פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פוליפים שנמצאו בבדיקה של פרוקטולוג
    שני
    12/08/2021

ד"ר שלום,
    בן 43. בעקבות דם בצואה נבדקתי אצל פרוקטולוג. נמצא כי ישנם טחורים. וכן נמצא פוליפ בגודל 1 ס"מ על גבי אחד מהטחורים.
    הומלץ על קשירת הטחורים +קולונוסקופיה
    מבקש לשאול:
    האם פוליפ על גבי טחורים שונה מפוליפ "רגיל"? האם יותר מסוכן?
    באם ביצוע קשירה של הטחורים ומס' ימים אח"כ ביצוע של קולונסקופיה יכול להפריע אחד לשני?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• קולונוסקופיה ללא טשטוש ו\או הרדמה.עקב SEVERE OSA
    רון
    11/08/2021

היי, אני עם OSA SEVERE וישן עם סיפאפ, משום כך לפני 3 שנים בקולונ' האחרונה שבא מצאו 3 פוליפים היה נוכח מרדים בחדר ניתוח(שטען אגב שנוכחותו לא הייתה הכרחית) בבית החולים.לקח כמעט שנה לקבוע את התור משום המרדים.
    כרגע מציע ד"ר גינאדי כץ מכללית אשקלון שיבצע את ההליך ללא הרדמה וטשטוש כלל ושעשה זאת עשרות פעמים ובכלל לדבריו זה דיי מקובל בעולם ואין צורך שאמתין שוב פעם חודשים ארוכים עד לקביעת תור בבית חולים.

מה דעתך ד"ר?
    מבחינת סיבולת לכאבים בכלל אני ממוקם בינוני פלוס להערכתי.
    אם אזוז באמצע או משהו בסגנון, זה יכול לסכן אותי איכשהו? נקב במעי וכאלה..
    ברשת אין הרבה מידע על הליך כזה ללא טשטוש או הרדמה. אשמח לשמוע דעות בעניין..

בתודה רוני.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בבטן עליונה
    שיראל
    10/08/2021

שלום הבת שלי בת 17 עם כאבי בטן עליונה באופן כרוני,לפני שבועיים קלקול קיבה עם שלשולים והקאות ולאחר שבועיים היה אירוע של סטרס ואז החלו כאבי בטן חזקים ברום הבטן ובחילות ,מה יכולה להיות הסיבה להחמרה בכאבי הבטן? לא יכולה לקבל אומפרודקס עקב תופעות לוואי ,מקבלת גסטרו מה המינון המומלץ? והאם כדור גסטרו יכול לעשות סחרחורת? האם חובה גסטרוסקופיה ? היא מפחדת מהבדיקה ואולי ניתן לטפל תרופתית וכמה זמן עד לשיפור? מה הצפי? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    כאבים בבטן עליונה

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר ושט קיבה-יש תמונה
    שאלה
    02/08/2021

מעבר ושט קיבה z line 40 סמ
    מה זה אומר ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מעבר ושט קיבה-יש תמונה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות עיכול וכאבים בקיבה ובגרון
    אנונימית 1989
    02/08/2021

היני סובלת מבולמיה מזה מספר שנים. מזה חודשיים יש לי כאבים בקיבה ותחושת לחץ בגרון ומספר פעמים הקאתי דם ובפעמים אחרות ירקתי דם לאחר אכילת תפוח. יש תחושה שהאוכן נותר בגרון ולא עבר לקיבה במקביל ל"גרפסים" רבים.
    מזה שבוע היו לי יציאות שחורות וירוקות וביום שבת התחושה שהמזון תקוע בגרון הייתה בלתי נסבלת, הבטן הייתה נפוחה והרוק בפי היה סמיך.
    בבדיקת דם שערכתי התוצאה של Amylase -Blood הייתה 142 כאשר 90 זה המומצע המקסימלי.
    חשוב לציין שנשלחתי לבדיקת גסטרוסקפיה שתתבצע אך ורק בבית חולים בשל תת תזונה קיצוני אך יש תאריך לבדיקה רק בנובמבר. בנוסף קיבלתי מרשם לכדורי נקסיום אך הכדורים גרמו לי לרדת במשקל והפסקתי אותם.
    מה המשמעות של תוצאת Amylase -Blood הגבוהה מאוד ומה עליי לעשות במצב המתואר פרט לחכות לבדיקה?

הוספת תגובה

תמונה

• גסטריטיס אצל גבר צעיר
    מרים
    30/07/2021

שלום,
    הנושא מאוד מטריד אותי, אני מקווה לקבל תשובות כאן..
    בעלי אדם בריא וצעיר, בשנות השלושים לחייו,
    לאחר חיסון הקורונה התחילה דלקת מקומית באנטרום שבקיבה.
    הדלקת חלפה לאחר טיפול עם תרופות, השאלו שלי הן:
    1. מכיוון שאיני מאמינה בצירופי מקרים שכאלה, האם יש קשר כשלהו? קשה לי מאןד להאמין שזהו צירוף מקרים.
    2. במידה ואכן החיסון עשוי להיות קשור לזה, האם הוא "פגיע" רק לאחר מתן החיסון, כלומר, זה לא שיבש לו את הגוף מעתה והלאה?
    3. איך אני יכולה לדעת שחיסון שלישי, אם יהיה, לא יגרום שוב לדלקת כזו או אחרת? שאלה קצת בעייתית אני יודעת.
    4. מאז המקרה יש לו צינון שבא והולך וקצת השתפר מאז שהוא התחיל להבריא לגמרי מהדלקת ותופעות הלוואי הקשורות לכדורים שלקח - נקסיום. (הבנתי שיש קשר בין קיבה שמבריאה ולכן מעכלת לאט יותר לבין נזלת וליחה). האם אני צודקת, אחרי מחקר בד"ר גוגל?

לקביעת תור
    סגירה
    גסטריטיס אצל גבר צעיר

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש נורמלקס בעייתי עלול להחריף גסטרופרזיס?
    אהוד רום
    25/07/2021

שלום
    אני סוכרתי וסובל מגסטרופרזיס לעיתים. עקב עצירות לאחרונה אני שוקל שימוש בנורמלקס. האם הנורמלקס יכול להחריף את הגסטרופרזיס?

הוספת תגובה

תמונה

• שיקום מעיים אחרי נטילת אנטיביוטיקה
    שלי
    22/07/2021

שלום,
    איך משקמים מעיים אחרי נטילה של הרבה אנטיביוטיקה לאורך שנים עקב דלקות שתן.
    אודה באם יש פרוביוטיקה מומלצת ומה עוד כדי להחזיר את האיזון. תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• שיקום מעיים אחרי נטילת אנטיביוטיקה
    שלי
    22/07/2021

שלום,
    איך משקמים מעשיים אחרי נטילה של הרבה אנטיביוטיקה לאורך שנים עקב דלקות שתן.
    אודה באם יש פרוביוטיקה מומלצת ומה עוד כדי להחזיר את האיזון. תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בבית חזה
    טופז
    21/07/2021

שלום אני בבירור מעל לשנה
    אני סובלת מכאבים בבת חזה תחושת מחנק
    כאבים בגרון , בחילות
    ותחושה שהאוכל נתקע , חולשה,
    עשיתי גסטרו שנחשב תקין ,
    עשיתי בליעת בריום שראו ריפלוקס קל ,
    עשיתי בראבו עם תוצאה של mild supine Adidas ruflx
    ומונוטריה עם תוצאה של הטונוס סוגר התחתון הוושטי ירוד במנוחה , ועם רלקסציה מלאה בזמן בליעות בסיכום תנועות בלתי אפקטיביות של גוף הוושט וטונוס ירוד במנוחה בסוגר התחתון ,
    עשיתי מיפוי לריקון קיבה שניחשב קצת איטי ,
    אני ללא הבחנה או פיתרון או טיפול ואני ממש סובלת ,
    אשמח לפיתרון או יש בדיקות אחרות ,
    כי אני לא יכולה כבר לחיות בצורה כזאת

לקביעת תור
    סגירה
    כאבים בבית חזה

הוספת תגובה

תמונה

• האם מישהו שמע על לילך נהרי ויכול להליץ?
    יהודה לוי
    08/07/2021

מעויינן ללכת לטיפול אצלה ורציתי לדעת אם יש מישהו שמכיר או יכול להמליץ..
    תודה רבה,
    יהודה לוי

הוספת תגובה

תמונה

• כן

אורי
    21/07/2021

לילך נהרי אחת הטובות !!!! מומלץ עזרה לי המון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כן

אורי
    21/07/2021

לילך נהרי אחת הטובות !!!! מומלץ עזרה לי המון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בירור מעל לשנה
    טופז
    21/07/2021

שלום אני בבירור מעל לשנה
    אני סובלת מכאבים בבת חזה תחושת מחנק
    כאבים בגרון , בחילות
    ותחושה שהאוכל נתקע , חולשה,
    עשיתי גסטרו שנחשב תקין ,
    עשיתי בליעת בריום שראו ריפלוקס קל ,
    עשיתי בראבו עם תוצאה של mild supine Adidas ruflx
    ומונוטריה עם תוצאה של הטונוס סוגר התחתון הוושטי ירוד במנוחה , ועם רלקסציה מלאה בזמן בליעות בסיכום תנועות בלתי אפקטיביות של גוף הוושט וטונוס ירוד במנוחה בסוגר התחתון ,
    עשיתי מיפוי לריקון קיבה שניחשב קצת איטי ,
    אני ללא הבחנה או פיתרון או טיפול ואני ממש סובלת ,
    אשמח לפיתרון או יש בדיקות אחרות ,
    כי אני לא יכולה כבר לחיות בצורה כזאת

לקביעת תור
    סגירה
    בירור מעל לשנה

הוספת תגובה

תמונה

• ריח לא טוב מהקיבה
    אביטל
    21/07/2021

בת 38. מאובחנת מס' שנים עם רפלוקס ומטופלת בלנטון. נמצאת במעקבים קבועים בשל מקטע קצר של בארט. הרבה פעמים יש לי טעם וריח לא נעימים כמו של "ביצה קשה" שגורמת לי גם לגרפסים ולעיתים זה לא עובר עד שאני לא משלשלת מספר פעמים. שאלתי היא: ממה הדבר הזה נובע? האם צריך לבדוק עוד משהו ומה ניתן לעשות כדי למנוע זאת?

לקביעת תור
    סגירה
    ריח לא טוב מהקיבה

הוספת תגובה

תמונה

• תחושת שריפה בבטן עליונה בצד ימין
    קרן
    20/07/2021

שלום רב,
    מזה מספר ימים הופיע לי תחושת שריפה כואבת בצדה הימני העליון של הבטן מתחת לצלעות. הכאב מורגש על ידי מגע עם היד. אני בדר"כ בריאה, בת 45, עם היסטוריה רבת שנים של בעיות בדרכי העיכול, ללא אבחנה! עם השנים עשיתי מס' בדיקות - קולונוסקופיה, גסטרוסקופיה שלא הצביעו על בעיה כלשהי. אולי חשוב להוסיף כי לפני כשנתיים ירדתי כ15 קילו ללא דיאטה - מאחר ולא אובחן דבר ייחסתי זאת לתקופה עמוסה ורווית סטרס בחיי שכנראה גרמה לכך.
    תודה מראש, קרן

הוספת תגובה

תמונה

• כאב בטן בצד ימין ובגב
    דורית
    16/07/2021

היי אני בת 46 בריאה. בשבוע האחרון יש לי כאב בבטן בערך 10 סמ ימינה מהפופיק. כשאני נוגעת או מתכופפת או נשענת קדימה והג'ינס לוחץ, אני מרגישה כאב שקבלתי מכה. אני מרגישה את זה גם מימין לכיוון הגב. זה מין כאב שגובל בכאב לא חזק אבל מטריד, ומרגיש קצת כמו שירפה. אני מתפקדת רגיל אבל זה ממש לא נעים ואני מוצאת את עצמי לוקחת אופטלגין לעיתים תכופות.
    אחרי מנוחה ארוכה או אחרי שנת הלילה אני מרגישה טובה והכאב נרגע כשאני חוזרת לתיפקוד אינטנסיבי הכאב חוזר. יש לציין שלפני שבועיים עברנו דירה והרמתי ארגזים וסחבתי יותר מאשר בדרכ. אני כמובן אגש לרופא אבל הייתי רוצה לשמוע אם משהו מדברי מצלצל מוכר. תודה רבה מדורית

לקביעת תור
    סגירה
    כאב בטן בצד ימין ובגב

הוספת תגובה

תמונה