פורום גסטרואנטרולוגיה, מחלות דרכי העיכול - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בדיקת קולונסקופיה מה כוללת הבדיקה
    דנה
    15/07/2021

שלום עלי לעשות קולונסקופיה בבית החולים
    כי לא יכולה לשתות הרבה מים רציתי לדעת איך זה נעשה בבית חולים ע"י הכנסת זונדה או בעזרת חוקן תודה על תשובתכם

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• לקיחת ארקוקסיה ובקע סרעפתי
    יעל
    15/07/2021

שלום, יש לי ריפלוקס קשה ובקע סרעפתי ולוקחת דקסילאנט 60 מ"ג. עליי לקחת ארקוקסיה לשבועיים עקב דלקת בגב. האם במצב שלי הסיכונים לדימום בקיבה או עוד סיבוכים במערכת העיכול עולים? האם ישנה תרופה יותר עדינה וטובה לקיבה מארקוקסיה? תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת גסטרוסקופיה האם צריך מעקב?
    דוד ששון
    11/07/2021

בבדיקה ממצא אודם וארוזיות מורמות באנטרום.
    FUNDIC POLIPS בודדים. האם יש סכנת ממאירות בסוג כזה של פוליפים,האם דרוש מעקב?
    תודה על תשובתכם.

הוספת תגובה

תמונה

• היי רציתי לדעת אחת ולתמיד
    מיכל
    08/07/2021

יש לי כאבים אחרי אוכל
    קולנסקופיה תקינה
    ביקשתי גם mre כי פחדתי מקפסולה
    אני רוצה לדעת אם בדיקת קפסולה שוללת לגמרי גידול במעי הדק ואם הmre תקין אני יכולה להבין שאין לי משהו במעי הדק ? או שחייב קפסולה?
    מבחינת גידול רגיל לא מסוג גיסט

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת קלפרוטקטין מה אומרות התוצאות
    הילית
    04/07/2021

שלום, ביצעתי בדיקת צואה קלפרוטקטין לפני כשבוע וכתוב בתוצאות הבדיקה רק: 5>.
    מה זה אומר?
    תודה רבה!

הוספת תגובה

תמונה

• רעב מוגבר עקב טיפול בכדור ליברקס לכאב בבטן
    יפה
    29/06/2021

שלום
    אני מטופלת בכדור ליברקס עקב כאבים בבטן השמאלית. לאחרונה יש לי רעב מוגבר בצורה קיצונית וזה גם מעיר אותי בלילה
    מה יכולה להיות הסיבה
    תוגה

הוספת תגובה

תמונה

• צואה צהובה במשך חודש וחצי
    טליה
    26/06/2021

היי לפני חודש וחצי סבלתי מחום גבוהה וכאבי בטן ושלשולים בלתי פוסקים.
    הלכתי לבריאותה ועשו לי בדיקות דם ואמרו שיש לי זיהום במעיים קיבלתי אנטיביוטקה .. החום חלף וגם הכאבי בטן אבל לאחר הזיהום סבלתי מספר ימים מטחורים חיצונים כואבים ועכשיו יותר טוב.. אבל הצואה עדיין צהובה מאז הזיהום ולא חשוב מה אני אוכלת רק צהוב האם זה תקין?

לקביעת תור
    סגירה
    צואה צהובה במשך חודש וחצי

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות פרזיטים פרטיות תסמינים שונים במערכת העיכול
    מיכאל
    22/06/2021

שלום רב,
    אני סובל כבר תקופה ארוכה מתסמינים שונים במערכת העיכול. עשיתי בדיקות מקיפות והכל נמצא תקין, תודה לאל, ועדיין אני לא מרגיש טוב לצערי :\ כנראה שהאבחנה היא מעי רגיש. שמעתי על בדיקות פרטיות לפרזיטים ותהיתי האם הן בודקות דברים שלא נבדקים בבדיקות השגרתיות של קופ"ח? האם יתכן ששם ימצאו פרזיטים שבקופה לא מצאו ועשויים להסביר את התסמינים שאני חווה?
    בתודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות לאחר בדיקת גסטרוסקופיה מה המשמעות
    שלי
    21/06/2021

קבלתי תשובה מגסטרוסקופיה שיש לי reflux esophagitis LA GR A 530.11. מה זה אומר?
    האם זה אומר שיש לי או שאין לי בקע סרעפתי?

הוספת תגובה

תמונה

• לגבי מערכת העיכול וכאבי בטן
    בן
    20/06/2021

אני בחודש האחרון מכאבי בטן בבטן התחתונה היה לי ומרוס במעיים לפני שבועיים והתחיל לי בזמן האחרון שאני אוכל אני מרגיש לחצים באזור החזה עד שאני עושה גרפס זה לא נרגע לי.. זה מלווה גם שרפה באזור הושת.. עייפות סחרחורות לפעמים ואני מעופף לפעמים גם.. מה זה יכול להיות?

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש ארוך טווח בנקסיום
    מודאג1
    20/06/2021

שלום רב.
    אני בן 26 וכבר נוטל קבוע ppi במשך 5 שנים בעקבות רפלוקס קשה שנובע מבקע סרעפתי.
    אני התחלתי עם אומפרדקס, לאחר מכן עברתי לקונטרלוק ואחרי שהקונטרלוק פשוט עייף אותי ברמות קשות עברתי לנקסיום.
    בהתחלה הרגיש מדהים, כאילו נעלמו התופעות לוואי של העייפות ותחושת הסליפנס הזאת. לא רק שהם חזרו, הם חזרו עם כאבי ראש. הקטע שהפעם כאבי הראש ותחושת ה״כבדות״ בראש הם מורגשות מאחורה, ובקונטרלוק הורגשו בחלק העליון.

רציתי לשאול כמה שאלות.
    1)האם יש תחליף לנקסיום שיכול אולי להוות אלטרנטיבה ראויה מבלי לתת לי תחושה של חצי חי חצי מת?
    2)האם מנגנון העבודה של הנקסיום ואחיו הקונטרלוק משפיעים גם על המוח לרעה לטווח ארוך? אני ממש מפחד שזה יפגע בי ושמעתי שיש קשר לדמנציה בשימוש ארוך של ppi.
    3) האם תרופות הh2 רלוונטיות? הבנתי שהם חוסמות היסטמין וחסימת היסטמין (ממה שאני חושב שהבנתי מלימודיי באוניברסיטה) גורמים בין היתר לעייפות. אני מפחד שזה יהיה אותן תופעות לוואי ופחות יעילות בגלל שאני יודע שהן ותיקות יותר.

חשוב לי לציין שניסיתי בלי תרופות ובלתי אפשרי, גם רני וטאמס לא עזרו בכלל.
    ניתוח לא אופציה כי לאחר שיח עם הכירורג הבנתי שהוא גורם לחוסר יכולת להקיא, לעשות גרפסים וכו׳ ולא מתחשק לי כל הסבל הזה במיוחד לאור העובדה שאחוזי ההישנות מאוד גבוהים.
    אני דיי מיואש מהמצב… אשמח להכוונה.

לקביעת תור
    סגירה
    שימוש ארוך טווח בנקסיום

הוספת תגובה

תמונה

• ריפלוקס ובקע סרעפתי
    מיכל
    10/06/2021

שלום ד"ר
    בשל צרבות שמשתפרות רק במעט בשימוש בנקסיום והיסטוריה של הליקובקטר (לפני כשנתיים) הוחלט שאעשה בדיקת ph לניטור חומציות בוושט ובדיקת מנומטריה של הוושט.
    עשיתי את בדיקת ph לניטור חומציות בוושט לפני שלושה ימים, התוצאות הסופיות מהבראבו יגיעו רק בעוד שישה שבועות. אבל מכיוון שרצו שאשתתף במחקר ניתנו לי חלק מתוצאות הבראבו
    Acid exposure time 5.2%
    Number of reflux 39
    Longest reflux 16 min
    Acid threshold , ph 4.0
    כרגע מהבדיקה האנדוסקופית נאמר לי שיש לי דלקת קלה בוושט , שקשורה לסוגר הוושטי התחתון ובקע סרעפתי קטן.
    בעוד כחודש אמורה להיות לי הבדיקה הנוספת של המנומטריה של הוושט.
    כרגע רופא המשפחה נתן לי נקסיום של 40, האם זה טיפול מתאים כרגע לדעתך עד לבדיקת המנומטריה בעוד כחודש?
    האם יש להפסיק את השימוש בזה לפני הבדיקה? האם יש עוד המלצה?
    המון תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    ריפלוקס ובקע סרעפתי

הוספת תגובה

תמונה

• אזופגיטיס דלקת חמורה בושט עקב כריתת קיבה
    קאלי
    06/06/2021

שלום אבא שלה עבר כריתת קיבה ב 14/2 ומאז התפתחה דלקת בושט בשם אזופגיטיס. הדלקת מחמירה מחודש לחודש (עבר כעת שוב גסטרוסקופיה) והדלקת הוגדרה כקשה.
    לוקחים נקסיום ונוגדי חומצה אך לא קורה דבר.
    לטענת הגזטרו אלו מיצי קיבה שעולים לושט וגורמים לדלקת. כעת לא ניתוח לנתח לתיקון מכוון שאבא שלי חלש מאוד ולפני טיפול קטרודה.
    ממש זועקת לעזרה.

הוספת תגובה

תמונה

• עמילאז מעט גבוה יובש בפה
    שימי
    04/06/2021

דר' שלום , בעקבות יובש בפה בעיקר במהלך השינה נשלחתי למספר בדיקות דם לבחון סיוגרן , בין היתר נבדקתי לעמילאז' ב 25.04.21 , עמילאז' יצא 128 ( הטווח בין 0 ל 100 ), Antinuclear Ab Adults יצא גבולי כלומר 1-1.2, כל יתר הבדיקות תקינות. עקב העמילאז' שיצא 128 עשיתי ב 26.04.21 שתי בדיקות אולטרה סאונד כולל לבלב - הכל היה תקין לחלוטין - הלבלב הודגם בגודל ובמבנה תקינים, ( אציין כי שנה וחודשיים קודם לכן - עקב חשד רגישות ללקטוז ב 18.02.20 עשיתי בדיקת CT בטן והכל יצא תקין כולל הלבלב) הייתי אצל גסטרו שהמליץ לי לחזור על בדיקת עמילאז' וליפאז אחרי חודש , עשיתי בדיקה חוזרת ב 30.05.21 עמילאז' יצא 130 ( בדיקה קודמת 128 ) וליפאז יצא 28 ( הטווח בין 0 ל 60). אשמח לדעת מה עושים כעת , האם זה הערך שלי של העמילאז' וזהו להמשיך בחיים או שיש לבדוק משהו נוסף, אשמח להנחייה

לקביעת תור
    סגירה
    עמילאז מעט גבוה יובש בפה

הוספת תגובה

תמונה

• גזים אינסופיים בריח רע כאבים משני צידיי בטן עליונה כאבים ברום הבטן
    דנה
    03/06/2021

שלום לדר סובלת מכאבים בבטם עליונה מצד ימין ושמאל גם במרכז הבטן אחרי כל שתיה ואכילה כמו כן סובלת מגזים אינסופיים בריח רע כל היום יש לי גם עצירות כרונית מה ניתן לעשות נגד הגזים צורבים ברקטום בפיסורה בוולווה יש לי צניחת רקטום בינונית אולי מזה? אין לי חיים כאבים צריבות לא עוזרים סותריי חומצה כי יש לחץ לסוגר הושטי העליון לפי מנומטריה יש לי גם צואה צהובה שצפה מאד רזה ומיובשת לגמרי בפה בגרון אין רוק בפה העין מיובשת כל הגוף האוזניים השפתיים יש לי גם הליקובקטר פילורי לא מטופל מתקשה עם האנטיביוטיקה מטפלת טבעי יש לי תחושה של מים בבטן אין לי חיים איך ניתן לעזור לי כל מה שאוכלת מקבל טעם מר חמוץ בפה יש לי דפיקות לב חרדות מהסבל טרום עילפון ממצב העיכול מתקשה לישון אפילו עם גלולות שינה מתקשה ללכת מעוקמת גם לעמוד מעין פרקינזון יש קולות מהבטן של מים רועשים
    תודה

הוספת תגובה

תמונה