לידה רגילה לאחר קיסרי ונישה בצלקת

פורום פוריות הגבר והאישה הוא המקום להתייעץ אודות בעיות פוריות, פריון הגבר ופוריות האישה, ספירת זרע נמוכה, חוסר זרע מוחלט, הפריה חוץ גופית, הפריית הביציות, התפתחות העוברים, שיפור איכות תאי הזרע, שיפור איכות הביציות ועוברים, תרומת ביציות ועוד

מנהל הפורום

ד"ר אליעזר גירש
053-4877802
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לידה רגילה לאחר קיסרי ונישה בצלקת
    מיקי
    16/05/2018

שלום
    בת 39 לקראת לידה שניה, היריון IVF. היריון קודם ספונטני (לידה לפני שנתיים וחצי) הסתיים בקיסרי עקב חוסר התקדמות והאטות חוזרות, ההיריון היה תקין ללא כל סיכונים. במהלך הטיפולים התגלתה נישה בצלקת באורך 3 ס"מ וחוסר בדופן ברחם בקוטר של 1 ס"מ בקצה של הצלקת.
    בהיריון הנוכחי התגלה לי קיצור צוואר רחם בשבוע 23 ועברתי תפר חירום. כרגע בשבוע 34 ומתחילה לחשוב על הלידה.
    הרופא שטיפל בי בתחילת ההיריון המליץ על קיסרי יזום בגלל מצב הצלקת. הרופא שמטפל בי עכשיו בסיכוני היריון אמר שהסיכוי שלי להצליח ללדת בלידה רגילה הוא 40% אבל המדיניות היא להמליץ לנסות לידה רגילה. הסביר שיש סיכוי של חצי אחוז לקרע ברחם.
    אני מבולבלת, ההיריון הזה הוא היריון יקר מאוד ואני לא יודעת מה נכון. מצד אחד מסכימה שלידה רגילה היא הטובה ביותר, מצד שני לא רוצה לסכן את העובר.
    1. האם העובדה שהצוואר שלי כבר קצר ונכון לעכשיו רק התפר מחזיק אותו יכול לסייע לי בלידה רגילה או שאין קשר?
    2. יש דרך לבדוק האם האגן שלי צר? בלידה הקודמת אחת הרופאות אמרה לי שלפי דעתה האגן שלי צר ולכן התינוקת לא מצליחה להיכנס לתעלה.

תודה מראש

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אליעזר גירש - 053-4877802

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לידה בניתוח.

ד``ר איילון לחמן
    21/05/2018

שלום.
    על פי הנתונים שתארת, ממליץ שתגשי כבר להתיעצות בבה"ח בו את מתכוונת ללדת לצורך קביעת מועד לניתוח. הבעיה שנישה בצלקת יכולה להתרחב בזמן הצירים ולגרום ,לא עלינו, לקרע ברחם.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו