פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לחץ מוגבר לסוגר הוושטי העליון
    דנה
    18/10/2020

שלום סובלת מלחץ מוגבר לסוגר הושטי העליון זה גורם לי לבעיות קשות רזון התייבשות קשה אין לי רוק מיובשת לגמרי הפה נדבק האף יבש העיניים יבשות מתקשה בבליעה האוכל לא יורד וגם המים מתקשה לשתות לאכול האוכל נתקע בגרון בבית החזה יש כאביי תופת שלא עוברים כל היום אחרי כל שתיה ואוכל נחנקת בגרון כי האוכל נדבק מהיובש ולא יורד אין לי אויר יש לי פיסורה כרונית מהיובש עצירות קשה לא מסוגלת לשתות יותר מ3 כוסות מים הנורמלקס גורם גם לשלדולים ולצריבות ולא עוזר ליצירות כל שיני כואבות מהיובש

איך ניתן לטפל האם ניתן לנתח ע"י חתך בושט ובלוע או חייבים פג לא מעונינת יש לציין שיש לי כמו פרקינסוניזם שגם מפריע בבליעה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• הליקובקטר פילורי ותופעות לוואי של רצון להקיא
    בנימין
    18/10/2020

אני נושא את המחלה הזאת כבר כמה חודשים ואחרי אנטביויטיקה. כיום הרופא נותן לי אומרפדקס או מאלוקס בשביל החומציות.
    שאלותיי הן : האם זאת תופעה שכיחה במחלה
    שאני מרגיש רצון להקיא לעיתים אחרי האוכל ?
    ושאלה שנייה חלל הפה שלי כל הזמן יבש מאוד במהלך היום והלילה .
    מה אפשר לעשות בנידון ?

תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת צואה עקב כאבי בטן
    כרמל
    16/10/2020

היי,
    עקב כאבי בטן עשיתי בדיקת צואה.
    בבדיקת צואה Aeromonas spp. PCR חיובי.
    ששאלתי את הרופא מה זה, אמר שלא צריך לטפל בזה וגם לא הסביר מה זה, לא מוצאת גם הסבר באינטרנט.
    הרופא נתן דוקסילן לקחת פעמיים ביום אחרי שהתעקשתי על טיפול ליתר ביטחון.
    אשמח לעזרה אם מישהו יודע מה זה.
    תודה :-)

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעה בהתרוקנות כיצד ניתן לטפל?
    avinur
    08/10/2020

שלום,

לאחרונה אני( 75) חש הפרעה במתן השתן בעת שמתחיל להתעורר צורך למתן צואה. הפרעה זו גורמת שאיני מצליח להיתרוקן .

כיצד מטפלים במצב?

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת גוש תקוע בגרון עם גיהוקים ושיהוקים
    ליאורית
    07/10/2020

בת 48 מיזה שלושה שבועות בערך סובלת מצרבות ומתחושה של גוש תקוע עמוק בגרון וכאב שמתעצם לרוב בשעות הערב מלווה מידי פעם בגיהוקים ושיהוקים. הכאב הוא בצד ימין של הגרון כמו כן מרגישה באותו צד בידיוק מאחור שריר תפוס גם בעורף. בעברי היסטוריה של חיידק בקיבה וריפלוקס. בדיקת גסטרוסקופיה אחרונה בוצעה לפני שלוש שנים והיתה תקינה. אשמח לשמוע חוות דעתך מה הסיבה לתחושת החנק בגרון ולמי עדיף לפנות לפנות לצורך ברור יותר מקיף. אף אוזן גרון או גסטרולוג???

הוספת תגובה

תמונה

• איזה טיפול מוצלח לחיידק הליקובקטר?
    אורלי
    07/10/2020

שלום אבקש להתייעץ איזה מהטיפולים הבאים יותר מומלץ להליקובקטר מבחינת סיכויי הצלחה וכמה שפחות תופעות לוואי: לבו+פלאגיל+ נקסיום או דוקסילין+קלבטן+פלאגיל+נקסיום
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• חיידק הליקובקטור והקשר לטעם מר בפה
    איריס דנה
    06/10/2020

שלום לפני
    אתמול אובחנתי בבדיקת צואה שיש לי את החיידק - רוצה לברר..אם יש לזה קשר אבל לפני כשבוע התחלתי להרגיש טעם מר בפה - אבל לא היו לי שום סימפוטים של החיידק.. כשאתמול קיבלתי את התדובה ונכנסתי קצת לנט ראיתי שזה חלק מהסמפטומים- התחלתי את הטיפול אתמול . האם אכן יש קשר לשני הדברים?? הטעם המר מאד מפריע לי? תודה על המענה

הוספת תגובה

תמונה

• שינוי בצורת הצואה ללא שינוי בתזונה
    אורית
    04/10/2020

שלום לך ד"ר ,
    בחודש האחרון הצואה מורכבת מגושים קטנים דבוקים, כמו גו'לות .
    למרות שלא עשיתי שינוי בתזונה.
    האם זה מעיד על בעיה כלשהיא וצורך להיבדק?

אני מודה לך מראש!

הוספת תגובה

תמונה

• תרופת אציפלמנד לבעיות בדרכי העיכול - מה תופעות הלוואי?
    רחל
    03/10/2020

אציפלמנד האם לתרופה יש תופעות לוואי ומה הן?

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש קשר בין תולעי מעיים ובין גסטריטיס?
    ליאור
    28/09/2020

שלום רב
    האם נמצא קשר בין תולעי מעיים לגסטריטיס או חומציות בקיבה?
    אני סובל מדי פעם מתולעי מעיים. אני שם לב, שזמן מה לאחר מכן יש לי חומציות גבוהה יותר בקיבה ומעבר לכך גסטריטיס ודלקת של ממש שנמשכת כמה ימים.
    האם יש קשר בין השניים?

הוספת תגובה

תמונה

• שיהוק אחרי זריקת קורטיזון בכתף
    שימי
    24/09/2020

לפני יומיים עשיתי זריקת קורטיזון בכתף דלקת בגיד ומאז יש לי התקפות שיהוק. מקריאה בפורום אני מבין שלא צריך להתרגש תודה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות בדיקת מנומטריה
    מורן
    23/09/2020

גר ושטי עליון:
    נצפו בליעות יחידניות באיזור הפרינקס. טונוס מנוחה ממוצע בסוגר הושטי העליון (104­34 (29 , לחץ שארי ממוצע בסוגר (רלקסציה) (12( <
    4mmHg.1 , זמן רלקסציה (633msec) 1020­480, נצפו %100     כיווצים פריסטלטיים בבליעה.
    גוף הושט:
    הנבדק\ת בצע\ה 10 בליעות רטובות , בכולן בלתי אפקטיביות ותשע מתוכן כושלות . עצמת הכיווץ הממוצעת בושט תקינה 219 ­ 
    (DCI)s­cm­mmHg, באף לא אחת נצפיתה עוצמת כיווץ תקינה , משך זמן המעבר בושט תקין DL)sec ­ (6 .
    סוגר ושטי תחתון:
    חלקו הפרוקסימלי של הסוגר הושטי התחתון במרחק 8.46 מהנחיר, אורכו 3.3 ס"מ. הטונוס בסוגר הושטי התחתון ירוד במנוחה ועם רלקסציה
    מלאה בזמן בליעות. לא נצפה בקע סרעפתי.
    בסכום : תפקוד בלתי אפקטיבי של הוושט, טונס מנוחה ירוד בסוגר תחתון

רציתי לדעת מה זה אומר

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות לבדיקת ביופסיה סגסטרוסקופיה
    אצילית
    22/09/2020

שלום רב,
    בתשובה של ביופסיה, שנלקחה בבדיקת גסטרוסקופיה נכתב:
    אבחנה קלינית:
    EPIGASTRIC DISTRESS
    CHANGE IN BOWEL HABITS
    אבחנות:
    UNREMARKABLE GASTRIC MUCOSA
    HP IMMUNOSTAIN NEGATIVE
    CHRONIC NON SPECIFIC DUODENITIS
    אשמח להסבר ומה עליי לעשות בהמשך.

תודה רבה ושנה טובה.

הוספת תגובה

תמונה

• ביופסיה של פוליפ שאינו ממאיר בקולונוסקופיה
    ani
    21/09/2020

שלום,
    נלקחה ביופסיה מפוליפ בקולונוסקופיה.
    הפוליפ בגודל כס"מ ואינו ממאיר.
    למרות זאת זימנו אותי לקולונוסקופיה נוספת כדי להוציא אותו, כי יש להם נטייה להפוך לממאירים.
    לא הבנתי למה לא הוציאו בקולונוסקופיה הראשונה ובמה תהיה שונה השנייה?
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• צואה בחלקים קטנים.
    שרה
    18/09/2020

בשבועיים האחרונים יש לי צואה בחלקים קטנים, לא קשים רגילים, צבע תקין, פעם ביום.
    אין לי שינוי בתזונה, אוכלת בריא, בת 63, בריאה בדרך כלל, מה הסיבה?

לקביעת תור
    סגירה
    צואה בחלקים קטנים.

הוספת תגובה

תמונה