פורום תזונת תינוקות - יש לך שאלה?

פורום תזונת תינוקות עוסק בנושא תזונת תינוקות, תזונה,אוכל לתינוקות, מזון לתינוקות, עצירות תינוקות, שלשולים אצל תינוקות, משקל תינוקות, תחליפי חלב,חלב אם, תינוקות ועוד.

מנהלי הפורום

דפנה רון
תרצה שני
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מס שאלות לגבי מוצקים
    לילך
    20/06/2018

שלום ..איזה פורום נפלא
    בני בן 4 וחצי חודשים , התחלתי טעימות ,יש לציין שהתינוק מאוד התלהב מהטעימות וזה זרם טוב .. טעם בטטה , גזר , תפוח אדמה , קישוא , סלק..ובפירות טעם בננה תפוח אגס וגם טחינה גולמית , ובכן יש לי מס שאלות
    1. איזה עוד פרי אפשר להציע לו לטעימה בשלב זה ?
    2 אפשר כבר לתת לו מנה של ירקות /פירות ? ואם לא אז כמה כפיות בשלב זה ?
    3. כשאני מכינה מרק ירקות מה עדיף להקפיא למנות , או לשים במקרר למשך 3 ימים כל פעם ?
    4. מתי אפשר להוסיף עוף למרק ?
    5. כמה זמן עדיף לבשל את הירקות שהערך תזונתי שלהם יישאר ?
    סליחה על האורך אשמח לסדר אני אמא טרייה ..

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיות באכילת תמ"ל לתינוקת בגיל חודש וחצי
    פנינה
    20/06/2018

שלום
    התינוקת שלי בת חודש וחצי היתה אוכלת בממוצע בין 90-100 מ"ל לארוחה 7 פעמים ביום. בימים האחרונים מסרבת לאכול. במהלך הארוחה מפסיקה לאכול אחרי 70, 80.
    שמתי לב כשהיא אכלה היא השמיעה קולות כאילו מתאמצת להוציא חלב מהבקבוק. החלפתי לה את הפיטמה למס' 2 אך היא עדיין אוכלת את הכמויות שציינתי. אני גם מפחדת שתשתנק באמצע
    מה בדיוק הבעיה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלשולים לאחר אכילת מוצקים
    אני
    20/04/2018

שלום הבן שלי בן חצי שנה התחלתי טעימות לפני חודש וחצי שמתי לב שאחרי טעימות של פירות או ירקות הילד משלשל ולא ייחסתי לזה חשיבות כי חשבתי שהמערכת העיכול שלו מנסה לאט לאט לעכל וגם שהוא היה איתי בבית לפני חודש הכנסתי אותו לתינוקיה ושם התחילו לתת לו קצת פירות והוא התחיל לשלשל וגם בבית שהוא מקבל כמה כפיות של מרק טחון גזר בטטה וקישוא יש לו י יציאות של שלשול מה עליי לעשות? בגן חשבו שזה וירוס והתעקשתי שאין לו ואז התחלתי לקשר בין האוכל שאני נותנת לו בבית שזה המרק הטחון או בננה תפוח אגס. האם זו אלרגיה ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שלשולים לאחר אכילה של מוצקים

תרצה שני
    06/06/2018

קשה להעריך מה הסיבה לשילשול והאם זה חלק מתהליך התרגלות של מערכת העיכול. אם התופעה נמשכת, מומלץ להגיע לדיאטנית ילדים לייעוץ.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כפית מדידה של נוטרמיגן
    צליל
    14/05/2018

לאחר תגובה קשה למטרנה הרופאה הביאה לנו דוגמית של נוטרמיגן. לא צורפה כפית מדידה ואיני יודעת כיצד להמיר את הכמות לכפית מטבח / כפית מטרנה רגילה (נקייה כמובן). אציין שיש לי גם חצי כפית שמטרנה שלחו לי פעם.(האם היא מתאימה)
    כמה כפיות כאלו צריך לשים ב60 מל?
    אשמח לעזרה בעניין.
    תודה !

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נוטרמיגן כפית מדידה

תרצה שני
    06/06/2018

יש לפנות לשרות הלקוחות של החברה ולקבל מהם הנחייה בהתאם.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מרק ירקות קפוא - האם תקין
    אור
    29/04/2018

אני נוהגת להכין מרק ירקות עם/בלי עוף בכמות גדולה, טוחנת, מחלקת למנות, ומקפיאה.
    כמובת שמספיקה לשבוע בערך.
    מוציאה מהמקפיא ערב לפני למקרר ובבוקר מפשירה מחוץ למקרר עד לשעת האכילה.

האם תקין?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הקפאת מרק ירקות

תרצה שני
    06/06/2018

תקין לגמרי. הדבר היחיד שכדאי לשים לב אליו הוא תפוחי האדמה. הקפאה של תפוח אדמה מבושל והוצאה שלו משנה את מרקם תפוחי האדמה ולפעמים זה משפיע על כל המרק.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן 7 חודשים - מוצקים
    חן
    23/04/2018

בני בן 7 חודשים החל לאכול מוצקים קצת באיחור (בגללי, לא התפניתי לזה...) והחל בטעימות רק לפני שבועיים בערך.
    עד אז אכל 4 בקבוקי סימילאק ביום - 210 מ"ל כל אחד.
    היום אני מחליפה לו בקבוק אחד במנה ירקות (בלי עוף או בשר) או פירות טחונים.
    לפעמים לא מסתדר לי והוא ממשיך לאכול 4 בקבוקים ביום בלי שום ארוחה מוצקת.

1. האם זה בעייתי שאני לא מקפידה על ארוחת מוצקים יום ביומו ובגילו ישנם עדיין ימים בהם הוא אוכל רק סימיליאק?

2. יש לי בעיה עם הפירות-
    נראה שהוא ממש לא אוהב. ניסינו עד כה -אגס, תפוח, תמר, מלון - גם מעורבבים וגם בנפרד והוא אוכל, אבל נראה לי שהוא אוכל רק מרעב ולא כי באמת טעים לו
    הוא כן פותח פה אבל עושה פרצופים ועולה לו רפלקס הקאה.
    ישנם רגעים שנראה לי שהוא ממש סובל!
    אפשר לוותר על פירות?
    מה לעשות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אכילת מוצקים אצל בן 7 ח'

תרצה שני
    06/06/2018

בגיל 7 חודשים אנחנו מעוניינים לייצר ארוחת מוצקים אחת לפחות. לכן אני כן ממליצה לייצר זמן לארוחה זו ולהתארגן בהתאם.
    לגבי הפירות נסו לתת את הפרי שקל ללעיסה ורך כאוכל אצבעות. למשל בננה, אבטיח ומלון.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כמות אוכל לתינוק בן 4.5 חודשים
    עדית
    05/05/2018

היי.
    הבן שלי בן 4.5 חודשים, שוקל 7.300 וגובה 63 ס"מ.
    אוכל נוטרילון AR עקב ריפלוקס ברמה הנמוכה ביותר,נדיר שפולט וגם אם פולט אז לא נראה שסובל.
    היום הוא אוכל 210 מ"ל ולאחרונה דורש 5 בקבוקים ביום.
    האם תקין? נורמלי? או שכדאי להחליף תמ"ל?
    לפי האחוזונים הוא ב 59% מבחינת משקל...
    אודה לייעוץ או הכוונה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• משהו נוסף

עדיתוש
    05/05/2018

הפליטות הן בכמות קטנה, ישן לילה שלם בין 8-10 שעות.
    שוב, המון תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בת שנה וחודש - דג על האש
    אלינה
    16/04/2018

שלום, האם מותר לבת שנה וחודש באופן חד פעמי לאכול דג על האש (מהמנגל)? ובכלליות מוצרים על האש? (חציל ועוד)
    חד פעמי, פיקניק.
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• על דגים לתינוקות ולפעוטות

דפנה רון
    16/04/2018

אלינה שלום

דגים הם מקור מצויין לחלבון, לויטמינים, למינרלים ולחומצות שומן שחלקן מסוג אומגה 3.
    בהשוואה לבשר, הם קלים יותר לעיכול ומתאימים לאכילה לתינוקות ולפעוטות.
    למה לשים לב?
    1) דגים גדולים כגון: כריש (Shark), חרב (Swordfish), מקרל גדול (King mackerel), ליבנה (Tilefish), טונה לבנה (טונה אלבקור) העלולים להכיל כספית ברמה גבוהה. הטונה בקופסאות שימורים בארץ היא טונה בהירה ולא לבנה.
    2) לקרוא על הסימון התזונתי שמדובר ב100% דג.
    3) להקפיד לבדוק שאין עצמות - למשש בידיים שטופות לפני שנותנים לתינוק/פעוט.
    4) לא לתת את החלקים השרופים אם הדג נעשה על האש.

חג עצמאות שמח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה נוספת

אלינה
    16/04/2018

שלום דפנה,
    תודה על תגובתך. הדגש היה על מזון שנעשה על האש, דגים בכלליות היא אוכלת.
    אנחנו ההורים לא אוכלים בשר, וכך גם בתנו, תוכלי להמליץ על מזון שכדאי לצרוך ממנו ע"מ לחזק נקודה זו? האם דגים זה מספיק כתחליף לבשר?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תחליפים לבשר

דפנה רון
    16/04/2018

מזון שנעשה על האש- רק להוריד את החלקים השרופים.

אם לא אוכלים בשר וגם לא עופות,
    דגים יכולים לספק חלק מהמרכיבים כמו חלבון וB12, ואז כדאי לשלב עלים ירוקים מבושלים, ביצים, קטניות ודגנים ומחיות אגוזים מסוגים שונים, פסטו מנבטים ומעלים ירוקים מסוגים שונים.
    אפשר גם מוצרי חלב בשביל חלבון ומנרלים.
    ביחד אלו יכולים להחליף בשר.
    יחד עם זאת שימו לב שיכולת הספיגה והניצול של חומרי המזון יכולים להיות שונים בין תינוק אחד לאחר, לכן חשוב לעקוב ולראות שהיא קבלת כל מה שהיא צריכה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• כיצד סופרים כמות תמ"ל שהתינוק אכל
    עודד
    05/04/2018

האם מתייחסים רק לכמות המים או למים + האבקה?
    כלומר אם יש בבקבוק 120 מים + אבקה זה מגיע ל-140 , נשאר בבקבוק 40 האם אכל 80 או 100?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה

דפנה רון
    16/04/2018

שלום עודד
    מתייחסים לכמות המים עם האבקה (בדוגמה שנתת - מדובר ב140 מ"ל תמ"ל ולא 120)
    במה את נעזר בחישוב?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן שנה ו-3 חודשים לא אוכל גבינות וביצים
    אולה סורין
    15/04/2018

הי,
    אשמח לעצתך לגבי בני, שלמרות ניסיונות חוזרים שלנו, מסרב לאכול גבינות וביצים.
    הדבר היחידי שמסכים זה גמדים בטעמים (תות או בננה) - גמדים גבינה ממותקת אפילו לא מוכן... אנחנו מנסים בהזדמנויות שונות ביצים בכל מיני צורות (קשה מגוררת, חביתה,מקושקשת..) וגבינות (לגבנה, קוטג, צהובה, צפתית וכו') אבל הוא טועם ויורק. מעדנים אחרים חוץ מגמדים האמת לא ניסיתי כי בזמנו כשהסתכלתי על דניאלה למשל ראיתי שיש בזה המון סוכר לעומת הגמדים אז המשכנו עם הגמדים.
    אגב, גם במעון הוא לא אוכל גבינות וביצים.
    השאלה קודם כל כמה זה חמור שהוא לא אוכל גבינות וביצים, ומה היית מציעה לעשות? תודה מראש,

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאינו אוכל גבינות וביצים

תרצה שני
    15/04/2018

אולה שלום,
    גבינות ומוצרי חלב הם מקור לסידן בתזונה. לכן ילש אינו אוכל אותם יש לערוך בירור אם מקבל סידן ממקורות מזון אחרים.
    ניתן להסתדר ללא ביצים בתזונה ולמצוא אלטרנטיבות.
    ממליצה להגיע לדיאטנית ילדים כדי שתוכל להתאים עבורו מקורות חליפים לסידן וכן אלטרנטיבות לביצים בארוחות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חירחורים/ השתנקות בזמן אוכל בתינוקת
    מויאל
    07/04/2018

דר שלום רב ,
    נולדה לנו תינוקת בשעה טובה שבוע 35 , היתה בפגייה
    כרגע עברה לילודים , יש לה תופעה שמעכבת שיחרור מהבית חולים .
    בזמן מתן בקבוק הקטנה משתנקת ומורידה סיטורציה ל85-82
    משלימים לה אוכל בזונדה , בוצע רנטגן ושת תקין , א.א.ג תקין
    נרולוגיה תקין .
    כרגע היא שבוע 37+5 עדיין באותו מצב ייתכן שיפור קל
    אשמח לטיפה אור בנושא , תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סדר יום של הנקה ומוצקים
    ספיר
    19/03/2018

יש לי תינוק בן חצי שנה .. התחלנו לשלב מוצקים ,השאלה היא מהם הזמנים שאני נותנת את המוצקים ביחס להנקה? אני מוצאת את עצמי מניקה לפני האוכל כי הוא כבר לא רגוע, או עייף או רעב מדיי. ובכלל השאלה איך אני מגיעה למצב שהוא לא ירצה הנקה אחרי אוכל...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סדר יום של הנקה ומוצקים בתחילת המעבר למוצקים

דפנה רון
    25/03/2018

ספיר שלום,
    באופן כללי כשאת מניקה יש 2 אפשרויות- האחת לחשוף למוצקים בכל פעם שאת יושבת לאכול ואז הוא מצטרף לארוחות שלך 4-5 פעמים ביום ואוכל כמה שהוא יכול, ובהדרגה יורדת כמות החלב, בהתאם לקצב שמתאים לו.
    אפשרות אחרת היא לתכנן 2 ארוחות (ארוחת פירות בבוקר וארוחת צהריים ) - לתת לו את הארוחה כשהוא מראה סימנים לרעב ראשוני, ואחר כך להשלים בחלב אם.
    כדאי שהמעבר למוצקים יעשה בהדרגה, ובקצב שמתאים לתינוק, ולכן השלימי לו אחרי הארוחה עד שיגיע לכמות גדולה מספיק - כלומר יחליף הנקה בארוחה ובעצמו יוותר על השלמה.
    אם את צריכה להפחית את ההנקה מכל סיבה שהיא, והקצב שבו התינוק שלך עובר למוצקים לא מהיר מספיק, יש דרך לעשות זאת תוך שמירה על קצב המעבר למוצקים שלו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בת 11 חודשים מסרבת לאוכל מוצק
    אני
    24/03/2018

בתי כמעט בת שנה מסרבת בזמן האחרון לאכול את מחית הפירות שלה והמרק. היא אף פעם לא הייתה נילהבת אבל בזמן האחרון זה החמיר. אני משערת שזה קשור במרקם כי אם אני נותנת לה גרבר היא מסכימה יותר בקלות. לגבי ארוחה חמה כגון מרק או קציצות היא מסרבת לי ואני דיי מיואשת איך להמשיך. סימילאק היא שותה בתאבון. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בת 11 שמסרבת לאכול טחון

תרצה שני
    24/03/2018

שלום רב,
    מה קורה עם אכילה של אוכל מוצק שאינו טחון, כאשר אתץ נותנת לה ליד בננה, אבוקדו, בטטה ומאכלים רכים. האם אותם היא אוכלת?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בגיל שנה- האם חלב אם יכול להחליף ארוחה?
    אנונימית
    13/03/2018

שלום רב,
    האם חלב אם יכול להחליף ארוחה?
    כאשר התינוק חולה (עם חום) הוא בעיקר יונק
    ואת המוצקים אוכל פחות
    השאלה היא האם במצבים כאלה הנקה יכולה להיות תחליף לארוחה?

תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם חלב אם יכול להחליף ארוחה?

ענת תבור
    13/03/2018

הי, חלב אם הוא תחליף נהדר לארוחה, לשתיה ולאנטיביוטיקה... זה מה שתינוקות יונקים מעדיפים על פני כל דבר אחר בזמן שהם חולים. אל דאגה, ברגע שהתינוק יתאושש הוא יחזור לאכילת מוצקים. כמובן שיש להיזהר מהתייבשות אבל לצורך זה רק כדאי לעקוב אחרי מתן השתן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בהמשך לאותה שאלה

אנונימית
    13/03/2018

אני צמחונית. האם הרכב חלב האם שלי שונה משל אישה מניקה שואכלת בשר?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בהמשך לאותה שאלה

ענת תבור
    16/03/2018

ההרכב הכללי של החלב של נשים צמחוניות לא שונה משל אוכלות-כל ולכן אין לך מה לדאוג. הדבר היחיד שאת חייבת לבדוק זה האם רמת ויטמין בי-12 שלך מספקת ובמידה ולא, ליטול תוסף להשלמה. בנוסף חשוב להמשיך ולהוסיף ברזל לילד גם אחרי גיל שנה, וזאת ללא קשר להיותך צמחונית אלא כי נמצא שיש שיעורי אנמיה גבוהים בישראל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פרוביוטיקה לתינוקת בת 6 חודשים
    דנה לוינשטיין
    05/03/2018

שלום רב, ביתי בת 6 חודשיים. נכנסה לגן ובגלל שהיא סרבנית בקבוקים התחלנו לתת לה מנת פירות בבוקר ומנת מרק. אני רןאה שקשה לה מאוד לעשות צואה והיא מאוד בוכה. האם ניתן לתת לה פרוביוטיקה? של איזה חברה?
    המון תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פרוביוטיקה לתינוקות

דפנה רון
    06/03/2018

דנה שלום,
    אנחנו לא יודעים מספיק בשביל לדעת עם בטוח לתת פרוביוטיקה לתינוקות. יחד עם זה את יכולה לתת סיבים פרביוטים בתוך התזונה שלה, שמעודדים התיישבות החיידקים הפרוביוטים (בננה, בצל, כרשה, שום). כמו כן מזונות שעברו התססה עם חיידקים לקטובצילים, אשר מעודדים התרבות החיידקים הפרוביוטים, כמו כף מהנוזלים של כרוב כבוש בייתי, לבנה על בסיס יוגורט, יוגורט.
    במקביל תבחני:
    1. האם מקבלת אותה מידה של נוזלים כמו קודם? לפי צבע השתן.
    2. האם כשמציאים לה תמ"ל בכוס, מקל עליה לשתף פעולה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה