זקיקים ריקים - שאלת המשך

מנהל הפורום

ד"ר אליעזר גירש
ד"ר אליעזר גירש
053-4877802
לקביעת תור אצל ד"ר אליעזר גירש
053-4877802 ללא פרסום בפורום

• זקיקים ריקים - שאלת המשך
    יסמין
    04/09/2023

ד"ר גירש תודה על התשובה הארוכה והמקיפה.
    לצערי בגלל שילוב של כמה מחלות רקע אסור לי לשאת הריון. לכן המליצו לי על פונדקאות.
    לכן לצערי הרב כל כך הזרעה תוך רחמית או יחסים לא מתאימים. (כבר היתה לי הפלה אחת)
    שתי שאלות:
    1.מה עוד אפשר לעשות היום מחר או בחודש הבא כדי להצליח?
    2. לגבי ivm שהציעו לי- לאור מה שכתבת אני לא מבינה איך אפשר להצליח אצלי בivm אם גם במקרה זה מדובר על זקיקים לא בשלים שלא נחשפו מספיק לlh. איך במקרה של ivm כן יצליחו להוציא אותם? (כידוע אסור הלי אוביטרל)
    3. יש כדורים או תוספים שאפשר לקחת כדי להצליח יותר?

תודה רבה
    מעריכה מאוד

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אליעזר גירש - 053-4877802

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    זקיקים ריקים - שאלת המשך

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תגובה

ד''ר אליעזר גירש
    04/09/2023

ערב טוב יסמין
    1. על מנת להצליח בחודש הבא, הרופא המטפל שלך צריך לשאוב את הזקיקים מאוחר יותר. הבעיה שבלי אוביטרל, על מחזור טבעי, קשה מאוד לנבא מתי מתחיל גל של LH. צריך למדוד בדם כל 2-4 שעות וזה לא יסים כנראה. אפשר לנסות Modified Natural ovarian cycle, שזה דומה למחזור טבעי עם שימוש בסטימולציה הורמונלית מינימלית של שחלות. אפשר אולי גם Mild ovarian stimulation. יש לדון עם הרופא המטפל שלך.
    2. IVM ניתן לעשות במקרים של שאיבת ביציות לא בשלות, אך במקרה שלך לא נשאבו ביציות כלל.
    3. לא רואה הרבה אפשרויות נוספות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

יסמין
    05/09/2023

תודה רבה
    השאלה שלי לגבי סעיף 2
    עם ivm אם הן לא בשלות, איך הן יתנתקו מהזקיק ויישאבו?
    הרי גם של אתמול לא היו בשלות ולכן לא התנתקו מהזקיק ולא נשאבו...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

ד''ר אליעזר גירש
    05/09/2023

נכון, שאלתך לעניין. במחזורי IVF חלק מביציות נשאבות במצב לא בשל ואז ניתן לבצע IVM. שימוש בטריגר גורם לשחרור גם של ביציות לא בשלות מזקיקים יחסית קטנים.
    במקרה שלך לא היה טריגר, היה מחזור טבעי, ולכן כשרמות LH היו לא מספיק גבוהות על מנת לשחרר קשר בין ביצית לבין תאי הזקיק, לא הייתה אפשרות לשחרר את הביצית מתאי הזקיק והיא לא נשאבה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו