פורום תזונת תינוקות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו אכילה נכונה, עצירות, שלשולים, משקל, תחליפי חלב, חלב אם, האכלת יתר, טיפות ברזל, מעבר למוצקים ועוד

מנהל הפורום

תרצה שני
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל תרצה שני ללא פרסום בפורום

• האם זה בסדר שאני נותנת טיפות ברזל בשעה ממש לא קבועה במהלך היום?
    יעל
    09/12/2018

לפעמים בוקר לפעמים צהרים וכו'...בגלל שאני מנסה להתרחק ממוצרי חלב.. (קטנצ'יק בן שנה וחודש עם רמת ברזל גבולית נותנים 6 טיפות)

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מועד מתן טיפות ברזל

תרצה שני
    10/12/2018

הי יעל,
    אין בעייה עם מועד מתן הברזל כל עוד הוא מורחק מאכילה של מוצרי חלב.
    נקודה נוספת שכדאי לשים לב היא האם ישנו קושי במערכת העיכול עקב מתן הברזל? אם כן יש להעדיף מתן בבוקר כך שפחות ישפיע על שנת הלילה.
    הרבה בריאות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה!!

יעל
    10/12/2018

איך אדע אם יש קושי במערכת העיכול? לשמחתי לא נראה כאילו יש כאבים אבל...3-4 יציאות ביום זה סביר לגיל שלו? אוכל מוצקים ויונק מס' פעמים בעיקר בלילה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נראה תקין

תרצה שני
    10/12/2018

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת בת 4 וחצי חודשים מסרבת לאכול מבקבוק
    אינה
    06/12/2018

שלום, מבקשת את עזרתך. תינוקת בת 4 וחצי חודשים שעד לפני שבועיים אכלה מצויין סימילאק, פתאום מסרבת לאכול. במעון בקושי מצליחים לשכנע אותה לאכול בבוקר ובשעה אחד 150 CC, ואני בבית לא מצליחה. למשל היום, לא אכלה כבר 9 שעות. ישנה המון. אתמול ושלשום עוד הצלחתי להאכיל אותה על נדנדה והיום שום דבר לא עוזר. היא בוכה כשרואה בקבוק או טיפה אחת של חלב נכנסת לפה. האם כדאי להחליף את החלב? מה לעשות? מפחיד...

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת שמסרבת לאכול

תרצה שני
    07/12/2018

ללכת להתייעץ עם רופא במיידי. חשוב לשים לב שאינה מתייבשת, שאכן יש 5-6 חיתולים רטובים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למנוע האכלת יתר של תינוקת
    הודיה
    04/12/2018

שלום,
    אני שואלת לגבי בתי שהיא בת חודש וחצי. היא נולדה במשקל נמוך 2.150 בגלל בעיה בשליה. היא עולה יפה במשקל ובשקילה של גיל חודש הגיעה ל-3 קילו. אני מתקשה לדעת מהי כמות האכלה נכונה. היא מקבלת בשלב זה חלב אם בבקבוק בתקווה שאמשיך לשאוב כמה שיותר. בהמשך תקבל תמ"ל. קראתי שבתמל וגם במקרים של ילדים שנולדו במשקל נמוך יש חשש להשמנת יתר בגלל האכלת יתר. אני חוששת שזה מה שקרה עם בתי הבכורה שנולדה פגית בשבוע 35 משקל 2.450 וניזונה רק מבקבוקים ובעיקר תמ"ל. אני זוכרת שהיא הגדילה כמויות מאוד מהר והיתה אוכלת הרבה בקבוקים לפעמים פחות מ-3 שעות אלא אחרי שעתיים-שעתיים וחצי. בגיל 3 חודשים נראתה בת 5 חודשים והגיעה לאחוזון 70-80, בשלב מסוים בגיל שנתיים בערך גם ל-90.
    איך יודעים כמה לשים בבקבוק? אני מאכילה בצורה של האכלה תומכת הנקה אבל עדיין מבולבלת לגבי כמות האכלה נכונה לפי משקל/גיל. הנוסחה של המשקל הידועה לא הגיונית בעיניי. לפי נוסחה זו היא צריכה לאכול מעט כי היא במשקל לידה (3 קילו) ומצד שני כבר עבר חודש וחצי מהלידה. כרגע מקבלת 70 אבל אני חושבת שזה עומד לעלות מהר ל90. אני לא רוצה להאביס אותה ולגרום להרחבת קיבה. מה הדרך הנכונה לדעת כמה תינוק צריך לאכול ומה הדרך הנכונה להאכיל כדי לא להגיע להרחבת קיבה והשמנת יתר.
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האכלת תינוקת

תרצה שני
    04/12/2018

הודיה שלום,
    כמות האוכל נקבעת על ידי התינוקת. יש לשים לב אם היא מוציאה את הפטמה מהפה או מפסיקה לשאוב חלב מהבקבוק, סימן ששבעה ויש להפסיק האכלה. הכמויות יכולות להיות שונות בין ארוחה לארוחה וגם בין יום ליום. במקביל יש לשים לב לסימנים שהיא רעבה כמו הכנסת היד לפה, חיפוש עם הפה אחר פטמה ובכי. ולהאכיל בהתאם.
    אם את לא בטוחה שאת פועלת נכון אני ממליצה להגיע לדיאטנית ילדים שתנחה אותך. יש כאלה גם בקופות החולים.
    בהצלחה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 15 ח' אוכלת בלילה
    נורית
    29/11/2018

שלום,
    בתי בת 15 חודשים אוכלת בקבוק פעמיים בלילה כל לילה. היא מסיימת בקבוק מלא ונרדמת מעט אחרי שסיימה, ולכן אני חושבת שבאמת מדובר ברעב ולא בהרגל להירדם עם בקבוק (היא לעולם לא נרדמת תוך כדי אכילה). אני מבינה שצריך להעלות את כמות האוכל במשך היום ותוך כדי כך להוריד את ארוחת הלילה, אבל אני לא יודעת איך לעשות את זה? אני לא רוצה למנוע ממנה אוכל כשהיא רעבה בלילה ולתת לה לבכות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה בלילה

תרצה שני
    29/11/2018

נורית שלום, החל מסביבות גיל שנה מערכת הרעב/שובע של תינוק הופכת להיות ממערכת של שעות למערכת של יממות. כלומר מה שהילד אוכל במהלך היום אמור לאפשר שנת לילה ללא צורך באכילה. לא ניתן להעריך מה קורה עם בתך במשך היום במסגרת הזו. מה גם שאם היא אוכלת בקבוקים בלילה מן הסתם זה גורם שפחות רעבה במשך היום ולכן צריך לשבור מעגל זה.
    ממליצה להגיע לדיאטנית ילדים שתעזור לך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפחתת תמ"ל ועידוד מוצקים
    מורן
    09/11/2018

בת שנה, קטנטונת במשקל (8 ק"ג).
    אוכלת 3 ארוחות מוצקים ביום, עדיין בתהליך לבסס ארוחה רביעית.
    אוכלת בקבוקי תמ"ל בבוקר לפני הגן, לפני השינה, בלילה (לא ישנה עדיין רצוף) ולפעמים בגן, כלומר 3-4 בקבוקים.
    האם זה תקין בשלב הזה בגיל שנה?
    קצת מתוסכלת מהמצב... כיצד ניתן לעודד עוד לאכול ארוחות מוצקים ולרדת לאט לאט מהתמל?
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפחתת תמ"ל

תרצה שני
    09/11/2018

בגיל שנה נשאף שיהיו כשתי בקבוקי תמ"ל ביום כאשר עיקר האוכל הינו אוכל מוצק. מאחר ואצל בתך זה אינו המצב ואת מספרת שמשקלה גם נמוך ממליצה להגיע לדיאטנית ילדים (בקופה או פרטית), כדי לקבל הדרכה איך לעזור לה ולכם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כולסטרול גבוה לתינוקת בת שנה
    הילית
    07/11/2018

שלום,
    בעקבות שבירת אחוזונים נשלחנו לבדיקות דם לילדה בת שנה. בין ההנקה האחרונה לבדיקת הדם עברו 5.5 שעות. בבדיקה יצא כולסטרול 199
    הילדה יונקת הרבה ואוכלת מוצקים כ3 ארוחות ביום. אני לא נותנת לה חטיפים או מתוקים ושמתדלת שהאוכל יהיה מגוון. מה המשמעות של כולסטרול גבוה ככ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כולסטרול גבוה לתינוקת

תרצה שני
    09/11/2018

לא ברור למה בדקו כולסטרול לתינוקת. אין משמעות לבדיקה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת בת 3 שבועות
    שירן
    04/11/2018

שלום
    האם הגיוני שתינוקת אוכלת בגיל הנל בקושי 60 מל
    יכול להיות משהו מפריע לה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כמות תמ"ל

תרצה שני
    04/11/2018

שירן שלום,
    ההסתכלות היא על כמות התמ"ל היומית ולא לפי ארוחה. ובמקביל על הילדה אם היא חיונית ויש לה מספיק חיתולים רטובים ביום (לפחות 5) סימן שאוכלת מספיק עבור עצמה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת בת 3 שבועות

שירן
    05/11/2018

כמה נחשבת כמות תקינה ליום?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ליחה וכאבי אוזניים ממטרנה חלבית
    יונה
    01/11/2018

שלום, ביתי בת שנה ינקה עד לפני חודש, קטנה לגילה (7.7 ק"ג), אוכלת בעיקר פירות, ירקות מבושלים ממש לא אוהבת. אני מוסיפה לה מטרנה חלבית שלב 2 כדי שתגדל ותתחזק. יש לה הרבה כאבי אוזניים וגם דלקות. וגם הרבה שיעול עם ליחה. לאחרונה הייתה גם עם חום, והורדתי לה את המטרנה והגברתי פירות טחונים, והיה שיפור. כשהחזרתי את המטרנה מיידית- כאב אוזניים וליחה מרובה.
    מתלבטת מה לעשות עכשיו לעבור לצמחי? מבינה שהוא גם לא בכי בריא ויכול להוביל לאלרגיות.
    האם מטרנה דל-לקטוז יכול לעזור במקרה כזה?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גבינה לבנה סויה לילד בן 3
    שיר
    25/09/2018

האם יש חשש במתן גבינה לבנה סויה או כל מוצר סויה לילד בן 3? אני מדברת על ההיבט הבריאותי. כמובן שהוא צורך גם מוצרי חלב רגיל.
    האם שימוש בסויה מומלץ? האם יש השלכה בריאותית כלשהי לשימוש בו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מוצרי סויה

תרצה שני
    25/09/2018

שיר שלום,
    בעבר בעקבות מחקר מאד לקוי היתה סברה שלא מומלץ לאכול מוצרי סויה.
    היום ההמלצות הם לעודד אכילה של מוצרי סויה. ילד בן 3 שנים יכול לאכול עד 2 מנות ביום של מוצרי סויה.
    לגבי גבינות הסויה, הבעיה יותר בתוספים שמוספים להם כמו מיצבים וחומרי שימור. ולכן אני פחות בעד גבינות סויה. ויותר בעד אדממה, חלב סויה וטופו.
    הרבה בריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• וואלה צודקת...לא חשבתי על זה אף פעם

L.
    28/09/2018

תודה רבה וחג שמח!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה בקבוקים מוצקים ועוד
    L.
    26/09/2018

שלום
    3 שאלות ברשותך :)
    בני בן 8 חודשים, והשבוע היה חולה מסכן...חשד לדלקת ריאות.נוראי .!הוא מן הסתם איבד תאבון אבל עכשיו אנחנו ביום הרביעי של האנטיביוטיקה וברוך ה' יש שיפור הבריאות אך מבחינת אכילת בקבוקים הוא עדיין לא אוכל הרבה .
    אני מציינת שהפסקתי לו כמה ימים מוצקים כי היה לו גם עצירות על הדרך ..ממש הכל במכה אחת. אז נתתי לו בקבוקים .בדרך כלל יש לו שלושה בקבוקים ו2 ארוחות מוצקים - מרק ירקות בין 160 ל180 גרם
    ופירות אותו דבר בין 160 ל180 גרם.+ 3 תמל.
    יכול להיות שעדיין זה קשור לזה שלא הרגיש טוב? או קשור למשהו אחר לדעתך?
    2- כשנותנים לתינוק אנטיביוטיקה ,לא אמורין לתת לו גם פרוביוטיקה??? כמו אצלנו המבוגרים??
    3- מתי נותנים אוכל עם פטמה מספר 2. הוא בן 8 חודשים ועדיין שותה עם 1 כי עד עכשיו זה לא הפריע כך נראה לי.
    אשמח לעזרה בבקשה.תודה לך

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה לאחר מחלה

תרצה שני
    27/09/2018

שלום,
    החזרה לאכילה לאחר מחלה לוקחת לפעמים מספר ימים. אני מאמינה שהוא יאכל כמה שמרגיש שהגוף שלו זקוק ובהתאם לרעב שלו.
    אפשר לתת פרוביוטיקה , אך רצוי שזה יהיה באישור ובהמלצת רופא הילדים.
    אפשר לנסות לעבור לפטמה מספר 2, ולבדוק שקצב האוכל שיוצא תואם את קצב יכולת האכילה שלו ושהוא לא משתנק מכך שהקצב מהיר מדי.
    הרבה בריאות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צדקת הוא באמת אוכל יותר עכשיו ...תודה לאל

L.
    27/09/2018

לגבי הפטמה מספר 2 לפי מה עוברים אליה לא ההבנתי? כי מספר 1 לי היה נראה בסדר עד עכשיו,הוא מסיים את כל הבקבוקים,לא עצבני לאחר מכן או במהלך ההפסקה אוכל (לא בזמן שלא מרגיש טוב כמובן) אז האם בכל זאת יש טעם לעבור?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר לפטמה

תרצה שני
    27/09/2018

אין חובה לעבור. זה תלוי כמה זמן לוקחת ארוחה. אם רואים שלוקח לו הרבה זמן לסיים בקבוק והוא מתעצבן מכך, ניתן לעבור. אם חושבים על כך פיטמת השד נשארת כל הזמן באותו הגודל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 10 חודשים לא אוכלת מוצקים
    אלה
    09/09/2018

שלום רב,
    ביתי בת 10 חודשים מעדיפה הנקה על פני מוצקים. מסרבת לאכול או אוכלת ממש מעט ומחכה להנקה. גם אם נמצאת עם אחרים יכולה לאכול מעט עד שאגיע ואז לינוק.
    בגן אמרו שאכלה טוב פירות, מרק ודייסת גם וגם אחר הצהריים אבל בחופשה מהגן חלה התדרדרות והיא לא מוכנה לאכול כמעט כלום.
    יש לציין שהיא מאוד קטנה נולדה אחוזון 15 ועכשיו שברה אחוזונים ל3%.
    מה אפשר לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילת מוצקים

תרצה שני
    09/09/2018

אלה שלום,
    כל ירידה באחוזוני המשקל כפי שאת מתארת יש להגיע לדיאטנית ילדים כדי שתוכל לקבל את כל המידע הדרוש לייעוץ איך ניתן לעזור ולהעלות אותה חזרה במשקל אם יש צורך. באותה פגישה הדיאטנית תוכל להתרשם מהכמויות ומרקמי האוכל.
    יש דיאטנית תינוקות בכל קופות החולים וגם כאלה המקבלות בפרטי.
    ממליצה להגיע לדיאטנית ילדים כדי שתעזור לך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה וחג שמח

אלה
    09/09/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה לתינוק בין 8 חודשים
    מרינה
    06/09/2018

שלום. אני מאוד דואגת. הייתי נותנת לתינוק שלי בן 8 חודשים סובין של שיבולת שועל.. עכשיו אני קוראת שלא מומלץ . האם לא נגרם לו איזשהו נזק? מה מותר לתת במקום בגיל כזה ? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סובין

תרצה שני
    06/09/2018

מרינה היכן שילבת את הסובין? ומה המטרה שלך היתה כאשר נתת אותו.
    ההמלצה לא לתת סובין היא כי מערכת העיכול של התינוק רק מתפתחת והוא יכול להעיק עליה. כמו כן יכול לגרום לשובע מוקדם וכתוצאה לאכילה מופחתת.
    אם התינוק שלך לא סבל ממערכת העיכול ואכל טוב סימן שהסתדר. בכל מקרה לא חושבת שנגרם נזק.
    הורידו אותו כרגע. כאשר יהיה גדול יותר ניתן יהיה לחזור ולתת לו לאכול ממנו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

מרינה
    06/09/2018

תודה. הוספתי פעם פירות, פעם משהו אחר. זה לא היה כול יום. הקפדתי לתת לו גם שתיה אחרי זה וגם להמשיך אוכל כי רגיל. איזו דייסות ניתן לתת במקום ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דייסות

תרצה שני
    06/09/2018

אין צורך בדיסות. בגיל 8 חודשים אוכלים ארוחת פרי+רכיב שומני כמו טחינה/חמאת בוטנים/שקדיה. וארוחת מרק הכוללת ירקות מבושלים ומקור חלבון. בהמשך נוספת ארוחה שלישית עם ביצה, ירקות, גבינה או יוגורט, לחם, טחינה וכדומה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

מרינה
    06/09/2018

תודה רבה . אז בגדול ( חוץ מסובין) אני עושה ככה. עוד למרק מוסיפה קצת פחמימות + 3-4 פעמיים תמ"ל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מצויין

תרצה שני
    06/09/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה לקטן שלי, קצת מבולבלת
    ל.
    04/09/2018

שלום
    בני בין 7 חודשים והתחלתי איתו טעימות בגיל 5 חודשים באופן רשמי :)
    יש עדיין דברים שלא מסתדרים לי למשל: כמה בפועל נותנים לו לאכול בארוחה? כמות
    האחות בטיפת חלב אמרה לי : כשהוא מגיע ל150 מל מרק ירקות אז להוסיף בשר כלשהו.הוא צריך להגיע ל75 גרם חלבון ביום. זה כמו שתי קציצות. שלי זה נשמע המון לקיבה כזו קטנה.כמובן לא במכה אחת אבל עדיין נשמע לי הרבה.לי אישית זה משביע ומאוד. חמותי ובערך כל הסביבה שלי משגעים אותי להגביר את הקצב ולתת לו לטעום דברים שהוא לטעם אף פעם,דברים מבושלים שלנו, רק טעימה.ואני לא מרשה כי יש לי סדר איתו, כל שלושה ימים מוסיפה לו משהו חדש ובודקת שאין לו תגובות לאוכל החדש. אז רק עכשיו אני עוברת לשלב הטעימות ממש של פירות כי להערכתי כל מה שהכי חשוב היה ליטיום בירקות עשינו ועכשיו עברתי לפירות. אבל מגעים אותי סביבי "נו תני לו את זה ותני לו את זה , את מפחדת ,איזה אשכנזי אמא עושה ממך ...." זה ממש מעצבן אותי ואני לא מרשה לאף אחד לתת לו דברים מבושלים עם תבלינים מלח ועניימים. בשלב הזה לפחות אז היא (חמותי בעיקר) לא מבינה למה אני כל כך מפחדת.אני מסבירה לה שאני לא מפחדת כלל אני פשוט עושה בסדר שנראה לי טוב ,לאט ובטוח, בכיף בלי לחץ, ושאל דאגה כי בסוף הוא לטעום הכל מהכל בעזרת ה'.
    זה מעצבן אותי מאוד כל העקשנות הזו סביב האוכל שלו.כולם מתערבים לי ואני לא אוהב את זה .בעיקר חמותי.שהיא אישה מקסימה ואני בטוחה שזה באמת ממקום טוב אבל אם זה מציק לי היא צריכה להפסיק.
    אז הכמויות מבלבלות אותי: בצרפת למשל (שם נולדתי וגדלתי) אומרים לגבי בשר עד גיל שנה בקושי 40 גרם אז ופה מרגיש לי קצת בלי חוקים בלי הדרכה. בלי שום עזרה ממש אינדיקציה איך להתקדם.פשוט לזרוק למים.
    אני אישית פרפקציוניסטית חייבת הסברים מינימליים ולא קיבלתי כלום בטיפת חלב חוץ מ..." הוא יכל לאכול הכל מהכל חוץ מדבש בוטנים וחלב נגר" אוקיי יופי את זה אני קראתי הרבה פעמים באינטרנט.
    כמויות ? כמה ? מתי? איך? איזה שילובים? באינטרנט יש כאלה שאומרים לא לאכול כרגע ירקות שורש כי המערכת העיכול שלהם עוד רגישה,יש כאלה שאומרים אז אם טוב לו אז תני לו,,, אני דיי בגישה האחרונה לתת לו הכל...אבל בכל זאת אני בעד סדר מסוים.
    תוכלי לעשות לי סדר בבקשה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילת מוצקים

תרצה שני
    04/09/2018

הי, את צריכה להתנהל כפי שמרגיש לך נכון. ואם חשוב לך לעבוד לפי סדר מסויים המשיכי כך.
    לאחר שהוא טעם מגוון פירות טחני לו כמה ביחד והוסיפי רכיב שומני כמו טחינה, חמאת בוטנים (רצוי וממולץ לחשוף בגיל צעיר זה מונע אלרגיה לבוטנים) או שקדיה. הכמות בערך כפית לקערה של פרי טחון. אם עדין לא חשפת לרכיבי השומן הוסיפי במשך 3 ימים את אותו רכיב ובדקי שאין תגובה אלרגית.
    הארוחה השניה היא ארוחת מרק הכוללת ירקות מבושלים ורכיב חלבונים כמו הודו/עוף/דג/עדשים כתומות. אפשר להוסיף למרק גם רכיב פחמימות כמו תפוח אדמה, סולת, פסטה וכדומה.
    הכמות שיש בארוחה של מוצקים מותאמת לילד. יש ילדים שבהתחלה יסתפקו בכמות של 100 כמ"ל ואחרים יאכלו 150. בדקי עם הילד שלך כמה הוא רוצה לאכול. אם סוגר את הפה או מזיז את ראשו סימן שהוא שבע. יתכן גם שינוי ברמת הרעב בין יום ליום.
    מזמינה אותך לקבל את המדריכים החינמים שלי שיעזרו לך. יש מדריך לטעימות מזון ומדריך לאוכל אצבעות. כנסי לאתר שלי "תרצה שני תזונת ילדים" מצאי את המדריך שאת רוצה ומלאי את פרטי המייל שלך. הם יגיעו לשם חינם. בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קודם כל תודה רבה על התשובה המהירה :)

ל.
    04/09/2018

בעיקרון לגבי פירות ,התחיל עם תפוח ואז לתפוח הוספתי אגס, ואחרי 3 ימים רציתי להוסיף בננה.
    האם זה בסדר בצורה כזו או שחשוב לטעום בנפרד את הפרי החדש?
    לגבי הרכיב השומנים אני שמה לו כפית קטנה של בכפית שלו של שמן זית.
    לגבי הכמות הוא אוכל בקלות 180 גרם והוא אף לא מסובב את הראש או מראה סימן שהוא לא רוצה :( אז השאלה שלי היא האם לתת לו עוד יותר עד שבעצם לא רוצה?
    בגדול במהלך היום הוא אוכל כל שעות שעות בערך אין סימנים של רעב לפני לכן בינתיים אני לא הייתי.
    ולגבי החלבון כמה לשים בערך? עוף/ דג/ עד גיל שנה בבקשה
    תודה שוב על העזרה זה בהחלט עזר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אה ואגב

ל.
    04/09/2018

בהחלט אבקר באתר !
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מזה שבוע פתאום מסרבת לאכול שום דבר
    איווה
    28/08/2018

שלום.. אני צריכה את עזרתך .
    הבת שלי בת 6 חודשים וחצי היתה עד לפני שבוע עם תיאבון מצויין . והתחלתי לתת לה טעימות בגיל 4 חודשים.
    היא אוכלת 4 מנות בקבוק ביום של 180 וקצת פירות.
    מזה שבוע פתאום צסרבת לאכול שום דבר בקבו בוכה גם בכפית לא רוצה מה לעשות ...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מסרבת לאכול

תרצה שני
    31/08/2018

ישנם סיבות שונות להפסקת אכילה וירידה בתאבון, זה יכול להיות יציאת שיניים או מחלה. מה שחשוב זה להקפיד שתקבל מספיק נוזלים. להמשיך להציע אוכל בלי לחץ. כאשר תרגיש שרוצה ומסוגלת, תחזור לאכול.
    הרבה בריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביצוע החלפה מסימילאק קומפורט
    נופר גנח
    31/08/2018

היי אני מעוניינת לעבור מסימילאק קומפורט לסימילאק אדוונד לוס איך עושים את זה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה