך שלום,
    1ׂ. אפשר לתת טעימה של שזיף, מלון ואבטיח. פירות טרופיים עדיף לדחות לשלבים בהם הארוחות כבר מבוססות מחשש לתגובה אלרגית.
    2. עד גיל חצי שנה נותנים עד 2 כפיות ביום ולא יותר. זה רק טעימה ואינו נועד להחליף אכילה.
    3. אפשר להקפיא אם התבשיל אינו כולל תפו"א.(הם משנים מרקמם לאחר הקפאה). ולהפשיר לפי הצורך.
    4. במסגרת הטעימות אפשר לנסות מעט עוף במרק
    5. מבשלים את הירקות עד שהם רכים. הרכיב העיקרי שיורד הוא ויטמין C שנהרס בחום. אותו ממילא לא מקבלים מירקות מבושלים.
    עוד מידע על שלב זה את מוזמנת לקבל מהמדריך שלי לטעימות מזון.
    את יכולה להכנס לאתר שלי :תרצה שני תזונת ילדים.
    חפשי שם בוקסה עם שם המדריך לטעימות מזון, מלאי את פרטיך והוא יגיע חינם אליך למייל.
    בהצלחה ובהנאה מהשלב הזה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות באכילת תמ"ל לתינוקת בגיל חודש וחצי
    פנינה
    20/06/2018

שלום
    התינוקת שלי בת חודש וחצי היתה אוכלת בממוצע בין 90-100 מ"ל לארוחה 7 פעמים ביום. בימים האחרונים מסרבת לאכול. במהלך הארוחה מפסיקה לאכול אחרי 70, 80.
    שמתי לב כשהיא אכלה היא השמיעה קולות כאילו מתאמצת להוציא חלב מהבקבוק. החלפתי לה את הפיטמה למס' 2 אך היא עדיין אוכלת את הכמויות שציינתי. אני גם מפחדת שתשתנק באמצע
    מה בדיוק הבעיה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלשולים לאחר אכילת מוצקים
    אני
    20/04/2018

שלום הבן שלי בן חצי שנה התחלתי טעימות לפני חודש וחצי שמתי לב שאחרי טעימות של פירות או ירקות הילד משלשל ולא ייחסתי לזה חשיבות כי חשבתי שהמערכת העיכול שלו מנסה לאט לאט לעכל וגם שהוא היה איתי בבית לפני חודש הכנסתי אותו לתינוקיה ושם התחילו לתת לו קצת פירות והוא התחיל לשלשל וגם בבית שהוא מקבל כמה כפיות של מרק טחון גזר בטטה וקישוא יש לו י יציאות של שלשול מה עליי לעשות? בגן חשבו שזה וירוס והתעקשתי שאין לו ואז התחלתי לקשר בין האוכל שאני נותנת לו בבית שזה המרק הטחון או בננה תפוח אגס. האם זו אלרגיה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלשולים לאחר אכילה של מוצקים

תרצה שני
    06/06/2018

קשה להעריך מה הסיבה לשילשול והאם זה חלק מתהליך התרגלות של מערכת העיכול. אם התופעה נמשכת, מומלץ להגיע לדיאטנית ילדים לייעוץ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה