פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• יציאה לבנה אחרי שמוש בנרות
    קרן
    16/09/2020

האם נרות לטחורים יכולים להופיע ביציאה כגושים לבנים?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• נשא של הליקובקטר פילורי עלול להדביק אם לא יטופל?
    רחל
    15/09/2020

ערב טוב,
    בעקבות בדיקה חיובית של כלתי גם בני נבדק ויצא שגם הוא נושא את ההליקובקטר פילורי.
    אין לו שום תסמינים או אי נוחות כלשהי.
    השאלה היא האם גם במצב כזה הוא צריך לקחת את הטיפול האנטיביוטי?
    האם יש אפשרות שידביק שוב את אשתו אם לא יקח?
    שנה טובה,
    רחל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• שינוי בתדירות היציאות לאחר טיפול בפרדניזון
    אני
    14/09/2020

היי.
    טופלתי 5 ימים בפרדניזון (40 מג ליום) קב בעיה אצל א.א.ג.
    כעבור שבוע סבלתי משילשולים שנפסקו ומאז - במשך שבועיים יש לי שינוי בתדירות היציאות.
    בעבר היציאות היו אחת ליומיים ועכשיו זה השתנה לאחת ליום.
    האם מצריך בירור?
    נכון לעכשיו זה נמשך כבר שבועיים.

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות בטן תחתונה האם קשורה לגסטרו?
    שלי
    13/09/2020

שלום. פתאום לפני כשלושה חודשים הופיעה אצלי נפיחות בבטן התחתונה, הנפיחות הייתה כחודש חלפה לקצת זמן, חזרה, וחזרה שוב אתמול.
    הפנו אותי למרפאת אנדומטריוזיס שם הרופא אמר שהוא לא חושב שזה אנדומטריוזיס אבל בכל מקרה נתן לי גלולות ל 90 יום וביקור חוזר אצלו בעוד 90 ימים.

לפני שנתיים עברתי ניתוח לפיסורה.
    סובלת מכאבים ביחסי מין.
    האם ייתכן שהנפיחות בבטן התחתונה קשורה למשהו מתחום הגאסטרו? כמובן שקבעתי תור לרופא. אבל התור עוד חודש רק.

הוספת תגובה

תמונה

• גזים מסריחים אינסופיים שצורבים בוולווה בפיסורה
    קלרה
    12/09/2020

שלום, אני במצב נואש. אחרי כל שתיית שלוק מים או אכילה, יש גזים מסריחים, לא עוזר פרוביוטיקה גזים x, שום דבר, ואני סובלת מאד כי יש לי יובש בעור סדקים, פיסורה ומחלת עור בוולווה בשם ליכן פלאנוס וזה צורב לי מאד.
    אנא תגידו מה ניתן לעשות להפסיק הגזים הנוראיים, משחות לא עוזרות לעור, גם יש עצירות קשה, לוקחת נורמלקס פעם ביומיים, אבל גם כשלא לוקחת יש גזים.
    אנא עזרו לי מה לעשות? אוכלת מזון שקל לעיכול.

הוספת תגובה

תמונה

• קמח מולינו כחול וקמח מולינו ירוק לצליאקים
    יפעת וייס
    03/09/2020

ערב טוב,
    האם צליאקים יכולים, מבחינה בריאותית, לאכול מוצרים שעשויים מקמח מולינו כחול/ ירוק?

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות בליעה
    קלרה
    27/08/2020

שלום אני מתקשה בבליעה האוכל והשתיה מתקשים לרדת לפעמים האוכל נתקע בקיבה ואז צריכה לעמוג כדי שירד אני מאד רזה ומיובשת נגמרלי הרוק בפה האף יבש כל עורי יבש בשל כך יש לי פיסורה בעיות עור כאבים חזקים בקיבה בושט גזים לא נעימים כאבים ברום הבטן במרכז בית החזה וגם ברום הבטן מצד שמאל וימין גם כן
    עשיתי מנומטריה והראה שיש לחץ מוגבר לסוגר הושטי העליון האם יתכן שזאת הסיבה לסבל הרב שהיא מנת חלקי לכאבים לצריבות יצרבות שום סותר חומצה לא יוזר יש לי גם עצירות קשה חרדה ודכאון מתקשה בהליכה קבלתי סקיפוזיס
    האם ניתן לעזור לי באיזו צורה שהיא מלבד זונדה או התקנת פג שאני לא מעונינת מצבי בכי רע

לקביעת תור
    סגירה
    בעיות בליעה

הוספת תגובה

תמונה

• אבן בכיס מרה כיצד ניתן להימנע מהניתוח - המסה או לפורר
    רונית
    26/08/2020

שלום, בשנה האחרונה אני סובלת מכאבי בטן/ גב. התקף פעם בכמה חודשים. ביצעתי אולטרסאונד וגילו אבן בכיס מרה. כיס מרה היה מכווץ. אני רוצה לנסות להמנע מניתוח להוצאת כיס מרה. חשבתי ליטול ursolit ו/או רווהכול בנסיון "להמיס" את האבן. אשמח לקבל חוות דעתכם בנושא. יעיל/ לא יעיל? יכול לעזור?
    תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• אבן בכיס מרה כיצד ניתן להימנע מהניתוח - המסה או לפורר
    רונית
    26/08/2020

שלום, בשנה האחרונה אני סובלת מכאבי בטן/ גב. התקף פעם בכמה חודשים. ביצעתי אולטרסאונד וגילו אבן בכיס מרה. כיס מרה היה מכווץ. אני רוצה לנסות להמנע מניתוח להוצאת כיס מרה. חשבתי ליטול ursolit ו/או רווהכול בנסיון "להמיס" את האבן. אשמח לקבל חוות דעתכם בנושא. יעיל/ לא יעיל? יכול לעזור?
    תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בעת מתן צואה בבטן עליונה
    ליאור חיים
    22/08/2020

הי,בת 19כבר תקופה ארוכה שסובלת מכאבי בטן חדים בעת הטלת צואה בבטן העליונה,כמו דקירות כאלה,האם זה יכול להיות בקע?
    חשוב לציין שעשיתי קולונוסקופיה,גסטרוסקופיה,וct בטן
    הרוב יצא תקין חוץ מבct
    פרט לציסטה קטנה בכליות ופגם מילוי מעוגל קטן מודגם בפיתול מעי הדק בבטן שמאלית לא נראה תהליכים פופליפואידי בסייג שמיעוט שומן תוך בטני מגביל את הערכה.

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי חזה ובטן מה הבדיקה המתאימה לאבחון?
    נועה
    20/08/2020

שלום אני בחורה בת 36, לפני 4 שנים החלו אצלי כאבי חזה ובטן, הרופאה אמרה שכנראה מדובר בחומציות בקיבה, ללא בדיקות היא נתנה לי כדורים, לא הצלחתי לקחת את הכדורים משום שעשו לי סחרחרות. המצב החמיר, ועם השנים נהיה לי גם ריפולקס וכאבי גרון כשאני קמה הבוקר, יש לי חולשה ועייפות נוראיים רוב שעות היום וסחרחורות. בנוסף אני סובלת מחרדה והוציאו לי ציסטה בורדרליין מהשחלה. המצב הפיזי רק מחמיר ואני מתקשה מאד וכל מה שאני אוכלת כמעט עושה לי כאבים בחילות והמון המון גרעפסים. ניסיתי לעשות בדיקות גסטרוסקופיה וקולונסקופיה אך לא בצלחתי לשתות את האבקה- 2 סוגים. הקאתי ישר. אני ממש חוששת שיש לי מחלה כלשהי שמחמירה, האם התחושות יכולות להיגרם מחומצנות בקיבה? ריפולקס? מעי רגיז? ובנוסף רציתי לשאול האם יש בדיקה שיכולה לבדוק את מצבי ללא הליך מקדים של שתיה מרובה? וללא הליך פולשני? ובנוסף האם הקולונסקופיה הוירטואלית יעילה כמו הבדיקה הרגילה? והאם יש ה הרבה קרינה?

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן בחילות כאבי ראש וצמרמורות
    רונית
    19/08/2020

שלום
    בת 40 בשלושה חודשיים היו לי ארבעה אירועי כאב בטן של בחילות, כאב ראש צמרמורת....זה בא והולך ומפחיד אותי מאוד למה זה קורה. אני חוששת שמדובר על משהו רציני כי זה מוגזם שבתקופה קצרה יש כבר כמה אירועים כאלה. אודה לתגובה מפורטת. קבעתי תור לגסטרו אך זה רחוק

הוספת תגובה

תמונה

• נוזל בקיבה והלבלב בתוצאה של אולטרסאונד בטן
    איריס
    18/08/2020

עשיתי אולטרסאונד בטן, יצא לי נוזל בלבלב וקיבה
    מה זה אומר?

הוספת תגובה

תמונה

• המנגיומה בכבד לאחר אולטרסאונד
    שני
    16/08/2020

שלום רב, בבדיקה שגרתית לפני מס' שנים נמצאו אצלי שתי אמנטיומות עד 1 סנטים שאני במעקב כמה לפחות ארבע שנים שלא גדלו. באולטרסאונד האחרון נמצאה המנגיומה נוספת של חצי סנטים האם אני אמורה לדאוג שפתאום צצה לה אחת נוספת וממה זה נגרם? יש לציין שעד עכשיו הייתי רגועה כי אני עוקבת, אבל שנוספה אחת נוספת התחיל להדאיג אותי ממה זה נגרם והאם מסוכן?
    תודה מראש על המענה.

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות פולשניות לחולה שעבר כשל כליות
    צביה
    15/08/2020

האם ניתן לבצע גסטרו סקופיה וקולונסקופיה לחולה עם תפקודי כליות 1.33 קריאטינין שלפני כמה שבועות היה בכשל כליות פנקריאטיטיס וחמצת כרגע על פרדניזון? ואם כן האם ניתן באופן פרטי ובאלו תנאי?
    בגסטרו סקופיה לפני שנה וחצי מצאו גסטריטיס מתון עם focal intestinal metaplasia. כאבי הבטן התגברו לפני אשפוז... בעיה ביציאות נתקע וכאבים.
    לפני אשפוז סבלתי משלשולים בדיקת דם לקרוהן שלילי. קולונ סקופיה באפריל 2016 היתה תקינה עם טחורים פנימיים. בעברי סרטן רחם, לסבתא היה סרטן לבלב, לדוד סרטן מעי גס, לבן דוד מלנומה. בסי טי ללא חומר ניגוד איזור המעבר בין הקולון השמאלי היורד לבין הסיגמואיד ספק מעט מעובה אך הממצא אינו ודאי. יש התכווצויות בכף רגל שמאל, האם נקסיום מעכב קליטת סידן מגנזיום? מה אפשר לעשות? האם פמוטידין יפתור את הבעיה ובאיזה מינון?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה