פורום תזונת תינוקות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אכילה נכונה, עצירות, שלשולים, משקל, תחליפי חלב, חלב אם, האכלת יתר, טיפות ברזל, מעבר למוצקים ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תינוקת בת 5 חודשים לא אוכלת בבוקר
    קארן
    05/10/2020

הי.אני אובדת עצות. יש לי תינוקת בת 5 חודשים שעושה לי המון בעיות בשבועיים האחרונים עם האכלות.התחלתי טעימות לפני חודש עם פירות ומרק(לא אהבה את זה בכלל אבל התרגלה) והיא מקבלת עכשיו אבל לא כל יום ממש כמה כפיות למנה.בשבועיים האחרונים,היא מסרבת בכל תוקף לאכול את התמ"ל מהשעה 12 בלילה כשהיא אוכלת 150 ועד שעות הצהרים המאוחרות לפעמים 12 או 1 בצהרים.נוצר מצב שהיא לא אוכלת 12 שעות ומהצהרים היא מתחילה לאכול בסדר אבל נרדמת ללילה כבר ב 7 בערב ולכן לא מצליחה לתת לה אפילו חצי מהכמות שהיא צריכה לאכול.
    חייבת לציין שהיא תינוקת בריאה,גדולה וגבוהה מאד ושוקלת 8 קילו וכרגע מצליחה לאכול לאורך כל היום מקסימום 600 עד 700 cc עם הטעימות או בלי.
    היא לא בוכה או מתלוננת,שוט מסרבת לאכול בשעות הבוקר עד הצהרים.
    מה עושים?הרופאה אמרה שזה מצב לא בריא לתינוק לא ללאכול כלכך הרבה שעות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מהנקת לילה לתינוקת בת 10 חודשים
    ורד
    04/10/2020

שלום,
    בתי בת 10 חודשים אוכלת ארוחות מוצקים מלאות ויונקת רק בלילה לאחר שנגמלה מהנקת יום. הבעיה היא שהיא
    היא מסרבת לבקבוק תמ"ל, על מנת לגמול אותה מהנקה בלילה איך אדע שאכלה מספיק ולא מתעוררת מתוך רעב?
    האם ארוחת ערב של ביצה וגבינה מספיקה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• מטרנה אקסטרה קר קומפורט עדיפה ממטרנה רגילה?
    שלי
    27/07/2020

שלום רב, ביתי בת 5.5 חודשים, אוכלת חלב אם וטריליון פפטי גוניור. הילדה סובלת מהרבה גזים וממש לא אוהבת את הנטרליון ולכן אוכלת מנות קטנות (90) הרופאה נתנה לי לנסות מטרנה ספיישל דל לקטוז ונרשמה התלהבות. שאלתי את הנציגות של מטרנה איפה ניתן לרכוש ונאמר לי שהאקסטרה קר קומפורט יותר טוב מהספיישל ואם אין לי בעיה של כשרות עדיף. השאלה שלי, עד איזה גיל מומלץ לתת קומפורט? האם לא כדאי לנסות מטרנה רגילה? ואם כן איך כדאי לעשות זאת, הדרגה פעם ביום ולאט לאט ואם כן איזה כדאי. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• טעימות ראשוניות עדיף מירקות או פירות?
    קרין
    17/06/2020

האם כדאי להתחיל טעימות מירקות או פירות ולמה?

הוספת תגובה

תמונה

• עצירות אצל תינוק בן חודש וחצי
    עדן
    04/06/2020

שלום,
    אשמח בבקשה לעזרה, אובדת עצות.
    בני בן חודש וחצי, סובל מעצירויות שלא בדיוק עצירויות בעצם. כשנולד התחיל לאכול סימילאק, היה מוציא קקי קשה גולות בצבע צהוב, החלפנו לו אוכל למטרנה אקסטרה קר, הקקי המשיך להיות אותו קקי. לפעמים אחרי הקקי הקשה היה יוצא קקי רך. שזה בעצם סותר ומובן שזה לא כל כך עצירות. הרופא לוחץ עלינו לעבור למטרנה צמחית ואני לא כל כך רוצה וגם האחות בטיפת חלב לא מסכימה עם הרופא. התחילו לילד גזים יותר חזקים והחלטנו להחליף שוב אוכל למטרנה קומפורט דלת לקטוז שגם היינו בטוחים שתעזור לעיכול.
    עברו כבר שלושה שבועות מאז אוכל מטרנה קומפורט, עדיין כמובן יש גזים וקקי בהתחלה ראינו שינוי אבל זה פשוט משהו שחוזר על עצמו ונראה כאילו הבעיה לא באוכל אלא בילד.
    הילד עושה קקי אחת ליומיים/ שלושה, מתחיל בקקי קשה, מאדים, בוכה ואז יוצא לו קקי רך ונוזלי כמו שצריך.
    ביציאה באחרונה בכה הוציא קקי קשה וראיתי בקקי פס דם לא ממש בולט, במקרה שמתי לב. הקקי המשיך להיות קשה ולאחר מכן שוב קקי משחתי רך כמו שצריך.
    אני כבר אובדת עצות ולא מבינה איפה הבעיה פה. לפעמים דם מעיד על פיסורה או אלרגיה לחלב, אבל אני לא כל כך מסכימה עם הרופאים ולא חושבת שהילד צריך מטרנה צמחית!
    עם זאת, החלפתי לו לפני שלושה ימים למטרנה צמחית ואין כל כך שיפור, עשה יציאה אחת אך עדיין מלווה בהתאמצות וכאב הוא מאדים מאוד.
    היציאות שלו לא תמיד קשות רק ההתחלתי קשה ואז פתאום יוצאת כמות של רך. מה גם שהצבע של היציאות הפך מצבע חרדלי לצבע ירוק אבל אני מבינה שזה מפני שנפלתי עם ההנקות וכרגע אני יותר עם הפורמולות.
    ממה זה נובע?
    אולי הבעיה שהוא זה ששומר את הקקי בפנים כי בגלל שהוא מדלג יום ולא עושה כל יום אז הקקי מתקשה.
    הרופא שלל פיסורה הוא לא רואה שם פצע רק קצת אדמומיות ונתן לי משחה לאדמומיות.
    אשמח לעצות ועזרה.
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה לתינוקות בת חצי שנה
    דניאל
    19/04/2020

היי, בתי בת 6 וחצי חודשים, ניסיתי לתת לה לבן של ביצה כחלק משלב הטעימות.
    הייתה לה פריחה בכל הגוף..
    האם כדאי לחכות עם החשיפה לגיל מאוחר יותר?
    האם אפשר לתת רק את הצהוב? ואם כן מאיזה גיל?
    מה לגבי חשיפה לבוטנים?
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    תזונה לתינוקות בת חצי שנה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה לתינוק בן שלושה שבועות
    Michal Fitoussi
    18/04/2020

בתי ילדה לפני שלושה שבועות תינוק שהשתחרר במשקל 3.450 ק״ג מבית החולים .
    במשך שבועיים ראשונים משקלו עלה ל4.3 ק״ג עם יציאות מלאות בפיפי וקקי בין 8-10 פעמים ביום כאשר חלק מהיציאות היו בצבע ירוק
    היא מניקה אותו ורק בלילה הוא מקבל בקבוק עם פומולה של סימילאק
    התינוק מאוד סובל מגזים ומקבל ביו גיאה וסימיקול
    התיעצות עם הרופאה נאמר לנו שהוא סובל מהאכלת יתר ויש להגביל אותו כל שלוש שעות 20 דקות האכלה משד אחד
    השאלה האם קיימת האכלת יתר אצל תינוקות דרך הנקה ?
    ואם מספר היציאות הרבות תקין לתינוק בין 3 שבועות ?
    תודה
    מיכל

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת בת 5 חודשים מסרבת לקחת בקבוק ביום
    נטעלי
    22/02/2020

שלום,
    התינוקת שלי מזה מספר ימים אוכלת בכיף את הבקבוקים של הלילה ושל הבוקר, אך לא מוכנה לאכול מהבקבוק במהלך היום. אתמול נתתי לה טעימה של מרק עוף, היא אכלה בכיף ואפילו דרשה עוד. האם ייתכן שנמאס לה מהתמל במהלך היום ומוכנה כבר למוצקים?

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה לתינוק בן שנה
    נורית
    01/01/2020

שלום.גמלתי את התינוקת שלי מהנקה היא בת שנה ואוכלת מוצקים האם יש צורך להוסיף תמל?
    האם רק לפני השינה? היא אוכלת ארוחת ערב ארבע כפות דיסה קווקר.האם זה מספיק ללילה שלם?

לקביעת תור
    סגירה
    תזונה לתינוק בן שנה

הוספת תגובה

תמונה

• מוצקים לתינוק 8 חודשים
    לילך
    04/12/2019

שלום רב
    התינוקת שלי בת 8 חודשים. אוכלת מוצקים מגיל 6 חודשים בערך. השאלה שלי היא האם יש עדיפות לתת קודם ירקות או קודם פירות? כי לפעמים אני בחוץ איתה , נותנת לה בננה ואבוקדו ב12 בערך ואת הירקות נותנת רק בסביבות 17 כשאני בבית. או לחילופין את הירקות ב12 ואת הפירות אחהצ. האם יש חשיבות לכך?
    שאלה נוספת מה הכמות המומלצת לתת לה בכל ארוחה? וכמה זמן מהארוחה להשלים לה עם הבקבוק תמ"ל?
    אודה לתשובתך

לקביעת תור
    סגירה
    מוצקים לתינוק 8 חודשים

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת בת שנה וחודש שמסרבת לאכול אוכל רגיל
    יניב משה
    05/11/2019

שלום,
    הבת שלי בת שנה וחודש ומסרבת לאכול אוכל רגיל(סוגרת את הפה בכוח), היא מוכנה לאכול רק סימילאק מבקבוק עם תוספת של דייסת דגנים של מטרנה,
    מה אפשר לעשות ? האם יש דרך לשכנע אותה לאכול אוכל רגיל(ביצים, קוואקר ירקות ?)?האם יכולה להיות פגיעה בהתפתחות בגלל המזון?

הוספת תגובה

תמונה

• תזונת תינוק בן 9 חודשים
    אביטל
    25/10/2019

לצוות שלום רב !
    בני כיום בן חצי שנה . ניזון מהנקה מלאה ואוכל מוצקים באופן יפה מאוד ממש אוהב .
    עוד מעט אצטרך לחזור לעבודה שהוא יהיה בן 9 חודשים ומנסה מעכשיו להרגיל אותו לתמל... הקטן בשום אופן לא מעוניין להכניס את התמל לפיו ויורק הכל החוצה ..
    ניסיתי דייסת וניל של מטרנה ומטרנה מהדרין . בדייסת מטרנה הוספתי קינמון שיתן עוד קצת טעם והוא לא רוצה ...
    רציתי לדעת
    1. האם זה בעיה לנסות בבקבוק תמל לשים קצת קינמון שיהיה לו יותר טעים? או שזה בעייתי ?
    2. האם עדיין בגיל 9 חודשים חשוב לתינוק לשתות חלב אם אוכל ממש יפה מוצקים ? האם בגיל הזה אפשר לבסס תפריט רק של מוצקים ללא חלב אם או תמל ?
    3. האם בגיל 9 חודשים יהיה ניתן במקום לתת תמל חלב סויה או שקדים או חלב שיבולת שועל של אלפרו שזה על בסיס פרווה ?
    אודה לתובנות
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    תזונת תינוק בן 9 חודשים

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנה וחצי - גמילה מבקבוק
    דיקלה
    08/09/2019

שלום,

בני יהיה בסוף החודש בן שנה וחצי, הוא אוכל 3 בקבוקי תמ"ל, בבוקר 240 מ"ל, אחרי שנת צהריים 210 מ"ל, ולפני השינה 240 מ"ל מעבר לכך אוכל בגן ארוחת בוקר וצהריים מלאים, ובבית ערב.

כאשר הוא קם משנ" צ בגן מביאים לו ישר בקבוק ואחרי בערך שעה וחצי פירות טחונים.

חשוב לציין שבסופ"ש הוא לא אוכל בבית את הבקבוק אחרי שנ"צ.

עוד נאמר לי בגן שלא תמיד נותנים לו את הבקבוק, אך הבקבוק תמיד חוזר ריק, אני לא מרגישה שיש לו צורך בבקבוק, האם כדאי להשאיר או לתת לו את הזמן לוותר עליו לבד?

הוספת תגובה

תמונה

• בן 10 חודשים שלא אוכל בישול
    ר
    05/09/2019

שלום תינוק שנולד פג במשקל קילו תשע מאות. עלה כל חודש קצת במשקל שוקל עכשיו כשהוא בן 10 חודשים 7 קילו . לא אוכל בישול . לא אוכל בישול טחון . רק פירות מעדנים גבינות . כשהוא אוכל כף מבושל הוא מקיא . הרופא נתנה לו ביבי קלורי והוא השמין 450 גרם בשבועיים .מה לעשות שיאכל בישול??????

הוספת תגובה

תמונה

• האם ילדים בגיל שנתיים מזהים בעצמם שהם צמאים ויבקשו לשתות?
    ארתור
    02/08/2019

שלום, ברצוני לדעת האם באמת ילדים בגיל שנתיים אכן מזהים בעצמם שהם צמאים ויודעים לבקש לשתות בעצמם. הנתונים הם כאלה: יש לי בת בת שנתיים שלפני כשבועיים גמלנו אותה מההנקה בכלל, ובמיוחד מהנקה לילית. לפני כן היו לילות שהשכבנו אותה עם סמילק (כ-120 מ"ל), ובלילה היא התעוררה וינקה מהשד, עד שבבוקר הרבה פעמים החיתול היה מלא וכבד. לפני שבועיים הפסקנו לתת לה סמילק וגמלנו אותה מההנקה. אנחנו מציעים לה מים או מיץ מדולל, היא אמנם עושה לגימה פה ושם, אבל אני לא יודע אם זה מספיק בשבילה, ולפעמים נדמה שזה לא מספיק (אוליי אני טועה). החיתול שלה לפעמים כן מלא, אך הרבה פעמים הוא נשאר כמעט יבש. יחד עם זאת היא לא מראה סימני מצוקה כלשהם. לכן השאלה שלי היא כזאת: האם היא באמת יודעת מתי היא צמאה? ואולי כמות הנוזלים שהיא מקבלת אכן מספיקים לה? או שלא? תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה