סקר: חוזרים לימי ההפקרות המינית

השיפור ביכולת הטיפולית במחלת האידס והפחתת שעורי התמותה מהמחלה, גוררים עימם חזרה לימי הסקס הלא מוגן, זאת על פי סקר שמצביע על עליה מדאיגה בנתונים אלה בקרב הקהילה ההומוסקסואלית בבריטניה
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 30/09/2005 |
צפיות: 2,026
תופעה כלל עולמית. לאחרונה מדווח בכלי תקשורת רבים על החזרה לאופנה של חיי המין הלא בטוחים. סקר שנערך בסקוטלנד מעיד על כך שמספר ההומוסקסואלים שמתנסה במין לא מוגן כמעט והוכפל בשש השנים בהן נערך הסקר.

מהממצאים עולה כי קיימת עלייה בתחושת הביטחון של הגברים ההומוסקסואליים לגבי מצבם הבריאותי של בני זוגם וכי רבים מהם חשים, מתוך אמונה שאין לה בסיס עובדתי, כי בן זוגם אינו נושא את נגיף ה-HIV. ממצאים אלו מתבססים על סקר שנערך בסקוטלנד בין השנים 1996 ל-2002 והוא משקף טרנדים של התנהגות מינית ברחבי בריטניה, כך על פי החוקרים. אחוז המתנסים בקיום יחסי מין לא מוגנים עלה מ-11 אחוזים ב-1996 ל-19 אחוזים ב-2002.

אחוז המתנסים ביחסי מין לא בטוחים עם שותף לא קבוע או כחלק מיחסי מין קבוצתיים עלה אף הוא. נשאלים רבים, שאף מספרם היה בעלייה, דיווחו על כך שהיו "בטוחים" בסטטוס הרפואי של בן זוגם וזאת מבלי להיות מיודעים באופן מלא לעובדות. עדיין, ולמרות כל הממצאים האחרונים, לא נרשמה עלייה בכמות הנבדקים למחלת האיידס בקרב אותם נשאלים.

אחת הסיבות שהעלו הגברים לקיום יחסי מין לא מוגנים היתה "השיפור ברמת הטיפול הרפואי בנגיף ה-HIV". הסיכוי לקיום יחסי מין מזדמנים היה גבוה בקרב גברים שהעלו טיעון זה וכמו כן בקרב נשאלים שדיווחו כי הירבו לפקוד אזורי בילוי המיועדים לאוכלוסייה ההומו-לסבית.

פרופ' גראהם הארט מאוניברסיטת גלאזגו טוען כי "הדאגה מהממצאים נובעת מהעובדה כי בעוד שחלה התקדמות ברמת הטיפולים באיידס וביכולת למנוע תמותה כתוצאה מהידבקות מהנגיף, הרי שההתקדמות הזו העניקה לרבים תחושה כי שמירה על חיי מין בטוחים אינה חשובה כפי שהיתה". דוברת משרד הבריאות הבריטי טוענת כי מאמצי המניעה נעשים וכי הממשלה מודעת לעובדה שמירב החולים באיידס נמצאים בבריטניה בקרב הקהילה ההומוסקסואלית ובקהילות של מהגרים אפריקאיים.


דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר